کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس و پروسه اداری
پیگیری وضعیت کیسهای DV-2017 در سایت CEAC فعال شد.
برندگان لاتاری 2017 از امروز می توانند وضعیت کیس خود را علاوه بر سایت سفارت، از طریق CEAC پیگیری نمایند.

لینک مستقیم:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/D...spx?App=IV

برای آشنایی با بخش پیگیری CEAC و نحوه استفاده، به پست زیر مراجعه کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid687182

برای بحث و گفتگو در این مورد می توانید از تاپیک زیر استفاده کنید:
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7284.html

(2016-11-14 ساعت 14:49)خوش لحن نوشته:  سلام
اخيرا خيلي از دوستان اظهار نگراني مي كنند كه ممكن با تغيير رئيس جمهور آمريكا وضعيت مهاجرت سخت تر بشه . امروز خبري رو شنيدم كه مي خواستم شما هم در جريان قرار بگيريد و از نگراني در بيايد دوستان وضعيت نه تنها واسه ايراني ها بدتر نشده بلكه بهتر هم شده.
سي ان ان اعلام كرده مشاور ترامپ مهاجرت از شش تا كشور به مهاجرت به آمريكا رو ممنوع كرده . اين كشورها عبارتند از پاكستان،‌ مصر ، سوريه، عراق، افغانستان و يمن.
همينطور كه مي بينيد ايران جزوشون نيست و تازه سهميه اين كشورها احتمالا بين ساير كشورها توزيع ميشه، يعني ايشاله امسال مشكل تموم شدن ويزا رو نداريم به اميد كلير شدن همه دوستان
http://s3.img7.ir/o5sJA.jpg

خداییش خوش لحنی
شماره کیس: ‎2017AS31XX‎
تاریخ رویت قبولی:04 ‎MAY‎
تعداد افراد:1
کنسولگری: آنکارا تغییر به ایروان توسط خود KCC
تاریخ ارسال فرم: ‎MAY‎ ‎29
کارنت شدن کیس: ‎12 October‎
تاریخ دریافت نامه دوم: ‎14 October‎
تاریخ مصاحبه: 20 ‎Dec‎
نتیجه مصاحبه: AP
تبدیل به 2 خطی: Feb 08
تبدیل به Feb 09 :or
آپدیت ها: Feb 13، Feb 09، Feb 08، Dec 23
ورود به آمریکا: Feb 16
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-14 ساعت 15:14)TiredAdmin نوشته:  
(2016-11-14 ساعت 14:50)خوش لحن نوشته:  اينم مستندش [عکس: o5sJA.jpg]

حالا بهتره از مشکلات دیگران خوشحال نشیم. ثانیا این مصاحبه با مشاور ترامپ مال ماه ژوئنه نه حالا. ثالثا تا الان دیدید  آمریکا لیستی برای محدود کردن کشورها داشته باشه و ایران جزوش نباشه؟ اینجا هم از دستشون در رفته، به نظرم میتونیم مطمئن باشیم که اگه قرار به ایجاد محدودیت قانونی باشه ما طبق معمول خودمون تو صفیم!
پس بهتره امیدوار باشیم واسه هیشکی محدودیت ایجاد نشه وگرنه هممون با هم باید خداحافظی کنیم!

هيچ كس از مشكلات ديگران خوشحال نميشه دوست عزيز
دوما تا مشكل واسه كي باشه طبيعيه كه دولت آمريكا واسه مهاجرت تروريست ها مشكل بوجود بياره و بفكر امنيت كشور خودش باشه
سوما من مي خوام حساب خودمون رو با كشورهايي كه منشاء تروريست هستند جدا بكنم
چهارما دنيا بايد بدونه كه ايران 250 ساله كه به هيچ كشوري حمله نكرده و مردم ايران صلح طلب هستن
پنجما حداقل شما خوب مي دونيد كه ما ايراني ها هيچ خطري واسه آمريكا نداريم تو هيچ عمليات تروريستي شركت نمي كنيم و از اين جور كارها شديدا متنفريم و جز آرومترين مردم دنيا هستيم

پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh ، h.mgh ، فرناز٥٧ ، علیا
(2016-11-14 ساعت 14:15)Mehran11 نوشته:  یه موردی هست  سخت گیری یا طولانی شدن دوره کلیرنس من یک استدلال دارم شاید هم غلط باشه حالا نگین استرس  زاست صرفا یه حدسه

کیس ها هرسال یه مدل میشن امسال کیس های  پایین از ایران زیادن - سهمیه هر سفارتم ویزاش معلومه اگر بخوان سریع کلیر کنند یا کمتر چک بدن :
1- سهمیه ویزا خیلی زود تموم میشه و دیگه بالایی ها به مصاحبه هم نمیرسند و افیسرها میخان یه دور همه  بیان مصاحبه و افرادی که شانس گرفتن ویزا را دارند یک ضرب به صرف شماره کیس نامبر بالاتر حذف نشوند و تعداد مصاحبه بیشتر یعنی درامد بیشتر برای دکتر و سفارت .
2- این حرف من ملاک این نیست که اینها میخان طولش بدن -افیسر باید وایسه تا جواب کلیرنس بیاد و شاید بعضی کیسها خیلی طول بکشه.

افیسر باید یه جوری ویزاها رو برسونه تا اخرین نفری هم که کارنت شده شانس ویزا داشته باشه-

ای بابا من که یک ماه و 4 روز از مصاحبم میگذره ولی انتظارهای قبلی خیلی راحت تر بودن این انتظار یکم سخت تره ولی بهتره به هیچی فکر نکنیم بسپاریم به دست سرنوشت چون کاری ازمون برنمیاد هر چی که صلاحه همون میشه Wink
کیس نامبر:2017as1xxx
رویت قبولی:3 ‎may‎
اعضای کیس: 2 نفر (برنده اصلی آقا)
شروع فرم: ‎4 may‎
ارسال فرم: ‎8 may‎
مصاحبه: انكارا بود كه تغيير دادم به ارمنستان
کارنتی اکتبر
وقت مصاحبه : 2016-oct-11
نتیجه مصاحبه :AP
سفرنامه
آپدیت :6 فوریه در اثر ارسال ایمیل
آپدیت: 10 مارچ در اثر ارسال ایمیل
آپدیت:16 می
کلییر :16 می
ایشود: 26 می
دریافت ویزا:26 می
پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin ، Paniz888 ، فرناز٥٧
(2016-11-15 ساعت 12:35)h.mgh نوشته:  
(2016-11-14 ساعت 14:15)Mehran11 نوشته:  یه موردی هست  سخت گیری یا طولانی شدن دوره کلیرنس من یک استدلال دارم شاید هم غلط باشه حالا نگین استرس  زاست صرفا یه حدسه

کیس ها هرسال یه مدل میشن امسال کیس های  پایین از ایران زیادن - سهمیه هر سفارتم ویزاش معلومه اگر بخوان سریع کلیر کنند یا کمتر چک بدن :
1- سهمیه ویزا خیلی زود تموم میشه و دیگه بالایی ها به مصاحبه هم نمیرسند و افیسرها میخان یه دور همه  بیان مصاحبه و افرادی که شانس گرفتن ویزا را دارند یک ضرب به صرف شماره کیس نامبر بالاتر حذف نشوند و تعداد مصاحبه بیشتر یعنی درامد بیشتر برای دکتر و سفارت .
2- این حرف من ملاک این نیست که اینها میخان طولش بدن -افیسر باید وایسه تا جواب کلیرنس بیاد و شاید بعضی کیسها خیلی طول بکشه.

افیسر باید یه جوری ویزاها رو برسونه تا اخرین نفری هم که کارنت شده شانس ویزا داشته باشه-

ای بابا من که یک ماه و 4 روز از مصاحبم میگذره ولی انتظارهای قبلی خیلی راحت تر بودن این انتظار یکم سخت تره ولی بهتره به هیچی فکر نکنیم بسپاریم به دست سرنوشت چون کاری ازمون برنمیاد هر چی که صلاحه همون میشه  Wink
به اميد خدا ما ژانويه شروع ميكنن به كليير كردن تمام كيس ها به اميد كلييري همه ي دوستان و خودم
کیس نامبر:حدود **15
وضعیت کیس:مجرد
ارسال فرم:12 می
نامه دوم:22 آکوست
مصاحبه:هفته دوم اکتبر تغيير از آنكار به ابوظبي توسطkcc
متاسفانه AP شامل من شد! ١١ اكتبر اولين آپديت سفارت!١٨ اكتبر سيس، ٧ مي آپديت سفارت به خاطر ارسال رزومه،١٦مي آپديت سفارت،١٧ مي آپديت دوخطي، ١٨ مي آپديت او آر، ٢١ مي كليير
پاسخ
تشکر کنندگان: mani_badb0y ، saeidsh ، Paniz888 ، h.mgh ، فرناز٥٧ ، AbbasHTC
سلام دوستان
پيشكسوت كليرنس خورده ها اومد.??
را اينقدر نگرانيد؟؟ زندگي در گذره. به كارهاتون سر و سامون بدين و اينقد به كليرنس فكر نكنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin ، فرناز٥٧ ، Paniz888 ، AbbasHTC
سلام دوستان
کیس نامبر از چه حدود جزو کیس نامبرهای بالا حساب میشه و ریسکش بالا میره برای نرسیدن ویزا یا نرسیدن جواب کلرینس؟
2017AS000064xx‎
تعداد افراد: 2 نفر
رویت قبولی: 4 می
تکمیل فرم: 26 می
کارنت: 11 آپریل
نامه دوم: 24 آگوست
محل مصاحبه: ابوظبی‎
تاریخ مصاحبه:6 جون
سربازی: معافیت
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-17 ساعت 15:03)arhsabour نوشته:  سلام دوستان
کیس نامبر از چه حدود جزو کیس نامبرهای بالا حساب میشه و ریسکش بالا میره برای نرسیدن ویزا یا نرسیدن جواب کلرینس؟

سلام.
اگه یه نگاهی به DV-2016 بکنید متوجه میشید که تموم کیس نامبرها به مصاحبه رسیدند. از طرفی دیگه سفارتها تا روز اخر یعنی سی سپتامبر ۲۰۱۶ مشغول صدور ویزا بودند. ( نمونه اش یکی از دوستان لاتاری سال قبل که ساعت ۴ بعد از ظهر سی سپتامبر موفق شد ویزا رو اخذ کنه). البته اگه کسی مشکل خاصی داشته باشه بحث جدا داره یا اینکه بررسی مدارک کسی طولانی بشه.

پس با این حساب جای نگرانی نیست و اینو هم باید دانست که برنامه ریزی های سالانه به صورتی هست که به یه الگوی ایده ال تری دسترسی پیدا کنند.
اگه برنامه ریزی ها به گونه ای پیش بره که تمووم کیس ها تا جولای۲۰۱۷ تموم بشه وقت کافی برای دوستان هست که پرونده هاشون قبل از اکتبر ۲۰۱۷ بررسی بشه و ویزاشون صادر بشه.
موفق باشید...
Case Number: 2017AS31XX
Applicants: 4 persons
Submission Date: May 10, 2016
Current Date: October 14, 2016
Interview Date: December 14, 2016
U.S Embassy: Abu-Dhabi
Result: A.P.

پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh ، arhsabour ، Paniz888 ، فرناز٥٧ ، a_cute65 ، mehrshad65 ، soruosh
با سلام

جا داره که اینجا بعد از تشکر از پروردگار از KAVEH عزیز ( مدیر فنی ) تشکر کنم که با راهنمایی هاشون باعث شدن من با آرامش کامل بتونم مصاحبه رو انجام بدم و تمامی این چند ماه رو از زمان ثبت نام در این سایت تا روز مصاحبه ( حتی بعد از مصاحبه ) تونستم با آرامش مراحل رو طی کنم .

و همچنین خوشحالم که تونستم تو این مدّت دوستان خوبی پیدا کنم .

در پناه خدا
به امید خدا

Case Number  :  AS000014$$

+ افراد منظور در کیس : 1 نفر ( خودم )

+ ارسال فرمMay 17

+ سفارت  : ایروان

+ دریافت نامه دوم September 23 :

+  تاریخ مصاحبه  November :

+ نتیجه مصاحبه  :      AP
پاسخ
تشکر کنندگان: فرناز٥٧ ، ekhveh
(2016-11-13 ساعت 21:01)TiredAdmin نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 20:36)farhhad نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 09:37)Paniz888 نوشته:  تشکر
این برای 2015 هست
تغییری نکرده ؟
راستش من چندجا تو سایتهای خارجی رو چک کردم،فایل 2016 رو پیدا کردم،ولی از سایتی غیر سایت وزارت خارجه آمریکا.
تصورم هم اینه که یه مبلغ معقول،و نه خیلی زیاد تمکن بگیریم.این مورد اهمیتش به مراتب کمتر از موارد ناشناخته ای هست که دوستان چک میخورن.

دوستان، فداتون شم این تاپیک کلیرنسه. لطفا رعایت کنید.

خط فقر ۲۰۱۶ هم طبق جدوال دپارتمان سلامت و خدمات اجتماعی لینکش این پایین میذارم ضربدر ۱.۲۵ کنید مشخص میشه. جایی هم تو سایت وزارت خارجه چیزی  مستقیما درباره رقم تمکن متقاضی ویزا نگفته. صرفا به رقمی که باید اسپانسر ها ارائه بدن برای فرم ۸۶۴ اشاره شده که دوستان متقاضی طبق همون رقم میبرن تمکن از بانک میگیرن و ارائه میدن و مشکلی هم تا الان پیش نیومده. اون رقم تو اون جدوال اسپانسرشیپ هم همون رقم خط فقر هست ضربدر ۱.۲۵
https://aspe.hhs.gov/poverty-guidelines

با سلام

دوستان لطفاً محبّت کنید در هر تاپیک سوالات مربوط به اون تاپیک رو بیان کنید

ممنون از توجه شما

یا حق
به امید خدا

+ ارسال فرمMay 17

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-14 ساعت 02:45)Mehran11 نوشته:  
(2016-11-14 ساعت 02:02)bahareh75 نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 13:02)Mehran11 نوشته:  سلام

سن بالای سی سال یعنی ap میدن - من فکر کردم سن بالا مثلا 40 -50نمیدن -
من خوذم لبسانس گرفتمم کار پیدا نکردم بعد از چند سال رفتم مالزی قوق گرقتم مدیریت ساخت که اون هم بعد یک سال هیج کاری پیدا نکردم اینو چطوری بفهمه افیسر راست میگم .

دوست عزيز كيس هاي ديگه روزي رو كه مضاحبه رفتين رو هم توضيح بدين البته اگه دوست شدين باهاشون

نمیشه فهمید برچه اساسی افیسر تصمیم میگیره بیشتر ما حدس و گمان میگیم که ممکنه غلط باشه و گفتن هر تحلیلی فقط استرس میده به بقیه که هنوز مصاحبه نرفتن بقول سایمون wait and see
با سلام
با تجربه اي كه من حضورا" به دست آوردم آفيسر كوچكترين نقشي در صدور يك ضرب يا AP چك يا ريجكت پرونده ها نداره. اگه دقت كنيد زماني كه در حال تحويل مدارك قبل از مصاحبه هستيد نفر پشت باجه فرم شما روي ميزشه و وقتي فرم آبي من روي ميزش بود به وضوح مشخص بود كه وزارت خارجه آمريكا براي من پروسه اداري در نظر گرفته و روي فرم تيك خورده بود و در نهايت هم افسر مصاحبه همون فرم رو به من داد.
نتيجه اينكه: مصاحبه صرفا" يه بخش كوچك از پروسه لاتاريه و به هيچ عنوان تعيين كننده فوريت يا بررسي بيشتر پرونده نيست. دليل مصاحبه تبديل يه شخص برنده مجازي به يك شخص واقعي و رويت شده است. و اينكه هر چقدر به پايان سال لاتاري نزديك تر ميشيم روند AP ها يا حذف ميشه يا خيلي سريعتر به نتيجه ميرسه، چرا كه بررسي پرونده لاتاري بعد از پر كردن و ارسال فرم هاي 260، حدود 10 ماه زمان ميبره و بسته به پرونده كمي ممكنه تغيير كنه.
شماره کیس: ‎2017AS18XX               ‎
تاریخ رویت قبولی:          3 مي ‎ 2016  
تعداد افراد کیس:            3- همسر و فرزند 11 ساله
کنسولگری:                  آنکارا - تغيير به ابوظبي توسط KCC
تاریخ ارسال فرم:            26 مي ‎ 2016
کارنت شدن کیس:         ‎20 آگوست ‎ 2016
تاریخ دریافت نامه دوم:    21 سپتامبر ‎ 2016
تاریخ مديكال:                 14 نوامبر ‎ 2016
تاریخ مصاحبه:               20 نوامبر ‎ 2016
تاريخ آپديت:                  21 نوامبر (سايت سفارت) - 29 نوامبر(سايت سيس)- ‎14 فوريه (سايت سيس)‎ -  20 فوريه (سايت ‎CSEA)‎- 26 فوريه (سايت سيس)- 27 فوريه (سايت سيس) - 27 اپريل (سايت سيس، به دليل ارسال ايميل)
نتیجه:                          AP
✈مقصد:                     شايد ميشيگان
پاسخ
تشکر کنندگان: h.mgh ، TiredAdmin ، AbbasHTC ، saeidsh ، ekhveh ، mostafa2017 ، Paniz888 ، Mohajer2017 ، soruosh
(2016-11-22 ساعت 11:36)ahm368 نوشته:  
(2016-11-14 ساعت 02:45)Mehran11 نوشته:  
(2016-11-14 ساعت 02:02)bahareh75 نوشته:  دوست عزيز كيس هاي ديگه روزي رو كه مضاحبه رفتين رو هم توضيح بدين البته اگه دوست شدين باهاشون

نمیشه فهمید برچه اساسی افیسر تصمیم میگیره بیشتر ما حدس و گمان میگیم که ممکنه غلط باشه و گفتن هر تحلیلی فقط استرس میده به بقیه که هنوز مصاحبه نرفتن بقول سایمون wait and see
با سلام
با تجربه اي كه من حضورا" به دست آوردم آفيسر كوچكترين نقشي در صدور يك ضرب يا AP چك يا ريجكت پرونده ها نداره. اگه دقت كنيد زماني كه در حال تحويل مدارك قبل از مصاحبه هستيد نفر پشت باجه فرم شما روي ميزشه و وقتي فرم آبي من روي ميزش بود به وضوح مشخص بود كه وزارت خارجه آمريكا براي من پروسه اداري در نظر گرفته و روي فرم تيك خورده بود و در نهايت هم افسر مصاحبه همون فرم رو به من داد.
نتيجه اينكه: مصاحبه صرفا" يه بخش كوچك از پروسه لاتاريه و به هيچ عنوان تعيين كننده فوريت يا بررسي بيشتر پرونده نيست. دليل مصاحبه تبديل يه شخص برنده مجازي به يك شخص واقعي و رويت شده است. و اينكه هر چقدر به پايان سال لاتاري نزديك تر ميشيم روند AP ها يا حذف ميشه يا خيلي سريعتر به نتيجه ميرسه، چرا كه بررسي پرونده لاتاري بعد از پر كردن و ارسال فرم هاي 260، حدود 10 ماه زمان ميبره و بسته به پرونده كمي ممكنه تغيير كنه.

من از یک مصاحبه خوندم که شخص برنده از افیسر میپرسه این سوالات را چرا میپرسین اون گفته این سوالات کنسولیه

ap را طبق گفته سارا گرو امور خارجه مسول پیگیریه و چون فقط کیس لاتاری نیست که باید روش کارکنند تمام وقتشون در گیر لاتاری تمیکنند
ولی وقتی برسه به ماه اگوست کل تیمشون همه کارها رو کنسل میکنند فقط میان رو کلیر کردن کیسهای لاتاری و این زمان سفارت هیچ کیس رو به جز لاتاری تو این دو ماه وقت برای مصاحبه نمیدن

کیسهای ایرانی که ویزا میگیرن چیزی حدود 2850 -2800 کیس ویزا میدن که با خانوادهاشون میشن 3500 ویزا
الان با این کیس های پایین که زیاد شده برای ایران بخوان سریع کلیر کنند ویزا تموم میشه به بقیه نمیرسه ضمن اینکه نمیرسن سریع کلیر کنند
این هم در نظر بگیرید کیس های که یه ضرب ویزا بگیرن هستند ولی شمارشون بالاس و کنسولی دنبال دو هدفه تا اون جایی که میتونه مصاحبه کنه و درامد زایی کنه دوم کیسهای که کمتر پیچده اس اونها رو اولویت قرار بدن
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
برای من یه سوال پیش اومده.
من تاپیکهای سال ۲۰۱۶ رو دنبال کردم و فقط شاید به چند مورد برخوردم که موفق نشدند ویزا بگیرند ولی مابقی دوستان ویزا گرفتند. حالا با توجه به اماری که حدود ۳۵۰۰ ویزا برای ایران میشه چه تعدادی از دوستان ایران ریجکت میشن؟ و اینکه معمولا چه کسانی ریجکت میشن؟
Case Number: 2017AS31XX
Applicants: 4 persons
Submission Date: May 10, 2016
Current Date: October 14, 2016
Interview Date: December 14, 2016
U.S Embassy: Abu-Dhabi
Result: A.P.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-22 ساعت 18:58)afshin14753 نوشته:  با سلام
من تاپیکهای سال ۲۰۱۶ رو دنبال کردم و فقط شاید به چند مورد برخوردم که موفق نشدند ویزا بگیرند ولی مابقی دوستان ویزا گرفتند. حالا با توجه به اماری که حدود ۳۵۰۰ ویزا برای ایران میشه چه تعدادی از دوستان ایران ریجکت میشن؟ و اینکه معمولا چه کسانی ریجکت میشن؟

یه نظر من فکرتون رو به این چیزا اصلا مشغول نکنید و فقط وفقط به چیزهای خوبی که در راه هست توجه کنین...
ایشالله همه ویزا میگیرن...
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65 ، ekhveh
(2016-11-22 ساعت 23:50)AbbasHTC نوشته:  

یه نظر من فکرتون رو به این چیزا اصلا مشغول نکنید و فقط وفقط به چیزهای خوبی که در راه هست توجه کنین...

سلام به همگی دوستان
من یه سوال داشتم و اینکه کسانیکه ایروان مصاحبه شدند و AP خوردند (مثل خودم) بعد از کلیر شدن دیگه چه مراحلی برای گرفتن ویزا دارند ؟؟
باید دوباره بریم سفارت یا ایروان سرویس پیکاپ داره؟ اگه کسی میدونه ممنون میشم به اشتراک بزارید.
Case: 2017AS2***
DS260: 14 May
Interview: 07 Nov.
Case Status: AP  Cool   
Yerevan
پاسخ
تشکر کنندگان: a_cute65
(2016-11-23 ساعت 00:02)anita56 نوشته:  
(2016-11-22 ساعت 23:50)AbbasHTC نوشته:  

سلام به همگی دوستان
من یه سوال داشتم و اینکه کسانیکه ایروان مصاحبه شدند و AP خوردند (مثل خودم) بعد از کلیر شدن دیگه چه مراحلی برای گرفتن ویزا دارند ؟؟
باید دوباره بریم سفارت یا ایروان سرویس پیکاپ داره؟ اگه کسی میدونه ممنون میشم به اشتراک بزارید.

با سلام

شما باید سایت رو چک کنید و زمانیکه کلیر شدید برای دریافت ویزا اقدام کنید ( البته توی برگه آبی اگه جلوی گزینه ای به جز Passport تیک زده شده باشه می بایست اون نقص مدارک رو کامل کنید )

میتونید خودتون نرید ایروان و از سرویس پیکاپ استفاده کنید .
به امید خدا

+ ارسال فرمMay 17

پاسخ
تشکر کنندگان: AbbasHTC ، saeidsh ، ekhveh ، Paniz888 ، soruosh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان