کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
سفرنامه :
از شعبان تا شعبان :
15جولاي پارسال نتايج لاتاري اعلام شد و قبول شديم چون اولين باري بود كه لاتاري ثبت نام كرده بوديم عملاً‌ هيچ اطلاعي از روند كار نداشتيم و تا يه دو روزي گيج مي زديم و دور خودمون مي چرخيديم. در حال جستجو درگوگل در مورد گرين كارت بودم كه با اين سايت آشنا شديم و خدا رو شكر با مطالعه و كمك دوستان فرمهاي پر از غلطمون رو كه هنوز نفرستاده بوديم اصلاح كرديم و با پست TNT خيابان وحيدي دستگردي (ظفر) به مبلغ 69000 تومان به KCC ارسال كرديم و يه هفته بعد با ارسال ايميل تأييديه رسيدن مدارك رو از KCC گرفتم.
بالاخره پس از 9 ماه انتظار براي ماه جون دعوت به مصاحبه شديم. اولين كار جمع آوري مدارك و اقدام به ترجمه آنها بود. بعد شروع به تزريق واكسن نموديم مرحله اول MMR رو در بيمارستان مهراد تزريق كرديم. سپس با راهنمايي poone59 عزيز واكسنهاي مننژيت و آنفولانزا (نيازي نبود خودمون زديم ) رو درهلال احمر انقلاب تزريق كرديم يه كارت هم از اونجا گرفتيم كه ببريم پاستور .سه مرحله هپاتيت رو هم سال پيش زده بوديم. بعد به پاستور تجريش رفتيم اگه اشتباه نكنم واكسن كزاز و ديفتري رو هم اونجا تزريق كرديم به درخواست خودمون تست آنتي بادي آبله مرغون هم داديم با اينكه هر دوتامون تو بچگي گرفته بوديم. خانم دكتر طاهرنژاد هم كارت بين المللي ما رو تكميل كردند و تحويلمون دادند. يك ماه مونده به وقت مصاحبه از سايت دكتر اونگان بطور جداگانه وقت معاينه گرفتيم كه فرداش كانفرميشن وقت برامون ايميل شد. بليط پرواز تركيش و هتل ددمان رو هم از آژانس معروف ج.ب تهيه كرديم. مدارك لازم و ترجمه اونها رو هم 21 روز قبل از مصاحبه با پست dhl به سفارت در آنكارا پست كرديم و يك هفته بعد از رسيدن مدارك چهار تا ايميل از سايت سفارت و ايميل شخصي خودم براي سفارت فرستادم كه بعد از 7 روز تأييد كردن كه مداركتون رسيده.ما اصل كليه ترجمه ها به همراه همون كپي كه دارالترجمه ضميمه ترجمه ها كرده بود + كپي از تمامي صفحات پاسپورتمون رو فرستاديم كه هزينه پست 78000 تومان شد و براساس سايت dhl سه روز بعد محموله در محل سفارت company stamp شده بود.
با پرواز تركيش جمعه صبح وارد آنكارا شديم و با استفاده از اتوبوسهايEGO در فرودگاه نزديكي هتل پياده شديم و پس از طي يك سربالايي با شيبي حدود 70 درجه Shy ساعت 9:30 وارد هتل ددمان شديم رسپشن محترم سريع يه اتاق تحويلمون داد كه يك تخت دابل و يك تك نفره داشت ، user name و password جهت استفاده از اينترنت هم گرفتيم . كلاً از سرويس دهي و نحوه برخورد كاركنان هتل ددمان خيلي راضي بوديم.
روز اول رو به استراحت و گشت و گذار در خيابون كيزيلاي گذرونديم. صبح روز بعد هم به مطب دكتر اونگان رفتيم و پس از آزمايش خون و عكس از قفسه سينه جهت معاينه خدمت دكتر رسيديم چيزي كه جالبه من نمي دونستم دكتر تك نفري معاينه مي كنه اول همسرم رو براي معاينه صدا زدند و وقتي برگشت گفت دكتر يه واكسن MMR نوش جانم نمود بعد يه نفر ديگه رو صدا زد و بعد هم من رفتم كه بعد از سوالات متداول ديديم كه دكتر يك واكسن MMR هم به من تزريق كرد اين نكته رو بگم كه ما مرحله دوم تست MMR رو چون تا زمان مصاحبه كمتر از يك ماه مونده بود تزريق نكرده بوديم و گفت بايد واريسيلا هم بزنم كه گفتم دكتر من بچه بودم گرفتم اينم تست آنتي بادي گفت من هيچ تستي رو از ايران قبول نمي كنم و گفت بايد مجدد تست آنتي بادي بدهيد سپس ما مجددا" رفتيم و پس از پرداخت پول تست آنتي بادي داديم.گفتند روز سه شنبه بعداز ظهر براي تحويل جواب بياييد مطب. كلاً اونروز ما 402 دلار به جيب دكتر واريز نموديم. از دكتر اونگان اصلاً خوشم نيومد به نظرم ايرانيها رو حسابي مي چاپه . دو سه روزي رو به خريد كردن گذرونديم:
- دو بار به ANKAMALL رفتيم از متروي كيزيلاي سوار شديم و در ايستگاه Akkopru پياده شديم از ايستگاه كه بياييد بيرون آنكامال و فروشگاه Migros مشخصه . قيمت ها در آنكامال مناسب بود.
- مركز خريد ARMADA از ايستگاه متروي كيزيلاي سوار Ankaray شديم و در ايستگاه آشتي ASTI (همون ترمينال مسافر بري ) پياده شديم با دلموش نفري دو ليره دم ARMADA پياده شديم . البته تابلوي يه Fashion Outlet هم در نزديكي ARMADA ديدم كه چون توي برنامه نبود ديگه نرفتيم .
- دو باز هم به مركز خريد جپا (CEPA) و كنت پارك (KENT PARK) رفتيم كه اونجا هم قيمتهاش خيلي مناسب بود مخصوصاً CEPA.
بار اول : همون روزي كه رفتيم ARMADA بعدش دوباره از دم اونجا سوار دلموش شديم و نفري دو ليره دم (CEPA) و كنت پارك (KENT PARK) پياده شديم اين دو مركز خريد بغل هم هستند .
بار دوم : در ابتداي خيابان مشروطيت ايستگاه اتوبوس هست .سوار دلموش هايي شديم كه اسم CEPA روش نوشته شده بود و با دو ليره اونجا پياده شديم .
- Optimum outlet كه واقعاً ارزون بود مخصوصاً‌ مغازه MANGO : از ايستگاه دم CEPA با نفري دو ليره رفتيم.
ولي از همون ايستگاه توي خيابون مشروطيت هم براي Optimum و هم براي ARMADA دلموش ديدم.
مركز خريد KARUM در نزديكي پارك kugulu اول خيابون ايران و مركز خريد KIZILAY، خيابون تونالي حيلمي و كيزيلاي هم پر از مغازه بود. در ضمن بدليل فستيوال خريد در آنكارا برنامه هاي متنوعي از شعبده بازي گرفته تا رقص و آواز و ... در همه اين مراكز خريد اجرا مي شدكه خيلي جالب بودند. بالاخره روز مصاحبه فرا رسيد و پس از تحويل پاسها و تحويل مدارك (‌اصل شناسنامه ها +2 قطعه عكس از هر نفر + اصل سند ازدواج + اصل آخرين مدرك تحصيلي فرد برنده ، اصل كارت سربازي و اصل كارت ملي ها رو هم نخواستند ) وارد سالن سفارت شديم كه واقعاً‌ دست كمي از سيبري نداشت Cool . اعلام شماره به باجه اصلاح فرمها كه ما موردي نداشتيم سپس انگشت نگاري و پرداخت 660 دلار و در نهايت مصاحبه با افيسر ريش قرمز . پس از سلام و احوالپرسي با افيسر گفتند كه دستتون رو بالا ببريد و قسم بخوريد و ما هم قسم خورديم و فرمها رو امضا كرديم . من كنار ميز افيسر برگه هاي آبي رو ديديم . كلاً 3-4 دقيقه بيشتر مصاحبه ما طول نكشيد در مورد مدارك مالي و اينكه كجا مي خوايد بريد و اونجا مي خواييد چي كار كنيد و كسي رو اونجا داريد يا نه از ما هيچي نپرسيد و فقط در مورد رشته تحصيلي و سربازي همسرم سوال پرسيد و گفت امشب براي شما يه فرم 9 سوالي رو ايميل مي كنم و هر كدومتون جداگانه جواب بديد و همراه با CV تون برامون ايميل كنيد تا پروسه كليرنس شما زود مراحل اداريش رو طي كنه بعد دو ماه ديگه اين سايتي كه توي برگه نوشته رو چك كنيد و هر وقت شمارتون رو ديديد يكي تون بياد و ويزاها رو بگيره بعد فقط فرم يك صفحه اي و كپي صفحات پاسهامون رو همراه با پوشه اي كه براشون پست كرده بوديم بهمون پس داد . به نظر من افيسر ريش قرمز خيلي محترم و خوش برخورد بود . نا اميدانه از دم باجه آمديم كنار و دوباره كمي نشستيم و با بهت به صفي كه پشت باجه UPS توسط تركها تشكيل شده بود نگاه مي كردم كه به راحتي آب خوردن همشون ويزا مي گيرن حتي توريستي هاشون و تا هتل به چرايي اين مسأله فكر مي كردم Sad. روز برگشت هم از دور ميدان كيزيلاي نبش خيابان آتاتورك نزديك خروجي مترو كيزيلاي سوار اتوبوسهاي EGO442 شديم به سمت فرودگاه نام ايستگاه HAVALIMANI (فرودگاه) هست روي تابلوي ايستگاه اتوبوس عكس هواپيما كشيده شده با نفري 5.5 لير (پنج و نيم ) . بيست دقيقه يكبار اتوبوس مياد . در اوج شلوغي خيابونها در عصر ما 45 دقيقه اي رسيديم فرودگاه براي برگشت. ما دو عدد كوله پشتي و دو تا ساك تقريباً‌ بزرگ چرخدار هم داشتيم . خيلي شلوغ نبود و صندلي خالي هم داشت . دقيقاً‌ درب ورودي international departure فرودگاه Esenboga پياده شديم. نكته جالب اين بود كه ما خيلي زودتر از همسفرهايمان كه در لابي هتل منتظر ترانسفر نشسته بودند رسيديم .

با آرزوي كلير شدن هر چه زودتر تمامي دوستان Wink
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

(2012-07-04 ساعت 12:14)majid89 نوشته:  دوستان سلام

من یه شکایت نامه در مورد عملکرد دکتر برای سفارت فرستادم. متن نامه رو در اینجا قرار می دم ...
...

يك نكته خيلي جالب كه بهش دقت كردم همون تيكهايي هست كه دكتر اونگان روي كارت واكسن به اصطلاح بين المللي خودش مي زنه وقتي كه داره باهاتون صحبت مي كنه . من و همسرم همه واكسنها اعم از MMR و هپاتيت و كزاز ديفتري مننژيت و آنفولانزا رو با هم و در تاريخ هاي مشترك تزريق كرده بوديم و با تاريخ هايي كه خانم دكتر طاهر نژاد وارد كارتمون كرده بودند چك كرديم و درست بودند. روزي كه رفتيم مطب دكتر اونگان با جواب مديكالي كه بايد به سفارت تحويل بدهيد يك كپي از كارت واكسني كه دكتر براتون تهيه كرده رو منشي دكتر به خودتون مي ده و اصل كارت داخل پاكت هستش. جالبه تيكهايي كه توي نسخه كپي براي من زده با تاريخ هاشون با آنچه كه براي همسرم زده متفاوته و بعضي ها رو اصلاً‌ براي من تيك نزده و بالعكس!!!!!!!!! شما هم مي تونيد چك كنيد Wink
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

تشکر کنندگان: panteha ، SH1A2R3 ، majid89 ، shadin_n ، daria ، Orchin ، a.r.a.s.h1 ، mrhj50 ، mojtaba_k ، bakhshandehgy ، ghorbat ، sayeh_m ، mehdiii ، roze ، vm1974 ، aziking ، r.bazargan
با سلام خدمت همه دوستان گل مهاجرسرا
ما هفته پیش مصاحبه داشتیم و من قصد ندارم سفرنامه بنویسم ولی برای ادای دین به این سایت و اعضای خوبش به صورت تیتر وار اتفاقات و نکاتی را که به نظرم ممکن مفید باشه رو ذکر میکنم:
1- در مورد پرواز به نظر بنده گرفتن پروازهای چارتر علی رغم ارزونتر بودن خیلی ریسک داره مگر اینکه مطمئن باشید حتما ویزای یکضرب میگیرید یا حتما کیلیر میخورید.
2- در خصوص ترانسفر فرودگاه هم بهترین گزینه استفاده از اتوبوسهای هاواش هست که از فرودگاه به چند نقطه داخل شهر ایستگاه دارند و از اون ایستگاهها هم به راحتی و خیلی ارزون تر میشه با تاکسی به هتل رفت.
3- در کل ما و دوستانی که با هم همسفر بودیم هیچ کدوم ترکی بلد نبودیم ولی خیلی راحت تونستیم با مترو و اتوبوس جابجا بشیم و کلی جا رفتیم و در کل هزینه خیلی کمی برای کرایه دادیم.
4- به نظر من مکان هتل خیلی مهمه، حتی ممکنه بعضی وقتا قیمت رو هم تحت الشعاع قرار بده، هتل ما رویال هتل بود که تو خیابون جانف کندی واقع هست و تا سفارت پیاده 2 دقیقه و تا مطب دکتر پیاده 7 دقیقه و تا میدان کزیلای پیاده 10 دقیق راه هست. در کل سعی کنید هتل رو در محدوده میدان کزیلای انتخاب کنید به چند دلیل: اول اینکه میدان اصلی شهر هست و کلی مرکز خرید و رستوران و بانک و صرافی و . . . اونجا وجود داره. دوما آنکارا دو تا خط مترو داره که تقریبا تمام مسیرها رو پوشش میدند و میدان کزیلای مرکز تلاقی این دو خط مترو هست. سوما از همه جای آنکارا به میدان کزیلای اتوبوس و جود داره و تاکسی هم همیشه هست. چهارما اینکه به سفارت و مطب دکتر نزدیک هست.
5- هتل رو بهتر هست از آژانسهای ایران تهیه کنید چون برای مثال هتل رو من از ایران شبی 90 دلار رزور کردم ولی وقتی اونجا قیمت گرفتم بهم گفتن شبی 150 دلار و خودشون هم گفتن اگه از ایران بگیری ارزون تره (البته شاید چون الآن های سیزن هست اینجوری باشه و تو زمستون قضیه فرق کنه)
6- دکتر اونگان دیگه به کل کارت واکسیناسیون پاستور رو قبول نداره و به همه واکسن ام ام آر رو میزنه اینکه حق داره یا نه رو من اظهار نظر نمیکنم ولی تقریبا و به طور میانگین نفری 250 دلار میشه که 45 دلار برای آزمایش خون و ایکسری میشه و 200 دلار هم برای معاینه و نوش جان کردن واکسنها زیاد هم فرق نمیکنه واکسنها رو زدی یا نه.
7- روز مصاحبه سعی کنید زود برید. حول و حوش ساعت 7 خوبه، چون به ازای هر یک کیسی که جلو تر از شما باشه تقریبا 20 دقیقه دیرتر کارتون انجام میشه . ما خودمون و h-k عزیز صبح ساعت 6:45 جلوی سفارت بودیم که h-k نفر اول بود و ما کیس دوم که کارمون و به فاصله 20 قیقه با هم تا ساعت 10 صبح تمام شد ولی یکی از دوستان که 8 اومده بودند کارشون ساعت 1:30 تمام شد. روز قبل از ما هم تقریبا همینجوری بود.
8- فرآیند مصاحبه خیلی راحت تر از اونی هست که همه قبل از رفتن به اونجا تصور میکنیم و به نظر من این یکی از محدود مضرات عضویت در مهاجرسرا هست (البته این با مزایای مهاجرسرا اصلا قابل مقایسه نیست) که ایجاد استرس میکنه و فرآیند رو خیلی پیچیده نشون میده.
9- من تقریبا مطمئن شدم تا قبل از ورودمون به سفارت پرونده هامون رو نگاه هم نمیکنند. و آفیسر چند دقیقه قبل از مصاحبه مدارکمون رو بررسی میکنه و همه چیز قبل از مصاحبه معلومه و تصمیم برای یک ضرب بودن و یا خوردن کلیر گرفته میشه مگر اینکه در حین مصاحبه آفیسر به یه تناقض برخورد کنه و روال عوض بشه. اولین سوالی که از من پرسیدند این بود:"شما مهندسی مکانیک خوندید؟" که من هم جواب دادم "خیر همونطور که تو فرمها نوشتم الکترونیک خوندم" یعنی آفیسر میخواست بدونه من فرمها رو خودم پر کردم یا کسی دیگه و آیا کلا صادق هستم یا نه چون مطمئنا جواب درست این سوال رو میدونست و عمدی اینو پرسید.
10- یک نکته دیگه هم که من متوجه شدم ارسال مدارک اضافی یا خواسته نشده جز هزینه اضافی هیچ تاثیری در روند کار نداره و مدارک اضافی ما و همه کسایی رو که با مصاحبه داشتند بهمون برگردوندند.
11- در خصوص ترجمه هم فقط ترجمه رسمی کافیه
12- در خصوص نوع پوشش هم اصلا و به هیچ وجه هیچ تاثیری در روند کار نداره و به نظر من فقط ریلکس بودن و با اطمینان جواب دادن به آفیسر مهمه.
13- لباس گرم با خودتون برای سفارت همراه ببرید. هوای سالن رو خیلی سرد تنظیم میکنند.
14- ما مصاحبمون با آقای ریش قرمز بود و یه چیز جالب رو فهمیدیم که این آقا به همه کسایی که آبی گرفنتد میگفت سایت رو یکی دو ماه دیگه چک کنید ولی اون خانم (که یکی از بچه ها میگفت لیبل اسمشوخونده و اسمش نازنین هست) به همه میگفت 2 تا 3 هفته دیگه سایت رو چک کنند.
اما در مورد کیس ما
ما کیسمون دو نفر بود - برنده اصلی خودم بودم - لیسانس فنی – شاغل در یک شرکت خصوصی – سربازی ارتش – همسرم هم شاغل در بخش خصوصی و لیسانس فنی – تمکن مالی 75 میلیون خودم 35 میلیون همسرم + اسپانسر – ترجمه ها بعضی با مهر دادگستری و وزارت امور خارجه بعضی ترجمه رسمی و بعضی هم ترجمه دارالترجمه عادی
نتیجه : دریافت برگه آبی
سوالی بود خدمت دوستان گل هستم.
شماره کیس : 2012AS00067XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 15 جولای 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:25 جولای 2011، DHL
کنسولگری: آنکارا
تعداد همراهان: 1 نفر
تاریخ دریافت نامه دوم: 17 می 2012
تاریخ مصاحبه: 3 جولای 2012
نتیجه: برگه آبی
کلیرنس:8 آگوست 2012
دریافت ویزا: 16 آگوست 2012
با سلام واحترام
ما امروز مصاحبه شدیم. نتیجه آبی
برخی از نکات مهم:
1. در مورد پرواز ما با ترکیش رفتیم. الان خواستم تاریخ رو برای سه نفر عوض کنم حدود 700 هزار تومان هزینه داشت!
2. در خصوص ترانسفر فرودگاه هم با اتوبوسهای havas با هزینه هر نفر 10 لیر به اولوس رفتیم و از اونجا با تاکسی که اون هم شد 10 لیر.
اگر فکر میکنید که ترکها انگلیسی بلدند سخت در اشتباهید! ما سعی کردیم با کمک یه کتاب ترکی در سفر کارمون رو راه بندازیم. که نتیجه هم داد.
3. ما هتل سه ستاره‌ی ANKARA GOLD رو از سایت www.bookikng.com گرفتیم شبی 68 دلار. هتل خوبیه به سفارت و مطب دکتر نزدیکه.
4. دکتر اونگان به ما واکسن ام ام آر رو زد و به بچه مون هم دو تا واکسن زد در مجموع شد 625 دلار ( سه نفر)
5. ما روز مصاحبه ساعت 8 صبح مقابل سفارت بودیم و ساعت 11 با برگه آبی اومدیم بیرون. از همسرم که برنده بود در مورد شغلش پرسید و در مورد من هم گفت که سربازی رو چند خریدی؟ همین. بعدش گفت که بخاطر رشته تحصیلی همسرم (فوق لیسانس اقتصاد) و شغلش (شغل دولتی) باید کیس شما رو بررسی کنیم.
6. اگر بچه دارید حتما لباس گرم با خودتون در روز مصاحبه داشته باشید. ضمناً به میزان کافی اسباب بازی در سفارت هست که سر بچه ها رو گرم کنه.
7. ما یه روز هم به قونیه رفتیم. روزهای شنبه ساعت 9 تا 11 شب مراسم سماع در 250 متری مقبره مولانا برقرار است. می تونید با قطار سریع به قونیه برید.
8. شهربازی گیجیلیک پارک ، روبروی ایستگاه قطار یا نزدیک اولوسه ، جای خوبیه.

ما هم منتظر می مانیم.
در زندگی هیچ کس را تحقیر نکنید یا آزار ندهید.
شاید امروز قدرتمند باشید،
اما یادتان باشد که زمان از شما قدرتمندتر است.
بچه ها یه چیزی یادم اومد که از روز مصاحبم بنویسم
اون روز مصاحبه ما یه پسری بود که موقع ثبت نام اولیه اسمی که تو خونه صداش می زدن رو وارد کرد و اسم شناس نامه ایش رو ننوشت کلی هم مدرک آورده بود که ثابت کنه که آره اسمم اینه
خلاصه من یه جورایی مطمئن بودم قرمز می گیره چون اینجا خونده بودم چند نفری اینجوری ریجکت شدند، ولی خوب بهش نگفتم، بیچاره خیلی استرس داشت.
اونم بعد از ظهر بعد من مصاحبه داشت، بعدا از بچه ها پرسیدم فهمیدم قرمز گرفت. همین دیگه
شماره کیس :2012AS5xxxx
کنسولگري: آنكارا
مصاحبه:28 june +برگ آبی، فرم 9 سوالی 23 july
کلیرنس: 7 sep ، گرفتن ویزا: 13 sep

سفرنامه اول:
بادرودبه همه دوستان مهاجری عزیز
امروزدوشنبه ۱۹تیربابلیطی که حدود۱/۵ماه پیش ازایران ایرگرفتم ساعت ۲صبح درفرودگاه امام بودیم(ازتعریف دوستان که صف هاطولانی وشلوغه)که البته نیم ساعته کل کارهایمان انجام شدودوساعتی درفرودگاه بسیاربزرگ ول چرخیدیم(البته میدانیدکه چقدرجاهای دیدنی داردواصلا نگران نباشیدحوصله اتان سرنمی رود).
تاساعت ۵/۱۵ بعلت تاخیرچندمسافرهواپیمابلندشد. امااین هواپیمای بسیارجدیدومدرن (عمری بیشترازعمربنده داشت) باصندلی هایی که برای راحتی مسافرین گرامی فاصله آنها راکاهش داده بودندبامهارت تمام خلبان(این رابخداجدی میگویم)پروازکریدیم تاحذوذ۲ساعت بعدبه فرودگاه آنکارا برسیم.
باتوجه به راهنمایی دوستان عزیزم وبرنامه ریزی قبلی برای رفتن به هتل بااتوبوس های هاواش - درزمانی که ازدرفرودگاه خارج شدیم گفتیم آخه تاکی خسیسی - سریع پریدیم دریک تاکسی وآدرس هتل ونقشه هتل درشهررابه راننده نشان دادیم وگفتیم سریعا بروتاپشیمان نشیدیم با اتوبوس برویم ولی چه کنیم که ۷۵لیرهم پیداه شدیم.
اماهتل راکه ازطریق سایت گردی پیداکرده بودیم حدودیک ماه پیش رزرو ازطریق ایمیل کردیم . این هتل بنام eyuboglu است نزدیک ددمان .هتل بسیارعالی عالی است .
همین که ساعت ۷واردهتل شدیم مارابه اتاقمان راهنمایی کردند.
تاساعت ۸استراحت وتصمیم گرفتیم که وقتی که ازدکترانگان برای ساعت ۱۱گرفتیم رابیخیال بشیم وبرویم دکتر.
آروم آروم وقدم زنان درهوای بسیارمطبوع وصبحگاهی آنکارا بلوارآتاتورک رابالا رفتیم تاچشممان به جمال سفارت روشن شدو ازآنجا هم به مطب دکترعزیز.
خلاصه باراهنمایی دوستان قبلی وسفرنامه های قبل همه چیزآنقدربرایتان آشنا است انگارچندباراینجاآمده اید.
ساعت۸/۵۵ به دکتررسیدیم که نفردوم بودیم . درکمترازدوساعت کلیه کارهایمان انجام شد همه چیزازمنشی دکتر که بسیارخوش اخلاق بودند.وآقای دکتربه من وخانمم هم واکسن آبله مرغان هم زد وگفت این بخشنامه است که یابایدآزمایش بدهیدیاواکسن .خلاصه مادومی راانتخاب کردیم.وبایدفرداساعت ۳برویم جواب آزمایش رابگریم.
درراه برگشت کمی پیاده روی وسرزدن به محوطه اطراف سفارت برای آشنایی وخوردن نهاردرaba(جای همگی خالی)درهتل استراحت وعصرهم به دستورهمسرگرامی(البته خودمانیم ماآقایون هم بدمان نمی آید. البته بین خودمان باشد.) به مراکز خریدکیزیلای سرزدیم .
فردایاهمین امروز(ساعت ۱/۴۵سحربوقت آنکارا)قرارمون این که برویم بسمت مقبره آتاتورک.
تاسفرنامه دوم شب وروزخوش
ما۵شنبه صبح مصاحبه داریم منتظرانرژی ++++++++++++همه دوستان عزیزم هستم. اگربفرض محال برگه آبی بگیریم میفهمم دوستان کم لطفی کردند.
شماره کیس :2012AS00073xxx
تاریخ رویت قبولی در سایت:جولای 2012
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:سپتامبر 2011
کارنت شدن کیس: اپریل ۲۰۱۲
مصاحبه:۱۲جولای ۲۰۱۲
دریافت ویزا:۱۲جولای ۲۰۱۲
ورود به آمریکا:اواخرنوامبر۲۰۱۲
دریافت گرین کارت:خیلی خیلی زودShy
نفرات همراه:۱نفرهمراه
سلام به دوستان
بعد از یک غیبت طولانی بالاخره نوبت نوشتن سفرنامه من شد سفر من 12 روز طول کشید چون از انکارا به استانبول رفتیم و جای همه دوستان را خالی کردیم . ما 28 جون مصاحبه داشتم ساعت هشت و نیم که حدود ساعت 12 نوبت ما شد فقط سه دقیقه طول کشید و از شرکتی که من کار می کردم پرسید شرکت بازرگانی کار خارج از ایران داشته یا خیر؟ که جواب بله بود. با کدام بندر؟ اسم بندر را گفتم بعد از تحریم چکار کردید ؟ شرکت کار خارجی را کنار کذاشت و داخلی کار می کردیم .
نتیجه مصاحبه ما هم آبی بود و آن افیسر مرد مو قرمز به من گفت درمورد شرکتی که من در آن کار می کردم باید تحقیق بیشتری کند بین سه تا پنج هفته سایت رو چک کن هروفت اعلام کردیم بیا.
شرایط کلی
من برنده اصلی بودم و همسرم همراه بدون بچه
لیانس اقتصاد صنعتی و مدیر بازرگانی
همسرم لیسانس کشاورزی و دکوراتور (کار فرما خودش است)
تمکن مالی: سند خانه سند مغازه و 35 میلیون پول بانک صادارات داشتم
دوستان حالا باید دعا کنیم که زودتر کلر شویم
شماره کیس: 2012AS45××x
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
دوستان مطلبی که خیلی مهم است من در مطب دکتر هم با منشی و هم با دکتر زن تا حدودی جر بحث شد بگم خوشبختانه من به زبان ترکی استانبولی تسلط داشتم در مورد زدن واکسن من سه تا واکسن و همسرم هم سه تا واکسن زد با دکتر که حرف زدم گفت که در آزمایش خون شمامقدار دوز واکسن هایی که زدید نشان داده می شود که اگر از حد استاندار کم باشد و ما واکسن نزنیم برگه شما همراه آن پاکت خاکستری رنگ تحویل سفارت داده می شود و از ما ایراد می گیرند که چرا تزریق نداشته اید بعد گفت که در ایران مقدار دوزی که واکسن تزریق می شود کم است مثلا مقدار واکسن ام ام ار برای نوزاد 45 روزه مناسب است و همان مقدار را برای شما که سن بالایی دارید می زنند من 35 ساله همستم خوب این معلوم است که مقدار کمی از آن واکسن در خون شما نشان داده می شود. در خصوص ابله مرغان به دکتر گفتم که در کوچکی من گرفته امس و تست آنتی بادی رو نشان دادم که تست آنتی بادی من در ایران عدد 2.8 نشان می داد که گفت این هم کمه سومین آمپول هم منژیت بود که تا قبل از عید حلال احمر اصفهان 35 هزار تومان می گرفت بعد از عید گفتند که واکسن تمام شده در سراسر ایران چون تحریم بودیم از چین وارد کردند مبلغ واکسن شد 12500 تومان و علت رو پرسیدم جواب نداند. ما هم تزریق کردیم و رفتیم وقتی از دکتر پرسیدم دیگه این چرا گفت احتمالا‍ آمپول مشابه تزریق شده چون اصلا آزمایش خون نشان نمی دهد که شما این تزریق را داشته اید . ما هم سومی رو هم نوش جان کردیم برای همسرم هم همینطور
با این تفاسیر نمی شه فهمید که مقصر دکترآنکارا است یا دکتر ایران
در خصوص ام ام ار درست می گفت چون وقتی ما رفتیم آمپول بزنیم تو صف نوازادین ایستادیم و همان مقداری که به نوازد جلوتر از من زد به من هم زد.
آبله مرغان هم گفت که وقتی من کوچک بودم این واکسن نبوده که تزریق بشه چون شما هم مطمئین نیستید که گرفته اید یا خیر و آزمایش انتی بادی هم این مقدار را خیلی کم نشان می دهد. پس باید تزریق شود.
شماره کیس: 2012AS45××x
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
سفرنامه دوم:
بادرودبه همه دوستان مهاجری عزیز
امروزسه شنبه ۲۰تیر صبح زودباصرف صبحانه عالی هتل برنامه ریزی انجام شدکه برویم سرخاک آنیت بزرگ
بامتروسبز درمیدان کیزیلای سوارشدیم وایستگاه سوم پیداشده وباپیاده روی حدود۵دقیقه به درب ورودی نگهبانی رسیدیم محموطه وساختمان جالبی بودباتوجه به شباهتهای تاریخی وفرهنگی ازجمله نفوذ بیش ازحدعربها براین دوکشورونجات یکی (رشدوپیشرفت)و قعرشدن دیگری (هرروزحقیرشدن نسبت به دیروزتوسط دولتمردان محترمش)نکات خوبی رابدست می آوریم.تازه عکس های متفاوتی ازرضاشاه کبیرهم اینجاپیدامیکنیم.
گردشمان حدود۳ساعت طول کشیدتاساعت ۱بعدازظهرباصرف نهاردر‌پیتزاهات که دلم براش خیلی تنگ شده بود ودرراه برگشت برای اینکه روزمان بدون نتیجه نباشدبه مراکز خریدهم سرزدیم (ای بابا نمی دونم این مردمان چرااین تخفیفهارا جمع نمی کنندیکم هم بفکرجیب ماباشند)وخودتان تاآخرش رامیدونید.
ساعت ۳ باقراری که بادوست عزیزمان مهیار گذاشتیم برای گرفتن جواب های دکتر.
فرداهم (البته یعنی امروزساعت ۵صبح)کاری نخواهیم داشت بجز کارمهم آنهم سفربه مرکزخریدآنکامال.(برای پرترشدن پول جیب بنده هم دعاکنید)
تاسفرنامه سوم که بعدازمصاحبه بنده وهمسرمحترم میباشدشب وروزخوش
ما۵شنبه صبح مصاحبه داریم منتظرانرژی +++++++++++++++++++همه دوستان عزیزم هستم. اگربفرض محال برگه آبی بگیریم میفهمم دوستان کم لطفی کردند.
شماره کیس :2012AS00073xxx
تاریخ رویت قبولی در سایت:جولای 2012
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:سپتامبر 2011
کارنت شدن کیس: اپریل ۲۰۱۲
مصاحبه:۱۲جولای ۲۰۱۲
دریافت ویزا:۱۲جولای ۲۰۱۲
ورود به آمریکا:اواخرنوامبر۲۰۱۲
دریافت گرین کارت:خیلی خیلی زودShy
نفرات همراه:۱نفرهمراه
سلام
من امروز مصاحبه داشتم و سفيد كرفتم. سفرنامه وقتي بركردم مي نويسم اكه خدا بخواد:دي ولي جند تا نكته كه ممكنه به درد كيس هاي شبيه من بخوره سريع ميكم:
١- من ترجمه هام فقط مهر دادكستري داشت
٢- كبي passport اسبانسر نداشتم(ببخشيد من p ندارم :دي)
٣- اسبانسرم با upsمداركمو نفرستاده بود
٤-دو تا غلط تو تاريخ مداركم داشتم
٥- كبي passportخودم فقط از صفحه اول بود كبي برابر اصل و از اين حرفاهم نداشت
٦-فقط ترجمه صفحه ي اول شناسنامه
٧-كارت مليم انقضاش كذشته بود ولي اصلا نكاه به كارتم نكرد
٨-ايميل تاييد رسيدن مدارك رو كه به سفارت زده بودم جواب نداده بودن
در انتها هم بكم كه من
ليسانس-مجرد- سربازي معاف هستم
يك زوج جوان بسياررررر مهربونم كه اينجا منو از تنهايي در اوردن و اشنايي باهاشون باعث افتخار من بود هم امروز سفيد كرفتن:-)

F2a , PD: 18 Aguest 2014
Approved :Jan 2015
Case number ,Invoiced number :March 2015
Ds 261 : July 31
120$ :aguest 6
320$: sep 10th
Ds 260: sep 17th  2015
إرسال مدارك : sep 21 2015
تكميل مدارك : october 22 2015
كارنت : 11 janurary
مصاحبه: اواخر february
انكارا
سلام به همه دوستان خوبم در مهاجر سرا . بالاخره نوبت ما هم شد که تجربه سفرم به آنکارا را برای شما بنویسم البته امکان داره که کمی طولانی باشه اما سعی میکنم نکاتی که برای خودم جای ابهام داشت را برای همه دوستان یاداشت کنم تا راحتر کارهای خودشون را انجام بدن . دوستان عزیز من پس از کلی بررسی متوجه شدم که تور بهتر از بقیه موارد هست برای سفر به انکارا با توجه به اینکه الان تعداد مسافران برای مصاحبه در سفارتهای مختلف زیاد شده مثل انگلستان و کانادا و امریکا تورها هم تصمیم گرفتن خدمات متفاوتی و قیمتهای ارزانتری نسبت به قبل ارائه کنند من با استفاده از روزنامه و زنگ زدن به اژانسهای مختلف بالاخره یک آژانس مسافرتی که در میدان محسنی بود را پیدا کردم که تور انکارا داشت چند تا هتل بهم پیشنهاد داد ولی خودش بهم هتل سیاو را توصیه کرد و من هم قبول کردم با این شرط که تور من باید 10 روز باشه بابت این تور هم از من 900 هزار تومان گرفت با این شرایط 10 شب و 11 روز پرواز ماهان مستقیم به انکارا ترانسفر فرودگاهی انکارا و یک روز گشت به همراه نهار به نظرم خوب بود شرایطش . روز دوشنبه 9 جولای وارد انکارا شدم انصافا هتل خوبی هست تمیز و نوساز اندازه اطاقش بد نیست صبحانه خیلی عالی نداره اما بد هم نیست اینترنت رایگان با یک سرعت نسبتا خوبی هم داره گشت شهرش خوب بود نهار مناسبی هم داشت راستی ترانسفر فرودگاهی هم خیلی خوب بود تور لیدرما خانمی بود که با چند تور لیدر دیگه ایرانی در فرودگاه منتظر بودن بسته به نوع هتلی که از ایران انتخاب کرده بودی تور لیدر متفاوتی داشتی خلاصه دوستان روز سه شنبه صبح ساعت 9مطابق وقت گرفته شده وارد مطب دکتر اونگان شدم البته بهتون بگم که وقت گرفتم فقط برای این هست که اسم شما اونجا باشه و الا ساعت مهم نیست قبل از من چند نفر امده بودن که ساعت 12 و یک خانواده که ساعت 2 بعدازظهر وقت داشتن امده بودن و چون قبل از من وارد شده بودن زودتر از ما رفتن پس وقت تعیین شده را زیاد ملاک قرار ندهید .مطب دکتر در جایی هست به نام کوگولو پارک یا پارک قوها که ملکه فرح پهلوی به شهردای انکارا تقدیم کرده از هتل سیاو 25 دقیقه پیاده روی داره که خوب بود و خیلی راحت پیدا کردیم بعد از ازمایش خون و عکس قفسه سینه برای ساعت 3.30 گفت برگردین وقتی رفتیم دکتر منتظر ما بود بعد از زدن یک امپول و شک کردن به کارت واکسناسیون من ازمایش خون مجدد برام نوشت و کلا نفری 120 دلار مارا سارژ کرد ازمایش خون اولی نفری 68 لیر گرفته بود ازمایش دوم هم 64 لیر بعدش برگشتیم هتل و روز چهارشنبه ساعت 5.30 دوباره رفتیم پیش دکتر که منشی گفت شما مشکلی ندارید کارت واکسناسیون ما را گرفت و یک ورقه بجاش بهمون داد یک سدی که عکس قفسه سینه بود گفت سفارت این را لازم ندارم و موقع ورود به امریکا لازم میشه پس درش را باز نکنید و یک پاکت که نتیجه کل ازمایشات درش بود که را به ما داد خیلی تاکید داشت که درب این پاکت باز نشه تا نکنید و از این توصیه ها ما هم گوش کردیم و برگشتیم هتل تا روز دوشنبه 16 جولای که وقت مصاحبه داریم فرصت خوبی هست برای ریلکس شدن و ارامش . از جاهای دیدنی نوشتم چون انکارا جایی نداره و در ضمن هرکس خودش پیدا میکنه این جاها را .
روز دوشنبه بعد از مصاحبه قول میدم که قسمت دوم سفر نامه انکارا را بنویسم براتون . فقط یک مطلب که یاد افتاد اینکه هتل اوزیلهان . ددمان. گولد . سیاو . ریکسون همه و همه باهم بین یک تا دو دقیقه فاصله ندارن و همه به سفارت و دکتر نزدیک هستند حالا بعضی دوستان مایل هستند که هزینه بیشتر کنند به خودشان بستگی دارن اما من ترجیح دادم که هزینه های اضافی را پس انداز کنم و در موقع ورود در امریکا هزینه کنم نه الان .
برای همه دوستانم ارزوی موفقیت دارم و ازتون میخوام که برای من و خانواده ام دعا کنید که روز دوشنبه مصاحبه خوب و عالی داشته باشیم و یک ضرب ویزا بگیریم.
کیس نامبر:2012as73XXX
مصاحبه : 16 جولای انکارا
وضعیت :کلیرنس 13 سپتامبر
دریافت ویزا:21 سپتامبر
ورود به امریکا:11 اکتبر سیاتل
سلام
اولا که از همگی ممونم بابت انرژی های مثبتتون
راجع به سفر اول از گرفتن بلیط شروع میکنم. اصلا همین میتونه بشه قسمت اول سفرنامه. برای بلیط از آژانس و خود دفتر ترکیش که سؤال کردم بالای 700 تومان قیمت میدادن برای تهران-استانبول-آنکارا-تهران. ایران ایر هم حدود 485 تومان میشد که که قسمت استانبول - آنکارا رو نداشت و پرواز داخلی رو یا باید جدا میگرفتم یا با اتوبوس میرفتیم. یک کم تو اینترنت سرچ کردم، از سایت CheapoAir به این نتیجه رسید که اگه ترکیش رو تهران-آنکارا-استانبول-آنکارا-تهران بگیرم با اینکه یک پرواز اضافه میشه ولی ارزونتر در میاد. تو سایت خود ترکیش هم چک کردم دیدم اینجوری خیلی ارزونتره. یکی دو تا آژانس رفتم گفتن نمیشه بلیط رو اینطوری صادر کرد چون تهران-استانبول پرواز مستقیم داره. زنگ زدم خود ترکیش، اونجا هم بهم گفتن این قیمت فقط برای وقتیه که آنلاین بخواین از تو ساین خرید کنین و ما این قیمت نمیتونیم بدیم. آخرش زنگ زدم به آژانسی که همیشه ازش بلیط میگیرم و چون آشنا بود شماره پروازها رو ازم پرسید و زد تو سیستمش گفت درسته اینجوری میشه نفری 520 تومان، که همونجا هم برام صادر کرد. یعنی در واقع با 35 تومان بیشتر هم پرواز داخلی استانبول - آنکارا رو داریم هم با ترکیش میریم که هواپیماهاش از ایران ایر مسلماً بهتر و جدید تره. فقط امیدوارم مجبور به تغییر بلیط نشیم که اونجوری باید کلی خسارت بدیم.
برای هتل هم اول استانبول، میخواستیم حتما هتل نزدیک تقسیم بگیریم. با راهنمایی های funnybluesolea عزیز دیدم سفیران تراول قیمت هتل ها رو از همه جا بهتر میگه، ولی هتل های یک کم خوب خیلی گرون بود و هتل های پایین تر هم من زیاد دل خوشی ازشون نداشتم. دیگه داشتم هتل کاروانسرای رو میگرفتم (شبی 110 یورو) که دیدم سایت booking.com برای هتل ریکسوس الیسیوم که فکر کنم هتل خوبی باشه یک offer گذاشته، چهار شب حدود 500 یورو. همون رو از طریق سایت و با کردیت کارت رزرو کردم.
خوبی سایت booking.com اینه که از کردیت کارت فقط برای تضمین رزرو استفاده میکنه و پولی کم نمیکنه، پول رو نقدی به خود هتل میدیم. ضمنا تا یک روز قبل هم اگه کنسل کنین هیچ هزینه ای نداره. من هم برای استانبول هم برای آنکارا هر هتلی که خوشم میامد رو در صورتیکه امکان کنسل کردن بدون هزینه داشت رزرو میکردم که یک وقت پر نشه و بعدا بتونم تصمیم بگیرم.
فردا صبح میرسیم استانبول و برناممون اینه که با اتوبوس های هاواش تا تقسیم بریم، بعد کارهای چک این هتل رو انجام بدیم، اگه اتاق رو زودتر میدادن که میگیریم اگر نه هم وسایل رو میزاریم هتل، ساعت 1 بیمارستان وقت داریم که با مترو 2 ایستگاه با تقسیم فاصله داره.
برای آنکارا هم که مثل اکثر بچه های جولای شایرای عزیز زحمت کشیدن وقتی آنکارا بودن هتل مراد رو برام رزرو کردن که درست شب قبل از مصاحبه یعنی یک شنبه میریم آنکارا، بلیط برگشت هم 5شنبه شب از آنکارا به تهران که امیدوارم با دو تا ویزای خوشگل وارد فرودگاه امام بشیم.

در مورد ارز مسافرتی فکر کنم حق با شما دوستان باشه، شاید بهتر بود میگرفتیم و ریسک نمیکردیم، به خصوص با این طرح جدید مجلس برای حذف ارز مسافرتی، ولی دیگه کار از کار گذشته و امشب باید بریم فرودگاه و بانک جایی باز نیست که برم دنبالش.

راستی هنوز نه تنها چمدون نبستم، حتی به اینکه چه لباسهایی بردارم فکر هم نکردم Smile الان میخوام زنگ بزنم سیر و سفر فرودگاه امام برای امشب درخواست ماشین کنم.

(2012-07-17 ساعت 15:22)funnybluesolea نوشته:  منتظر خبر ویزای یکضربتون هستم...
امیدوارم روز تولد همسرتون ویزای یکضرب بگیرید تا شما هم بتونید کادو رو به اون بهونه بپیچونید D: خیلی حال می ده.
....

Smile)))
2012AS00066XXX
آنکارا (۲ نفر)
مصاحبه: July 23 (آبي + ٩ سؤالی)
دریافت کلیرنس:‌ 6 Sep
ويزا: 12 Sep
ورود به آمریکا :27 Oct
گرین کارت : 2012-8Nov
**TOGETHER WE STAND, DIVIDED WE FALL**
سلام به همه اعضای مهاجر سرا من از برندگان 2012 هستم که تاریخ مصاحبه 30 می بود با همسرم 2 روز زودتر رفتیم انکارا با پرواز ایران ایر صبح ساعت 5:30 .وقتی رسیدیم رفتیم هتل الیت که هم نزدیک سفارت هست هم ازمایشگاه .وسایلمونو گذاشتیم هتل و ساعت 9 ازمایشگاه دکتر اونگان بودیم .معاینه. عکس ایکس ری از سینه و واکسن هزینه هر دومون نزدیکه 300$ شد. فردا بعد از ظهرش جوابو دادن و فردا صبحش ساعت 8 دم در سفارت بودیم با ما چندخانواده دیگه با 3-4 تا بچه قدو نیم قد انجا بودن خوش به حال بچه ها ........ اول که مدارکو گرفتن تمامی مدارک اصلشو تحویل دادیم چون ترجمه مدارکو قبلا با پست فرستاده بودیم.ولی اگه خواستین میشه با خودتون ببرین همون تو سفارت تحویل بدین که پول پست ندین.(ما اشتباه کردیم هزینه پست هم دادیم) بعدش رفتیم انگشت نگاری و هزینه سفارت نفری 330$.تاساعت 10 معطل شدیم که صدامون کردن خانمه خیلی مهربونی بود با لبخندی بر لب سوالات همه به انگلیسی بود خیلی سوال پرسید مخصوصا از همسرم در باره سربازیش .کجا سربازی رفتی ؟چکار میکردی؟شغلت چیه؟؟؟و......بعدش گفت بعد از 1ماه سایتو چک کنید که تا الان جوابی ندادن البته من کیس نامبرم 32000 فکر کنم طول میکشه .به امید کلیر شد همه شمادوستان.
سلام به همه ي دوستان
بالاخره نوبت من شد كه سفر نامه بنويسم و دينم رو به مهاجر سرا ادا كنم :دي! من بعد از رويت قبولي و اين داستان ها و اومدن نامه ي دوم رفتم واسه واكسنام همه ي اونچيزايي كه لازم بود و زدم و(MMR,TD,….)- آنفولانزا نزدم فقط- تست آنتي بادي آبله هم دادم و مداركم هم بر اساس هرچي كه خودشون گفته بودن تكميل كردم نه كمتر نه بيشتر حالا واسه بعضي از دوستان كه نگراني دارن من ليست مداركمو در انتهاي همين سفرنامه ميزارم! مداركم با آرامكس 40 روز مونده به مصاحبه پست كردم:دي! ولي بعدش هرچي ايميل دادم به سفارت تاييد نكردن رسيده(4 بار ايميل به هردوتا آدرس سفارت زدم:دي) من نسخه ي دومي هم از ترجمه هام نداشتم فقط كپي هاش دستم بود خلاصه در تاريخ دوشنبه 9 جولاي با ايران اير كه حدود 1 ماه پيشش به قيمت 398600 تومان! گرفته بودم عازم آنكارا شدم پرواز بدي نبود. بعد از رسيدن چون ترانسفر نداشتم اول رفتم free shop يكم خريد كردم و بعدم اومدم بيرون واستادم ببينم چي ميشه!! چون پرواز ماهانم بعد از ما رسيد ديگه فرودگاه پر بود از هموطن :دي! ديدم دو نفر دارن سر اينكه چي جوري برن هتل ozilhan با هم صحبت مي كنن كه منم خودمو پرت كردم وسط صحبتشون و خلاصه يكي ديگه ام پيدا شد و شديم 4 نفر راه افتاديم سمت هتل 40-45 دقيقه اي تو راه بوديم و آخر سر هم نفري 15 لير داديم و پياده شديم. من هتل ozilhan تلفني واسه يك هفته –دوشنبه تا دوشنبه- گرفته بودم رفتم داخل هتل و پول 3 روزشو پيش حساب كردمو رفتم تو اتاقم اتاق تميز و خوبي بود و شديدا واسه مجردها پيشنهاد مي كنم پولشونو به هتلي بيشتر از اين ندن:دي!
من ساعت 11 وقت دكتر داشتم كه حدودا 11:20 رسيدم دكتر ديگه دكتر تعريف نمي كنم همه مي دونن چي ميشه:دي! همه ي آزمايش هاي من شد 280 دلار-اينو بگم كه تست آنتي بادي من منفي در اومد و علاوه بر پول تست، پول تزريق واكسن آبله هم داده كه 80 دلار بود – دوشنبه برگشتم هتل و كلا خوابيدم 3 شنبه صبح رفتم آنكامال كه آدرسشو همه دارن ولي بازم مي گم مترو كيزلاي خط قرمز سوار شين ايستگاه چهارم به نام آكپرو پياده شين:دي! همه ي فروشگاهاش با اينكه جشنوارشون تموم شده بود هنوز تخفيف داشتن و به نسبت همون برند ها تو ايران، واقعا ارزون بود. بعد از ظهرشم با دوتا از دوستاي خوب مهاجرسرايي رفتيم واسه جواب مديكال. سه شنبه هم اين طوري تموم شد و 4 شنبه هم دوباره آنكامال بوديمو جاي شما خالي كلي خوش گذشت:دي! من 5 شنبه صبح مصاحبه داشتم و شبش با اينكه قرص خوردم ولي درست حسابي خوابم نبرد. صبح ساعت 7 بيدار شدمو دوش گرفتم و صبحانه خوردم رفتم به سمت سفارت! ساعت 7:45 اينطورا بود كه رسيدم سفارت ديدم چند نفري از جمله 2 خانواده ي ايراني زودتر از من اونجا بودن-فقط واسه دوستاني كه رو لباس حساسن بگم من مي خواست formal بپوشم برم ولي اتو پيدا نكردم پيراهنمو اتو بزنم واسه همين جين پوشيدم :دي- ساعت هشت بود كه كيس هاي لاتاري رو صدا زدن و گفتن تو صف واستين ما هم مثل بچه هاي حرف گوش كن واستاديم و پاسپورتارو تحويل داديم و بعد يكي يكي صدامون زد و رفتيم تو از سكيوريتي رد شديم و باز واستاديم تو صف بعد اونجا يكي يكي مي رفتيم تو و اصل مداركو تحويل مي داديم نوبت من شدو رفتم تحويل دادم مداركمو و به من گفت اصل مدارك ماليت گفتم فرستادم و كپي هم ندارم:دي گفت اگر فرستادي عيبي نداره يك شماره به من داد(401)-مصاحبه فارسي انتخاب كردم- و رفتم تو سالن انتظار نشستم چند دقيقه بعد هم orchin عزيزو همسرشون اومدن داخل و نشستيم به حرف زدن تا يكم از استرسمون كم بشه. هواي داخل سفارت هم اصلا سرد نبود! شماره ي من خونده شد رفتم باجه ي 12 فرم هاي اوليه رو داد و گفت اگه اصلاحيه داري انجام بده منم گرفتم و دوتا تاريخ در حد 1 ماه اشتباه داشتم كه درست كردم و دوباره شمارمو اومد رو تابلو رفتم فرمهاي اصلاح شده رو تحويل دادم، دفعه دوم رفتم باجه ي 7 واسه انگشت نگاري دفعه ي سوم رفتم باجه ي 4 واسه دادن 330 دلار و دفعه ي چهارم رفتم باجه ي 6 واسه مصاحبه. مصاحبه(سوال هايي كه پرسيد و براتون مي زارم):
1-سلام و احوال پرسي:دي!
2-قسم بخور
3-واسه چي مي خواي بري؟
4-اسپانسرت چه نسبتي داره؟
5/4-اسپانسرت كارش چيه؟
5-پروژه ي كارشناسيت چي بوده؟
6-مي خواي با اسپانسرت با هم زندگي كنين؟!
7-سربازيت چي شده؟-گفتم معاف شدم اصل كارتمو دادم نگاه كردو و در مورد بند معافيت پزشكيم سوال كرد-
بعد گفت بايد ميكروفون رو خاموش كنيم گفتم باشه. خاموش كردو يه سري چيزا تايپ كرد و يك سري چيزا هم خوندو در ضمن برگه ي آبي در تمام مدت با اسم خودم كنار دستش بود-واسه اينه كه اگر نقص مدرك داشته باشي اونو پر كنه و بهت بده- بعد ميكروفونش رو روشن كرد و گفت شما هيچ مشكلي ندارين و يك برگه ي سفيد در آورد تاريخ روش زد و بعدم گفت برين باجه ي UPS و در انتها هم گفت در آمريكا بهتون خوش بگذره. راستي اولش هم گفت تبريك مي گم كه لاتاري بردين:دي!
رفتم UPS كارت هتل يادم رفه بود بيارم اسم هتلو بهش گفتم و گفت تو history آدرس هتلتون هست:دي! دقيقا پشت سر من هم مصاحبه Orchin عزيز و همسرشون هم تموم شد و اون ها هم خوشبختانه اومدن UPS حالا خودشون حتما مفصل واستون تعريف مي كنن. امديم بيرون رفتيم هتل يكم استراحت كرديم و رفتيم يك نهاري خورديم-واقعا دقيقش يادم نيست كه چي كار كرديم وگرنه مي گفتم:دي- تا ساعت 9 بيرون بودم وقتي رسيدم هتل UPS چك كردم ديدم ساعت 4:46 دقيقه بستم picked up شده و 2-3 جاي ديگه ام رفته بود:دي جمعه صبحم ساعت 11:15 اينطورا بود كه بستم رسيد و پاسپورتمو چك كردمو چشمم به جمال ويزا روشن شد! ديگه از اون به بعدشم تا دوشنبه صبح ساعت هفت كه پرواز داشتم سعي كردم خوش بگذرونم:دي يكشنبه بعد از ظهرم به reception هتل گفتم ترانسفر سراغ نداري من زورم مياد 60-70 لير تنهايي پول تاكسي بدم اونم يك كارت بهم داد و من زنگ زدم و گفت ساعت 4:30 مياد دنبالم 20 لير هم هزينش بود.ساعت 5 رسيديم فرودگاه منم رفتم tax free كه ماليات چيزهايي كه خريدمو بگيرم كه بهم گفتن هيچ كدوم از فاكتور هام tax free نيستن! با اينكه من به همه ي فروشگاه ها مي گفتم من توريست هستمو بهم فاكتور tax free بدن! خلاصه سوار شديمو سر ساعتم بدون تاخير(7:25) حركت كردو به سلامتي رسيديم تهران!
مدارك(اصل مداركي كه برده بودم اونهايي كه با ستاره مشخص مي كنم اصلا به دردم نخورد:دي):
1-شناسنامه
2-كارت ملي(*)
3-پاسپورت:دي
4-مدرك كارشناسي
4-مدرك ديپلم(*)
5-مدرك پيش دانشگاهي(*)
6-كارت معافيم

اميدوارم چيزهاي به درد بخوري هم وسط چرندياتي كه گفتم پيدا بشه:دي! اگه سوالي بود در خدمتم
F2a , PD: 18 Aguest 2014
Approved :Jan 2015
Case number ,Invoiced number :March 2015
Ds 261 : July 31
120$ :aguest 6
320$: sep 10th
Ds 260: sep 17th  2015
إرسال مدارك : sep 21 2015
تكميل مدارك : october 22 2015
كارنت : 11 janurary
مصاحبه: اواخر february
انكارا
سلام دوستان عزیز مهاجرسرایی . در قسمت اول سفرنامه براتون تجربه دکتر را نوشتم و در این قسمت تجربه سفارت . یک روز قبل از مصاحبه رفتم و سفارت را پیدا کردم و از افسر جلوی در سوال کردم گفت که نیم ساعت قبلا وقت مصاحبه بیا ولی همه معمولا ساعت 8 اونجا هستند بعد به نوبت وقت وارد میشی بعد از درب اول که تمام تجهیزات الکترونیک رو ازتون میگیره وارد میشید ( بهتر هست حتی کیف دستی با خودتون نبرید فقط پوشه مدارک و پول ) پشت درب دوم بعد از نیم ساعت توقف هر خانواده یا هر کیس نامبر وارد میشد وقتی وارد شدیم اول مدارک اصل برنده را گرفت از قبیل شناسنامه و کارت ملی و اصل مدرک تحصیلی سند ازدواج بعد از همه همین مدارک را خواست و در نهایت پاکت دکتر را گرفت و یک شماره به ما داد وقتی وارد سالن شدیم منتظر شدیم که صدا کنند ما را اولین بار که صدا کرد بعد از نیم ساعت فقط یک سوال ساده پرسید : چیزی هست که بخواهید عوض کنید یا اتفاق جدیدی رخ داده که بخواهید اضافه کنید که گفتیم نه ، بشینید صدا میکنیم دوباره . بعد از یک ساعت باجه 7 صدا کرد رفتیم انگشت نگاری برای بچه های زیر 9 سال لازم نیست بعدش گفت بشینید صدا میکنیم ساعت 12 شده بود و حسابی کلافه بودم که صدا کرد و گفت کیس شما در حال بررسی هست یک کارت به ما داد و گفت میتونید برید و ساعت 3 بعد از ظهر برگردید . ساعت 3 دوباره امدیم و تا 5 منتظر بودیم که صدا کرد و بعد شروع به سوال و جواب کرد یک خانم خیلی مودب و فارسی بلدی بود راستی یادم رفت بگم که دوستان جدیدا از کسی در مورد زبان سوال نمیکنند همه کیس های لاتاری را به یک خانم می دهند که فارسی بلد هست و دانشجویان را سوال میکنن که مصاحبه کننده فارسی باشه یا انگلیسی . بعد از سلام و معرفی شروع کرد به این سوالات : چی خواندی در دانشگاه . الان چیکار میکنی . توضیح بده کمی در باره کارت . سربازی کجا بودی و چیکار میکردی از همسرم هم همین سوالات را پرسید و در نهایت برای ما توضیح داد که شما همه مدارک را دارید و همه چیز هست بجز 2 مورد یکی چون من اقامت دبی را دارم باید از پلیس اونجا عدم سو پیشینه بگیرم که براش توضیح دادم من مراجعه کردم و گفتن که با نامه رسمی از طرف سفارت جواب میدن و اگر من جرمی مرتکب شده باشم در سایت هست اون را خط زد و کپی پاسپورت یا گرین کارت اسپانسر را خواست و یک ورقه ابی به ما داد و گفت که هر وقت که شماره شما در سایت بود با این مدرک به سفارت مراجعه کنید . ولی واقعا بگم دوستان من اصلا امیدی به این مطلب ندارم و با توجه به وقت کمی که باقی مانده بعید میدانم که نوبت به ما برسه برای اما همچنان منتظر هستیم . راستی دوستان سایتی که به من داده را هرچی میزنم نمیتوانم وارد بشم کسی هست که بتواند کمک کند و به من ادرس بده که من از کجا باید شماره ام را چک کنم ؟
ممنونم از همه دوستان عزیزی که قبلا سفرنامه نوشته بودن چون خیلی به من کمک کرد و از همه شما دوستان هم میخوام که همین کار را ادامه بدید که دیگر دوستان هم درست راهنمایی بشن و با اگاهی و مدارک کامل به سفارت مراجعه کنند.
کیس نامبر:2012as73XXX
مصاحبه : 16 جولای انکارا
وضعیت :کلیرنس 13 سپتامبر
دریافت ویزا:21 سپتامبر
ورود به امریکا:11 اکتبر سیاتل

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان