کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
USMLE یا امتحان فارغ التحصیلان پزشکی
(2012-02-11 ساعت 17:39)cmbt نوشته:  
(2012-02-11 ساعت 16:00)Lucky Luke نوشته:  بچه ها سلام،

من تا حالا در گیر و دار مصاحبه و کلیر و ... بودم، تازه این توپیکو پیدا کردم. به امید خدا یا علی رو بگیم و برای دهمین بار خوندن واسه امتحانات جامع رو آغاز کنیم!! من یکم تو پست ها میچرخم بعدش میام تو توپیک. به امید بهترین نتایج. شاید با وعده های عمو حسین، امکان تحصیل تو رشته های بهتر هم باشه. کما اینکه چند تا از دوستای من تو این سالها رادیولوژی match شدن، و یکیشون هم ارتوپدی! به امید موفقیت همه همکارای عزیزم.
سلام بر دوست و همکار و همراه لاتاری امسال.خبر خوب اینکه برای کسانیکه گرین کارت دارند شانس ماچ شدن در رشته‌هایی‌ که شما فرمودید بیشتر است.پس هرچه سریعتر آستین‌ها را با لا بزنید و شروع کنید و به نظر من هم از استپ ۲ شروع کنید.که راحت تره و انگیزتون بیشتر می‌شه.نکته دیگر اینکه برای آن رشته‌هأی که شما گفتید و همچنین بیهوشی که یکی‌ از پر درآمد‌ترین رشته‌ها است باید در تمامی‌ استپ‌ها نمره تان بالای ۹۵ باشد.به امید موفقیت

همکارو همقطار عزیز ، cmbt عزیز،
ممنون از کامنت و انرژی مثبتت. دقیقا با حرفت موافق هستم. بخصوص واسه ما که متخصص هستیم و امتحان خفن رزیدنسی رو پاس کردیم، با اندکی تلاش میتونیم step ۲ رو به خوبی پاس کنیم . البته من واقع به نمره 99 فکر میکنم و تلاش خواهم کرد. بعدشم ایشالا واسه step ۱ کم کم میایم تو فازش. من برای هر step >۶ ماه وقت میزارم، فکر کنم میشه با کاپلان جمع و جورش کرد.
شماره کیس: 2012AS00017xxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای اول: 4 Aug 2011
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 Nov 2011
تاریخ مصاحبه: January 2012
نتیجه مصاحبه: ویزا یکضرب خانم(برنده اصلی) و برگه آبی (من)
تاریخ دریافت کلیرنس: 19 April
تعداد افراد: 2
جمع تقریبی هزینه ها: مقدمات و بلیط و هتل1,645,000 + سفارت و ...1900$
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، یاشار و ماری ، kourosh2011 ، armanbala
سلام به همگی.
خدا رو شکر که بالاخره تاپیک یه تکونی خورد.
رضا جان حقیقتش اینه که من به جز چهار روز اخیر که اینترنت صلواتیمون دچار اشکال شده بود هر روز به تاپیک های فارغ التحصیلان پزشکی سر می زدم ولی از اونجایی که می دیدیم هیچ خبری نیست من هم صدام رو در نمی آوردم (راستشو بخواین یه کم حوصله ام از بی حس و حال بودن تاپیک سر رفته بود). یه سری اطلاعات هست که بعداً براتون می ذارم چون امروز اصلاً درس نخوندم و می خوام برم یه کم بخونم. فقط در مورد شغل physician assistant باید بگم که اینجا بدون certification نمی تونین تو این شغل مشغول به کار بشین. درآمد این شغل بالا و حدود 100000 دلار در ساله و در شهرهای کوچیک تقریباً همون خدمات یک پزشک رو ارائه می دن. کلاً تو یکی از forum ها خونده بودم که اسم US رو باید می ذاشتن United States of Certifications چون معمولاً اینجا هر چقدر هم که وارد باشین بدون داشتن بعضی از Certification ها که بعضی هاشون هم ایالتی هستن (یعنی certification فقط در اون ایالت معتبره) اصلاً رزومه شما رو بررسی نمی کنن. من که فعلاً دارم دنبال کار می گردم و درس می خونم. تصمیم دارم وقتی کار پیدا کردم یه پست درباره پیدا کردن کار برای پزشکان مهاجر بدون مدرک ECFMG بذارم.
به امید دیدن زود به زود دوستان در تاپیک های فارغ التحصیلان پزشکی
ارادتمند
یاشار و ماری
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، cmbt ، REZA1390 ، kourosh2011 ، armanbala ، NEURON ، jojo_hami ، Amir-Behnaz
(2012-02-15 ساعت 07:25)یاشار و ماری نوشته:  (یعنی certification فقط در اون ایالت معتبره) اصلاً رزومه شما رو بررسی نمی کنن. من که فعلاً دارم دنبال کار می گردم و درس می خونم. تصمیم دارم وقتی کار پیدا کردم یه پست درباره پیدا کردن کار برای پزشکان مهاجر بدون مدرک ECFMG بذارم.
ارادتمند
یاشار و ماری
سلام بر یاشار و ماری عزیز.تا جایی‌ که من پستهای شما را دنبال می‌کردم در حل حاضر شما LAهستید.این لینک را یک نگاهی بکنید شاید مناسب شرایط شما باشد.شاید هم خودتان از قبل میدانستید.من شنیدم که بعضی‌ از این fake, job offer هستند لطفا احتیاط کنید. .امیدوارم هر چه زودترjob پیدا کنید و ما را هم خوشحال کنید.
http://losangeles.craigslist.org/sfv/hea...56503.html .

این هم برای همکاران دالاس نشین
Original URL: http://dallas.craigslist.org/dal/hea/2807985277.html

با آرزوی موفقیت برای همگی‌ از جمله خودمBig Grin
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، REZA1390 ، kourosh2011 ، armanbala ، jojo_hami
سلام دوباره:

این هم یک فرصت شغلی‌ برای همکارانیکه دوست دارند هفت ماه با یک کروز دور دنیا سفر کنند و به عنوان پزشک به مسافرها بوتاکس و ژال تزریق کنند،فرصت درس خواندن برای USMLEرا داشته باشند و ریکامندیشن هم بگیرند که در رزیدنسی مچینگ بدرد می‌خورد.این‌ها چیز‌هایی‌ است که آن‌ها می‌گویند و بنده هیچ مسئولیتی برای صحت این گفته‌ها ندارم.Rolleyes

Original URL: http://dallas.craigslist.org/dal/hea/2806073577.html
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، kourosh2011 ، armanbala
[quote='یاشار و ماری' pid='153725' dateline='1329274539']
سلام به همگی.
رضا جان حقیقتش اینه که من به جز چهار روز اخیر که اینترنت صلواتیمون دچار اشکال شده بود هر روز به تاپیک های فارغ التحصیلان پزشکی سر می زدم ولی از اونجایی که می دیدیم هیچ خبری نیست من هم صدام رو در نمی آوردم (راستشو بخواین یه کم حوصله ام از بی حس و حال بودن تاپیک سر رفته بود). یه سری اطلاعات هست که بعداً براتون می ذارم چون امروز اصلاً درس نخوندم و می خوام برم یه کم بخونم. فقط در مورد شغل physician assistant باید بگم که اینجا بدون certification نمی تونین تو این شغل مشغول به کار بشین. درآمد این شغل بالا و حدود 100000 دلار در ساله و در شهرهای کوچیک تقریباً همون خدمات یک پزشک رو ارائه می دن. کلاً تو یکی از forum ها خونده بودم که اسم US رو باید می ذاشتن United States of Certifications چون معمولاً اینجا هر چقدر هم که وارد باشین بدون داشتن بعضی از Certification ها که بعضی هاشون هم ایالتی هستن (یعنی certification فقط در اون ایالت معتبره) اصلاً رزومه شما رو بررسی نمی کنن. من که فعلاً دارم دنبال کار می گردم و درس می خونم. تصمیم دارم وقتی کار پیدا کردم یه پست درباره پیدا کردن کار برای پزشکان مهاجر بدون مدرک ECFMG بذارم.
ارادتمند
یاشار و ماری

[/quote
سلام بر یاشار عزیز
خوشحالم که مجدد سر وکله شما پیدا شد.
انگار همین دیروز بود که همه ما گرفتار کلیرانس وستاره واینها ..... بودم ویه جورایی هم دردی میکردیم . فرصتها مثل برق گذشت و من هنوز نتونستم ثبت نام بکنم . امیدوارم شما کارهاتون بخوبی پیش بره و موفقیتها رو یکی پس دیگری شاهد باشین .
من که راستش با هر همکاری که چند وقت باشه به امریکا مهاجرت کرده مشورت می کنم همه شرایط کار رو سخت می دونن . بخصوص که تا سرتیفیکیت نشیم امکان به قول خودشون تاچ مریض رو هم نداریم .بعضا یه توفیقهای رو از طریق ازمون وختی بدست اوردن که این به قابلیت اونها بر می گرده نه پزشک بودنشون .راستش وقتی ادم توی کشور خودش بعد از مدتها درس خوندن موقعیت خوبی رو داره یک کمی مهاجرت بدون داشتن موقعیت شغلی مناسب براش سخته . نمی گم ادامه همین تخصصی که اینجا داریم بلکه یک کار پزشکی قابل قبول .
از این درد ودلها که بگزریم از ته دل برات ارزوی موفقیت وپیشرفت در کارها می کنم .
من الان مسله ای که دارم اینه که نمی دونم از ایران برای ثبت نام امتحان اقدام می تونم بکنم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر کنم قبلا براتون توضیح دادم که حین چک کردن حسابم ای دی اینترنت بانکم بلوک شد. حالا با این حساب فکر می کنین بشه ثبت نام کرد یا اینکه بگزارم ثبت نام رو همون جا که امدم انجام بدم ؟ اینو هم بگم که برنامم اینه که مهر اینده استپ دو رو امتحان بدم . وزودترین زمانی که می تونم بیام انجا عیده .
سلام بر یاشار عزیز
انگار همین دیروز بود که همه ما گرفتار کلیرانس وستاره واینها ..... بودم ویه جورایی هم دردی میکردیم . فرصتها مثل برق گذشت و من هنوز نتونستم ثبت نام بکنم . امیدوارم شما کارهاتون بخوبی پیش بره و موفقیتها رو یکی پس دیگری شاهد باشین .
من که راستش با هر همکاری که چند وقت باشه به امریکا مهاجرت کرده مشورت می کنم همه شرایط کار رو سخت می دونن . بخصوص که تا سرتیفیکیت نشیم امکان به قول خودشون تاچ مریض رو هم نداریم .بعضا یه توفیقهای رو از طریق ازمون وختی بدست اوردن که این به قابلیت اونها بر می گرده نه پزشک بودنشون .راستش وقتی ادم توی کشور خودش بعد از مدتها درس خوندن موقعیت خوبی رو داره یک کمی مهاجرت بدون داشتن موقعیت شغلی مناسب براش سخته . نمی گم ادامه همین تخصصی که اینجا داریم بلکه یک کار پزشکی قابل قبول .
من الان مسله ای که دارم اینه که نمی دونم از ایران برای ثبت نام امتحان اقدام می تونم بکنم یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
فکر کنم قبلا براتون توضیح دادم که حین چک کردن حسابم ای دی اینترنت بانکم بلوک شد. حالا با این حساب فکر می کنین بشه ثبت نام کرد یا اینکه بگزارم ثبت نام رو همون جا که امدم انجام بدم ؟ اینو هم بگم که برنامم اینه که مهر اینده استپ دو رو امتحان بدم . وزودترین زمانی که می تونم بیام انجا عیده .
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='یاشار و ماری' pid='153725' dateline='1329274539']
سلام به همگی.
ارادتمند
یاشار و ماری

[/quote
سلام بر یاشار عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: armanbala
(2012-02-15 ساعت 07:25)یاشار و ماری نوشته:  سلام به همگی.
ارادتمند
یاشار و ماری
سلام بر یاشار عزیز
خیلی خوشحالم که بازم سر کله شما همکار عزیزپیدا شد.
انگار همین دیروز بود که همه درگیر ستاره وکلیرنس واینها بو دیم . چقدر زود همه این مراحل گذشت وانشا الله بقیه مراحل هم بخوبی میگذره .
شما که به هرحال چندین مرحله از من جلو تر هستین از صمیم قلب براتون ارزوی موفقیت میکنم وامیدوارم به اون چیرهای که استحقاق دارین برسین .
در مورد کار توی انجا من از چند تا همکارهای متخصصی که مهاجرت کردن تحقیق کردم .ظاهرا بدون گذروندن امتحانات بقول خودشن حق تاچ مریض رو هم ندارن . البته مواردی هم بوده که از طریق ازمون وخطا توفیقاتی بدست اوردن که البته اینها هم به قابلیتهای فردیشون بستگی داشته نه به پزشک بودنشون .
بگذریم الان من مشگلم اینه که با شرایطی که برای حسابم پیش امده ایا می تونم از اینجا برای امتحانات ثبت نام کنم یا اینکه بگزارم وقتی امدم انجا اینکارو انجام بدم ؟ اینو هم بگم که من زود تر از عید نمی تونم برگردم انجا وتصمیم دارم مهر سال اینده امتحان استپ ۲ رو بدم
امیدوارم شما وهمه دوستان موفق باشین
از تجربیا تتون ما رو هم مطلع بفرمایید

پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، یاشار و ماری ، armanbala
متاسفانه الان این مساله تحریمها و مشکلات و محدودیتهای بانکی بیشتر از قبل خودشو نشون میده و تازه قیمت دلار هم که رفت بالا و برای ما ایرانیان که با ریال درآمد داریم یک دفعه درآمدمون عملا نصف شد Sad
یه جورایی میشه گفت کسایی که لاتاری 2012 برنده شدن و رفتن در آخرین لحظه از این کاهش وحشتناک داراییها فرار کردن! چون قبل از افزایش قیمت دلار (و درواقع کاهش ارزش پول ملی) سرمایه هاشون رو تبدیل به دلار کرده بودن. به این ترتیب به نظر من برنده های لاتاری 2012 شانس مضاعفی اوردن، هم لاتاری برنده شدن هم دارایی شون یکدفعه کمتر از نصف نشد. ببین آدم چقدددددددددددددر باید خوش شانس باشه ! (یاشار یه نون بخور صدهزار تا خیرات کن بخاطر اینهمه شانس ) Smile
حالا گرونی دلار بخوره تو سرش یکی به این سوال دوستمون (و سوال خیلی های دیگه از جمله خودم) جواب بده که چطوری میشه این هزینه ها (از جمله ثبت نام در USMLE یا ECFMG) رو پرداخت کرد؟ آیا راهی بجز موسساتی که کارت اعتباری صادر میکنند (و دلار رو بسان راهزنان سرگردنه ها، حداقل سی چهل درصد بالاتر از قیمت روز حساب میکنند) وجود داره؟ مثلا میشه به کسی که خارج از کشور هست بگیم برامون پول واریز کنه و این مشکلی در مراحل ثبت نام ایجاد نمیکنه؟ (منظورم اینه که کسی دیگر در کشور دیگری از طریق حساب بانکی یا مسترکارت خودش پول ثبت نام را واریز کند اما تمام مراحل ثبت نام - غیر از واریز پول - در ایران و از طریق خودمون انجام شود، این اصلا ممکنه؟)
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، یاشار و ماری ، armanbala
سلام به همگی عزیزان
من هم از اینکه این تایپیک یه تکونی خورد بسیار مشعوفم
خب با این حساب مث اینکه من از همه عقب ترم! چون هم منتظر کلیر شدنم هم که حس و حال درس خوندن و ثبت نام یو اس ام ال ای رو ندارم!
جای چند همکار انرژی مثبت شدیدا خالیه
از این نصف شدن دارایی ها تو ایران دیگه نگید که دلمون خونه!
خب از شوخی گذشته برای برو بچه هایی که تونستن برن اونور آب از ته دل خوشحالم و برای اونایی که در حال بستن چمدوناشونن آرزوی موفقیت میکنم

شماره کیس: *****ANK20058
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری
(2012-02-15 ساعت 11:19)cmbt نوشته:  
(2012-02-15 ساعت 07:25)یاشار و ماری نوشته:  (یعنی certification فقط در اون ایالت معتبره) اصلاً رزومه شما رو بررسی نمی کنن. من که فعلاً دارم دنبال کار می گردم و درس می خونم. تصمیم دارم وقتی کار پیدا کردم یه پست درباره پیدا کردن کار برای پزشکان مهاجر بدون مدرک ECFMG بذارم.
ارادتمند
یاشار و ماری
سلام بر یاشار و ماری عزیز.تا جایی‌ که من پستهای شما را دنبال می‌کردم در حل حاضر شما LAهستید.این لینک را یک نگاهی بکنید شاید مناسب شرایط شما باشد.شاید هم خودتان از قبل میدانستید.من شنیدم که بعضی‌ از این fake, job offer هستند لطفا احتیاط کنید. .امیدوارم هر چه زودترjob پیدا کنید و ما را هم خوشحال کنید.

دوست عزیز خیلی ممنون از سایتی که معرفی کردید بسیار کارآمد و پربار بود
برای گرفتن مدرک دستیار پزشکی یک آموزشگاه خصوصی رو پیدا کردم (البته در دالاس) که دوره های شش ماهه تا نه ماهه داره و دستیار پزشک میده بیرون! من هرچی گشتم هزینه اش رو پیدا نکردم اگه دوستان چیزی از میزان هزینه ثبت نام و شهریه اش فهمیدن ما رو هم بی نصیب نذارن
اینم آدرسش:
http://www.pcihealth.edu/education/index.htm
با سپاس

تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، armanbala
(2012-02-21 ساعت 02:17)kourosh2011 نوشته:  
(2012-02-15 ساعت 11:19)cmbt نوشته:  
ارادتمند
یاشار و ماری

دوست عزیز خیلی ممنون از سایتی که معرفی کردید بسیار کارآمد و پربار بود
برای گرفتن مدرک دستیار پزشکی یک آموزشگاه خصوصی رو پیدا کردم (البته در دالاس) که دوره های شش ماهه تا نه ماهه داره و دستیار پزشک میده بیرون! من هرچی گشتم هزینه اش رو پیدا نکردم اگه دوستان چیزی از میزان هزینه ثبت نام و شهریه اش فهمیدن ما رو هم بی نصیب نذارن
اینم آدرسش:
http://www.pcihealth.edu/education/index.htm
با سپاس
سلام دوست عزیزم در مورد دستیار پزشک شرایطش چیه؟
یعنی دیگه لازم نیست یو اس ام ال ای و امتحانات دیگه رو بدیم؟
در امدش چقدره؟

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
اساتید ارجمند سلام
فکر می کنم که قبلاً یه پست در مورد پرداخت هزینه ثبت نام در ECFMG گذاشته بودم ولی ظاهراً نتونستم منظورم رو برسونم. پس از اول:
برای ثبت نام در مراحل STEP 1 و STEP 2 CK امتحانات USMLE شما باید مبلغی حدود 850 تا 950 دلار (که بستگی به محلی داره که شما می خواین امتحانتون رو بدین مثلاً برای منطقه اروپا 950 دلار می شه) رو به حساب خودتون در ECFMG واریز کنین و ECFMG برای امتحان از این حساب شما برداشت می کنه. مثلاً من که برای STEP 1 ثبت نام می کردم و قرار بود تو آنکارا امتحان بدم مشخصات یک کارت اعتباری (که البته مال خودم هم نبود و مال یکی از فامیل هامون بود) رو به ECFMG دادم و اونها این کارت رو 950 دلار شارژ کردن (یعنی از موجودیش برداشت کردن). من بعداً نتونستم خودم رو برای امتحان آماده کنم و امتحانم رو Override کردم. بعد از این که من امتحان رو Override کردم ECFMG اون 950 دلار رو به حساب من در ECFMG برگردوند (توجه کنین که 950 دلار به حساب کردیت کارد بر نگشت بلکه همچنان دست ECFMG باقی مونده). حالا من که تصمیم دارم تو US این امتحان رو بدم می تونم دوباره اقدام کنم (یعنی یک Eligibility period برای خودم انتخاب کنم) و اونها 850 دلار از حساب من در ECFMG برداشت می کنن و 100 دلار تو حساب من باقی می مونه که می تونم بعداً ازش استفاده کنم. خوب... پس تا اینجا می تونین فرض کنین که ECFMG تقریباً مثل یک بانک عمل می کنه یعنی با ثبت نام شما ECFMG یک حساب برای شما باز می کنه و پول شما به این حساب واریز می شه. طی مراحل بعدی ECFMG پول رو از این حساب برداشت می کنه.
حالا می رسیم به اینکه چطوری می تونیم این حسابمون رو شارژ کنیم. یکی از روشها اینه که یه چک به ECFMG بفرستین. برای استفاده از این روش شما باید چک رو همراه با فرم 900 بفرستین ECFMG ولی از اونجایی که این روش برای ایرانی ها معمولاً به درد نمی خوره وارد موضوع نمی شیم.
روش دیگه اینه که با کردیت کارد هزینه های مربوط به ECFMG رو پرداخت کنین. برای پرداخت با این روش شما باید اطلاعات مربوط به کردیت کارد رو داشته باشین. اطلاعات کردیت کارد شامل اسم چاپ شده روی کردیت کارد، شماره روی کردیت کارد، تاریخ اعتبار و شماره سه رقمی پشت کردیت کارده (برای کردیت کاردهای ویزا). دقت کنین که لازم نیست این کردیت کارد حتماً به اسم خودتون باشه.
پس تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که شما باید یه کردیت کارد فعال (بلاک نشده) داشته باشین. حالا دو تا گروه داریم:
گروه 1- اشخاصی که در کشورهای خارجی ساکن نبودن یا نیستن و کردیت کارد ندارن: در این صورت شما یا باید یه کردیت کارد با موجودی بیش از 950 دلار گیر بیارین یا اینکه خودتون اقدام به تهیه کردیت کارد کنین. اگه فردی رو می شناسین که 1- کردیت کارد داره 2- به شما اعتماد داره و 3- حاضره به شما در این زمینه کمک کنه پس منتظر چی هستین بدوین برین ثبت نام کنین. اما اگه یه همچین امکاناتی رو ندارین روش دیگه اینه که یه کردیت کارد برای خودتون بگیرین. تا اون موقع که من ایران بودم (و البته اخیراً هم شنیدم که همچنان امکان پذیره) می تونین از بانک پارسیان (یا هر بانک دیگه ای که این امکانات رو داره) اقدام به تهیه کردیت کارد کنین. اینکه شرایطش چه جوری یه رو خودتون از بانک بپرسین چون ممکنه تغییر کرده باشه. بعد از این که کردیت کارد رو گرفتین (که معمولاً یه ماه طول می کشه) می تونین با استفاده از اون هزینه ثبت نام رو پرداخت کنین.
گروه 2- اشخاصی که در کشورهای خارجی ساکن بودن یا هستن و به احتمال زیاد کردیت کارد دارن: شما خیلی راحت می تونین هزینه ثبت نام رو پرداخت کنین. شما اطلاعات مربوط به کردیت کاردتون رو وارد سایت ECFMG می کنین و همه چیز به خوبی و خوشی انجام می شه، چون شما با اون حسابتون کاری نداشتین و برداشت از حساب هم توسط ECFMG انجام می شه که مشکلی هم ایجاد نمی کنه. فقط توجه داشته باشین اگه شما در حال حاضر در ایران هستین حساب بانکی خودتون رو از ایران چک نکنین. منظورم اینه که پا نشین برین پورتال بانکتون و اطلاعات تون رو وارد کنین تا برین ببینین تو حسابتون چه خبره یا Transaction هاتون رو نگاه کنین. چون دسترسی به حسابهای بانکی با ip ها متعلق به ایران باعث بلاک شدن اون حساب می شه. البته فکر می کنم استفاده از و+ی پ_ی ا=ن به شرط اینکه ip تون رو به آمریکا تغییر بده مشکلی ایجاد نکنه ولی مطمئن نیستم.
رضا جان شما با بانک خودتون صحبت کردین تا حسابتون رو unblock کنن؟ اگه نتونستین حسابتون رو فعال کنین فکر می کنم بهتره برای کردیت کارد از ایران اقدام کنین یا اطلاعات یک کردیت کارد رو به دست بیارین تا ثبت نام کنین.
خوب دیگه خسته شدم. سعی می کنم فردا هم یه پست بذارم. راستی من برنده 2011 بودم.
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، kourosh2011 ، ali_kuchulu ، Amir-Behnaz
دوست عزیز با اطلاعاتی که من از سایتی که دوستمون لینکشو داده بود بدست آوردم درآمد برای یک کار پاره وقت ساعتی بطور متوسط پانزده دلاره که اکثرا
مدرک مربوط به دستیار پزشکی رو میخوان که برای بدست آوردن اون مدرک باید دوره شش تا نه ماهه رو در اون ایالتی که میخواین کار کنین بگذرونین
موفق باشید

تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان:
با تشکر از یاشار و ماری عزیز که بالاخره مساله واریز پول رو حل کرد. با این حساب که یاشار گفت، اصلا مهم نیست پول و کردیت متعلق به کیه. مهم اینه که تو حساب ECFMG ما اون مقدار که لازمه پول باشه. پس بریم سراغ فک و فامیل و دوست و آشناهای خارج نشین.
خلاصه یاشار جان برنده هر سالی که هستی، شانس آوردی که برنده شدی، شانس آوردی که قبل از سقوط آزاد ارزش پول ملی، قبل از وقوع فجایعی که خیلی نزدیک به نظر میرسن و احتمال وقوعشون الان دیگه از احتمال عدم وقوعشون بیشتر شده، و قبل از ویرانی کامل و تمام عیار سرزمین اجدادی، اینجا رو ترک کردی، شانس آوردی که تونستی فرصت استفاده از نیمه ی دوم عمرت رو پیدا کنی، و شانس آوردی و شانس آوردی و ... همینطور الی آخر...
اصلا معلوم نیست سال دیگه همین موقعها، اصلا کسی وجودداشته باشه که از ایران تو این تاپیکا فعالیت کنه! گرچه همین الان هم این تاپیک USMLE بیشتر متعلق به برندگان لاتاری هست تا کسانی که از ایران قصد امتحان دادن دارن، اما همین جمع کوچیک و پراکنده ی ماها که گاه گاهی در این تاپیک دور هم جمع میشیم، معلوم نیست تا چند وقت دیگه بتونه پذیرای کسانی باشه که داخل ایران هستن. امیدوارم روزی نرسه که فقط کسانی که ایران نیستن بتونن تو این تاپیک فعالیت کنن Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، kourosh2011
(2012-02-21 ساعت 23:39)ali_kuchulu نوشته:  با تشکر از یاشار و ماری عزیز که بالاخره مساله واریز پول رو حل کرد......
خلاصه یاشار جان برنده هر سالی که هستی، شانس آوردی که برنده شدی، ....... گرچه همین الان هم این تاپیک USMLE بیشتر متعلق به برندگان لاتاری هست تا کسانی که از ایران قصد امتحان دادن دارن، ......

علی جان خواهش می کنم. همینطوره که گفتی، برای واریز پول به حساب ECFMG لازم نیست که حساب به نام خودتون باشه.
در این مورد که شانس آوردم هم با شما موافقم. ما تقریباً 3 ماه قبل از این جریانا از مملکت خارج شدیم. برنده شدن در لاتاری هم که باعث مشعوف شدن ما شد.
بذارین یه مطلبی رو به شما بگم، حتماً می دونین که من در ایران پزشک خانواده بودم. جایی که من کار می کردم آب آشامیدنی و گاز نداشت و سقف پانسیونش هم از اینور تا اوونور چاک خورده بود و داشت می اومد پایین. مثلاً چند بار همینطوری که تو پانسیون نشسته بودم یه هو یه تیکه گچ از سقف می افتاد روی کله ام و من با نیوتون احساس همدردی می کردم. البته از اونجایی که نیوتون قبلاً قانون جاذبه رو کشف کرده بود من فرصت نکردم استعدادهام رو شکوفا کنم. اوضاع خوب بود، مریض ها من رو دوست داشتن و از اونجایی که من کل کارها رو کامپیوتری کرده بودم شبکه هم از من راضی بود. بهمن ماه سال 1388 به من زنگ زدن و گفتن باید بری گزینش. من هم رفتم. من اعتقاد دارم که افراد نباید دروغ بگن و فکر می کنم یکی از بزرگترین مشکلات فرهنگی مملکت ما اینه که مردم خیلی راحت دروغ می گن. البته دلایل خودشون رو دارن. مثلاً اگه تو یه مصاحبه کاری از یه ایرانی که اصلاً نماز نمی خونه بپرسن که نماز جمعه می ری یا نه؛ معمولاً می گه بله می رم می خوای همین جا هم برات بخونم Big Grin البته فکر می کنم سیستم هم بدش نمی یاد مردم این طوری باشن. هر چقدر از نظر رفتار اجتماعی ضعیف تر بهتر. بگذریم. تو مصاحبه شروع کرد از من پرسیدن که راهپیمایی می ری، نماز جمعه می ری و ... من هم راستش رو گفتم. در ضمن حلقه من هم یه حلقه ساده طلاست از اون طلایی ها که باعث می شه مردا خواص زنانه پیدا کنن Big Grin (اینا رو اون آقای گزینشی به من می گفت) و به من گفت که شما یک سال وقت دارین تا خودتون رو اصلاح کنین و سال بعد مجدداً شما رو بررسی می کنیم. حالا که به اون زمان نگاه می کنم کلی حال می کنم، همین الان هم دارم می خندم جاتون خالی، ولی اون روز من خیلی عصبانی شدم. اومدم پهلوی ماری و گفتم باید از این مملکت بریم. تو همین اوضاع و احوال بود که نامه لاتاری به دستمون رسید (خرداد سال 89). خوب بقیه اش با خودتون(منظورم قسمت نتیجه گیریشِ) ولی من که کلی حال کردم.
در ضمن علی جان من فکر نمی کنم که این مطالب رو فقط برندگان لاتاری می خونن. من چندین نفر رو دیدم که دارن برای USMLE اقدام می کنن و کل سایت رو یه بار جویدن. یه سوزن هم به خودمون بزنیم بعد با جوالدوز بیافتیم دنبال مردم: به نظر من پزشکای ایرانی جزو محافظه کارترین اقشار جامعه ما هستن، البته فکر می کنم سیستم هم تشویق می کنه که قشر تحصیل کرده اینطوری بشن، دردسرش کمتره، دستشون هم درد نکنه فکر می کنم تا حد زیادی هم موفق شدن. ما از همون دوران مدرسه یاد گرفتیم به همکلاسی ها و دوستامون نگیم که چقدر خوندیم، چه طوری می خونیم، معلم خصوصی داریم یا نه و ... مثلاً من همین دو سال پیش متوجه شدم که صمیمی ترین دوستم برای کنکور چهارتا معلم خصوصی داشت. خلاصه همین روحیه باعث می شه که بیایم، بخونیم، بریم. اصلاً بهتره هیچ ردی از خودمون به جا نذاریم. اگه مطلب بدرد بخوری هم داشتیم که نگه می داریم برای خودمون. چه معنی داره مردم از تجربیات چند ساله ما یه روزه استفاده کنن. بذار خودشون سرشون به سنگ می خوره می فهمن چه خبره.
من که فکر می کنم دلیل این که برندگان لاتاری تو اینجا بیشتر به چشم می خورن اینه که برندگان لاتاری انگیزه بیشتری برای درست کردن ID تو مهاجرسرا دارن. مطمئن باش اکثر کسایی که دارن برای USMLE آماده می شن اینجا هم سر زدن. فقط حوصله نداشتن یه خبری از خودشون بدن یا اینکه من رو قابل نمی دونستن که با هم صحبت کنیم Wink (منظورم اینه که من رو لایق نمی دونستن و اگه می دونستن بقیه دوستان هم هستن اوضاع فرق می کرد).
حقیقتش من هم یواش یواش داشت از خودم بدم می اومد. با خودم می گفتم نگا کن، اینگار که من خودم رو استاد ECFMG می دونم. چه معنی داره هر کی یه پست می ذاره من بدو بدو می یام یه چرت و پرتی زیرش می نویسم. من که جای شما بودم حالم از یاشار به هم می خورد. همش اینجا پلاسه، هرکی یه چیزی می گه آقا می یاد نظر می ده، آخه پسر مگه تو همه چی رو می دونی. برای همین تصمیم داشتم یه مدت فقط بخونم شما هم یه نفسی بکشین. ولی خوب مرض دارم، چیکار کنم؟ درمان ارائه کنین.
ارادتمند همه دوستانی که می یان اینجا و می گن ما هم هستیم و همه دوستانی که می یان اینجا و نمی گن ما هم هستیم و همه دوستانی که نمی یان اینجا ولی یه جای برای خودشون هستن.
بازم ببخشین که چشماتون رو خسته کردم
یاشار و ماری
پ.ن. راستی بعضی پست ها خالی یه مثلاً دو تا پست رضا و یه پست کورش. اشکال از گیرنده منه یا فرستنده؟
پ.پ.ن. جاتون خالی الان تلویزیون داره کارتون خانواده ی دکتر ارنست رو می ده(البته به زبان انگلیسی). کلی نوستالژیکه

پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، kourosh2011 ، armanbala ، jasmine2953 ، ehsan1095 ، سو سو ، Amir-Behnaz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان