کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2011-10-05 ساعت 14:07)ParsTrader نوشته:  سلام
دکتر به معنی پزشک با دکترا معادل PHD فرق میکنه
رشته های پزشکی معادل فوق لیسانس هستند لطفا اطلاعات غلط ندهید رشته های پزشکی در صورتی که تخصص بخونند ان وقت معادل دکترا محسوب می شوند
تازه کانادا رشته های پزشکی ایران را معادل لیسانس میداند که بحث ان جداست
با ارزوی موفقیت برای همه
با سلام و تشکر خواستم علاوه بر تایید نوشته شما این نکته رو بگم که در ترجمه مدرک پزشکی در ایران proffessional doctorate نوشته نشده بلکه doctorate degree نوشته شده و مدرک MD در ایران مثل MD در انگلستان در حد دکتراست و در امریکا MD یک دوره 6 ساله است نه مثل ایران که 7.5 ساله. کلا معلوم نیست دقیقا کدوم گزینه رو باید علامت بزنی با این حال اگه مدرک رو پایین تر بزنی بعد معلوم بشه بالاتر بوده بهتره تا برعکسش!!!
با تشکر
تشکر کنندگان: dr.omid
دوست عزیز javad_2
ضمن عرض سلام سوالی داشتم
من فوق دیپلم برق از دانشگاه آزاد دارم (مدرکم رو هم گرفتم)بالاخره چی بزنم؟
راستی کسایی که توی سپاه خدمت کردند براشون مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون
تشکر کنندگان:
خدمت در س پ ا ه باعث میشه اگر شما قبول شد کلیرنس طولانی تری داشته باشید و یک ضرب ویزا نگیرید چون fbi چک میخورید و اگر در قسمت حساسی خدمت کرده باشید ممکنه بهتون ویزا ندن
(2011-10-06 ساعت 22:30)javad_2 نوشته:  
(2011-10-06 ساعت 20:29)Reza.Ir نوشته:  سلام به همه دوستان.
مرسی از این انجمن خوب و می تونم بگم کامل.

دوستان من البته اینجا تازه واردم و متاسفانه قبل از این که اینجا رو پیدا کنم ثبت نام 2013 خودمو انجام دادم.

یه سوال داشتم که خیلی نگرانم کرده.

من دیپلم هنرستان دارم.
ولی واقعا تا قبل از این که یه سری از تاپیکهای انجمن و نخونده بودم نمی دونستم کهcational school که تو فورم آمده یعنی همون هنرستان خودمون.
و متسفانه در قسمت انتخاب مدرک تحصیلی من Hight School Degree رو انتخاب کردم.

آگه خدا خاست و انتخاب شدم. امکان داره واسه این منو رد کنند؟
البته بگم غیر از دیپلم هنرستان چنتایی هم Certificate Microsoft دارم مثل MCSA / MCSE

و بالای 7 سال هم سابقه بیمه و کار دارم.

ببخشید پور حرفی کردم.
ممنون میشم راهنماییم کنین.

با احترام
Reza.Ir
دوستان عزیز سلام

اجازه بدید ذر خصوص این گزینه که شاید برای شما کمی ناشناخته باشه توضیح بدم vocational school یعنی تحصیل بعد ار دیپلم در آموزشگاههای فنی که ما مدرک آن را در ایران با نام فوق دیپلم میشناسیم در کشورهای دیگر بعد از دوران دبیرستان 2سال تحصیل در آموزشگاههای فنی که پایان آن گرفتن مدرک ( فوق دیپلم در ایران) Cool
منبع :
http://en.wikipedia.org/wiki/Vocational_school
شاد باشید

دوست عزیز شما وقتی فوق دیپلم میگیری دارای داشنامه هستی پس همون مدرک دانشگاهی حساب میشه اینی که شما گفتی آموزشگاههای فنی هست که زیر نظر مستقیم وزارت علوم نیستن

تشکر کنندگان:
با سلام به تمام دوستان

من در حال حاضر ترم آخر کارشناسی هستم و تا بهمن ماه درسم تمام میشه .مدرک دیپلمم فنی بوده و مدرک کاردانی به دانشگاه که الان هستم فرستاده شده ولی در

زمان تحصیل کاردانی هم زمان پیش دانشگاهی هم خوندم طبق قوانین تا زمانی که فرد کارت پایان خدمت نداشته باشه اصل مدرک در هر مقطع تحصیلی رو

نمیدن ولی خوشبختانه من اصل مدرک پیش دانشگاهی رو دارم حالا به نظر شما من بزنم مدرک دانشگاهی که تا بهمن میدن و موقت مدرکش (که قابل

ترجمه باشه یا نه ) یا اینکه مدرک پیش دانشگاهی رو بزنم که اصلش دستمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر از همه
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من دارای مدرک پیش دانشگاهی هستم و بعد هم در مقطع کاردانی رشته فناوری اطلاعات را خوندم و الان هم دارم کارشناسی برق و الکترونیک می خونم و با مطالعاتی که در سایت داشتم به این نتیجه رسیدم که دوستانی که دارای مدرک کاردانی هستند و در حال حاضر هم مشغول به تحصیل در دوره کارشناسی هستند بهتره که گزینه Some University Courses را انتخاب کنند چون دردسر کمتری داره و کار شما با یک گواهی اشتغال به تحصیل راه میفته ضمن اینکه اگه قبول شدید مجبور به این نمیشید که توی مصاحبه دو ساعت توضیح بدید که کاردانی گرفتید و حالا دارید کارشناسی می خونید و اگه تغییر رشته هم داده باشید که دیگه بدتر، پس همون بهتر که Some University Courses را انتخاب کنید و خودتون را از مشکلات بعدیش راحت کنید.
اگر می خواهید اقیانوس های جدید را کشف کنید اول باید شهامت ترک ساحل را داشته باشید.

انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان:
(2011-10-06 ساعت 22:11)javad_2 نوشته:  
(2011-10-06 ساعت 21:10)sosol نوشته:  سلام
من از یک وکیل دادگستری در کار ترجمه مدرکه در مورد مدرک های فوق دیپلم ( آموزشکده های فنی حرفه ای ) پرسیدم گفت که جزء University Degree...............................مدرک دانشگاهی حساب میشه حا لا اگه کسی اطلاعات جدید بدست آورد به اشتراک بذاره .

سلام

دوست عزیز در آمریکا کالجها هستند و دانشگاهها University یعنی دانشگاه و مدرک فوق دیپلم رو در کالج میگیرن اونجا وقتی مینویسد University Degree یعنی شما لیسانس دارید اون دوستتون که وکیله شاید اشتباه برداشت کرده مدرک دانشگاه رو 4ساله حساب میکنن
مدرک دیپلم هم 12 ساله پس یادتون باشه دیپلم ایران + پیش دانشگاهی رو اونا دیپلم میدونن به این نکته توجه کنید حتماCool

سلام
حالا دوستانی که با این مشکل روبرو هستند به نظر شما توی فرم چه گزینه ای را انتخاب کنن ؟
تشکر کنندگان:
یه سوال

من دیپلم کامپیوتر دارم یعنی دیپلم 11 ساله
دانشجویه ترم 3 کاردانی هم هستم

چه گرینه ای رو باید انتخاب کنم
دو نفر این سوالو تو همین تاپیک پرسیدن جواب های متفاوتی داده بودین چون

(یه جا خوندم اگه دیپلم 12 ساله نباشه مدرک دانشگاهی دیپلم 11 ساله رو هم قبول نمیکنن درسته ؟ )
تشکر کنندگان:
من تازه لیسانس گرفتم و الان هم میخوام مدارک خدمتم رو پست کنم تا برم سربازی
در صورت بنده شدن لاتاری برای سربازیم مشکلی پیش میاد؟؟
اصلا کسی که تو لاتاری بنده شه رسما چه ماهی از سال 2013 باید بره؟ میشه بخاطر تموم شدن سربازی سه چهار ماهی عقب انداخت؟
تشکر کنندگان:
[quote='soniarazmi' pid='142824' dateline='1318091676']
سلام.
من یک سوال داشتم که مشابهش رو قبلا این جا برسیده بودند ولی من جواب صریحی درموردش ندیدم.
من ترم آخر دانشگاه هستم. یعنی بهمن ماه فارغ التحصیل میشم و از این بابت مطمئنم.
توی فرم ثبت نام گزینه Some university courses رو بزنم یا university degree?!
ممنون.

Some university courses 100%
تشکر کنندگان:
(2011-10-07 ساعت 19:49)javad_2 نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 16:28)sajjad_dv2013 نوشته:  با سلام به تمام دوستان

من در حال حاضر ترم آخر کارشناسی هستم و تا بهمن ماه درسم تمام میشه .مدرک دیپلمم فنی بوده و مدرک کاردانی به دانشگاه که الان هستم فرستاده شده ولی در

زمان تحصیل کاردانی هم زمان پیش دانشگاهی هم خوندم طبق قوانین تا زمانی که فرد کارت پایان خدمت نداشته باشه اصل مدرک در هر مقطع تحصیلی رو

نمیدن ولی خوشبختانه من اصل مدرک پیش دانشگاهی رو دارم حالا به نظر شما من بزنم مدرک دانشگاهی که تا بهمن میدن و موقت مدرکش (که قابل

ترجمه باشه یا نه ) یا اینکه مدرک پیش دانشگاهی رو بزنم که اصلش دستمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر از همه
سلام

من فکر کنم پاسخ شما این گزینه باشه Some University Courses یعنی در حال تحصیل در دانشگاه
موفق باشید

سلام

Vocational School در آمریکا و کانادا یعنی دوره های آموزشی فنی بعد از دبیرستان و این دوره ها 2 ساله هستن و در ایران با نام کاردانی میشناسنش خالا شما خودتون انتخاب کنید گزینه تخصیلیتون رو

پست 64 همین تناپیک از طرف مدیر فوق دیپلم رو مدرک دانشگاهی اعلام کرده
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9%84%D9%85
تشکر کنندگان:
برادران و خواهران گرامی... من کد تائید رو که میزنم قبول نمیکنه... چه خاکی بر سرمون بریزیم حالا؟
تشکر کنندگان:
دانشجوی پزشکی هستم و یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم و تا دو سال که طرح پزشکیو برم ،وزارت بهداشت مدرک قابل ترجمه به من نمیده.
دو تا سوال دارم:
1- مدرک پزشکی عمومی doctorate degree میشه؟
2- پیشنهادتون برای من چیه که انشالله اگه اسمم در اومد به مشکل نخورم؟
تشکر کنندگان:
(2011-09-26 ساعت 14:12)saied-k نوشته:  .
اگر هم مطمئن هستيد ليسانس شما اماده تحويل در روز مصاحبه احتمالي خواهد بود گزينه university degree را انتخاب نماييد . ولي فكر مي كنم چون مراحل اداري اماده شدن اصل ليسانس در ايران خيلي طول مي كشد بتوانيد روي گرفتن گواهي موقت پايان تحصيلات دوره كارشناسي حساب كنيد. به هر حال شما به مدرك تحصيلي نياز داريد كه بتوانيد ترجمه كنيد و به افيسر سفارت نشان دهيد تا ادعاي خود را كه در فرم ثبت نام نوشته ايد ثابت كنيد.
به نظر من علامت زدن گزینه university degree وقتی مدرک دانشگاهی نداری اشتباه محض است.توجه کنید که سئوال می پرسد ''What is the highest level of education you have achieved, as of today?''و چون تاکید می کند که سطح تحصیلات شما "در حال حاضر"چیست.بهتر است صداقت را رعایت کنی و گزینه Some University Courses رو انتخاب کنیم.اومدیم و ان شاالله قبول شدی و شاید فردا افسر مصاحبه از شما بپرسد تاریخ فارغ التحصیلی شما بعد از ثب نام لاتاری بوده و شما به نوعی صداقت رو رعایت نکردی.شایان ذکر است که تاریخ آخرین نمره وارد شده در کارنامه ملاک تاریخ فارغ التحصیلی هست.
ارادتمند
تشکر کنندگان: uxmal09 ، ابی22 ، Yashar1989 ، soniarazmi
(2011-10-09 ساعت 02:23)javad_2 نوشته:  
(2011-10-08 ساعت 22:39)bardia7 نوشته:  برادران و خواهران گرامی... من کد تائید رو که میزنم قبول نمیکنه... چه خاکی بر سرمون بریزیم حالا؟

دوست عزیز دوباره سعی کن شاید زمانت تمام شده و یا اینترنتت قطع و صل میشه Wink

نه مشکل زمان و اینترنت نیست.
تشکر کنندگان:
(2011-10-08 ساعت 02:09)javad616 نوشته:  یه سوال

من دیپلم کامپیوتر دارم یعنی دیپلم 11 ساله
دانشجویه ترم 3 کاردانی هم هستم

چه گرینه ای رو باید انتخاب کنم
دو نفر این سوالو تو همین تاپیک پرسیدن جواب های متفاوتی داده بودین چون

(یه جا خوندم اگه دیپلم 12 ساله نباشه مدرک دانشگاهی دیپلم 11 ساله رو هم قبول نمیکنن درسته ؟ )

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان