کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری و سوالات مرتبط با آن
دوست عزیر جای سوال شما تو این تاپیک نیست به همین علت کسی جوابتون رو نمیده. لطفا کمی وقت بگذار و تاپیک ها مربوطه رو مطالعه کن تا جواب همه سوالات خودت رو بگیری
برو به این تاپیک و چند تا پست اول رو بخون
http://mohajersara.com/thread-5436.html
ولی باز من جوابتون رو میدم. زمان ثبت نام لاتاری 2014 روز سه شنبه 2 اکتبر 2012 ساعت 12 ظهر به وقت شرق آمریکا است که برابر با 11 مهر 1391 ساعت 7:30 بعد ازظهر به وقت تهران شروع میشه و به مدت یک ماه برای ثبت نام فرصت دارید. مدارک خاصی مورد نیاز نیست فقط عکس با مشخصات خواسته شده و مشخصات فردی (مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد و آدرس و کد پستی و مشخصات همسر و فرزندان ) در ضمن حداقل میزان تحصیلات باید دیپلم باشه.
اینم آدرس سایت برای ثبت نام
www.dvlottery.state.gov
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: hamidrezagh
(2012-09-17 ساعت 14:15)IRANDOKHT نوشته:  امیر آقا پست آخر منو خوندید؟ نظرتون در مورد حجم عکس چیه؟ممنون

فکر کنم با اون یکی امیر بودی. ولی فرقی نمیکنه. من جواب میدم.
شما از اینجا عکست رو چک کن: https://www.dvlottery.state.gov/photo.aspx
اگر اوکی داد، یعنی از نظر ابعاد و سایز و عمق رنگ و در کل مشخصات فنی مشکلی نداره. اما بقیه موارد رو باید خودت بررسی کنی: ارتفاع سر و ... که تو همون پیجی که لینکشو دادم مفصل و دقیق توضیح داده. نیازی به راهنمایی کسی هم نداری. میتونی خودت همه رو بررسی کنی.
تشکر کنندگان: storagemeter ، IRANDOKHT ، j@vad
(2012-09-17 ساعت 14:26)Sheriff نوشته:  
(2012-09-17 ساعت 14:15)IRANDOKHT نوشته:  امیر آقا پست آخر منو خوندید؟ نظرتون در مورد حجم عکس چیه؟ممنون

اگر اوکی داد، یعنی از نظر ابعاد و سایز و عمق رنگ و در کل مشخصات فنی مشکلی نداره. اما بقیه موارد رو باید خودت بررسی کنی: ارتفاع سر و ... که تو همون پیجی که لینکشو دادم مفصل و دقیق توضیح داده. نیازی به راهنمایی کسی هم نداری. میتونی خودت همه رو بررسی کنی.

ممنونم از لینکی که گذاشتید ...از نظر فنی ولید میزنه ولی ارتفاع سر و این پیکسل ارتفاع .....نمبدونم اینکارو چطوری انجام بدم ....Sad
تشکر کنندگان:
(2012-09-17 ساعت 15:10)IRANDOKHT نوشته:  

ممنونم از لینکی که گذاشتید ...از نظر فنی ولید میزنه ولی ارتفاع سر و این پیکسل ارتفاع .....نمبدونم اینکارو چطوری انجام بدم ....Sad

اندازه سر رو با این چک کنید: http://travel.state.gov/_res/flash/cropp...opper.html
تشکر کنندگان: j@vad
(2012-09-17 ساعت 15:32)Sheriff نوشته:  
(2012-09-17 ساعت 15:10)IRANDOKHT نوشته:  

اندازه سر رو با این چک کنید: http://travel.state.gov/_res/flash/cropp...opper.html

دیگه داره اشکم در میاد....تو این آپلود میکنم خیلی سر بزرگه وقتی هم که تا آخر میزارم روی منفی که کوچیک بشه بازم گوشها تو اون دایره جا نمیشه....چیکار کنم؟
تشکر کنندگان:
تا من از درست بودن عکسهامون دیوانه نشدم تو رو خدا بگید چیکار کنم؟ تو لینکی که امیر اقا گذاشته http://travel.state.gov/_res/flash/cropp...opper.html# میرم سر خیلی بزرگه....وقتی میخوام کوچیکش کنم از سایز عکس خارج میشه یعنی فرمش دیگه 5 در 5 نیست و از بالا عکس کوچیکتر از فرمی میشه که گذاشته.....عکس پسرم هم که هر کاری میکنم تا آخر هم روی منفی میزارم بازم گوشهاش بیرون میمونه .....اگر گوشها تو دایره ها جا نشه و بیرون بمونه باید چیکار کنم برم عکاسی بهش لینکو بدم ببینه و درستش کنه؟

مشخصات کلی عکسمون اینه:

width:600 pixels: تعداد پیکسل عرضی
height:600 pixels: تعداد پیکسل طولی
horizontal resolution:304 dpi : دقت تصویر افقی (Dot per Inch) نقطه در اینچ
vertical resolution:304 dpi: دقت تصویر عمودی (Dot per Inch) نقطه در اینچ
bith depth:24 : ساختار رنگی
frame count:1: تعداد تصاویر
eQuipment make:canon : تجهیزات استفاده شده (مارک دوربین)
camera model:canon eos 350d digital : مدل دوربین
creation softeare:adobe photoshop7.0 me : نرم افزار استفاده شده جهت اعمال تغییرات
color representation:srgb: نمایش رنگی Super RED Green Blue بهترین کیفیت نمایشی
shater speed:1/100 sec: سرعت شاتر
lens aperture:f/13: نوع لنز
flash mode: نوع فلاش
focal length:47 mm: فاصله کانونی
f-number:f/13: شماره کانونی
exposure time:1/100 sec: زمان نوردهی
iso speed:iso-100: میزان سرعت و حساسیت
metering mode:pattern : مدل اندازه گیری
exposure program:manual: برنامه نوردهی
exposure compensation:0 step: تطبیق نوردهی
date picture taken: 2012/08/30: تاریخ گرفته شدن عکس

فاصله کانونی عکس پسرم 85 هستش مال من 47 هست استاندارد فاصله کانونی چقدره؟

این حجم عکس پسرمه : size:50.0 kb(51,205 bytes) size on disk:52.0(53,248 bytes

حجم عکس خودم هم هست:size:149 kb(152,922 bytes) size on disk :152kb(155,648 bytes( ممنونم از راهنماییتون

بگید من با این ماجرای عکس چیکار کنم؟
تشکر کنندگان:
آقایون خانوما ، یکی به من بگه چرا ملت رو میترسونید ؟
ابعاد تصویر که 600*600 پیکسل باشه و چه میدونم تاریخ ثبت شده تو عکس درست باشه و فاصله اونم جوری که شونه هاتون مطابق نمونه هایی که موجود هست پیدا باشه و حداقل 50% عکس رو سر شما تشکیل بده دیگه مشکلی نیست فکر کنم.
دیگه عمق تصویر و سانتر و پاس تصویر و یا حجم عکس و اینا از کجا در اومد !
سر خودتون و درد نیارید ، درسته نگرا نید ، منم وحشتناک نگرانم اما نمیخواید عکستون رو تو مسابقه عکاسی حرفه ای به نمایش برزاید که !
نه به خودتون شوک بدید نه به دیگران .
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان: IRANDOKHT ، amir_cool_2001 ، اردوان ، j@vad
(2012-09-18 ساعت 14:51)S0SHiANT نوشته:  آقایون خانوما ، یکی به من بگه چرا ملت رو میترسونید ؟
ابعاد تصویر که 600*600 پیکسل باشه و چه میدونم تاریخ ثبت شده تو عکس درست باشه و فاصله اونم جوری که شونه هاتون مطابق نمونه هایی که موجود هست پیدا باشه و حداقل 50% عکس رو سر شما تشکیل بده دیگه مشکلی نیست فکر کنم.
سر خودتون و درد نیارید ، درسته نگرا نید ، منم وحشتناک نگرانم اما نمیخواید عکستون رو تو مسابقه عکاسی حرفه ای به نمایش برزاید که !

سلام ....آخه پس چرا تو این لینک سرمون بزرگتره و کوچیکشم میکنم بازم مچ نمیشه؟ برای شما مچ میشه تو اون لینک بالا؟ حجم عکس تا چه میزان باید باشه؟
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت تمام دوستان مشخصات زیر عینا در دستور العمل ثبت نام لاتاری 2014 خواسته شده. لطفا به موارد یاد شده دقت کنید و با عکس خودتون تطبیق بدید تا دچار مشکل نشوید.
لینک خبر:
http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions.pdf

Head Position
o The person being photographed must directly face the camera.
o The head of the person should not be tilted up, down, or to the side.
o The head height or facial region size (measured from the top of the head, including the hair, to the bottom of the chin) must be between 50 percent and 69 percent of the image's total height. The eye height (measured from the bottom of the image to the level of the eyes) should be between 56 percent and 69 percent of the image's height.
 Digital Image Head Size Template
Review examples on the Photo Requirements webpage
 Background
o The person being photographed should be in front of a neutral, light-colored background.
o Dark or patterned backgrounds are not acceptable.
 Focus
o The photograph must be in focus.
 Decorative Items
o Photographs in which the person being photographed is wearing sunglasses or other items that detract from the face will not be accepted.
 Head Coverings and Hats
o Photos of applicants wearing head coverings or hats are only acceptable if the head covering is worn for religious beliefs; even then, the head covering may not obscure any portion of the face of the applicant. Photographs of applicants with tribal or other headgear not specifically religious in nature will not be accepted; photographs of military, airline, or other personnel wearing hats will not be accepted.
Color photographs in 24-bit color depth are required. Color photographs may be downloaded from a camera to a file in the computer or they may be scanned onto a computer. If you are using a scanner, the settings must be for True Color or 24-bit color mode. See the additional scanning requirements below.
Technical Specifications
The submitted digital photograph must conform to the following specifications or the system will automatically reject the E-DV entry form and notify the sender.
 Taking a New Digital Image. If a new digital image is taken, it must meet the following specifications:
 Image File Format:
The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
 Image File Size:
The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
 Image Resolution and Dimensions:
Minimum acceptable dimensions are 600 pixels (width) x 600 pixels (height). Image pixel dimensions must be in a square aspect ratio (meaning the height must be equal to the width).
 Image Color Depth:
Image must be in color (24 bits per pixel). 24-bit black and white or 8-bit images will not be accepted.
 Scanning a Submitted Photograph. Before a photographic print is scanned, it must meet the compositional specifications listed above. If the photographic print meets the print color and compositional specifications, scan the print using the following scanner specifications:
 Scanner Resolution:
Scanned at a resolution of at least 300 dots per inch (dpi).
 Image File Format:
The image must be in the Joint Photographic Experts Group (JPEG) format.
 Image File Size:
The maximum image file size is 240 kilobytes (240 KB).
 Image Resolution:
600 by 600 pixels.
 Image Color Depth:
24-bit color. [Note that black and white, monochrome, or grayscale images will not be accepted.]
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: storagemeter ، wushu kung fu ، j@vad
مشخصات عکس:
- سایز فایل نباید بیشتر از 240 کیلو بایت بشه.
- رنگی باشه.
- عمق رنگ 24 بیت (16 میلیون رنگ)
- ابعاد 600x600 پیکسل
- تاریخ عکس مهم نیست. (فقط باید جدید باشه که شباهت داشته باشه به قیافه فعلیتون) اگر چهره شما از سه سال پیش تکون هم نخورده، همون عکس سه سال پیش را استفاده کنید.
- شونه ها اصلا مد نظر نیست و مهم نیست.
- چیزی که مهمه ارتفاع سره و فاصله چشمها از پایین عکس. حتی عرض سر هم مهم نیست. ارتفاع سرتون باید بین اون دو تا بیضی عمودی باشه. گوشها هم بزنه بیرون مهم نیست.
- اگر در حالت عادی ارتفاع سرتون از بیضی بزرگتر هم بیشتر میشه (یا از بیضی کوچک هم کوچکتر)، عکستون مناسب نیست. به همان عکاسی مراجعه کنید و بگید که عکستون را دوباره ویرایش کنند (نسخه اصلی را روی کامپیوتر دارند که کل نیم تنه شما را شامل میشه و میتونند راحت از توش انتخاب کنند.)
و بقیه موارد که در متن انگلیسی ذکر شده.
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، Omidooo ، S0SHiANT ، mani.iht ، اردوان ، Mehrafarin ، pr.kia ، safajoo ، j@vad
[quote='amir_cool_2001' pid='215080' dateline='1347973109']
با سلام خدمت تمام دوستان مشخصات زیر عینا در دستور العمل ثبت نام لاتاری 2014 خواسته شده. لطفا به موارد یاد شده دقت کنید و با عکس خودتون تطبیق بدید تا دچار مشکل نشوید.
لینک خبر:
http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions.pdf

تا اونجا که من متوجه شدم همه شرایط مثل سالهای قبل هستش.....

در گزینه عکس به جای پیکسل درصد را زده ولی عکس هم به همون سایز هستش و با همون مشخصات.....اینطور نیست؟

کسی عکاسی میشناسه که کاملا وارد باشه ...من از خیر عکسم گذشتم و میخوام دوباره عکس بگیرم.....امروز رفتم و بهش باز هم توضیح دادم که سرها خیلی بزرگه و داد طبق همون پرینتی که پیکسلهای ارتفاع را مشخص کرده تنظیم کرد .....آوردم دویاره بزرگتر از دایره هاست ......دیگه روم نمیشه باز برم ....نمیدونم چی بگم؟ خب اونکه همه رو طبق دستور انجام داده پس چرا سرمون داخل دایره های قرار نمیگیره؟ تو رو خدا یه نفر که تو تهران عکس دقیق و کامل گرفته شماره عکاسیشو بزاره .....ممنون
تشکر کنندگان:
(2012-09-18 ساعت 16:13)IRANDOKHT نوشته:  
(2012-09-18 ساعت 14:51)S0SHiANT نوشته:  آقایون خانوما ، یکی به من بگه چرا ملت رو میترسونید ؟

سلام ....آخه پس چرا تو این لینک سرمون بزرگتره و کوچیکشم میکنم بازم مچ نمیشه؟ برای شما مچ میشه تو اون لینک بالا؟ حجم عکس تا چه میزان باید باشه؟

نمیدونم به خدا ! شما توی تهران هستید و عکاس ها اینجور گیج میزنن !
وای به حال من پس .
700 خان رستم داریم . حرص و جوش

(2012-09-18 ساعت 18:46)Sheriff نوشته:  مشخصات عکس:
- سایز فایل نباید بیشتر از 240 کیلو بایت بشه.
- رنگی باشه.
- عمق رنگ 24 بیت (16 میلیون رنگ)
- ابعاد 600x600 پیکسل
- تاریخ عکس مهم نیست. (فقط باید جدید باشه که شباهت داشته باشه به قیافه فعلیتون) اگر چهره شما از سه سال پیش تکون هم نخورده، همون عکس سه سال پیش را استفاده کنید.
- شونه ها اصلا مد نظر نیست و مهم نیست.
- چیزی که مهمه ارتفاع سره و فاصله چشمها از پایین عکس. حتی عرض سر هم مهم نیست. ارتفاع سرتون باید بین اون دو تا بیضی عمودی باشه. گوشها هم بزنه بیرون مهم نیست.
- اگر در حالت عادی ارتفاع سرتون از بیضی بزرگتر هم بیشتر میشه (یا از بیضی کوچک هم کوچکتر)، عکستون مناسب نیست. یه همان عکاسی مراجعه کنید و بگید که عکستون را دوباره ویرایش کنند (نسخه اصلی را روی کامپیوتر دارند که کل نیم تنه شما را شامل میشه و میتونند راحت از توش انتخاب کنند.)
و بقیه موارد که در متن انگلیسی ذکر شده.

ممنون امیر جان ، اما زحمتی نیست که بقیه موارد که توی متن انگلیسی هست رو هم بگی که من نت برداری کنم ببرم بکوبم تو پیشونی عکاس که فردا نگه نگفتی .
ممنون میشم داداش
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان: امیر مهاجر
- زمینه عکس سفید یا رنگ روشن.
- زمینه تیره یا نقش و نگاردار قابل قبول نیست (رنگ یکدست ترجیحا سفید یکدست)
- عکس فوکوس یاشد. (تار نباشد)
- عینک یا دیگر آیتمهای تزئینی که جلوی قسمتی از صورت را بگیرد نپوشیده باشید.
- کلاه و پوشش سر نداشته باشید. (تنها استثناء قابل قبول مواردی است که به دلیل عقاید مذهبی پوشیده شوند. حتی در آن صورت هم هیچ قسمتی از صورت نباید پوشیده شده باشد. پوششهای قبیله ای و امثال آن که ریشه مذهبی ندارند قابل قبول نیستند. عکس با کلاه نظامی، ایرلاینی و انواع دیگر پرسنلی قابل قبول نیست.)
- فرمت عکس JPEG یعنی پسوند فایل باید jpg باشد.
- عمق زنگ باید 24 بیت باشد. 8 بیت و 1 بیت (سیاه و سفید) یا طیف خاکستری قابل قبول نیست.
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، IRANDOKHT ، j@vad ، ساقر
(2012-09-19 ساعت 02:48)IRANDOKHT نوشته:  بچه ها من عاقبت با خط کش دارم عکسمو با نمونه هایی که گذاشتن مقایسه میکنم ......لطفا بگید عرض عکستون چند سانتی متر شده؟ یعنی 600 در 600 پیکسل چند سانتیمتر روی مونیتور دارید؟ عکس من 16 سانتی متر و 2 میلی متر شده.......عکسی که تو سایت میتونیم ارتفاع سرمونو گروپ کنیم عرضش 5/9سانتیمتر هستش

دوست عزیز، این روش مناسبی برای مقایسه اندازه ها نیست! چون ابعاد پیکسل در مانیتورها و رزلوشن های مختلف متفاوته.
بهترین کار اینه که عکستون را به یک نفر وارد بدید براتون درست کنه.
تشکر کنندگان: الهه سابق ، IRANDOKHT ، amir_cool_2001 ، wushu kung fu
(2012-09-19 ساعت 03:12)elahenadafy2 نوشته:  بچه ها عکاسیا که اکثرشون عکس لاتاری میندازن. چرا خودتونو تو دردسر میندازین؟

ما هم مثلا رفتیم عکاسی عکس گرفتیم.....اما همچنان در کش و واکش تنظیمات هستیم دوست عزیز
تشکر کنندگان: S0SHiANT

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان