کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: چپ دستی یا راست دست؟
چپ دستم
56.85%
83 56.85%
چپ دست نیستم ولی چپـدستـ‌ها را دوست دارم
34.25%
50 34.25%
چپ دست نیستم، با چپ دستان هم کاری ندارم!
8.90%
13 8.90%
مجموع 146 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن چپـدست‌های مهاجرسرا
(2012-11-22 ساعت 13:30)امیر مهاجر نوشته:  
(2012-11-22 ساعت 00:40)پروا نوشته:  بچه ها ٦ نيش يادتونه؟ من مخصوص چپ دست هاشو دارم، Smile

۶ تا نیش چیه؟!

شش نيش براي نوشتن خط خوشنويسي بود ، محصول كشور ايتاليا(مطمئن نيستم)، جوهر پليكان توي مشكش پر ميكرديم و از سر نازك داشت تا سر پهن ، كاربردش مثل قلم خودمون بود ولي خوب حرفه اي تر فقط راست دستش در ايران بود اونهم فقط چند جاي محدود، قبلا گفتم چون خيلي اذيت ميشدم مجبور شدم خط رو با دست راست بنويسم ، ولي بعدا كه پدرم اين رو در يكي از سفر هاشون برام خريدند با اين هم نوشتم ، البته ديگه به دست راست عادت كرده بودم. هنوز هم دارمش . الان هم فكر ميكنم توي ايران هست(البته باز هم راست دستش) البته نه كيفيت اون زمان رو دارند نه اصالت او موقع رو ، نيش هاي ٦ نيش چپ دست كاملا خط اريب نوكش با راست دست ها متفاوت بود، ولي دقيقا عكس هم نبودند.
پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، امیر مهاجر ، sadeghi897 ، mehdiii ، kasrafo ، msar
(2012-11-22 ساعت 17:05)سارا2013 نوشته:  سلام منم راست دستمااااااااااااااااااا
خوش اومدي به انجمن ما ، ميتوني از همين الان تمرينتو شروع كني ، بابت انگيزه فقط اينو بدون كه دست راست ما چپ دست ها از دست چپ شما راست دست ها خيلي قوي ترهBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، shima1364 ، sadeghi897 ، amir82 ، ALI_AGHA ، kasrafo ، payam_prz ، dana ، msar
کاش چپ پاها رو هم اضافه کنین ! اونهایی که فوتبال بازی نکردن 1 راهی داره برای اینکه بدونن چپ پا هم هستن و اونهم نحوه پوشیدن شلوار هست. اگه اول پای چپ بره برای پوشیدن شما چپ پایید. حالا میدونستین گفته میشه که افراد چپ دست چپ پا (هر دو در یک زمان) ادمهای بسیار متمرکزی هستن به لحاظ ذهنی ؟ حالا کی هست ؟
جالبه که من چون خواهرم چپ دست بود از بچگی برای تقلید از اون خیلی با دست چپ تمرین میکردم و حالا هم خیلی از کارها رو با دست چپ میتونم انجام بدم البته همونطور که اینجا میگن 1 امریکایی وقتی امریکایی اصل هست که نوشابه داکتر پپر بخوره و فیلم استار وارز رو دوست داشته باشه ! منم میگم که 1 چپ دست اصل کسی هست که راکت پینگ پونگ رو با دست چپ بگیره برا همین من چپ دست اصل نیستم ولی چپ پای اصلم و چپ دستهای اصل رو دوست دارم !
راستی زمانهای قدیم بچه های چپ دست رو توی مدرسه یا مکتب مداد لای انگشتشون میگذاشتن ! که تنبیه بشن و با دست راست بنویسن از این جهت هم شما ها مظلومیت تاریخی دارین !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
البته نمی دونم چرا دوستان به این زودی حکم صادر می کنن
من هم با دست راستم می نویسم هم با دست چپم
کمی تمرین بشه دو دست میشید،دی
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، kasrafo ، msar
1 چیزی که من همیشه از روی اون متوجه چپ دست بودن 1 شخص غایب میشم، برعکس تیک زدنشه!
تـیــک مارک رو میگمااااا
ما راست دستها از سمت چپ به راست میزنیم شما ها از راست به چپ Smile

در ضمن چپ دستها پول رو هم برعکس راست دستها میشمارن، البته من 1جورایی 2رگه ام! انگار قرار بود چپ دست بشم، چون بعضی کارها رو با دست چپ انجام میدم.
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
پاسخ
متاسفانه پدر بنده با زور و کتک و محرومیت از شیطونی در بچگی باعث راست دست شدنمون شد
من و برادرم درخواست پناهندگی چپ دستی میکنیم به این انجمن
پاسخ
تشکر کنندگان: ALI_AGHA ، frozen mind ، الهه سابق ، مهتاب - 2251 ، shabnam.84 ، msar
من تو نوشتن راست دست هستم ولی در غذا خوردن چپ دست .
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Ali Sepehr ، الهه سابق ، kasrafo ، msar
چپ دستم و خط ریزم هم خوبه. ولی خط درشت رو چند بار سمتش رفتم ولی نشد که نشد. با ماشین وایت برد میتونم خوب بنویسم ولی به قلم و دوات که میرسه همه چیز میریزه به هم.
تا به حال همه جور امتحان و کنکوری دادم و در همه هم در فرم ثبت نام نوشتم که چپ دست هستم ولی باز هم با صندلی راست دست مواجه شدم. فکر کنم اگر صندلی چپ دست هم بزارن که بعیده از بس چنین چیزی ندیدم اصلا نتونم پشتش صاف بشینم.
پاسخ
تشکر کنندگان: shima1364 ، bat ، امیر مهاجر ، apoornaki ، frozen mind ، kasrafo ، msar
(2012-11-25 ساعت 07:33)frozen mind نوشته:  بهترین دوستم یا بهتره بگم پاره وجودم که سابقه دوستیمون به 22 سال قبل میرسه چپ دسته.

سهیل جان اینطور هم نیست که چپ دست و پاها همیشه آدمای متمرکزی باشن. یه همکار داشتم که چپ دست بود و دست کم 15 سال از من بزرگتر. با این که از خیلی از همکارام باسوادتر بود، همیشه گیج میزد و مایه خنده بقیه می شد! این بنده خدا هر کاری براش می کردم منفی برداشت می کرد اما نمی تونست چیزی بگه چون پستم ازش خیلی بالاتر بود. آخرش یک بار شنیدم که به یکی گفته بود «می دونین چرا با فروزن مایند آبم توی یه جوب نمیره؟ به خاطر این که اون راست دسته و از سمت چپ مغزش دستور می گیره، ولی من چپ دستم و از قسمت راست مغزم دستور می گیرم»!!!!!!! مغزم سوت کشید! Big Grin
فروزن جان حالا مطمئنی چپ پا هم بوده ؟ فرق میکنه ها Big Grin اگه فقط یکیش باشه !
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، frozen mind ، kasrafo ، msar
(2012-11-25 ساعت 07:33)frozen mind نوشته:  بهترین دوستم یا بهتره بگم پاره وجودم که سابقه دوستیمون به 22 سال قبل میرسه چپ دسته.

سهیل جان اینطور هم نیست که چپ دست و پاها همیشه آدمای متمرکزی باشن. یه همکار داشتم که چپ دست بود و دست کم 15 سال از من بزرگتر. با این که از خیلی از همکارام باسوادتر بود، همیشه گیج میزد و مایه خنده بقیه می شد! این بنده خدا هر کاری براش می کردم منفی برداشت می کرد اما نمی تونست چیزی بگه چون پستم ازش خیلی بالاتر بود. آخرش یک بار شنیدم که به یکی گفته بود «می دونین چرا با فروزن مایند آبم توی یه جوب نمیره؟ به خاطر این که اون راست دسته و از سمت چپ مغزش دستور می گیره، ولی من چپ دستم و از قسمت راست مغزم دستور می گیرم»!!!!!!! مغزم سوت کشید! Big Grin

سمت چپش یا سمت راستش؟! Tongue Big Grin

(2012-11-25 ساعت 05:43)soheilbadami نوشته:  -- پست موقت
اقا امیر شما ایمیلتون کار میکنه ؟ (با توجه اینکه پیام ندارید) مرسی. هفته پیش ایمیلی فرستادم.

کار میکنه سهیل عزیز.
الساعه چک میکنم و پاسخ میدم. حتما از چشمم افتاده یا اسپم شده.
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، shahrzad_a ، kasrafo ، msar
من پسرم چپ دسته، تازه برای نوشتن مثل اوباما خودکار رو میگیره از بالا مینویسه،یه وضعیه ها....
چپ پا هم هست و کلاً می تونه عضو ارشد این تاپیک باشه
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، امیر مهاجر ، shima1364 ، kasrafo ، msar
(2012-11-25 ساعت 15:52)bayat_r نوشته:  من پسرم چپ دسته، تازه برای نوشتن مثل اوباما خودکار رو میگیره از بالا مینویسه،یه وضعیه ها....
چپ پا هم هست و کلاً می تونه عضو ارشد این تاپیک باشه
خدا حفظش کنه،بزور راست دستش نکنی
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، kasrafo ، msar
تا جاییکه بنده میدونم (لطفا در صورت نادرست بودن، پزشکان و مطلعین محترم اصلاح بفرمایند) نیمکرهٔ چپ مغز به اعضای سمت راست فرمان میده (مثل دست و پای راست) و نیمکرهٔ راست مغز به اعضای سمت چپ. حالا وقتی فردی چپ دسته در واقع میتونه دلیلش این باشه که نیمکرهٔ راست مغزش فعال‌تر از نیمکرهٔ چپ مغزشه.
نیمکرهٔ راست عهده‌دار تخیل و تصویر سازی و خلاقیت و خیالبافیه و نیمکرهٔ چپ بیشتر مسائل منطقی رو آنالیز میکنه.
میگن ضمیر ناخودآگاه در نیمکره راست مغزه و ضمیر خودآگاه در نیمکرهٔ چپ.
هر چه نیمکرهٔ چپ فعالتر باشه نیمکرهٔ راست فعالیتش کمتر میشه. وقتی میخوابیم نیمکرهٔ چپ استراحت میکنه و نیمکرهٔ راست فعال میشه و شروع میکنه به خیالبافی و تصویرسازی.
در عوض موقع بیداری و هوشیاری نیمکرهٔ راست در حال استراحته. مواد توهم‌زا و روانگردان هم عملکرد نیمکرهٔ چپ رو به شدت مختل میکنند و فرد دچار تخیل و توهم شدید در عالم بیداری میشه.
علت اینکه کودکان خیلی تخیلشون قویه و همه‌اش به دنبال بازی و تصویرسازی هستند هم همینه. چون نیمکرهٔ چپ مغزشون خیلی فعال نیست.
بچه‌ها زمانی که در خانه یا مهد کودک یا مدرسه شروع به یادگیری میکنند در واقع در حال بیدار کردن و اکتیو کردن نیمکرهٔ چپ مغزشون هستند و به مرور با فعالتر شدن نیمکرهٔ چپ، نیمکرهٔ راست مغزشون فعالیتش کمرنگ تر میشه و اصطلاحا میگیم بزرگ میشوند!
در واقع همهٔ ما کودک درونمون رو هنوز داریم. فقط شدت و ضعف داره.
آدمهای چپ دست به دلیل فعالتر بودن نیمکرهٔ راست مغزشون از قدرت تخیل و تصویرسازی خیلی بالایی برخوردارند و همین امر باعث میشه که خیلی مسائل رو تو یه چشم بهم زدن درک کنند و لازم نباشه از قدرت استنتاج نیمکرهٔ چپ استفاده کنند. میدونید که با تصویرسازی و تخیل قوی درک خیلی از مسائل برای آدم راحت‌تر میشه.
البته لازمه بگم هر کسی که با دست چپ مینویسه لزوما چپ دست نیست و همونطور که تو پستهای قبل هم دیدیم هر کسی که با دست راست مینویسه معناش این نیست که چپ دست نیست!
انسان با تلاش میتونه تمرکز و کنترل مغزش رو روی دست دیگرش قوی تر کنه و به خوبی در این امر مسلط هم بشه.
حالا اگر مثلا شخصی رو دیدیم که کودنه و عقل درست و حسابی نداره، دیگه نباید نگاه کنیم ببینیم راست دسته یا چپ دست. دیگه همچین آدمی نمونهٔ خوبی برای این نیست که بفهمیم راست دست‌ها کودن هستند یا چپ دست‌ها. یا کدامیک باهوشترند.
صحبتهایی که در این زمینه میشه حاصل تحقیقات بسیاری از محققین بوده و به یکی دو مورد هم خلاصه نمیشه.
پاسخ
(2012-11-25 ساعت 16:15)امیر مهاجر نوشته:  ..........نیمکرهٔ راست عهده‌دار تخیل و تصویر سازی و خلاقیت و خیالبافیه و
....علت اینکه کودکان خیلی تخیلشون قویه و همه‌اش به دنبال بازی و تصویرسازی هستند هم همینه. چون نیمکرهٔ چپ مغزشون خیلی فعال نیست.
امیر قاطی شد که آخه پسر من تخیل داره در حد تیم ملی....
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، rouzbehdarvishi ، pooya.n ، kasrafo ، Tomas ، msar
(2012-11-26 ساعت 20:54)bayat_r نوشته:  
(2012-11-25 ساعت 16:15)امیر مهاجر نوشته:  ..........نیمکرهٔ راست عهده‌دار تخیل و تصویر سازی و خلاقیت و خیالبافیه و
....علت اینکه کودکان خیلی تخیلشون قویه و همه‌اش به دنبال بازی و تصویرسازی هستند هم همینه. چون نیمکرهٔ چپ مغزشون خیلی فعال نیست.
امیر قاطی شد که آخه پسر من تخیل داره در حد تیم ملی....

چون چپ دسته دیگه!
پستم رو دوباره با دقت بخون. از اول.
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، rouzbehdarvishi ، pooya.n ، kasrafo ، Tomas ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان