کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرط طبابت در امریکا
نوروزتان پیروز

دوستان عزیز آیا اطلاعاتی در باره شرایط یافتن کار برای فارغ التحصیلان رشته داروسازی دارند؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
فارغ التحصیلان داروسازی باید برای کار کردن در آمریکا امتحان fpgee و تافل (ibt) بدهند و سپس 1000 ساعت اینترنی در داروخانه بگذرانند و در آخر امتحان naplex میدهند تا practice certification بگیرند.شما برای اینکه بتوانید امتحان fpgee بدهید باید دانشنامه + ریز نمرات + پروانه داروسازی + حدود 800 دلار برایشان بفرستید.
برای اطلاعات بیشتر بولتن fpgee را مطالعه بفرمایید.:
http://www.nabp.net/ftpfiles/bulletins/1...lletin.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: ramfar
سلام. من دانشجوي ترم 5 پزشکيم ميخوام MDکه تموم شد برا رزيدنتي برم امريکا.ميشه به من بگيد که از الان چي کار کنم که بعد از فارغ التحصيلي بدون اينکه وقتم تلف شه برم؟ميشه يه کاري کرد که طرح نگذروند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-26 ساعت 10:36)NONA نوشته:  سلام. من دانشجوي ترم 5 پزشکيم ميخوام MDکه تموم شد برا رزيدنتي برم امريکا.ميشه به من بگيد که از الان چي کار کنم که بعد از فارغ التحصيلي بدون اينکه وقتم تلف شه برم؟ميشه يه کاري کرد که طرح نگذروند؟

سلام

فکر بسیار خوبی میکنید که از الان به فکر هستید ... عالیه ...آفرین!

برای طرح قبلا با حدود 10 ملیون میشد مدرکتون رو بگیرید و بدید برای ترجمه اما پیشنهاد من به عنوان کسی که چند تا پیرهن بیشتر پاره کردم چون تا زمانی که فارغ از تحصیل نشدی نمیتونی USMLE بدی بهتره طرحت رو بری و خلاص ! در طی مدت طرح استپ 1و 2 رو بدی بعدش بری امریکا برای CS و researchایشالا MATCH!

به هر حال راه طولانی است و یک شبه بعد از فارغ التحصیلی نمیتونی بری مطمئن باش! اقلا 1-2 سال پس از فارغ التحصیلیت اینجا کار داری و اقلا 1 سال هم اونجا(اینا که گفتم در بهترین حالت هست)

اینا در صورتی بود که مشکلی برای ویزا نداشته باشی وگرنه باید از الان به فکر paper دادن باشی و برای ویزا فکری بکنی

کاری سخت ولی شدنی هست

موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، laili ، Ali Sepehr ، OverLord ، sneixx ، zara man ، kourosh2011
ممنون واسه اطلاعاتي كه دادين.ميتونم بپرسم شما فارغ التحصيل كدوم دانشگاهين؟
يه سوال ديگه:برا زبان چيكار كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding
(2010-04-29 ساعت 20:15)NONA نوشته:  ممنون واسه اطلاعاتي كه دادين.ميتونم بپرسم شما فارغ التحصيل كدوم دانشگاهين؟
يه سوال ديگه:برا زبان چيكار كنم؟

سلام

خواهش میکنم من فارغ التحصیل تهران هستم(TUMS)

برای زبان هم تا میتونی زبانت رو قوی کن و این الان مهمترین کاری هست که باید انجام بدی چون برای communication بسیار مهم هست و خصوصا برای CS

قبلا باید پزشکان غیر از USMLE آزمون TOEFL هم میدادن ولی چند سالی است که نیازی به TOEFL نیست ولی برای STEP 2 CS که امتحان عملی هست(و در خود امریکا فقط برگزار میشه) یکی از مهارتها زبان هست که خیلی مهمه
پاسخ
تشکر کنندگان: NONA ، sneixx ، zara man ، AMIN3Y ، kourosh2011
سلام از دوستان کسی متخصص در رشته پزشکی و داروسازی هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من تازه فارغ از طرح و پزشکیم ار MUMS
امتحان رزیدنتی تقلبیه ایرانو دادم با نمره 388 رتبم نجومی شده میخوام بیخیالش بشم
میخوام یو اس ام ال ای امتحان بدم و کتا باشو گیر بیارم
اما یه سوال دارم
همینکه یو اس ام ال ای بدم و بگم که پزشکم اقامت یا ویزای موقت بهم میدن؟ یا باید دنبال ویزا باشم؟
بنظرتون وکیل بگیرم تا کارامو بکنه؟
لطفا جوابارو کامل بدین چون سوال خیلی از دوستام هم همینه
پاسخ
تشکر کنندگان: sneixx ، kourosh2011
(2010-04-30 ساعت 23:40)drsaeed نوشته:  سلام
1.امتحان رزیدنتی تقلبیه ایرانو دادم با نمره 388 رتبم نجومی شده میخوام بیخیالش بشم
2.میخوام یو اس ام ال ای امتحان بدم و کتا باشو گیر بیارم
اما یه سوال دارم
همینکه یو اس ام ال ای بدم و بگم که پزشکم اقامت یا ویزای موقت بهم میدن؟ یا باید دنبال ویزا باشم؟
3.بنظرتون وکیل بگیرم تا کارامو بکنه؟

سلام دوست عزیز فارغ التحصیلی مشهدیم!سعی میکنم پاسخ سوالتون رو تا حدی که میدونم کامل بدم:

1.به سلامتی دوست عزیز... من حقیقت تا الان حتی یکبار هم تو این امتحان تقلبیه شرکت نکردم! و البته افتخار میکنم! Wink

2.دوست عزیز امریکا برای هیچکس از هیچ کشوری فرش قرمز پهن نمیکنه یعنی شما اگر 2تا استپی که باید بدی رو با بهترین نمره پاس کنی اصلا به معنای گرفتن ویزای 100% نیست و پروسه ویزا رو باید جداگانه طی کنی(حتی برای دادن استپ 2 CS )

3. وکیل کار خاصی نمیتونه بکنه مگر از طریق پروسه مهاجرت بخواهید بروید یا سرمایه گاری!

و نکته آخر : برای رفتن به امریکا یک عزم بسیار عظیمی لازمه و باید کفش آهنی بپوشی اگر این کفش رو نمیخوای به پا کنی من بهت استرالیا رو پیشنهاد میکنم که هم راهش آسونتره و هم امتحانش!

موفق باشی دکتر
پاسخ
تشکر کنندگان: sneixx ، zara man ، kourosh2011
(2010-04-30 ساعت 23:40)drsaeed نوشته:  سلام
امتحان رزیدنتی تقلبیه ایرانو دادم با نمره 388 رتبم نجومی شده میخوام بیخیالش بشم
میخوام یو اس ام ال ای امتحان بدم و کتا باشو گیر بیارم
اما یه سوال دارم
بنظرتون وکیل بگیرم تا کارامو بکنه؟

دکتر چرا سرغ کتابارو از آقاي امجديان نميگيرين؟(طبقه پايين پاسا‍‍ژ امير)
پاسخ
تشکر کنندگان:
امجد داره کتابارو؟
نمونه سوالاشو بچه ها داشتن من زدم جالب بودن بنظرم از سوالای مسخره دستیاری اینجا بهتر میشه زد
حالا گذشته از اینا من اول میخوام بدونم چجوری میشه رفت و اقامت گرفت چون از اقوام هیچ کسو امریکا ندارم و از جایی هم پذیرش ندارم لاتاری هم قبول نشدم و پیپر هم ندارم ولی مشکل زبان و پولشو ندارم.
تو خیلی سایتای راهنما هم رفتم و از چندین نفر هم پرسوجو کردم در مورد کانادا و استرالیا تحقیق کردم و اطلاعاتم تقریبا کامله ولی در مورد امریکا و ویزا و اقامتش برا پزشکای خارجی اطلاعات کافی برا تصمیم گیری ندارم و هرکسی یه چیزی میگه...
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
ديگه اگه جايي تو مشهد اين منابعو داشته باشه همون دكتر امجديانه.
اگه نداشت راهنماييت ميكنه كه از كجا ميتوني بگيري.
تو سايتاي مختلف كه DVD كاپلانو ميفروشن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ميخواست مبدونم وضعيت پزشكان متخصصبراي كار يا ادامه تحصيل چطوره؟كارشون ازپزشكان عموم يسخت تره يااسونتر؟
شماره کیس: **2011AS000012
ابوظبي
تاریخ مصاحبه:2010-NOV-08
کلیرانس: بازمانده2011 علیرغم326روزانتظار برای کلیرشدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز تو امریکا وقتی به عنوان متخصص وارد میشی باید قید تخصصتو بزنی چون برای اثبات جی پی خودمونم باید کلی زحمت استپهای یو اس ام ال ای را بکشیم.
حالا شما فکر کن بعد از این همه مراحل ادم بخواد تخصص خودشم اثبان کنه باید یکی دو تا امتحان دیگه هم بده که از نظر زمانی خیلی دیگه طول میکشه...................
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، laili ، sneixx ، zara man ، Farhad.
سلام
کسی در مورد رشته مامایی اطلا عی داره
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان