کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدامات احتمالی ترامپ جهت محدودیت ورود ایرانیان به آمریکا
(2017-02-24 ساعت 02:44)Moh.Bahrami1989 نوشته:  دو سوم دانشمندا و دكتراي امريكايي ايرانيان؟!!!!
دوست من دو سوم؟!!!
يعني ٦٦/٦٦ درصد دانشمنداي امريكا ايرانيان؟!
من نميدونستم كه امريكا رو ما ايرانيا داريم ميگردونيم...
منم حالم بده و واقعا شرايط روحي خوبي ندارم ولي تورو خدا ديكه يه حرفايي نزنيم كه خودمون هم به خودمون بخنديم...
حالا مثلا چرا دو سوم؟ مثلا سه چهارم چرا نه؟
شما به طور كاملا اتفاقي جز اون عده اي نيسي كه فك ميكنن ايرانيا باهوش ترين مردم دنيان؟

(2017-02-24 ساعت 02:03)farzadmohajer نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 01:31)msr839 نوشته:  ⭕️فاکس‌نیوز:
?در فرمان مهاجرتی جدید ترامپ، سودان از فهرست کشورهایی که ورود اتباع آنها به آمریکا ممنوع است، حذف شده است.
یعنی شهروندان سودان از ایرانی ها امن تر هستن ؟؟؟ واقعا متاسفم ....
یادشون رفته که دو سوم دانشمندان و دکترهای آمریکا از شهروندان همین ایران تشکیل شده ...
بیشترین کار خرابی که شد سر ۲۲ بهمن هست ... اگر همچین روزی نبود احتمال حذف شدن ما هم زیاد بود
پس الان شد ۶ کشور
این نظر من نیست عزیز ‌... یه سرچ کوتاه کنید متوجه خواهید شد ...
من اسم مهندس نیاوردم ... ایرانی ها تو مهندسی حرفی برای گفتن ندارن ...

من گفتم : پزشک و دانشمند
کیس نامبر: ‎62XX‎

مشخصات:  یک نفر / ۲۳ ساله / فارغ التحصیل ۳ ماه قبل از مصاحبه

بدون کار دولتی و خصوصی

ارائه مدارک به صورت کامل در روز مصاحبه

تاریخ مشاهده قبولی:4MAY
تاریخ ارسال فرم: ‎24MAY‎

محل مصاحبه در نامه اول : آنکارا

دریافت نامه دوم:  28 March

تاریخ و محل جدید مصاحبه : ایروان 30 May

نتیجه : یکضرب

دریافت ویزا  May 31

هر اتفاقی در جریان زندگیه شما ، داستان زندگیه شماست ...
پس خودتان را دست سرنوشت بسپارید و نه زور و اجبار ...

هر کار خوبی کنید ، همان انرژی مثبت به شما خواهد برگشت ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-24 ساعت 02:44)Moh.Bahrami1989 نوشته:  دو سوم دانشمندا و دكتراي امريكايي ايرانيان؟!!!!
دوست من دو سوم؟!!!
يعني ٦٦/٦٦ درصد دانشمنداي امريكا ايرانيان؟!
من نميدونستم كه امريكا رو ما ايرانيا داريم ميگردونيم...
منم حالم بده و واقعا شرايط روحي خوبي ندارم ولي تورو خدا ديكه يه حرفايي نزنيم كه خودمون هم به خودمون بخنديم...
حالا مثلا چرا دو سوم؟ مثلا سه چهارم چرا نه؟
شما به طور كاملا اتفاقي جز اون عده اي نيسي كه فك ميكنن ايرانيا باهوش ترين مردم دنيان؟

?در فرمان مهاجرتی جدید ترامپ، سودان از فهرست کشورهایی که ورود اتباع آنها به آمریکا ممنوع است، حذف شده است.
یادشون رفته که دو سوم دانشمندان و دکترهای آمریکا از شهروندان همین ایران تشکیل شده ...
بیشترین کار خرابی که شد سر ۲۲ بهمن هست ... اگر همچین روزی نبود احتمال حذف شدن ما هم زیاد بود
پس الان شد ۶ کشور

ﺩﻭ ﺳﻮﻡ ﻛﻪ اﻏﺮاﻕ ﻫﺴﺖ ﻭﻟﻲ اﻛﺜﺮ اﻳﺮاﻧﻴﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﺣﻀﻮﺭ ﺩاﺭﻥ اﻭﻧﺠﺎ ﺻﺎﺣﺐ ﻣﻘﺎﻡ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﻫﻤﺴﺮ ﻣﻨﻜﻪ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ caltech ﻛﺎﺭ ﻣﻴﻜﻨﻦ ﻣﻴﮕﻦ ﺩﺭ ﺭﺩﻩ ي اﻭﻝ ﻫﻨﺪﻱ ﻫﺎ ﺑﻌﺪ ﭼﻴﻨﻲ ﻫﺎ و ﺑﻌﺪ اﻳﺮاﻧﻲ ﻫﺎ اﻛﺜﺮﻳﺖ ﻛﺮﺳﻲ ﻫﺎﻱ ﺩاﻧﺸﮕﺎﻩ ﺭﻭ ﺩاﺭﻥ و ﺗﺮاﻣﭗ ﻳﻪ ﻫﻤﭽﻴﻦ ﺁﺩﻡ ﻫﺎﻳﻲ ﺭﻭ ﺩاﺭﻩ ﻣﻨﻊ ﻭﺭﻭﺩ ﻣﻴﻜﻨﻪ ??? ﺣﺎﻻ ﻣﻦ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺁﻛﺎﺩﻣﻴﻚ ﺭﻭ ﻋﺮﺽ ﻛﺮﺩﻡ ﺻﺪﺭﺻﺪ ﻛﺴﻲ ﻫﻢ ﻛﻪ ﺗﺤﺼﻴﻼﺕ ﺑﺎﻻﻳﻲ ﻧﺪاﺭﻩ ﻳﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﻋﻆﻴﻤﻲ ﺩاﺭﻩ ﻛﻪ ﺑﺎ ﺧﻮﺩﺵ ﻣﻴﺒﺮﻩ اﻭﻧﺠﺎ !
پاسخ
تشکر کنندگان: farzadmohajer ، copol ، mulan1979
(2017-02-24 ساعت 02:15)farzadmohajer نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 02:11)Eyelash نوشته:  دوستان جایی خوندید که ایا احتمال داره مصاحبه ها دوباره مثل اون دفعه لغو بشه؟؟من خواهرم 16 اسفند مصاحبه داره!مصاحبه ی ماه پیشش به خاطر دستور قبلی لغو شد و دوباره وقت مصاحبه دادن
فکر نمیکنم بخوان لغو کنن ... فقط شماره کیس جدید کارنت نمی کنند ...

دوستان سفارت آنكارا تمامي وقت ها را كنسل كرده . روز دوشنبه ٢٠ فوريه يكي از دوستان خودم تا درب سفارت رفتند اما از ورود إيراني ها جلوگيري كردند .اين موضوع كاملا مستند است
کیس نامبر: َANK201*******‎
کتگوری : EB3
اعضای کیس: 3 نفر
تاریخ ارسال فرم260: سال 2015
تاریخ کارنت : 21 ژانویه
تاریخ مصاحبه: 19 اُكتبر
آپدیت اول: 9 اُكتبر
نتیجه مصاحبه: AP
محل مصاحبه: آنکارا،
در انتظار کلیرنس
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، mulan1979
(2017-02-24 ساعت 04:19)kimia2016 نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 02:11)Eyelash نوشته:  دوستان جایی خوندید که ایا احتمال داره مصاحبه ها دوباره مثل اون دفعه لغو بشه؟؟من خواهرم 16 اسفند مصاحبه داره!مصاحبه ی ماه پیشش به خاطر دستور قبلی لغو شد و دوباره وقت مصاحبه دادن

دوستان سفارت آنكارا تمامي وقت ها را كنسل كرده . روز دوشنبه ٢٠ فوريه يكي از دوستان خودم تا درب سفارت رفتند اما از ورود إيراني ها جلوگيري كردند .اين موضوع كاملا مستند است

دوست عزيز من ابوظبي هستم درحال حاضر و سفارت بازه و كار همه رو انجام مي ده.

دوست عزيزي به اسم سارا هم الان تركيه آنكاراس و دوشنبه قرار مصاحبه داره كه اميدوارم با خبراي خوب همه رو خوشحال كنه.

اطلاعات شما بنظر دقيق نيست
March.22 entered
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، gbtm ، mulan1979 ، onasiss ، aazitaa

دبي چي؟ من خواهرم ايميل گرفته از سفارت براي ١٦.
پاسخ
تشکر کنندگان:
پس الان شد ۶ کشور

این دو سوم شما از کجا آوردی آخه؟ کی گفته ۲ سوم دکترا و دانشمندای تو آمریکا ایرانی هستن یک صدهزارمشونم ایرانی نیست. آمریکا ۳۳۰ میلیو ن جمعیت داره اگر‌۱‌میلیون جمعیت ایرانی داشته باشه. درسته ایرانی موفق زیاد داره ولی نه ۲/۳ ایرانی باشن . من خودم پزشک هستم و بیشتر پزشکا هندی، پاکستانی و چینی هستن حتی ویتنامیها از ایرانی ها بیشترن
از سال ۲۰۰۱ آمریکا هستم، داروساز و در کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، yami ، gbtm ، alireza_guitar

حتما بخاطر یه موضوع دیگه تو سفارت راهشون نمیدادن ...
الان بیشتر دوستان مصاحبه کردند این چند روز .. اتفاق خاصی هم براشون نیوفتاده
کیس نامبر: ‎62XX‎

مشخصات:  یک نفر / ۲۳ ساله / فارغ التحصیل ۳ ماه قبل از مصاحبه

بدون کار دولتی و خصوصی

ارائه مدارک به صورت کامل در روز مصاحبه

تاریخ مشاهده قبولی:4MAY
تاریخ ارسال فرم: ‎24MAY‎

محل مصاحبه در نامه اول : آنکارا

دریافت نامه دوم:  28 March

تاریخ و محل جدید مصاحبه : ایروان 30 May

نتیجه : یکضرب

دریافت ویزا  May 31

هر اتفاقی در جریان زندگیه شما ، داستان زندگیه شماست ...
پس خودتان را دست سرنوشت بسپارید و نه زور و اجبار ...

هر کار خوبی کنید ، همان انرژی مثبت به شما خواهد برگشت ...
پاسخ
تشکر کنندگان: kimia2016
(2017-02-24 ساعت 04:32)Alirezania نوشته:  
پس الان شد ۶ کشور

این دو سوم شما از کجا آوردی آخه؟ کی گفته ۲ سوم دکترا و دانشمندای تو آمریکا ایرانی هستن یک صدهزارمشونم ایرانی نیست. آمریکا ۳۳۰ میلیو ن جمعیت داره اگر‌۱‌میلیون جمعیت ایرانی داشته باشه. درسته ایرانی موفق زیاد داره ولی نه ۲/۳ ایرانی باشن . من خودم پزشک هستم و بیشتر پزشکا هندی، پاکستانی و چینی هستن حتی ویتنامیها از ایرانی ها بیشترن
حتما حتما لیست کسانی که در ناسا کار میکنند رو یه نگاهی بندازید عزیز
بشمارید و ببینید که چند نفر از این دانشمند ها ایرانی هستند ...
با سواد ترین مهاجرین آمریکا متعلق به کشور : هند ، ژاپن ، ایران ، سنگاپور می باشد

با این وجود ، حق ایرانه که اسمش بین اسم اون هفت کشور باشه ؟! ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-23 ساعت 19:39)faegheh_niazmand نوشته:  الان فرمان این اقا افتاد واسه هفته بعد ما هایی که کمتر از یک ماه دیگه مصاحبه داریم باید چیکار کنییم؟؟؟هنوز نه بلیطی گرفتم نه مدارکی دادم واسه ترجمه و ... که ببینم این اقا چی میخواد بگه و شاید قراره دوباره مصاحبه ها کنسل شه

منم ماه پیش همین وضعیت رو داشتم و با عقب افتادن ۱۰ روزه کارام یه مقدار برای ترجمه و عزیمت برای مصاحبه با مشکل مواجه شدم فقط حواستون باشه که ترجمه مدارک هم چون ترجمه رسمی هست پیشنیازهایی داره و بعضی از مدارک مثل مدارک تحصیلی و مدارک مربوط به گواهینامه های فنی و حرفه ای نیاز دارن که قبل از ترجمه به تایید ادارات مربوطه برسند که ممکنه چند روز طول بکشه به طوری که من ترجمه مدرک تحصیلی خودم که برنده اصلی نبودم رو وقت نداشتم که به تایید مرکز مورد نظر برسونم و ترجمه اون عملا ترجمه رسمی نبود که میتونست توی مصاحبه برام ایجاد مشکل کنه که خدا را شکر توی مصاحبه از ما نخواستنش، پیشنهاد میکنم قبل از سپردن مدارکتون برای ترجمه به داروالترجمه رفته و لیست مدارکی که باید ترجمه کنید رو به اونا بگید و اقداماتی رو که قبل از ترجمه مدارک نیاز هست انجام بدید تا برای ترجمه به مشکل بر نخورید
کیس نامبر:##2017AS38
تعداد افراد کیس:۳ نفر(برنده اصلی خانم)
نامه دوم: دسامبر 2017
تاریخ مصاحبه:28 فوریه،تغییر توسط سفارت به 23 فوریه
محل مصاحبه: ایروان
نتیجه مصاحبه:برنده اصلی و فرزند ویزای یکضرب،شوهر ap
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، copol ، faegheh_niazmand
(2017-02-24 ساعت 04:22)victor2017 نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 02:15)farzadmohajer نوشته:  فکر نمیکنم بخوان لغو کنن ... فقط شماره کیس جدید کارنت نمی کنند ...

دوست عزيز من ابوظبي هستم درحال حاضر و سفارت بازه و كار همه رو انجام مي ده.

دوست عزيزي به اسم سارا هم الان تركيه آنكاراس و دوشنبه قرار مصاحبه داره كه اميدوارم با خبراي خوب همه رو خوشحال كنه.

اطلاعات شما بنظر دقيق نيست

مصاحبه ما دیروز صبح،پنجشنبه ۲۳ فوریه، در بخش کنسولی سفارت امریکا در ایروان به خوبی انجام شد
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، armehraboon ، copol ، alireza_guitar ، victor2017 ، mrticoen ، V_B
(2017-02-24 ساعت 04:23)Eyelash نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 02:15)farzadmohajer نوشته:  فکر نمیکنم بخوان لغو کنن ... فقط شماره کیس جدید کارنت نمی کنند ...

دبي چي؟ من خواهرم ايميل گرفته از سفارت  براي ١٦.

eeeee dooste aziz chera shaye dorost mikonin?????!!!!!!!!
man khodam 21 Feb. mosahebe dashtam.
az vorude hichkas jelogiri nashod. chandin case khanevadegi visa gereftan. az man resume khastan chon hamraham nabud goftan ke barashun befrestam.
asabam khurd shod baske ba khabare bi paye asas ba ehsasate baghiye bazi mikonin esmesham mizarin khabare mostanad!!!!
alan age man mosahebe narafte budam ba en harfe shoma az stress mimordam.
nakonin enkaro ba baghiye!
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: m_baghaei ، alireza_guitar
دوستان سلام
دیروز صبح،پنجشنبه ۲۳ فوریه،وقت مصاحبه ما در بخش کنسولی سفارت امریکا در ایروان بود که ما نیم ساعت قبل از وقت مصاحبه مون جلوی درب سفارت بودیم که خوشبختانه هرچند که صبح زود در ایروان برف اومده بود ولی هوا نسبت به روزهای پیش خیلی سرد نبود.تقریبا یک ربع قبل از وقت مصاحبه مون ما رو به داخل سفارت راه دادن، بنابراین همان طور که خودشون هم گفتن نیاز نیست که زودتر از ۱۵ دقیقه قبل از وقت مصاحبه تون جلوی سفارت باشید چرا که مخصوصا با هوای فوق العاده سرد این فصل ایروان، بی تحرک ماندن در هوای آزاد واقعا آزار دهندست. از عکس گرفتن جلوی درب سفارت اجتناب کنید چون دوربین تون رو ازتون میگیرن و عکس ها رو نگاه میکنن و در صورتی که از خود سفارت عکس توش داشته باشید اونو پاک میکنن.
برای ورود به داخل سفارت نیاز به هیچ مدرکی به جز پاسپورت ندارید چون نگهبان ها لیست تمام افرادی که وقت مصاحبه شونه رو دارن ولی به نظر من ضرری نداره که یه کپی از ایمیل یا نامه ای که وقت مصاحبه تون رو اعلام کرده رو همراه داشته باشید،هر چند برای ما نیاز نشد.
بعد از ورود به داخل سفارت تمام وسایل شما رو بازرسی میکنن و اجازه داخل بردن هرگونه وسایل الکترونیکی از قبیل گوشی موبایل یا به قول خودشون سلفون، دوربین،مودم wifi،سی دی،فلش مموری و هر چیز دیگری که فکرش رو بکنید رو بهتون نمیدن.حتی سی دی جواب پرونده پزشکیمون رو که توی کیف کنار مدارکمون بود رو از ما گرفتن.
ولی داخل بخش کنسولی همه چیز خیلی خوب پیش رفت و غیر از یه مورد که فتوکپی پاسپورت اسپانسرمون رو از ما خواست که توی مدارکی که خود اسپانسر براشون فرستاده بود نبود و ما هم نداشتیم و اون هم خوشبختانه مشکلی برای ما بوجود نیاورد،هیچ مورد دیگری برامون پیش نیومد.
کنسول مربوطه یک مرد جوان سفید پوست با مو های کم پشت کاملا کوتاه شده بود که خیلی هم خوش رو بوده و همون سلام اولش تمام استرس همسرم که سه روز بود باهاش دست به گریبان بوده فروریخت و مصاحبه مون هم خیلی خوب پیش رفت و غیر از سوالاتی که در مورد مدارک مون و شغل مون از ما پرسید تنها سوالاتی که از ما کرد این بود که کجای امریکا قصد داریم که مقیم بشیم و اونجا کسی رو داریم و اینکه زبان بلدیم یا نه(که البته وضع زبان ما هم خیلی خوب نیست و خودش گفت مطمئنم خیلی زود یاد میگیرین)
نتیجه مصاحبه مون ویزای یکضرب برای برنده اصلی(خانم) و پسر ۱۴ ساله ما و ap برای من بوده که اونم فکر میکنم بیشتر برای خدمت سربازی من در سپاه و رشته تحصیلی من که فیزیک هستش بوده.
این توضیحات هم برای دوستانی که مثل من قبل از مصاحبه استرس این رو داشتم که مصاحبه به چه شکلیه و چه چیز هایی میپرسن و چه چیزهایی براشون مهمه.
ضمنا سر لباس پوشیدن هم زیاد به خودتون سخت نگیرید و اون چیزی رو بپوشید که باهاش راحتین و در واقع سعی کنید توی مصاحبه اون چیزی باشید که واقعا هستید و از گفتن حقیقت حتی اگه احساس میکنید به ضرر تونه نترسید.تا اونجایی که من فهمیدم اون چیزی که بیشتر از همه توی مصاحبه براشون مهمه حقیقته.
با آرزوی موفقیت برای تک تک شما عزیزان در همه مراحل مهاجرت
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، mulan1979 ، armehraboon ، copol ، bhb32 ، mostafa2017 ، yami ، rainyday ، mrticoen ، جواد حبيبي ، V_B ، aazitaa
?در فرمان مهاجرتی جدید ترامپ، سودان....

دو سوم ؟ میشه بگین این رو از چه منبعی عنوان می کنین ؟ من که سه ساله اینجا هستم چیز دیگه ای می بینم.
لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، yami ، aazitaa

این شایعه ها چیه دیگه ؟ دیروز هم دوستان ایرانی مصاحبه شدن ، دو نفر نقص مدرک خورد و یک نفر نامزدی یکضرب گرفت .
اون دو نفر هم بخاطر مدرک دانشگاهی و یا شغلی برای تکمیل پرونده باید رزمه بفرستن .
مصاحبه منم دوشنبه هستش ، یک ازدواجی دیگه هم همزمان با من وقت داره .
کارهای پزشکیمونم عالی بود . خانم دکتر خیلی محترمانه کارشو انجام داد .
فقط جدیدن زیاد سوال میکنن که ایرانی مسلمانی یا مسیحی و یا ... حتی پلیس فرودگاهه استانبول و انکارا هم همین سوالهارو پرسید .
‎CR1
‎Ankara‎
شروع پرونده 8 ژانویه ‎2016‎
اپرو 25 جون 2016
نقص مدارک   22 اکتبر‎2016 ‎
ایمیل تایید مدارک  23 دسامبر 2016
دریافت ایمیل مصاحبه 30دسامبر 2016
تاریخ مصاحبه  آنکارا   27feb2017
نتیجه  AP
آپدیت  28feb و 2march
مصاحبه دوم 3march 2017
ایشود  3march 2017
تحویل گرفتن پاسپورت و ویزا از پست 4march 2017
ورود به آمریکا 5march 2017
دریافت گرین کارت 10 روز بعد از واریز مبلغ 220 دلار
پاسخ
تشکر کنندگان: mulan1979 ، mrticoen ، aazitaa
(2017-02-24 ساعت 04:43)farzadmohajer نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 04:32)Alirezania نوشته:  
(2017-02-24 ساعت 02:03)farzadmohajer نوشته:  یعنی شهروندان سودان از ایرانی ها امن تر هستن ؟؟؟ واقعا متاسفم ....
پس الان شد ۶ کشور

حتما حتما لیست کسانی که در ناسا کار میکنند رو یه نگاهی بندازید عزیز
بشمارید و ببینید که چند نفر از این دانشمند ها ایرانی هستند ...
با سواد ترین مهاجرین آمریکا متعلق به کشور :  هند ، ژاپن ، ایران ، سنگاپور  می باشد

با این وجود ، حق ایرانه که اسمش بین اسم اون هفت کشور باشه ؟! ...
خوب حالا بگو ۱۰۰‌نفرم ناسا کار می کنن ایرانی نه ۱۰۰۰ نفر آخه چیزی نمی شه بعدم هر کس که ناسا کار کرد که دانشمند نیست! یه شما یه چیزی از آمریکا شنیدی ان شالله میای می بینی اونجوریها هم که فکر می کنی نیست اینجا.
از سال ۲۰۰۱ آمریکا هستم، داروساز و در کالیفرنیا
پاسخ
تشکر کنندگان: gbtm ، yami ، mrticoen ، aazitaa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان