کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گزارش آماری نتایج لاتاری ۲۰۱۳
ظاهرا فقط بنده نبودم که فکر میکردم همه نتایج اعلام نشده
چراکه هر طور به نتایج نگاه کنی یه جاش میلنگه و حتما کارنت شدن همه برنده شده های 2012 تاثیر داشته در این تصمیم
چیزی که اداره کنندگان لاتاری متوجه اش نیستن اینه که این سری تصمیمات و رفتارهای متفاوت با روش و عرف لاتاری در چندین سال قبل مساوی است با شرکت کننده های کمتر و یا شرکت کننده هایی که اصلا نمیدونن برنده شدن و ...
جالبه که بدونین هر سال یه سری برنده مخفی یا Hidden داشتیم که بنا بر برآوردشون از اینکه ویزایی به برنده ها با کیس نامبر بالای 100 هزار تعلق نمیگیره در سایت قرار داده نشدن، قبلا معمولا برآوردشون صحیح بود اما برای 2012 چون کفگیر به ته دیگ خورده در ویزا بولتن همون برنده های مخفی ذکر شدن. و اما برنده های 2013 برای این که برآورد نسبت شرکت کردن برنده ها دستشون بیاد به 2 قسمت تقسیم شده
هر دم از این باغ بری میرسد، با خوندن این کامنت بیشتر متوجه میشین که منظور بنده چی هست : برای همین هم احتمالا لینک چک کردن 2012 و 2013 با هم هستن.خلاصه برین دوباره کانفرمیشن نامبر 2012 رو وارد کنین و مطمئن بشين كه جزو برنده های مخفی نیستین
[en]
does that mean there is no another selection on 1 st October?
No, there is no other selection. The number 105,629 has been selected once. It is not going to change. However, not all 105,629 selectees are shown on the website as selected. Only about 60% of them are shown as "selected". The rest about 40% are hidden. The hidden ones see "not selected" when enter the website. Second batch would mean some of those 105,629 selectees who were hidden before would suddenly become open for seeing.
But I hardly beleive that could happen for DV-2013. However, I am almost sure that would happen in a matter of days for DV-2012 (the number 100,021 published visa bulletin forf DV-2012 included a number of hidden wins). So, a huge percentage of those 40% are going to be published as open instead of hidden
[/en]
تشکر کنندگان: hassan1358arab ، smith ، frozen mind ، vroom ، ParsTrader ، mavarfan ، God.hope ، delir ، soniarazmi ، sanaz2009 ، MPU
منبع اين كامنت كجاست؟ چه كسى سؤال كرده و چه كسى جواب داده؟
تشکر کنندگان:
سلام، فرض کنیم همین تعداد که امسال سهم ایران بوده، پارسال هم در همین حدود بوده. الان میبینیم دوستانی رو که لاتاری 2012 برنده شده بودند و با کیس نامبرهای بالای 30 هزار داره نوبت مصاحبه شون میرسه. خوب پس تا کیس نامبرهای حدود 40 هزار یا بیشتر کارنت شدند. که البته همه با AS شروع میشن و مال آسیا هستند. درسته؟!
پس چرا امسال جمع اعلام شدگان برای آسیا که تو جدول ابتدای این تاپیک آورده شده حدود 16 هزار نفره؟! در حالیکه کیس نامبرها حداکثر 10 هزار هستند؟
آیا این میتونه معنیش این باشه که از این 16 هزار تا فقط 10 هزار تا رو فعلا اعلام کردند؟
حالا فرض کنیم نهایتا بقیه 6 هزار نفر دیگه از آسیا هم اعلام بشن. خوب نهایتا کیس نامبرها بین 1 تا 16 هزار حرکت میکنه و این یه اختلاف فاحش با کیس نامبرهای 2012 برای آسیا داره.
من فکر میکنم قضیه پیچیده تر از این حرفاست. چون انگار سیستم شماره گذاریشون هم عوض شده. یا شاید هم این 16 هزار نفر واقعا اعلام شدن و کیسهای بالاتر مال کشورهای دیگه هستند که ما نمیبینیم. و در نهایت دوباره مثل سالهای پیش عمل میکنند و کیس نامبرها رو تا عددهای خیلی بالاتر اعلام میکنند؟ من که حسابی گیج شدم!
کدوم فرضیه درسته به نظر شما؟!!
تشکر کنندگان: frozen mind ، smith ، zina s ، Afies ، Hedieh20
من آمار 2012 رو ریختم تو اکسل. نتیجه اینکه انتخاب شده های 2012 آسیا 15 درصد کل اعلامیها بودند (کل اعلام شدگان = حدود 100 هزار نفر) ولی کیس نامبرها حتی تا 55 هزار هم داشتیم تو ایران. من از این نتیجه میگیرم که کیس نامبرهای پارسال مخصوص آسیا نبوده. بلکه اعداد انتهایی کیس نامبرها احتمالا تو تمام دنیا مشترک بوده. حالا شاید یه جور دسته بندی کرده بودند که مثلا کیسهای آسیا پشت سر هم بیفته اعدادش.
حالا امسال چی؟ دو حالت وجود داره:
1- یا شماره گذاریها درست مثل سال قبل خواهد بود که در این صورت این تعداد اعلام شده از کل دنیاست، نه فقط آسیا. پس حدود 90 هزار نفر از 100 هزار نفری که انتخاب شده اند، هنوز اعلام نشدن. پس شانس بقیه که اسمشون در نیومده خیلی بالا میره. و باید امیدوار باشند. همینطور شانس اونایی که اسمشون دراومده برای کارنت شدن میشه 100% چون تعداد کمی از این 10 هزار نفر مربوط به ایرانه!
2- یا اینکه امسال اومدن کیس نامبرها رو برای هر قاره جدا کردن و این 10 هزار تا که اعلام شده همه مال آسیا هستش! در این صورت این میتونه یه خبر بد باشه هم برای کسانی که اسمشون در اومده: یعنی تقریبا 60% سهمیه آسیا اعلام شده و اگر همه اقدام کنند حتی به اون 40% باقیمانده هم چیزی نمیرسه!! (برای بقیه اصلا دیگه امیدی نیست برنده ای از بین اونها اعلام بشه!)
کدام تحلیل به نظرتون منطقی تره؟
نظر دوستان چیه؟ لطفا نظر بدید.
تشکر کنندگان: afrodit ، Ilia ، frozen mind ، mavarfan ، shaahinh66 ، delir ، zina s ، Afies ، Saeedv13
به نظر من وقتی آماری می دن مثلا از ایران 6029 برنده شدن ، این بدین معنی است که 6029 نفر را به عنوان قبولی حتمی اعلام کردن نه اینکه بیان بگن 60% قبولیت حالا شاید 40% بقیه رو بزاریم ببینیم چند درصد این اعلام شده ها نمیان بعد اول اکتبر اعلام کنیم . کیس نامبرها هم به احتمال 90% مال آسیا هستش و چون دیدن 2012 تقریبا 1000 نفر از ایران به فرض هیچ اقدامی نکردن یه عده را به صورت رزرو که انتخاب شده اند را اول اکتبر اعلام می کنن . در نهایت همون 6029 نفر از ایران برنده محسوب می شن . زیاد به اول اکتبر نباید دل خوش بود .
کافی است اولین قدم را با ایمان بردارید .
تشکر کنندگان: frozen mind ، zina s
(2012-05-14 ساعت 15:00)امیر مهاجر نوشته:  2- یا اینکه امسال اومدن کیس نامبرها رو برای هر قاره جدا کردن و این 10 هزار تا که اعلام شده همه مال آسیا هستش! در این صورت این میتونه یه خبر بد باشه هم برای کسانی که اسمشون در اومده: یعنی تقریبا 60% سهمیه آسیا اعلام شده و اگر همه اقدام کنند حتی به اون 40% باقیمانده هم چیزی نمیرسه!! (برای بقیه اصلا دیگه امیدی نیست برنده ای از بین اونها اعلام بشه!)

لااقل مورد دوم كه بالا اشاره كرديد به احتمال زياد درست نيست چون من تو فارومهاى خارجى كيس نامبر 74xx مربوط به كشور اتيوپى (قاره افريقا) ديدم. (در forum.immigration.com )
البت كيس نامبر بالاى بيست هزار مربوط به اروپا هم اونجا ديده ميشه. از اين رو نميشه گفت فقط ده هزار نفر اعلام شده. الان همين برنده هاى ايران هم اصلا به نظر نميرسه شش هزار نفر باشن. تو مهاجرسرا كه صد نفر هم نيستن!
خلاصه همه چيز مبهمه و تمام اين حرفها و بحثها فقط گمانه زنى و حدسه نه بيشتر.

تشکر کنندگان: frozen mind ، امیر مهاجر ، mavarfan ، khabaloo ، fornima ، delir ، soniarazmi ، zina s
(2012-05-15 ساعت 08:46)Ilia نوشته:  
(2012-05-14 ساعت 15:00)امیر مهاجر نوشته:  2- یا اینکه امسال اومدن کیس نامبرها رو برای هر قاره جدا کردن و این 10 هزار تا که اعلام شده همه مال آسیا هستش! در این صورت این میتونه یه خبر بد باشه هم برای کسانی که اسمشون در اومده: یعنی تقریبا 60% سهمیه آسیا اعلام شده و اگر همه اقدام کنند حتی به اون 40% باقیمانده هم چیزی نمیرسه!! (برای بقیه اصلا دیگه امیدی نیست برنده ای از بین اونها اعلام بشه!)

لااقل مورد دوم كه بالا اشاره كرديد به احتمال زياد درست نيست چون من تو فارومهاى خارجى كيس نامبر 74xx مربوط به كشور اتيوپى (قاره افريقا) ديدم. (در forum.immigration.com )
البت كيس نامبر بالاى بيست هزار مربوط به اروپا هم اونجا ديده ميشه. از اين رو نميشه گفت فقط ده هزار نفر اعلام شده. الان همين برنده هاى ايران هم اصلا به نظر نميرسه شش هزار نفر باشن. تو مهاجرسرا كه صد نفر هم نيستن!
خلاصه همه چيز مبهمه و تمام اين حرفها و بحثها فقط گمانه زنى و حدسه نه بيشتر.

من هم نگران همین ابهام هستم. امیدوارم درست مثل پارسال تا 8000 رو کارنت کنند تو ماه اول!
تشکر کنندگان: tao ، delir ، zina s
دوستان اينا يه تعداد كيس نامبره كه من تو فارومهاى خارجى ديدم. همونطور كه ميبينيد اصلا حساب و كتابى نميشه ازتوى شماره كيس نامبرها درآورد:

Beisel4real: I have been selected for 2013 DV
2013AF000000XX (LESS THAN 100)

2- my number is 00009xxx, when would the interview be expected to take place?

and what do you think about my case numer (af00047xxx) is so high: do you think that i can get the date of the interview

2. My CN is 2013******31** or lets say 3,000. My question here is that, abt when do you think my interviwe culd be?

اينا تعدادى برنده آفريقايى هستند كه كيس نامبر از دورقمي (زير صد) تا نزديك پنجاه هزار توشون هست.
منيع: http://www.nairaland.com/927190/dv-2013-...-meet-here

همونطور كه ميبينيداكثر برنده ها در نقاط مختلف دنيا با اعلام حدود كيس نامبرشون ميخوان ببينن موقع احتمالى مصاحبه شون چه زمانى خواهد بود(مثل برنده هاى خودمون!). به همين دليل به راحتى و با يه جستجوى ساده ميتونين ببينين كه در تمام دنيا كيس نامبرها از تك رقمي تا حدود پنجاه هزار هست.
بر اساس كيس نامبرنميشه چيزى فهميد.
تشکر کنندگان: mavarfan ، امیر مهاجر ، ParsTrader ، jayjay ، tao ، ali234 ، fornima ، delir ، afshin sadeghi 2 ، zina s
من حدس میزنم بعضی از کشورها که برنده های کمی داشتن رو همشون رو تو دور اول قرعه کشی اعلام کردن برای همین از کلمه may استفاده شده چون شاید همه اقدام کنن و دیگه لازم نباشه برنده جدیدی اعلام کنن ولی کشورهایی مثل ایران که برنده زیاد داشتن بنا به دلایلی بیشترشون رو اکتبر اعلام میکنن برای همین هم از کلمه more استفاده کرده چون اگه 105 هزار برنده رو اول ماه می اعلام کرده بودن دیگه نیازی نبود از کلمه more استفاده کنن می نوشتن ممکنه برنده های دیگه ای اول اکتبر اعلام بشه
در مجموع من فکر میکنم 6029 نفر برنده برای ایران در نظر گرفتن که فعلا همشون رو اعلام نکردن کسی هم که ندیده نوشته باشن 6029 نفر رو دور اول اعلام کردیم ، نوشتن این تعداد برنده شدن
بعضی از اروپایی ها و آفریقایی ها که کیس 20000 و 50000 دارن احتمالا برنده از کشورشون کم بوده همشون رو اعلام کردن کیس بالای 10000 هم توشون هست ولی کشورهایی که برنده زیاد داشتن فقط کیس های زیر 10000 دارن با یه تعداد کم کیس بالا به نظرم این نشون میده سیستم شماره گذاری کیس نامبرها رو عوض نکردن
تشکر کنندگان: Dr.Fox ، smith ، tao ، Ilia ، persian_viper ، sanaz2009 ، delir ، shani89 ، zina s
(2012-05-15 ساعت 22:34)fornima نوشته:  من حدس میزنم بعضی از کشورها که برنده های کمی داشتن رو همشون رو تو دور اول قرعه کشی اعلام کردن برای همین از کلمه may استفاده شده چون شاید همه اقدام کنن و دیگه لازم نباشه برنده جدیدی اعلام کنن ولی کشورهایی مثل ایران که برنده زیاد داشتن بنا به دلایلی بیشترشون رو اکتبر اعلام میکنن برای همین هم از کلمه more استفاده کرده چون اگه 105 هزار برنده رو اول ماه می اعلام کرده بودن دیگه نیازی نبود از کلمه more استفاده کنن می نوشتن ممکنه برنده های دیگه ای اول اکتبر اعلام بشه
در مجموع من فکر میکنم 6029 نفر برنده برای ایران در نظر گرفتن که فعلا همشون رو اعلام نکردن کسی هم که ندیده نوشته باشن 6029 نفر رو دور اول اعلام کردیم ، نوشتن این تعداد برنده شدن
بعضی از اروپایی ها و آفریقایی ها که کیس 20000 و 50000 دارن احتمالا برنده از کشورشون کم بوده همشون رو اعلام کردن کیس بالای 10000 هم توشون هست ولی کشورهایی که برنده زیاد داشتن فقط کیس های زیر 10000 دارن با یه تعداد کم کیس بالا به نظرم این نشون میده سیستم شماره گذاری کیس نامبرها رو عوض نکردن

more تو جملشون این معنی رو میده که ممکن برنده های بیشتری رو تو اکتبر اعلام کنند و ممکن هم هست نکنن . نه اینکه بیشترین برنده ها را ممکن اکتبر اعلام کنیم .
کافی است اولین قدم را با ایمان بردارید .
تشکر کنندگان: smith ، امیر مهاجر ، persian_viper ، sanaz2009
من قبلا هم سؤال كردم كسى جواب نداد، باز سؤال ميكنم: اين توضيح بالا كه به زبان انگليسى نوشته شده منبعش كجاست؟ سوال كننده كى بوده وجواب توسط چه كسى داده شده؟!
تشکر کنندگان: MPU
دوستان اگر میشه یکی جواب مارو بده، ایا در اول اتبر باز هم شانس در اومدن اسممون هست؟ یعنی الان از این این 6000 هزار نفر اسمشون در اومده؟ یا نه مرسی در کل منی که اسمم در نیومد منتظر اکتبر بمونم یا برم بر سال بعد؟ممنون
اکثر مردم ترجیح می‌دهند فرشتگانی سقوط کرده باشند تا شامپانزگانی تکامل یافته، به همین دلیل...
تشکر کنندگان:
(2012-05-17 ساعت 15:04)kolange_edalat نوشته:  دوستان اگر میشه یکی جواب مارو بده، ایا در اول اتبر باز هم شانس در اومدن اسممون هست؟ یعنی الان از این این 6000 هزار نفر اسمشون در اومده؟ یا نه مرسی در کل منی که اسمم در نیومد منتظر اکتبر بمونم یا برم بر سال بعد؟ممنون

دوست گرامى، منتظر برنده شدن در لاتارى نمون و زندگيت رو بر اساس برنده شدن يا نشدن در لاتارى برنامه ريزى نكن!!
اميدوارم نياز به توضيح بيشتر نباشه چون در اين مورد كه نبايد "منتظر" جواب لاتارى بود، در تاپيكهاى مختلف به كرّات صحبت شده.
تشکر کنندگان: ParsTrader ، smith ، kolange_edalat ، امیر مهاجر ، karpenter ، mavarfan ، delir ، zina s ، mortezafox
(2012-05-16 ساعت 16:59)afrodit نوشته:  
(2012-05-15 ساعت 22:34)fornima نوشته:  من حدس میزنم بعضی از کشورها که برنده های کمی داشتن رو همشون رو تو دور اول قرعه کشی اعلام کردن برای همین از کلمه may استفاده شده چون شاید همه اقدام کنن و دیگه لازم نباشه برنده جدیدی اعلام کنن ولی کشورهایی مثل ایران که برنده زیاد داشتن بنا به دلایلی بیشترشون رو اکتبر اعلام میکنن برای همین هم از کلمه more استفاده کرده چون اگه 105 هزار برنده رو اول ماه می اعلام کرده بودن دیگه نیازی نبود از کلمه more استفاده کنن می نوشتن ممکنه برنده های دیگه ای اول اکتبر اعلام بشه

more تو جملشون این معنی رو میده که ممکن برنده های بیشتری رو تو اکتبر اعلام کنند و ممکن هم هست نکنن . نه اینکه بیشترین برنده ها را ممکن اکتبر اعلام کنیم .
more تو دیکشنری آریان پور به عنوان صفت به معنی بیشتر و به عنوان قید به معنی اضافی یا دیگر بیان شده may هم فعل کمکی به معنی ممکن بودن است
more entries may be selected on October 1, 2012 at noon
ترجمه جمله بالا میشه برنده های بیشتری ممکنه انتخاب شوند در اول ماه اکتبر یا برنده های دیگری ممکنه انتخاب بشوند در اول ماه اکتبر
ولی برسم مثبت اندیشی در مواردی که نمی تونیم تاثیری تو نتیجه داشته باشیم بهتر ترجمه اول رو قبول کنیم
حالا چرا مثبت اندیشی چون من کسایی دیدم که مثبت اندیش نبودن و در نهایت افسرده شدن
تشکر کنندگان: Ilia ، shani89 ، zina s
(2012-05-16 ساعت 20:41)smith نوشته:  
(2012-05-13 ساعت 16:28)khabaloo نوشته:  [en]
does that mean there is no another selection on 1 st October?
No, there is no other selection. The number 105,629 has been selected once. It is not going to change. However, not all 105,629 selectees are shown on the website as selected. Only about 60% of them are shown as "selected". The rest about 40% are hidden. The hidden ones see "not selected" when enter the website. Second batch would mean some of those 105,629 selectees who were hidden before would suddenly become open for seeing.
But I hardly beleive that could happen for DV-2013. However, I am almost sure that would happen in a matter of days for DV-2012 (the number 100,021 published visa bulletin forf DV-2012 included a number of hidden wins). So, a huge percentage of those 40% are going to be published as open instead of hidden
[/en]

بهترین توضیحی بود که توی این چند مدت دیدم
متن عجیبی هستش حتی دیکته کلمه believe رو هم اشتباه تایپ کردن لطفا لینکش رو بزارید
But I hardly beleive that could happen for DV-2013.
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، persian_viper ، karpenter ، MPU ، zina s

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان