کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرط طبابت در امریکا
خواهش میکنم اگر کسی اطلاعاتی داره لطف کنید راهنمایی بفرمایید من هنوز منتظرم! تایپیک های دیگه هم پیام گذاشتم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-17 ساعت 00:02)gadfly نوشته:  سلام به همه دوستان و همکاران عزیز

من GP هستم فارغ التحصیل دانشگاه مشهد با سابقه کاری 13 ساله و لاتاری برنده شده ام و ماه آینده مصاحبه خواهم داشت . step 1 رو از الان شروع کرده ام و در حال خواندن هستم . در حال حاضر مقیم دانمارک هستم و مدارک پزشکی ام اینجا تایید شده است . Master International Healt با گرایش Health Care Management از دانشگاه هایدلبرگ آلمان و سازمان آموزش بهداشت کشورهای اتحادیه اروپا (Troped Organisation) را دارم . سوالم از دوستان پزشکی که در آمریکا هستند و یا سایر دوستان که اطلاعی دارند اینست که :
1 - آیا با این مشخصات بهتر است برای امتحانات USMLE راه را ادامه دهم ؟ چون در صورت امکان مایلم به عنوان GP در US کار کنم . (با توجه به سنم و اینکه مدت طولانی از فارغ التحصیلیم گذشته ، خیلی مایل به ادامه تحصیل در رشته های تخصصی نیستم و همچنین می دانم که احتمال پذیرش در رشته های تخصصی با توجه به مدت طولانی فارغ التحصیلیم تقریباً نزدیک به صفر است )
2 - در صورتیکه بخواهم در رشته های بهداشتی با توجه به مدرک آلمان و اتحادیه اروپا و سابقه کار و مقالاتم در این زمینه کار کنم آیا عاقلانه تر و کم هزینه تر از هر نظر (زمان ، مالی ، پیدا کردن کار و .... ) نمی باشد ؟ در صورت مثبت بودن پاسخ آیا باید امتحان یا دوره ای خاص را دراین زمینه بگذرانم ؟

از همه دوستان سپاسگزار خواهم بود اگر راهنمایی فرمایند .

همکار گرامی در مورد سوال اول شما باید عرض کنم شما چه مایل به ادامه تحصیل در رشته تخصصی باشید و چه خواستار طبابت به صورت GP در ایالات متحده باشید در هر صورت میباست بغیر از امتحانات stpe1,step2ck,step2cs امتحان step 3 رو نیز با موفقیت پشت سر بگذارید.
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-17 ساعت 01:38)gadfly نوشته:  
(2010-11-17 ساعت 01:11)bbboys1981 نوشته:  

من GP هستم فارغ التحصیل دانشگاه مشهد با سابقه کاری 13 ساله و لاتاری برنده شده ام و ماه آینده مصاحبه خواهم داشت . step 1 رو از الان شروع کرده ام و در حال خواندن هستم . در حال حاضر مقیم دانمارک هستم و مدارک پزشکی ام اینجا تایید شده است . Master International Healt با گرایش Health Care Management از دانشگاه هایدلبرگ آلمان و سازمان آموزش بهداشت کشورهای اتحادیه اروپا (Troped Organisation) را دارم . سوالم از دوستان پزشکی که در آمریکا هستند و یا سایر دوستان که اطلاعی دارند اینست که :
1 - آیا با این مشخصات بهتر است برای امتحانات USMLE راه را ادامه دهم ؟ چون در صورت امکان مایلم به عنوان GP در US کار کنم . (با توجه به سنم و اینکه مدت طولانی از فارغ التحصیلیم گذشته ، خیلی مایل به ادامه تحصیل در رشته های تخصصی نیستم و همچنین می دانم که احتمال پذیرش در رشته های تخصصی با توجه به مدت طولانی فارغ التحصیلیم تقریباً نزدیک به صفر است )
2 - در صورتیکه بخواهم در رشته های بهداشتی با توجه به مدرک آلمان و اتحادیه اروپا و سابقه کار و مقالاتم در این زمینه کار کنم آیا عاقلانه تر و کم هزینه تر از هر نظر (زمان ، مالی ، پیدا کردن کار و .... ) نمی باشد ؟ در صورت مثبت بودن پاسخ آیا باید امتحان یا دوره ای خاص را دراین زمینه بگذرانم ؟

همکار گرامی در مورد سوال اول شما باید عرض کنم شما چه مایل به ادامه تحصیل در رشته تخصصی باشید و چه خواستار طبابت به صورت GP در ایالات متحده باشید در هر صورت میباست بغیر از امتحانات stpe1,step2ck,step2cs امتحان step 3 رو نیز با موفقیت پشت سر بگذارید.

سلام

از پاسخ سریع و کامل شما متشکرم . آیا نظری در مورد سوال دوم من ندارید؟

خواهش میکنم.والا حقیقتش من در مورد سوال دوم شما اطلاعاتی نداشتم.ولی تا اونجایی که میدونم شما میبایست ابتدا phd در زمینه ای که میخواید کار کنید بگیرید.باز هم عرض میکنم که باید از اهل فن بپرسید و اگه میشه بگید چه زمینه خاصی مد نظرتون هستش؟
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-17 ساعت 11:25)bbboys1981 نوشته:  
(2010-11-17 ساعت 01:38)gadfly نوشته:  
(2010-11-17 ساعت 01:11)bbboys1981 نوشته:  

سلام

از پاسخ سریع و کامل شما متشکرم . آیا نظری در مورد سوال دوم من ندارید؟

خواهش میکنم.والا حقیقتش من در مورد سوال دوم شما اطلاعاتی نداشتم.ولی تا اونجایی که میدونم شما میبایست ابتدا phd در زمینه ای که میخواید کار کنید بگیرید.باز هم عرض میکنم که باید از اهل فن بپرسید و اگه میشه بگید چه زمینه خاصی مد نظرتون هستش؟

شما می توانید همزمان که سعی می کنید امتحانات usml را پاس کنید یک کار هم در زمینه بهداشت پیدا کنید تا زمانی که مجوز طبابت بگیرید
در مورد کار هم به نظر من با این مدرک که دارید بهتون کار میدن به شرطی که در این زمینه به کارفرما بتونید سابقه کار مرتبط نشون بدید و در مصاحبه کاری قبول بشید البته اگه اول کار بخواهید کار پست مدیریت بگیرید سخت است و باید دنبال کار نقش کارشناس باشید ، در مورد دوره هم بستگی به postion کاری که براش اپلای می کنید داره و ممکنه یک دوره چند ماه لازم باشه و ممکنه اصلا نیازی نباشه
برای اطمینان یک سرچ تو سایت http://www.careerbuilder.com/ بزنید و ببینید چه دوره های ممکنه برای پست های محتلف رشتتون لازم باشه
----------
به امید ایرانی آباد برای فرزندانمان(برای خودمان که باید بیخیالش بشیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: mh12345 ، seven ، OverLord ، gadfly
با سلام. نمی دونستم که سوالم را دقیقا در کجا مطرح کنم.
لطفا اگر دوستان در مورد دکترای حرفه ای فیزیوتراپی اطلاعاتی دارند ارائه نمایند.
اطلاعاتی از قبیل نحوه ورود به این رشته، هزینه حدودی تحصیل، وضعیت کار (در ایالت کالیفرنیا) با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
با تشکر از زحمات دوستان.من تقریبا 2سالی میشه که پزشکی رو تموم کردم و سربازی بودم.می خواستم بدونم مسئله ی ویزا چه جوریه و چه راه حلی رو میشه طی کرد چون میدونم افرادی بودن که با نمره ی خوب usmleهم بهشون ویزا ندادن.مسئله بعد اینکه آیا مدرک ilets کافیه یا تافل هم لازم است و چه نمره ای برای هرکدام؟و هزینه های تحصیل چه جوریه و آیا میشه مثلا بعد 2 امتحان کار کرد یا رفتن به امریکا کلا از جیب خوردنه؟و اگر لطفا کسی تجربه ای از ادامه تحصیل در استرالیا و مقایسه با امریکا از لحاظ هزینه ها و شرایط زندگی و خود رشته پزشکی داره ممنون میشم.
باز هم پیشاپیش متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز مساله ی ویزا در واقع مهمترین و اصلیترین مانع برای طی کردن مراحل امتحان USMLE هست. چون خوندن و آمادگی برای امتحان که مربوط به خود شماست و هرچی بیشتر آماده باشی نمره ی بیشتری میگیری اما گرفتن ویزا دیگه دست شما نیست و آفیسر سفارت هست که درمورد دادن یا ندادن ویزا (و در واقع درمورد آینده ی زندگی شما) تصمیم میگیره.
گرفتن ویزای آمریکا هم باید به اندازه ی یک مثنوی هفتاد تُن کاغذ داستان داره و این سایت اصولا برای همین راه اندازی شده! اما در ساده ترین و کوتاه ترین جمله میشه خلاصه ش کرد :" شما باید دنبال راهی برای گرفتن ویزا و رفتن به آمریکا باشید". همین! STEP 2CS و STEP3 هردو فقط در آمریکا برگزار میشود و این شما هستید که باید آفیسر را قانع کنید که به شما ویزا بدهد و بروید امتحان بدهید. این بدان معنی است که ممکنه حداقل یکسال (و شاید بیشتر) زمان بگذارید و از تمام مواهب زندگی و کار بگذرید و استپ 1 و 2 را با بالاترین نمره هم بگذرانید اما تمام زحمت شما با عدم توانایی گرفتن ویزا به هدر برود!
بعد از استپ 1 و 2CK شما مطلقا امکان طبابت در آمریکا ندارید بنابراین اگر هم موفق به رفتن به آمریکا شوید باید از راهی غیر از طبابت درآمد داشته باشید. البته تا آنجایی که من در اینترنت دیده ام ظاهرا برای پزشکانی که این دومرحله را گذرانده اند امکان کار به عنوان تکنیسین در بعضی مراکز تحقیقاتی وجود دارد که این معمولا مشروط به داشتن سابقه ی تحقیقاتی خوب و قوی است و از طرفی خوب طبیعتا حقوق آن اصلا بالانیست و گرچه از جیب نمیخورید اما زندگی راحتی نخواهد بود.
اگر به وبلاگ پزشک مهاجر (که آدرسش تو تاپیک "راهنمای قدم به قدم" هست) سری بزنید میبینید که خانم دکتری که وبلاگ رو راه انداخته بعد از حدود یکسال که وبلاگ رو به حال خودش رها کرده بود، همین چند روز قبل دوباره اومده و نوشته که آمریکا و کانادا رو کلا بیخیال شده و قصد داره برای استرالیا اقدام کنه. چون احساس کرده که داره فقط عمرشو تلف میکنه و ضمنا هیچ تضمینی برای موفقیت در رفتن به کانادا (و احتمالا آمریکا) نیست. و جالبه که خیلی از پزشکان جوان دیگه اومدن و نظرشو تایید کردن و گفتن اونها هم از منتظر ماندن برای کانادا خسته شدن. اگه دقت کنیم که اکثرا کانادا رو به عنوان پلی برای رسیدن به امریکا در نظر میگیرن به این مساله میرسیم که هستند افرادی که یکی دوسال قبل قدم در این راه گذاشتن و از به نتیجه نرسیدن خسته شدن و میخوان شانسشونو تو استرالیا امتحان کنن.
البته در مقایسه ی رفتن به استرالیا و امریکا، قطعا استرالیا بسیار راحت تره و" رسیدن به خاک استرالیا" آسونتر از" رسیدن به خاک آمریکا"ست. ضمن اینکه گرفتن تخصصهای مختلف در استرالیا از آمریکا راحتتره ولی تو آمریکا شما فقط دوسه تا رشته ی جنرال رو راحتتر (نه به راحتی، فقط راحت تر) میتونی تخصص بگیری و رشته های مینور کلا از دسترس مهاجران خارجه.
اما درمورد چزئیات هزینه و شرایط زندگی ، من تجربه ی خاصی ندارم و دوستانی که تجربه دارن باید نظر بدن.
ضمنا USMLE برای اثبات توانایی زبان شما کافیست و نیازی به آیلتس یا تافل برای آمریکا ندارید.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، jasmine2953 ، یاشار و ماری ، iman_gp ، لیلیوم ، NEURON
با تشکر از پاسخ جامع و کامل شما چون در بخش استرالیا جایی واسه پزشکی ندیدم اینجا می پرسم .می خواستم ببینم تحصیل تخصص های جراحی و ارتوپدی در استرالیا ممکن هست و بعد چه مدت زمانی؟با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly
سلام دوستان
یک سئوال تحصیل در یک کشور اروپایی یا استرالیا آیا تحصیل در مراحل بعد در
آمریکا را آسانتر می کند یا نه یا باید باز هم usmle را کامل امتحان داد.با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام راستی یه سئوال دیگه با مدرک پزشکی ایران در چه رشته هایی میشه واسه phd در امریکا اقدام کرد؟آیا altarnative medicine هم اونجا داره و میشه ادامه داد؟مهندسی پزشکی چی میشه با مدرک پزشکی در آمریکا ادامه داد؟با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست گرامی تحصیل در هیچ کشوری بجز کانادا کمکی به ادامه ی تحصیل در آمریکا نمیکند. فوق تخصص قرنیه از انگلستان و فوق تخصص جراحی توراکس از فرانسه هم داشته باشید برای "پزشک شناخته شدن" در آمریکا باید USMLE را به طور کامل بگذرانید و تازه بعد از آن میشوید مثل تمام پزشکان عمومی دیگر نقاط دنیا!
فقط تا آنجایی که من جسته و گریخته در اینترنت دیده ام، فارغ التحصیلان پزشکی از دانشگاههای کانادا در این زمینه تفاوتهایی دارند (که البته ریز جزئیات را نمیدانم چون نه فارغ التحصیل از کانادا هستن و نه قصد آن را دارم).
در مورد phd، این امکان وجود دارد و جواب مثبت است. البته باز هم به شرطی که ECFMG Certificate شده باشید یعنی مدرک پزشکی شما تایید شده باشد. برای رشته های مختلف مانند مواردی که خودتان اشاره کردید، یهترین راه جستجو در سایت دانشگاههای مختلف آمریکا برای شرایط تحصیل در این رشته هاست. فکر میکنم در نهایت بعد از چند روز وبگردی به اطلاعات دلخواه دست خواهید یافت.
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، hamed_na
سلامبه همکاران عزیز
من دانشجوی سال 5 پزشکی هستم و قصد رفتن به امریکا رو دارم اما اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم. لطفا کمکم کنید. چندتا سوال اساسی دارم. ممنون میشم کمکم کنید :
1) اگر سربازی معاف شم ، می تونم برم و از فیزیوپات برای مدرک عمومی بخونم؟
2)اگر معاف نشم ، اجازه ی خروج از کشور برای دادن امتحان رو دارم؟ یعنی قبل از اتمام 7 سال برم.
3) امکانش هست که اگه مراحل usmle رو قبول شدم برم درسم که تموم شد برگردم ایران بعد طرح عمومی رو برم؟
4) نظرتون راجع به ایالت کالیفورنیا چیه؟
5) حداکثر فاصله ای که میتونم بین مراحل usmle ایجاد کنم چقدره؟
6) حدود هزینه ی ثبت نام و رفت و برگشت جقدر میشه؟ (حدودا)
7) چه طوری می تونم از قوانین دانشگاهیه یک ایالت مطلع بشم؟
8) برای طبابت در امریکا باید حتما تمام مراحل usmle رو قبول شم؟
عذر خواهم از کثرت سوالها.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-10 ساعت 01:53)ر.ع نوشته:  سلامبه همکاران عزیز
من دانشجوی سال 5 پزشکی هستم و قصد رفتن به آمریکا رو دارم اما اصلا نمی دونم از کجا باید شروع کنم. لطفا کمکم کنید. چندتا سوال اساسی دارم. ممنون میشم کمکم کنید :
1) اگر سربازی معاف شم ، می تونم برم و از فیزیوپات برای مدرک عمومی بخونم؟
2)اگر معاف نشم ، اجازه ی خروج از کشور برای دادن امتحان رو دارم؟ یعنی قبل از اتمام 7 سال برم.
3) امکانش هست که اگه مراحل usmle رو قبول شدم برم درسم که تموم شد برگردم ایران بعد طرح عمومی رو برم؟
4) نظرتون راجع به ایالت کالیفورنیا چیه؟
5) حداکثر فاصله ای که میتونم بین مراحل usmle ایجاد کنم چقدره؟
6) حدود هزینه ی ثبت نام و رفت و برگشت جقدر میشه؟ (حدودا)
7) چه طوری می تونم از قوانین دانشگاهیه یک ایالت مطلع بشم؟
8) برای طبابت در آمریکا باید حتما تمام مراحل usmle رو قبول شم؟
عذر خواهم از کثرت سوالها.

با سلام.
برای اینکه شما د امریکا بعنوان پزشک شناخته بشید باید امتحانات usmle رو بدید و برای اینکه بتونید این امتحانات رو بدید باید در ECFMG ثبت نام کنید و برای ثبت نام به دانشنامه پزشکی خود احتیاج دارید. پس فکر کنم شما چون قبل از رفتن به طرح و انجام تعهد خدمت نمی تونید مدرکتون رو بگیرید، نمی تونید امتحان بدید
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام شیما خانم
اگرچه خیلی از سوالام بی پاسخ موند اما ممنون از راهنماییتون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2008-10-03 ساعت 18:35)saba نوشته:  سلام اقا کامران
1-فکر نمی کنم برای GP بودن step3 لازم باشه ,چون اکثر بچه ها مرحله 3 رو سال اول رزیدنتی میدن.
2-تا 7 سال اعتبار داره. یعنی نمره اون چه خوب چه بد تا 7 سال می مونه.
3-ما تهران نیستیم احتمالا کلاسهای کاپلان اونجا هست. در مورد منابع هم kaplan,BRS,high yeild بیشتر تو بورس هستن که انتشارات تیمورزاده و فکر کنم کیمیا کتاباشو دارن.
4-ما شمارمون جزئ کارنت شده ها بود ولی امسال به این نتیجه رسیدیم که اگر مدارک کامل باشه و ثبت نام درست باشه هر چقدر هم که شماره بالا باشه تقریبا ویزا رو گرفتین. و الان پشیمونیم که از پارسال برای امتحانش نخوندیم. بهر حال یک کم ریسک رو باید قبول کرد. اگر برای رزیدنتی اینجا نمی خواهین بخونین حتما usmle رو شروع کنین.

صبا جان ولی تا اونجایی که من میدونم step 3 برای کار لازمه و اگر بخوای چه بعنوان متخصص و چه به عنوان پزشک عمومی در اونجا کار کنی باید ۳ رو هم امتحان بدی.
کیس نامبر: 2013AS00002XXX، کنسولگری : ابوظبی ، تاریخ مصاحبه: 31 ژانویه. دریافت ویزا : سوم فوریه
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان