کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سنگ صبور
من هنورز فنچم كلا 18 سالمه تازه اگه خدا بخواد امسال ميرم دانشگاه....يه سه چهار ساله ديگه اي شركت ميكنم درسمم ميخونم كه دستم تو جيبه خودم باشه اگه قبول شدم كه هيچ به اميد خدا ميرم اگرم كه نه از راهه ديگه وارد ميشم تا برم اگرم كه آمريكا نشد كانادايي استراليايي ......خدا بـــــــــــزرگــــــــــــــــــــه
معجزکی در کار نیست، ما کشتی شکستگانیم، ای باد شرطه برخیز
♥ش.ن.ل.ع♥
تشکر کنندگان: keivan ، ParsTrader ، ابی22 ، nastaran86 ، frozen mind ، artemis21 ، maxsoulfly ، Nightsky007 ، arash1986 ، jayjay ، kami k
واقعاْ حتی اعلام هم نباید کرد که لاتاری در چه تاریخی شروع میشه...
من برا هر کسی که ثبت نام کردم حتی ۱٪ سراغ برنده شدنش رو هم نگرفته
و اگرم برنده بشه ۱۰۰٪ میشناسمش که نمیره...
پس برا چی جای ۴ نفر دیگر رو اشغال کنم تو ثبت کردن بیخودی ؟
چقدر خداوند بزرگ است درست زماني که انتظار دريافت چيزي را از او نداري بهترينش را به تو ارزاني مي دارد
(2011-07-18 ساعت 15:03)feryfrt نوشته:  واقعاْ حتی اعلام هم نباید کرد که لاتاری در چه تاریخی شروع میشه...
من برا هر کسی که ثبت نام کردم حتی ۱٪ سراغ برنده شدنش رو هم نگرفته
و اگرم برنده بشه ۱۰۰٪ میشناسمش که نمیره...
پس برا چی جای ۴ نفر دیگر رو اشغال کنم تو ثبت کردن بیخودی ؟
این شد حرف حق ...
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: feryfrt ، California ، artemis21 ، maxsoulfly ، gt3333 ، vahidj ، Nightsky007 ، Big apple ، sinaone ، kami k
همیشه به خودم میگفتم چی میشه برا دوست و آشنا ثبت نام کنم آدم نباید بخیل باشه و
باید برای دیگران هم خوبی بخواد . ولی واقعاْ این فکر منطقی نیست و اصلاْ نباید لاتاری رو
برای کسی که واقعاْ نمیخواد بره اسم نویسی کرد . من برای یه بچه محل اینکارو کردم
طرف معتاد بود برنده هم شد این جریان مال ۵ سال پیش حدوداْ ... به خدا قسم پاکت پستی
هم اومد براش ! آوورد دره خونه ما من دستم میلرزید میخواستم پاکت رو باز کنم !
وقتی بهش گفتم برنده شدی فقط یه چند روز کلاس گذاشته بود که من دارم میرم آمریکا...
هیچی به هیچی... اصلاْ پیگیری نکردو والسلام...
چقدر خداوند بزرگ است درست زماني که انتظار دريافت چيزي را از او نداري بهترينش را به تو ارزاني مي دارد
تشکر کنندگان: nastaran86 ، maxsoulfly ، Nightsky007 ، kopol ، ابی22 ، omino ، kami k
دوستان خوبم یک مطلب کوچک هست که براتون مینویسم و میدونم اکثرا تاییدش میکنید ...
دوست خوبمون Feryfrt درست میگن ... هر کسی قصد مهاجرت رو داره حتما برنامه ریزی میکنه و هدفمند .... خودش تلاش میکنه واسه رفتن و دنبال راه هاش میگرده که چه جوری و به چه طریقی مهاجرت کنه !!!!!!!!!
من اولین باری بود که اسم نوشتم .... وقتی تصمیم به مهاجرت گرفتم خیلی راه ها جلوی پام بود اما بعضی هاش غیر قانونی بود و معلوم نبود بعدش چی میشه .... بعد از کلی جستجو و تلاش به لاتاری رسیدم .... به خدا قسم که این همه راه بود ولی کسی به من پبشنهاد لاتاری نمی داد ... تا بالاخره تابستون 89 با لاتاری آشنا شدم و یکی از دوستام که خواهرش رفته آمریکا از طریق لاتاری ، به من پیشنهاد داد و گفت لاتاری بدون هزینه است و میتونی ثبت نام کنی و حتی سایتش رو هم به من نگفت و گفت هر وقت وقتش شد بهت خبر میدم .... من برای رفتن برنامه ریزی کرده بودم و هدف هام رو مشخص .... خودبه خود در اینترنت جستجو میکردم تا به سایت هایی که پول میگیرن و ثبت نام می کنند رسیدم و دوستم گفت اینها همشون کلاهبرداریه و یه وقت پول واریز نکنی ااااااا !!!!!!!!!!
بعد وقت ثبت نام رسید که در مهرماه بود و من اون موقع در مسافرت و گفت بیا برات ثبت نام کنم و من اواخرش رسیدم و ثبت نام ما تکمیل شد ...
وچند نصیحت کرد که تحت هیچ شرایطی برای کسی ثبت نام نکنم و الکی شانس خودم رو خراب نکنم برای کسی که نمیدونه لاتاری یعنی چی !! و خیلی هم تاکید کرد و گفت برای هیچ کس ثبت نام نکن و همین .... ولی من واسه 2 تا از دوستام ثبت نام کردم و اونا هم مثل خودم برنامه ریزی کرده بودن و حتی وضعیت مالیشوم بهتر از من بود و متاسفاته از لحاظ تحصیلی در سطح پایین بودند . ولی خوب آمادگیش رو داشتند و میخواستند از طریق راه های غیر قانونی برن .....
مگه تعارف داریم که بگیم مثلا فلانی : میخوای برات ثبت نام کنم ... حالا طرف روحش خبر نداره که لاتاری یعنی چی ؟
نتیجه گیری : کسی که میخواد مهاجرت بکنه خودش میره دنبال راهش و میتونه ثبت نام بکنه ... پس شانس خودتون رو خراب نکنید ....
موفق و سربلند باشید .
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: nastaran86 ، gt3333 ، artemis21 ، feryfrt ، Homer ، yazdan ، JOOOJOOO ، maxsoulfly ، vahidj ، Nightsky007 ، Big apple ، armin54 ، sarovan ، arash1986 ، jayjay ، omino ، kami k
فکر کنم سال دیگه شانسمون نصف امسال بشه.
چون اینجور که من دیدم همه جا دیگه اطلاع رسانی شده و خیلی ها قصد ثبت نام دارن
انتظار.....
تشکر کنندگان: Homer ، maxsoulfly ، nastaran86 ، vahidj ، ابی22
(2011-07-18 ساعت 17:10)gt3333 نوشته:  فکر کنم سال دیگه شانسمون نصف امسال بشه.
چون اینجور که من دیدم همه جا دیگه اطلاع رسانی شده و خیلی ها قصد ثبت نام دارن

بخدا اگه كسي واسه كسي ثبت نام نكنه اين 500 هزار نفر نصف ميشه.....خواهشا واسه كسي ثبت نام نكنيد من حتي واسه خوانوادمم ثبت نام نكردم
معجزکی در کار نیست، ما کشتی شکستگانیم، ای باد شرطه برخیز
♥ش.ن.ل.ع♥
تشکر کنندگان: Homer ، maxsoulfly ، gt3333 ، nastaran86 ، vahidj ، Nightsky007 ، kami k
با سلام ، دوستان گرامی ابی22 ، gt3333 ، feryfrt عزیز با حرفاتون موافقم اما به نظرم این موضوع یه جنبه دیگه هم داره شاید این جمله کلیشه ای و تکراری رو بارها شنیدین (( در زندگی به دنبال چه هستید؟ )) اما واقعا تا حالا شده یه ذره عمیق به این موضوع فکر کنیم و ببینیم واقعا از زندگی چی میخوایم و ایده آلامون چیه .متاسفانه زندگی بعضی ها باری به هر جهته و نمیدونن چی میخوان و هر روز نظر و عقیدشون عوض میشه ( جا داره این نکته رو بگم من هیچ ادعایی ندارم که همه کارهام روی برنامه است اما یک سری ایده آلهایی دارم که فکر نمی کنم تا زنده ام عوض بشه) مثلا به من بگن فردا بیا برو آمریکا میگم چشم یا فردا بیا فلان کار رو بکن بگم چشم. احتمالا اون کسانی که میگین واقعا خودشونم نمی دونن چی میخوان وگرنه به قول شما خودشون تحقیق می کردن و راهشو پیدا می کردن.

با سپاس موفق باشید
شماره کیس :2012AS15XXX = باطل شد

تشکر کنندگان: maxsoulfly ، gt3333 ، vahidj ، Haghighat ، Nightsky007 ، ابی22 ، kami k
دوستان عزیز وگرامی
من واقعا اگر جای شما بودم و مهاجرت رو راه ناگزیری برای خودم میدیدم همونجوری که چند تن از عزیزان تو پستهاشون بهش اشاره کردنن حتما یه کشوری مثل کانادا یا استرالیا که به صورت منظم هر سال مهاجر می پذیره رو انتخاب می کردم تا اینکه هر سال که معادل 365 روز بی زبان هستش رو بزارم به پای یه شانس کور
اطمینان داشته باشید که در هر مرحله از پرسه برای مهاجرت به این کشور ها رو داشته باشید باز هم میتونید برای لاتاری ثبت نام کنید و امیدوار باشید و به اینوسیله در صورت قبول نشدن خدای نکرده کدورت یا پشیمانی از عمر صرف شده یکساله رو نداشته باشید
و در ضمن همونجور که خودشان رسما اعلام میکنند تعداد برنده ها بیشتر از سقف 50000 نفر است و هیچ تظمینی برای گرفتن ویزا نیست ما که پارسال قبول شدیم و همه چیز رو 100 درصد می دونستیم الان موندیم تو صف کلیر
حالا این به کنار که چه اعصابی از ما سر سایر مسائل خورد کردن و میکنن
برای هر کسی اگر مهاجرت مسئله حیاتی باشه به دنبال راه های مطمئن تر خواهد بود
من هم پارسال داشتم مهاجرت به کبک و زبان فرانسه و ... رو پیگیری میکردم که نامه کذایی رسید دستم این نامه تا وقتی تبدیل به ویزا نشه همون نامه کذایی می مونه
من که میرم تو تاپیک برنده ها کلی دلم میگیره Sad
در عرض 2 ماه جای ما با اونا عوض شد.
SadSadSadSad
انتظار.....
تشکر کنندگان: tamanna ، vahidj ، maxsoulfly ، Nightsky007 ، hvm ، ابی22 ، soniarazmi ، kami k
یه مطلب دیگه هم هست معلوم نیست این قرعه کشی تا کی ادامه داره ممکنه برای 1 2سال دیگه روش مهاجرت عوض کنن حتی امسال زمزمه هایی هم کرده بودند واقعان هم سودی براشون نداره

فقط بگم که این 500000 هزار نفر که از ایران شرکت کرده بودند فقط فقط 2000 نفرشون قبول شده و 498000 نفر دیگه دوباره سال بعد شرکت میکنند که خود این تعداد برای خود شیرینی میان به اقوام و اشنایان هم خبر میدن نتیجه گیری اینه که برای سال بعد بیشتر از 500000 نفر از ایران شرکت میکنند چون با وضعیت افتضاح اقتصادی هرکی میبینی به یه طریقی میخواد مهاجرت کنه چون ایندشو تو یه کشور مثل امریکا میخواد بسازه سرتون درد نیارم اما خداوکیلی چرا برای بعضی ها باید ثبت نام کنیم که رفتن و نرفتن براشون مهم نیست اصلن چرا باید بگیم به این جور ادما یه سری از این ادم ها اینقدر پول دارند که از طریق سرمایه گذاری برن امثالی مثل من باید دنبال لاتاری و شانس باشند

در هرصورت من میخوام رو یه راه دیگه هم فکر کنم فقط لاتاری هدفم نباشه
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
تشکر کنندگان: nastaran86 ، artemis21 ، JOOOJOOO ، gt3333 ، maxsoulfly ، ابی22 ، sarovan ، omino ، kami k
(2011-07-18 ساعت 23:07)jahanshahloo نوشته:  یه مطلب دیگه هم هست معلوم نیست این قرعه کشی تا کی ادامه داره ممکنه برای 1 2سال دیگه روش مهاجرت عوض کنن حتی امسال زمزمه هایی هم کرده بودند واقعان هم سودی براشون نداره

فقط بگم که این 500000 هزار نفر که از ایران شرکت کرده بودند فقط فقط 2000 نفرشون قبول شده و 498000 نفر دیگه دوباره سال بعد شرکت میکنند که خود این تعداد برای خود شیرینی میان به اقوام و اشنایان هم خبر میدن نتیجه گیری اینه که برای سال بعد بیشتر از 500000 نفر از ایران شرکت میکنند چون با وضعیت افتضاح اقتصادی هرکی میبینی به یه طریقی میخواد مهاجرت کنه چون ایندشو تو یه کشور مثل امریکا میخواد بسازه سرتون درد نیارم اما خداوکیلی چرا برای بعضی ها باید ثبت نام کنیم که رفتن و نرفتن براشون مهم نیست اصلن چرا باید بگیم به این جور ادما یه سری از این ادم ها اینقدر پول دارند که از طریق سرمایه گذاری برن امثالی مثل من باید دنبال لاتاری و شانس باشند

در هرصورت من میخوام رو یه راه دیگه هم فکر کنم فقط لاتاری هدفم نباشه

درسته به همین ها , ادم بشینه فکر کنه دیگه کلا نامید میشه.
لاتاری دیگه داره یه چیز دست نیافتنی میشه.
ولی از اون طرف هم راههای دیگه نیاز به پول زیاد داره .خب اگر میتونستیم که دنبال لاتاری نمیرفتیم.Sad
چه راههایی بعد از لاتاری کم هزنه و سریعتر میشه؟
انتظار.....
تشکر کنندگان: nastaran86 ، maxsoulfly ، artemis21 ، joseph ، ابی22 ، s.kh ، kami k
هیچ چیزی بدتر از نا امید شدن نیست اما تو مدرسه میگفتیم تو ناامیدی خیلی امید هست هاها. من برلین زندگی میکنم و از زندگی خودم اینجا ناراضی بودم. ایمیل به من رسید که دوباره قرعه کشی میکنن و من یک دفعه فکر کردم که ایندفعه من بردم !!!! دیگه آقا از اینکه Grants . یا loans و 1000 چیز دیگه چطور میشه گرفت تا اینکه community collage ها دوره 2 ساله میدن و مثل ausbildung ما در آلمان هست و .... همه رو در آوردم . خیلی خیلی زیاد حساب کرده بودم روی این برنده شدن و دیگه آقا California گرون هست و Tax زیاده و حالا Las VEgas خونه خیلی ارزونتره اما کار همش تو کازینو فقط و خلاصه سر همه رو درد نیارم . کم مونده بود بلیط بخرم. حالا برنده نشدم اما توی نظرم چند چیز عوض شد. برلین به اون بدی ها که فکر میکردم نیست . این همه مشکلات که حالا اینجا گرونه/اونجا نا امنه نمیدونم ماشین بخر و 1000 چرند دیگه رو من ندارم .. شاید الان اقدام کردم یک توریستی سفری بکنم به آمریکا اما خدا شاهده مقداری خوشحال هستم که اسمم در نیومد و تو اون همه مکافات نیفتادم . به هر حال خوشحال هستم که این وضعیت به وجود اومد و من قدر این چیزی که دارم رو بهتر میدونم .
اگر هم شما در ایران هستی به این فکر بکن که تو انتظار های خیلی زیادی داری از آمریکا و اونا برآورده نمیشه . اما باور نداری و حتما جای خیلی گرون رو انتخاب میکنی چون فکر میکنی آمریکا یعنی LA,New York , Dallas ,San Diego و یکی دو شهر دیگه و تا بیای ببینی اینجا شهر جدید مردم جدید چی چطوری هست بنا به تجربه خودم تو آلمان حداقل 8 ماه میکشه و تو اون شهر ها که میخوای بری 8 ماه یعنی 20000 دلار . بعدش هم میفهمی که باید به عنوان Warehouse Worker شروع کنی یا به قول خودمون حمال بشی با ساعتی 10 دلار که خرج اون ماشینی که مجبوری تو آمریکا لیز کنی و بنزینی که میخوره هم نمیشه و بعد هم کلی باید loan بگیری چون Grants or Scholarship ای که میگیری کفاف همه چیز رو نمیده . خلاصه آقا 3 سال بعد از این تو یک آدم هستی که 40000 دلار به بانک بدهکاری و دیگه خسته از درسخوندن هستی و میخوای ول کنی چون سخته و دیگه بیشتر هم بهت وام نمیدن و دلت هم واسه ایران یک ذره شده اما بلیط هوایی هست 1000 دلار نداری بدی بری مامانت رو ببینی که 3 ساله ندیدیش . زنگ میزنی تهرون میگی داداش یک نیگا بکن ببین تو جنوب مهندس نمیخوان چون دیگه از حمالی خسته شدی . تو مهندسی ها نا سلامتی .... خلاصه آقا و خانومی کی اینو میخونی . من به همین برلین خودم راضی شدم .. هاهاهاها و با 350 یورو هم عید میام مامانم رو میبینم مثل هر سال . به بانک هم چیزی بدهی ندارم ... این حرف ها واسه آروم کردن دلم هست تا حدودی اما خوب دلم که آروم شده خوب بی تاثیر نیست حتما
تشکر کنندگان: shahrzad_a ، maxsoulfly ، artemis21 ، gt3333 ، Alphakiloo ، kami k
دوستان این یه حقیقته خواهش میکنم برای کسی ثبت نام نکنید در ضمن میتونید تبلیغ منفی هم بکنید تا کسایی که واقعا نمیخوان برن ثبت نام نکنند کافیه از مشکلاتی که اونجا براشون پیش میاد بگید تازه بعضی ها فکرمیکنن وقتی برنده شدن دولت اونجا باید خونه و ماشین و حقوق بیکاری بهشون بده و کار هم براشون ÷یدا کنه اگه بدونن که این خبرا نیست اصلا ثبت نام نمیکنن توی پست ها میخوندم که یکی به خاطر این لاتاری کار دولتی با موقعیت خوب رو از دست داده بود و قبول هم نشده بود آخه انصافه انوقت یکی که اصلا ممکنه برنده شدنش رو هم چک نکنه . . . در هر صورت من از همین حالا تبلیغات ( واقعیت ) رو شروع میکنم
تشکر کنندگان: mashusa ، artemis21 ، puzzle ، arefsteps ، ابی22 ، maxsoulfly ، ZZR ، Nightsky007 ، jayjay ، omino ، kami k
بنظر من باید زمان ثبت نام را اشتباه بگید که زمانش گذشته باشه و کاری نتونن بکنن من هم کافی نت دارم به جان مادرم برای هیچکی ثبت نام نمی کنم به جان مادرم
این بی عقلا تازه میان میگن آقا ببخشید لاتاری دارن ثبت نام میکنند از الان برای مهر آماده هم هستند بعد نتایج امسال رو نمی دونند چی شده فقط میخوان ثبت نام کنند عشق ثبت نام دارن ولی نتایج رو توجه نمیکنند اینقدر مشتری دارم که میگه کاغذ رو پاره کردن سری اول که نتایج اعلام شده و حالا شاید قبول شدند و ندارند
تشکر کنندگان: artemis21 ، gt3333 ، ابی22 ، maxsoulfly ، ZZR ، Nightsky007 ، omino

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان