کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2011-09-30 ساعت 22:14)ivamaan نوشته:  سلام من تازه با سایت آشنا شدم و dv 2011 ثبت نام کردم ولی قبول نشدم و امسال هم میخوام ثبت نام کنم .
حالا من مشکل 11 سال تحصیل و دیپلم ریاضی فیزیک بدون پیش دانشگاهی رو دارم .
ولی 2 سال توی دانشکده صنعت هواپیمایی ایران درس خوندم و فارغ التحصیل شدم اما اگر اطلاع داشته باشین این دانشکده تحت وزارت علوم نیست .
آیا من میتونم از گزینه vocational school استفاده کنم ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

دوست عزیز اگر شما سابقه ی کاری دارید بهتره از طریق سابقه کار اقدام کنید
تشکر کنندگان: ivamaan
(2011-09-30 ساعت 23:04)majidusa01 نوشته:  دوست عزیز اگر شما سابقه ی کاری دارید بهتره از طریق سابقه کار اقدام کنید

نه متاسفانه من تازه فارغ التحصیل شدم .
تشکر کنندگان: majidusa01
(2011-09-30 ساعت 23:08)ivamaan نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 23:04)majidusa01 نوشته:  دوست عزیز اگر شما سابقه ی کاری دارید بهتره از طریق سابقه کار اقدام کنید

نه متاسفانه من تازه فارغ التحصیل شدم .

دوست عزیز من تقریباً اکثر تایپیک های سالهای قبل رو خوندم و با توجه به دانسته های خودم راهنمایی خواهم کرد ولی موضوع شما خیلی ...

اگه این دانشکده تحت وزارت علوم نیست پس قطعاً نمیتونی ازش گواهی بگیری و ترجمه کنی. اگه نظر من رو می خواهی برو واسه پیش دانشگاهی اقدام کن.البته این رو هم بگم من یه چیزایی راجع به اینکه سفارت جدیداً مدرک دیپلم 11 ساله ایران رو قبول داره شنیدم حتی یکی از این سایتهایی که پول میگیرن و ثبت نام میکنن این قضییه رو با قاطعییت تمام تایید کردن اما من خیلی به این موضوع شک دارم و به خاطر همین شک تصمیم دارم مسال ثبت نام نکنم و بزارم واسه سال بعد ولی با این همه منتظر پاسخ همه ی دوستن هستیم.
تشکر کنندگان: ivamaan
ممنون میشم در مورد گزینه vocational school منو راهنمایی کنید .
vocational school برای کسانی است که در یک آموزشگاه حرفه ای دوره دیده باشند.{بعضی ها میگن باید دراین آموزشگاه حرفه ای فرد حداقل دوسال دوره دیده باشد}
اگه نظر منو میخوای برو تحقیق کن ببین مدرک این دانشکده رو سفارت قبول داره یانه؟
تشکر کنندگان:
سلام
برای دیپلم حتماً باید پیش دانشگاهی هم داشته باشیم؟
...
تشکر کنندگان:
(2011-10-01 ساعت 00:50)Yashar1989 نوشته:  سلام
برای دیپلم حتماً باید پیش دانشگاهی هم داشته باشیم؟

دوست عزیز یاشار جان
آمریکاییها میگن حداقل مدرک تحصیلی برای شرکت درلاتاری باید 12سال باشه که فکر کنم معادل دیپلم اونها باشه ولی این تو سرشون نمیره که تو کشور ما دیپلم رو با11سال تحصیل می گیرن برای همین12 سال تحصیل معادل دیپلم+پیش دانشگاهی ماست .
تشکر کنندگان: Yashar1989
یاشار عزیز اینجور که سایت لاتری میگه باید حد اقل 12 سال تحصیلات رو داشته باشین یعنی 11 سال ( دیپلم ) + پیش دانشگاهی .
تشکر کنندگان: majidusa01 ، Yashar1989
(2011-09-30 ساعت 23:56)majidusa01 نوشته:  vocational school برای کسانی است که در یک آموزشگاه حرفه ای دوره دیده باشند.{بعضی ها میگن باید دراین آموزشگاه حرفه ای فرد حداقل دوسال دوره دیده باشد}

چه طور و از کجا تحقیق کنم که مدرک این دانشگاه برای سفارت اعتبار داره یا نه ؟
تشکر کنندگان:
سلام ویک سوال
من متاسفانه چند سال پیش ترک تحصیل کردم وسط دبیرستان الان اگه تو ثبت نام بزنم دیپلم و تا به امید خدا مصاحبه پیش دانشگاهیمو بگیرم به تاریخش گیر نمیدن؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2011-10-01 ساعت 01:46)ivamaan نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 23:56)majidusa01 نوشته:  vocational school برای کسانی است که در یک آموزشگاه حرفه ای دوره دیده باشند.{بعضی ها میگن باید دراین آموزشگاه حرفه ای فرد حداقل دوسال دوره دیده باشد}

چه طور و از کجا تحقیق کنم که مدرک این دانشگاه برای سفارت اعتبار داره یا نه ؟

از هر جایی که میتونید
اینترنت دوستان اشناهاو... برای شروع برید به سایت دارالترجمه ها و ببیند که مدرک این دانشکده قابل ترجمه شدن هست یا خیر.
(2011-10-01 ساعت 03:21)mohammadreza-j نوشته:  سلام ویک سوال
من متاسفانه چند سال پیش ترک تحصیل کردم وسط دبیرستان الان اگه تو ثبت نام بزنم دیپلم و تا به امید خدا مصاحبه پیش دانشگاهیمو بگیرم به تاریخش گیر نمیدن؟
ممنون

دوست عزیز هیچ کس نمیتونه بگه که شخصی که با شما مصاحبه میکنه {آفیسر} به تاریخ مدارک ارسال شده گیر میده یا نه؟
این موضوع کلاً به نظر شخص آفیسر مربوط میشه.
تشکر کنندگان: ali.narooei ، ivamaan ، ParsTrader ، mohammadreza-j
وقتی که مشمول باشی و در حال تحصیل باشی و تقریبا تا زمان اعلام نتایج گرین کارت مدرک کارشناسی ات رو از دانشگاه میگیری به نفعت هست که برای خروج از کشور طولش بدی یا ندی؟ فرضا طولش بدی و گرین کارت برنده هم بشی و بعدش هم برای یه کنفرانس علمی پاسپورتت رو با شش تومن وثیقه بهت دادن و تو رفتی! اما اون 4 سال که درس خوندی چی میشه پس؟ همه ش پَر؟
راه حلی ندارید؟
هميشه شاكر باش،‌مثل... از زمين و زمين طلب كار نباش!
تشکر کنندگان:
(2011-09-30 ساعت 23:04)majidusa01 نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 22:14)ivamaan نوشته:  سلام من تازه با سایت آشنا شدم و dv 2011 ثبت نام کردم ولی قبول نشدم و امسال هم میخوام ثبت نام کنم .
ولی 2 سال توی دانشکده صنعت هواپیمایی ایران درس خوندم و فارغ التحصیل شدم اما اگر اطلاع داشته باشین این دانشکده تحت وزارت علوم نیست .

در ضمن فراموش کردم که بگم من چند ساله پروانه کسب دارم . آیا این رو میتونم به عنوان سابقه شغلی ارائه بدم ؟

پ ن : توی سایت o*net هم نمیدونم چی سرچ کنم .
با تشکر قبلی از راهنماییهاتون .
(2011-10-01 ساعت 14:22)ivamaan نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 23:04)majidusa01 نوشته:  

در ضمن فراموش کردم که بگم من چند ساله پروانه کسب دارم . آیا این رو میتونم به عنوان سابقه شغلی ارائه بدم ؟

پ ن : توی سایت o*net هم نمیدونم چی سرچ کنم .
با تشکر قبلی از راهنماییهاتون .

دوست عزیز سایت لاتاری در مورد سابقه کار گفته که شما باید سابقه کار در یک شغلی که نیاز به دوسال آموزش داره رو داشته باشید .پروانه کسب موردقبول سایت نیست.
اون سایتی که شما گفتی {سایت o*net } در مورد شغل بود نه مدرک دانشگاه من عرض کردم خدمت شما که برین سایت های دارالترجمه {و یا حضوری برین ازشون بپرسین} و ببینید که آیا مدرک شما قابل ترجمه کردن هست یا نه. اگه ترجمه کردند و تونستی مهر وزارت خارجه رو هم بزنی روش که دیگه فکر میکنم سفارتم قبول کنه.
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sarah_xzx
(2011-09-30 ساعت 13:02)majidusa01 نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 12:31)sarah_xzx نوشته:  اینم یه توضیح دیگه از هانا در مورد مصاحبش

: سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
سلام من از همه دوستان واقعا ممنونم که به فکر من هستید. مشکل من اینه که من رشته گرافیک خواندم و هنرستانی هستم(فنی هرفه ای) پیش دانشگاهی هم نخوندم به همین دلیل گفتن تو ۱۱سال درس خوندی چه طوری رفتی دانشگاه چون اخرین مدرکم فوق دیپلم. می گفت باید۱۲سال خونده باشی.و سابقه کارم نبرده بودم الان رد شدم و ایران هستم.بهم گفتن سریع سابقه کار جور کنم و سریع برگردم .خواهش می کنم راهنماییم کنید من چه کاری می تونم بکنم.لازم به ذکر که من سال ۱۳۸۳ دیپلم گرفتم و بلا فاصله دانشگاه قبول شدم الان هماهنگ کردن تاریخ ورود دانشگاه با تاریخ پیش دانشگاهی هماهنگی نداره(در صورت گرفتن مدرک پیش دانشگاهی ) به نظر شما دوستان ارزشی داره حتی ۱٪ امیدی هست که من مدرک پیش دانشگاهی و سابقه کارم و ببرم دوباره خواهش می کنم بهم بگید.

همونطور که میدونید در مصاحبه باید آخرین مدرک تحصیلی رو ترجمه کنیم ببریم و اگر آخرین مدرک ایشون فوق دیپلم بوده پس سفارتی ها از کجا فهمیدن که این فرد 11سال درس خونده یا بیشتر؟

دوستان مي خوام با توجه به اين پستي كه زده شده موضوع مهمي رو براتون عنوان كنم . در مورد اين دوستمون اين احتمال وجود داره كه در زمان ارائه مدارك به سفارت ، هم ترجمه فوق ديپلم ايشون و هم ترجمه ديپلم فني حرفه اي ايشون همراهشون بوده و به افيسر ارائه داده . يكي از مهمترين راهنمايي هايي كه در مورد ارائه اطلاعات و مدارك داده ميشه و بارها بچه هايي كه به مصاحبه رفتند ذكر كردند اينه كه تا مدركي رو از شما نخواسته اند اون رو به افيسر ندهيد . از دادن اطلاعات اضافي كه گاهي ميتونه دردسر ساز باشه به افسر پرونده خودداري كنيد.

هر چند الان زوده كه در مورد اين مسايل مطالعه كنيد ولي با توجه به مورد پيش اومده گفتم شايد بد نباشه به اين مسايل هم دقت كنيد.

در مورد مدرك تحصيلي هم سعي كنيد همون مدركي رو بيان كنيد كه بتونيد واقعا ارائه دهيد و از ريسك كردن در اين مورد بپرهيزيد.
هادي جان !

به احتمال بالاي 90 درصد اگر گزينه ديپلم را علامت بزنيد و مدرك پيش دانشگاهي خرداد ماه خود را ببريد از شما قبول مي كنند .

موفق باشيد. اقدام كنيد.
تشکر کنندگان: majidusa01 ، ParsTrader ، sarah_xzx ، Hadi joon ، pharshad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان