کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2011-09-28 ساعت 23:35)storagemeter نوشته:  من جای شما بودم some university courses را انتخاب میکردم. حدس میزنم منظور از university degree مدرکی است که شما لااقل برای بدست آوردن آن باید 4 سال درس خوانده باشید. نظر بقیه بچه ها را هم بشنوید...

(2011-09-28 ساعت 13:47)kamranjon نوشته:  
(2011-09-28 ساعت 01:32)moh3en نوشته:  با سلام خدمت همه دوستان عشق آمریکا . از مدیران با تجربه سئوالی داشتم و اونم اینه که من فوق دیپلم از دانشگاه علمی کاربردی را دارم و گواهی موقت رو هم گرفتم در فرم باید چه گزینه ای رو انتخاب کنم با تشکر از راهنمایی هاتون

با سلام به دوست عزيز
شما يك مدرك دانشگاهي داريد پس بايد University Degree ( مدرك دانشگاهي ) را تيك بزنيد.

دوستان گرامی من هم میگم گزینه ی University Degreeرو بزن چون شما مدرک فوق دیپلم رو دارید و فوق دیپلم هم یک مدرک دانشگاهی هست.
گزینه ی some university courses برای کسانی هست که هنوز هیچ مدرکی از دانشگاه نگرفتند.
به هر حال منتظر جواب بقییه ی دوستان هم هستیم.

تشکر کنندگان:
(2011-09-29 ساعت 14:41)moh3en نوشته:  ممنون از راهنمایی و لی مسئله که هست کشور آمریکا که فکر نکنم مدرک فوق دیپلم اونم علمی کاربردی رو قبول داشته باشه اون وقت تکلیف چی می تونه باشه ؟ خودم فکر می کنم اگه این گزینهHigh Sdhool Degree رو بزنم بهتر باشه ولی اگر بهتر راهنماییم کنید ممنون میشم یه جورایی گیج شدم با تشکر

دوست عزیزم اولاً اگه شما می خواهین برین اونور ادامه تحصیل بدین به { http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=62 } سری بزن و سوالتو مطرح کن ببین دوستان باتجربه چی میگن ولی اگر شما نمی خواهین ادامه تحصیل بدید که لازم نیست دیگه نگران این باشید که اونور مدرکتون بدرد میخوره یا نه و دوستان شما راجع به این که واسه مدرک شما در آمریکا شغلی پیدا میشه یا نه؟ به این لینک مراجعه کنید{ http://mohajersara.com/forumdisplay.php?fid=70 }
تشکر کنندگان: ۷۷۷
مدیران محترم بحث من ادامه تحصیل و انجور داستانها نیست فقط بخاطر درست پر کردن فرم سئوال می کنم . خوب اگر من این گزینه University Degree را انتخاب کنم و سفارت اون مدرک فوق دیپلم علمی کاربردی منو قبول نکنه و فکر کنه که به دروغ این گزینه رو انتخاب کردم اون وقت تکلیف چی میشه . اگر کسی می تونه راهنمایی کنه ممنون میشم بازم تشکررررررررررررررررررررررررررررررر
تشکر کنندگان: majidusa01
قابل توجه دوستان دیپلمه کار و دانش و فنی حرفه ای

منم مثل شما خیلی در مورد این موضوع توی مهاحر سرا سرچ کردم ..یکی می گفت که اونها به مدرک دیپلمت نگاه می کنند نه به سالهایی که درس خوندی ....این یک جواب منطقیه ...

اما منم مثل شماها هنوز شک داشتم که واقعا دیپلم یازده ساله من قبوله برا سفارت یا نه ...که بازم سرچ کردم و توی همین مهاجر سرا دیدم کسی نوشته بود که مامور مصاحبه توی سفارت به دیپلم یازده ساله ایشون گیر داده بود ..... نظر من رو می خواید برید تا وقت هست مدرک پیش دانشگاهی تون رو هم بگیرید ..چیزی ازتون کم نمیشه ....دقیقا یادم نیست که اون مطلب رو توی کدوم بخش خوندم ..هر چی هم دنبالش گشتم پیداش نکردم ..اخه مطالب توی سایت خیلی زیادن ..ولی من رو به این نتیجه رسوند کخ باید برم پیش دانشگاهی رو بخونم ...

در ضمن اونهایی که 2 سال سابقه کار دارند پس دیگه احتیاجی به این مدرک دیپلم 12 ساله ندارند ....چون گفته یا سابقه کار یا دیپلم 12 ساله

و اونهایی هم که دانشچو هستند که دیگه می تونندگزینه some university courses رو بزنند ....

از ذوستانی که فکر می کنند دارم اشتباه راهنماییتون می کنم خواهش می کنم که جملات من رو اصلاح کنند هر چند خودم مطمینم

در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند.
چرخهای سنگین و زنگ زدۀ زندگی با دستهای نامرئی امید می چرخد
دوستان بلاخره مدرک فوق دیپلم Vocational school, هستش یا خیر؟؟
تشکر کنندگان:
من که مدرک فوق دیپلم دارم الان وسطهای لیسانس رو دارم میگذرونم همیشه زدم
University Degree
چقدر خداوند بزرگ است درست زماني که انتظار دريافت چيزي را از او نداري بهترينش را به تو ارزاني مي دارد
تشکر کنندگان: majidusa01 ، arezoo bj
(2011-09-30 ساعت 02:42)bird7 نوشته:  دوستان بلاخره مدرک فوق دیپلم Vocational school, هستش یا خیر؟؟

دوستان بارها تو همین تایپیک گفته شده و بازهم میگم Vocational school یعنی آموزشگاه حرفه ای
شما مدرک فوق دیپلم دارید یعنی یک مدرک دانشگاهی پس گزینه ی مناسب شما University Degree هستش.در تایپیک سال های گذشته هم بودند کسانی که مدرک فوق دیپلم داشتند و گزینه ی University Degree رو انتخاب کردند اگه خیلی شک دارید حتماً تایپیک های سال های گذشته رو مطالعه بفرمایید.

کسانی که می خواهن گزینه ی Vocational school رو انتخاب کنند باید بدونید که بعد از برنده شدن باید مدارکی دال بر اینکه شما در یک آموزشگاه حرفه ای دوره دیدید رو برای سفارت ترجمه کنید و ببرید.
تشکر کنندگان: sarah_xzx ، feryfrt ، Ramkal
خبر خبر خبر ...برا دوستا دیپلمه فنی و حرفه ای ..این ملب رو بخونید و تصمصم بگیرید که پیش دانشگاهی برید ......
اینم لینکش
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2599&page=43

عضو
**
رتبه: 0
13 بار تشکر شده در 8 پست
RE: سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا

(Sep-16-2011 01:03 PM)tartar نوشته است: دوست عزیز
من هم خیلی از این مو،ضو،ع ناراحتم
من یک؛ و،کیل لاتاری تو امریکا سراغ دارم که کارای منو داره اون انجام میده اگه فکر میکنی بتونه کاری واسش انجام بده لطفا شرایط او،ن دو،ستمو،ن رو بگید که من از اون وکیل در خواست راهنمایی کنم

سلام من از همه دوستان واقعا ممنونم که به فکر من هستید. مشکل من اینه که من رشته گرافیک خواندم و هنرستانی هستم(فنی هرفه ای) پیش دانشگاهی هم نخوندم به همین دلیل گفتن تو ۱۱سال درس خوندی چه طوری رفتی دانشگاه چون اخرین مدرکم فوق دیپلم. می گفت باید۱۲سال خونده باشی.و سابقه کارم نبرده بودم الان رد شدم و ایران هستم.بهم گفتن سریع سابقه کار جور کنم و سریع برگردم .خواهش می کنم راهنماییم کنید من چه کاری می تونم بکنم.

اینم یه توضیح دیگه از هانا در مورد مصاحبش

: سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
سلام من از همه دوستان واقعا ممنونم که به فکر من هستید. مشکل من اینه که من رشته گرافیک خواندم و هنرستانی هستم(فنی هرفه ای) پیش دانشگاهی هم نخوندم به همین دلیل گفتن تو ۱۱سال درس خوندی چه طوری رفتی دانشگاه چون اخرین مدرکم فوق دیپلم. می گفت باید۱۲سال خونده باشی.و سابقه کارم نبرده بودم الان رد شدم و ایران هستم.بهم گفتن سریع سابقه کار جور کنم و سریع برگردم .خواهش می کنم راهنماییم کنید من چه کاری می تونم بکنم.لازم به ذکر که من سال ۱۳۸۳ دیپلم گرفتم و بلا فاصله دانشگاه قبول شدم الان هماهنگ کردن تاریخ ورود دانشگاه با تاریخ پیش دانشگاهی هماهنگی نداره(در صورت گرفتن مدرک پیش دانشگاهی ) به نظر شما دوستان ارزشی داره حتی ۱٪ امیدی هست که من مدرک پیش دانشگاهی و سابقه کارم و ببرم دوباره خواهش می کنم بهم بگید.
در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند.
چرخهای سنگین و زنگ زدۀ زندگی با دستهای نامرئی امید می چرخد
تشکر کنندگان: loading
(2011-09-30 ساعت 12:31)sarah_xzx نوشته:  اینم یه توضیح دیگه از هانا در مورد مصاحبش

: سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
سلام من از همه دوستان واقعا ممنونم که به فکر من هستید. مشکل من اینه که من رشته گرافیک خواندم و هنرستانی هستم(فنی هرفه ای) پیش دانشگاهی هم نخوندم به همین دلیل گفتن تو ۱۱سال درس خوندی چه طوری رفتی دانشگاه چون اخرین مدرکم فوق دیپلم. می گفت باید۱۲سال خونده باشی.و سابقه کارم نبرده بودم الان رد شدم و ایران هستم.بهم گفتن سریع سابقه کار جور کنم و سریع برگردم .خواهش می کنم راهنماییم کنید من چه کاری می تونم بکنم.لازم به ذکر که من سال ۱۳۸۳ دیپلم گرفتم و بلا فاصله دانشگاه قبول شدم الان هماهنگ کردن تاریخ ورود دانشگاه با تاریخ پیش دانشگاهی هماهنگی نداره(در صورت گرفتن مدرک پیش دانشگاهی ) به نظر شما دوستان ارزشی داره حتی ۱٪ امیدی هست که من مدرک پیش دانشگاهی و سابقه کارم و ببرم دوباره خواهش می کنم بهم بگید.

همونطور که میدونید در مصاحبه باید آخرین مدرک تحصیلی رو ترجمه کنیم ببریم و اگر آخرین مدرک ایشون فوق دیپلم بوده پس سفارتی ها از کجا فهمیدن که این فرد 11سال درس خونده یا بیشتر؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من مدرک لیسانسمو گرفتم امسالم تازه کنکور ارشد قبول شدم و ترم اولو شروع کردم ،برای مدرک تحصیلی باید Some Graduate Level Courses رو بزنم یا University Degree ؟؟
تشکر کنندگان:
(2011-09-30 ساعت 13:26)hoda23575 نوشته:  سلام دوستان
من مدرک لیسانسمو گرفتم امسالم تازه کنکور ارشد قبول شدم و ترم اولو شروع کردم ،برای مدرک تحصیلی باید Some Graduate Level Courses رو بزنم یا University Degree ؟؟

دوست گرامی
شما میتونید هر کدوم رو که برای خودتون راحت هست رو انتخاب کنید اگر گزینه Some Graduate Level Courses رو انتخاب کنید باید یه گواهی بگیرید بعد ترجمه کنید وببرید برا سفارتو اگر گزینه ی University Degree رو انتخاب کنید میتونید مدرک لیسانستون رو ترجمه کنید ببرید.
تشکر کنندگان:
(2011-09-30 ساعت 13:35)majidusa01 نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 13:26)hoda23575 نوشته:  سلام دوستان

دوست گرامی
شما میتونید هر کدوم رو که برای خودتون راحت هست رو انتخاب کنید اگر گزینه Some Graduate Level Courses رو انتخاب کنید باید یه گواهی بگیرید بعد ترجمه کنید وببرید برا سفارتو اگر گزینه ی University Degree رو انتخاب کنید میتونید مدرک لیسانستون رو ترجمه کنید ببرید.

ممنون از جوابتون دوست عزیز Smile
من که بلاحره نهمیدم ، فوق دیپلم UNIVERSITY DEGREE محسوب میشه یا نه؟
من بازم میگم من الان دانشجوی لیسانسم ، بهتر نیست همون SOME UNIVERSITY COURSES رو بزنم؟
بعد اگه بری سفارت و تا اون موقع درست تمام شده باشی به مشکل برنمیخوری اصل مدرکت رو ببری؟
تشکر کنندگان:
(2011-09-30 ساعت 21:37)bird7 نوشته:  من که بلاحره نهمیدم ، فوق دیپلم UNIVERSITY DEGREE محسوب میشه یا نه؟
من بازم میگم من الان دانشجوی لیسانسم ، بهتر نیست همون SOME UNIVERSITY COURSES رو بزنم؟
بعد اگه بری سفارت و تا اون موقع درست تمام شده باشی به مشکل برنمیخوری اصل مدرکت رو ببری؟

دوست عزیز اگه شما دانشجو هستی گزینه ی SOME UNIVERSITY COURSES رو بزن و انشا.... بعد از برنده شدن یه گواهی میگیری و می بری.

اما اگه درس شما تا موقعی که برای مصاحبه میرین تموم بشه و شما مدرک رو ببرین ممکن هست به تاریخ مدرک شما گیر بدن و ممکن هست گیر ندن یعنی کاملاً به نظر آفیسر مربوط میشه.
تشکر کنندگان:
سلام من تازه با سایت آشنا شدم و dv 2011 ثبت نام کردم ولی قبول نشدم و امسال هم میخوام ثبت نام کنم .
حالا من مشکل 11 سال تحصیل و دیپلم ریاضی فیزیک بدون پیش دانشگاهی رو دارم .
ولی 2 سال توی دانشکده صنعت هواپیمایی ایران درس خوندم و فارغ التحصیل شدم اما اگر اطلاع داشته باشین این دانشکده تحت وزارت علوم نیست .
آیا من میتونم از گزینه vocational school استفاده کنم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان