کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

(2016-11-13 ساعت 09:37)Paniz888 نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 00:18)farhhad نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 00:04)bahareh75 نوشته:  دوست عزيز من دقيقا اطلاع ندارم از ميزان تمكن دو نفر ولي يكي از دوستام با همسرشون برنده لاتاري ٢٠١٥ هر دو باهم ٧٠تومن تمكن برده بودن!خانم درجا و آقا كليير شد بعد مدتي!ولي شما به نظرم بين بازه ٨٠تا ١٢٠ بزارين كفايت ميكنه!تمكن كم و خيلي زياد شايد مشكل ساز بشه مثلا يهووو يك ميليارد برداري ببري آفيسر حق داره شك كنه!ولي شما اگه محدوديت داري همون بازه به نظرم كافيه دلهره تمكن  نداشته باشين روز مصاحبه استرس انقدر زياده كه تمكن توش گم?فقط خواهش ميكنم مثل من استرسي نشين من خيلي پشيمونم كه نتونستم استرسم رو كنترل كنم!ايشالله مصاحبه اتون با ويزاي يكضرب همراه بشه

از داخل سایتtravel.state.gov گرفتم،اخرین مبلغ منتشر شده هستش،توصیه ام به دوستان اینه که مطالعه کنن این سایت رو،برای همه چیز توضیح داده شده.

تغییری نکرده ؟

دوستان میتونید آخرین وضعیت افرادی رو که میتونن برای Sponsorship در آمریکا فرم i864 رو پر کنن در این لینک  ببینید. در واقع معیار سفارت برای تمکن مالی هم بر اساس گفته های دوستان در سالهای گذشته همین فرم هست که سالیانه توسط  Department of Homeland Security اعلام میشه , بنابراین برای یک خانواده دو نفری حداقل 70 میلیون لازم هست. ولی با توجه به این نکته که این فرم برای افراد مقیم آمریکا که میخوان  اسپانسر کسی برای مهاجرت بشن هست بنظرم بهتره که از این مقدار کمی بیشتر در حساب داشته باشین تا انشاالله مشکلی پیش نیاد. من خودم با نظر bahareh75 موافقم که فرمودن بین 80 تا 120. بنظر عدد معقولی میاد ولی اگر بخواین بر اساس اطلاعات فرم پیش برید حداقل 70 میلیون برای 2 نفر نیاز هست.

.pdf   i-864p.pdf (اندازه 232.41 KB / تعداد دانلود: 110) -->
.pdf   i-864p.pdf (اندازه 232.41 KB / تعداد دانلود: 110)
شماره کیس: ‎2017AS48XX  ‎
تاریخ رویت قبولی:  ‎2016 may 4‎
تعداد افراد کیس:  2
کنسولگری:  آنکارا
اولین تاریخ ارسال فرم:   ‎2016  may 17
آخرین تاریخ ارسال فرم:  ‎2016  may 21
کارنت شدن کیس: ‎2017  feb 8
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎2017  March 28
تاریخ و محل مصاحبه: ‎2017  may 3 ANKARA
آپدیت ها: 29 مارچ,10 ,11 ,13 آپریل, 5,4,3 می
نتیجه: AP
کلیرنس : 15 آگوست - صدور ویزا 25 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: فرناز٥٧ ، milad.abadani
(2016-11-12 ساعت 23:39)فرناز٥٧ نوشته:  خيلي جالبه تو اون تاپيكي كه شماره كيس وارد مي كنيد بريد كلي اسم هست من ديروز داشتم نگاه مي كردم ولي كلي از اونها اصلاً هيچ گونه سوالي و يا صحبتي نداشتن البته بايد  به اين آدمها آفرين گفت كه نه سوالي داشتن نه اضطرابي چون بعد از اون كه شمارشون اعلام كردن هيچ فعاليتي تدارن
ولي به خدا اينجا شرايط هممون از لحاظ قبولي يكسانه و فقط شماره هامون متفاوته پس ترس چشم خوردن هم نداشته باشيد فقط اين گروه براي اينه كه با هم صحبت كنيم  تا بتونيم اطلاهعاتمون و زياد كنيم و همينطور اين روزهاي پر استرس طي كنيم چون شرايطمون يكي هست من اگه بيام استرس هامو براي دوستم يا كس ديگه بگم شايد براش خنده دار باشه ولي اينجا اگه بيان بشه همتون درك مي كنيد پس خواهش مي كنم حداقل اون دوستاني كه خاموش مي ان و مي رن كمي فعال باشن بعضي وقتها در بعضي جا ها همين كه باشيم و گاه گاهي ابراز وجود مي كنيم  كافي هست.

فک کنم بخاطر پست های کم هنوز نمیتونم امضا داشته باشم و بجاش اینجا مینویسم
خیلی به مصاحبه مونده و الان فقط منتظرم مثل همه

شماره كيس:2017AS57xx
تاريخ رويت قبولي:4may
تعداد اعضاي كيس:1نفر
تاريخ ارسال فرم:10may
تاريخ دريافت نامه دوم:
محل مصاحبه: ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، فرناز٥٧ ، milad.abadani
(2016-11-09 ساعت 00:12)TiredAdmin نوشته:  
(2016-11-08 ساعت 23:26)farid993 نوشته:  
(2016-11-08 ساعت 17:19)TiredAdmin نوشته:  با کمال تاسف بنده هم AP خوردم Smile)‌حالا میام سفرنامه رو میذارم Smile)

ایشاله زود کلیر میشین. مبارکه
خدمت رفته بودین؟

مرسی. نه خدمت هم نرفته بودم Smile)

سلام

سن بالای سی سال یعنی ap میدن - من فکر کردم سن بالا مثلا 40 -50نمیدن -
من خوذم لبسانس گرفتمم کار پیدا نکردم بعد از چند سال رفتم مالزی قوق گرقتم مدیریت ساخت که اون هم بعد یک سال هیج کاری پیدا نکردم اینو چطوری بفهمه افیسر راست میگم .
پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin
(2016-11-13 ساعت 13:02)Mehran11 نوشته:  
(2016-11-08 ساعت 23:26)farid993 نوشته:  ایشاله زود کلیر میشین. مبارکه
خدمت رفته بودین؟

سلام

من خوذم لبسانس گرفتمم کار پیدا نکردم بعد از چند سال رفتم مالزی قوق گرقتم مدیریت ساخت که اون هم بعد یک سال هیج کاری پیدا نکردم اینو چطوری بفهمه افیسر راست میگم .

واللا برات آرزوی مصاحبه راحت و بی دردسر میکنم و ویزای یکضرب اما انقدر اطلاعات ما کمه و دستمون به جایی بند نیست که هیچ نظری ندارم اصلا تو سر اونا چی میگذره و دنبال چی ان یا این کاراشون برای چیه؟!
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-13 ساعت 12:15)mehrshad65 نوشته:  
(2016-11-12 ساعت 23:39)فرناز٥٧ نوشته:  خيلي جالبه تو اون تاپيكي كه شماره كيس وارد مي كنيد بريد كلي اسم هست من ديروز داشتم نگاه مي كردم ولي كلي از اونها اصلاً هيچ گونه سوالي و يا صحبتي نداشتن البته بايد  به اين آدمها آفرين گفت كه نه سوالي داشتن نه اضطرابي چون بعد از اون كه شمارشون اعلام كردن هيچ فعاليتي تدارن
ولي به خدا اينجا شرايط هممون از لحاظ قبولي يكسانه و فقط شماره هامون متفاوته پس ترس چشم خوردن هم نداشته باشيد فقط اين گروه براي اينه كه با هم صحبت كنيم  تا بتونيم اطلاهعاتمون و زياد كنيم و همينطور اين روزهاي پر استرس طي كنيم چون شرايطمون يكي هست من اگه بيام استرس هامو براي دوستم يا كس ديگه بگم شايد براش خنده دار باشه ولي اينجا اگه بيان بشه همتون درك مي كنيد پس خواهش مي كنم حداقل اون دوستاني كه خاموش مي ان و مي رن كمي فعال باشن بعضي وقتها در بعضي جا ها همين كه باشيم و گاه گاهي ابراز وجود مي كنيم  كافي هست.

فک کنم بخاطر پست های کم هنوز نمیتونم  امضا داشته باشم و بجاش اینجا مینویسم
خیلی به مصاحبه مونده  و الان فقط منتظرم مثل همه

شماره كيس:2017AS57xx
تاريخ رويت قبولي:4may
تعداد اعضاي كيس:1نفر
تاريخ ارسال فرم:10may
تاريخ دريافت نامه دوم:
محل مصاحبه: ابوظبی

بله درست می فرمائید شما بایستی ده ارسال داشته باشید تا بتونید امضاء درست کنید
از حسن نیت شما متشکرم
پیروز باشید
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
[/quote]

بله درست می فرمائید شما بایستی ده ارسال داشته باشید تا بتونید امضاء درست کنید
از حسن نیت شما متشکرم
پیروز باشید
[/quote]

ممنون ازهمه شماا
سعی می کنم زودتر به 10 پست برسم Big Grin

انتظار خیلی استرس زاست، چون سربازی رفتم و احتمال زیاد بایدمنتظرکلیر هم بمونم ، دارم سعی می کنم سرمو به چیزای دیگه گرم کنم، گاهی یادم میره که قبول شدم و روزا سریع ترمیگذره ولی خیلی زود یادم میاد Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: فرناز٥٧ ، Paniz888
(2016-11-13 ساعت 20:36)farhhad نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 09:37)Paniz888 نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 00:18)farhhad نوشته:  از داخل سایتtravel.state.gov گرفتم،اخرین مبلغ منتشر شده هستش،توصیه ام به دوستان اینه که مطالعه کنن این سایت رو،برای همه چیز توضیح داده شده.

تغییری نکرده ؟
راستش من چندجا تو سایتهای خارجی رو چک کردم،فایل 2016 رو پیدا کردم،ولی از سایتی غیر سایت وزارت خارجه آمریکا.
تصورم هم اینه که یه مبلغ معقول،و نه خیلی زیاد تمکن بگیریم.این مورد اهمیتش به مراتب کمتر از موارد ناشناخته ای هست که دوستان چک میخورن.

دوستان، فداتون شم این تاپیک کلیرنسه. لطفا رعایت کنید.

خط فقر ۲۰۱۶ هم طبق جدوال دپارتمان سلامت و خدمات اجتماعی لینکش این پایین میذارم ضربدر ۱.۲۵ کنید مشخص میشه. جایی هم تو سایت وزارت خارجه چیزی مستقیما درباره رقم تمکن متقاضی ویزا نگفته. صرفا به رقمی که باید اسپانسر ها ارائه بدن برای فرم ۸۶۴ اشاره شده که دوستان متقاضی طبق همون رقم میبرن تمکن از بانک میگیرن و ارائه میدن و مشکلی هم تا الان پیش نیومده. اون رقم تو اون جدوال اسپانسرشیپ هم همون رقم خط فقر هست ضربدر ۱.۲۵
https://aspe.hhs.gov/poverty-guidelines
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888
سلام
بابا اينقدر نگران نباشيد (يكي ميخواد به خود من بگه) انشالله زود زود همه كلير ميشيم و به اين روزا ميخنديم
من نرفتم مصاحبه فعلا تو فروم سفر به امارات زندگي ميكنم ولي احتمالا ميام پيش شما ?
خوب چي كار كنم
كار دولتي دارم
راستي دوستاني كه رفتن مصاحبه من متوجه يكي از سوالات نشدم مبني بر دانشجو بودن روز مصاحبه بگم و گواهي اشتغال به تحصيلمو نشون بدم حله ؟
و اينكه تاريخ اتمام ديپلم چند روز عقب تر تو فرم زدم (احتمالا اون لحظه خواب بودم )اينم بگم قبل از قسم يا حساسيت ايجاد نكنم ؟
تعداد افراد خودم  Big Grin
رویت قبولی :3may
ارسال فرمها :30 may
کیس نامبر 2017AS000020xx
محل مصاحبه : انکاراتغيير توسط خود kcc به ابوظبي

نامه دوم : ١٤ اكتبر
تاريخ مصاحبه :٨ دسامبر
نتيجه مصاحبه :جانم AP

بقیه اش هم با خداااااااااااااا  Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-13 ساعت 21:01)TiredAdmin نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 20:36)farhhad نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 09:37)Paniz888 نوشته:  تشکر
این برای 2015 هست
تغییری نکرده ؟
راستش من چندجا تو سایتهای خارجی رو چک کردم،فایل 2016 رو پیدا کردم،ولی از سایتی غیر سایت وزارت خارجه آمریکا.
تصورم هم اینه که یه مبلغ معقول،و نه خیلی زیاد تمکن بگیریم.این مورد اهمیتش به مراتب کمتر از موارد ناشناخته ای هست که دوستان چک میخورن.

دوستان، فداتون شم این تاپیک کلیرنسه. لطفا رعایت کنید.

خط فقر ۲۰۱۶ هم طبق جدوال دپارتمان سلامت و خدمات اجتماعی لینکش این پایین میذارم ضربدر ۱.۲۵ کنید مشخص میشه. جایی هم تو سایت وزارت خارجه چیزی  مستقیما درباره رقم تمکن متقاضی ویزا نگفته. صرفا به رقمی که باید اسپانسر ها ارائه بدن برای فرم ۸۶۴ اشاره شده که دوستان متقاضی طبق همون رقم میبرن تمکن از بانک میگیرن و ارائه میدن و مشکلی هم تا الان پیش نیومده. اون رقم تو اون جدوال اسپانسرشیپ هم همون رقم خط فقر هست ضربدر ۱.۲۵
https://aspe.hhs.gov/poverty-guidelines

ببخشید
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-08 ساعت 23:26)farid993 نوشته:  ایشاله زود کلیر میشین. مبارکه
خدمت رفته بودین؟

سلام

دوست عزيز كيس هاي ديگه روزي رو كه مضاحبه رفتين رو هم توضيح بدين البته اگه دوست شدين باهاشون
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-13 ساعت 23:52)ekhveh نوشته:  سلام
بابا اينقدر نگران نباشيد (يكي ميخواد به خود من بگه) انشالله زود زود همه كلير ميشيم و به اين روزا ميخنديم
من نرفتم مصاحبه فعلا تو فروم سفر به امارات زندگي ميكنم ولي احتمالا ميام پيش شما ?
خوب چي كار كنم
كار دولتي دارم
راستي دوستاني كه رفتن مصاحبه من متوجه يكي از سوالات نشدم مبني بر دانشجو بودن روز مصاحبه بگم و گواهي اشتغال به تحصيلمو نشون بدم حله ؟
و اينكه تاريخ اتمام ديپلم چند روز عقب تر تو فرم زدم (احتمالا اون لحظه خواب بودم )اينم بگم قبل از قسم يا حساسيت ايجاد نكنم ؟

دوست عزيز اولا خواهش ميكنم در تاپيك كلييرنس اين سوالات را نفرماييد اولا موضوع گفتگو متفاوته و دوما استرس اينجا بر شما چيره ميشو?? راجع به سوالاتون هم بگم با خودتون هرچي مدرك هست ببريد فوقش برميگردونيد ولي اگه كسري مدرك داشته باشين اعصابتون بهم ميريزه پس گواهي اشتغال به تحصيل ببرين و ترجمه كنيد!راجع به سوال دوم تاريخ اشتباه زدن تو اين مسائل امري عاديه گفتنش به نظر من حساسيتي ايجاد نميكنه به نظرم بگين تبديل تاريخ رو اشتباه زدين!!
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-14 ساعت 02:02)bahareh75 نوشته:  
(2016-11-09 ساعت 00:12)TiredAdmin نوشته:  مرسی. نه خدمت هم نرفته بودم Smile)

سلام

دوست عزيز كيس هاي ديگه روزي رو كه مضاحبه رفتين رو هم توضيح بدين البته اگه دوست شدين باهاشون

نمیشه فهمید برچه اساسی افیسر تصمیم میگیره بیشتر ما حدس و گمان میگیم که ممکنه غلط باشه و گفتن هر تحلیلی فقط استرس میده به بقیه که هنوز مصاحبه نرفتن بقول سایمون wait and see
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اخيرا خيلي از دوستان اظهار نگراني مي كنند كه ممكن با تغيير رئيس جمهور آمريكا وضعيت مهاجرت سخت تر بشه . امروز خبري رو شنيدم كه مي خواستم شما هم در جريان قرار بگيريد و از نگراني در بيايد دوستان وضعيت نه تنها واسه ايراني ها بدتر نشده بلكه بهتر هم شده.
سي ان ان اعلام كرده مشاور ترامپ مهاجرت از شش تا كشور به مهاجرت به آمريكا رو ممنوع كرده . اين كشورها عبارتند از پاكستان،‌ مصر ، سوريه، عراق، افغانستان و يمن.
همينطور كه مي بينيد ايران جزوشون نيست و تازه سهميه اين كشورها احتمالا بين ساير كشورها توزيع ميشه، يعني ايشاله امسال مشكل تموم شدن ويزا رو نداريم به اميد كلير شدن همه دوستان
http://s3.img7.ir/o5sJA.jpg

پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh ، shafaghraygan ، darabi ، علیا
اينم مستندش [عکس: o5sJA.jpg]

پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh ، علیا
(2016-11-14 ساعت 14:50)خوش لحن نوشته:  اينم مستندش [عکس: o5sJA.jpg]

حالا بهتره از مشکلات دیگران خوشحال نشیم. ثانیا این مصاحبه با مشاور ترامپ مال ماه ژوئنه نه حالا. ثالثا تا الان دیدید آمریکا لیستی برای محدود کردن کشورها داشته باشه و ایران جزوش نباشه؟ اینجا هم از دستشون در رفته، به نظرم میتونیم مطمئن باشیم که اگه قرار به ایجاد محدودیت قانونی باشه ما طبق معمول خودمون تو صفیم!
پس بهتره امیدوار باشیم واسه هیشکی محدودیت ایجاد نشه وگرنه هممون با هم باید خداحافظی کنیم!
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: farid993 ، فرناز٥٧

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان