کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرط طبابت در امریکا
دکتر چرا سرغ کتابارو از آقاي امجديان نميگيرين؟(طبقه پايين پاسا‍‍ژ امير)

با سلام
در صورت امکان ادرس دکتر امجدیانه یا شماره تلفن تماس ایشان و یا این پاساژ امیر و بفرمایید
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه

من داشتم step 2 ck رو apply میکردم ، ازم آدرس خواست و من هم آدرسمو نوشتم ، بهم پیغام داد که به کسانی که ساکن ایران باشند نمی تونیم این سرویس رو بدیم.
کسی از دوستان به این مشکل برخورد نکرده؟ راه حلی براش سراغ ندارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
در سایت رسمی USMLE - http://www.usmle.org مشخص کرده که برگزارکننده امتحانات step 1 و Step 2 CK ، موسسه بسیار معروف Prometric هست (http://www.usmle.org/General_Information...rview.html )

هر چه امتحان مربوط به مدارک مهم هست ( اعم از رشته های پزشکی و غیر پزشکی ) رو این موسسه برگزار می کنه و در واقع یک test center بسیار مهم در دنیاست و در تمام کشورها( البته غیر از ایران ) نمایندگی داره .

گرچه من پزشک نیستم اما چون در رشته های IT هم همین موسسه امتحانات مایکروسافت و .. رو اجرا می کنه می دونم که برای ایرانی ها شرایط خاصی وضع شده. از جمله اینکه در هر کشوری که می خوان امتحان بدن باید شهریه مربوطه رو از یک بانک خارجی - خارج از ایران- به حساب موسسه واریز کنند.

این لینک دقیقا شرایط ایرانی ها رو معلوم کرده :
http://www.prometric.com/OFAC.htm

(بخشUSMLE سایت Prometric اینجاست که می تونید ببینید در کدوم کشورها و شهرها نمایندگی داره http://www.prometric.com/USMLE/default.htm ).
پاسخ
تشکر کنندگان: sneixx ، zara man ، abe8512000
سلام دوستان من عضو جدید هستم. امسال امتحان مسخره مه از همیشه بدتر بود رو دادم و حالا می خوام برم. راستش خیلی دوست دارم آمریکا برم. اما فکر می کنم خیلی سخته... برادرم هم داره اونجه واسه دکترا می خونه. می خاستم ببینم باید از کجا شروع کنم. مرسی
ضمنا کسی از دوستان آیا تونسته یه جور مشکل سربازی رو حل کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من سال 3 یکی از جراحی های مینور توی ایران هستم. اسم خانمم امسال توی لاتاری در اومده. اگر من ایران تخصصم رو با برد بگیرم و امتحان های USMLE رو بدم و نمره ام هم خیلی خوب بشه و با توجه به اینکه 3 مقاله ISI دارم، ممکنه که توی رشته هایی مثل ارتو، اورو ENT، چشم بتونم اونجا match بشم؟ در نهایت منظورم اینه که آیا اصلا برای یک ایرانی امکان داره که توی این رشته ها اونجا تخصصش رو شروع کنه؟
سوال دیگه اینکه، اگر در ECFMG ثبت نام کنیم، حداکثر چقدر وقت بعد میتونیم امتحان بدیم؟ ایا من می تونم الان مدرک عمومیم رو آزاد کنم و برای بهمن سال آینده ثبت نام کنم؟ چون حقیقتش از تغییر قوانین توی ایران می ترسم.
مرسی
شماره کیس: 2011as000019xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June8
کنسولگری:Ankara(تغییر به ابوظبی)
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:June 21
تاریخ کارنت شدن کیس: visa bulletin aug 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 7 اکتبر
تاریخ مصاحبه: 28 نوامبر 2010
تاریخ دریافت کلیرنس: 5 ژانویه 2011
تاریخ دریافت ویزا: ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: zara man
(2010-06-22 ساعت 16:16)Espresso Lover نوشته:  سلام به همه

من داشتم step 2 ck رو apply میکردم ، ازم آدرس خواست و من هم آدرسمو نوشتم ، بهم پیغام داد که به کسانی که ساکن ایران باشند نمی تونیم این سرویس رو بدیم.
کسی از دوستان به این مشکل برخورد نکرده؟ راه حلی براش سراغ ندارید؟

دوست عزیز همیشه این مشکل وجود داشته و چیز جدیدی نیست.شما میبایست اگر آشنایی در خارج از ایران داری باهاش هاهنگ کنی و آدرس ایشونو بدی.تمام مکاتبات ecfmg با اون آدرس انجام خواهد شد.
این تنها راهیه که میشه باهاش این مشکل رو دور زد.
موفق باشید
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-27 ساعت 01:09)hanok نوشته:  سلام دوستان، من سال 3 یکی از جراحی های مینور توی ایران هستم. اسم خانمم امسال توی لاتاری در اومده. اگر من ایران تخصصم رو با برد بگیرم و امتحان های USMLE رو بدم و نمره ام هم خیلی خوب بشه و با توجه به اینکه 3 مقاله ISI دارم، ممکنه که توی رشته هایی مثل ارتو، اورو ENT، چشم بتونم اونجا match بشم؟ در نهایت منظورم اینه که آیا اصلا برای یک ایرانی امکان داره که توی این رشته ها اونجا تخصصش رو شروع کنه؟
سوال دیگه اینکه، اگر در ECFMG ثبت نام کنیم، حداکثر چقدر وقت بعد میتونیم امتحان بدیم؟ ایا من می تونم الان مدرک عمومیم رو آزاد کنم و برای بهمن سال آینده ثبت نام کنم؟ چون حقیقتش از تغییر قوانین توی ایران می ترسم.
مرسی

دوست عزیز توی آمریکا همچی ممکنه ولی درجه احتمالش رو برخی شرایط تعیین میکنه از جمله نمره استپ 1،2 و رزومه خوب و همچنین آشنایی با یه استاد معتبر در رشته های مورد نظر.
اما در کل امسال چشم و ای ان تی اصلا خارجی نگرفتن ارتو و یورو خیلی کم.
تاریخ مصاحبه: 2 دسامبر 2009
--------------------------------
تاریخ کلیرنس: 13 ژانویه 2010
-------------------------------
ورود به آمریکا 14 فوریه 2010

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، من می‌خوام برا step۱ شروع کنم. کسی‌ هست که پایه درس خوندن باشه که کتابا و تستها را با هم چک کنیم، من یه سری کتاب دانلود کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من عضو جدید مهاجر سرا هستم .دانشجوی دوره انترنی هستم که فعلا مرخصی تحصیلی گرفته و برای دیدن اقوام در آمریکا به سر می برم[/font][/size].می خواستم بدانم که آیا من می توانم بدون اینکه دوره انترنی را بگذرانم با گرفتن ریز نمرات خود از دانشگاه در امتحانات usmleشرکت کنم یانه؟
سئوال دیگرم این است که اگر من ریز نمرات خودم را بگیرم در اینجا در چه رشته های می توانم ادامه تحصیل دهم که هم راحت بتوان کار پیدا کرد و گرین کارت گرفت و هم در آمدش خوب باشد؟البته خودم به public healthعلاقه دارم اما نمی دانم بازار کار و در آمدش چطور است.منتظر راهنمایی های شما دوستان هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-27 ساعت 02:27)megaholding نوشته:  
(2010-04-26 ساعت 10:36)NONA نوشته:  سلام. من دانشجوي ترم 5 پزشکيم ميخوام MDکه تموم شد برا رزيدنتي برم امريکا.ميشه به من بگيد که از الان چي کار کنم که بعد از فارغ التحصيلي بدون اينکه وقتم تلف شه برم؟ميشه يه کاري کرد که طرح نگذروند؟

سلام

فکر بسیار خوبی میکنید که از الان به فکر هستید ... عالیه ...آفرین!

برای طرح قبلا با حدود 10 ملیون میشد مدرکتون رو بگیرید و بدید برای ترجمه اما پیشنهاد من به عنوان کسی که چند تا پیرهن بیشتر پاره کردم چون تا زمانی که فارغ از تحصیل نشدی نمیتونی USMLE بدی بهتره طرحت رو بری و خلاص ! در طی مدت طرح استپ 1و 2 رو بدی بعدش بری امریکا برای CS و researchایشالا MATCH!

به هر حال راه طولانی است و یک شبه بعد از فارغ التحصیلی نمیتونی بری مطمئن باش! اقلا 1-2 سال پس از فارغ التحصیلیت اینجا کار داری و اقلا 1 سال هم اونجا(اینا که گفتم در بهترین حالت هست)

اینا در صورتی بود که مشکلی برای ویزا نداشته باشی وگرنه باید از الان به فکر paper دادن باشی و برای ویزا فکری بکنی

کاری سخت ولی شدنی هست

موفق باشی

سلام به megaholding
من پست های شمارو خوندم به نظر میاد خیلی اطلاعاتتون کامله میخواستم بپرسم اگر کسی گرین کارت داشته باشه و نمره های usmleبالای 95 بیاره و نامه از دکترهای هیئت علمی اونجا داشته باشه چقدر احتمال داره تو رشته های متوسط match بشه?
و لطف کنین اگر خودتون تجربه ای در match شدن دارید پست کنین تا ما هم استفاده کنیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-11 ساعت 06:30)معصومه وحیدی نوشته:  سلام دوستان من عضو جدید مهاجر سرا هستم .دانشجوی دوره انترنی هستم که فعلا مرخصی تحصیلی گرفته و برای دیدن اقوام در آمریکا به سر می برم[/font][/size].می خواستم بدانم که آیا من می توانم بدون اینکه دوره انترنی را بگذرانم با گرفتن ریز نمرات خود از دانشگاه در امتحانات usmleشرکت کنم یانه؟
سئوال دیگرم این است که اگر من ریز نمرات خودم را بگیرم در اینجا در چه رشته های می توانم ادامه تحصیل دهم که هم راحت بتوان کار پیدا کرد و گرین کارت گرفت و هم در آمدش خوب باشد؟البته خودم به public healthعلاقه دارم اما نمی دانم بازار کار و در آمدش چطور است.منتظر راهنمایی های شما دوستان هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-15 ساعت 14:53)vicky نوشته:  
(2010-04-26 ساعت 10:36)NONA نوشته:  سلام. من دانشجوي ترم 5 پزشکيم ميخوام MDکه تموم شد برا رزيدنتي برم امريکا.ميشه به من بگيد که از الان چي کار کنم که بعد از فارغ التحصيلي بدون اينکه وقتم تلف شه برم؟ميشه يه کاري کرد که طرح نگذروند؟

سلام

برای طرح قبلا با حدود 10 ملیون میشد مدرکتون رو بگیرید و بدید برای ترجمه اما پیشنهاد من به عنوان کسی که چند تا پیرهن بیشتر پاره کردم چون تا زمانی که فارغ از تحصیل نشدی نمیتونی USMLE بدی بهتره طرحت رو بری و خلاص ! در طی مدت طرح استپ 1و 2 رو بدی بعدش بری امریکا برای CS و researchایشالا MATCH!

به هر حال راه طولانی است و یک شبه بعد از فارغ التحصیلی نمیتونی بری مطمئن باش! اقلا 1-2 سال پس از فارغ التحصیلیت اینجا کار داری و اقلا 1 سال هم اونجا(اینا که گفتم در بهترین حالت هست)

اینا در صورتی بود که مشکلی برای ویزا نداشته باشی وگرنه باید از الان به فکر paper دادن باشی و برای ویزا فکری بکنی

کاری سخت ولی شدنی هست

موفق باشی

سلام به megaholding
من پست های شمارو خوندم به نظر میاد خیلی اطلاعاتتون کامله میخواستم بپرسم اگر کسی گرین کارت داشته باشه و نمره های usmleبالای 95 بیاره و نامه از دکترهای هیئت علمی اونجا داشته باشه چقدر احتمال داره تو رشته های متوسط match بشه?
و لطف کنین اگر خودتون تجربه ای در match شدن دارید پست کنین تا ما هم استفاده کنیم

سلام

به نظر من نه تنها در رشته های متوسط بلکه در رشته های بالا هم شانس خواهد داشت

اصلا به حرفهای افرادی که منفی گویی میکنند توجه نکنید !

اگر کسی گرین داشته باشه و نمره بالا که میتونم بگم شانسش بسیار بسیار بالاتره! LOR)Letter of Recommendation) خصوصا از اتندینگ امریکا شانس رو بالاتر هم میبره

اینم بگم که انرژی بگیری: امسال دوست من با 2 تا نمره 99 USMLE و ویزای J تونست رادیولوژی MATCH بشهWink

موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: NEURON ، aaraam
وارد شدن به دوره رزیدنسی در آمریکا رقابتی بسیار سخت ولی امکان پذیر است. همسر من این راه را طی کرده و هم اکنون مشغول گذراندن رزیدنسی است و من از نزدیک شاهد بیش از 2 سال تلاش بی وقفه اش برای رسیدن به این موفقیت بوده ام. نمرات USMLE مرحله 1 و Step 2 CK خیلی مهم هستند (بالای 90 شانس بیشتری دارد). داشتن مقاله، گذراندن دوره های داوطلبانه و Externship و عدم وجود فاصله زمانی زیاد بین فارغ التحصیلی و اقدام برای Match (زیر 5 سال) شانس شما را افزایش می دهد. همسرم پزشکان ایرانی زیادی را می شناسد که در دانشگاهها و بیمارستانهای آمریکا پذیرفته شده اند، بنابراین این کار شدنی است ولی همت بالا و تلاش فراوان می طلبد. در صورت بالا نبودن نمرات داشتن گرین کارت شانس شما را برای پذیرش گرفتن در مقایسه با کسانی که نیاز به ویزا دارند اندکی افزایش خواهد داد. من مهندس هستم و اطلاعات بیشتری در این زمینه ندارم، بنابراین از پاسخگویی به سوالات در زمینه امتحانات و جزئیات معذورم.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، سارا کوچولو ، gadfly ، NEURON ، aaraam
(2010-07-15 ساعت 19:34)megaholding نوشته:  
(2010-07-15 ساعت 14:53)vicky نوشته:  

سلام

کاری سخت ولی شدنی هست

موفق باشی

سلام به megaholding

سلام

به نظر من نه تنها در رشته های متوسط بلکه در رشته های بالا هم شانس خواهد داشت

اصلا به حرفهای افرادی که منفی گویی میکنند توجه نکنید !

اگر کسی گرین داشته باشه و نمره بالا که میتونم بگم شانسش بسیار بسیار بالاتره! LOR)Letter of Recommendation) خصوصا از اتندینگ امریکا شانس رو بالاتر هم میبره

اینم بگم که انرژی بگیری: امسال دوست من با 2 تا نمره 99 USMLE و ویزای J تونست رادیولوژی MATCH بشهWink

موفق باشی

سلام ممنون از جوابتون
دوستتون گرین کارت نداشت؟
research چی؟ و اینکه کدوم ایالت قبول شد؟
اگر بیشتر برام توضیح بدید ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان پزشک. یه سوال داشتم. در باره کار در رشته پرستاری یا مامایی در امریکا کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟( واسه کسانی که مدرکشون رو در ایران گرفتند.)چه مراحلی داره ؟ آیا باید واحد هایی بگذرونند ؟ ممنون میشم اگر کمک کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان