کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گزارش آماری نتایج لاتاری ۲۰۱۳
(2012-05-12 ساعت 08:48)smith نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 01:40)Ilia نوشته:  دوستان أيا كسى توجيهى براى اختلاف فاحش تعداد برندگان ايران نسبت به تقريبا تمام كشورهاى آسيايى ديگه داره؟؟؟!!!

بله دلیلش اینه که اینجا ایرانه و وقتی ملت میبینن یه سری مردم یه کاری رو دارن انجام میدن بقیه هم بدون اینکه بدونن اون کار چیه و میرن و انجام میدن
عین پارسال که اصلا 1000 نفر از برنده های ایرانی حتی چک نکردن که ببینن برنده شدن یا نه
بله می اینیم

البته حرف شما در مورد ويژگيهاى منحصربفرد ما ملت ايران رو كاملا قبول دارم، اما اين اختلاف در حد غير عاديه!
ساير دوستان كسى آمارى از قبولى كشورهاى مختلف آسيا در سالهاى قبل داره؟ كه ببينيم سالهاى قبل هم اين اختلاف عجيب بين آمار قبولى ها وجود داشته؟
امسال اين كيس نامبرهاى پايين خودش كلى قابل توجه بود، و حالا اين اختلاف بين تعداد برنده شده ها!
البته درسته كه ايران جمعيتش از بقيه كشورهاى تو آمار برنده ها خيلى بيشتره، اما كشورهايى مثل مالزى، اندونزى، ژاپن و تايلند هم خيلى كم جمعيت نيستن. در حالى كه تعداد برنده هاى هيچكدوم حتى به ٥٠٠ نفر هم نميرسه!
تنها توجيه فعلى خود من اينه كه عدم مراجعه يك چهارم برنده هاى پارسال براى دريافت ويزا باعث شد امسال تعداد برنده هاى خيلى بيشترى رو در واقع مازاد بر ظرفيت اعلام كنن. مخصوصا با كيس نامبرهاى پايين كه زودتر كسانى كه نميرن دنبال ويزا معلوم بشن.
اما در هرحال اين نظر شخصى منه و من هم آدم خيلى با اطلاعى نيستم. دوستن مطلع اگه نظر ديگه اى در مورد ايت اختلاف تعدادبرنده ها دارن به ما هم بگن.
تشکر کنندگان: j@vad
(2012-05-11 ساعت 23:03)frozen mind نوشته:  
(2012-05-11 ساعت 14:17)God.hope نوشته:  
(2012-05-10 ساعت 19:54)frozen mind نوشته:  خب، هر کاری کردم نتونستم خود فایل رو اینجا آپلود کنم.

- تعداد شرکت کنندگان لاتاری 2013: 7،941،400 نفر (با افراد تحت تکفل خود: 12،577،463 نفر)
- تعداد برنده های اعلام شده: 105،628 نفر
- تعداد برنده های ایران: 6،029 نفر
- برنامه لاتاری در سال آینده (2014) هم برگزار خواهد شد.

سلام ، ببخشيد مي خواستم ازتون سوال كنم ،ايا اسامي تمام ٦٠٢٩ نفر اعلام شده ؟يا اينكه فقط قسمتي از اسامي اعلام شده و بقيه اكتبر اعلام مي شه ؟ ممنون

الله اعلم! Smile

تو کدوم لینک اعلام کردن که 2014 برگزار میشه؟
تشکر کنندگان:
(2012-05-12 ساعت 01:40)Ilia نوشته:  دوستان أيا كسى توجيهى براى اختلاف فاحش تعداد برندگان ايران نسبت به تقريبا تمام كشورهاى آسيايى ديگه داره؟؟؟!!!

بله دلیلش اینه که اینجا ایرانه و وقتی ملت میبینن یه سری مردم یه کاری رو دارن انجام میدن بقیه هم بدون اینکه بدونن اون کار چیه ، میرن و انجامش میدن
عین پارسال که اصلا 1000 نفر از برنده های ایرانی حتی چک نکردن که ببینن برنده شدن یا نه
تعداد برنده ها هم رابطه مستقیم به شرکت کننده ها داره
توی ایران از نانوا و بقال گرفته تا دکتر و مهندس همه توی لاتری ثبت نام میکنند
بعد بهش میگن لاتاری تلفظ درستش هم بلد نیستن
10 درصدشون که اصلا نمیدونن باید چجوری چک کنن که برنده شدنشون رو مطلع بشن
اونایی هم که یه جوری فهمیدن برنده شدن 50 درصدشون یا نمیتونن برن آمریکا یا وقتی میرن سفارت REJECT میشن
بله ما اینیم

متاسفانه حرفتون کاملا درست هست......به نظر من بیشتر از 70% اونایی هم که شرکت میکنن هیچ ایده و برنامه ای ندارن میخوان برن اونجا چیکار کنن و رفتن اونجا براشون زیاد فرقی با زندگی تو ایران نداره.....آخر هم که رفتن بعد 1و2 سال افسردگی میگیرن و میخوان برگردن......تنها اتفاقی که میفته اینه که شانس یک سری آدمایی که واقعا نیاز به رفتن دارن و میتونن زندگیشونو از این رو به اون رو کنن ، کم میکنن.....هرچی میکشیم از این ......بودنمونه انگار Sad
تشکر کنندگان: smith ، mavarfan ، j@vad ، jayjay ، sanaz2009 ، byousefi_p
(2012-05-12 ساعت 10:43)USMC نوشته:  

بله دلیلش اینه که اینجا ایرانه و وقتی ملت میبینن یه سری مردم یه کاری رو دارن انجام میدن بقیه هم بدون اینکه بدونن اون کار چیه ، میرن و انجامش میدن
اونایی هم که یه جوری فهمیدن برنده شدن 50 درصدشون یا نمیتونن برن آمریکا یا وقتی میرن سفارت REJECT میشن
بله ما اینیم

متاسفانه حرفتون کاملا درست هست......به نظر من بیشتر از 70% اونایی هم که شرکت میکنن هیچ ایده و برنامه ای ندارن میخوان برن اونجا چیکار کنن و رفتن اونجا براشون زیاد فرقی با زندگی تو ایران نداره.....آخر هم که رفتن بعد 1و2 سال افسردگی میگیرن و میخوان برگردن......تنها اتفاقی که میفته اینه که شانس یک سری آدمایی که واقعا نیاز به رفتن دارن و میتونن زندگیشونو از این رو به اون رو کنن ، کم میکنن.....هرچی میکشیم از این ......بودنمونه انگار Sad

حتما که لازم نیست برن آمریکا زندگی کنن سالی یه هفته هم که برن تفریح بعد 5 سال سیتیزن میشن فردای روزگار بچه هاشون میتونن برن زندگیشون رو از این رو به اون رو کنن نتیجه اینکه بالاخره یکی پیدا میشه که زندگیش بهتر بشه پس همه حق شرکت دارن اینجوری پیش داوری نکنید
تشکر کنندگان: majid57 ، GreenRoad ، byousefi_p ، sut_chemical_eng ، zina s ، ali_am76 ، samansaba

بله ما اینیم

دقیقا همین طور تنها راه حلشم اینه که پولیش کنن تا کسی واسه سرگرمی ثبت نام نکنه
معجزکی در کار نیست، ما کشتی شکستگانیم، ای باد شرطه برخیز
♥ش.ن.ل.ع♥
تشکر کنندگان: smith ، j@vad ، jayjay ، sanaz2009 ، alireza_hsi
(2012-05-12 ساعت 12:46)smith نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 12:42)fornima نوشته:  حتما که لازم نیست برن آمریکا زندگی کنن سالی یه هفته هم که برن تفریح بعد 5 سال سیتیزن میشن فردای روزگار بچه هاشون میتونن برن زندگیشون رو از این رو به اون رو کنن نتیجه اینکه بالاخره یکی پیدا میشه که زندگیش بهتر بشه پس همه حق شرکت دارن اینجوری پیش داوری نکنید
مگه خونه ی خاله هستش
در سال اگر زیر 6 ماه و یک روز توی آمریکا باشن گرین کارتشون باطل میشه
احیانا توقع ماشین و خونه و کار و حقوق از دولت آمریکا........؟

نه بابا ما یه آشنا داریم سالی یک دو ماه میره تا گرنش باطل نشه
تشکر کنندگان: majid57
(2012-05-12 ساعت 14:46)smith نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 14:41)persian_viper نوشته:  خواهشا دیگه این بحث فرسایشی راجب هم وطنانی که قبول شدن اما حتی چک نکردن و نمیدونن که لاتاری چی هست تموم کنید. تو چند تا تاپیک به اندازه کافی در این مورد بحث شده. من هر چند روز یه بار میام اینجا که یه مطلب جدید دستگیرم بشه اما با خوندن اینجور بحثای بی فاید فقط انرژیم گرفته میشه.
این که بعضی ها قبول میشن اما از این موقیعت استفاده نمیکنن درسته دردناکه اما از کنترل ما خارجه پس بحث راجبش بی فایدست. پس بهتر زیاد خودمون رو اذیت نکنیم و به مسال مهمتر بپردازیم.

با چشم بستن به روی واقعیت های تلخ زندگی ، هیچ اتفاقی نمیوفته
پس چشم پوشی بی فایده هستش. فکر کنم نزدیک نیم قرنه که نسل های گذشتمون روی فرهنگ سازی چشم پوشی کردن
اگر یک نفر هم از این حرفهایی که زدیم اخلاقش رو عوض کنه و سعی کنه توی زندگیش حق کسی رو ضایع نکنه دیگه واقعا هنر کردیم

آیا حرف من این معنی رو میداد که چشم به روی واقعیت های تلخ زندگی ببندید؟؟
من نه این حرف رو زدم نه مخالف فرهنگ سازی هستم .بازم میگم از تاپیک شمارش معکوس تا الان ده ها و شایدم صدها پست راجب این به قول شما واقعیت تلخ زندگی زده شده و این موضوع تبدیل به یه بحث فرسایشی شده چون تا الان هممون چند بار این مطلب رو خوندیم و اگه قرار رو کسی تاثیر بذاره تا الان گذاشته و به نظر من از الان به بد دیگه اسپم حساب میشه. اگه میخواید فرهنگ سازی کنید پس یه تاپیک مخصوص این موضوع درست کنید تا کسای که تو تاپیک ''گفتگوهاي مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشي لاتاري 2013'' و *مهم *کانفرمیشن کد خود را تا اکتبر نگه دارید* یا گزارش آماری نتایج لاتاری 2013 تا یه مطلب جدید دستگیرش بشه مدام با ای بحثای فرسایشی و تکراری مواجه نشه.
پس شاید این پیشنهاد تاپیک جدید مفید باشه چون این بحث تو اغلب تاپیکا,موضع تاپیک رو از مسیر اصلی منحرف کرده.
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
تشکر کنندگان: vroom ، soniarazmi
(2012-05-12 ساعت 19:49)persian_viper نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 14:46)smith نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 14:41)persian_viper نوشته:  خواهشا دیگه این بحث فرسایشی راجب هم وطنانی که قبول شدن اما حتی چک نکردن و نمیدونن که لاتاری چی هست تموم کنید. تو چند تا تاپیک به اندازه کافی در این مورد بحث شده. من هر چند روز یه بار میام اینجا که یه مطلب جدید دستگیرم بشه اما با خوندن اینجور بحثای بی فاید فقط انرژیم گرفته میشه.
این که بعضی ها قبول میشن اما از این موقیعت استفاده نمیکنن درسته دردناکه اما از کنترل ما خارجه پس بحث راجبش بی فایدست. پس بهتر زیاد خودمون رو اذیت نکنیم و به مسال مهمتر بپردازیم.

با چشم بستن به روی واقعیت های تلخ زندگی ، هیچ اتفاقی نمیوفته
پس چشم پوشی بی فایده هستش. فکر کنم نزدیک نیم قرنه که نسل های گذشتمون روی فرهنگ سازی چشم پوشی کردن
اگر یک نفر هم از این حرفهایی که زدیم اخلاقش رو عوض کنه و سعی کنه توی زندگیش حق کسی رو ضایع نکنه دیگه واقعا هنر کردیم

آیا حرف من این معنی رو میداد که چشم به روی واقعیت های تلخ زندگی ببندید؟؟
من نه این حرف رو زدم نه مخالف فرهنگ سازی هستم .بازم میگم از تاپیک شمارش معکوس تا الان ده ها و شایدم صدها پست راجب این به قول شما واقعیت تلخ زندگی زده شده و این موضوع تبدیل به یه بحث فرسایشی شده چون تا الان هممون چند بار این مطلب رو خوندیم و اگه قرار رو کسی تاثیر بذاره تا الان گذاشته و به نظر من از الان به بد دیگه اسپم حساب میشه. اگه میخواید فرهنگ سازی کنید پس یه تاپیک مخصوص این موضوع درست کنید تا کسای که تو تاپیک ''گفتگوهاي مرتبط با اعلام نتايج قرعه‌كشي لاتاري 2013'' و *مهم *کانفرمیشن کد خود را تا اکتبر نگه دارید* یا گزارش آماری نتایج لاتاری 2013 تا یه مطلب جدید دستگیرش بشه مدام با ای بحثای فرسایشی و تکراری مواجه نشه.
پس شاید این پیشنهاد تاپیک جدید مفید باشه چون این بحث تو اغلب تاپیکا,موضع تاپیک رو از مسیر اصلی منحرف کرده.

اقا جون من بیخیال شین
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: frozen mind ، smith ، ParsTrader ، jayjay ، payam62 ، j@vad
حسن جان یه جوری میگید بیخیال شید که انگار ما یقیه همو گرفتیم Smile
طوری نشده که من میگم دیگه این بحث تکراری رو کش ندیم اما اسمیت جان میگن باید فرهنگسازی کنیم منم پیشنهاد ایجاد یه تاپیک دادم که دیگه راجب این موضوع تکراری تو بقیه تاپیکا بحث نشه و موضوعات تاپیکای مختلف رو منحرف و حوصله خواننده هارو سر نبره Wink
دیگه هیچوقت جوون تر از لحظه ای که الان توش هستید نخواهید بود.
تشکر کنندگان: frozen mind ، soniarazmi ، zina s ، DEMAR001
(2012-05-12 ساعت 21:28)persian_viper نوشته:  حسن جان یه جوری میگید بیخیال شید که انگار ما یقیه همو گرفتیم Smile
طوری نشده که من میگم دیگه این بحث تکراری رو کش ندیم اما اسمیت جان میگن باید فرهنگسازی کنیم منم پیشنهاد ایجاد یه تاپیک دادم که دیگه راجب این موضوع تکراری تو بقیه تاپیکا بحث نشه و موضوعات تاپیکای مختلف رو منحرف و حوصله خواننده هارو سر نبره Wink

شماها درست میگید ولی با باز کردن تاپیک هم این مشکل از بین نمیره و هر کسی کار خودش رو میکنه پس بهتره دیگه ادامه ندین
شماره کیس: 2013AS2xxx مصاحبه:dec(ابوظبی) دریافت ویزا:13 مارچ مقصد:LA
اموزش زبان با استفاده از Goenglish
تشکر کنندگان: smith ، persian_viper ، j@vad
(2012-05-10 ساعت 20:46)Alidanesh1358 نوشته:  سلام دوستان

به نظر میرسه که 1% ثبت نامی ها پذیرفته شدن(در حدود 6029) که از این تعداد هم نصفشون ریزش دارن. پس حدوداً 3000 نفر از اینا پذیرفته نهایی خواهند شد. پس سهمیه ما امسال 3000 نفر خواهد بود(با در نظر گرفتن ماکزیمم 7% سهمیه کل واسه هر کشور).
نتیجه: به نظر میرسه واسه اکتبر تقریباً شانسی وجود نداره چرا که این تعداد میتونن سقف رو پر کنن. به هرحال این تحلیل من هستش. دوستان نظرات خودشون رو اعلام بفرمایند.

با تشکر
علی دانش
دقیقا درست می فرمایید شما منم احتمال قوی میدم که شانسی نباشه ئاسه اکتبر

(2012-05-11 ساعت 00:11)ParsTrader نوشته:  سلام
فروزن جان گفته حداکثر 7% . یعنی اینکه بیشتر از این نمی تونه کشوری بگیره و اگر قرار بود تمام کشورها 7% برنده داشته باشند
که میشد بالای 700% !!! .که این نشدنیه
یک نکته هم باز هم تکرار کنم ان افرادی که امسال فرم را پر نکردند هیچ حقی از بقیه ضایع نکردند چون ایرانی ها حداکثر می توانند 3500 ویزا بگیرند و نبود ان هزار نفر تقریبا مانع رسیدن ایرانی به حداکثر ظرفیت نمیشه و فقط باعث شده افرادی که کیس نامبر بالایی هم دارند بتوانند کارنت شوند .
با توجه به رغبت بالای 70% ایرانی ها برای لاتاری احتمالا سال اینده ایرانی های دارای کیس نامبر بالا دیگر کارنت نخواهند شد چون سهمیه ایرانی ها پر خواهد شد همانند همان اتفاقی که دو سال است برای ازبکستان می افتد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید ویزا بولتین دو سال اخیر را نگاه کنید که جلوی کارنت شدن تمام ازبکستانی ها گرفته اند و مثلا امسال فقط تا کیس نامبر 17050 برای ازبکستان کارنت شدند در حالی که برای سایر کشور های اروپایی تمام کیس نامبرها کارنت شده اند .
یک احتمال دیگه اینکه سال بعد ایران اصلا مجاز نباشه چون وقتی پر بشه سال بعد از لیست میره بیرون

تشکر کنندگان:
آیا این 6029 تارو کامل اعلام کردند؟ چون من نظرم این هست که درصدی از این تعداد رو اعلام کردند و بقیه رو اکتبر اعلام می کنند
تشکر کنندگان: soniarazmi
من هم فکر کنم چون برندگان ایران تعدادش زیاد بوده واسه همین به خاطر اینکه سرشون زیادی شلوغ نشه فقط درصدی از این برندگان رو اعلام کردن و بقیه رو اکتبر اعلام میکنن.....در هر حال زمان فقط همه چیز رو معلوم میکنه
[en]William Shakespeare Said : I always feel happy, you know why? Because I don't expect anything from anyone. Expectations always hurt

Life is short ...
So love your life ...
[/en]

تشکر کنندگان: smith ، j@vad ، jayjay ، soniarazmi ، barsa ، DEMAR001
(2012-05-12 ساعت 13:37)smith نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 13:21)fornima نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 12:42)fornima نوشته:  حتما که لازم نیست برن آمریکا زندگی کنن سالی یه هفته هم که برن تفریح بعد 5 سال سیتیزن میشن فردای روزگار بچه هاشون میتونن برن زندگیشون رو از این رو به اون رو کنن نتیجه اینکه بالاخره یکی پیدا میشه که زندگیش بهتر بشه پس همه حق شرکت دارن اینجوری پیش داوری نکنید
مگه خونه ی خاله هستش

ح

این قانونه:
توی 12 ماهی که یک سال داره باید 6 ماه و یک روزش در آمریکا باشی
تازه با این شرایط سیتیزن هم نمیشه هیچوقت
باید بمونه و نیاد بیرون از آمریکا تا بتونه برای سیتیزنی اقدام کنه
حالا فامیل شما چی کار میکنه رو کاری نداریم اما این قانونه

می بایست 2 سال و 9 ماه طی 5 سال اقامت در امریکا داشته باشین
تشکر کنندگان: smith ، delir
(2012-05-13 ساعت 15:41)marjan_almasian نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 13:37)smith نوشته:  
(2012-05-12 ساعت 13:21)fornima نوشته:  
مگه خونه ی خاله هستش

ح

این قانونه:
توی 12 ماهی که یک سال داره باید 6 ماه و یک روزش در آمریکا باشی
تازه با این شرایط سیتیزن هم نمیشه هیچوقت
باید بمونه و نیاد بیرون از آمریکا تا بتونه برای سیتیزنی اقدام کنه
حالا فامیل شما چی کار میکنه رو کاری نداریم اما این قانونه

می بایست 2 سال و 9 ماه طی 5 سال اقامت در امریکا داشته باشین

همونطور که اسمیت گفت شرایط خاص داره و اینجوری نیست که هفته ای یکبار برید و دو سال و نیم رو پر کنید یا فقط ملاک 2 سال و 9 ماه طی 5 سال اقامت باشه ،و بعد هم سیتیزن بشید ، اینجا یک پست از hasti_banoo عزیز رو پیست می کنم که اطلاعات خوبی داره و بر اساس guide to Naturalization هست که لینک هم بهش داده البته باز اگه دوستان اسرار دارن جور دیگه ای هست ، بنده همینجا اعلام میکنم گردنم از مو باریکتره و اصلاً بحثی ندارم و براشون آرزوی موفقیت میکنم، ولی باز اکیداً پیشنهاد میکنم A guide to Naturalization رو به دقت مطالعه کنید تا یک وقت اشتباه سوار نشید و بعد از کلی هزینه نا امید نشیدSadپست های سالهای قبل رو بخونید!!!!)
hasti_banoo:
شرایط سیتیزن شدن
فکر کنم به جای حدس و گمان بهتره سری به مراجع رسمی دولت آمریکا در این مورد بزنیم:

A guide to Naturalization راهنمای کامل ای برای سیتیزن شدن و شرایط اون هست که اداره مهاجرت امریکا منتشر کرده. توجهتون رو به صفحه 18 به بعد اون جلب می کنم که در یک جدول و با ذکر تمام جزئیات شرایط افرادی رو که می خوان سیتیزن بشن شرح داده.

اما اگر به اختصار بخواهیم به این شرایط اشاره کنیم و البته از موارد بسیار استثنائی هم بگذریم ، به روایتی ، شرایط زیر رو هر کسی که بخواد سیتیزن بشه باید داشته باشه. البته این در مورد افرادی هست که از طریق گرین کارت به آمریکا وارد شدند:

1- حداقل 18 سال در زمان تقاضا برای سیتیزن شیپ

2- دارا بودن اجازه اقامت دائم در امریکا برای 5 سال گذشته ( منهای 90 روز)

نکته: در مورد افرادی که از طریق ازدواج با یک سیتیزن به آمریکا وارد می شوند، چنانچه
الف) سه سال با این فرد سیتیزن در آمریکا زندگی کنند
ب) همسر سیتیزن آنها هم پیش از اقدام برای سیتیزن شیپ همسر ، حداقل سه سال از زمان سیتیزن بودنش گذشته باشد.

مدت 5 سال به 3 سال کاهش می یابد.

3- افرادی که مدت 5 سال برای ایشان ذکر شد باید حداقل 30 ماه از 60 ماه ( یعنی 2.5 سال ) را در آمریکا باشند.

نکته : اگر در طول 60 ماه ، فرد متقاضی به مدت 6 ماه مداوم یا بیشتر در خارج از امریکا زندگی کند، واجد شرایط سیتیزن شدن نخواهد بود . در موارد خاص این مدت به یک سال قابل افزایش است(اینجا منظور پاس سفید بوده).

4- فرد متقاضی باید علاوه بر توانایی صحبت کردن به انگلیسی ، آزمونی را در مورد تاریخ و دولت آمریکا ( United States history and government) بگذراند .

نکته:
- از سال 1990 به بعد استثناهایی هم در این مورد گذاشته شده : افراد مسن بالای 50 سال که حداقل 20 سال در مجموع آمریکا زندگی کرده اند از آزمون زبان انگلیسی معاف هستند و می توانند سوالات تاریخ و .. را به زبان خود پاسخ دهند.

- اگر فردی بالای 55 سال دارد و حداقل 15 سال در مجموع در آمریکا زندگی کرده هم به شیوه فوق از ازمون زبان معاف است.

- اگر فردی بالای 65 سال دارد و 20 سال هم در مجموع آمریکا بوده، علاوه بر معافی زبان، سوالات آزمون تاریخ هم برای وی به صورت گزینشی داده می شود. یعنی سوالات را قبل از آزمون به او می دهند و سپس از بین همان سوالات پرسیده می شود.

( شرایط کاملتر را از pdf رسمی دولت آمریکا که در اول متن آورده ام می توانید مطالعه کنید . صفحه 26)

فرد متقاضی پس از حضور 4 سال و نه ماهه ( 5سال منهای 90 روز) می تواند در صورت داشتن تمام شرایط فوق برای سیتیزن شدن تقاضا دهد.

افرادی که از طریق ازدواج به آمریکا می روند با شرایط خاصی که در بالا ذکر شد ، هم می توانند 90 روز پیش از سه سال ، تقاضا دهند.

---

علاوه بر سایتهایی که در بالا معرفی کردم، این سایت هم اطلاعات خوبی در مورد شرایط و نحوه سیتیزن شدن دارد.
تشکر کنندگان: smith ، j@vad ، marjan_almasian ، delir ، sanaz2009 ، MPU ، byousefi_p ، parastoo mohajer ، mino2013 ، kage.omid

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان