کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
اگه فوق دیپلم رو گرفتین تو دستتونه University degree درسته اگه بازم دارین ادامه میدین University degree هم درسته ...
اگه SOME UNIVERSITY COURSES بزنیم :
فکر نکنم آفیسر به شما بگه خوب حالا فعلاْ درستون رو بخونید لیسانس بگیرین بعد بیاین دنبال ادامه کارای رفتنتون !!!‌
پس مهم مدرکی که توی دسته شماست. یا اگه دانشگاه رو تازه شروع کردید دارید Some University میگذرونید که اینم گواهی
اشتغال به تحصیل میخواد...
چقدر خداوند بزرگ است درست زماني که انتظار دريافت چيزي را از او نداري بهترينش را به تو ارزاني مي دارد
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sarah_xzx
مهم

سلام
افرادی که هنوز دانشجو هستند و مدرک دانشگاهی ندارند حتما باید گزینه SOME UNIVERSITY COURSES را بزنند در غیر اینصورت به عنوان دروغ محسوب شده و ممکنه پرونده این عزیزان رد بشه برای اطلاعات بیشتر می تونید سفرنامه های سالهای قبل را بخونید
افرادی هم که فوق دیپلم را گرفتند می تونند گزینه University degree بزنند
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: majidusa01 ، sarah_xzx ، nastaran86
(2011-10-01 ساعت 22:20)ParsTrader نوشته:  مهم

سلام
افرادی که هنوز دانشجو هستند و مدرک دانشگاهی ندارند حتما باید گزینه SOME UNIVERSITY COURSES را بزنند در غیر اینصورت به عنوان دروغ محسوب شده و ممکنه پرونده این عزیزان رد بشه برای اطلاعات بیشتر می تونید سفرنامه های سالهای قبل را بخونید
با ارزوی موفقیت برای همه

با سلام خدمت مدیر عزیز
شرمنده من سوالمو تکرار میکنم، می خوام مطمئن بشم!
من الان دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم فوق دیپلم هم ندارم، الان باید SOME UNIVERSITY COURSES
رو بزنم و اگه برنده شدم تا زمان مصاحبه درسم تموم میشه، اونوقت باید قبل مصاحبه اطلاع بدم که فارغ التحصیل شدم؟
مشکلی که پیش نمیاد؟
با تشکر
تشکر کنندگان:
(2011-10-01 ساعت 23:57)cyber.zer0 نوشته:  من الان مدرک کاردانیم تو دستمه و امسال هم کارشناسی قبول شدم و باید مدرکم رو بدم دانشگاه اگه خدا بخواد تا دو سال دیگه مدرک کارشناسیم رو میگیرم ولی تا اون موقع هیچ مدرکی تو دستم نیست چون دانشگاه میگیرتش به نظرتون چکار کنم ؟

اطلاع دقیقی از وضعییت شما ندارم اما گزینه ی SOME UNIVERSITY COURSES رو میتونی بزنی و موقع مساحبه یه گواهی از دانشگاه میگیری و میبری ترجمه وبعدسفارت.

(2011-10-01 ساعت 23:40)Yashar1989 نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 18:36)Yashar1989 نوشته:  سلام
من دیپلم دارم
پیش دانشگاهی رو نگرفتم، و الان دارم برای پیش دانشگاهی اقدام میکنم وسعی میکنم دی ماه پیش دانشگاهی رو بگیرم
توی فرم باید بزنم زیر دیپلم یا دیپلم؟

کدومو باید بزنم؟
High School.No Degree برای کسانی که مدرک دیپلم نگرفتن ویا می خواهن از طریق سابقه کار اقدام کنند.
یا
High Sdhool Degree برای کسانی که دیپلم 12 ساله یعنی دیپلم+پیش دانشگاه دارن.

اگه مطمن هستی که دی ماه مدرک میگیری فکر کنم بتونی گزینه یHigh Sdhool Degree رو بزنی.و موقع مساحبه ممکن بهت گیر بدن متعسفانه هیچ وقت نمیشه نظر آفیسر رو پیش بینی کرد.
تشکر کنندگان: sarah_xzx ، Yashar1989
سلام به همه دوستان عزيزي كه تازه ميخوان شروع به ثبت نام ميكنند. پيشنهاد ميكنم قبل از اينكه ثبت نام خودتونو شروع كنين بهتره سري به تاپيك كليرنس 2011 بزنيد تا در مورد پر كردن اطلاعاتتون بيگدار به آب نزنيد.
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان:
(2011-10-01 ساعت 15:12)saied-k نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 13:02)majidusa01 نوشته:  
(2011-09-30 ساعت 12:31)sarah_xzx نوشته:  اینم یه توضیح دیگه از هانا در مورد مصاحبش

: سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
سلام من از همه دوستان واقعا ممنونم که به فکر من هستید. مشکل من اینه که من رشته گرافیک خواندم و هنرستانی هستم(فنی هرفه ای) پیش دانشگاهی هم نخوندم به همین دلیل گفتن تو ۱۱سال درس خوندی چه طوری رفتی دانشگاه چون اخرین مدرکم فوق دیپلم. می گفت باید۱۲سال خونده باشی.و سابقه کارم نبرده بودم الان رد شدم و ایران هستم.بهم گفتن سریع سابقه کار جور کنم و سریع برگردم .خواهش می کنم راهنماییم کنید من چه کاری می تونم بکنم.لازم به ذکر که من سال ۱۳۸۳ دیپلم گرفتم و بلا فاصله دانشگاه قبول شدم الان هماهنگ کردن تاریخ ورود دانشگاه با تاریخ پیش دانشگاهی هماهنگی نداره(در صورت گرفتن مدرک پیش دانشگاهی ) به نظر شما دوستان ارزشی داره حتی ۱٪ امیدی هست که من مدرک پیش دانشگاهی و سابقه کارم و ببرم دوباره خواهش می کنم بهم بگید.

همونطور که میدونید در مصاحبه باید آخرین مدرک تحصیلی رو ترجمه کنیم ببریم و اگر آخرین مدرک ایشون فوق دیپلم بوده پس سفارتی ها از کجا فهمیدن که این فرد 11سال درس خونده یا بیشتر؟

دوستان مي خوام با توجه به اين پستي كه زده شده موضوع مهمي رو براتون عنوان كنم . در مورد اين دوستمون اين احتمال وجود داره كه در زمان ارائه مدارك به سفارت ، هم ترجمه فوق ديپلم ايشون و هم ترجمه ديپلم فني حرفه اي ايشون همراهشون بوده و به افيسر ارائه داده . يكي از مهمترين راهنمايي هايي كه در مورد ارائه اطلاعات و مدارك داده ميشه و بارها بچه هايي كه به مصاحبه رفتند ذكر كردند اينه كه تا مدركي رو از شما نخواسته اند اون رو به افيسر ندهيد . از دادن اطلاعات اضافي كه گاهي ميتونه دردسر ساز باشه به افسر پرونده خودداري كنيد.

هر چند الان زوده كه در مورد اين مسايل مطالعه كنيد ولي با توجه به مورد پيش اومده گفتم شايد بد نباشه به اين مسايل هم دقت كنيد.

در مورد مدرك تحصيلي هم سعي كنيد همون مدركي رو بيان كنيد كه بتونيد واقعا ارائه دهيد و از ريسك كردن در اين مورد بپرهيزيد.
هادي جان !

به احتمال بالاي 90 درصد اگر گزينه ديپلم را علامت بزنيد و مدرك پيش دانشگاهي خرداد ماه خود را ببريد از شما قبول مي كنند .

موفق باشيد. اقدام كنيد.

دوست عزیز
خیلی به نکته ی خوبی اشاره کردید .واقعا ممنونم ...فقط یه سوال جدید برا من مطرح شد که اونم از بی سوادی منه .... چون من خودم مدرک دیپلم 11 ساله دارم و برای پیش دارم اقدام می کنم و دی ماه می تونم مدرکم رو بگیرم... حالا اونجا موقع مصاحبه باید مدرک دیپلم رو به علاوه مدرک پیش دانشگاهی رو نشون بدیم یا اینکه فقط مدرک پیش دانشگاهی خودش به تنهایی گواه بر دیپلم 12 ساله ما هست ؟
و اینکه من توی فرم گزینه high school diploma رو خواهم زد ... از نطر خودم ایرادی نداره .چون در هر صورت من در حال حاضر دیپلم دارم و اینکه تا قبل از اعلام نتایج مدرک پیش دانشگاهی ام رو هم میگیرم ...به نظر شما دارم اشتباه فکر می کنم ؟؟؟؟؟

و یه سوال دیگه در مورد سابقه کار ...
آیا سابقه کار حتما باید با بیمه باشه ؟ یا اینکه گواهی کار از یک شرکت خصوصی معتبر کافیه ؟
در بین تمامی مردم تنها عقل است که به عدالت تقسیم شده زیرا همه فکر می‌کنند به اندازه کافی عاقلند.
چرخهای سنگین و زنگ زدۀ زندگی با دستهای نامرئی امید می چرخد
تشکر کنندگان:
(2011-10-01 ساعت 23:40)mehdi23 نوشته:  
(2011-10-01 ساعت 22:20)ParsTrader نوشته:  مهم

سلام
با ارزوی موفقیت برای همه

با سلام خدمت مدیر عزیز
شرمنده من سوالمو تکرار میکنم، می خوام مطمئن بشم!
من الان دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم فوق دیپلم هم ندارم، الان باید SOME UNIVERSITY COURSES
رو بزنم و اگه برنده شدم تا زمان مصاحبه درسم تموم میشه، اونوقت باید قبل مصاحبه اطلاع بدم که فارغ التحصیل شدم؟
مشکلی که پیش نمیاد؟
با تشکر

سلام
بله درسته همین کار را انجام بدید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: sarah_xzx ، mehdi23 ، nastaran86
(2011-10-02 ساعت 10:33)sarah_xzx نوشته:  دوست عزیز
خیلی به نکته ی خوبی اشاره کردید .واقعا ممنونم ...فقط یه سوال جدید برا من مطرح شد که اونم از بی سوادی منه .... چون من خودم مدرک دیپلم 11 ساله دارم و برای پیش دارم اقدام می کنم و دی ماه می تونم مدرکم رو بگیرم... حالا اونجا موقع مصاحبه باید مدرک دیپلم رو به علاوه مدرک پیش دانشگاهی رو نشون بدیم یا اینکه فقط مدرک پیش دانشگاهی خودش به تنهایی گواه بر دیپلم 12 ساله ما هست ؟
و اینکه من توی فرم گزینه high school diploma رو خواهم زد ... از نطر خودم ایرادی نداره .چون در هر صورت من در حال حاضر دیپلم دارم و اینکه تا قبل از اعلام نتایج مدرک پیش دانشگاهی ام رو هم میگیرم ...به نظر شما دارم اشتباه فکر می کنم ؟؟؟؟؟

و یه سوال دیگه در مورد سابقه کار ...
آیا سابقه کار حتما باید با بیمه باشه ؟ یا اینکه گواهی کار از یک شرکت خصوصی معتبر کافیه ؟

خير اشتباه نمي كنيد ! درست مي فرماييد . مدرك ديپلم شما مي تواند كامل باشد . فقط اگر پيش دانشگاهي گرفتيد . در موقع مصاحبه همان را ارائه كنيد و بس.

سابقه كار حتما بايد با تكميل فرم هاي بيمه و در رشته هاي خاصي باشد.
گواهي اشتغال به كار شركتهاي خصوصي قابل ترجمه نيست.
تشکر کنندگان: sarah_xzx
یه نکته مهم خدمت دوستای گلم عرض کنم :

در مورد مدرک تحصیلی "فقط و فقط" وضعیت فلی خودتون رو بنویسید، نه اینکه در چند ماه آینده چه مدرکی میگیرید.
به عنوان مثال اگر دانشجوی کارشناسی هستید ، حتی اگر یک ماه دیگر فارغ التحصیل می شوید نزنید University Degree باید بزنید Some University Courses

توجه کنید که براشون زمان ثبت نام ملاک هست
تشکر کنندگان: ابی22 ، sarah_xzx ، ali.narooei
(2011-10-03 ساعت 09:32)3rip نوشته:  یه نکته مهم خدمت دوستای گلم عرض کنم :

در مورد مدرک تحصیلی "فقط و فقط" وضعیت فلی خودتون رو بنویسید، نه اینکه در چند ماه آینده چه مدرکی میگیرید.
به عنوان مثال اگر دانشجوی کارشناسی هستید ، حتی اگر یک ماه دیگر فارغ التحصیل می شوید نزنید University Degree باید بزنید Some University Courses

توجه کنید که براشون زمان ثبت نام ملاک هست

به نظر من دوستانی كه مدرك "كاردانی" دارند چون دانشنامه معتبر دانشگاهی براشون صادر ميشه و قابل ترجمه هم هست می تونند University Degree رو علامت بزنند.
خودم :
2010AS20583
ويزا بی ويزا Sad
اينم جزييات قضيه

سينا :
AS20126###
كنسولگری : آنكارا
فرمهای اوليه : Aug 2011
كارنت : Oct 2011
فرمهای مصاحبه : Oct 2011
مصاحبه : 23Nov11
ويزا : 24Nov11
تشکر کنندگان: sarah_xzx
(2011-10-03 ساعت 03:11)mohammadreza-j نوشته:  اقا یه سئوال اگه یه مدرک جعلی بدی ترجمه چی؟از کجا میفهمن؟
مثلا واسه خودم پیش دانشگاهی؟

دوستان عزيز !

مهاجر سرا محلي براي تبادل نظر در مورد راههاي مهاجرت و زندگي در كشور هاي خارجي از طرق قانوني است. ابراز هر گونه راههاي جعلي و خلاف ، توصيه و نشان دادن راه هاي ميان بر غير قانوني و ديگر اعمال اينچنيني ، بر خلاف قوانين مهاجر سرا مي باشد. با مطالعه قوانين مهاجر سرا و احترام به آنها سعي كنيم از پستهاي منفي جلوگيري نماييم.

لطفا رعايت فرماييد.
.
.
.
تشکر کنندگان: ali.narooei ، sarah_xzx
احتمالاً زیاد امسال شرکت نکنم
چون دی ماه امتحان پیش دانشگاهی هست و سعی میکنم دی ماه بگیرم
برای پیام نور و پودمانی علمی کاربردی هم ثبت نام کردم حداقل تا سال آینده یکیشو بتونم برم تا Some University Courses رو انتخاب کنم و شانسم بهتر باشه + اینکه مقداری سرمایه بیشتری جمع کنم

...
تشکر کنندگان: majidusa01 ، ابی22 ، saied-k ، sarah_xzx
آیا درسته که مدرک فنی حرفه ای معادل چهار سال سابقه کار برآورد میشه ؟
تشکر کنندگان:
سلام
عذرخواهی میکنم این سوال اینجا پرسیدم
این که سایت ثبت نام گفته که از مرورگر اینترنت ایکسپلوار 6 و 7 ساپورت میکنه من که ورزن 8 یا 9 استفاده میکنم مشکلی پیش نمی یاد ؟
با تشکر
تشکر کنندگان:
(2011-10-03 ساعت 19:32)ivamaan نوشته:  آیا درسته که مدرک فنی حرفه ای معادل چهار سال سابقه کار برآورد میشه ؟

خیر
(2011-10-04 ساعت 00:45)majidgbox نوشته:  سلام
عذرخواهی میکنم این سوال اینجا پرسیدم
این که سایت ثبت نام گفته که از مرورگر اینترنت ایکسپلوار 6 و 7 ساپورت میکنه من که ورزن 8 یا 9 استفاده میکنم مشکلی پیش نمی یاد ؟
با تشکر

خیر دوستان هیچ مشکلی پیش نمیاد
تشکر کنندگان: saied-k ، sarah_xzx ، ivamaan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان