کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-03-25 ساعت 00:34)azimi1989 نوشته:  به به استخوان دله بابا!!!!! حاااااااالت چطوره؟ ولکام بک

hi there
thank you so much for saying welcome dude. I hope we have pleasurable time together
چاکرم عظیمی جان. دلم برای این کاربریم تنگیده بود Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: azimi1989 ، milad.abadani ، limbo ، copol ، alirezanz
سلام دوستان عزیز
دررابطه با پیشنهاد دوستمان که نوشته حتما یادداشت های آرش رو بخونید تا با واقعیت های آم ر یکا آشنا بشید من هم تجربیاتی دارم شاید بدردتان بخورد:
سال 2011 که برای اولین بار با ویزای توریستی به آم ر ی کا رفتم آنقدر به من خوش گذشت که سال بعد هم ویزا گرفتم ودوباره رفتم .چرا؟
1-اون سال دلار حدود 1000 تومان بود وبرای هر سفر خارج از کشور 2000 دلار ارز مسافرتی میدادند (به لطف احمدی نژاد جلوی افزایش قیمت دلار رو گرفته بودند Tongue درصورتی که قیمت واقعی بیشتر از این بود) یعنی سفر اول آنکارا برای مصاحبه به هر نفر 2000 دلار وبرای سفر دوم که رفتیم آنکارا برای گرفتن ویزا هم 2000دلار وبرای سفر آم ر ی کا هم 2000دلار ارز مسافرتی برای هر نفر گرفتیم.تا اینجا تدارکات سفر تقریبا ارزان دراومدوتونستیم حدود 20هزار دلار با خودمون ببریم
2-چون سفر اول بود جاذبه های آم ر یکا خیلی برایمان جذاب ودلنشین بود .هزینه ها چشمگیر نبود وما تونستیم به شهرهایی که خیلی به دیدنشان علاقه داشتیم برویم مثل لاس وگاس -میامی-لس آنجلس-آتلانتاوچند شهر دیگر وخاطراتی بیاد ماندنی برایمان رقم خورد با وجودی که 6ماه ویزای معتبر داشتیم ولی بعد از 3ماه با شروع مدارس برگشتیم ایران وبا مرور خاطرات خوب بعد از چند ماه دوباره برای ویزا اقدام کردیم وتابستان سال بعد برای بار دوم رفتیم آم ر ی کا
3-سال2012 دلار حدود 2000 تومان شد ولی باز با ارز های مسافرتی تدارک سفر دیدیم ورفتیم .این سفر مثل سفر قبلی نبود جاذبه ها برایمان کمتر شده بود خریداز فروشگاه ها جاذبه کمتری داشت چون درسفر اول تقریبا از خرید اشباع شده بودیم .به هرکجا میرفتیم باید دلار خرج میکردیم وبا یک حساب سرانگشتی میدیدیم که قیمت ها را باید دو برابر پارسال میخریدیم (دلار حالا 2000 هزار تومان شده بود) ولی قیمت های اجناس به دلار همان قیمت های سال قبل بود .حدود 4ماه ماندیم وبرگشتیم ایران ولی خاطراتی که باعث شود دوباره هوس سفر کنیم بوجود نیامد چون تقریبا همه چیز یکنواخت وتکراری بود
4-بعد از حدود 4سال دوباره در2016 (تابستان 95) برای بار سوم رفتیم .این بار دلار را 3500تومان تهیه کردیم واز ارز مسافرتی هم خبری نبود چون سالی یکبار اون هم 300دلار ارز مسافرتی میدادند.باز هم جاذبه ای ندیدیم وهمه چیز تکراری بود البته نباید ناشکری کرد توی این مدت حدودا 3ماه تنها چیزی که دچارش نمیشدیم استرس وعصبانیت بود همه چیز ریلکس وهمراه با آرامش بود از رانندگی تا قدم زدن درپارک وخرید درفروشگاه ها .....
ادامه در پست بعد.....
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، Reza2018 ، limbo ، copol ، mehre cyrus ، dv2017 ، American Darlin ، behjat ، milad.abadani ، alirezanz
(2017-03-25 ساعت 00:50)farrokh33 نوشته:  سلام دوستان عزیز
دررابطه با پیشنهاد دوستمان که نوشته حتما یادداشت های آرش رو بخونید تا با واقعیت های آم ر یکا آشنا بشید من هم تجربیاتی دارم شاید بدردتان بخورد:
سال 2011 که برای اولین بار با ویزای توریستی به آم ر ی کا رفتم آنقدر به من خوش گذشت که سال بعد هم ویزا گرفتم ودوباره رفتم .چرا؟
1-اون سال دلار حدود 1000 تومان بود وبرای هر سفر خارج از کشور 2000 دلار ارز مسافرتی میدادند (به لطف رییس جمهورسابق جلوی افزایش قیمت دلار رو گرفته بودند Tongue  درصورتی که قیمت واقعی بیشتر از این بود) یعنی سفر اول آنکارا برای مصاحبه به هر نفر 2000 دلار وبرای سفر دوم که رفتیم آنکارا برای گرفتن ویزا هم 2000دلار وبرای سفر آم ر ی کا هم 2000دلار ارز مسافرتی برای هر نفر گرفتیم.تا اینجا تدارکات سفر تقریبا ارزان دراومدوتونستیم حدود 20هزار دلار با خودمون ببریم
2-چون سفر اول بود جاذبه های آم ر یکا خیلی برایمان جذاب ودلنشین بود .هزینه ها چشمگیر نبود وما تونستیم به شهرهایی که خیلی به دیدنشان علاقه داشتیم برویم مثل لاس وگاس -میامی-لس آنجلس-آتلانتاوچند شهر دیگر وخاطراتی بیاد ماندنی برایمان رقم خورد با وجودی که 6ماه ویزای معتبر داشتیم ولی بعد از 3ماه با شروع مدارس برگشتیم ایران وبا مرور خاطرات خوب بعد از چند ماه دوباره برای ویزا اقدام کردیم وتابستان سال بعد برای بار دوم رفتیم آم ر ی کا
3-سال2012 دلار حدود 2000 تومان شد ولی باز با ارز های مسافرتی تدارک سفر دیدیم ورفتیم .این سفر مثل سفر قبلی نبود جاذبه ها برایمان کمتر شده بود خریداز فروشگاه ها جاذبه کمتری داشت چون درسفر اول تقریبا از خرید اشباع شده بودیم .به هرکجا میرفتیم باید دلار خرج میکردیم وبا یک حساب سرانگشتی میدیدیم که قیمت ها را باید دو برابر پارسال میخریدیم (دلار حالا 2000 هزار تومان شده بود) ولی قیمت های اجناس به دلار همان قیمت های سال قبل بود .حدود 4ماه ماندیم وبرگشتیم ایران ولی خاطراتی که باعث شود دوباره هوس سفر کنیم بوجود نیامد چون تقریبا همه چیز یکنواخت وتکراری بود
4-بعد از حدود 4سال دوباره در2016 (تابستان 95) برای بار سوم رفتیم .این بار دلار را 3500تومان تهیه کردیم واز ارز مسافرتی هم خبری نبود چون سالی یکبار اون هم 300دلار ارز مسافرتی میدادند.باز هم جاذبه ای ندیدیم وهمه چیز تکراری بود البته نباید ناشکری کرد توی این مدت حدودا 3ماه تنها چیزی که دچارش نمیشدیم استرس وعصبانیت بود همه چیز ریلکس وهمراه با آرامش بود از رانندگی تا قدم زدن درپارک وخرید درفروشگاه ها .....
ادامه در پست بعد.....
خیلی خوب بود بازم از عمه ریکا بگید اگه ارش خان بود الان 100 صفحه مطلب از این سه سفر میزاشت Big Grin
آسمون خدا همه جا یه رنگه ولی زمینش?............NYC❤️REZA??
NYC or LA?
Dvlottery2018:IT IS MY TURN
شمارش معکوس لاتاری (نترس کلیک بکن)

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: limbo ، ostokhan ، copol ، mehre cyrus ، dv2017 ، American Darlin ، milad.abadani ، farrokh33 ، alirezanz
(2017-03-24 ساعت 19:39)Farzad Immigrant نوشته:  
(2017-03-24 ساعت 19:31)kkr200 نوشته:  میدونم چه حس و حالی دارین... البته قدیمیا نه اونا براشون تکراری شده، جدیدا رو میگم

منم یادمه اولین باری که ثبت نام کردم، استرس قبل از اعلام نتایج...

اول از همه از خدا میخوام پارتی بازی کنه کار فرزاد راه بیفته بعدش هم همه بچه های سایت ( مخصوصا قدیمیا )

دااااااش امید خیلی ممنون که وساطتت ما رو پیش خدا کردی که پارتی بازی کنه  Big Grin  Big Grin  Big Grin  خدا از دهنت بشنوه.
شانس خوبی دارن fresher های عزیز و احتمال اینکه سال اول قبول شن زیاد تر از senior , junior هاست Big Grin  Big Grin  Big Grin

چاکریم فرزاد خان
در اون که شکی نیست همیشه سال اولیا شانسشون بیشتره... به خصوص اونایی که بعد از برنده شدن میپرسن: من لاتاری برنده شدم حالا چیکار کنم؟

ایشالا که یه شیفت آپ کنه و قدیمیا امسال شانسشون بگیره و ملحق شن به شهروندان یو اس
Life Is a One Way Road, Don't Focus On What's In The End
Enjoy Every Moment of This Passing Road
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، copol ، Reza2018 ، milad.abadani ، alirezanz
دوستان توصیه ام اینه که همونجور که تاپیک از خیال تا واقعیت رو میخونید حداقل تاپیک سفرنامه های بچه های 2017 و 2016 و 2015 رو هم بخونید. خوشبختانه جو بسیار خوبی وجود داره و با خواندم مطالب بچه ها حس خوبی پیدا میکنید و از شور و شوق قبول شدگان تو سفارت و هتل و کل سفر شما هم به وجد میاید. اصلا اثری از پالس منفی اونجا نمیبینید و هر چی هست مثبت مثبت.
امیدوارم امسال اسم ما در بیاد تا ما هم این شرایط رو تجربه کنیم و روحیه مون عوض شه.
این تاپیک شمارش معکوس هم خیلی خلوته. بچه ها پارسال و سال قبل ترش حدود 700 تا پیج رو ترکوندن ولی الان تازه صفحه 115 هستیم و گمونم بچه های امسال مثل سالهای قبل فعال نیستند. البته قدیمی تر ها ده روز آخر سر و کله شون پیدا میشه و تاپیک شلوغ میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Reza2018 ، milad.abadani ، limbo ، farrokh33 ، alirezanz
بچه ها من دانشجوی ارشد هستم ، اینجا کارو زندگی خوبی دارم ، از زندگیم راضیم ، الان لاتاری برنده شدم ، تردید دارم برم ، به نظرتون برم؟

الکی مثلا الان نتایج اعلام شده و من دارم از این حرف های حرص درآر میزنم ، خخخخخخخخخخخخخخخ

واکنش نشون بدین ببینم چی میگین خخخخخخخخخخخخ
اگه لاتاری شد که خیلی هم عالی ، اگه نشد اسکیل وورکر کانادا یا استرالیا ، بازم نشد میزنیم به جاده ، اونم نشد ، خب نمیشه دیگه چیکار کنم زوری که نیست!

خر ما از کرگی کره خر بود
Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، Reza2018 ، copol ، milad.abadani ، farrokh33
(2017-03-25 ساعت 12:41)azimi1989 نوشته:  بچه ها من دانشجوی ارشد هستم ، اینجا کارو زندگی خوبی دارم ، از زندگیم راضیم ، الان لاتاری برنده شدم ، تردید دارم برم ، به نظرتون برم؟

الکی مثلا الان نتایج اعلام شده و من دارم از این حرف های حرص درآر میزنم ، خخخخخخخخخخخخخخخ

اتفاقا اینایی که همه چی زندگیشون ردیف قبول میشن. طرف میبینی همه چیش جور داره میره کانادا بعد لاتاری قبول میشه. آخرشم میاد میگه به نظرتون کدوم بهتره برم. اینجاست که اعصاب آدم رو میزیزه تو مخلوط کن.
هیچ واکنش دیگه ای هم در کار نیست. شرمسارم از اینکه میرم تو تاپیک سفرنامه و میبینم تاریخ عضویتشون همگی در ماه می هست Sad Sad Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، copol ، azimi1989 ، farrokh33 ، alirezanz
(2017-03-25 ساعت 13:06)ostokhan نوشته:  
(2017-03-25 ساعت 12:41)azimi1989 نوشته:  بچه ها من دانشجوی ارشد هستم ، اینجا کارو زندگی خوبی دارم ، از زندگیم راضیم ، الان لاتاری برنده شدم ، تردید دارم برم ، به نظرتون برم؟

اتفاقا اینایی که همه چی زندگیشون ردیف قبول میشن. طرف میبینی همه چیش جور داره میره کانادا بعد لاتاری قبول میشه. آخرشم میاد میگه به نظرتون کدوم بهتره برم. اینجاست که اعصاب آدم رو میزیزه تو مخلوط کن.
هیچ واکنش دیگه ای هم در کار نیست. شرمسارم از اینکه میرم تو تاپیک سفرنامه و میبینم تاریخ عضویتشون همگی در ماه می هست  Sad  Sad  Sad

کسی که زندگیش ردیفه کلا شانسش بیشتره اگه شانس نداشت که زندگیش ردیف نبود Big Grin
NYC or LA?

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: azimi1989 ، limbo ، ostokhan ، farrokh33 ، alirezanz
سلام دوستان عزیز
هر شخصی به تناسب تفکرات و شرایطی که داره تصمیم میگیره که به چه صورت زندگی کند و آیا مهاجرت کند یا نه؟ بعضاْ افرادی را میشناسم که در فریضه مهاجرت با هیچ کدام از موارد ذکر شده آشنایی ندارند و فقط مایل هستن مهاجرت کنند. در عجبم .
به قول آقای ...
عزیزم اگه نه تخصص داری و نه تحصیلات و نه پول. اگه توی کشور خودت علاف هستی و سر بار جامعه و خانواده. اگه توی سف برای خرید فلافل و سامبوسه هم دنبال پارتی میگردی. مهاجرت رو میخوای چکار. بابا خطر داره.خطر. میری اونجا مث خر میمونی توی گل ( البته با عرض معذرت از خر های زحمت کش محترم). بمون توی کشور خودت یه آب باریکه ای از باباجونت بهت میرسه. نه شب گشنه نمیخوابی نه شارژ ایرانسلت تموم میشه.
متاسفانه دوستانی را میشناسم که در توهم به سر میبرند و در کل در توهم زندگی میکنند. فکر میکنند مهاجرت کردن مث مسافرت شمال میمونه. میرن اونجا و عشق و حال و تفریح.
عزیز من اگه شرایطش رو نداری نه ثبت نام کن و نه اقدام. میری اونجا هم گند میزنی به زندگی خودت و هم زندگی اون کسی که چندین ساله پیاپی داره ثبت نام میکنه و هزاران بار انواع تالارهای گفتمان رو زیر رو کرده و حتی از کوچه و پس کوچه های آن ک ا را گرفته تا مطب دکتر اونگان و بعضا اشخاصی را میشناسم که میدانند که چند قدم از هتل تا سفارت آ م ر ی ک ا باید بزنند و چند سنگ فرش را باید طی کنند..
بله دیگه...
-2014-15-16-17-18
بهترین نیرنگ زندیگی من صداقت است.
پاسخ
تشکر کنندگان: limbo ، ostokhan ، farrokh33
دوستان عزیز.
در حال حاظر قدیمی ترین فرد این تالار گه هنوز موفق نشده در لاتاری قبول بشه و ویزا بگیره. کیه؟؟؟
بیایید با هم و به صورت دسته جمعی یه نظری کنیم تا انشالا امسال بخت به یاریش بیاید.
-2014-15-16-17-18
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-03-25 ساعت 13:43)milad.abadani نوشته:  دوستان عزیز.
در حال حاظر قدیمی ترین فرد این تالار گه هنوز موفق نشده در لاتاری قبول بشه و ویزا بگیره. کیه؟؟؟
بیایید با هم و به صورت دسته جمعی یه نظری کنیم تا انشالا امسال بخت به یاریش بیاید.

قدیمی ترین که نمیدونم ولی کلا قدیمی زیاد داریم ، استخوان هست ، لرد امیر هست ، بنده حقیر هم هستم یه دوستی هم از 2010 بود ، کلا جمع بدشانسا جمع خخخخخخخخخخخ
اگه لاتاری شد که خیلی هم عالی ، اگه نشد اسکیل وورکر کانادا یا استرالیا ، بازم نشد میزنیم به جاده ، اونم نشد ، خب نمیشه دیگه چیکار کنم زوری که نیست!

خر ما از کرگی کره خر بود
Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani ، tadaee ، Reza2018 ، limbo ، ostokhan ، farrokh33 ، alirezanz

لاتاری قبول شدی یا برو امریکا یا بمیر ...خخخ
امیدوارم هرجا میری یکی مثل خودت سرراهت باشه این جمله میتونه زیباترین دعای خیر ، یا بدترین اتفاق ممکن باشه ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، alirezanz
دوستان عزیز.اصلی ترین دلیلی که مایل به مهاجرت هستید. چیست؟؟؟
خیلی دوست دارم بدانم دلایل مهاجرت شما ها چیست.
من خودم مهندس الکترونیک هستم. تقریبا از ۸ سالگی وارد بازار شدم البته به صورت غیر رسمی. اکثر شغل ها رو تجربه کردم. از دستفروشی در بازارهای جمعه گرفته تا تخریب دیوار و سقف منازل فرسوده . از تعمیرات لوازم خانگی تا تعمیرات سیستم های برق و الکترونیک ماشین آلات سنگین و در نهایت هم خودم شرکت ثبت کردم و در حال حاظر با تکیه به تخصص و پشت کاری که دارم به همراه دوستان خوبم در حال انجام پروژه های کوچیک هستم.
اصلی ترین دلایل تصمیم من برای مهاجرت.
۱- من زیاد کار میکنم و تخصص کاری هم دارم . ولی متاسفانه در شرکت های ما تنها چیزی که مهم نیست. تخصص و پشت کاره.
۲- هر وقت که پروژه ای کار میکنم. هر کسی که با من ارتباط برقرار میکند. سردر گم هستم از اینکه طرف مقابل من به خاطر رضای خدا با من ارتباط خوبی دارد یا اینکه توقع گرفتن شیرینی .
۳- من اهل جنگ و دعوا و شلوغ کاری نیستم. خیلی دوست دارم زمانی که مشکلی برای من پیش می آید. همانجور که من مطیع قانون هستم. قانون هم از من حمایت کند. که متاسفانه ...
۴- به دلیل کارهای سختی که در جوانی و نوجوانی انجام داده ام. هیچ وقت تفریحی نداشتم. به طور کلی نه بچگی کردم و نه نوجوانی و نه جوانی و الان هم که در سن ۳۱ سالگی هستم. همچنان درگیر کار سخت و نتیجه کم هستم.
-2014-15-16-17-18
پاسخ
تشکر کنندگان: Alizzz ، limbo ، Reza2018 ، farrokh33
(2017-03-25 ساعت 13:06)ostokhan نوشته:  

هیچ واکنش دیگه ای هم در کار نیست. شرمسارم از اینکه میرم تو تاپیک سفرنامه و میبینم تاریخ عضویتشون همگی در ماه می هست  Sad  Sad  Sad
اینایی که لاتاری ثبت نام میکنن بعد میرن دنبال کارو زندگیشون کیسای لاتاری میبرن اصلن یادشون نمیمونه اعلام نتایج کی هستش
خیلی از سفرنامه هایی که خوندم این مدلی بودن بقول معروف خواسته ها تو ول کن اگه مال تو باشه بهت برش میگردونه.
امیدوارم هرجا میری یکی مثل خودت سرراهت باشه این جمله میتونه زیباترین دعای خیر ، یا بدترین اتفاق ممکن باشه ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Reza2018 ، milad.abadani ، copol ، alirezanz
(2017-03-25 ساعت 15:54)milad.abadani نوشته:  دوستان عزیز.اصلی ترین دلیلی که مایل به مهاجرت هستید. چیست؟؟؟
خیلی دوست دارم بدانم دلایل مهاجرت شما ها چیست.
من خودم مهندس الکترونیک هستم. تقریبا از ۸ سالگی وارد بازار شدم البته به صورت غیر رسمی. اکثر شغل ها رو تجربه کردم. از دستفروشی در بازارهای جمعه گرفته تا تخریب دیوار و سقف منازل فرسوده . از تعمیرات لوازم خانگی تا تعمیرات سیستم های برق و الکترونیک ماشین آلات سنگین و در نهایت هم خودم شرکت ثبت کردم و در حال حاظر با تکیه به تخصص و پشت کاری که دارم به همراه دوستان خوبم در حال انجام پروژه های کوچیک هستم.
اصلی ترین دلایل تصمیم من برای مهاجرت.
۱- من زیاد کار میکنم و تخصص کاری هم دارم . ولی متاسفانه در شرکت های ما تنها چیزی که مهم نیست. تخصص و پشت کاره.
۲- هر وقت که پروژه ای کار میکنم. هر کسی که با من ارتباط برقرار میکند. سردر گم هستم از اینکه طرف مقابل من به خاطر رضای خدا با من ارتباط خوبی دارد یا اینکه توقع گرفتن شیرینی .
۳- من اهل جنگ و دعوا و شلوغ کاری نیستم. خیلی دوست دارم زمانی که مشکلی برای من پیش می آید. همانجور که من مطیع قانون هستم. قانون هم از من حمایت کند. که متاسفانه ...
۴- به دلیل کارهای سختی که در جوانی و نوجوانی انجام داده ام. هیچ وقت تفریحی نداشتم. به طور کلی نه بچگی کردم و نه نوجوانی و نه جوانی و الان هم که در سن ۳۱ سالگی هستم. همچنان درگیر کار سخت و نتیجه کم هستم.
فکر کنم همه به خاطر رسیدن آرامش نسبی در زندگی مهاجرت میکنند منم دلم خیلی میخواد برنده بشم ادامه تحصیل بدم و زندگی جدیدی رو شروع کنم Rolleyes
NYC or LA?

سایت معرفی نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: limbo ، milad.abadani ، copol

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان