کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
من دانشجوی داروسازی هستم، با توجه به اینکه داروسازی در ایران تا مقطع دکترا است ، ولی‌ این مدرک در آمریکا معادل فوق هستش ، نمیدونم باید بزنم دانشجوی دورهٔ دکترا یا اینکه بزنم some university courses ؟؟؟!
تشکر کنندگان:
یک سوال :

من مدرک کاردانیم رو گرفته ام و همین امسال (90) کارشناسی قبول شدم و رفته ام برای ثبت نام و عملا درسم شروع شده. در یک تاپیک دیگه این سوال رو پرسیده بودم مبنی بر اینکه حالا من باید شرایطم رو بزنم " دارای مدرک دانشگاهی " یا " Some University Course " که یکی از دوستان گفته بود بزنم دومی یعنی some ...
حال سوالم این است که فرض کنیم انشاالله گوش شیطان کر، من امسال برنده بشم و از آنجایی که طبق توصیه دوستمون زدم Some University Course ، پس باید از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم. دانشگاه هم میگه برای کجا می خوای؟ من باید بگم برای سفارت شیطان بزرگ ! و اگر دانشگاه بگوید که گواهی نمیدهیم چه کاری باید بکنم ؟!!

از آن طرف اگر بزنم " دارای مدرک دانشگاهی " و اصلا نگویم که دانشجوی کارشناسی ام، فرض کنید خواستم بعد از چند ماه رفتن به کشور کفر، ویزای سفید بگیرم که 2 سال برگردم ایران و درسم رو تموم کنم ، بعد امریکا بگوید چرا پس اون اول ننوشتی دانشچویی و عملا دروغ گقتی !

به نظر اساتید کدوم یکی رو بزنم که دردسرش در این مملکت بهشت برین و در خاک امریکای جهانخوار، کمتر باشه ؟

مرسی
تشکر کنندگان:
با سلام من دیبلم ردی هستم میتونم شرکت کنم؟ یعنی دیبلم ندارم راستی اگه برنده شدم من که ایران هستم جواب واسم میاد؟ بعد جواب کجا ها باید برم؟ مرسی
تشکر کنندگان:
قسمتی از آیین نامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای

مزایای گواهینامه سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

در اجرای تبصره ماده 10 آیین نامه ایجاد مراکز کارآموزی و جوار کارگاهی و بین کارگاهی موضوع تبصره 2 ماده 110 قانون کار جمهوری اسلامی ایران (مصوب 27/10/1371) هیئت محترم وزیران و آیین نامه اجرایی تبصده 1 ماده 49 قانون مذکورو بر اساس بخشنامه 4660/ن تاریخ 24/2/1373 معاونت نظارت بر روابط کار وزارت کار و امور اجتماعی ضوابط جایگزینی و احتساب دوره های آموزشی فنی و حرفه ای به جای تجربه شغلی (سوابق کار) در طرح های طبقه بندی مشاغل کارگاههای مشمول قانون کار به شرح ذیل می باشد:

1- مشخصات دوره ها و میزان حداکثر تجربه های معادل آنها:
الف) طی دوره آموزشی طرح 18 ماهه مهارت تخصصی (برابر 2800 ساعت) معادل 8 سال تجربه.
ب) طی دوره آموزشی طرح 18 ماهه مهارت تخصصی (برابر 2700 ساعت) معادل 7 سال تجربه.
ج) طی دوره آموزشی طرح 9 ماهه (برابر 1200 ساعت) مهارت درجه یک معادل 6 سال تجربه.
د) طی دوره آموزشی طرح 6 ماهه (برابر 900 ساعت) مهارت درجه دو معادل 4 سال تجربه.
ه)طی دوره آموزشی مراکز جوار و ضمن کار، آموزش ارتقاء مهارت کمتر از 6 ماه، به تناسب مدت دوره حداکثر 3 سال تجربه

2- شرایط جایگزینی :
الف) احتساب دوره های مذکور به جای تجربه شغلی مستلزم صدور گواهینامه تعیین درجه استاندارد مهارت توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای
ب) احتساب دوره های مذکور در یند 1 به جای تجربه شغلی مستلزم تناسب دوره با شغل بوده و بایستی با رعایت شرایط احراز پیش بینی شده برای شغل مورد نظر صورت گیرد.
ج)در صورت طی دوره آموزشی به ترتیب مندرج در بند 1 به شرط تناسب دوره آموزشی با شغل از تاریخ صدور گواهینامه توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای سوابق کسر شده بابت شرایط احراز تجربی یا تحصیلی حداکثر معادل سالهای تجربه ای که برای فرد مشخص شده به فرد ذیربط مسترد می گردد.
د) با توجه به ضوابط جایگزینی تجربه به جای کمبود مدرک تحصیلی دز طرح های طبقه بندی مشاغل در صورت تکمیل سابقه تجربه مورد نیاز ( از مجموعه سوابق عملی و آموزشهای جایگزین شده) باقیمانه تجربه اکتسابی ناشی از آموزش ( به ترتیب مقرر در یند 1 ) می تواند جایگزین کمبود مدرک تحصیلی (تا حد مقطع لیسانس شود)
ه) در احتساب دوره های آموزشی به جای تجربه یا تحصیل، هنگام ارتقاء شغل، ضوابط مندرج در طرح طبقه بندی مشاغل کارگاه در زمینه ارتقاء ضروری است.
تشکر کنندگان: ابی22 ، saied-k ، hassan1358arab ، majidusa01 ، sarah_xzx ، satrap
(2011-10-04 ساعت 15:02)zaza2z نوشته:  یک سوال :

من مدرک کاردانیم رو گرفته ام و همین امسال (90) کارشناسی قبول شدم و رفته ام برای ثبت نام و عملا درسم شروع شده. در یک تاپیک دیگه این سوال رو پرسیده بودم مبنی بر اینکه حالا من باید شرایطم رو بزنم " دارای مدرک دانشگاهی " یا " Some University Course " که یکی از دوستان گفته بود بزنم دومی یعنی some ...
حال سوالم این است که فرض کنیم انشاالله گوش شیطان کر، من امسال برنده بشم و از آنجایی که طبق توصیه دوستمون زدم Some University Course ، پس باید از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم. دانشگاه هم میگه برای کجا می خوای؟ من باید بگم برای سفارت شیطان بزرگ ! و اگر دانشگاه بگوید که گواهی نمیدهیم چه کاری باید بکنم ؟!!

از آن طرف اگر بزنم " دارای مدرک دانشگاهی " و اصلا نگویم که دانشجوی کارشناسی ام، فرض کنید خواستم بعد از چند ماه رفتن به کشور کفر، ویزای سفید بگیرم که 2 سال برگردم ایران و درسم رو تموم کنم ، بعد امریکا بگوید چرا پس اون اول ننوشتی دانشچویی و عملا دروغ گقتی !

به نظر اساتید کدوم یکی رو بزنم که دردسرش در این مملکت بهشت برین و در خاک امریکای جهانخوار، کمتر باشه ؟

مرسی

سلام

دوست عزيز ! مطمئن باشيد در زير گواهي تحصيلي شما نمي نويسند :

اين گواهي صرفا جهت ارائه به سفارت امريكا در ابوظبي يا انكارا صادر شده و ارزش ديگري ندارد !!!!Big Grin

گواهي تحصيلي جهت ارائه به دارالترجمه ... فلان ... صادر مي شود تا انها ان را ترجمه كنند. البته شما با داشتن فوق ديپلم ميتوانيد گزينه University Degree رو علامت بزنيد.

راستي يه سوال : شما اگر برنده بشي و بري امريكا و بخواي يه عمر اونجا زندگي كني ! مي خوام براي 2 سال بياي ايران كارشناسي ناپيوسته رو تموم كني و مدرك كارشناسي ايرانيتو براي خدمت به هم وطنان جديدت به امريكا ببري ؟؟؟Big Grin

دوست من اگر در لاتاري قبول شديد با توجه به شرايط سني كه داريد (فكر مي كنم جوان هستيد و زير 25 سال ) بهترين فرصت را براي تحصيل در كالج ها و دانشگاه هاي امريكا خواهيد داشت.

بردن مدرك دكترا و فوق ليسانس ايران هم براي داشتن كار و زندگي مفيد در امريكا بدرد نميخوره مگر اينكه تخصص و تجربه داشته باشيد.

.
.
.
اميدوارم موفق باشيد !
تشکر کنندگان: GreenRoad ، cyber.zer0

مرسی

دوست من برای این کار مدرک اشتغال به تحصیل لازم نیست، شما باید ریز نمرات بگیری و ترجمه کنی
تشکر کنندگان: GreenRoad ، sarah_xzx ، cyber.zer0
(2011-10-04 ساعت 16:02)saied-k نوشته:  

مرسی

سلام

دوست عزيز ! مطمئن باشيد در زير گواهي تحصيلي شما نمي نويسند :

اين گواهي صرفا جهت ارائه به سفارت امريكا در ابوظبي يا انكارا صادر شده و ارزش ديگري ندارد !!!!Big Grin

گواهي تحصيلي جهت ارائه به دارالترجمه ... فلان ... صادر مي شود تا انها ان را ترجمه كنند.

راستي يه سوال : شما اگر برنده بشي و بري امريكا و بخواي يه عمر اونجا زندگي كني ! مي خوام براي 2 سال بياي ايران كارشناسي ناپيوسته رو تموم كني و مدرك كارشناسي ايرانيتو براي خدمت به هم وطنان جديدت به امريكا ببري ؟؟؟Big Grin

دوست من اگر در لاتاري قبول شديد با توجه به شرايط سني كه داريد (فكر مي كنم جوان هستيد و زير 25 سال ) بهترين فرصت را براي تحصيل در كالج ها و دانشگاه هاي امريكا خواهيد داشت.

بردن مدرك دكترا و فوق ليسانس ايران هم براي داشتن كار و زندگي مفيد در امريكا بدرد نميخوره مگر اينكه تخصص و تجربه داشته باشيد.

.
.
.
اميدوارم موفق باشيد !

سلام - با تشکر از شما دوست خوبم

در پاسخ سوال باید بگم اگر برنده بشم از این جهت علاقه دارم برگردم درسم را برای کارشناسی تمام کنم که چون شنیده ام با داشتن کارشناسی میشه از مقاطع بالاتر یعنی فوق شروع کرد به ادامه ی تحصیل در امریکا یا هر جای دیگه ( این طوری شنیدم ) و دلیل دیگه هم اینکه یه چندماهی زحمت کشیدم و قبول شدم و نمی خوام همین زحمتم هم به هدر بره ! Tongue البته که خدمت به برادران امریکایی ثوابی عظیم داره ! Big Grin خدا انشاا... قسمت کنه همگی خدمت کنیم ! Big Grin

حالا به نظر شما من همون some uni course رو بزنم و به دانشگاه هم زمان برنده شدن بگم گواهی اشتغال به تحصیل می خوام برای دارالترجمه یا اینکه بزنم دارای مدرک دانشگاهی (همان کاردانی ام) و اصلا انگار نه انگار که الان ترم 1 کارشناسی ام ؟

مرسی
(2011-10-04 ساعت 16:26)3rip نوشته:  

مرسی

دوست من برای این کار مدرک اشتغال به تحصیل لازم نیست، شما باید ریز نمرات بگیری و ترجمه کنی

اوه پس مشکل بیشتر میشه که اگر بزنم some uni course !!
نظر شما چیه در کل ؟ بزنم مدرک دانشگاهی و اصلا نگم دانشچو ام و برم کاردانیم رو ترجمه کنم تموم شه بره ؟ یا صلاح میبینید برم دنبال ریز نمرات و ... ؟
تشکر کنندگان:
(2011-10-04 ساعت 15:26)nightgpg نوشته:  با سلام من دیبلم ردی هستم میتونم شرکت کنم؟ یعنی دیبلم ندارم راستی اگه برنده شدم من که ایران هستم جواب واسم میاد؟ بعد جواب کجا ها باید برم؟ مرسی

دوست عزيز از شرايط شركت در لاتاری و اخذ ويزا داشتن مدرك ديپلم (يعنی تحصيل 12 ساله ) و يا دو سال سابقه كاری (كاری كه قبل از آن مهارت رو آموزش ديده باشيد).

شما فرقی نداره كه كجای دنيا هستی و چه مليتی داری اگز جز كشورهایی باشی كه می تونن در اين برنامه شركت كنند (ايران در ليست هست) و شرايطش رو داشته باشی می تونی شركت كنی و قبول شدن يا نشدنتون رو هم در سايت در زمان اعلام شده می تونيد ببنيد.

http://www.dvlottery.state.gov

خودم :
2010AS20583
ويزا بی ويزا Sad
اينم جزييات قضيه

سينا :
AS20126###
كنسولگری : آنكارا
فرمهای اوليه : Aug 2011
كارنت : Oct 2011
فرمهای مصاحبه : Oct 2011
مصاحبه : 23Nov11
ويزا : 24Nov11
تشکر کنندگان: sarah_xzx
(امروز 02:02 PM)zaza2z نوشته است:

الا به نظر شما من همون some uni course رو بزنم و به دانشگاه هم زمان برنده شدن بگم گواهی اشتغال به تحصیل می خوام برای دارالترجمه یا اینکه بزنم دارای مدرک دانشگاهی (همان کاردانی ام) و اصلا انگار نه انگار که الان ترم 1 کارشناسی ام ؟

سلام

افرين ! بهترين جواب رو شما خودت دادي ! هر كدوم از اين دوراه رو مي تونيد انتخاب كنيد ! پس اوني رو انجام بديد كه راحت تره و بي دردسر تر انجام ميشه !

موفق باشيد.
تشکر کنندگان: GreenRoad
سلام.
کسی میدونه مدرک "دکترای حرفه ای داروسازی" که تو ایران گرفتم و در چه مقطعی باید عنوان کنم؟

لازم به ذکره که دکتراهای حرفه ای مثل پزشکی-دندانپزشکی و داروسازی با مدرک دکتری (PhD) فرق میکنه و معادل فوق لیسانسه.
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2011-10-04 ساعت 21:08)dr.omid نوشته:  سلام.
کسی میدونه مدرک "دکترای حرفه ای داروسازی" که تو ایران گرفتم و در چه مقطعی باید عنوان کنم؟

لازم به ذکره که دکتراهای حرفه ای مثل پزشکی-دندانپزشکی و داروسازی با مدرک دکتری (PhD) فرق میکنه و معادل فوق لیسانسه.

اگر معادل فوق لیسانس هست خوب باید Master's Degree رو انتخاب کنی
...
تشکر کنندگان: dr.omid
دوستان در مورد مدرک سیکل با کلی سابقه ارایشگری و داشتن مدرک از فنی و حرفه ای کدوم گزینه میشه؟
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: j@vad
(2011-10-04 ساعت 21:15)Yashar1989 نوشته:  
(2011-10-04 ساعت 21:08)dr.omid نوشته:  سلام.

اگر معادل فوق لیسانس هست خوب باید Master's Degree رو انتخاب کنی

ببین دوست عزیز اگه مدرکی که تو دستت روش نوشته دکترای حرفه ای باید گزینه ی doctorate degree رو بزنی و اگه تومدرکت نوشته معادل فوق لیسانس باید گزینه یmaster degreeرو بزنی چون ملاک مدرکی هست کو تو دستتون اگه تو مدرک دکترا نوشته باشه و تو گزینه ای که برا مدرک فوق لیسانس بزنی فردا که قبول شدی{انشا...}سفارت بهت گیر مده و میگه چرا شما مدرک دکترا رو زدی فوق لیسانس پس یکمی حواستون باشه.
(2011-10-04 ساعت 22:58)hassan1358arab نوشته:  دوستان در مورد مدرک سیکل با کلی سابقه ارایشگری و داشتن مدرک از فنی و حرفه ای کدوم گزینه میشه؟

دوست عزیز
شما نمیتونید با مدرک سیکل ثبت نام کنید
در مورد سابقه کار هم شما به طور مستقل کار کردین پس چطوری میتونین سابقه کار گیر بیارید.
دوستان توجه کنید شرایط کسانی که میخواهن با سابقه کار ثبت نام کنن.
سایت رسمی لاتاری گفته که فردی که می خواهد ثبت نام کند باید سابقه کار در یک شغلی که نیاز به دوسال آموزش داره رو دراختیار داشته باشه.
تشکر کنندگان: Yashar1989 ، dr.omid ، ParsTrader
سلام

برخي از دوستان در يافتن صفحه ورود به ثبت نام DV-2013 مشكل داشتند و در پيام خصوصي مطرح كرده بودند.

از اين صفحه استفاده كنيد :

https://www.dvlottery.state.gov/

اولين لينك راهنما ، دومين مربوط به چك كردن عكس و اخر صفحه BEGIN ENTRY !

يا شانس و يا اقبال !!Cool
.
.
.
تشکر کنندگان: ParsTrader ، sarah_xzx
سلام
دکتر به معنی پزشک با دکترا معادل PHD فرق میکنه
رشته های پزشکی معادل فوق لیسانس هستند لطفا اطلاعات غلط ندهید رشته های پزشکی در صورتی که تخصص بخونند ان وقت معادل دکترا محسوب می شوند
تازه کانادا رشته های پزشکی ایران را معادل لیسانس میداند که بحث ان جداست
با ارزوی موفقیت برای همه
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: majidusa01 ، Yashar1989 ، sarah_xzx ، saied-k ، dr.omid

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان