کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گفتگوی آزاد در مورد اعلام نتایج (شمارش معکوس)
.

نظرسنجی جدید در ارتباط با اعلام نتایج لاتاری DV-2018
https://www.mohajersara.org/forum/thread-7409.html

.
(2017-06-01 ساعت 13:19)farrokh33 نوشته:  
(2017-05-31 ساعت 13:05)ostokhan نوشته:  سلام بر تمام دوستان عزیز
بالاخص
@dv2017@
@farrokh33@
بصورت تصادفی دستم خورد روی بوکمارک مهاجرسرا که تو اپرا دارم. دیدم هنوز حضور دارید. هر چند تعجب کردم مثل سالهای سابق هنوز اینجا بسته نشده. علی ایحال پیروز و سر بلند باشید.
حیف که امسال هم برنده نشدم و این قضیه آمریکا تا آخر عمر در حد یه آرزو و توهم میمونه.
موفق و خوش شانس باشید

سلام دوست بسیار عزیز
ممنون ازاینکه بیاد ما هستید .باور کنید پیدا کردن دوستان با شخصیت وبا صداقت از طریق دنیای مجازی بسیار گرانقدر وبا ارزش است مثل این است که جمع ما سالهاست همدیگر را میشناسیم ومانند دوستان قدیمی به همدیگر ارادت خالصانه داریم
واما...
نوشته اید ...این قضیه آمریکا تا آخر عمر درحد یه آرزو وتوهم میمونه....
من هم سالهای قبل فکر میکردم رفتن به آمریکا درحد یک آرزوی دست نیافتنی است وتقریبا هیچ راهی رو برا خودم متصور نبودم جز راه لاتاری .به این دلیل از سالهای دور اونموقعی که ثبت نام دستی بود وباید با پست میفرستادیم شروع کردم وتا الان ادامه داره ولی هرگز ناامید نشدم البته راههای دیگه ای رو هم برنامه ریزی کردم (درابتدا موقعی که مجرد بودم رفتن رو برا خودم میخواستم ولی حالا برا بچه ها) با برنامه ریزی پسر بزرگم رو فرستادم برا ادامه تحصیل ودومی هم که اهل درس نبود ودردانشگاه آزاد وقت میگذروند با لاتاری رفت (البته بعد از رفتن یک تعییراتی عجیب دراوبوجود اومد وشده شاگرد ممتاز بطوری که جزو دانشجویان استعدادهای درخشان کالج شده وبعد از 2سال درس خوندن درکالج با معدلA برا ادامه تحصیل در دانشگاهUTDپذیرفته شده ودو تا مقاله هم برا دانشگاه جان هاپکینز فرستاده که هردو اکسپت شدن) اینهارو براتون نوشتم که بگم انسان درمقطعی از زمان عجیب میتونه تغییر کنه ودگرگون بشه .
نمیخوام شما رو نصیحت کنم چون خودم هم درجوانی ونوجوانی از نصیحت بدم می اومد واحساس میکردم کسی که داره منو نصیحت میکنه به من توهین میکنه وبه من القا میکنه که نمیفهمم .ولی تجربه به من میگه که بابرنامه ریزی میشه به هرچیزی که آرزو داریم برسیم فقط باید کمی صبور وبردبار باشیم البته پشتکار وتلاش نباید فراموش بشه. از لاتاری که یک فرصت هست هم باید استفاده کرد .از صمیم قلب آرزو میکنم به اونچه که دوست داری برسی .بدرود

سلام مجدد آقا فرخ
راستش من نه اینکه به آمریکا تنها فکر کنم. خیلی کشورهای آروم و خوبی تو دنیا هست که آدم میتونه زندگیش رو کنه و صرفا آمریکا نیست. منتها چون امریکا این قضیه لاتاری رو داره شاید برای من نقش پر رنگی پیدا کرده چه بسا که اگه لاتاری نبود شاید اصلا فکر رفتن به آمریکا از ذهنم خطور هم نمیکرد.
اما در رابطه با حرفهایی که گفتید فکر کنم اگه حمایت همه جوره شما از فرزندانتان نبود شاید دو فرزندتون همین الان تو ایران بودن. درسته که جربزه لازمه رو برای زندگی تو کشور غریب داشتن ولی فکر میکنم بدون حمایت شما این امر ممکن نبود همانطور که خودتون اشاره کردید. من از حیث تحصیلی متاسفانه نتونستم اون ریکوآرمنت های لازمه مثل مقاله رو تهیه کنم تا الان و از این جهت ناکام بودم از طریق تحصیلی. از طرق دیگه هم حقیقتا وضعمون خیلی کویت نیستش که ساپورت بشیم و از این طریق بریم. لاتاری هم که هر سال یه داغی میزاره روی دل ما (دیگه کلا از ماه می متنفر شدم). برای همینم کلا خودمم نمیدونم در این بین چکار کنم. از طرفی هم فکر میکنم تو زندگیم عقب افتادم و هنوز یه شغل مناسبی ندارم. منی که تو هیچ مرحله ای از زندگیم وقفه نیفتاده بود و از دوران ابتدایی تا آخر دوره فوق لیسانس همه دوره ها رو سریع و بدون وقفه گذرونده بودم الان نزدیک دو سالی میشه که با معزل لعنتی بیکاری روبرو شدهام. هر چند این شرایط اکثر جوونا تو ایرانه ولی حقیقتا این وضع زندگیم رو تلخ کرده و اعتماد به نفسم رو به شدت پایین آورده. بنابراین الان که 28 سال سن دارم فکر میکنم دیگه دارم به جایی میرسم که نباید بی گدار به آب بزنم و قدمهایم رو تو زندگی محتاط تر بردارم. برای همین هم دیگه جای اشتبه ندارم تو زندگیم چرا که یه قدم اشتباه میتونه سه چهار سال زندگیم رو عقب تر از این پیش ببره.
الانم وضعیتم مثل یه کشتی طوفان زده شده که وسط اقیانوس و هر بادی بیاد یه طرف میبره و منم موندم ببینم زندگی برام چی رقم میزنه. گاهی هم به چیزی که دوست داری برسی هرچقدر هم تلاش کنی نمیشه که نمیشه حالا نمیدونم خواست خدا و تقدیر یا انرژی های متافیزیک.
دیگه سرتون رو درد نیارم . چون هر کسی تو این زمونه تو مملکت ما خودش به اندازه کافی گرفتاری داره و حوصله و توان شنیدن مشکلات دیگران رو نداره. منم قصدم نالیدن از زندگی نبود فقط خواستم یه شرحی از اوضاع زندگیم بدم از شرایط کنونی. درپایان کار به احتمال خیلی قوی دیگه من لاتاری شرکت نمیکنم مگر اینکه یه تغییری تو زندگیم رخ بده. ولی امیدوارم دوستان دیگر من جمله خودتون و یا علیرضا گیتار که دور از عزیزانشون هستن سریعتر قرعه یا حالا هر دستی که پشت پرده هست به اسمشون در بیاد و به خانوادشون برسن.
دوستان عزیز هم به امضای من توجه نکنند. لاتاری امسال خیلی خیلی روم اثر بد گذاشت و البته نظر شخصی خودم رو نشون میده این امضام.
در پناه حق باشید
بهروز و شادکام
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، dv2017 ، shahin61 ، farrokh33 ، nargol1990 ، mehre cyrus ، jalayevatan ، American Darlin
(2017-06-01 ساعت 09:59)shahin61 نوشته:  
(2017-05-31 ساعت 17:57)dv2017 نوشته:  
(2017-05-31 ساعت 13:05)ostokhan نوشته:  سلام بر تمام دوستان عزیز
بالاخص
@dv2017@
@farrokh33@
بصورت تصادفی دستم خورد روی بوکمارک مهاجرسرا که تو اپرا دارم. دیدم هنوز حضور دارید. هر چند تعجب کردم مثل سالهای سابق هنوز اینجا بسته نشده. علی ایحال پیروز و سر بلند باشید.
حیف که امسال هم برنده نشدم و این قضیه آمریکا تا آخر عمر در حد یه آرزو و توهم میمونه.
موفق و خوش شانس باشید
سلام آقا فرزاد عزیز
آره جای تعجب داره اینجا هنوز بازه . واسه من که خوبه . روزی دوسه بار میام سر میزنم . شما هم پیروز و سربلند باشید و این قضیه براتون از آرزو و توهم به حقیقت تبدیل بشه .
شاد باشید
آقا ما هم کماکان هستیم...ولی چون دلم شکست که دوستان جدیدم قبول نشدن یه جورایی لال مونی گرفتم...اینقدر که امضامم پاک کردم به نشانه اعتراض !!

آقا شاهین، دور از جون،ما ارادتمند شما عزیزان بالاخص دوستان فعال اینجا هستیم. شرمنده دیدم شما حضور نداشتید منشن نکردم شما رو. والا امسال خیلی سال اعصاب خورد کنی بود که قبول نشدیم. به هر حال گذشت و تموم شد. ولی آقا شما برو اونطرف و جای همممون رو خالی کن و از شر این دیوانه خانه راحت شو Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، farrokh33 ، nargol1990 ، jalayevatan
[b]سلام مجدد آقا فرخ
راستش من نه اینکه به آمریکا تنها فکر کنم. خیلی کشورهای آروم و خوبی تو دنیا هست که آدم میتونه زندگیش رو کنه و صرفا آمریکا نیست. منتها چون آمریکا این قضیه لاتاری رو داره شاید برای من نقش پر رنگی پیدا کرده چه بسا که اگه لاتاری نبود شاید اصلا فکر رفتن به آمریکا از ذهنم خطور هم نمیکرد.
اما در رابطه با حرفهایی که گفتید فکر کنم اگه حمایت همه جوره شما از فرزندانتان نبود شاید دو فرزندتون همین الان تو ایران بودن. درسته که جربزه لازمه رو برای زندگی تو کشور غریب داشتن ولی فکر میکنم بدون حمایت شما این امر ممکن نبود همانطور که خودتون اشاره کردید. من از حیث تحصیلی متاسفانه نتونستم اون ریکوآرمنت های لازمه مثل مقاله رو تهیه کنم تا الان و از این جهت ناکام بودم از طریق تحصیلی. از طرق دیگه هم حقیقتا وضعمون خیلی کویت نیستش که ساپورت بشیم و از این طریق بریم. لاتاری هم که هر سال یه داغی میزاره روی دل ما (دیگه کلا از ماه می متنفر شدم). برای همینم کلا خودمم نمیدونم در این بین چکار کنم. از طرفی هم فکر میکنم تو زندگیم عقب  افتادم و هنوز یه شغل مناسبی ندارم. منی که تو هیچ مرحله ای از زندگیم وقفه نیفتاده بود و از دوران ابتدایی تا آخر دوره فوق لیسانس همه دوره ها رو سریع و بدون وقفه گذرونده بودم الان نزدیک دو سالی میشه که با معزل لعنتی بیکاری روبرو شدهام. هر چند این شرایط اکثر جوونا تو ایرانه ولی حقیقتا این وضع زندگیم رو تلخ کرده و اعتماد به نفسم رو به شدت پایین آورده. بنابراین الان که 28 سال سن دارم فکر میکنم دیگه دارم به جایی میرسم که نباید بی گدار به آب بزنم و قدمهایم رو تو زندگی محتاط تر بردارم. برای همین هم دیگه جای اشتبه ندارم تو زندگیم چرا که یه قدم اشتباه میتونه سه چهار سال زندگیم رو عقب تر از این پیش ببره.
الانم وضعیتم مثل یه کشتی طوفان زده شده که وسط اقیانوس و هر بادی بیاد یه طرف میبره و منم موندم ببینم زندگی برام چی رقم میزنه. گاهی هم به چیزی که دوست داری برسی هرچقدر هم تلاش کنی نمیشه که نمیشه حالا نمیدونم خواست خدا و تقدیر یا انرژی های متافیزیک
[/quote]

سلام دوست عزیز. به نظر من می‌تونید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید ،بعضی‌ از رشته‌ها احتیاج به سابقهٔ کار نداره، اگه از یک دانشگاه معتبر مدرک گرفته باشید و زبانتون هم خوب باشه با توجه به سنتون شانس بالائی برأی گرفتن اقامت اونجا دارید. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، shahin61 ، farrokh33 ، ella 2018 ، jalayevatan
آقا ostokhanعزیز
ممنون که منو قابل دونستین ودرد دلی کردید معضل بیکاری وناامیدی متاسفانه گریبانگیر اکثر جوانهای ما رو گرفته واعتماد به نفس رو بسیار کم کرده. تنها کاری که از دست من برمیاد اینه که تجربیاتم رو دراختیار شما بذارم .
اعتقاد دارم که اگر روزنه ای هرچند کوچک وجود داشته باشه میتونید از اون استفاده کنید.نوشتن خاطرات وتجربیاتم هم از این منظراست .شاید در اونا راه حلی وجود داشته باشه که مورد استفاده قرار بگیرند:
-نوشتید که مدرک تحصیلی شما ارشد وسنتون 28 سال است .به نظر من اتفاقا الان موقع استفاده ازاین موقعیت است زیرا:
1-میتونید ابتدا تافل وجی آر ای رو بگیرید (نیازی نیست که نمره تافل شما درسطح بالایی باشه برخی از دانشگاهها حتی جی آر ای رو هم نمیخوان)
2-با یک دانشگاه سطح متوسط ودر ایالتهای جنوبی آمریکا ارتباط برقرار کنید (اپلای کنید) وبدون فاند پذیرش بگیریدوقتی وارد شدید یک ویا دوترم روشهریه بدید (البته میتونه قسطی هم باشه)
3-با رییس دانشکده موقعیت مالی تون رو درمیون بذارید اونا حتما کمکتون میکنند وکاری تو دانشگاه براتون درنظر میگیرندکه میتونه مخارجتون روتامین کنه (درس خوندن وکار کردن اونهم درابتدای راه خیلی سخته ولی شدنی است مخصوصا اگر کسی انگیزه داشته باشه)
4-دوترم که خوندید وزبانتون خوب شد وبا جامعه اونجا کاملا آشنا شدید اگر بخواهید میتونید با دانشگاههای تراز بالاتر اپلای کنید وفاند بگیرید ودرستون رو با خیال راحت ادامه بدید(این کار شدنی است )
در رابطه با مطالب بالا تجربیاتم رو مینویسم:
پسرم ودوست همکلاسی اش سالها پیش اپلای کردند ورفتند. برادر این همکلاسی اونموقع دردانشگاه غیر انتفاعی وابسته به دانشگاه مشهد درس میخواندوبعد از یکی دو سال لیسانس گرفت چون انگیزه داشت که دنبال برادرش برود تلاش کرد وتافل وجی ار ای رو هم گرفت .برادرش که درمیشیگان درس میخوند تونست براش پذیرش بگیره البته بدون فاند . باهمین پذیرش از سفارت درآنکارا ویزا گرفت ورفت حدود دو ترم شهریه داد ولی تو دانشگاه هم کار میکرد تونست با کمک رییس دانشگاه که از وضعیت نامناسب مالی اش آگاه بود بقیه مسترش رو با نیمه فاند تموم کنه .بعد از مستر اپلای کرد وبرای دکتری رفت میامی چند سال بعد باگرفتن دکتری توهمون دانشگاه تدریس رو شروع کرد والان زندگی نسبتا خوبی رو داره
میتونید از سایت اپلای ابرود که مخصوص دانشجویانی است که تومرحله رفتن هستند ویا تومرحله اپلای کردن هستند وارد بشی واطلاعات خوبی بدست بیاری اگه بتونی با برخی از اونا هم ارتباط برقرار کنی شاید بتونی کانال ارتباطی برقرارکنی واز این طریق بری .
قبلا هم گفتم فکر میکردم فقط بچه هایی از دانشگاههای تراز اول دولتی با معدل بالا فقط میتونند برن آمریکا ولی تو سفرهایی که داشتم بچه هایی رو دیدم که ارشدشون رو از دانشگاه آزاد گرفته بودند ولی تلاش کرده بودند واومده بودند برای دکتری.
دوست عزیز مطلب زیاد شد ولی اگر من جای شما بودم حتما این کار رو میکردم
1-هرگز ناامید نمیشدم چون جوان هستید ودارای مدرک بالای تحصیلی
2-چون انگیزه دارید پس مقداری از راه رو پیمودید
3-چون فقط به لاتاری دل نبسته ایدحتما راههای دیگه رو هم درنظر میگیریدواین خودش شروع خوبیه
درخاتمه ...چون درابتدای راه هستید هرگز هرگز ناامید نشید وبا برنامه ریزی وپشتکار حتما راهی پیدا میکنید
تندرست وشاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، gbtm ، shahin61 ، nargol1990 ، ella 2018 ، mehre cyrus ، jalayevatan
(2017-06-04 ساعت 02:21)ostokhan نوشته:  
(2017-06-01 ساعت 09:59)shahin61 نوشته:  
(2017-05-31 ساعت 17:57)dv2017 نوشته:  سلام آقا فرزاد عزیز
آره جای تعجب داره اینجا هنوز بازه . واسه من که خوبه . روزی دوسه بار میام سر میزنم . شما هم پیروز و سربلند باشید و این قضیه براتون از آرزو و توهم به حقیقت تبدیل بشه .
شاد باشید
آقا ما هم کماکان هستیم...ولی چون دلم شکست که دوستان جدیدم قبول نشدن یه جورایی لال مونی گرفتم...اینقدر که امضامم پاک کردم به نشانه اعتراض !!

آقا شاهین، دور از جون،ما ارادتمند شما عزیزان بالاخص دوستان فعال اینجا هستیم. شرمنده دیدم شما حضور نداشتید منشن نکردم شما رو. والا امسال خیلی سال اعصاب خورد کنی بود که قبول نشدیم. به هر حال گذشت و تموم شد. ولی آقا شما برو اونطرف و جای همممون رو خالی کن و از شر این دیوانه خانه راحت شو  Big Grin
فرزاد خان عزیز کماکان منتظر فرصت بعدی و تغییر امضای جدید هستم...
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، dv2017 ، nargol1990
(2017-06-04 ساعت 00:58)shahin61 نوشته:  جای همگی خالی الان بوشهر داره برف میاد !!! Tongue

Big Grin Big Grin Big Grin
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33
(2017-06-05 ساعت 00:02)nargol1990 نوشته:  
(2017-06-04 ساعت 00:58)shahin61 نوشته:  جای همگی خالی الان بوشهر داره برف میاد !!! Tongue

Big Grin  Big Grin  Big Grin
از نظر من داره برف میاد! چون بعداز چندین و چند سال گذرم افتاد بجایی که سالهای جنگ اینجا بودم..آرامش فعلی که میبینم چیزی از برف !کم نداره !! Rolleyes
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، farrokh33 ، nargol1990 ، mehre cyrus ، jalayevatan
دوستان نتیجه ها 2018 دادن ؟

من چک می کنم این پیغام میده ممکن راهنماییم کنید؟؟

The information entered is not valid.

Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page, including punctuation.

Several characters are often confused:
0 = zero, O = letter 'O', 1 = one, I = letter 'I' (like 'Ice'), 5 = 'five', S = letter 'S', 6 = six, G = letter 'G', 8 = eight, B = letter 'B'
DV2013 ‎=> Has Not Been Selected
DV2014 ‎=> Has Not Been Selected‎‎
DV2015 ‎=> Has Not Been Selected
DV2016 ‎=> Has Not Been Selected
DV2017 ‎=> Has Not Been Selected
DV2018 ‎=> I Hope Selected This Year
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-06-05 ساعت 00:22)rohesargardan نوشته:  دوستان نتیجه ها 2018 دادن ؟

من چک می کنم این پیغام میده ممکن راهنماییم کنید؟؟

The information entered is not valid.

Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page, including punctuation.

Several characters are often confused:
0 = zero, O = letter 'O', 1 = one, I = letter 'I' (like 'Ice'), 5 = 'five', S = letter 'S', 6 = six, G = letter 'G', 8 = eight, B = letter 'B'
بله دوست عزیز ، نتیجه اعلام شده و این ارور که میگید واسه خیلیا بود ولی برطرفش کردن
اگه مطمئن هستیدشماره کانفرمیشن شما درسته ، نام فامیل رو حتما باید بنویسید . نام فامیلی که به همراه اون شماره ثبت شده ، چون خیلی ها یا اینکه موقع چک کردن نام رو هم اضافه میکنن یا هنگام ثبت نام جای نام و نام خانوادگی رو جابجا مینویسند.
اگه بازم جواب نگرفتید پیشنهاد میکنم مثل کسی که شماره کانفرمیشنش یادش رفته عمل کنید . تو همون صفحه چک کردن هست .
موفق باشید
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33 ، jalayevatan
(2017-06-01 ساعت 12:33)dadyar نوشته:  سلام من هم برنده لاتاری 2018 شدم
به صورت کاملاً اتفاقی در لاتاری ثبت نام نمودم ، هیچ قصد رفتن به آمریکا و مهاجرت هم نداشتم و خیلی دوست دارم که به کشورهای مختلف دنیا سفر کنم .
برای اولین بار بود که در لاتاری ثبت نام می نمودم و برنده شدم .
حالا علیرغم آنکه مراحل تکمیل فرایند اخذ گرین کارت را انجام می دهم ، واقعا مردد هستم که آیا می تواند تمامی اندوخته خود را چوب حراج زد و تازه با 38 سال سن و همسر و کودک برویم آمریکا و تازه آنجا بخواهیم دنبال کار بگردیم و از خانه های کوچک و از ایالتی کم هزینه برای زندگی استفاده و زندگی را در آنجا بدین گونه آغاز نماییم .
نمی دانم فعلا دارم تحقیق می کنم تا یک سال دیگر فرصت است که برنامه ریزی دقیق نماییم  .
سلام ، تبریک میگم
این تاپیک ها رو بخونید:

لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟

آمریکا از خیال تا واقعیت !
چگونه کاربر حرفه ای مهاجرسرا شویم؟‎
We don't grow when things are easy  We grow when we face challenges
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، farrokh33 ، jalayevatan
(2017-06-01 ساعت 12:33)dadyar نوشته:  سلام من هم برنده لاتاری 2018 شدم

به صورت کاملاً اتفاقی در لاتاری ثبت نام نمودم ، هیچ قصد رفتن به آمریکا و مهاجرت هم نداشتم و خیلی دوست دارم که به کشورهای مختلف دنیا سفر کنم .
برای اولین بار بود که در لاتاری ثبت نام می نمودم و برنده شدم .
حالا علیرغم آنکه مراحل تکمیل فرایند اخذ گرین کارت را انجام می دهم ، واقعا مردد هستم که آیا می تواند تمامی اندوخته خود را چوب حراج زد و تازه با 38 سال سن و همسر و کودک برویم آمریکا و تازه آنجا بخواهیم دنبال کار بگردیم و از خانه های کوچک و از ایالتی کم هزینه برای زندگی استفاده و زندگی را در آنجا بدین گونه آغاز نماییم .

نمی دانم فعلا دارم تحقیق می کنم تا یک سال دیگر فرصت است که برنامه ریزی دقیق نماییم  .

واقعا" مايه تاسفه كه شما قبول شديد ............
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، farrokh33 ، gozargah ، marsha
سلام خدمت دوستان
من برنده لاتاری 2018 شدم. یه چند تا سوال داشتم ممنون میشم اگر کسی اطلاع داره بهم کمک کنه.
1- آخرین مدرک من لیسانسه ولی فوق دیپلم رو هم دارم و دیپلم کاردانی آیا لازمه هر سه مدرک رو تو فرم ds-260 ثبت کنم یا همون مدرک کارشناسی و کاردانی کافیه ؟
2- کیس نامبر من سه رقمی **2 به نظرتون بعد از ارسال فرم ds-260 چقدر زمان میبره برای مصاحبه؟
3- آیا پر کردن فرم ds-5535 برای برندگان لاتاری ضروریه و اگر ضرورت داره فقط برنده اصلی بایستی پر کنه یا تمام کسانی که همراهش هستند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33
(2017-06-04 ساعت 13:30)farrokh33 نوشته:  آقا ostokhanعزیز
ممنون که منو قابل دونستین ودرد دلی کردید معضل بیکاری وناامیدی متاسفانه گریبانگیر اکثر جوانهای ما رو گرفته واعتماد به نفس رو بسیار کم کرده. تنها کاری که از دست من برمیاد اینه که تجربیاتم رو دراختیار شما بذارم .
اعتقاد دارم که اگر روزنه ای هرچند کوچک وجود داشته باشه میتونید از اون استفاده کنید.نوشتن خاطرات وتجربیاتم هم از این منظراست .شاید در اونا راه حلی وجود داشته باشه که مورد استفاده قرار بگیرند:
-نوشتید که مدرک تحصیلی شما ارشد وسنتون 28 سال است .به نظر من اتفاقا الان موقع استفاده ازاین موقعیت است زیرا:
1-میتونید ابتدا تافل وجی آر ای رو بگیرید (نیازی نیست که نمره تافل شما درسطح بالایی باشه برخی از دانشگاهها حتی جی آر ای رو هم نمیخوان)
2-با یک دانشگاه سطح متوسط ودر ایالتهای جنوبی آمریکا ارتباط برقرار کنید (اپلای کنید) وبدون فاند پذیرش بگیریدوقتی وارد شدید یک ویا دوترم روشهریه بدید (البته میتونه قسطی هم باشه)
3-با رییس دانشکده موقعیت مالی تون رو درمیون بذارید اونا حتما کمکتون میکنند وکاری تو دانشگاه براتون درنظر میگیرندکه میتونه مخارجتون روتامین کنه (درس خوندن وکار کردن اونهم درابتدای راه خیلی سخته ولی شدنی است مخصوصا اگر کسی انگیزه داشته باشه)
4-دوترم که خوندید وزبانتون خوب شد وبا جامعه اونجا کاملا آشنا شدید اگر بخواهید میتونید با دانشگاههای تراز بالاتر اپلای کنید وفاند بگیرید ودرستون رو با خیال راحت ادامه بدید(این کار شدنی است )
در رابطه با مطالب بالا تجربیاتم رو مینویسم:
پسرم ودوست همکلاسی اش سالها پیش اپلای کردند ورفتند. برادر این همکلاسی اونموقع دردانشگاه غیر انتفاعی وابسته به دانشگاه مشهد درس میخواندوبعد از یکی دو سال لیسانس گرفت چون انگیزه داشت که دنبال برادرش برود تلاش کرد وتافل وجی ار ای رو هم گرفت .برادرش که درمیشیگان درس میخوند تونست براش پذیرش بگیره البته بدون فاند . باهمین پذیرش از سفارت درآنکارا ویزا گرفت ورفت حدود دو ترم شهریه داد ولی تو دانشگاه هم کار میکرد تونست با کمک رییس دانشگاه که از وضعیت نامناسب مالی اش آگاه بود بقیه مسترش رو با نیمه فاند تموم کنه .بعد از مستر اپلای کرد وبرای دکتری رفت میامی چند سال بعد باگرفتن دکتری توهمون دانشگاه تدریس رو شروع کرد والان زندگی نسبتا خوبی رو داره
میتونید از سایت اپلای ابرود که مخصوص دانشجویانی است که تومرحله رفتن هستند ویا تومرحله اپلای کردن هستند وارد بشی واطلاعات خوبی بدست بیاری اگه بتونی با برخی از اونا هم ارتباط برقرار کنی شاید بتونی کانال ارتباطی برقرارکنی واز این طریق بری .
قبلا هم گفتم فکر میکردم فقط بچه هایی از دانشگاههای تراز اول دولتی با معدل بالا فقط میتونند برن آمریکا ولی تو سفرهایی که داشتم بچه هایی رو دیدم که ارشدشون رو از دانشگاه آزاد گرفته بودند ولی تلاش کرده بودند واومده بودند برای دکتری.
دوست عزیز مطلب زیاد شد ولی اگر من جای شما بودم حتما این کار رو میکردم
1-هرگز ناامید نمیشدم چون جوان هستید ودارای مدرک بالای تحصیلی
2-چون انگیزه دارید پس مقداری از راه رو پیمودید
3-چون فقط به لاتاری دل نبسته ایدحتما راههای دیگه رو هم درنظر میگیریدواین خودش شروع خوبیه
درخاتمه ...چون درابتدای راه هستید هرگز هرگز ناامید نشید وبا برنامه ریزی وپشتکار حتما راهی پیدا میکنید
تندرست وشاد باشید

واقعا با این پست منو امیدوار کردی دوست من
آدم باید برای رسیدن به هدفش بجنگه
never give up!
(سرباز پیاده در شطرنج اگر تا آخر برود وزیر میشود)
پاسخ
تشکر کنندگان: farrokh33 ، mehre cyrus ، amir j7
سلام، ترجمه حکم کارگزینی برای اثبات محل کار و مدرک تحصیلی کفایت می کنه؟چون دانشجوی کتری مدرک فوق لیسانسش. دست دانشگاهه؟ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-05 ساعت 00:20)shahin61 نوشته:  
(2017-06-05 ساعت 00:02)nargol1990 نوشته:  

Big Grin  Big Grin  Big Grin
از نظر من داره برف میاد! چون بعداز چندین و چند سال گذرم افتاد بجایی که سالهای جنگ اینجا بودم..آرامش فعلی که میبینم چیزی از برف !کم نداره !! Rolleyes

آخی Shy

دوستان خبر رسید که یکی از همکلاسیای دانشگاهم لاتاری برنده شده Big Grin خوشحالم براش Rolleyes همون سالها هم خیلی پی رفتن بود
به انتظار فصل تو
تمام فصلها گذشت
چه یأس بی نهایتی
ندیم من بود
فصل بد خاکستری
تسلیم و بی صدا گذشت
چه قلب بی سخاوتی
حریم من بود
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، dv2017 ، farrokh33 ، storagemeter ، mehre cyrus ، ostokhan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان