کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F2B
(2016-03-29 ساعت 06:50)KingNothing نوشته:  
(2016-02-06 ساعت 10:39)Parniya20 نوشته:  سلام پدر و مادر من اپریل 2011 برای من و برادرم که هردو مجرد و بالای 21 سال بودیم درخواست گرین کارت کردند. اون زمان هر دو گرین داشتند. اما حالا در حال تقاضا برای سیتزن شیپی هستند. سوال من اینه که وقتی سیتزن بشن باید پرونده ما رو به حالت f1 تغییر بدن ؟ ایا  امکانش هست که با همون f2b جلو بره ؟ ظاهرا در حال حاضر حالت f1 ( که برای فرزند بالای 21 سال سیتزن ها هستش)  از f2b  یک سال ونیم عقب تر هست ؟
یه سوال دیگه هم اگه ادرس محل سکونت ( کشور)  من تغییر کرده باشه ایا باید از حالا اعلام کرد یا دراین مرحله لازم نیست ؟
ممنون

تا اونجا که من میدونم برای یک مرتبه امکان این وجود داره که درخواست بدید که کیس شما را طبق F2B محاسبه کنند ولی این درخواست رو باید نزدیکهای زمان کارنت شدن بدید که ریسکش کم باشه مثلا 6-7 ماه قبل از کارنت شدن و همون موقع ها که ولکام لتر رو میفرستند. هر تغییری بالقوه هم میتونه کیس رو به تاخیر بندازه به طور میانگین برای 2 ماه... خواهشا در این مورد خوب تحقیق کنید چون من از وکیل ها شنیدم اما مطمئن نیستم.

اگر از حالا تغییر آدرس رو خبر بدید خیلی بهتره. ضمن اینکه بهشون هم ایمیلتون رو اعلام کنید که هر نامه رو همون روز که میفرستند به ایمیلتون هم برسونند. اگر شماره کیس اعلام شده مستقیم به NVC اعلام کنید ولی اگر شماره کیس رو نگرفتید به USCIS اعلام می کنید از طریق فرمشون آنلاین.

به طور پیش فرض کیس شما یا میره برای آنکارا یا ابوظبی یا یروان... اگر اقامت کشور دیگه ای رو دارید میتونید سفارت رو به سفارت کشور محل اقامتتون تغییر بدید. برای مثال من سفارت رو در کیس خودم از آنکارا به لندن تغییر دادم. در مسائلی مثل کلیرنس یا پیکاپ ویزا صددرصد به نفعتون هست... باید برای این کار یک کپی از ویزای اقامت یا کارت اقامتتون رو برای NVC بفرستید و تقاضا بدید که سفارت رو عوض کنند. فقط مطمئن باشید زمان تخمینی مصاحبه، هنوز ویزای معتبر اقامت اون کشور رو دارید. مثلا نمیشه با ویزای توریستی ایتالیا تغییر بدید ولی با ویزاهای بلند مدت ولو غیر مهاجرتی (مثل تحصیلی) اگه زمان حدودی مصاحبه هنوز ویزا داشته باشید، براتون عوض می کنند.

سلام
ممنون از پاسختون من دیروز نامه welcome letter  زو دریافت کردم با توجه به اینکه من در کانادا زندکی می کنم ظاهرا باید سفارت رو از انکارا ( اسم سفارت توی نامه زده شده) به مونترال تغیییربدم . شما هم در این مرحله درخواست تغییر سفارت رو دادین ؟ می دونید این موضوع چقدر در پرونده تون تاثیر داشت ؟ ظاهرا توی همون ایمیل برای تغییر ادرس باید برای تغییر وضعیت درخواست کننده که مادرم هستند و الان سیتی زن شدند رو هم بدم !؟ نمی دونم این موضوع هم پرونده رو تاخیر می اندازه یا نه ؟
بصورت کلی نامه welcome letter چه مرحله ای صادر می شه ؟ یعنی پرونده به سفارت انکارا منتقل شده یا هنوز نه ؟
من امروز با NVC تماس گرفتم گفتند تغییر سفارت بسته به سفارت جدید داره که کی پاسخ بده و اعلام امادگی برای دریافت مدارک رو انجام بده !
خیلی خیلی ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-14 ساعت 07:20)Parniya20 نوشته:  
(2016-03-29 ساعت 06:50)KingNothing نوشته:  
(2016-02-06 ساعت 10:39)Parniya20 نوشته:  سلام پدر و مادر من اپریل 2011 برای من و برادرم که هردو مجرد و بالای 21 سال بودیم درخواست گرین کارت کردند. اون زمان هر دو گرین داشتند. اما حالا در حال تقاضا برای سیتزن شیپی هستند. سوال من اینه که وقتی سیتزن بشن باید پرونده ما رو به حالت f1 تغییر بدن ؟ ایا  امکانش هست که با همون f2b جلو بره ؟ ظاهرا در حال حاضر حالت f1 ( که برای فرزند بالای 21 سال سیتزن ها هستش)  از f2b  یک سال ونیم عقب تر هست ؟
یه سوال دیگه هم اگه ادرس محل سکونت ( کشور)  من تغییر کرده باشه ایا باید از حالا اعلام کرد یا دراین مرحله لازم نیست ؟
ممنون

تا اونجا که من میدونم برای یک مرتبه امکان این وجود داره که درخواست بدید که کیس شما را طبق F2B محاسبه کنند ولی این درخواست رو باید نزدیکهای زمان کارنت شدن بدید که ریسکش کم باشه مثلا 6-7 ماه قبل از کارنت شدن و همون موقع ها که ولکام لتر رو میفرستند. هر تغییری بالقوه هم میتونه کیس رو به تاخیر بندازه به طور میانگین برای 2 ماه... خواهشا در این مورد خوب تحقیق کنید چون من از وکیل ها شنیدم اما مطمئن نیستم.

اگر از حالا تغییر آدرس رو خبر بدید خیلی بهتره. ضمن اینکه بهشون هم ایمیلتون رو اعلام کنید که هر نامه رو همون روز که میفرستند به ایمیلتون هم برسونند. اگر شماره کیس اعلام شده مستقیم به NVC اعلام کنید ولی اگر شماره کیس رو نگرفتید به USCIS اعلام می کنید از طریق فرمشون آنلاین.

به طور پیش فرض کیس شما یا میره برای آنکارا یا ابوظبی یا یروان... اگر اقامت کشور دیگه ای رو دارید میتونید سفارت رو به سفارت کشور محل اقامتتون تغییر بدید. برای مثال من سفارت رو در کیس خودم از آنکارا به لندن تغییر دادم. در مسائلی مثل کلیرنس یا پیکاپ ویزا صددرصد به نفعتون هست... باید برای این کار یک کپی از ویزای اقامت یا کارت اقامتتون رو برای NVC بفرستید و تقاضا بدید که سفارت رو عوض کنند. فقط مطمئن باشید زمان تخمینی مصاحبه، هنوز ویزای معتبر اقامت اون کشور رو دارید. مثلا نمیشه با ویزای توریستی ایتالیا تغییر بدید ولی با ویزاهای بلند مدت ولو غیر مهاجرتی (مثل تحصیلی) اگه زمان حدودی مصاحبه هنوز ویزا داشته باشید، براتون عوض می کنند.

سلام
ممنون از پاسختون من دیروز نامه welcome letter  زو دریافت کردم با توجه به اینکه من در کانادا زندکی می کنم ظاهرا باید سفارت رو از انکارا ( اسم سفارت توی نامه زده شده) به مونترال تغیییربدم . شما هم در این مرحله درخواست تغییر سفارت رو دادین ؟ می دونید این موضوع چقدر در پرونده تون تاثیر داشت ؟ ظاهرا توی همون ایمیل برای تغییر ادرس باید برای تغییر وضعیت درخواست کننده که مادرم هستند و الان سیتی زن شدند رو هم بدم !؟ نمی دونم این موضوع هم پرونده رو تاخیر می اندازه یا نه ؟
بصورت کلی نامه welcome letter چه مرحله ای صادر می شه ؟ یعنی پرونده به سفارت انکارا منتقل شده یا هنوز نه ؟
من امروز با NVC تماس گرفتم گفتند تغییر سفارت بسته به سفارت جدید داره که کی پاسخ بده و اعلام امادگی برای دریافت مدارک رو انجام بده !
خیلی خیلی ممنون از به اشتراک گذاشتن تجربیاتتون

سلام دوست عزیز ، من هنگام پر کردن فرم I-130 ادرس ایمیل دادم که الان میخوام عوضش کنم ، باید چکار کنم ، چون ادرس ایمیل برای خودم نیست الان میخوام ایمیل خودم جایگزین بشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-14 ساعت 09:40)saeednia نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 21:07)Sasa-t نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 18:20)hamid87 نوشته:  سلام دوستان
دوتا سوال داشتم
1) اگر بعد از مصاحبه (کیس ‎F2B‎) و در مدت انتظار کلیرنس و قبل از گرفتن گرین کارت پتیشنر سیتیزن بشه، چه اتفاقی برای کیس می افته؟
2)در چه حالتهایی امکان داره مصاحبه دوباره تکرار بشه؟
ممنون از کمکتون

اتفاق خاصی نمی افته وقتی پیتیشنر سیتیزن بشه تا زمانی که اعلام نکرده برای کیس شما، کیس شما همینطور در کاتگوری F2B میمونه. در صورتی تغییر می کنه که پیتیشنر اعلام کنه سیتیزن شده و می خواد که وضعیت شما از F2B به کاتگوریF1 انتقال پیدا کنه.

مصاحبه هم بعد از یک سال که از AP بگذره معمولا تکرار میشه یا زمانی که به هر دلیلی که خودشون میدونن بهتون بگن بیاین واسه مصاحبه مجدد

در صورتی گه پتیشنر سیتیزن بشه شما میتونین از پروسه ی opt out استفاده کنید و کماکان در صف f2b بمونید.نامه نگاری هایی داره که باید انجا بدید و بعد از تایید (که گمونم با uscis باشه)نامه ی تایید رو روز مصاحبه همراه خودتون میبرید سفارت.پس شما میتونید از opt out استفاده کنید مثل دیگران که کردند و یا الان میکنند.

با سلام دوست عزیز
آیا حتما باید این پروسه opt out  طی بشه؟ من زمانی که برام اقدام شده مادرم گرین کارت داشته ولی الان سیتیزن شده ولی من همچنان در کتگوری F2B هستم و چیزی رو هم بابت سیتیزنی مادرم اعلام نکردیم.آیا مشکلی پیش میاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-06 ساعت 12:18)elinaa نوشته:  
(2016-12-14 ساعت 09:40)saeednia نوشته:  
(2016-12-13 ساعت 21:07)Sasa-t نوشته:  اتفاق خاصی نمی افته وقتی پیتیشنر سیتیزن بشه تا زمانی که اعلام نکرده برای کیس شما، کیس شما همینطور در کاتگوری F2B میمونه. در صورتی تغییر می کنه که پیتیشنر اعلام کنه سیتیزن شده و می خواد که وضعیت شما از F2B به کاتگوریF1 انتقال پیدا کنه.

مصاحبه هم بعد از یک سال که از AP بگذره معمولا تکرار میشه یا زمانی که به هر دلیلی که خودشون میدونن بهتون بگن بیاین واسه مصاحبه مجدد

در صورتی گه پتیشنر سیتیزن بشه شما میتونین از پروسه ی opt out استفاده کنید و کماکان در صف f2b بمونید.نامه نگاری هایی داره که باید انجا بدید و بعد از تایید (که گمونم با uscis باشه)نامه ی تایید رو روز مصاحبه همراه خودتون میبرید سفارت.پس شما میتونید از opt out استفاده کنید مثل دیگران که کردند و یا الان میکنند.

با سلام دوست عزیز
آیا حتما باید این پروسه opt out  طی بشه؟ من زمانی که برام اقدام شده مادرم گرین کارت داشته ولی الان سیتیزن شده ولی من همچنان در کتگوری F2B هستم و چیزی رو هم بابت سیتیزنی مادرم اعلام نکردیم.آیا مشکلی پیش میاد؟

سلام این پروسه opt put چی هست ؟
فکر میکنم با این مدت زمانی که داره طول میکشه همه ما یه روز درگیر تغییر دادن نوع ویزا خواهیم شد
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان گروه یا کتگوری F2B، با توجه به آخرین بولتن ویزا (آگوست ۲۰۱۷) که تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۰ را برای Final Action و اول سپتامبر ۲۰۱۱ رو برای فایل کردن و شروع روال اداری و بررسی تعیین کرده، وضعیت پرونده ها از چه تاریخی به قبل را میتوان در CEAC Immigrant Visa جستجو کرد؟
پیروز و مؤید باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
Sad 
سلام
دوستان من یه سوال داشتم.پدرم برای من و برادرم سال 2011 اقدام کردن و چند ماه پیش نامه nvc برای ما اومد ولی ما یه مشکلی داریم اونم اینکه پدرم بعد از گرفتن گرین کارت که رفتن آمریکا مجددا بعد از سه سال با تاخیر رفتن و مشکلی هم پیش نیومد و بعد از 3 ماه با خبر فوت پدربزرگم برگشتن و بابت مسائل حقوقی و ارث مجبور به موندن شدن که تا به امروزم هنوز قادر به رفتن نشدن!!!
حالا سوال اینکه اگر ایشون کلیه پرونده های حقوقی و دادگستری رو بدن برای ترجمه و قبل از اینکه ما نوبت مصاحبمون بشه برن به نظرتون چی میشه؟! و اینکه ما حتی قصد داریم پدرم که بره خونه ای برای ما تهیه کنه.کلا با این شرایط پیش اومده وسط هوا و زمین هستیم.یکی هست درست و حسابی راهنمایی کنه؟! Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من دوازده روز ديگه مصاحبه براى سيتيزن شيپي دارم و سال ٢٠١٢ اپلاى كردم براى دخترم كه مجرد و بالاى ٢١سال هست حالا ميخوام بدونم باتوجه به بولتن آيا تغيير وضعيت بدم به f1 يا تو همون كتگورى f2b باشه ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-11-10 ساعت 03:09)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان من دوازده روز ديگه مصاحبه براى سيتيزن شيپي دارم و سال ٢٠١٢ اپلاى كردم براى دخترم كه مجرد و بالاى ٢١سال هست حالا ميخوام بدونم باتوجه به بولتن آيا تغيير وضعيت بدم به f1 يا تو همون كتگورى f2b باشه ممنون از پاسختون

سلام
با توجه به شرایط جدول بهتره درخواست بدهید کیس ایشان آپدیت بشود.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36
(2017-11-10 ساعت 21:35)bsbali نوشته:  
(2017-11-10 ساعت 03:09)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان من دوازده روز ديگه مصاحبه براى سيتيزن شيپي دارم و سال ٢٠١٢ اپلاى كردم براى دخترم كه مجرد و بالاى ٢١سال هست حالا ميخوام بدونم باتوجه به بولتن آيا تغيير وضعيت بدم به f1 يا تو همون كتگورى f2b باشه ممنون از پاسختون

سلام
با توجه به شرایط جدول بهتره درخواست بدهید کیس ایشان آپدیت بشود.

ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ممنون ميشم راهنمائي كنين منو ، من در نوامبر ٢٠١٢ اپلاى كردم براى دختر مجردم كه بالاى ٢١ سال هستش و امروز نامه آپرووال بدستم رسيد ، حال بعد از اين مرحله من نميدونم چيكار بايد انجام بدم ، بهتر نيست تو اين مرحله وكيل بگيرم ؟ و الان براى مصاحبه چه تاريخي رو نشون ميده ؟ آيا جدول اول رو بايد نگاه كنم يا جدول دوم رو ؟ ممنون ميشم از دوستان كه مرحله به مرحله برام توضيح بدن كه چيكار بايد بكنم ، و ضمنا ريسپت نامبرش Eac هستش و اونم نميدونم چي هستش. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-02-21 ساعت 11:50)zohreh36 نوشته:  سلام دوستان ممنون ميشم راهنمائي كنين منو ، من در نوامبر ٢٠١٢ اپلاى كردم براى دختر مجردم كه بالاى ٢١ سال هستش و امروز نامه آپرووال بدستم رسيد ، حال بعد از اين مرحله من نميدونم چيكار بايد انجام بدم ، بهتر نيست تو اين مرحله وكيل بگيرم ؟ و الان براى مصاحبه چه تاريخي رو نشون ميده ؟ آيا جدول اول رو بايد نگاه كنم يا جدول دوم رو ؟ ممنون ميشم از دوستان كه مرحله به مرحله برام توضيح بدن كه چيكار بايد بكنم ، و ضمنا ريسپت نامبرش Eac هستش و اونم نميدونم چي هستش. ممنون

سلام
اگر نامه اپروو گرفته اید یعنی کیس مورد قبول قرار گرفته و پرونده فرزند شما از uscis به nvc ارسال شده است. شما از الان تا زمانی که نامه welcomes letter برای شما ارسال گردد اقدام خاصی نباید انجام دهید. پس از دریافت نامه که ذکر کردم از شما درخواست تکمیل پرداخت هاو مدارک نهایی خواهد شد که این نامه براساس جدول دوم در visa bulletin خواهد بود که بسته کیس های مختلف تاریخ متفاوتی را نشان می دهد. اما تاریخ الویت فرزند شما براساس تاریخ های جدول اول همان سایت خواهد بود که در فرم I-797c در ابتدا به همراه شماره receipt number برای شما فرستاده شده کارنت خواهد شد. معمولا زمانی که تاریخ مصاحبه نزدیک باشد ۱۵ روز قبل از کارنت شدن در جدول اول نامه مصاحبه خواهد امد. تاریخ مصاحبه از زمان نامه دعوت به مصاحبه ۴۰ روز بعد خواهد بود.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ

سلام.
اگر هنوز دسته رو عوض نکردید به نظرم فعلا عوض نکنید. الان خیلی تفاوت زمانی ندارن. f1 الان 22 مارچ 2011 , f2b الان 1 مارچ 2011 هست. ممکنه هر کدوم جلوتر بره. من خودم تو دسته f1 بودم زمانی که نوبتم شد f2a تقریبا 1 سال جلوتر بود! اما کاری نمی تونستیم بکنیم. اما اگر f2b باشید هر موقع خواستید می تونید به f1 تغییر بدید. صبر کنید زمانی که فک کردید یه دسته ای 4 5 ماه مونده به زمان شما برسه ببینید کدوم جلوتره. تصمیم بگیرید که تغییر بدید یا ندید.
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
سلام دوستان اوضلع ویزا دادن چطوره ؟ کسی از بچه ها به تازگی تونسته ویزا بگیره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام. دقیقا کسی میدونه از زمان اپروو شدن پرونده همون اپروو دیت تا زمان ولکام لتر چه مدت طول میکشه؟ برای پرونده f2b.
مثلا کسی که ژانویه ۲۰۱۵ اپروو پروندش انجام شده چه تاریخی باید منتظر ولکام لتر باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='Kambiz_on' pid='770770' dateline='1540057228']
سلام.هیچکسی دقیقا نمیتدونه بگه از زمان اپروو شدن پرونده تا زمان ولکام لتر چه مدت طول میکشه. تاریخ اپروو شدن هم تاثیری در مدت انتظار شما نداره .مهم پرایوریتی دیت شما ست.برای پرونده شمامدت زمان انتظار تا ولکام لتر(زودترین زمان اقدام برای واریزوجوه و ارسال مدارک) حدود6سال است.با مراجعه به ویزا بولتین (جدول2)میتوانید ببینید الان نوبت اقدام کیست.
PD: 2006 MAY , C N:ABD2009 , Category: F3
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان