کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در دانشگاه های آلمان
متاهل بدون امتياز منفيه.مخصوصا براي المان.
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...8%A7%D9%86
اطلاعات خوبي داخلشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز

من فوق لیسانس روانشناسی سلامت در سال ۲۰۰۹ از انگلستان هستم . متاسفانه به علت سختگیری شدید این دانشگاه معدل من ۵۸ شد که بالاترین معدل کلاس هم ۶۷ بود.لیسانس روانشناسی‌ بالینی رو هم از دانشگاه آزاد کرج گرفتم با معدل ۱۶.۷۲.
می‌خواستم بدونم آیا شانسی برای گرفتن بورسیه از دانشگاههای آلمان برای مقطع دکترا به زبان انگلیسی دارم؟

در ضمن یادگیری زبان آلمانی‌ رو هم شروع کردم چون شنیدم حداقل ۲۰۰ ساعت باید زبان آلمانی‌ رو خونده باشم برای هر نوع از ویزا .

مورد بعدی اینه که کدوم دانشگاها مثل دانشگاه منهایم دوره دکترا رو به شکل دو سال درس و کلاس و یک سال تحقیق انجام میدن؟

راستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات دبیرستان رو ازم دزدیدن چه کار کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز

من فوق لیسانس روانشناسی سلامت در سال ۲۰۰۹ از انگلستان هستم . متاسفانه به علت سختگیری شدید این دانشگاه معدل من ۵۸ شد که بالاترین معدل کلاس هم ۶۷ بود.لیسانس روانشناسی‌ بالینی رو هم از دانشگاه آزاد کرج گرفتم با معدل ۱۶.۷۲.
می‌خواستم بدونم آیا شانسی برای گرفتن بورسیه از دانشگاههای آلمان برای مقطع دکترا به زبان انگلیسی دارم؟

در ضمن یادگیری زبان آلمانی‌ رو هم شروع کردم چون شنیدم حداقل ۲۰۰ ساعت باید زبان آلمانی‌ رو خونده باشم برای هر نوع از ویزا .

مورد بعدی اینه که کدوم دانشگاها مثل دانشگاه منهایم دوره دکترا رو به شکل دو سال درس و کلاس و یک سال تحقیق انجام میدن؟

راستی مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ریز نمرات دبیرستان رو ازم دزدیدن چه کار کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
درود بر همراهان,
من در مورد مهاجرت دانشجویی به آلمان تحقیقات لازم و کامل رو (بنظرم) انجام دادم ولی هنوز چند سئوال و چند شک و شبهه ی ریز, گوشه ای از ذهنم رو به خودش مشغول کرده:
1- من در سایتی مطالعه کردم که مدت پاسخ به تقاضای پذیرش حدوداً یکسال به طول خواهد انجامید!!!! همینطور هست؟

2- بنده هنرستان فنی و حرفه ای رفته ام و بنابراین پیش دانشگاهی نرفته ام, ولی باز در جایی خوانده ام که علاوه بر ترجمه ی مدارک مختلف, نیاز به ترجمه ی مدرک پیش دانشگاهی نیز, هست!

3- برای اقدام به پذیرش در مقطع بچلور یک دانشگاه فنی, مدرک فوق دیپلم (کاردانی) دانشگاه دولتی کافی ست؟ یا قبولی در کنکور کارشناسی هم نیاز هست؟ (البته فقط شک دارم و شخصا فکر نمیکنم احتیاج باشه که برای شروع کردن از اول در دانشگاه آنجا احتیاج به قبولی در کنکور کارشناسی اینجا باشه)

4- چه نوع رزومه و سی وی برای تهیه نیاز هست؟ رزومه ی کلی؟ یا کاری؟ تحصیلی و...؟

5- کارهایی که الان برام قابل انجام دادن هستند - با توجه به اینکه مدرک فوق دیپلم ام رو هنوز نگرفتم - و باعث تسهیل در روند اخذ پذیرش من می شوند چه هستند؟ و من در حال حاضر کدام بخش را می توانم تکمیل کنم؟

6- مدارک آماده شده ام رو باید مستقیماً به دانشگاه بفرستم یا به واسطی مثل اونی اسیست؟ و در ایران چه مراکزی برای فرستادن پذیرش به دانشگاههای آلمان وجود دارند؟

با تشکر و اهدا خسته نباشید.

تکاور میم.
پاسخ
سلام . پیشاپیش ممنون اگه راهنمایی کنید. من تازه مدرک لیسانس معماری ام رو گرفتم از دانشگاه دولتی تو ایران. دنبال کارای معافی سربازی و ترجمه ی مدارکم هستم. لطف می کنید از دانشگاهایی که تو اروپا در زمینه ی معماری قوی هستند یه اطلاعاتی بدبد؟ یا اگه کسی رو میشناسید که داره معماری می خونه تو یه دانشگاه عالی معرفی کنید؟ یه جایی می خوام مثل آلمان و اتریش که هزینه ی تحصیل پایین باشه. ممنون
پاسخ
سلام من دانشجوی سال آخر پزشکی دانشگاه تهران هستم میخواستم برای تخصص برم آلمان ولی تو پزشکی تا 2 سال طرح نرم مدرکم آزاد نمیشه فقط میشه ریز نمرات رو از وزارت خرید کسی از بین دوستان با ریز نمرات برای دانشگاه های آلمان اقرام کرده تا حالا؟ معمولا چقدر شانس پذیرش داریم؟چون برای گرفتن ریز نمرات باید اول انصراف بدیم و دیگه اینجا تو ایران شماره نظام پزشکی نمیدن و اگه تو آلمان پذیرش نگیریم دیگه راه برگشتی نداره.بین دوستان کسی تا حالا این مسیر رو طی کرده یا اطلاعاتی داره که بتونه راهنماییم کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون بابت راهنمایی تون فقط میشه برام توضیح بدین که ارزیابی مدرک رو چه جوری باید انجام بدم؟ ضمنا من متاهلم و همسرم هم در دانشگاه تهران داره پزشکی میخونه و الان سطح فیزیوپاتولوژی هستش و چون میخوایم با هم بریم اون نمیرسه تموم کنه و باید ریز نمراتشو بخره. چه قدر به نظر شما شانس پذیرش داریم که ریسک کنه و انصراف بده؟
پاسخ
سلام دوستان
یک سوال داشتم . می خواستم بدونم برای تحصیل در پزشکی کدام یک از دانشگاه های آلمان مناسب تره (از نظر کیفیت آموزش و رنکینگ دانشگاه)
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

من علیرضا هستم

دانشجوی دندان پزشکی‌ در فیلیپپین

لطفا راهنماییم کنید چطوری برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنم

ایران دیپلمه تجربی‌ گرفتم

زبان آلمانی‌ هم بلد نیستم

آیا از سفارت آلمان در فیلیپپین هم می‌تونم اقدام کنم ؟

ممنون میشم از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

من دانشجوی ساله ۳ دندان پزشکی‌ در فیلیپپین هستم

می‌خوام برای ویزای دنشجویی آلمان اقدام کنم

چی‌ کار باید انجام بدم ؟ ایران دیپلم تجربی‌ گرفتم ،زبان آلمانی‌ بلد نیستم ،

آیا از سفارت آلمان در اینجا هم می‌تونم اقدام کنم ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

من علیرضا هستم

دانشجوی دندان پزشکی‌ در فیلیپپین

لطفا راهنماییم کنید چطوری برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام کنم

ایران دیپلمه تجربی‌ گرفتم

زبان آلمانی‌ هم بلد نیستم

آیا از سفارت آلمان در فیلیپپین هم می‌تونم اقدام کنم ؟

ممنون میشم از کمکتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سال من جوااااااااااب نداره ؟

یعنی‌ کسی‌ نیست کمکم کنه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با درود
من 23 سالمه و میخوام برای ادامه تحصیل برم المان البته من 24 واحد دیگه دارم تا کاردانی عمرانم رو بگیرم ولی چون باید میرفتم سربازی نتونستم درس رو تموم کنم
الان کار سربازیم درست شده ولی دیگه نمیخوام تو ایران درس بخونم باید چه جوری اقدام کنم؟
چه دانشگاهای توی المان رشته های سلولزی دارند؟
وضعیت و نوع کالج ها به چه صورت است؟
اگر راهنمای کنیدممنون می شم
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
Sad 
[quote='shepak' pid='95639' dateline='1296745771']
سلاممممممممم
تو رو خدا جواب بیدن مسلمان این نیست رسم مسلمانی
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست گرامی ، سوال خودتون رو تو بخش تحصیل در اروپا مطرح کنید (اینجا بخش ویزا اروپا است ، نه بخش ویزای تحصیلی و دانشجویی)
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان