کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت نام خانوادگی و پرسشهای مرتبط با آن
ممنون از دوستان.....
میشه بعد از اینکه خودم توی لاتری برنده شدم مقیم امریکا شدم گرین کارت کرفتم میتونم خانواده خودم مادر خواهر رو بیارم پیش خودم برای همیشه...یا بده 5 سال سیتیزن شدم میتونم...
3D Lead Artist & Designer
Making Video Games

7 سال تجربه ساخت بازی های کامپیوتری در شرکت های بازی سازی ایران به عنوان
سرپرست مدل سازی و مدیر ناظر تولید کیفی بازی در 3 عنوان موفق امده به بازار ایران.
امید به راهنمایی علاقهمندان.
DV 2015 نشد...
DV 2016 حتما میشه خیلی امیدوارم...(نشد..)
DV 2017...?
تشکر کنندگان: shervin4d
(2013-10-08 ساعت 19:56)zepehr نوشته:  سلام
مدیران محترم لطفا راهنمایی کنید
دوست من متولد پاریس /فرانسه هستش .بزرگ شده ایران و فقط پاس ایرانی داره فقط یک سال تو پاریس زمان تولد زندگی کرده...لطفا راهنمایی کنیید چجوری ثبت نام کنه...مثل همیشه ازتون ممنونم.

عزیز دوست شما مگه ملیت فرانسوی نداره خوب توی فرانسه بدنیا اومده در نتیجه میتونه از طریق هر کدوم از ملیت ها اقدام کنه فراموش نکنین که ایشون برای کشور محل تولد در هر صورت باید فرانسه رو انتخاب کنن خوش به حالش فرنگیه[عکس: flag-of-france.gif]
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: zepehr ، محبت
دوست من متولد پاریس /فرانسه هستش .بزرگ شده ایران و فقط پاس ایرانی داره فقط یک سال تو پاریس زمان تولد زندگی کرده...لطفا راهنمایی کنیید چجوری ثبت نام کنه...مثل همیشه ازتون ممنونم.

دوستتون تابعیت ایرانی دارن و فقط محل تولدشون پاریس هست
باید از سهمیه ایران استفاده کنن
we fight for a better life
تشکر کنندگان: zepehr ، King Eagle ، bhr bhr
(2013-10-08 ساعت 20:19)fairy نوشته:  

سوال دوم
در قسمت6 COUNTRY OF ELIGIBILITY FOR THE DV PROGRAM باید کلمهNOرو انتخاب کنه و در قسمت IF NOT.... باید ایران رو انتخاب کنه؟؟؟
شماره کیس : 2014AS79XX
کنسولگری : آنکارا -تغیر به ایروان
تاریخ روئت قبولی : May 1
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : MAY 12
وقت مصاحبه :هفته اول جولای.:-) آپديت فقط روز بعد از مصاحبه
وضعیت: تمام شدن ویزا.Sad

تشکر کنندگان:
(2013-10-08 ساعت 20:25)zepehr نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 20:19)fairy نوشته:  

سوال دوم
در قسمت6 COUNTRY OF ELIGIBILITY FOR THE DV PROGRAM باید کلمهNOرو انتخاب کنه و در قسمت IF NOT.... باید ایران رو انتخاب کنه؟؟؟

تا اونجایی که من همین الان فرم رو خوندم و دستگیرم شد ایشون هر دو جا باید فرانسه رو انتخاب کنن بازم با تجربه تر ها بیان نظر بدن شما این لینک رو نگاه کن http://mohajersara.com/thread-6849-page-39.html
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

تشکر کنندگان: zepehr ، fairy
چک کنید ببینید فرانسه واجد شرایط هست؟
موضوع مهمیه انتخاب ملیت اگه دوستان تجربه ی بیش تری دارن به این سوال جواب بدن لطفا
تشکر کنندگان: zepehr
من چک کردم فرانسه واجد شرایطه Smile
پس از سهمیه اروپا هم میشه استفاده کرد همون طور که king eagle گفتن

اجازه بدید مدیران یا دوستان با تجربه تر هم نظرشون رو بگن که با خیال راحت فرم رو پر کنید
تشکر کنندگان: King Eagle ، zepehr
Sad

تشکر کنندگان:
(2013-10-08 ساعت 19:34)King Eagle نوشته:  
(2013-10-08 ساعت 14:42)elnaz_joon نوشته:  2013چی شده بود ؟؟

الناز خانوم دوره2013 خیلی از عزیزانی که کلیرنسشون با موفقیت به پایان رسیده بوده متاسفانه نتونستن ویزا دریافت کنن چون ویزا تموم شده بوده و خیلی از عزیزان دست از پا دراز تر برگشتن به ایران در حالی که تموم زندگیشون رو فروخته بودن و شدن از اینجا رونده از اونجا مونده Sad

چقدر بد !
تشکر کنندگان: King Eagle

دوست عزیز، ایا در شناسنامه شون ثبت شده که در پاریس بدنیا اومدن؟ اگر ثبت شده کشور محل تولد رو بزنن فرانسه ولی کشور واجد شرایط رو بزنن ایران... و در قسمت 6 هم باید گزینه خیر رو انتخاب کنند... اگر هر 2 رو فرانسه بزنن باید همونجا برن مصاحبه، اگر این کار براشون راحت هست اروپا رو هم میتونن انتخاب کنند چون در سالِ 2013 موردی داشتیم که متولد ترکیه بودن و از سهمیه اروپا استفاده کرده بودن...
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: King Eagle ، اشکان 3D ، fairy ، zepehr
ممنون از دوستان.....
میشه بعد از اینکه خودم توی لاتری برنده شدم مقیم آمریکا شدم گرین کارت کرفتم میتونم خانواده خودم مادر خواهر رو بیارم پیش خودم برای همیشه...یا بده 5 سال سیتیزن شدم میتونم...
تشکر کنندگان:
(2013-10-09 ساعت 00:47)اشکان 3D نوشته:  ممنون از دوستان.....
میشه بعد از اینکه خودم توی لاتری برنده شدم مقیم آمریکا شدم گرین کارت کرفتم میتونم خانواده خودم مادر خواهر رو بیارم پیش خودم برای همیشه...یا بده 5 سال سیتیزن شدم میتونم...

چند تا از دوستان هم سوالاتی راجه به گرین کارت از طریق خانواده داشتن گفتم از هستی خانوم نقل کنم بقیه هم استفاده کنن:

اخذ اقامت از طریق خانواده

فردی که اجازه اقامت قانونی دائمی در آمریکا دارد، شخصی است که ملیت کشوری غیر از آمریکا را داراست و به او اجازه داده شده که به طور دائم در ایالات متحده آمریکا زندگی و کار کند.

اگر فردی از خانواده شما سیتیزن آمریکاست یا دارای اقامت دائم ( گرین کارت ) می باشد و شما مایلید که از طرق او صاحب گرین کارت شوید، آن شخص باید اسپانسر ( حامی ) شما شود و ثابت کند که درآمد یا دارایی کافی در آمریکا برای حمایت از شما – در زمانی که قرار است آمریکا باشید – را داراست. اسپانسر شما ( که عضوی از خانواده شماست) و شما ( به عنوان فردی که قرار است اقامت دائم- گرین کارت- بگیرد) لازم است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

اول : اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) باید درخواست متقاضی را (I-130 Petition for Alien Relative) را که توسط اسپانسر تکمیل شده بررسی و تایید کند (در کیسهای خانوادگی، اسپانسر عضو خانواده متقاضی است) .

دوم : اکثر اسپانسرها باید با مدرک و سند معتبر به اداره مهاجرت ثابت کنند که درآمد یا دارایی کافی برای حمایت از عضو خانواده خود ( فرد متقاضی) دارند و اسنادی را که با عنوان Affidavit of Support میباید، تکمیل و امضا کنند.

سوم: سایر مراحل بسته به نوع رابطه متقاضی و اسپانسر کمی متفاوت است که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرد.

انواع ویزاهای اقامتی خانوادگی

دو گروه ویزای اقامتی ( گرین کارت) خانوادگی وجود دارد که عبارتند از : وابستگاه درجه اول (immediate relatives ) و گروههای مقدم یا اولویت دار خانوادگی (family preference categories).

* ویزای نوع اول به افرادی تعلق می گیرد که وابسته درجه اول ( بلافصل) یک سیتیزن آمریکا باشند. به همین دلیل نام این ویزا را IR یا Immediate Relative می گویند. در این دسته، انواع زیرگروههای زیر وجود دارند:

انواع ویزاهای خانوادگی از طریق وابسته درجه اول ( محدودیت تعداد ندارد )

- IR-1: همسر یک تبعه ( سیتیزن) آمریکا
-IR-2: فرزند زیر 21 سال یک سیتیزن آمریکا
- IR-3: فرزندخوانده یک تبعه آمریکا ( یعنی کودکی که از کشوری دیگر، فرزندخوانده یک سیتیزن آمریکا شده است )
- IR-4 : کودکی که قرار است فرزند خوانده یک سیتیزن آمریکا شود.
- IR-5: والدین یک سیتیزن آمریکا که حداقل 21 سال داراست ( به عبارت دیگر فقط افراد سیتیزنی که بالای 21 سال دارند می توانند برای پدر و مادر خود درخواست گرین کارت کنند)

* ویزای نوع دوم (گروههای مقدم یا اولویت دار خانوادگی ) ( محدود از نظر تعداد ویزا ):

این نوع ویزاها به افرادی تعلق می گیرد که رابطه آنها با فرد سیتیزن آمریکا از نوع همسر، پدر و مادر و فرزندی نیست اما همچنان رابطه نزدیک خانوادگی دارند ( برادر و خواهر) یا آنکه وابسته درجه اول آنها هنوز دارای گرین کارت ( اقامت دائم ) می باشد و سیتیزن نشده است. تعداد ویزاهایی که در این گروه صادر می شود برای هر سال کاری، محدود است. زیر گروه های این شاحه عبارتند از :

- اولویت اول (F1): فرزندان مجرد و بالای 21 سال سیتیزن های آمریکا (حداکثر 23,400 نفر)
-اولویت دوم (F2): همسر، فرزندان زیر 21 سال و فرزندان مجرد بالای 21 سال افرادی که گرین کارت دارند . حداقل 77% تمام ویزاهای این زیرگروه به همسران و فرزندان زیر 21 سال تعلق می گیرد و مابقی به فرزندان مجرد بالای 21 سال تعلق می گیرد ( حداکثر تعداد 114,200 نفر)

- اولویت سوم (F3): فرزندان متاهل افراد سیتیزن آمریکا + همسر و فرزندان خردسال (زیر 21 سال) این افراد ( حداکثر 23,400 نفر)
-اولویت چهارم (F4): برادران و خواهران افراد سیتیزن آمریکا و همسر و فرزندان خردسال آنها (زیر 21 سال) در صورتی که فرد سیتیزن حداقل 21 سال تمام داشته باشد ( حداکثر تعداد 65,000 نفر).

توجه: پدربزرگ/مادربزرگ ، عمه، عمو، خاله، دایی و فرزندان آنها وابسته درجه 1 محسوب نمی شوند.

محدودیت در تعداد ویزا برای گروه های اولویت دار خانوادگی (F1-F4):
هرگاه تعداد متقاضیان واجد شرایط برای هر گروه از ویزاهای اقامتی موجود فراتر رود، حالت "انتظار برای اقامت" به وجود می آید. در این شرایط ویزاها به ترتیب زمان اپلای کردن افراد متقاضی به آنها اختصاص می یابد. به تاریخی که اسپانسر یک فرد برای او اولین فرمهای تقاضانامه را تکمیل و ارسال می کند ، priority date می گویند و ملاک ترتیب زمانی، همین تاریخ می باشد.

تا زمانی که نوبت به priority date یک متقاضی نرسد، امکان صدور ویزا برای وی وجود نخواهد داشت. در بعضی گروهها که تعداد متقاضی بسیار بیشتر از تعداد ویزاهای موجود باشد، زمان انتظار ممکن است به چندین سال برسد. برای آگاهی از آخرین نوبت ها به Visa Bulletin مراجعه کنید.

* ویزا برای افرادی که گرین کارت آنها باطل شده است ( اصطلاحاً Returning Resident Immigrant Visas):

چنانچه دارنده گرین کارت بیش از 12 ماه ، یا بیش از مدت مقرر در re-entry permit ( منظور همون پاسپورت سفیده) خارج از آمریکا باشد ، برای ورود به خاک آمریکا باید ویزای اقامتی جدیدی اخذ کند تا بتواند وارد آمریکا شود و اقامت دائم خود را ادامه دهد. برای افرادی که به علت شرایط پیش بینی نشده و خارج از کنترل ، اقامت بیش از حد مجاز در خارج آمریکا داشته اند، مواد قانونی خاصی وجود دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید به این آدرس Returning Resident webpage مراجعه کنید.
از طرف دوست عزیزم noobnoobi. متنش رو سیو داشتم و کپی کردم.
2014AS35xx # Interview: 26 Feb # AP
DV 2014 قسمت نشد اما آب جاری راه خودش رو پیدا میکنه.
نحوه پر کردن فرم ویزای ارمنستان / سفر به ایروان
پی دی اف سفر به ایروان
تشکر کنندگان: King Eagle ، اشکان 3D ، shervin4d ، fairy ، محبت ، lighter
با سلام
بنده همسرم برنده لاتاری 2014 شده.می خوام بدونم امسال اگر بخاطر پیشگیری مشکلات احتمالی خودم باز هم شرکت کنم اشکالی نداره؟
کیس نامبر: 2014AS64XX / ارسال مدارک:اوایل می با پست / تعداد کیس 2 نفر / برنده : همسرم / کنسولگری: ایروان / کارنت: March /
مصاحبه: هفته دوم May => نقص مدرک => AP / / ویزا : 31 جولای / ورود به آمريكا: ٢٦سپتامبر/ ايالت ويرجينيا
تشکر کنندگان: zepehr
خیلی ممنون H Pier عزیز خیلی مفید بود Wink

(2013-10-09 ساعت 01:44)arezoo00 نوشته:  با سلام
بنده همسرم برنده لاتاری 2014 شده.می خوام بدونم امسال اگر بخاطر پیشگیری مشکلات احتمالی خودم باز هم شرکت کنم اشکالی نداره؟

نه موردی نداره خوش بحالتون Sad

تشکر کنندگان: zepehr ، shervin4d ، arezoo00 ، محبت ، برسام٤
(2013-10-08 ساعت 23:24)aghaghia نوشته:  

دوست عزیز، ایا در شناسنامه شون ثبت شده که در پاریس بدنیا اومدن؟ اگر ثبت شده کشور محل تولد رو بزنن فرانسه ولی کشور واجد شرایط رو بزنن ایران... و در قسمت 6 هم باید گزینه خیر رو انتخاب کنند... اگر هر 2 رو فرانسه بزنن باید همونجا برن مصاحبه، اگر این کار براشون راحت هست اروپا رو هم میتونن انتخاب کنند چون در سالِ 2013 موردی داشتیم که متولد ترکیه بودن و از سهمیه اروپا استفاده کرده بودن...
در شناسنامه محل تولد پاریس،فرانسه ثبت شده.

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان