کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط ویزای شینگن
درود
تصمیم دارم یه سفر به نروژ برم؛ یک دوست نروژی هم در برگن دارم که میخواهم ایشان را ببینم و اگر امکانش شد از همونجا برای اقامت اقدام کنم
دیروز رفتم سفارت نروژ در فرمانیه؛ یک سری مدارکی میخواست که من واقعا موندم رو این شرایطی که عنوان کردن
حالا یه چند تا سوال در رابطه با همین ویزای شنگن نروژ داشتم که ممنون میشم دوستان پاسخ بدن
1-این قضیه اصل گارانتی چی هست که تو مفاد درخواست رویداد شنگن ذکر شده؛ گفته شده که اصل گارانتی برای هر فرد متقاضی که توسط پلیس نروژ تایید شده باشه! و تاریخ ورود و خروج متقاضی هم درج شده باشد! اینو باید چیکار کرد؟
2-گفته شده که اصل گواهی اشتغال به کار میخواد که در آن, سمت درآمد ماهیانه و مدت مرخصی هم ذکر شده باشه! لازمه که من شغلم آزاد هست و برای خودم کار میکنم کارم کناف هست اینو باید چیکار کنم؟
3- فیش حقوقی سه ماه گذشته رو چیکار کنم؟ ما دستمزدها رو به صورت نقد یا چکی میگیریم و رد و بدل میکنیم
4-اصل گواهی حساب بانکی؛ این چجوریاست؟
5-ترجمه رسمی انگلیسی مدارک مالکیت خانه و زمین و آپارتمان مغازه ویلا؛ من حتما باید یکی از اینا رو داشته باشم؟

سپاس از همکاری دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-22 ساعت 23:27)YASHAR.2568 نوشته:  درود
تصمیم دارم یه سفر به نروژ برم؛ یک دوست نروژی هم در برگن دارم که میخواهم ایشان را ببینم و اگر امکانش شد از همونجا برای اقامت اقدام کنم
دیروز رفتم سفارت نروژ در فرمانیه؛ یک سری مدارکی میخواست که من واقعا موندم رو این شرایطی که عنوان کردن
حالا یه چند تا سوال در رابطه با همین ویزای شنگن نروژ داشتم که ممنون میشم دوستان پاسخ بدن
1-این قضیه اصل گارانتی چی هست که تو مفاد درخواست رویداد شنگن ذکر شده؛ گفته شده که اصل گارانتی برای هر فرد متقاضی که توسط پلیس نروژ تایید شده باشه! و تاریخ ورود و خروج متقاضی هم درج شده باشد! اینو باید چیکار کرد؟
2-گفته شده که اصل گواهی اشتغال به کار میخواد که در آن, سمت درآمد ماهیانه و مدت مرخصی هم ذکر شده باشه! لازمه که من شغلم آزاد هست و برای خودم کار میکنم کارم کناف هست اینو باید چیکار کنم؟
3- فیش حقوقی سه ماه گذشته رو چیکار کنم؟ ما دستمزدها رو به صورت نقد یا چکی میگیریم و رد و بدل میکنیم
5-ترجمه رسمی انگلیسی مدارک مالکیت خانه و زمین و آپارتمان مغازه ویلا؛ من حتما باید یکی از اینا رو داشته باشم؟

سپاس از همکاری دوستان

بند اول مربوط میشه به کسیکه دعوتنامه براتون صادر میکنه . دوم و سوم پروانه کسب به نام خودتون و ترجمه اش کفایت میکنه . بند چهارم از شعبه ای که در آن حساب دارید درخواست پرینت مالی که از قسمت امور بین الملل صادر میشه بکنید ظرف یک هفته بهتون میدن . گزینه 5 هم الزامیه که نشون بدید شما چه مقدار در ایران سرمایه دارید که برگشت شما رو تضمین کنه . کل اینها یک طرف ، شما باید از کشور خودتون درخواست اقامت بدید . یعنی حتی اگه اونجا پروندتون رو ازتون بگیرن که نمیگیرن باید برگردید و ایران منتظر نتیجه ادامه کاراتون باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: YASHAR.2568 ، ParsTrader
(2013-10-23 ساعت 10:29)barvos نوشته:  
(2013-10-22 ساعت 23:27)YASHAR.2568 نوشته:  درود

سپاس از همکاری دوستان

بند اول مربوط میشه به کسیکه دعوتنامه براتون صادر میکنه . دوم و سوم پروانه کسب به نام خودتون و ترجمه اش کفایت میکنه . بند چهارم از شعبه ای که در آن حساب دارید درخواست پرینت مالی که از قسمت امور بین الملل صادر میشه بکنید ظرف یک هفته بهتون میدن . گزینه 5 هم الزامیه که نشون بدید شما چه مقدار در ایران سرمایه دارید که برگشت شما رو تضمین کنه . کل اینها یک طرف ، شما باید از کشور خودتون درخواست اقامت بدید . یعنی حتی اگه اونجا پروندتون رو ازتون بگیرن که نمیگیرن باید برگردید و ایران منتظر نتیجه ادامه کاراتون باشید.

خوب بنده پروانه کسب ندارم که... همانطور که گفتم شغل من آزاد هست که نه میشه سمت مشخص کرد نه درآمد و نه مقدار مرخصی
این پرینت مالی چجوریاست خوب من حسابم خیلی وقته خالی هست ؛ اگر یه دفعه مبالغ بالا واریز کنم موردی نداره؟
مقدار سرمایه یی که باید در حساب بانکی باشه چقدر باید باشه؟
اون دوست نروژی که دارم گفت اگر بیایی از اینجا برایت وکیل میگیریم با این تفاسیر باید بازم برگردم ایران؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

اگر کسی ویزای شنگن رو از نوع توریستی بگیره و از ویزا استفاده کنه و مهلت ویزا تمام بشه و بعد از اتمام اعتبار ویزا تصمیم به بازگشت بگیرد جریمه ان چیست

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-10-23 ساعت 15:07)hamid_nazanin نوشته:  سلام

اگر کسی ویزای شنگن رو از نوع توریستی بگیره و از ویزا استفاده کنه و مهلت ویزا تمام بشه و بعد از اتمام اعتبار ویزا تصمیم به بازگشت بگیرد جریمه ان چیست

کشورهای مختلف ممکنه بازخوردهای متفاوتی داشته باشند و فقط به جریمه نقدی ختم نمیشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
سلام
دوستان آیا سفارت گواهی اشتغال به کار و استعلام میکنه؟؟
من وقت سفارت دارم اما جایی که کار میکنم فیش حقوقی نمیده چی کار کنم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه زود جواب بدید ممنون میشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
برای گرفتن پرینت 3 ماهه برای سفارت اگر از 1 ماه قبل از مصاحبه پرینت ببری اشکال نداره؟
در ضمن من 2 تا حساب دارم یکیش مبالغ بالای 5 میلیون جا به جا میشه (البته گفتم برای سفارت 6 ماه پیش این حساب و دادم کار کنن باهاش)
یکی دیگم حدود 20 میلیون دارم که گردش معمولی داره
میخواستم ببینم مشکلی نداره هر 2 تا حساب و پرینت بدم بهشون

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام.
دوستان من برادرم شهروند آلمان هست و تا الان برای هر کی دعوت نامه فرستاده بوده ویزا گرفتن .... برای من هم دعوت نامه فرستاد که رد شدم... دلیل رد شدن رو هم "عدم ارا ئه ی دلایل کافی برای برگشت عنوان کردن..... من 27 سالمه و مجردم .......... الان جواب کنکور ارشد اومده و من دانشگاه سراسری ارشد قبول شدم... با توجه به اینکه در آینده اگه بخوام باز اقدام کنم، گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خواهم داشت، به نظرتون الان اعتراض کنم برام خوبه یا بد؟ چون الان دیگه تا تابشتون آینده که دانشگاه تعطیل بشه که نمی تونم برم سفر یک ماهه، اما نمی دونم اعتراض نکردن یا اعتراض کردن کدومش بهتره؟؟!!! یه سوال دیگه اینکه به نظرتون با توجه به سخت گیری بیش از حد آلمان تو دادن شنگن، اصن بهتر نیست از یه سفارت راحت تر اقذام کنم؟ ممنونم از اینکه وقت میذارید و جواب میدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با عرض سلام
من و همسرم برای ماه عسل قصد سفر به پاریس داریم
شغل همسرم آزاد هست و پروانه کسب هم‌نداره
من هم دانشجوی ترم آخرم
۱. تاریخ عقدم ماله ۷ ساله پیش هست و ما تازه میخوایم عروسی کنیم آیا مسئله ی ماه عسل رو مطرح کنم یا شبهه ایجاد میکنه
۲. شرایط شغلی همسرم قابل اثبات نیست بیمه هم نداره چه کنم؟
۳.چه مقدار گردش مالی کافیه؟ و چه مقدار موجودی
۴. سند خونمون هم بنام همسرم هست اما جز املاک وقفی آیا این ایجاد دردسر میکنه؟
۵. در مجموع احتمال گرفتن ویزا بدون اثبات شرایط شغلی چند درصد هست؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزيز
من ميخوام واسه يه سفر دو هفته اي به اروپا از يكي از سفارتا وقت بگيرم و اكثر صفحاتم خوندم.اگه راهنماييم كنين با توجه به شرايطم ممنون ميشم دوستان.
32 ساله-متاهل-اشتغال به تحصيل در مقطع فوق ليسانس-بدون همسرم ميرم-گردش حساب بانكي عالي و حساب بانكي خوب-خونه بنامم هست-مدارك شغلي و بيمم هم كامله-هركدوم از سفارتها كه بشه من رزرو بليط رفتو برگشت و رزرو هتلو هم ميگيرم-چك ضمانتي هم بخواد ميزارم.سفر آسيايي هم داشتم سالي يه مرتبه-دوستم از آلمان ميخواست دعوتنامه بفرسته حالا يا با ضمانت يا بي ضمانت فرقي نميكنه.
حالا بنظرتون واسه آلمان اقدام كنم؟فرض كنين آلمان كلا نخوام برم بغير آلمان كجاهارو پيشنهاد ميكنين؟
پيشاپيش از راهنماييون ممنونم دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،
می خواستم شرایط خودم ر انجا بگم که اگر کسی اطلاع داشت لطف کنه راهنماییم کنه.

من 21 سالمه و دانشجو دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی هستم ،شاغل هم نیستم . یکی از دوستان اسپانیاییم قراره برای من دعوت نامه بفرسته برای اخذ شنگن که من 10 روز عید و بقیه ی 3 ماه تابستون رو تو اسپانیا و بعد چند کشور عضو شنگن بگذرونم (البته اگر بتونم ویزا با اعتبار 6 ماه بگیرم) . تلفنی هم پرسیدم گفتن اول باید دعوتنامه بفرستن بعد که ما تاییدش کردیم میگیم چه مدارکی برای چه ویزایی احتیاج داری.
برای عید هم می تونم رزرو بلیط رفت و برگشتم رو هم نشونشون بدم. ولی برای تابستون چون بیشتر از 1 ماهه نمی تونم.

با توجه به اینکه هنوز تصمیمی نگرفتم که تو تابستان بعد از ورود به اسپانیا به کشور های اطراف عضو شنگن سفر کنم یا نه ، آیا سفارت برنامه دقیق سفر من رو می خواد؟ و اگر من مثلآ اسم فرانسه رو نیارم ، بعد از

گرفتن ویزای (Multiple) شنگن می تونم به فرانسه یا سایر کشور های دیگه سفر کنم یا خیر؟

اگر مقصد کشور من فقط اسپانیا باشه مثلآ به مدت 20 روز و تو اون 20 روز به کشور دیگری سفر کنم ، می تونم باز به اسپانیا برگردم یا خیر؟

دوست اسپانیاییه من چه جور دعوت نامه ای باید بفرسته؟ آیا دعوت نامه های مختلفی هست یا همشون یک مدلن ؟

و من چه مدارکی احتیاج دارم ؟

اگر موجودی حسابم کافی نباشه ،آیا شرایطی هست که اون بتونه ضامن من بشه برای بازگشت به ایران؟ چه جوری؟

حداقل موجودی حساب من چه مقدار باید باشه؟

می دونم سوالام زیاده ولی هر جا که پرسیدم هر کسی یه چیزی می گفت و به خیلی چیزا هم اشاره ای نشده ، نمی خوام با مدرک ناقص برم سفارت.

ممنون می شم اگر یکی راهنماییم کنه Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-26 ساعت 00:23)saraaalso نوشته:  سلام دوستان،

من 21 سالمه و دانشجو دانشگاه علمی کاربردی در مقطع کاردانی هستم ،شاغل هم نیستم . یکی از دوستان اسپانیاییم قراره برای من دعوت نامه بفرسته برای اخذ شنگن که من 10 روز عید و بقیه ی 3 ماه تابستون رو تو اسپانیا و بعد چند کشور عضو شنگن بگذرونم (البته اگر بتونم ویزا با اعتبار 6 ماه بگیرم) . تلفنی هم پرسیدم گفتن اول باید دعوتنامه بفرستن بعد که ما تاییدش کردیم میگیم چه مدارکی برای چه ویزایی احتیاج داری.
برای عید هم می تونم رزرو بلیط رفت و برگشتم رو هم نشونشون بدم. ولی برای تابستون چون بیشتر از 1 ماهه نمی تونم.

با توجه به اینکه هنوز تصمیمی نگرفتم که تو تابستان بعد از ورود به اسپانیا به کشور های اطراف عضو شنگن سفر کنم یا نه ، آیا سفارت برنامه دقیق سفر من رو می خواد؟ و اگر من مثلآ اسم فرانسه رو نیارم ، بعد از

گرفتن ویزای (Multiple) شنگن می تونم به فرانسه یا سایر کشور های دیگه سفر کنم یا خیر؟

اگر مقصد کشور من فقط اسپانیا باشه مثلآ به مدت 20 روز و تو اون 20 روز به کشور دیگری سفر کنم ، می تونم باز به اسپانیا برگردم یا خیر؟

دوست اسپانیاییه من چه جور دعوت نامه ای باید بفرسته؟ آیا دعوت نامه های مختلفی هست یا همشون یک مدلن ؟

اگر موجودی حسابم کافی نباشه ،آیا شرایطی هست که اون بتونه ضامن من بشه برای بازگشت به ایران؟ چه جوری؟

می دونم سوالام زیاده ولی هر جا که پرسیدم هر کسی یه چیزی می گفت و به خیلی چیزا هم اشاره ای نشده ، نمی خوام با مدرک ناقص برم سفارت.

طبق قانون جدید شما از هر کشوری ویزا میگیری باید از همون کشور هم وارد مرز شینگن بشی و بعدش همه منطقه رو میتونی بدون محدودیت سفر کنی هرچند همچنان هر کشوری حق داره به صلاحدید خودش از ورود شما به داخل مرزش خودداری کنه

دعوتنامه هم دوست تون بهتر میدونه جزییاتش رو و خودش وقتی میخواد بره برگه های مربوطه رو بگیره بهش میگن چیزی نیست که شما نیاز باشه درباره اش کسب اطلاعات کنین

با توجه به شرایط تون .سن و وضعیت تحصیلی و.......اگه حساب بانکی تون هم پروپیمون نباشه شانس چندانی نخواهید داشت اما مسلما اگه اون دوست ساپورت مالی قوی بکنه بی تاثیر نیست.هر کشور یه حداقل هزینه ای رو برای مسافرا در نظر گرفته و مبلغ شما هر چقد بیشتر از اون باشه بهتر.من درباره اسپانیا ساپورت مالی نمیدونم چقدره

مدارک هم سفارت باید بگه .هر سفارتی فرق میکنه این سوالی نیست که کسی خارج از سفارت بتونه به شما درست جواب بده
بلیت هم با توجه به اینکه اقامت ندارین باید حتما تاریخ برگشتش رو به سفارت بدین تا زمان بازگشت شما براشون معین باشه حالا بعدش دیگه میتونین اون رزرو رو کنسل کنین و تاریخ دقیقی که مدنظرتون هست با توجه به مدت زمان ویزاتون بگیرین
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
سلام دوستان عزيز
من لمروز مصاحبه داشتم و وقتمو يه ماه پيش بود كه تلفني گرفتم.شايدم دوماه پيش بود يادم نيس.صف شلوغ بود و نوشتن اسم رو بورد الكي بود و هركي به هركي بود.بعضيا وقت نداشتن اومده بودن ميرفتن جلو و يكي هم ميگفت من 7 صبح وقت دارم.آخه سفارت 8 باز ميشه چجوري 7 وقت داري؟با مارمولك بازي ميرفتن جلو.من 8 صبح وقت داشتم 1 رسيدم تو.خلاصه اينكه داستاني داره اين صف موندن.وارد كه ميشين يه جوون خوش اخلاق ايراني هست كه چك ميكنه پاسو و اجازه ورود ميده.تلفنو خاموش تحويل ميدينو از گيت امنيتي رد ميشينو ميرين سالن انتظار تا نوبون شه كه برگه ي نوبت ميدن بهتون.برگه ي شينگنو بايد بگيرين پر كنينو مداركتون كامل باشه.نوبتتون كه ميشه مصاحبه كننده مداركو ميگيرهو از من سوال هم كردو منم جواب دادمو فقط گفت رزرو هتل تمام روزهايي كه ميخواي بمونيو بيار نه چندروز اولو و بعد پرداخت 60 يورو و برگه اي كه نوشته اين تاريخ بياين بهتون ويزا ميدن يا نه.من مداركم كامل بود ولي امكان داره بازم بگن مدارك بيار يا نگنو رد كن يا هرچي ميتونه اتفاق بيوفته.دراصل خودش بهم گفت ويزا دست من نيس و دست سفيره.آهان من از سفارت ايتاليا وقت داشتم.ديگه چيزه خاصي نيس كه نگفته باشم.اگه سوالي داشتين در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: asher
(2014-11-26 ساعت 00:23)saraaalso نوشته:  سلام دوستان،

مهمترين مساله نوع دعوت نامه هست اگر معمولى باشه كه اصلا شانستون رو امتحان نكنيد چون اگه ريجكت بشيد در آينده براى گرفتن شنگن دچار مشكل جدى خواهيد شد
اگر تضمينى باشه(ضمانت هزينه ها و مسكن با ابراز درآمد و برگه هاى مالياتى ٢ سال گذشته و ابراز آدرس اقامتگاه) داشتن رزرواسيون بليط اصل دعوتنامه با مهر وتمبر و مداركى كه نشون ميده شما مشغول تحصيل هستيد ويه حساب بين ٥٠تا ٧٠ ميليون كافيه
بار اول و به ايرانيها در اكثر مواقع ٣٠ روزه و سينگل اينترى ميدن
طبق قانونى نانوشته بهتره ورودتون به كشور صادر كننده ويزا باشه ولى خروجتون مهم نيست از كجا باشه
با ويزاى شنگن هر كشورى ميتونيد به تمام كشورهاى حوزه شنگن سفر كنيد
با توجه به سن كم و پنانسيل مهاجرتى شما
بايد واقعا محكم كارى كنيد تا مشكل ريجكت پيدا نكنيد.
شماره کیس: 2015AS1950
تاریخ رویت قبولی: MAY 2015
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : ۲
ارسال فرمهای سری اول: JUN 2014
کارنت شدن کیس: September 2014
مصاحبه: October 2014
وضعیت:01.issued
02.AP
آپدیت ها: October.march.jun
دریافت کلیرنس: October 2014 .01
دریافت ویزا: October 2014 .01
ورود به آمریکا:9march 2015.01
دریافت گرین کارت: 15 April 2015 .01
جمع تقریبی هزینه‌هاSadواکسن ها (660$)،هزینه مصاحبه برای ۲ نفر .(660$)
ترجمه ها $550
هزینه گرین کارت 165$
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان