کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اجاره در لوس آنجلس
(2016-04-17 ساعت 15:33)look98 نوشته:  سلام دوستان
اجاره خونه در لس انجلس معمولا از چه قیمتی شروع میشه؟
برای یه زندگی ساده تک نفره در یه خونه معمولا چقدر باید اجاره داد؟
چه محله هایی برای تازه واردین به آمریکا هم از لحاظ فرهنگی هم قیمتی مناسب تر هستش؟

سلام
لس انجلس اجاره اتاق از 500 دلار هست و کاندو و آپارتمان و خونه هم خب دیگه از 1100 تا به بالاااااااااااااااا
اتاق بهترین گزینه برای تک نفر هست که با اینترنت و برق از 600 دلار به بالا شروع میشه.
سوال آخر خیلی کلی هست........ Sad
کیس همسرم: ازدواجی/فایل کردن Dec 2020/سفارت ابوظبی/تایید NVC در Feb 2022/منتظر نامه دعوت مصاحبه
کیس خودم: 2014ASXXXXXX/سفارت:Abu Dhabi/رویت: 12 May/ارسال فرمهاباایمیل:July 14/دریافت تائید:July 19/کارنت:9Jan2014/نامه دوم:17Jan2014/آپدیت سیس:25 Feb/مصاحبه:1st  Week March/ویزا:دوروزبعدازمصاحبه/مقصد:San Jose/ورود به آمریکا:31July2014/تعداد: 1 نفر Big Grinسفرنامه اندکی صبرسحرنزدیک است
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz
(2017-06-23 ساعت 10:50)philter نوشته:  
چه محله هایی برای تازه واردین به آمریکا هم از لحاظ فرهنگی هم قیمتی مناسب تر هستش؟

سلام
لس انجلس اجاره اتاق از 500 دلار هست و کاندو و آپارتمان و خونه هم خب دیگه از 1100 تا به بالاااااااااااااااا
اتاق بهترین گزینه برای تک نفر هست که با اینترنت و برق از 600 دلار به بالا شروع میشه.

سلام به همه
خوب حالا ما از کجا یه اتاق پیدا کنیم؟
و تو چه محله ای؟
واقعا من هیچی نمیدونم
ممنون
Case number : 2017AS30**
رویت قبولی 4 May
ارسال فرم 6 Jun
کارنت  11 October
ایمیل از کی سی سی جهت نامه دوم  14 October
زمان مصاحبه 29 December
محل مصاحبه : آنکارا که به ایروان تغییر یافت
برنده : یک نفر
سربازی : ن ی ر و ی ا ن ت ظ ا م ی
مشغول در شرکت خصوصی
تحصیلات : کارشناسی
نتیجه  AP
دریافت ویزا 23 jun

ما و می و زاهدان و تقوا.          تا یار سر کدام دارد

پاسخ
تشکر کنندگان: philter ، jsmlz
(2017-06-29 ساعت 23:57)V_B نوشته:  
(2017-06-23 ساعت 10:50)philter نوشته:  

سلام

سلام به همه
خوب حالا ما از کجا یه اتاق پیدا کنیم؟
و تو چه محله ای؟
واقعا من هیچی نمیدونم
ممنون

سلام
سایت https://www.craigslist.org/about/sites تشریف ببرید و کشور و شهر مورد نظرتون رو انتخاب کنید و در قسمت Housing دنبال گزینه Rooms بگردید. در همین مهاجرسرا هم میتونید پست بزارید و بالاخره یکی پیدا میشه که یک مورد به شما پیشنهاد بده.
خب در لس انجلس و حومه اون تجمع ایرانی ها زیاده... سیاتل هم جای خوبیه (نرفتم ولی هم در اینترنت ازش خوب نوشتن و کسانی هم که رفتن راضی بودن)
خب شما باید وقت زیادی رو جهت مطالعه مهاجرسرا و استفاده از تجربیات دیگران کنید.
کیس همسرم: ازدواجی/فایل کردن Dec 2020/سفارت ابوظبی/تایید NVC در Feb 2022/منتظر نامه دعوت مصاحبه
کیس خودم: 2014ASXXXXXX/سفارت:Abu Dhabi/رویت: 12 May/ارسال فرمهاباایمیل:July 14/دریافت تائید:July 19/کارنت:9Jan2014/نامه دوم:17Jan2014/آپدیت سیس:25 Feb/مصاحبه:1st  Week March/ویزا:دوروزبعدازمصاحبه/مقصد:San Jose/ورود به آمریکا:31July2014/تعداد: 1 نفر Big Grinسفرنامه اندکی صبرسحرنزدیک است
پاسخ
تشکر کنندگان: V_B ، negar_karimi6 ، shahzadeh ، jsmlz
Salam dustan.man.dar florida.share.miami.zendegi.mikonam.tanha.hastam.dar.hale.hazer.iran.umadam.vali.se.mahe.dg.barmigardam.ham.credit.daram.ham.social.va.hich.moshkeli.bara.keraye.kardan.nadaram.afradike.taze.varedan.mitunan.az.emtiyazhaee.k.daram estefade.konan.va.ba.hamdigar hamkhune shavim
پاسخ
تشکر کنندگان:
گروه تلگرام ایرانیان مقیم امریکا
گروه بمنظور ارتباط و رفع مشكلات ايرانيان در امريكا تشكيل شده است. این گروه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد.
https://t.me/joinchat/BJpWQz_zJgFSzIeIFxSXqA
پاسخ
تشکر کنندگان:
با توجه به اینکه خودم جدیدا درگیر اجاره محل رندگی در کالیفرنیا بودم خواستم تجربه خودمو اینجا به اشتراک بذارم.
دوستان جدیدالورود توجه کنند که تقریبا اکثر صاحبخانه ها چه شرکتی و چه شخصی در کالیفرنیا برای اجاره دادن محل تقاضای نشان دادن منبع درامد ماهانه در حداقل سه ماه گذشته به میزان هر ماه حداقل سه برابر اجاره هر ماه دارند.
بندرت ممکنه مواردی باشه که با نشان دادن صورتحساب موجودی بانکی بانک امریکایی به میزان سه برابر اجاره محل مورد نظر در طول سه سال موافقت کنند. تحقیقات زیادی نکردم ولی ظاهرا اگر در غیر این شرایط محلی رو اجاره بدن و فرد نتونه اجاره شو پرداخت کنه، دولت انطور که باید صاحبخانه رو در اخراج مستاجر حمایت نمیکنه و میگه شما میدونستی ایشون پول نداره و با علم به این ریسک کردی و پای خودته.
در موقع امضای قرارداد هم به دقت تمام و بدون ذوق زدگی ازینکه جایی بالاخره پیدا کردین متن قرارداد رو بخونید و مطمئن باشید که شرایط شکستن و تخلیه زودتر از موعد محل چطور است. معمولا باید شصت ذوز رودتر اطلاع بدین و یک تا دو ماه اجاره هم مازاد بر اجاره تا روز اخر اقامت بعنوان جریمه باید پرداخت کنید.
مبالغی هم بعناوین مختلف بابت تعویض کلید و نطافت و شامپو کردن موکتها و حتی رنگ کردن دبوارها و خلاصه هر چی که به ذهنتون بیاد ازتون خواهند گرفت یا از پول پیشتان کم خواهند کرد.
کلا "تماااااام" شرکتهای مدیریت املاک در امریکا که اپارتمانها رو اداره کرده و اجاره میدن شرکتهای بسیار دزد و بی چشم و رویی هستند که بعید میدونم لنگه شونو تا حالا در عمرتون دیدید. گول مشتری مداری و خوش اخلاقی و تبسم شونو در اول کار نخورید چون تا امضا کردید دیگه معمولا شما رو نخواهند شناخت و هر اعتراضی داشته باشید با عطف له متن قرارداد و قانون با شما صحبت خواهند کرد که همیشه هم بضرر مستاجر تفسیر و تعبیر میشه.
موقع تخلیه با اینکه کارشان غیر قانونی است ولی بهیچ وجه حاضر به تحویل گرفتن محل در حضور شما نخواهند بود و بعدا ممکن است هر دبه دراورده و سعی در تلکه کردن شما بکنند.
توصیه من این است که در لحظه آخر خروج از منزل با یک گوشی موبایل اول از صفحه گوشی موبایلی دیگر که در ان تاربخ و ساعت را سرچ کرده اید شروع به فیلم برداری کنید تا در ادامه همچنان به فیلمبرداری ادامه داده و از تمام دیوارها و سوراخ سمبه های منزل عبور کرده، فلاش تانک و زباله خورد کن سینک ظرفشویی و در و پنجره و دستگاه تهویه مطبوع را تست نموده و در همان حال درب را قفل و به دفتر اپارتمان مراجعه و کلید را تحویل دهید (لدون انکه اجازه دهید متوجه فیلمبرداری شما باشند).
در اینصورت اگر بهردلیلی درصدد تیغ زدن شما باشند مدرک مهمی در دست دارید و میتوانید بجرم کلاهبرداری ازشون شکایت کنید. ابن ترفند که کلا ممکن است ده دقیقه طول نکشد باعث شد در تحویل اپارتمانم در سالت لیک سیتی جلوی بهانه دروغ کثیف کردن موکت را بگیرم.
با توجه به اینکه تازه وارد هستید و محل زندگی و کارتان مشخص نیست بهتر است در اول کار با پرداخت پور بیشتر و اجاره ماهانه اتاق یا اپارتمان خودتان را درگیر این مسایل نکنید چون شکستن قرارداد واقعا سخت و پرهزینه بوده و حتی ممکن است با استفاده از شماره سوشال سکیوریتی تان به کردیتان هم اسیب بزنند.
در نهایت با این همه مکافات واقعا برایم جای کنجکاوی هست که دوستان تازه وارد مخصوصا به شهرهایی مانند شهرهای پر هزینه و سختگیر جنوب کالیفرنیا چگونه این مسایل را حل و فصل میکنند!! امیدوارم دوستان در اینجا شرح تجربیاتشان را به اشتراک بگذارند.

ضمنا: در مورد مبالغ اجاره ای که دوستان در مهاجرسرا به اشتراک میگذارند کمی با احتیاط نگاه کنید. به دلایل بسیاری ممکن است روی ان مبالغ حساب کتاب بکنید ولی در مقام عمل نتوانید چیزی شبیه ان پیدا کنید.
مثلا دوست من در سیمی ولی خارج لس انجلس برای یک اتاق بدون وسایل و بدون حمام و توالت اختصاصی در محله بالا شهر ماهی ۸۶۰$ دو سال پیش اجاره میداد و من در محل بالا شهر خارج از سن دیه گو برای یک اتاق فرنیش (با تمام وسایل زندگی در حد airbnb) و حمام و توالت و گاراژ اختصاصی ماهی ۱۲۰۰$ اجاره میدهم. ممکن است دوستی که مثلا در اتاق ۶۰۰$ در لس آنجلس هستند بخاطر مرد مجرد بودن اصلا منطقه برایشان مهم نباشد ولی شما بخاطر زن با خانواده بودن نتوانید انجا زندگی کنید یا ممکن است مبالغ اجاره شان بخاطر قرارداد قدیمی پایین حساب شود و الی اخر...
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Iranian ، behjat ، moonwalk ، gol1 ، shadi79 ، fariba_a ، AsemanAbee ، afshin4749 ، frz61
(2015-07-14 ساعت 23:15)nooshaa نوشته:  سلام .

من تازه اومدم آمریکا و گرین کارت دارم  . میخوام برم لس انجلس. خانمی هست که همخونه خانم بخواد ؟

سلام من ماه دسامبر 2017 یعنی تقریبا دو ماه دیگه میام لس انجلس میتونیم همخونه بشیم میشه اطلاعات بدید هزینش پجوری هست
پاسخ
تشکر کنندگان:
یک اتاق در لس آنجلس - نور واک- به خانم دانشجو یا تنها به مبلغ پانصد و پنجاه دلار ماهیانه اجاره داده میشود.در صورت تمایل پیغام بزارید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان عزيز من براي ١٥-٢٠ روز در لوس آنجلس و يا اطراف لوس آنجلس يه خونه احتياج دارم براي ٣ نفر ( خودم و همسرم و پسر٢ سالم) ممنون مي شم اگر كسي مي تونه بهم خبر بده در ضمن براي اواخر اپريل مي خوام
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-11 ساعت 02:14)yami نوشته:  با توجه به اینکه خودم جدیدا درگیر اجاره محل رندگی در کالیفرنیا بودم خواستم تجربه خودمو اینجا به اشتراک بذارم.........

یامی عزیز ،
با اینکه این پست شما مربوط میشود به سال گذشته و من آن را بصورت اتفاقی دیدم ، اما باید بگویم که هرچه در مورد این بی شرمان و بی انصافهای به اصطلاح صاحب خانه حالا چه شرکتی و چه شخصی که بگویید کم گفته اید. بخصوص در این کالیفرنیا که دیگر حیا را خورده و شرم را قی کرده اند. من دوبار درگیر این بی وجدانها شدم که البته با همان کلک فیلم و عکس کله شان را به سقف کوبیدم و حتی از آنها باج خواهی هم کردم که البته دیگر زیاد ادامه ندادم چرا که در این اورنج کانتی بیشتر این خانه ها مربوط به یک شرکت آنهم ارواین کمپانی ست !! و درگیری بیش از اندازه با آنها منجر میشود که دیگر در هیچ جای این منطقه به شما خانه ای اجاره ندهند چرا که دارای سیستمی یکپارچه هستند ، اگر چه نام آنها متفاوت است ، اما تحت یک فرماندهی ملت را میچاپند !! باید خیلی مراقب بود که چه نقشه ای برای آدمهای ساده و تازه مهاجر میکشند تا حتی یک سنت هم که شده از آنها بکنند و کوفت کنند!! مورد دیگری را که بهتر است من هم به آن اشاره کنم آن است که پس از بازدید اولیه از منزل و تصمیم برای اجاره و نقل و مکان ، یک ایمیل باید به آنها فرستاد و رسید آن را نیز دریافت کرد که تمام شرایطی را که شما لازم دارید تا محل را اجاره کنید را به آنها گوشزد کنید. مثلا اگر لازم است موکت عوض شود را بگویید و یا اینکه مایکروفر را عوض کنند و یا هر چیز دیگر. به احتمال زیاد این کار را نمیکنند ولی شما در عوض مدرکی دارید که دال بر آن است که شما قبلا نقایص را متذکر شده و آنها دیگر قادر نخواهند بود که شما را سرکیسه کنند. مثلا ادعا کنند که موکت ها نو بوده و یا عاری از نقص !! راه دیگر هم این است که پیش از اسباب کشی از کل خانه تصویر برداری کنید و پس از تحویل هم به همان شکل عمل کنید تا بتوانید مقایسه ای بین آنچه که تحویل گرفته اید با آنچه که تحویل میدهید را داشته باشید. اینها اصولا وظیفه دارند که پس از هر بار اجاره در و دیوارها را بکل رنگ آمیزی و تمیز نموده و در صورت نیاز موکتها را تعویض نمایند.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
salam man be ye guest house dar LA samte Tarzana niaz daram age kesi soragh dare mamnoon misham payam bede
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل