کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
USMLE یا امتحان فارغ التحصیلان پزشکی
با برداشتی که من از صحبت های اساتید کردم اینطور متوجه شدم اگه بخواهی کار تحقیقاتی انجام بدی کافیه که اینجا تجربه اش رو داشته باشی و تو چند تا پروژه تحقیاتی با موش ها! سر و کله زده باشی و روش تحقیق رو عملی بلد باشی و بهتره اینه که تو چند تا از مجله های درس حسابی کار تحقیقاتی ات چاپ شده باشه و شانس بیاری یه استاد هندی بنگلادشی چیزی اونور پیدا کنی و باهاش مکاتبه کنی تا بتونه یه جا معرفی ات کنه و مشغول بشی، در اینصورت همون ترجمه مدارک پزشکیت کفایت میکنه و نیازی به ثبت نام تو یو اس اف ام چی و این قرتی بازی ها!! نیس!
حالا درس متوجه شدم یا خیر ؟؟
در ضمن این کار تحقیقاتی که اونجا مشغولش میشی موقته؟ یا میشه روش حساب کرد و یه عمر باهاش زندگی کرد؟ حقوقش بخور نمیره و در حد تکنسین بهت حقوق میدن و یا مثلا حقوقت در حد همونیه که پزشک عمومیه و یو اس ام ال ای گذرونده و حالا تخصص درپیت هم گرفته و اونجا کار تحقیقاتی میکنه ( حالا یه خورده اینور اونور هم اشکالی نداره ها! ) خلاصه به کارت حقوق میدن یا به مدرکت؟

در مجموع میخواستم بدونم اونقد ارزش داره که آدم بکوبه یو اس ام ال ای رو پاس کنه و یه تخصص حداقلی بگیره و چند سال از باقی مانده عمرشو بیشترتر تلف کنه ؟ و تازه در اونصورت حقوقش خیلی هم با اونی که فقط با کار تحقیقاتی اموراتش میگذره فرقی نداشته باشه ؟
باز هم خیلی ممنون
بچه ها یادتون نره هرکدوم از مهاجرسرایی های گل رفت اونور آب برای کار تحقیقاتی سعی کنه دست بقیه بچه ها رو هم یه جوری بند کنه . طبق همون قانون ایزد و بیابان و دجله !! حتما اینجوری خودش زودتر موفق میشه و به اون چیزایی که دلش خواسته میرسه.
باز هم تشکر از همه
شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، یاشار و ماری ، armanbala
(2011-08-27 ساعت 16:30)یاشار و ماری نوشته:  2- بازم ما یه چیزی نوشتیم استاد علی کوچولو ایراد کار ما رو گوشزد کرد Tongue
علی دل و روده ECFMG و مطالب مرتبط رو در آورده و فکر می کنم اطلاعات ایشون در مورد match و گرفتن پذیرش موثق تر باشه

یاشار عزیز همونطور که قبلا گفتم ما کی باشیم که از شماایراد بگیریم؟! شک ندارم که شما از ما خیلی جلوتری و من خودم خیلی چیزها از شما یادگرفتم. همه ی ما سعی داریم نقایص اطلاعاتی همدیگه رو رفع کنیم.
اتفاقا دل و روده ی ECFMG رو درنیاوردم ولی در مورد match کردن سعی کردم اطلاعات کافی کسب کنم (که البته قطعا هنوز کافی نشده) اما قصد من این بود که قبل از اقدام متوجه بشم آیا اصولا شروع به اقدام برای ادامه تحصیل در آمریکا با توجه به شرایط سنی و کاری و ... منطقی و عقلانی هست یا نه. برای همین حتی قبل از ECFMG و داستانهاش رفتم سراغ شرایط match و پذیرش.

(2011-08-27 ساعت 16:30)یاشار و ماری نوشته:  4- اون دوستی که گفتم بدون پاس کردن USMLE مشغول Research شده فوق تخصص رتین داره. تا اونجایی که من می دونم ایشون مقاله ای منتشر نکردن ولی از چند ماه قبل از رفتنشون با یکی از اساتید چشم اونجا که هندی هم بوده مکاتبه (به صورت email) داشتن و همین استاد ایشون رو برای research معرفی کردن.

فکر میکنم مجددا باید به نکته رو یادآوری کنم و اون اینکه در هرحال هیچ کدام ازحرفهایی که اینجا زده میشه وحی منزل نیست و هرچیزی در مراحل پذیرش و match ممکنه پیش بیاد و این مساله که "چه کسی در نهایت موفق به پذیرش در رشته های تخصصی در آمریکا خواهد شد؟" کاملا و مطلقا بستگی به مجموعه ی شرایط هر شخص داره. در واقع هیچ فرمول ثابت و مشخصی برای "شرایط پذیرش" در امریکا وجود نداره و بنابراین قطعا اینطور نیست که اگر کسی سوابق تحقیقاتی داشته باشه حتما موفق به گرفتن پذیرش خواهد شد و بر عکس اگر کسی سابقه ی تحقیقاتی نداشته باشه هرگز موفق به اخذ پذیرش نخواهد شد! داشتن سابقه ی تحقیقاتی فقط یکی از آیتمهایی است که "ممکن است" در افزایش شانس اخذ پذیرش موثر باشه.
ضمن اینکه موردی که بالا بهش اشاره شده فردی هستن که اولا فوق تخصص دارن و دوما داره کار تحقیقاتی میکنه و پذیرش نگرفته. همین الان اگر کسی قصد داشته باشه بره آمریکا و به رایگان کار تحقیقاتی انجام بده (یعنی حقوق نخواد) فکر میکنم فرش قرمز زیر پاش بهن میکنن. مخصوصا با این وضع افتضاح اقتصاد جهانی و بازار کار خراب که همه جا از جمله آمریکا رو درگیر خودش کرده طبیعیه که اگه کسی به یکی از اساتید یا مدیران پروژه های تحقیقاتی در آمریکا بگه من حاضرم بدون حقوق کار کنم ازش استقبال هم میکنند و یحتمل ازش نمیپرسن سابقه ی تحقیقاتی داری یا نه! (مجددا یادآوری میکنم که در جمله هایم از "احتمال" زیاد استفاده میکنم و اینحا فقط داریم گزینه های مختلف رو بررسی میکنیم).

(2011-08-27 ساعت 16:30)یاشار و ماری نوشته:  5- تا اونجایی که من می دونم، تایید مدارک شما توسط ECFMG چندان کاربرد نداره و فقط به این درد می خوره که شما بتونین در امتحان USMLE شرکت کنین. ضمن اینکه صدور مدرک تایید شده پزشکی هم (بعد از پاس کردن مراحل USMLE) توسط همین سازمان انجام می شه. در ضمن اطلاع کاملی ندارم که در صورت ثبت نام در ECFMG آخرین بازه زمانی که می تونین برای امتحان انتخاب کنین کی خواهد بود. علی جان اینجا رو یه کم کمک کن.

حق با شماست دوست گرامی و در واقع تایید مدارک توسط ECFMG برای کار کردن یا شرکت در پروژه های تحقیقاتی کاربردی نداره. فقط به نوعی نشاندهنده ی اینه که شما در کشوری از کشورهای دنیا و در یک دانشگاه مورد تایید ، مدرک پزشکی گرفتید و بنابراین صلاحیت شرکت در امتحان USMLE را دارید. بعد از تایید مدرک هم محدودیتی در مورد زمان شرکت در امتحان وجود نداره. البته زمان های مجاز شرکت در امتحان به صورت تدریجی و نزدیک به همون زمان امتحان اعلام میشه و مثلا از الان نمیشه برای شرکت درامتحان سال 2015 ثبت نام کرد! (معمولا حداکثر تا یکسال بعد زمانها مشخصه و میشه برای شرکت در امتحان از زمانهای مشخص شده یکی رو انتخاب کرد. اما اگر امادگی شرکت در امتحان در هیچیک از زمانهایی که فعلا اعلام شده رو نداشته باشید در زمانهای مشخص شده که بعدا اعلام میشود میشه بدون محدودیت شرکت کرد).
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، یاشار و ماری ، armanbala
(2011-09-07 ساعت 14:15)kourosh2011 نوشته:  با برداشتی که من از صحبت های اساتید کردم اینطور متوجه شدم اگه بخواهی کار تحقیقاتی انجام بدی کافیه که اینجا تجربه اش رو داشته باشی و تو چند تا پروژه تحقیاتی با موش ها! سر و کله زده باشی و روش تحقیق رو عملی بلد باشی و بهتره اینه که تو چند تا از مجله های درس حسابی کار تحقیقاتی ات چاپ شده باشه و شانس بیاری یه استاد هندی بنگلادشی چیزی اونور پیدا کنی و باهاش مکاتبه کنی تا بتونه یه جا معرفی ات کنه و مشغول بشی، در اینصورت همون ترجمه مدارک پزشکیت کفایت میکنه و نیازی به ثبت نام تو یو اس اف ام چی و این قرتی بازی ها!! نیس!

بله درس (!) متوجه شدید و روند کار به طور تقریبی همینطوریه که شما گفتید.
البته یو اس ام ... خیلی هم قرتی بازی نیستا! مرحله ی ابتدایی فرایند کنده شدن پوست در رسیدن به تخصص در آمریکاست Smile

(2011-09-07 ساعت 14:15)kourosh2011 نوشته:  در ضمن این کار تحقیقاتی که اونجا مشغولش میشی موقته؟ یا میشه روش حساب کرد و یه عمر باهاش زندگی کرد؟ حقوقش بخور نمیره و در حد تکنسین بهت حقوق میدن و یا مثلا حقوقت در حد همونیه که پزشک عمومیه و یو اس ام ال ای گذرونده و حالا تخصص درپیت هم گرفته و اونجا کار تحقیقاتی میکنه ( حالا یه خورده اینور اونور هم اشکالی نداره ها! ) خلاصه به کارت حقوق میدن یا به مدرکت؟

حقوقش بخور و نمیره (در حد حدود 2000 دلار در ماه) که البته کاملا بستگی به میزان کارایی شما در تحقیقات و رضایت مدیران تحقیق و ... داره.
اگر میتونی یه عمر با 2000 دلارماهیانه زندگی کنی به این راه فکر کن. شاید حقوق در حد تکنیسین هم نباشه. مگر اینکه خییییییییلی ازت رضایت داشته باشن و این جور چیزا. بالاخره اونجا آمریکاست و افراد به میزان لیاقتشون درآمد دارن.
به کار حقوق میدن نه به مدرک.

(2011-09-07 ساعت 14:15)kourosh2011 نوشته:  در مجموع میخواستم بدونم اونقد ارزش داره که آدم بکوبه یو اس ام ال ای رو پاس کنه و یه تخصص حداقلی بگیره و چند سال از باقی مانده عمرشو بیشترتر تلف کنه ؟ و تازه در اونصورت حقوقش خیلی هم با اونی که فقط با کار تحقیقاتی اموراتش میگذره فرقی نداشته باشه ؟

شما اگر تخصص حداقلی بگیری (یعنی پزشک خانواده، تخصص داخلی یا اطفال) سالی حدود 150000 دلار تا 200000 دلار به بالا درآمد خواهید داشت. یعنی در ده سال حدود دو میلیون دلار. اگر ده سال از عمرت باقی مونده به نظر من برو به سمت دو میلیون دلار به همراه زندگی در ایالات متحده آمریکا. لااقل من اسم این کار رو "تلف کردن عمر" نمیذارم. شما رو دیگه نمیدونم.
حقوق کار تحقیقاتی اصلا قابل مقایسه با تخصص پزشکی در آمریکا نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، kourosh2011 ، یاشار و ماری ، armanbala

با تشکر از علی آقای گل و اطلاعات خیلی مفیدشون که با باز کردن مطلب خیلی از ابهامات رو برامون روشن کردند
خب با این حساب باید کمربندهارو بست و تخت گاز کوبید واسه یو اس ام ال ای
از اون عزیزانی که این امتحان رو پاس کردن یا از نزدیک شاهد پاس کردنش بودن! میخواستم بپرسم استپ های آخری که امتحانات عملیه برای کسی که رشته حداقل رو میخواد خیلی سخت نیس ؟ یعنی در حد شکستن شاخ غول! یا با یه کم فشار آوردن و تمرین و درس خوندن میشه پاس کرد و تو رشته حداقلی قبول شد؟ حالا فرض میکنیم استب های تئوری رو با حداقل نمره پاس کردیم !!
آخه بابا خیلی وقته از فارغ التحصیلی ماها گذشته و تو این مدت لای کتابا رو باز نکردیم و درس خوندن به زبان اصلی! اونم با کرایه خونه و کرایه مطب و زن و بچه خیلی سخته یعنی نمیشه کار و زندگی رو ول کرد و رفت نشست کتابخونه و بکوب خوند باید همینجوری همراه با کار و زندگی درس خوند.
دوستان روحیه بدن!
با تشکر مجدد از همه عزیزان
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، armanbala
(2011-09-08 ساعت 10:51)ali_kuchulu نوشته:  
(2011-09-07 ساعت 14:15)kourosh2011 نوشته:  با برداشتی که من از صحبت های اساتید کردم اینطور متوجه شدم اگه بخواهی کار تحقیقاتی انجام بدی کافیه که اینجا تجربه اش رو داشته باشی و تو چند تا پروژه تحقیاتی با موش ها! سر و کله زده باشی و روش تحقیق رو عملی بلد باشی و بهتره اینه که تو چند تا از مجله های درس حسابی کار تحقیقاتی ات چاپ شده باشه و شانس بیاری یه استاد هندی بنگلادشی چیزی اونور پیدا کنی و باهاش مکاتبه کنی تا بتونه یه جا معرفی ات کنه و مشغول بشی، در اینصورت همون ترجمه مدارک پزشکیت کفایت میکنه و نیازی به ثبت نام تو یو اس اف ام چی و این قرتی بازی ها!! نیس!

بله درس (!) متوجه شدید و روند کار به طور تقریبی همینطوریه که شما گفتید.
البته یو اس ام ... خیلی هم قرتی بازی نیستا! مرحله ی ابتدایی فرایند کنده شدن پوست در رسیدن به تخصص در آمریکاست Smile

(2011-09-07 ساعت 14:15)kourosh2011 نوشته:  در ضمن این کار تحقیقاتی که اونجا مشغولش میشی موقته؟ یا میشه روش حساب کرد و یه عمر باهاش زندگی کرد؟ حقوقش بخور نمیره و در حد تکنسین بهت حقوق میدن و یا مثلا حقوقت در حد همونیه که پزشک عمومیه و یو اس ام ال ای گذرونده و حالا تخصص درپیت هم گرفته و اونجا کار تحقیقاتی میکنه ( حالا یه خورده اینور اونور هم اشکالی نداره ها! ) خلاصه به کارت حقوق میدن یا به مدرکت؟

حقوقش بخور و نمیره (در حد حدود 2000 دلار در ماه) که البته کاملا بستگی به میزان کارایی شما در تحقیقات و رضایت مدیران تحقیق و ... داره.
اگر میتونی یه عمر با 2000 دلارماهیانه زندگی کنی به این راه فکر کن. شاید حقوق در حد تکنیسین هم نباشه. مگر اینکه خییییییییلی ازت رضایت داشته باشن و این جور چیزا. بالاخره اونجا آمریکاست و افراد به میزان لیاقتشون درآمد دارن.
به کار حقوق میدن نه به مدرک.

(2011-09-07 ساعت 14:15)kourosh2011 نوشته:  در مجموع میخواستم بدونم اونقد ارزش داره که آدم بکوبه یو اس ام ال ای رو پاس کنه و یه تخصص حداقلی بگیره و چند سال از باقی مانده عمرشو بیشترتر تلف کنه ؟ و تازه در اونصورت حقوقش خیلی هم با اونی که فقط با کار تحقیقاتی اموراتش میگذره فرقی نداشته باشه ؟

شما اگر تخصص حداقلی بگیری (یعنی پزشک خانواده، تخصص داخلی یا اطفال) سالی حدود 150000 دلار تا 200000 دلار به بالا درآمد خواهید داشت. یعنی در ده سال حدود دو میلیون دلار. اگر ده سال از عمرت باقی مونده به نظر من برو به سمت دو میلیون دلار به همراه زندگی در ایالات متحده آمریکا. لااقل من اسم این کار رو "تلف کردن عمر" نمیذارم. شما رو دیگه نمیدونم.
حقوق کار تحقیقاتی اصلا قابل مقایسه با تخصص پزشکی در آمریکا نیست.
دوست عزیز اولا اون شخصی که میگین فوق هست ولی با تخصص رفته دوما حقوق خیلی خوبی هم بهش میدن.لطفا ندانسته اطلاعات غلط ندین.Sad

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، armanbala
(2011-09-10 ساعت 22:31)SH1A2R3 نوشته:  دوست عزیز اولا اون شخصی که میگین فوق هست ولی با تخصص رفته دوما حقوق خیلی خوبی هم بهش میدن.لطفا ندانسته اطلاعات غلط ندین.Sad

دوست گرامی، توجه شما را به دو نکته جلب میکنم:
اول اینکه ما همه "پزشک عمومی" هستیم و شرایط ما با این فرد خاص قابل مقایسه نیست.
دوم اینکه در حال حاضر اگر کسی بدون گذراندن امتحان USMLE قصد رفتن به آمریکا برای کار تحقیقاتی داشته باشد حتی پزشک هم محسوب نخواهد شد و بنابراین قاعدتا در حد تکنیسین معمولی حقوق و مزایا خواهد داشت.
گذشته از اینها باید در نظر داشته باشیم که هرگز نمیتوان به صرف خوب حقوق گرفتن "یک" - و فقط یک نفر - با مدرک فوق تخصص، آنهم در حالتی که اصلا از شرایط رفتن و مشغول به کار شدن آن فرد هیچ اطلاعاتی نداریم ، در یک انجمن که مطالب آن را همه ی مراجعین بدون هیچ محدودیتی میخوانند بگوییم "بچه ها بزنین بریم تو آمریکا به پزشکا برای کار تحقیقاتی خوب حقوق میدن!" چون بطور قطع و یقین هرگز اینطور نیست و واقعیت این است که حقوق خوب گرفتن فقط یک فردخاص را نمیتوان به صورت "احتمالا به همه حقوق خوبی میدهند" تعمیم داد.
حداقل شخص من همیشه سعی میکنم هرگز اطلاعات گمراه کننده و غلط ارائه نکنم و فقط چیزی که بر خودم مسلم شده باشد و مطمئن باشم اطلاعات درستی است را ارائه میکنم. در عین حال همانطور که قبلا هم گفتم، همه ی ما در حال رفع نقایص اطلاعاتی یکدیگر هستیم بنابراین اگر به نظرتان اطلاعات من اشتباه است با روی باز منتظر اصلاح آن هستم و از شما یا هرکسی که نقایص اطلاعاتی من را رفع کند برای همیشه سپاسگزار خواهم بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، یاشار و ماری ، delir ، armanbala
(2011-09-10 ساعت 20:19)kourosh2011 نوشته:  با تشکر از علی آقای گل و اطلاعات خیلی مفیدشون که با باز کردن مطلب خیلی از ابهامات رو برامون روشن کردند
خب با این حساب باید کمربندهارو بست و تخت گاز کوبید واسه یو اس ام ال ای
از اون عزیزانی که این امتحان رو پاس کردن یا از نزدیک شاهد پاس کردنش بودن! میخواستم بپرسم استپ های آخری که امتحانات عملیه برای کسی که رشته حداقل رو میخواد خیلی سخت نیس ؟ یعنی در حد شکستن شاخ غول! یا با یه کم فشار آوردن و تمرین و درس خوندن میشه پاس کرد و تو رشته حداقلی قبول شد؟ حالا فرض میکنیم استب های تئوری رو با حداقل نمره پاس کردیم !!
آخه بابا خیلی وقته از فارغ التحصیلی ماها گذشته و تو این مدت لای کتابا رو باز نکردیم و درس خوندن به زبان اصلی! اونم با کرایه خونه و کرایه مطب و زن و بچه خیلی سخته یعنی نمیشه کار و زندگی رو ول کرد و رفت نشست کتابخونه و بکوب خوند باید همینجوری همراه با کار و زندگی درس خوند.
دوستان روحیه بدن!

خواهش میکنم دوست گرامی؛
من امتحان ندادم، اما تو سایتهای مرتبط، تجربیات زیادی از افرادی که امتحان دادن خوندم. اول اینکه اگر استپهای تئوری را با "حداقل نمره" پاس کنیم شانس ما تا حد زیادی برای اخذ پذیرش در رشته های تخصصی پایین خواهد آمد (و حتی میشود گفت به سمت صفر میل خواهد کرد!). بنابراین باید استپهای تئوری را با "حداکثر نمره" پاس کنیم نه اینکه به فکر صرفا پاس کردن آنها باشیم.
این از این.
دوم اینکه، در مراحل بعدی امتحان دو مساله خیلی مهمه: اول تسلط به مطالب علمی و اطلاعات پزشکی (که خوب طبیعیه)، و دوم - که خیلی مهمتره و برای ما مهاجرین سخت تر - تسلط به زبان انگلیسی در حد حرفه ای و همچنین تسلط به "رفتار حرفه ای" به معنی واقعی کلمه. یعنی باید واقعا به طور کلاسیک - و از دید یک هیئت ژوری آمریکایی - یک "پزشک" واقعی باشید.
نظر شخصی من اینه که هردو نکته ی بالا واقعا سخته: تسلط کامل به زبان انگلیسی در حدی که هم بتونیم حرف مریض رو بفهمیم، مریضی که معلوم نیست یک کشاورز روستایی از ایالت آیداهوست یا یک بانکدار نیویورکی! یک سیاهپوست دورگه ی مکزیکی آمریکایی است یا یک تحصیلکرده دانشگاهی! و طبیعیه که هرکدوم از اینها فرهنگ، زبان، لهجه و رفتار خاص خودشون رو دارن و باید با همه ی اونها بتونیم مثل یک طبیب با استانداردهای ایالات متحده رفتار کنیم.یعنی باید تسلط به اخلاق حرفه ای پزشکی داشته باشیم در حدی که رفتار احتمالا نامناسب مریض (که برای محک زدن همین میزان حرفه ای بودن طبابت ماست) رو کاملا مدیریت کنیم. مطمئنم قبول دارید که طبابت در کشوری مثل آمریکا با طبابت در ایران بسیاااااااار متفاوته.
نمیدونم سریال Gray's Anatomy رو دیدین یا نه. بنظر من برای آشنا شدن با اصول اولیه ی طبابت در آمریکا سریال مفیدیه. وقتی در یکی از قسمتهای این سریال، خوشحالی عجیب غیرعادی و زاید الوصف یکی از پزشکان که نامه ی قبولی استپ سه امتحان USMLE رو از استادش گرفت دیدم، فهمیدم با چه امتحانی روبرو هستیم!
فکر میکنم عوض اینکه روحیه بدم روحیه ها رو از بین بردم! در هرحال واقعیت اینه که با امتحان سختی روبرو هستیم. ولی از تمام این حرفها که بگذریم، اعتقاد شخصی من اینه که هیچ کاری غیرممکن نیست. من همیشه از خودم سوال میکنم وقتی در هرسال هزاران پزشک مهاجر دارن از دانشگاههای آمریکا پذیرش میگیرن، چرا یکی از اونها من نباشم؟ مگه من چه چیزی از اونها کمتر دارم؟! و بنابراین برای رسیدن به هدفم تلاشم رو بیشتر میکنم.
بهرحال انسان به این دلیل تونست به کره ی ماه بره که فکر میکرد "امکان" رفتن به ماه وجود داره. مهم اینه که به موفقیت خودمون ایمان داشته باشیم و همین ایمان کلید موفقیت ما خواهد بود.(اینا هم بعنوان روحیه!) Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، kourosh2011 ، یاشار و ماری ، armanbala ، NEURON ، jojo_hami
(2011-09-10 ساعت 23:42)ali_kuchulu نوشته:  
(2011-09-10 ساعت 22:31)SH1A2R3 نوشته:  دوست عزیز اولا اون شخصی که میگین فوق هست ولی با تخصص رفته دوما حقوق خیلی خوبی هم بهش میدن.لطفا ندانسته اطلاعات غلط ندین.Sad

دوم اینکه در حال حاضر اگر کسی بدون گذراندن امتحان USMLE قصد رفتن به آمریکا برای کار تحقیقاتی داشته باشد حتی پزشک هم محسوب نخواهد شد و بنابراین قاعدتا در حد تکنیسین معمولی حقوق و مزایا خواهد داشت.
گذشته از اینها باید در نظر داشته باشیم که هرگز نمیتوان به صرف خوب حقوق گرفتن "یک" - و فقط یک نفر - با مدرک فوق تخصص، آنهم در حالتی که اصلا از شرایط رفتن و مشغول به کار شدن آن فرد هیچ اطلاعاتی نداریم ، در یک انجمن که مطالب آن را همه ی مراجعین بدون هیچ محدودیتی میخوانند بگوییم "بچه ها بزنین بریم تو آمریکا به پزشکا برای کار تحقیقاتی خوب حقوق میدن!" چون بطور قطع و یقین هرگز اینطور نیست و واقعیت این است که حقوق خوب گرفتن فقط یک فردخاص را نمیتوان به صورت "احتمالا به همه حقوق خوبی میدهند" تعمیم داد.
حداقل شخص من همیشه سعی میکنم هرگز اطلاعات گمراه کننده و غلط ارائه نکنم و فقط چیزی که بر خودم مسلم شده باشد و مطمئن باشم اطلاعات درستی است را ارائه میکنم. در عین حال همانطور که قبلا هم گفتم، همه ی ما در حال رفع نقایص اطلاعاتی یکدیگر هستیم بنابراین اگر به نظرتان اطلاعات من اشتباه است با روی باز منتظر اصلاح آن هستم و از شما یا هرکسی که نقایص اطلاعاتی من را رفع کند برای همیشه سپاسگزار خواهم بود.
این دکتری که شما میفرمایید از دوستان بسیار صمیمی من هستن و من از کل قضیه رفتن و مشغول به کار شدن ایشون اطلاع کامل دارم.

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، armanbala
(2011-09-11 ساعت 13:26)SH1A2R3 نوشته:  
(2011-09-10 ساعت 23:42)ali_kuchulu نوشته:  

این دکتری که شما میفرمایید از دوستان بسیار صمیمی من هستن و من از کل قضیه رفتن و مشغول به کار شدن ایشون اطلاع کامل دارم.

دوست عزیز SH1A2R3 من هم با نظر علی عزیز موافقم بحث و صحبت ها و رد و بدل کردن اطلاعات در اینجا به طور کلی است و فرد با اطلاعات علمی متوسط و شرایط متوسط مد نظره و صحبت از افراد خاص با شرایط خاص نیست خب معلومه که ممکنه حتی یک پزشک عمومی که یکی از بستگانش رئیس بیمارستان معروفی در امریکا است و از شرایط خاصی برخورداره بتونه شغل و درآمد خوبی داشته باشه ولی این موضوع قابل تعمیم نیست.
در هر صورت خوشحال میشم اگه با اون آشنای خود هنوز مکاتبه دارید برای برو بچه هایی که اینجا هستند و مایلند تا آمدگی برای امتحان یو اس ام ال ای و گرفتن یک تخصص در امریکا، مشغول به کار شوند راهنمایی بگیرید و اگر اطلاعات دقیقی از میزان حقوق و شرایط کاری افراد با مدرک پزشک عمومی در کار تحقیقاتی دارید در اختیار سایر دوستان قرار دهید.
به نظر من با حقوق ماهی هفت هشت هزار دلار شاید ارزش داشته باشه آدم خودش رو به کار تحقیقاتی راضی کنه ولی با شرایط کمتر باید قیدشو بزنه و گیر بده به تخصص و امتحانات یو اس ام ال ای.

تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، ali_kuchulu ، یاشار و ماری
با سلام به همه ی دوستان: من دانشجوی سال چهارم پزشکی هستم از الان میخوام برنامه ریزی کنم به محض فارغ التحصیلی در امتحان usmle شرکت کنم. لطفا راهنمایی کنید که چه کار باید بکنم چگونه باید از الان بخونم و چه کارهایی لازمه انجام بدم تا دیر نشده؟؟؟ممنووونم از همه ی دوستنی که مرا راهنمایی میکنن
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala
(2011-09-12 ساعت 22:42)fahimejam نوشته:  با سلام به همه ی دوستان: من دانشجوی سال چهارم پزشکی هستم از الان میخوام برنامه ریزی کنم به محض فارغ التحصیلی در امتحان usmle شرکت کنم. لطفا راهنمایی کنید که چه کار باید بکنم چگونه باید از الان بخونم و چه کارهایی لازمه انجام بدم تا دیر نشده؟؟؟ممنووونم از همه ی دوستنی که مرا راهنمایی میکنن

دوست گرامی ، ضمن خوشامدگویی به شما، اگر تاپیک "راهنمای قدم به قدم" و همچنین همین تاپیک را با دقت مطالعه کنید (که حدود نیم ساعت وقت میگیرد) تقریبا تمام ابهامات شما رفع میشود.
به طور خلاصه باید فعلا فقط در صدد تقویت هرچه بیشتر پایه های علمی خود باشید. اگر منابع امتحان USMLE (کاپلان بعنوان متداولترین منبع امتحان) را هم تهیه کنید (که با کمتر از حدود 150000 تومان قابل تهیه است) و با طرز نگارش و مطرح شدن سوالات USMLE هم آشنا شوید خوب است.
از همه ی اینها که بگذریم حتما سعی کنید در سالهای ارزشمند باقیمانده، سابقه ی تحقیقاتی خود را تا جایی که ممکن است تقویت کنید و کاری کنید که در پایان تحصیل از سابقه ی تحقیقاتی خوب و قابل قبولی برخوردار باشید و مثلا اگر یکی دو مقاله در مجلات علمی (ترجیحا خارجی و ترجیحا معتبر!) داشته باشید خیلی به شما کمک خواهد کرد.
اگر باز هم بعد از مطالعه ی تاپیکها سوالی داشتید همینجا مطرح کنید، مطمئنا دوستان با روی باز به شما پاسخ خواهند داد.

پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، SH1A2R3 ، gadfly ، OverLord ، armanbala
سلام دوستان

حقوق تحقیقات حدود ۲۰۰۰-۳۰۰۰ دلار است که البته اگر شایستگی خود را ثابت کنید افزایش می‌یابد.معمولان هم برای ۶ ماه تا یک سال اول هم باید مجانی‌ کار کنید.در ضمن بهتره اگر فکر تحقیقات هستید به این کار علاقهٔ فراوان داشته باشید چون کار هم چین آسونی نیست و با کار تحقیقاتی‌ در ایران خیلی‌ فرق داره.داشتن ریکامندیشن هم خیلی‌ مهم بخصوص از طرف یک پروفسور آمریکایی .مطلب دیگه اینکه میتونید به پیدا کردن کار ریسرچ در کمپانی‌های دارویی فکر کنید .برید به این سایت http://www.pspisearch.com/ و رزومه خودتونو بذارید اگه با کاری متچ شدید به شما ایمیل میزنند.البته اکثرا با کسانی‌ تماس میگیرند که از طرف یک نفر رکممند شده باشند.ولی‌ ثبت نام کردنش ضرر نداره.اینجوری فایل شما برای همیشه باز می‌شه و همیشه یک گزینه برای انتخاب خواهید بود.

اگر کار تحقیقاتی‌ حقوقش کمتره خوب سات کاری و استرس هم کمتره.برای خانومهای پزشک گزینیهٔ خوبی‌.همسرتونو بفرستید رزیدنسی خودتون برید کار رشریچSmile
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
سلام به همگی. آقا ما راهی شدیم. ویزا مون رو گرفتیم. (برنده لاتاری بودیم) ببخشین که یه مدت نبودم. سئوالی باشه در خدمتم. ما تا یک ماه دیگه پرواز می کنیم اون طرف. سعی می کنم از اون طرف اطلاعات موثق تری در اختیار بذارم.
ارادتمند
یاشار و ماری
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، gadfly ، OverLord ، kourosh2011 ، jasmine2953 ، ali_kuchulu ، delir ، armanbala ، NEURON ، Amir-Behnaz
Salam emtehane step1 usmle ro mishe ghabl az fareghotahsili dad? Baraye sabtenam lazem nist madrake fareghotahsili dashte bashi? Man daneshjuye sale 4 hastam va mikham dar emtehan sherkat konam ,kollan pishnahadetun dar morede zamane dadane usmle che moghast?
Mamnoon az rahnamaiitun
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-09-16 ساعت 12:25)یاشار و ماری نوشته:  سلام به همگی. آقا ما راهی شدیم. ویزا مون رو گرفتیم. (برنده لاتاری بودیم) ببخشین که یه مدت نبودم. سئوالی باشه در خدمتم. ما تا یک ماه دیگه پرواز می کنیم اون طرف. سعی می کنم از اون طرف اطلاعات موثق تری در اختیار بذارم.
ارادتمند
یاشار و ماری

سلام و یه عالمه تبریک
خیلی خوشحال شدم که بلاخره پیگیری هاتون نتیجه داد و مزد زحماتتون رو گرفتین
زمانی که اونجا هستین اگه کاری اینجا داشتین در خدمتیم
با آرزوی شنیدن خبرهای موفقیتهاتون تو کشور آرزوها
موفق شاد و تندرست باشید

به امید دیدارتون همون وراBig Grin
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، SH1A2R3 ، یاشار و ماری ، armanbala

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان