کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-05-30 ساعت 02:20)javadth نوشته:  جماعت این دوست عزیز چطوری 3 بار قبول شده ؟

بعد یه سری افراد 10 ساله قبول نشدن ؟

[عکس: 9325149609459327686_a54da5dad.JPG]

اگه متوجه شدین دلیلش رو به ما هم بگید لطفا
2014  -  2015  -  2017  -  2018  -   2019 : 2019AS00007000
تاریخ آن سرزمین با "میلاد"
و تاریخ سرزمین من با "هجرت" آغاز می شود ...
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-05-30 ساعت 17:40)sheghi نوشته:  
(2017-05-30 ساعت 02:20)javadth نوشته:  جماعت این دوست عزیز چطوری 3 بار قبول شده ؟

بعد یه سری افراد 10 ساله قبول نشدن ؟

اگه متوجه شدین دلیلش رو به ما هم بگید لطفا

به نظرم باید از خود شخص سوال کنیم که چطوری اینطور شده اخه

[عکس: %D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%B9%D8%A8%D8...A%A9-2.jpg]
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
(2017-05-29 ساعت 17:04)ashkanadab نوشته:  سلام من برنده لاتاری 2018 هستم
ولی یه مشکلی دارم اونم اینه که موقع ثبت نام خانوادگی همسرم ـحرین حرف رو با ( i ) ثبت کردم در صورتی که تو پاسپورت با حرف ( y ) ثبت شده.
به نظرتون این اشتباه تو فرم ثبت نام لاتاری میتونه باعث ریجکت شدن بشه؟؟؟؟
ممنون میشم از دوستان اگر بهم کمک کنید.

سلام میتونید با kcc مکاتبه کنید واشتباهتون رو بهشون بگید
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2017-05-29 ساعت 17:04)ashkanadab نوشته:  سلام من برنده لاتاری 2018 هستم
ولی یه مشکلی دارم اونم اینه که موقع ثبت نام خانوادگی همسرم ـحرین حرف رو با ( i ) ثبت کردم در صورتی که تو پاسپورت با حرف ( y ) ثبت شده.
به نظرتون این اشتباه تو فرم ثبت نام لاتاری میتونه باعث ریجکت شدن بشه؟؟؟؟
ممنون میشم از دوستان اگر بهم کمک کنید.
ملاک برای افسر فرم DS-260 هستش که باید دقیق وارد بشه.
پاسخ
سلام بر تمام دوستان عزیز
بالاخص
@dv2017@
@farrokh33@
بصورت تصادفی دستم خورد روی بوکمارک مهاجرسرا که تو اپرا دارم. دیدم هنوز حضور دارید. هر چند تعجب کردم مثل سالهای سابق هنوز اینجا بسته نشده. علی ایحال پیروز و سر بلند باشید.
حیف که امسال هم برنده نشدم و این قضیه آمریکا تا آخر عمر در حد یه آرزو و توهم میمونه.
موفق و خوش شانس باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، jalayevatan ، farrokh33 ، hosseinix
(2017-05-31 ساعت 13:05)ostokhan نوشته:  سلام بر تمام دوستان عزیز
بالاخص
@dv2017@
@farrokh33@
بصورت تصادفی دستم خورد روی بوکمارک مهاجرسرا که تو اپرا دارم. دیدم هنوز حضور دارید. هر چند تعجب کردم مثل سالهای سابق هنوز اینجا بسته نشده. علی ایحال پیروز و سر بلند باشید.
حیف که امسال هم برنده نشدم و این قضیه آمریکا تا آخر عمر در حد یه آرزو و توهم میمونه.
موفق و خوش شانس باشید
سلام آقا فرزاد عزیز
آره جای تعجب داره اینجا هنوز بازه . واسه من که خوبه . روزی دوسه بار میام سر میزنم . شما هم پیروز و سربلند باشید و این قضیه براتون از آرزو و توهم به حقیقت تبدیل بشه .
شاد باشید
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، shahin61 ، jalayevatan ، farrokh33 ، hosseinix
(2017-05-31 ساعت 17:57)dv2017 نوشته:  
بالاخص
@dv2017@
@farrokh33@
موفق و خوش شانس باشید
سلام آقا فرزاد عزیز
آره جای تعجب داره اینجا هنوز بازه . واسه من که خوبه . روزی دوسه بار میام سر میزنم . شما هم پیروز و سربلند باشید و این قضیه براتون از آرزو و توهم به حقیقت تبدیل بشه .
شاد باشید
آقا ما هم کماکان هستیم...ولی چون دلم شکست که دوستان جدیدم قبول نشدن یه جورایی لال مونی گرفتم...اینقدر که امضامم پاک کردم به نشانه اعتراض !!
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: jalayevatan ، dv2017 ، farrokh33 ، saeed_gh ، nargol1990
(2017-06-01 ساعت 09:59)shahin61 نوشته:  
(2017-05-31 ساعت 17:57)dv2017 نوشته:  
بالاخص
@dv2017@
@farrokh33@
موفق و خوش شانس باشید
سلام آقا فرزاد عزیز
شاد باشید
آقا ما هم کماکان هستیم...ولی چون دلم شکست که دوستان جدیدم قبول نشدن یه جورایی لال مونی گرفتم...اینقدر که امضامم پاک کردم به نشانه اعتراض !!
دور از جون آقاشاهین
عرض سلام و احترام
من که کماکان از راهنماییهاتون به دوستان استفاده میکنم
دوستیمون مستدام
شاد باشید
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، shahin61 ، saeed_gh ، nargol1990
سلام من هم برنده لاتاری 2018 شدم

به صورت کاملاً اتفاقی در لاتاری ثبت نام نمودم ، هیچ قصد رفتن به آمریکا و مهاجرت هم نداشتم و خیلی دوست دارم که به کشورهای مختلف دنیا سفر کنم .
برای اولین بار بود که در لاتاری ثبت نام می نمودم و برنده شدم .
حالا علیرغم آنکه مراحل تکمیل فرایند اخذ گرین کارت را انجام می دهم ، واقعا مردد هستم که آیا می تواند تمامی اندوخته خود را چوب حراج زد و تازه با 38 سال سن و همسر و کودک برویم آمریکا و تازه آنجا بخواهیم دنبال کار بگردیم و از خانه های کوچک و از ایالتی کم هزینه برای زندگی استفاده و زندگی را در آنجا بدین گونه آغاز نماییم .

نمی دانم فعلا دارم تحقیق می کنم تا یک سال دیگر فرصت است که برنامه ریزی دقیق نماییم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
بالاخص
@dv2017@
@farrokh33@
موفق و خوش شانس باشید

سلام دوست بسیار عزیز
ممنون ازاینکه بیاد ما هستید .باور کنید پیدا کردن دوستان با شخصیت وبا صداقت از طریق دنیای مجازی بسیار گرانقدر وبا ارزش است مثل این است که جمع ما سالهاست همدیگر را میشناسیم ومانند دوستان قدیمی به همدیگر ارادت خالصانه داریم
واما...
نوشته اید ...این قضیه آمریکا تا آخر عمر درحد یه آرزو وتوهم میمونه....
من هم سالهای قبل فکر میکردم رفتن به آمریکا درحد یک آرزوی دست نیافتنی است وتقریبا هیچ راهی رو برا خودم متصور نبودم جز راه لاتاری .به این دلیل از سالهای دور اونموقعی که ثبت نام دستی بود وباید با پست میفرستادیم شروع کردم وتا الان ادامه داره ولی هرگز ناامید نشدم البته راههای دیگه ای رو هم برنامه ریزی کردم (درابتدا موقعی که مجرد بودم رفتن رو برا خودم میخواستم ولی حالا برا بچه ها) با برنامه ریزی پسر بزرگم رو فرستادم برا ادامه تحصیل ودومی هم که اهل درس نبود ودردانشگاه آزاد وقت میگذروند با لاتاری رفت (البته بعد از رفتن یک تعییراتی عجیب دراوبوجود اومد وشده شاگرد ممتاز بطوری که جزو دانشجویان استعدادهای درخشان کالج شده وبعد از 2سال درس خوندن درکالج با معدلA برا ادامه تحصیل در دانشگاهUTDپذیرفته شده ودو تا مقاله هم برا دانشگاه جان هاپکینز فرستاده که هردو اکسپت شدن) اینهارو براتون نوشتم که بگم انسان درمقطعی از زمان عجیب میتونه تغییر کنه ودگرگون بشه .
نمیخوام شما رو نصیحت کنم چون خودم هم درجوانی ونوجوانی از نصیحت بدم می اومد واحساس میکردم کسی که داره منو نصیحت میکنه به من توهین میکنه وبه من القا میکنه که نمیفهمم .ولی تجربه به من میگه که بابرنامه ریزی میشه به هرچیزی که آرزو داریم برسیم فقط باید کمی صبور وبردبار باشیم البته پشتکار وتلاش نباید فراموش بشه. از لاتاری که یک فرصت هست هم باید استفاده کرد .از صمیم قلب آرزو میکنم به اونچه که دوست داری برسی .بدرود
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، mehre cyrus ، metigor ، hosseinix
(2017-06-01 ساعت 11:54)dv2017 نوشته:  
(2017-06-01 ساعت 09:59)shahin61 نوشته:  
(2017-05-31 ساعت 17:57)dv2017 نوشته:  سلام آقا فرزاد عزیز
شاد باشید
دور از جون آقاشاهین
عرض سلام و احترام
من که کماکان از راهنماییهاتون به دوستان استفاده میکنم
دوستیمون مستدام
شاد باشید
عرض سلام و احترام متقابل...امیدوارم سال دیگه شاهد قبولی تمام دوستان باشم...
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017
(2017-06-01 ساعت 13:19)farrokh33 نوشته:  
بالاخص
@dv2017@
@farrokh33@
موفق و خوش شانس باشید

سلام دوست بسیار عزیز
ممنون ازاینکه بیاد ما هستید .باور کنید پیدا کردن دوستان با شخصیت وبا صداقت از طریق دنیای مجازی بسیار گرانقدر وبا ارزش است مثل این است که جمع ما سالهاست همدیگر را میشناسیم ومانند دوستان قدیمی به همدیگر ارادت خالصانه داریم
واما...
نوشته اید ...این قضیه آمریکا تا آخر عمر درحد یه آرزو وتوهم میمونه....
من هم سالهای قبل فکر میکردم رفتن به آمریکا درحد یک آرزوی دست نیافتنی است وتقریبا هیچ راهی رو برا خودم متصور نبودم جز راه لاتاری .به این دلیل از سالهای دور اونموقعی که ثبت نام دستی بود وباید با پست میفرستادیم شروع کردم وتا الان ادامه داره ولی هرگز ناامید نشدم البته راههای دیگه ای رو هم برنامه ریزی کردم (درابتدا موقعی که مجرد بودم رفتن رو برا خودم میخواستم ولی حالا برا بچه ها) با برنامه ریزی پسر بزرگم رو فرستادم برا ادامه تحصیل ودومی هم که اهل درس نبود ودردانشگاه آزاد وقت میگذروند با لاتاری رفت (البته بعد از رفتن یک تعییراتی عجیب دراوبوجود اومد وشده شاگرد ممتاز بطوری که جزو دانشجویان استعدادهای درخشان کالج شده وبعد از 2سال درس خوندن درکالج با معدلA برا ادامه تحصیل در دانشگاهUTDپذیرفته شده ودو تا مقاله هم برا دانشگاه جان هاپکینگ فرستاده که هردو اکسپت شدن) اینهارو براتون نوشتم که بگم انسان درمقطعی از زمان عجیب میتونه تغییر کنه ودگرگون بشه .
نمیخوام شما رو نصیحت کنم چون خودم هم درجوانی ونوجوانی از نصیحت بدم می اومد واحساس میکردم کسی که داره منو نصیحت میکنه به من توهین میکنه وبه من القا میکنه که نمیفهمم .ولی تجربه به من میگه که بابرنامه ریزی میشه به هرچیزی که آرزو داریم برسیم فقط باید کمی صبور وبردبار باشیم البته پشتکار وتلاش نباید فراموش بشه. از لاتاری که یک فرصت هست هم باید استفاده کرد .از صمیم قلب آرزو میکنم به اونچه که دوست داری برسی .بدرود
بازم خوبه که پسرتان با لاتاری موفق به رفتن شد..آیا برای شما بعنوان پدر و مادر اقدامی جهت مهاجرت کرده ؟

پاسخ
با درود بنده فرم ds260را فرستادم و تاییدیه را هم گرفتم. الان در این مرحله خیلی گمراهم نمیدونم کجا کدوم سایت یا چطوری باید پیش برم؟؟؟؟؟ ایا باید با همون کیس نامبر چک بشه. اگه محبت کنید راهنمایی بفرمایید بنده خیلی نگران هستم.
پاسخ
(2017-06-01 ساعت 15:24)گلنارگلی نوشته:  با درود بنده فرم ds260را فرستادم و تاییدیه را هم گرفتم. الان در این مرحله خیلی گمراهم نمیدونم کجا کدوم سایت یا چطوری باید پیش برم؟؟؟؟؟ ایا باید با همون کیس نامبر چک بشه. اگه محبت کنید راهنمایی بفرمایید بنده خیلی نگران هستم.

شما از الان به بعد دنبال این باش واکسن های مورد نیاز رو در ایران تکمیل کنی، از اول اکتبر هر ماه یک تعدادی رو اعلام می کنند برای مصاحبه. اینکه تا چه شماره ای اعلام میشه رو می تونید از اطلاعیه ای که هر ماه تحت عنوان ویزا بولتن اعلام میشه ببینید. وقتی شماره اعلام شد یک ایمیل برای شما ارسال میشه که میگه سایت اصلی که نامه برنده شدنتو دیدید چک کنید. وقتی اونجا برید و مشخصات رو وارد کنید (همونجا که الان نامه بنده شدنتون مشخص هست) نامه جدیدی میبینی که جایگزین قبلی شده که اصطلاحا نامه دعوت به مصاحبه هست. تاریخ ساعت و محلی که مصاحبه انجام میشه داخلش مشخصه. الان شما مدارک تحصیلی رو ترجمه کن و واکسن ها رو تکمیل کن و کارت زرد بین المللیشو اماده کن تا زمان مصاحبه.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33 ، dv2017 ، metigor ، jalayevatan
سلام .قابل توجه دوستانی که قبول شده اند وفرم ds-260رو ارسال کرده اند .
مراحلی رو که باید تو ادامه فرایند طی کنند:
1-ابتدا به ویزا بولیتن سال های گذشته یک نگاهی بیندازید وبا توجه به کیس نامبرتون حدودای تاریخ مصاحبه تون رو پیدا کنید(مخصوصا بولتین 2017و2016)
2-در هفته دوم ماه اگوست اولین کارنتی ها اعلام میشه که برای دوماه بعد یعنی ماه اکتبر مصاحبه دارند(طبق سالهای گذشته تا کیس نامبر حدود 2000 اعلام میکنند)
3-درهفته دوم ماه سپتامبر دومین کارنتی ها اعلام میشه که برای دوماه بعد یعنی ماه نوامبر مصاحبه دارند به همین ترتیب هر ماه برای دو ماه بعد تعدادی شماره اعلام میشه.(معمولا هر ماه حدود 500 کیس اعلام میکنند)
4-چنانچه فرم های dsرو به موقع ارسال کرده باشید طبق این کارنتی ها به مصاحبه دعوت میشیدولی اگر فرم هارو دیر ارسال کنید مصاحبه شما تاخیر میفته
5-چنانچه شماره شما کارنت شد وفرم ها رو به موقع ارسال کرده باشید بعد از حدود یک تا سه هفته نامه دوم شما جایگزین نامه اول میشه ویک ایمیلی برای شما میاد که روز ومحل مصاحبه تون رو مشخص میکنه ومدارکی که باید با خودتون به سفارت ببرید
6-نامه اول یعنی نامه قبولی که الان روی سایت است که باید یک پرینت ازاون بگیرید ونزد خودتون نگه دارید چون کیس نامبرتون خیلی مهمه وهمه کاراتون با اون شماره انجام میشه .نامه دوم هم که تاریخ ومحل مصاحبه رو مشخص کرده وبا پرینت اون به شما اجازه میدن که روز مصاحبه وارد سفارت بشید
--مدارکی که باید تهیه کنید:
1-مدارک تحصیلی(دیپلم ویا لیسانس ویا ارشد ویا دکتری) واگر دیپلم ندارید سابقه کار
2-مدارک شناسایی وهویتی مثل شناسنامه وکارت ملی
3-اگر آقا هستید مدارک خدمت سربازی(پایان خدمت ویا معافیت ویا اگر دانشجوهستید معافیت تحصیلی)
4-مدارک پزشکی (کارت زرد انیستیتو پاستور)
5-مدارک مالی(نامه تمکن مالی از بانک فقط مانده حساب)توصیه میکنم اسپانسر نگیرید
6-اگر متاهل هستید عقد نامه
حالا با توجه به تاریخ مصاحبه تون شروع کنید به تهیه مدارک:
1-ابتدا با مراجعه به پاستور نسبت به زدن واکسن ها اقدام کنید(برخی واکسن ها درچند مرحله وزمانبر هستند)
2-ترجمه کلیه مدارکی که دربالا نوشته شده (فقط ترجمه از دارالترجمه رسمی .نیازی به تایید دادگستری ووزارت خارجه ندارند)
3-حدود یک ماه قبل از مصاحبه نامه تمکن مالی تهیه شود
4-حدود یک ماه قبل ترجمه ها انجام شوند
5-اگر سفارت آنکارا مصاحبه دارید یکسری مدارک رو باید با پست dhlیک ماه قبل از مصاحبه به سفارت ارسال کنید
6- برای مدیکال درآنکارا باید حدودای چند هفته قبل از مصاحبه نوبت دکتر بگیرید(بعد از نامه دوم )
7-وقتی نامه دوم شما اومد باید بلیط هواپیما+هتل رزرو کنید
8-.......
سفارش مهم:
-سفر نامه های دوستانی رو که قبلا رفتند مصاحبه حتما بخونید واز تجربیاتشون استفاده کنید(یادداشت نکات مهم رو فراموش نکنید)
-تاپیک های سالهای گذشته رو مطالعه کنید نکات خیلی خوبی بدست میارید
تندرست وشاد باشید
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان