کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
(2012-09-11 ساعت 18:26)bobby نوشته:  یه سوال دیگه شرمنده
خانومها با مقنعه عکس بگیرند قبوله یا گوششون دیده نشه آقایون هم همینطور ؟؟؟

طبق دستور العمل ثبت نام لاتاری عینا قید شده که پوشش سر فقط در صورتیکه که مربوط به اعتقادات مذهبی باشد مورد تائید است. ولی حتی این پوشش نباید مانع پوشیده شدن صورت شود در غیر اینصورت پوشش سر مورد قبول نیست. حتی اگر کلاه مربوط به نوع پوشش محلی و قومی و یا یونیفرم نظامی و شرکتهای هواپیمایی یا کلاه های شخصی باشد مورد قبول نیست.استفاده از عینک آفتابی نیز مورد قبول نیست.

توضیح اینکه:
عکسهای با حجاب اسلامی برای بانوان مسلمان و پوشش قدیسان مسیحی مورد قبول است. و اگر حاج خانم یه چشمی هستید تو عکس باید قرص صورت مشخص باشه اگر هم مسلمان نیستید و فقط به لحاظ پوشش زنان در کشورهای اسلامی میخواهید با حجاب یا بدحجاب عکس بندازید باید بدون حجاب عکس بگیرید.

Head Coverings and Hats
o Photos of applicants wearing head coverings or hats are only acceptable if the head covering is worn for religious beliefs; even then, the head covering may not obscure any portion of the face of the applicant. Photographs of applicants with tribal or other headgear not specifically religious in nature will not be accepted; photographs of military, airline, or other personnel wearing hats will not be accepted.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان:
من عکس های شما رو بررسی کردم مشکل عکس کوچولوی شما اینه که یکم با Scale زیاد Crop شده و این عمل پروسه عکس نداره. یعنی باید از روی فایل اصلی دوباره crop بشه ولی با scale کمتر. و مشکل عکس همسرتون هم اینه که فضای خالی بالای سر کمه. میشه درستش کرد باید روی عکس راست کلیک کنید بعد edit رو زده در نرم افزار Windows Paint چهار طرف عکس 4 تا نقطه ظاهر میشه بعدش نقطه ایی که پایین و وسط عکس قرار داده رو کمی پایین کشیده تا فضای بیشتری بوجود بیاد بعدش از منوی Edit گزینه Select all رو انتخاب کرده و با موس کمی عکس رو پایین بکشید تا در بالای سر فضای اضافی ایجاد بشه بعدش میتونید با نرم افزاری که در سایت وجود داره عکس رو چک کنید.
تشکر کنندگان: IRANDOKHT ، Mehrafarin
@ ایران دخت:
شما برای اینکه عکست قابل قبول باشه باید طول صورتت(از بالای سرت شامل موها تا زیر چونه) 50 تا 69 درصد ارتفاع کل عکس باشه. چون ارتفاع عکست 600 پیکسله بنابراین طول صورت باید بین 300 تا 414 پیکسل باشه. این برای هر دو عکس برقراره.
ارتفاع چشمات یعنی از وسط چشمات تا پایین عکس باید 56 درصد تا 69 درصد ارتفاع عکس باشه یعنی بین 336 تا 414 پیکسل که برای عکس اول برقراره و عکس دوم ارتفاع چشم 430 پیکسله. پس در مجموع عکس اول درسته و در عکس دوم باید ارتفاع چشم کم بشه. اگه اصل عکسو داشته باشی میشه درستش کرد. چون ارتفاع چشم زیاده باید فضا از بالای سر بیشتر برداری و از زیر شونه ها کمتر، راحت درست میشه. اون دو تا بیضی رو هم ول کنید.
تشکر کنندگان: IRANDOKHT
حالا واسینکه بررسی کنیم، عکساتونو دوباره بزارید فقط با این تفاوت که 2 تا نقطه سفید هم جای چشاتون بگذارید(دقیق لطفاً). با این نقطه های سفید ارتفاع چشمو راحت میشه اندازه گرفت. بیزحمت پست قبلیتونم پاک کنید که جا زیاد نگیریم.
سلام دوستان من سوالم رو توی پست های قبلی پرسیدم ولی جواب ندیدم اگه دوستان کسی اطلاعی داره لطفا بگه تا من هم مطمئن تر بشم . درضمن من توی سایت اصلی عکسم رو چک کردم ولید بود و در قسمت دیگه سایت بیضی صورت هم درست بود حالا % پیکسل ها درسته یا ممکنه اشتباه باشه ؟ اگر نه چه طوری روی عکس یک قسمت صورت پیکسلهارو چک کنم ؟

سلام به دوستان من بلاخره بعد از رفت وآمد های مکرر تونستم عکس مورد نظرم رو در عکاسی با مشخصات بگیرم بلاخره ولی یکم ابهام دارم عکس اولی که گرفتم مستقیما دیجیتالی و 1m حجم داشت (خودم کمش کردم)و وارد سایت(http://travel.state.gov/visa/visaphotore...#diversity ) میشدم برای چک کردنش مشکل داشت 2باره رفتم بلاخره عکاسی و جدید گرفتم ، مشخصات رو تنظیم کرد عکس دومی توی مشخصاتش که میرم نوع دوربین رو نمیزنه برای تاریخ هم توی general نوشته 9/15 /created 2012 همچنین در قسمت دیگه(summary--->>advance) این مشخصات رو نوشته:
پیکسل هاش درس نوشته - رزولیشن ها یش رو هردو 300 dpi نوشته + عمق رنگ 24 و frame count را هم 1 نوشته واین چیز هارا هم نوشته : property creation soft ------Adob photoshop CS3 windows
color Representation---------------- sRGB
حالا این با این مشخصات مشکلی نداره ؟ چون اولی با نشانگر موس که روش نگه میدارم نوع دوربین و تمام مشخصات میزنه (دومی و اصلی نه نمیزنه) ؟ این قضیه مشکل ساز نیست ؟ (فرمت عکس هم کهJPEG درسته .)
بعدا هم که توی همون سایت بالارفتم بعد از عملیات ذخیره همچین یکم ،خیلی کم(به مقدار کم) تصویر در 100% شترنجی مانند به نظر میرسه که اگه در 50 یا 60% بذاری کاملا طبیعی است ، این مسئله چی مشکل نداره ؟
دوستان ببخشید اگه طولانی شد اینشالله که یکی از دوستان جواب بده وراهنمایی کنه باتجربه ها و علما هم تایید کنند وبین علما اختلاف نیفته تا من هم مثل دوستان این مرحله رو خوب بگذرانم .
به امید موفقیت
براى تو هيچ شهرى بهتر از شهر ديگر نيست،بهترين شهرها شهرى است كه تو را بپذيرد و در آن آسوده باشى
. امام علی(ع)حکمت434

تشکر کنندگان: storagemeter
@ایران دخت
خواهش میکنم انجام وظیفس... این عکسا جفتش قابل قبوله. شما هر کدوم از این عکسارو روی صفحه مانیتور باز کنی یک ارتفاعی داره که با خط کش قابل اندازس. طول صورت ها هم با خط کش 50 تا 69 درصد ارتفاعه کله و ارتفاع چشم هم 56 تا 69 درصد ارتفاع کله... عکسا بقیه شرایطو هم دارن بناباین قابل قبوله. توصیه من به تمام دوستانی که میتونن خودشون عکس بگیرن اینه که پیش این عکاس های کارنابلد و مدعی نرن. البته بیشترشون.

سلام، پست بالایی منو بخونید تا حدودی دستتون میاد.

(2012-09-21 ساعت 22:43)farmad نوشته:  سلام دوستان من سوالم رو توی پست های قبلی پرسیدم ولی جواب ندیدم اگه دوستان کسی اطلاعی داره لطفا بگه تا من هم مطمئن تر بشم . درضمن من توی سایت اصلی عکسم رو چک کردم ولید بود و در قسمت دیگه سایت بیضی صورت هم درست بود حالا % پیکسل ها درسته یا ممکنه اشتباه باشه ؟ اگر نه چه طوری روی عکس یک قسمت صورت پیکسلهارو چک کنم ؟
به امید موفقیت
تشکر کنندگان: IRANDOKHT ، j@vad
(2012-09-21 ساعت 23:00)storagemeter نوشته:  @ایران دخت
خواهش میکنم انجام وظیفس... این عکسا جفتش قابل قبوله. شما هر کدوم از این عکسارو روی صفحه مانیتور باز کنی یک ارتفاعی داره که با خط کش قابل اندازس. طول صورت ها هم با خط کش 50 تا 69 درصد ارتفاعه کله و ارتفاع چشم هم 56 تا 69 درصد ارتفاع کله... عکسا بقیه شرایطو هم دارن بناباین قابل قبوله. توصیه من به تمام دوستانی که میتونن خودشون عکس بگیرن اینه که پیش این عکاس های کارنابلد و مدعی نرن. البته بیشترشون.

پس یعنی به نظر شما خیالم دیگه از بابت عکس راحت باشه و همین دوتا را برای ثبت نام ارسال کنم؟
تشکر کنندگان:
بله دوست عزیز خیالت راحت باشه. فقط یک مسئله ای. شما بعد از اینکه شرکت کردی ممکنه اسمت دراد(من که از خدامه) ممکنه هم 20 سال شرکت کنی و اسمت درنیاد(زبونم لال). بنابراین اگه میخوای واقعاً بری به فکر راه های دیگه ای هم باش. اطلاعات راه ها و کشورهای دیگرو هم میتونی از همین مهاجرسرا بدست بیاری. ایام بکام

(2012-09-21 ساعت 23:05)IRANDOKHT نوشته:  
خواهش میکنم انجام وظیفس...

پس یعنی به نظر شما خیالم دیگه از بابت عکس راحت باشه و همین دوتا را برای ثبت نام ارسال کنم؟
(2012-09-21 ساعت 22:43)farmad نوشته:  سلام دوستان من سوالم رو توی پست های قبلی پرسیدم ولی جواب ندیدم اگه دوستان کسی اطلاعی داره لطفا بگه تا من هم مطمئن تر بشم . درضمن من توی سایت اصلی عکسم رو چک کردم ولید بود و در قسمت دیگه سایت بیضی صورت هم درست بود حالا % پیکسل ها درسته یا ممکنه اشتباه باشه ؟ اگر نه چه طوری روی عکس یک قسمت صورت پیکسلهارو چک کنم ؟

دوست عزیز شما سرتون کاملا داخل بیضی قرار میگیره؟ میشه عکس منو باعکس خودتون مقایسه کنید ببینید چه تفاوتی دارند که عکس من اینطور قرار نمیگیره.....یک بارهم یکیشو کروپ کردم و سیو کردم اماوقتی دوباره گذاشتم (همون کروپ شده را) باز هم از بیضی خارج بود!!!!!

(2012-09-21 ساعت 23:20)storagemeter نوشته:  بله دوست عزیز خیالت راحت باشه. فقط یک مسئله ای. شما بعد از اینکه شرکت کردی ممکنه اسمت دراد(من که از خدامه) ممکنه هم 20 سال شرکت کنی و اسمت درنیاد(زبونم لال). بنابراین اگه میخوای واقعاً بری به فکر راه های دیگه ای هم باش. اطلاعات راه ها و کشورهای دیگرو هم میتونی از همین مهاجرسرا بدست بیاری. ایام بکام

(2012-09-21 ساعت 23:05)IRANDOKHT نوشته:  [quote='storagemeter' pid='216432' dateline='1348252210']
@ایران دخت

شما از برندگان هستید یا مثل من از تلاش کنندگان و منتظرین؟Smile

دوستان عزیز شما سرتون کاملا داخل بیضی قرار میگیره؟ میشه عکس منو باعکس خودتون مقایسه کنید ببینید چه تفاوتی دارند که عکس من اینطور قرار نمیگیره.....یک بارهم یکیشو کروپ کردم و سیو کردم اماوقتی دوباره گذاشتم (همون کروپ شده را) باز هم از بیضی خارج بود!!!!!

(2012-09-21 ساعت 23:20)storagemeter نوشته:  بله دوست عزیز خیالت راحت باشه. فقط یک مسئله ای. شما بعد از اینکه شرکت کردی ممکنه اسمت دراد(من که از خدامه) ممکنه هم 20 سال شرکت کنی و اسمت درنیاد(زبونم لال). بنابراین اگه میخوای واقعاً بری به فکر راه های دیگه ای هم باش. اطلاعات راه ها و کشورهای دیگرو هم میتونی از همین مهاجرسرا بدست بیاری. ایام بکام

(2012-09-21 ساعت 23:05)IRANDOKHT نوشته:  

این آخرین تلاشمه ....Tongue
تشکر کنندگان: S0SHiANT
دوست عزیز تا جایی که میتونی خودت این کارو انجام بده. فکر میکنم اول تاپیک چندتا لینک بود واسه اونایی که خودشون می خوان عکس بگیرن.

(2012-09-22 ساعت 05:48)badbat نوشته:  بچه ها می‌شه خواهش کنم یه عکاسی خوب که اینکاره باشه بهم معرفی کنید تو تهران؟

ترجیحا غرب باشه
تشکر کنندگان: badbat
این همه مشخصات رو باید در هنگام عکس گرفتن به عکاس بگیم؟بیش از ده تا مشخصه رو چه جوری بهش بفهمونیم؟
تشکر کنندگان:
سلام خدمت مدیران سایت
می خواستم بدونم عکس با کت شلوار و کروات باید باشد؟ من عکس بدون کروات دارم ایا باید عکس مجدد بندازم؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-24 ساعت 10:55)javad_hani نوشته:  سلام خدمت مدیران سایت
می خواستم بدونم عکس با کت شلوار و کروات باید باشد؟ من عکس بدون کروات دارم ایا باید عکس مجدد بندازم؟

نه نیاز نیست که حتما کت و شلوار بپوشید یا کراوات بزنید. ولی بهتره پوشش و لباس در عکس پرسنلی کمی رسمی هم باشه. ولی اگه نبود مشکلی پیش نمیاد.
تشکر کنندگان: javad_hani
سلام
کسی عکاسی مناسبی توی اصفهان میشناسه؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-24 ساعت 15:41)armin1272 نوشته:  سلام
کسی عکاسی مناسبی توی اصفهان میشناسه؟

درود بر شما ...
به هر عکاسی با تجربه ای که پیدا کنید بگید یه عکس برای لاتاری میخواهید حتما عکس خوبی براتون میگیره تا نیازی به ویرایش در فتو شاپ نداشته باشه .%
موفقیت های بزرگ لازمه اراده ی قوی هستند.!
تشکر کنندگان: armin1272 ، parastoo mohajer

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان