کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
درخواست راهنمایی فوری
(2017-07-30 ساعت 10:06)masoud1942 نوشته:  با سلام و درود خدمت شما .
اینجانب در سال 2006 در 20 جون برای گرین کارت فایل کردم از طریق مادر که سیتیزن آمریکا هست . میخواهم ببینم کی نوبت من میشه برای اقدام .

دوست عزیز شما ازدواج کردید یا خیر فرزند مجرد هستید ؟
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-07-30 ساعت 10:26)melon نوشته:  
(2017-07-30 ساعت 10:06)masoud1942 نوشته:  با سلام و درود خدمت شما .
اینجانب در سال 2006 در 20 جون برای گرین کارت فایل کردم از طریق مادر که سیتیزن آمریکا هست . میخواهم ببینم کی نوبت من میشه برای اقدام .

دوست عزیز شما ازدواج کردید یا خیر فرزند مجرد هستید ؟

اگر ازدواج کردید الان در حال حاظر دارن به پرونده کسانی که در جولای 2005 اقدام کرده اند رسیدگی میشه و وقت سفارت داده میشه شما در بهترین حالت یکسال دیگه زمان دارید
F2A
priority  date :20 May 2016  
approved :30 Sep 2016
case number:1 Nov 2016
Invoice ID number : 22 Sep 2017
confirmation number:24 Sep 2017
complete:25 Dec 2017
Interview:31May 2018
Result : waiting
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من و همسرم الان نزدیک به یکسال و نیم هست که از امریکا برگشتیم به ایران .
دلایل برگشتنون هم زیاد بود . اول به این خاطر بود که خونه و ماشین و زندگی ترک کرده بودیم و میبایست بر میگشتیم و فکری به حال اونها می کردیم .
دوم به دلیل مریضی و بدحالی مادر شوهرم بود و حتی مادر خودم که سبب شد بیشتر موندگار بشیم .
ولی خوشبختانه اون موقع ما برای پاس سفید اقدام کردیم و برگشتیم ایران که بعد از تقریبا 3 ماه پاس رو پست کردن برای یکی از اقوام که الان هم به دستمون رسیده .
ما قصد داریم زمانی که 3 ماه مانده به اتمام پاس برگردیم به امریکا . اما من کمی دل شوره دارم که مثلا نکنه با وجود اجازه قانونی از ما ایراد بگیرن .
ممنون می شم راهنمایی و یا دلداری بدید .
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2018-04-07 ساعت 09:10)maryam1365 نوشته:  سلام دوستان

من و همسرم الان نزدیک به یکسال و نیم هست که از آمریکا برگشتیم به ایران .
دلایل  برگشتنون هم زیاد بود . اول به این خاطر بود که خونه و ماشین و زندگی ترک کرده بودیم و میبایست بر میگشتیم و فکری به حال اونها می کردیم .
دوم به دلیل مریضی و بدحالی مادر شوهرم بود و حتی مادر خودم که سبب شد بیشتر موندگار بشیم .
ولی خوشبختانه اون موقع ما برای پاس سفید اقدام کردیم و برگشتیم ایران که بعد از تقریبا 3 ماه پاس رو پست کردن برای یکی از اقوام که الان هم به دستمون رسیده .
ما قصد داریم زمانی که 3 ماه مانده به اتمام پاس برگردیم به آمریکا . اما من کمی دل شوره دارم که مثلا نکنه با وجود اجازه قانونی از ما ایراد بگیرن .

شما قانونی از آمریکا خارج شده اید و قانونی هم به آمریکا برمیگردید !! از چه چیزی میشود نگران شد؟ اگر بنا باشد در شما این اطمینان را با پاس سفید ایجاد کنند که میتوانید این خاک را به مدت دو سال ترک کنید باید تا زمانی که برمیگردید این تضمین پا برجا باشد. ضمن اینکه علاوه بر آن شما دارنده گرین کارت هم هستید !! دانشجویی که خارج نشده اید که هراسان باشید مبادا ویزای شما تمدید نشود!! خیالتان آسوده باشد و از در کنار خانواده بودن نهایت لذت را ببرید. Cool Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1365 ، shahin61
(2018-04-07 ساعت 11:55)afshin4749 نوشته:  

دلایل  برگشتنون هم زیاد بود . اول به این خاطر بود که خونه و ماشین و زندگی ترک کرده بودیم و میبایست بر میگشتیم و فکری به حال اونها می کردیم .
ما قصد داریم زمانی که 3 ماه مانده به اتمام پاس برگردیم به آمریکا . اما من کمی دل شوره دارم که مثلا نکنه با وجود اجازه قانونی از ما ایراد بگیرن .

شما قانونی از آمریکا خارج شده اید و قانونی هم به آمریکا برمیگردید !! از چه چیزی میشود نگران شد؟ اگر بنا باشد در شما این اطمینان را با پاس سفید ایجاد کنند که میتوانید این خاک را به مدت دو سال ترک کنید باید تا زمانی که برمیگردید این تضمین پا برجا باشد. ضمن اینکه علاوه بر آن شما دارنده گرین کارت هم هستید !! دانشجویی که خارج نشده اید که هراسان باشید مبادا ویزای شما تمدید نشود!! خیالتان آسوده باشد و از در کنار خانواده بودن نهایت لذت را ببرید. Cool  Cool

خیلی خیلی ممنون و سپاسگذارم که خیال من رو راحت کردید Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، afshin4749
(2018-04-07 ساعت 14:06)maryam1365 نوشته:  
(2018-04-07 ساعت 11:55)afshin4749 نوشته:  

شما قانونی از آمریکا خارج شده اید و قانونی هم به آمریکا برمیگردید !! از چه چیزی میشود نگران شد؟ اگر بنا باشد در شما این اطمینان را با پاس سفید ایجاد کنند که میتوانید این خاک را به مدت دو سال ترک کنید باید تا زمانی که برمیگردید این تضمین پا برجا باشد. ضمن اینکه علاوه بر آن شما دارنده گرین کارت هم هستید !! دانشجویی که خارج نشده اید که هراسان باشید مبادا ویزای شما تمدید نشود!! خیالتان آسوده باشد و از در کنار خانواده بودن نهایت لذت را ببرید. Cool  Cool

خیلی خیلی ممنون و سپاسگذارم که خیال من رو راحت کردید   Smile
در تآیید فرمایش دوستمان و برای دلگرمی بیشتر شما من خودم سه ماه پیش با پاس سفیدی که تنها حدود ده روزی به اعتبار آن مانده بود آنهم از ورودی فروذگاه دیترویت که معروف هست به سختگیری وارد شدم ومطلقآ هیچ مشگلی نداشتم و درنتیجه پاس ذوم را هم تقاضا و پس ار دریافت آن کشور را برای دوسال دیگر ترک کردم..
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam1365 ، afshin4749
(2018-04-07 ساعت 18:29)shahin61 نوشته:  
(2018-04-07 ساعت 14:06)maryam1365 نوشته:  
(2018-04-07 ساعت 11:55)afshin4749 نوشته:  شما قانونی از آمریکا خارج شده اید و قانونی هم به آمریکا برمیگردید !! از چه چیزی میشود نگران شد؟ اگر بنا باشد در شما این اطمینان را با پاس سفید ایجاد کنند که میتوانید این خاک را به مدت دو سال ترک کنید باید تا زمانی که برمیگردید این تضمین پا برجا باشد. ضمن اینکه علاوه بر آن شما دارنده گرین کارت هم هستید !! دانشجویی که خارج نشده اید که هراسان باشید مبادا ویزای شما تمدید نشود!! خیالتان آسوده باشد و از در کنار خانواده بودن نهایت لذت را ببرید. Cool  Cool

خیلی خیلی ممنون و سپاسگذارم که خیال من رو راحت کردید   Smile
در تآیید فرمایش دوستمان و برای دلگرمی بیشتر شما من خودم سه ماه پیش با پاس سفیدی که تنها حدود ده روزی به اعتبار آن مانده بود آنهم از ورودی فروذگاه دیترویت که معروف هست به سختگیری وارد شدم ومطلقآ هیچ مشگلی نداشتم و درنتیجه پاس ذوم را هم تقاضا و پس ار دریافت آن کشور را برای دوسال دیگر ترک کردم..

ممنون و سپاسگذارم از لطف شما . چقدر جالب که دوباره میتوان اقدام کرد ؟! ممکن هست بیشتر ثوضیح بدید . ممنون و باز سپاس Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، afshin4749
(2018-04-07 ساعت 22:05)maryam1365 نوشته:  
(2018-04-07 ساعت 18:29)shahin61 نوشته:  
(2018-04-07 ساعت 14:06)maryam1365 نوشته:  خیلی خیلی ممنون و سپاسگذارم که خیال من رو راحت کردید   Smile

ممنون و سپاسگذارم از لطف شما . چقدر جالب که دوباره میتوان اقدام کرد ؟! ممکن هست بیشتر ثوضیح بدید . ممنون و باز سپاس Smile
نه تنها دوبار بلکه تا سه بار قابل تقاضاست و معمولا اگر مدارک نقصی نداشته باشد قبول میکنند. میتونید در بخش مربوط به پاس سفبد از نحوه تقاضای مجدد مطلع بشید.
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid768376
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، maryam1365
سلام دوستان،

من یک سال و نیم هست که آمریکا هستم و گرین کارت دارم و قصد دارم برای سفر سک ماهه به ایران برم. الان که یک سالی از اون جریانات میگذره آیا اطلاع دارید کسی اخیرا برای ورود دوباره با گرین کارت به آمریکا با مشکلی مواجه شده باشه؟؟؟؟؟ خیلی دوست دارم به خانواده سر بزنم اما میترسم مشکلی پیش بیاد. سایت USCIS نوشته temporary or brief travel ""usually"" does not affect your permanent resident status. این usually خیلی استرس ایجا میکنه!

ممنونم
کیس: K1
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: ‎31 March‎
وضعیت ویزا: AP
مدرک تحصیلی: دیپلم
شغل: کارمند شرکت خصوصی
آپدیت سفارت: ‎31 March‎
آپدیت سیس: OR  19 October ، دوخطی ‎31 March, 3 April, 5 April, 13 June (Email), 18 July (Email), 24 August (Email), 14 September
کلیر: October 20th
دریافت ویزا: 3 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749
(2018-04-17 ساعت 07:28)Roo نوشته:  سلام دوستان،

من یک سال و نیم هست که آمریکا هستم و گرین کارت دارم و قصد دارم برای سفر سک ماهه به ایران برم. الان که یک سالی از اون جریانات میگذره آیا اطلاع دارید کسی اخیرا برای ورود دوباره با گرین کارت به آمریکا با مشکلی مواجه شده باشه؟؟؟؟؟ خیلی دوست دارم به خانواده سر بزنم اما میترسم مشکلی پیش بیاد. سایت USCIS نوشته temporary or brief travel ""usually"" does not affect your permanent resident status. این usually خیلی استرس ایجا میکنه!

ممنونم

دوست عزیز ،
شما دارای حق اقامت دائم هستید و اشتباه سال گذشته دیگر تکرار نخواهد شد !! آن روزها ترامپ قاطی کرده بود و کل تر و خشک را با هم داشت میسوزاند !! اما یکی پیدا شد و به او گوشزد کرد که آقا تفاوت است بین کسی که گرین کارت دارد و آنکه ندارد و با ویزا آمده !! گرین کارت تمام حقوق شهروندی را به استثنای حق رای و مشارکت سیاسی را دارد. این قانون اساسی این کشور است و ترامپ و یا هیچکس دیگری نمیتواند بالاتر از آن باشد. پس با خیال آسوده به سفرتان بروید و بیشترین لذت ممکن را از با خانواده بودن ببرید. آن اشتباه دیگر تکرار نخواهد شد. Cool Cool Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، Roo
دوستان من الان آمریکا هستم با ویزای دانشجویی. و لاتاری 2019 رو برنده شدم. با توجه به قانون 90 روز, بزارم 90 روز تموم بشه و بعد ds260 رو پر کنم یا اینکه این قانون فقط مربوط به فرآیند adjustment of status هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.
من و همسرم ۱۸ ماهه که با گرین کارت از آمریکا خارج شدیم و در ایران هستیم.علتش هم این بود که وقتی برگشتیم باردار شدم و در ایران زایمان کردم و الان کودک ۹ ماهه دارم.همچنین چون اولین بار بود که آمریکا میرفتیم خانه و ماشین و ... را رها کرده بودیم و باید برای فروش اونها برمیگشتیم.قصد داریم قبل از پایان دوسال به آمریکا بازگردیم.پاس سفید هم نداریم.بنظر شما برای ورود مجدد به آمریکا دچار مشکل میشویم؟
سوال دوم هم اینکه من برای گرفتن نامه ی اجازه ی ورود برای فرزندم با سفارت سوییس تماس گرفتم و گفتند که دیگه صادر نمیکنند و ما باید با سفارتهای همسایه تماس بگیریم.پروسه ی دقیقش رو میدونید؟
متشکرم
CASE NUM: 2016AS74##
روییت قبولی:8may
ارسال فرم ها:16may
کارنت:12April
مصاحبه: 21june
سفارت: Yerevan
نتیجه: خودم یکضرب،همسرم ap بخاطر سربازی نیروی هوایی ارتش ،هر دومون مهندس عمران و شاغل در شرکت مهندسین مشاور(خصوصی)
آپدیت ۲۱جون،۲۳جون(صدور ویزای خودم)،۲۰جولای بخاطر ایمیل،۷آگوست آپدیت دوخطی،۸آگوست or و اعلام کلیریی در سایت سفارت ارمنستان
کلیری همسرم:۸آگوست پس از تنها۴۷ روز در کمال ناباوری!صدور ویزا:22آگوست(پیکاپ با آژانس ایران-آنکارا که خیلی دقیق و بموقع پاس رو تحویلمون دادن.)
مقصد:کالیفرنیا-اورنج کانتی منزل اقوام Big Grin بعدش شاید هیوستون
...Golden year of lottery, I believe
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-30 ساعت 21:41)saeidsh نوشته:  
(2017-01-30 ساعت 20:48)abedi110 نوشته:  سلام
سئوال :
همسر من شهروند آمریکا می باشد و در گرجستان ثبت ازدواج محلی کرده بودیم . قصد داریم به گرجستان سفر کنیم و در سفارت ایران برای تایید ازدواج ، گرفتن تابعیت ایران ، گرفتن گذزنامه ایران برای همسرم اقدام کنیم .

آیا با توجه به قانون جدید اگر ایشان از آمریکا خارج شوند و به گرجستان بیاییند و تابعیت ایران را در سفارت بگیرند و گذرنامه نیز بگیرند و وارد ایران نیز بشوند موقع برگشت به آمریکا اجازه ورود خواهند یافت یا خیر ؟
خانم من اصالتا آمریکایی هست و شهروند اونجاست ...

ممنون می شوم راهنماییم کنید .
با تشکر

سلام دوست عزیز
بحث مد نظر در این جریان place of birth یا مکان تولد هس. ایشون مگه متولد ایران هستند؟
ضمنا در مورد اینچنین مسئله مهمی به حرف افراد توجه نکنید. فقط و فقط با وکیل اونهم از نوع مهاجرت صحبت کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من مي خوام براي ويزاي نامزدي اقدام كنم نامزدم سي تي زن امريكا هست كسي راهنمايي ميكنه؟تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ، اگر پاسپورتی که با آن در لاتاری Dv-2021 شرکت کردم تاریخ اعتبار آن منقضی شده باشد و بعد اسمم جز برندگان لاتاری در آمده باشد و بعد از برنده شدن پاسپورت جدیدی گرفته باشم آیا موقعی که اسکن پاسپورت قدیم و جدید را برای KCC بفرستم مشکلی ایجاد می کند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان