کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد
(2017-01-06 ساعت 15:08)mostafa2017 نوشته:  سلام دوباره

گفتم هر بار با یه مطلبی بیام تاپیک از سوت و کوری در بیاد. خوب دوستان همان طور که میدونین ایشالله وقتی تو آمریکا استقرار پیدا کردین یه شماره بهتون میدن که بدون اون نمیتونین مشغول به کار بشین و خیلی هم مهم است. اسم این شماره Social  Security یا همون تامین اجتماعی خودمون است.

حالا این شماره در اصل چی هست و چرا اینقدر مهمه؟

با مراجعه به این سایت میتونین به سایت اصلی تامین اجتماعی وصل بشین و اطلاعات خودتونو به روز نگه دارین. همچنین، تو این سایت میتونین فایل توضیحات رو هم دانلود کنین که خوشبختانه به زبان فارسی هم موجود است. برای راحتی دوستان ، من فایل فارسی رو هم ضمیمه همین پست کردم که دوستان میتونن اون رو دانلود کنن.

اطلاعات خودتونو درباره محل استقرار آینده اتون و باقی اطلاعات ضروری مورد نیاز به روز نگه دارین و آگاهانه قدم در مسیر پیش رو بگذارین.

امیدوارم دوشنبه (ایشاالله) سری بعدی کارنتیها هم اعلام بشه و ایران هم به امید خدا از محدودیت در بیاد و همگی شاهد یه جهش بزرگ در اعلام اسامی باشیم. انرژی مثبت هم یادتون نرده.

موفق باشید

دعاتون مستجاب شد و ایران تا ۴۶۰۰ کارنت شد
پاسخ
تشکر کنندگان: soruosh ، mostafa2017 ، aminrahimi ، فرناز٥٧ ، a_cute65 ، Paniz888 ، pishtaz611 ، KORYO
سلام دوستان، یک سوال:

این رو میدونم که سفارت خونه های امریکا در ترکیه، ارمنستان و دوبی از ایرانیها پلیس ریپورت رو نمیخواد. اما دو تا از دوستان برنده که در مالزی بودند هردوتا پلیس ریپورت ایران رو با خودشون بردند روز مصاحبه. پرسیدم که آفیسر ازتون خواست؟ که گفتند نه. مسئولی که مدارک رو چک میکرد گفت پلیس ریپورت و ما هم هر دوتا رو بهشون تحویل دادیم (هم برای مالزی و هم برای ایران) و خوب پلیس ریپورت ایران رو هم بهمون برنگردوند که یعنی لازم نیست و تحویل گرفت ازمون هردوتاشو. این دوستان گفتند که سفارت امریکا تو هر کشور فرق میکنه . مثلن تو سفارت امریکا تو ترکیه تو قسمت مدارک برای ایرانیها نوشته پلیس ریپورت لازم نیست. اما تو سفارت مالزی نوشته که میخواد!!!!!

میخواستم ببینم دوستانی که سفارت دیگه ای غیر از این سه تا سفارت مصاحبه اشون هست آیا پلیس ریپورت ایران رو گرفتند یا خیر؟

نکته آخر اینکه در اینجا که مدارک مربوط به ایران در سایت وزارت امور خارجه امریکا هست، در پاراگراف اول میگه:

Police Records
Available but unreliable. Police certificates are issued by the General Department of Penal Records and Pardon Amnesty (Idar-e Kul Sajl-e Kifari va Afva Bakhshudagi ). However, police records are not required for immigrant visa applicants because posts cannot verify them.

ولی متوجه منظورش در این قسمت دوم نشدم:

Clean record certificates can be obtained in Iran or from Iranian Embassies and Consulates and the physical appearance of the certificate changes significantly depending on which authority issued it

بالاخره لازم هست یا لازم نیست؟ پاراگراف اول میگه چون نمیشه تاییدش کرد پس لازم نیست و پاراگراف دوم میگه میشه تهیه اش کرد؟؟؟

پ.ن: خودم هرچی تو سایت سفارت گشتم پیدا نکردم. به اون دوستان هم پیام دادم که اگه لینکشو دارند بهم بدند و منتظر پاسخشون هستم. با توجه به اینکه نزدیک کارنت شدن شمارم هست و پلیس ریپورت ایران هم 3 تا 6 ماه طول میکشه بدجور استرس داده این قضیه. ممنون میشم اگه کسی اطلاع حقیقی داره راهنمایی کنه.

متشکرم
شماره کیس:         2017AS*5**
تعداد نفرات:           یک نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، KORYO
(2017-01-12 ساعت 16:43)mostafa2017 نوشته:  سلام دوستان، یک سوال:

این رو میدونم که سفارت خونه های آمریکا در ترکیه، ارمنستان و دوبی از ایرانیها پلیس ریپورت رو نمیخواد. اما دو تا از دوستان برنده که در مالزی بودند هردوتا پلیس ریپورت ایران رو با خودشون بردند روز مصاحبه. پرسیدم که آفیسر ازتون خواست؟ که گفتند نه. مسئولی که مدارک رو چک میکرد گفت پلیس ریپورت و ما هم هر دوتا رو بهشون تحویل دادیم (هم برای مالزی و هم برای ایران) و خوب پلیس ریپورت ایران رو هم بهمون برنگردوند که یعنی لازم نیست و تحویل گرفت ازمون هردوتاشو. این دوستان گفتند که سفارت آمریکا تو هر کشور فرق میکنه . مثلن تو سفارت آمریکا تو ترکیه تو قسمت مدارک برای ایرانیها نوشته پلیس ریپورت لازم نیست. اما تو سفارت مالزی نوشته که میخواد!!!!!

میخواستم ببینم دوستانی که سفارت دیگه ای غیر از این سه تا سفارت مصاحبه اشون هست آیا پلیس ریپورت ایران رو گرفتند یا خیر؟

نکته آخر اینکه در اینجا که مدارک مربوط به ایران در سایت وزارت امور خارجه آمریکا هست، در پاراگراف اول میگه:

Police Records
Available but unreliable. Police certificates are issued by the General Department of Penal Records and Pardon Amnesty (Idar-e Kul Sajl-e Kifari va Afva Bakhshudagi ). However, police records are not required for immigrant visa applicants because posts cannot verify them.

Clean record certificates can be obtained in Iran or from Iranian Embassies and Consulates and the physical appearance of the certificate changes significantly depending on which authority issued it

بالاخره لازم هست یا لازم نیست؟ پاراگراف اول میگه چون نمیشه تاییدش کرد پس لازم نیست و پاراگراف دوم میگه میشه تهیه اش کرد؟؟؟

پ.ن: خودم هرچی تو سایت سفارت گشتم پیدا نکردم. به اون دوستان هم پیام دادم که اگه لینکشو دارند بهم بدند و منتظر پاسخشون هستم. با توجه به اینکه نزدیک کارنت شدن شمارم هست و پلیس ریپورت ایران هم 3 تا 6 ماه طول میکشه بدجور استرس داده این قضیه. ممنون میشم اگه کسی اطلاع حقیقی داره راهنمایی کنه.

متشکرم

سلام دوست عزیز
با توجه به پستهای سالهای قبل، سفارتهای آمریکا اصلا پلیس ریپورت کشور ایران رو قبول ندارند بنابراین هیچوقت ازتون درخواست نمی کنند ولی چنانچه بیش از شش ماه توی کشور دیگه ای بوده باشید باید از اون کشور پلیس ریپورت تهیه کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017 ، علیا
(2017-01-12 ساعت 17:13)خوش لحن نوشته:  

این رو میدونم که سفارت خونه های آمریکا در ترکیه، ارمنستان و دوبی از ایرانیها پلیس ریپورت رو نمیخواد. اما دو تا از دوستان برنده که در مالزی بودند هردوتا پلیس ریپورت ایران رو با خودشون بردند روز مصاحبه. پرسیدم که آفیسر ازتون خواست؟ که گفتند نه. مسئولی که مدارک رو چک میکرد گفت پلیس ریپورت و ما هم هر دوتا رو بهشون تحویل دادیم (هم برای مالزی و هم برای ایران) و خوب پلیس ریپورت ایران رو هم بهمون برنگردوند که یعنی لازم نیست و تحویل گرفت ازمون هردوتاشو. این دوستان گفتند که سفارت آمریکا تو هر کشور فرق میکنه . مثلن تو سفارت آمریکا تو ترکیه تو قسمت مدارک برای ایرانیها نوشته پلیس ریپورت لازم نیست. اما تو سفارت مالزی نوشته که میخواد!!!!!

نکته آخر اینکه در اینجا که مدارک مربوط به ایران در سایت وزارت امور خارجه آمریکا هست، در پاراگراف اول میگه:

Police Records

متشکرم

سلام دوست عزیز
با توجه به پستهای سالهای قبل، سفارتهای آمریکا اصلا پلیس ریپورت کشور ایران رو قبول ندارند بنابراین هیچوقت ازتون درخواست نمی کنند ولی چنانچه بیش از شش ماه توی کشور دیگه ای بوده باشید باید از اون کشور پلیس ریپورت تهیه کنید.

ممنون. درسته فرمایش شما و اتفاقن همین 5 دقیقه پیش با یکی از همین دوستان صحبت کردم. گفتند وقتی اصل دوتا پلیس ریپورت رو تحویل دادند آفیسر گفت اصلش پیش ما میمونه و نیاز به بررسی داره ( ایشون فکر کرده بودند لابد مثل باقی مدارک سفارت فقط کپی پلیس ریپورت رو نگه میداره). بنابراین همین نکته کمی منو گیج کرده. چون همون موقع 6-7 ماه پیش هم تو فروم های مربوطه و نکته های بچه ها خوندم که سفارت پلیس ریپورت ایران رو نمیخواد. برای همینم دنبالش نبودم تا این دوتا مورد پیش اومد.
حالا اگه قبول ندارند چرا پس ازشون تحویل گرفتند. میتونستند به خودشون برگردونند و بگن که لازم نیست (مثل برخی مدارک غیر ضروری دیگه)، اما آفیسر تحویل گرفت ازشون!!!؟؟؟

***بله، برای پلیس ریپورت مالزی میخوام اقدام کنم، چون بیشتر از شش ماه اینجا هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
[quote='mostafa2017' pid='737137' dateline='1484225847']
[quote='خوش لحن' pid='737135' dateline='1484224991']
[quote='mostafa2017' pid='737134' dateline='1484223221']
سلام دوستان، یک سوال:

Police Records

پ.ن: خودم هرچی تو سایت سفارت گشتم پیدا نکردم. به اون دوستان هم پیام دادم که اگه لینکشو دارند بهم بدند و منتظر پاسخشون هستم. با توجه به اینکه نزدیک کارنت شدن شمارم هست و پلیس ریپورت ایران هم 3 تا 6 ماه طول میکشه

//////////سلام
ببخشید یک دفعه اومدم تو بحث
منظور از پلیس ریکورد همون گواهی عدم سو پیشینه است ؟
اگه منظور همون هست که کمتر از ده روز حاضر میشه و یکماه اعتبار داره
اگه چیز دیگری هست ، می‌فرمایید تا بنده هم آگاه بشم ؟
تشکر فراوان
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-12 ساعت 20:45)Paniz888 نوشته:  [quote='mostafa2017' pid='737137' dateline='1484225847']
[quote='خوش لحن' pid='737135' dateline='1484224991']
[quote='mostafa2017' pid='737134' dateline='1484223221']
سلام دوستان، یک سوال:

Police Records

پ.ن: خودم هرچی تو سایت سفارت گشتم پیدا نکردم. به اون دوستان هم پیام دادم که اگه لینکشو دارند بهم بدند و منتظر پاسخشون هستم. با توجه به اینکه نزدیک کارنت شدن شمارم هست و پلیس ریپورت ایران هم 3 تا 6 ماه طول میکشه

//////////سلام
منظور از پلیس ریکورد همون گواهی عدم  سو پیشینه است ؟
تشکر فراوان

سلام

همونیه که شما فرمودید ولی ظاهرا توی خارج از کشور بیشتر طول میکشه

پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، علیا
(2017-01-12 ساعت 20:53)خوش لحن نوشته:  
(2017-01-12 ساعت 20:45)Paniz888 نوشته:  
(2017-01-12 ساعت 17:27)mostafa2017 نوشته:  
(2017-01-12 ساعت 17:13)خوش لحن نوشته:  

Police Records

//////////سلام
منظور از پلیس ریکورد همون گواهی عدم  سو پیشینه است ؟
تشکر فراوان

سلام

همونیه که شما فرمودید ولی ظاهرا توی خارج از کشور بیشتر طول میکشه
سپاس فراوان از لطف شما
3  may  :  ?
c/n :   +6000
ds_260 : 20 may
Resubmit : 09  nov
Current : April
Interview : 16 jun
Embassy : ank >>>abudhabi
Status : in transit
نتیجه :  رشته ای بر گردنم افکنده دوست. میکشد هرجا که خاطرخواه اوست. رشته برگردن نه از بی مهری است. رشته عشق است و برگردن نکوست.
«خدایا بهترین ها رو به  همه ببخش ، به من هم ببخش
ای بخشاینده مهربان.
پاسخ
تشکر کنندگان: خوش لحن
سلام
منم تجربه خودم رو میگم.
من ایران زندگی نمیکنم وبرای مصاحبه از من رکورد پلیس ایران رو نخواستند ولی رکورد پلیس کشور محل اقامتم رو خواستند که من نداشتم . یک هفته بعد از مصاحبه بهشون مدرک رو دادم و یک هفته بعدش ویزام اوکی شد . یعنی بخاطر این موضوع 2 هفته توی AP بودم .
قطعا رکورد پلیس ایران مورد نیاز نیست ولی کشورهایی که بیش از 6 ماه توشون اقامت داشتید نیازه و اگر روز مصاحبه همراه نداشته باشید فورا AP میخورید و زمان کلیر شدنش مشخص نیست.

پاسخ
تشکر کنندگان: mostafa2017 ، pishtaz611
(2017-01-13 ساعت 08:28)trad3r نوشته:  سلام
منم تجربه خودم رو میگم.
من ایران زندگی نمیکنم وبرای مصاحبه از من رکورد پلیس ایران رو نخواستند ولی رکورد پلیس کشور محل اقامتم رو خواستند که من نداشتم . یک هفته بعد از مصاحبه بهشون مدرک رو دادم و یک هفته بعدش ویزام اوکی شد . یعنی بخاطر این موضوع 2 هفته توی AP بودم .
قطعا رکورد پلیس ایران مورد نیاز نیست ولی کشورهایی که بیش از 6 ماه توشون اقامت داشتید نیازه و اگر روز مصاحبه همراه نداشته باشید فورا AP میخورید و زمان کلیر شدنش مشخص نیست.

سلام.
من یک سال و نیم در انگلیس درس خوندم و 2014 برگشتم ایران. فکر میکنید لازمه منم رکورد پلیس از انگلیس بگیرم؟!! اگر جوابتون بله هست میتونید راهنمایی کنید چطور باید رکوردمو بگیرم.
خیلی ممنون
کیس: ‎2017AS28xx
تاریخ مشاهده نتیجه: اکتبر
تاریخ ارسال فرم: اکتبر
محل مصاحبه: ابو ظبی
تاریخ ارسال مجدد: اواخر ژانویه
دريافت نامه دوم: 28 مارچ
زمان مصاحبه: 9 می
تعداد: ۱ نفر معمار
ويزاى يكضرب
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2017-01-13 ساعت 13:09)elikad نوشته:  
(2017-01-13 ساعت 08:28)trad3r نوشته:  سلام
منم تجربه خودم رو میگم.

سلام.
من یک سال و نیم در انگلیس درس خوندم و 2014 برگشتم ایران. فکر میکنید لازمه منم رکورد پلیس از انگلیس بگیرم؟!! اگر جوابتون بله هست میتونید راهنمایی کنید چطور باید رکوردمو بگیرم.
خیلی ممنون

سلام.
بله, برای افرادی که در یک کشور دیگه بیش از ۱۲ ماه اقامت داشتن لازم است.

طرز تهیه:

https://travel.state.gov/content/visas/e...ry/UK.html
شماره کیس: ‎2017AS6XXX‎
تاریخ رویت قبولی:04 ‎MAY‎
تعداد افراد:2
کنسولگری: استکهلم
تاریخ ارسال فرم:‎September 29
کارنت شدن کیس:  March
تاریخ دریافت نامه دوم: March
تاریخ مصاحبه: 16 May
نتیجه: AP
✈️مقصد: ‎California
پاسخ
تشکر کنندگان:
از دوستانی که اطلاعات خودشونو شیر کردند ممنونم. منم همینو بهشون گفتم. کما اینکه همون 6-7 ماه قبل هم تو سایت مربوطه خوندم و واضح توضیح داده که لازم نیست و هم تو فرومهای قبلی که پلیس رکورد ایران لازم نیست. برای همینم در کنار باقی مدارک مربوطه من هم برای ایران اقدام نکردم. تو فرومهای سالهای قبل هم هیچ کسی نبود که گفته باشه پلیس رکورد ایران رو سفارت مربوطه ازشون خواسته باشه. منتها این دوستان چون گفتند مدارک هر سفارت فرق داره (مثلن سفارت ترکیه نخواسته، اما مالزی خواسته) و همچنین صحبت من باهاشون همزمان در یکی دو روز بود (محل مصاحبه هر دو هم مالزی بود) و هر دو هم پلیس رکورد ایران رو تحویل داده بودند به سفارت، همین منو ناگهان نگران کرد (چون اون موقع دیگه مدارک رو از توی سایت سفارت مالزی من چک نکرده بودم و همون مدارک معمول خواسته شده رو جمع آوری کردم).

منتها، به تنها جواب قابل قبولی که برای این کارشون رسیدم این بود که چون این دوستان اکتبر و نوامبر وقت مصاحبه اشون بود و تازه تو ژانویه آنها تو سایت مهاجرسرا و اپلای ثبت نام کردند، پس حتمن قبلن تجربیات بچه های سالهای قبل رو نخوندند و حتا با خواندن سایت خود وزارت امور خارجه امریکا که میگه پلیس رکورد ایران لازم نیست، بار هم از بابت رفع نگرانی خودشون اون رو تهیه کردند و تحویل سفارت دادند. به صورت طبیعی هم چون سفارت ازشون تحویل گرفته فکر میکنند که لابد "باید" تحویل میدادند حتمن که خوب اشتباه هستش و البته که لازم نیستش.

در پایان هم با grimfandango موافق هستم. نباید مدارکی مازاد بر مدارک خواسته شده رو تحویل بدیم. هر مدرکی که ازمون خواسته شده رو "باید" تحویل بدیم و فکر نکنیم بیشتر تحویلشون بدیم خوششون میاد و زودتر کارمونو راه میندازن. این دوستان هم متاسفانه تجربیات قبلی رو نخونده بودند و فکر میکردند باید تحویل بدهند. که خوب، اگه من هم همون 6-7 ماه قبل کامل سایت وفرومهای قبلی رو نخونده بودم، الان معلوم نبود چیکار میکردم !!!! برای همینم دوباره اینجا پرسیدم گفتم شاید کسی اطلاع جدیدی داشته باشه.

در هر صورت به امید:
کلیر شدن همه دوستان تا الان به مصاحبه رفته
به مصاحبه رفتن همه کارنت شده ها و کلیر شدنشون
کارنت شدن باقی دوستان منتظر، مصاحبه رفتن و کلیر شدنشان
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611 ، MOZHDEHHHHHH ، Paniz888 ، Mrcivil ، soruosh ، soruosh ، فرناز٥٧
دوستان فرمت فرستادن ایمیل به سفارت هم شبیه فرمت KCC هست؟ قسمت subject ایمیل چی باید نوشته بشه؟ شماره کیس؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-17 ساعت 20:26)mostafa2017 نوشته:  دوستان فرمت فرستادن ایمیل به سفارت هم شبیه فرمت KCC هست؟ قسمت subject ایمیل چی باید نوشته بشه؟ شماره کیس؟

از این لینک استفاده کنین برای ایمیل به سفارت...

http://www.abudhabiivo.net/contactus.aspx
پاسخ
تشکر کنندگان: Paniz888 ، Mrcivil ، mostafa2017
با سلام
دوستان من تا الان فقط برگه زردمو گرفتم و فرم 260 رو پر کردم . چون کیس نامبرم بالاست مدارکمو ترجمه نکردم چون میگن 6 ماه اعتبار داره .
میشه منو راهنمایی کنید آیا باید کاری رو انجام بدم. یا فرمی باید پرکنم.
با سپاس
کیس: ‎2017AS73XX‎
تعداد اعضاء ‎: 1‎ نفر
تاریخ مشاهده نتیجه:2016 ,16 Jun‎
تاریخ ارسال فرم: 2016,July ‎4  
تاریخ نامه دوم: 2017,‎April 24
محل مصاحبه: ارمنستان 
تاریخ مصاحبه  June 27
نتیجه:AP
ایشود 11 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان:
با عرض سلام
دوستان میشه راهنمایی بفرمایید با توجه به اینکه این ویزا از نوع لاتاری هستش و به صورت تصادفی برخی از اقراد برنده میشن و طی مراحلی به اونها ویزا میدن و در واقغ دولت
ا م ر ی ک ا از اونها دعوت میکنه که وارد کشورشون بشن.
سوال اینجاست شاید برخی از افراد در اونجا کسی رو نداشته باشن که ازشون حمایت بکنه یا اینکه تحصیلات بالایی نداشته باشن و اینکه زبانشون خوب نباشه و مهم تر ازهمه سرمایه مناسبی نداشته باشن و مواردی از این قبیل که خیلی از شما ها از من بهتر میدونید.
میخواستم بپرسم دولت برای اینچنین افرادی برنامه ای از قبل تعیین شده یا راه حلی داره یا فقط این ویزای با ارزشو میدن و هیچ حمایتی نمیکنن.
سپاس از شما
کیس: ‎2017AS73XX‎
تعداد اعضاء ‎: 1‎ نفر
تاریخ مشاهده نتیجه:2016 ,16 Jun‎
تاریخ ارسال فرم: 2016,July ‎4  
تاریخ نامه دوم: 2017,‎April 24
محل مصاحبه: ارمنستان 
تاریخ مصاحبه  June 27
نتیجه:AP
ایشود 11 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: saeidsh