کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سؤالات غیر مرتبط با موضوعات موجود برندگان ۲۰۱۳
صفحه پاسخ به سوالات متداول بزبان فارسی در سایت سفارت آمریکا در ترکیه

http://turkey.usembassy.gov/faq_farisi.html
تشکر کنندگان: Dr.Fox ، sazami ، m.memari ، ساسان ، ASALI ، farshadsh
دوستان سلام.
مشغولی فکرمون روی پر کردن فرمها کم بود این قضیه کارتهای معافی هم اضافه شد!
امروز میگفت که تا اول تیر تمدید شده و دیگه تمدیدش نمیکنن. از طرفی خوندم کسانی بودن که 3-4 ماه پیش اقدام کردن و هنوز دستشون نرسیده. امروز هم میگفت از اول تیر به بعد هبچ خدماتی به کارتهای قدیمی نمیدن! من هم یکی از همین کارتها رو دارم . البته پاسپورتم تا 92/11 اعتبار داره (یعنی ویزا رو راحت میتونم بگیریم چون کیس نامبرم حدود 1000ه). از دوستان کسی تجربه ای داشته؟
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
تشکر کنندگان: farshadsh
(2012-05-07 ساعت 00:44)2013selectee نوشته:  دوستان سلام.
امروز میگفت که تا اول تیر تمدید شده و دیگه تمدیدش نمیکنن. از طرفی خوندم کسانی بودن که 3-4 ماه پیش اقدام کردن و هنوز دستشون نرسیده. امروز هم میگفت از اول تیر به بعد هبچ خدماتی به کارتهای قدیمی نمیدن! من هم یکی از همین کارتها رو دارم . البته پاسپورتم تا 92/11 اعتبار داره (یعنی ویزا رو راحت میتونم بگیریم چون کیس نامبرم حدود 1000ه). از دوستان کسی تجربه ای داشته؟

من دیروز بردم کارت سربازیو دادم پلیس+10 گفت 50 روز کاری طول میکشه تا بیاد!!!
میترسم دیرتر بیاد!!!!

سلام بر دوستان خوبم
من هم با کیس نامبر حدود 5000 برنده شدم. در حال حاضر 2 هفته هست که برای تحصیل اومدم کانادا. سوالی که داشتم این بود که به نظر شما شرایطم در گرفتن ویزا ساده تر میشه یا تاثیری نداره؟ و دیگه اینکه می تونم محل مصاحبه رو کانادا انتخاب کنم؟
خیلی ممنون میشم اگه جواب سوالای منو بدید
سلام دوستان
من لاتاری 2013 برنده شدم ولی نمی دونم تا که وقت دارم فرم های ds-230(part1-2 و dsp122 بفرستم ؟
تشکر کنندگان: MPU ، farshadsh
سلام به همگی
4 روز پیش که رفتم سایت فهمیدم که مادرم قبول شده . وقتی که مراحل آماده کردن مدارک و پر کردن فرم ها را خوندم به کلی گیج شدم الان هم که اومدم یه این سایت و مشکلات و جواب های شما را خوندم بیشتر گیج شدم . اگر ممکنه به این سوالات من جواب بدید :
1 - اول این که منظور از کیس نامبر 3 رقمی و 4 رقمی چیه ؟ کیس نامبر مادر من آخرش 4 رقمی و حدود 4500 هست حالا چه زمانی طول میکشه تا بعد از ارسال فرم ها KCC زمان مصاحبه را تعیین کند ؟
2 - تا چه زمانی وقت داریم فرم ها را ارسال کنیم ؟
3 - در موقع ثبت نام من به عنوان همراه مادرم ثبت نام کردم حالا من باید چه فرمی را پر کنم ؟
4 - من چون هنرستان درس خوندم به طور کلی 11 سال مدت تحصیل من میشه اما الان 2 ساله که دانشجوام حالا باید چه مدرکی آماده کنم ؟ برای سابقه ی کاری و تحصیلات مادرم باید مدرک بدهد یا من هم که به عنوان همراه هستم نیاز دارم ؟
5 - این واکسن ها و آزمایشات پزشکی را کی و کجا باید انجام داد ؟ قبل از مصاحبه یا بعد از آن و کجا ( ایران یا کشوری که برای مصاحبه می رویم ؟ )
6 - الان باید فقط فرم ها و عکس ها را فرستاد و منتظر نامه شد ؟ بعد از اون باید چه کار کرد ؟
باز هم سوال دارم ولی چون خیلی میشه لطفا همین ها را اول جواب بدید . اگر نکته ی مهمی هم هست که باید الان انجام بدم لطفاً بگید چون من تا حالا هیچ کاری نکرده ام .
ممنون

دوست عزيز ضمن تبريك به شما ومادرتون ،
تمام اين سوالاتون رو با يك ساعت مطالعه سايت جواب ميگيريد ، با حوصله بيشتر
since 2012
تشکر کنندگان: smith ، felor ، genius_m9 ، farshadsh
(2012-05-02 ساعت 17:29)asal1907 نوشته:  سلام این فرم , Form DS-230, Part I and II که باید پر کنیم تاریخش expire شده و ماله برندگان 2012 پس ما باید چه کار کنیم؟

(2012-05-07 ساعت 08:46)باران توانمند نوشته:  
(2012-05-02 ساعت 17:29)asal1907 نوشته:  سلام این فرم , Form DS-230, Part I and II که باید پر کنیم تاریخش expire شده و ماله برندگان 2012 پس ما باید چه کار کنیم؟

(2012-05-07 ساعت 08:46)باران توانمند نوشته:  

(2012-05-07 ساعت 08:46)باران توانمند نوشته:  [quote='asal1907' pid='168653' dateline='1335963599']
سلام این فرم , Form DS-230, Part I and II که باید پر کنیم تاریخش expire شده و ماله برندگان 2012 پس ما باید چه کار کنیم؟

هیچ مشکلی نیست. فقط شما فرمها را از لینک خودKCC برداشت کنین .

شماره کیس:2012AS00070XXX
تاریخ رویت قبولی:July 15th
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:August 27th
کنسولگری : آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:June 2012
تاریخ مصاحبه : اواخر July
تاریخ صدور ویزا: روز مصاحبه
تعداد نفرات : 2 نفر
انجمن مهندسین برق مهاجرسرا
تشکر کنندگان: asal1907 ، farshadsh
(2012-05-07 ساعت 02:42)ajory_boy نوشته:  سلام دوستان
من لاتاری 2013 برنده شدم ولی نمی دونم تا که وقت دارم فرم های ds-230(part1-2 و dsp122 بفرستم ؟

هر چند هیچ عجله ای نیست ولی هر چه زودتر بفرستین بهتره. ضمنا برای این که به مشکلاتی از قبیل تبدیل تاریخها از شمسی به میلادی و اسپل اسامی بزنخورین که بعدا مجبور بشین در حضور آفیسر آنها رو اصلاح کنین پیشنهاد میکنم مدارکتون از قبیل شناسنامه سند ازدواج مدرک دیپلم و ... را از الان بدین ترجمه و فرمهاتون رو بر اساس ترجمه ها پرکنین.

یک تذکر مهم: هر مدرکی رو که دارالترجمه براتون ترجمه میکنه حتما و حتما خودتون 2 بار چک کنین چون معمولا در ترجمه مدارک اشتباهات زیادی دارند.
تشکر کنندگان: felor ، ajory_boy ، rose_2000 ، farshadsh ، حامد
(2012-05-06 ساعت 01:51)روبینا نوشته:  دوستای عزیزم کمکم کنیییید... مشخصات عکس هارو بگید لطفا... باید بدون حجاب باشه؟ با حجاب؟ می تونیم همون عکسی رو که برای ثبت نام فرستادیم الانم پست کنیم؟ مشخصاتش با اون عکسی که گرفتیم فرق داره ؟؟؟

عکس موقع ثبت نامتون چون بیش از 6 ماه از تاریخش گذشته قابل استفاده نیست. در عکس حتی اگه با حجاب باشه باید گوشهاتون معلوم باشه. همسر من که عکس بدون حجاب داشت. شما هم اگه تصمیم ندارین در امریکا حجاب داشته باشین بهتر عکس معمول که البته از نظر آنها بدون حجاب هست رو بگیرین. ضمنا اینکه شما حجاب داشته باشین اصلا از نظر آفیسر پوینت منفی نیست
دوستان سلام

دوستان من تا یک ماه دیگه ویزای مهاجرت از طریق نیروی متخصص به کانادام دستمه....الان پست برده سفارت کانادا ویزا بزنن...
از اونجایی که لاتاری بردم آیا وفتی میرم مصاحبه لاتاری آفبسر امربکابی چیزی می فهمه؟؟ اصلا مهمه؟؟ یا خودم بگم؟؟
آخه من الان که امریکا در اومده می خوام برم امریکا.....به افیسر چی باید بگم؟؟
اصلا همچین چیزی امکان پذیر هست؟؟
ممنون میشم اگه کسی چیزی می دونه راهنمای کنه..
شماره کیس : ##20130000 - کنسوگری : آنكارا - مصاحبه : اواخر آبان تعداد : 2نفر - تاریخ دریافت ویزا : 2 روز بعد از مصاحبه
زمان ورود : Feb 2013 - شهر : سنفرانسیسکو ---- سفرنامه بخش
تشکر کنندگان: smith ، MPU ، farshadsh
کانفرمشن نامبر چه فرقی با کیس نامبر داره؟
(2012-05-07 ساعت 00:47)enchantress_boy نوشته:  
(2012-05-07 ساعت 00:44)2013selectee نوشته:  دوستان سلام.

من دیروز بردم کارت سربازیو دادم پلیس+10 گفت 50 روز کاری طول میکشه تا بیاد!!!
میترسم دیرتر بیاد!!!!

من فکر کنم کارتم در حدود 30-40 روزه آماده شد و ارسال شد در منزل. جالبه که برادرم 2 هفته زودتر از من اقدام کرده بود و کارتهامون با هم اومد.
نگران نباشین و سریعتر برای تعویض کارت اقدام کنین.
تشکر کنندگان: smith ، farshadsh ، حامد
سلام.من تازه فهمیدم که برنده شدم .از کجا باید شروع کنم و اینکه مدارک تحصیلی همسرم هم باید بفرستم؟چون دیپلم نظام جدید داره و پیش دانشگاهی نرفته.آیا همسرم هم باید پیش دانشگاهی رو گذرونده باشد.با تشکر

کاربران در حال بازدید این موضوع: