کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
USMLE یا امتحان فارغ التحصیلان پزشکی
(2011-09-16 ساعت 13:10)fahimejam نوشته:  Salam emtehane step1 usmle ro mishe ghabl az fareghotahsili dad? Baraye sabtenam lazem nist madrake fareghotahsili dashte bashi? Man daneshjuye sale 4 hastam va mikham dar emtehan sherkat konam ,kollan pishnahadetun dar morede zamane dadane usmle che moghast?
Mamnoon az rahnamaiitun

سلام،
usmle را میتونین در هنگام تحصیل بدین،البتهstep1,2cs&ck.اگه میتونی نمره بالا بیاری الان بهش فکر کن چون توی انتخاب رشته رزیدنتی تاثیر دار.من که گذاشتم بعد از فارغ تحصیلیCool

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، SH1A2R3 ، kourosh2011 ، یاشار و ماری
(2011-09-16 ساعت 12:25)یاشار و ماری نوشته:  سلام به همگی. آقا ما راهی شدیم. ویزا مون رو گرفتیم. (برنده لاتاری بودیم) ببخشین که یه مدت نبودم. سئوالی باشه در خدمتم. ما تا یک ماه دیگه پرواز می کنیم اون طرف. سعی می کنم از اون طرف اطلاعات موثق تری در اختیار بذارم.
ارادتمند
یاشار و ماری
سلام،
تبریک میگمSmile.
لطف میکنی بعد از امتحانت برامون از تجربهات بگی، ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، kourosh2011
راستی من داشتم توی سایتها بالا پایین میرفتم دیدم که سالانه حدود۱۰۰ نفره که توی دانشگاههای ایران md گرفتن توی امتحان شرکت مکنن ولی فقط یکی از دوستانو دیدم که میگفتstep1,2 رو دادن و کسی دیگرو ندیدم!!!!!!Sad
نمیدونم این دوستان از روی خاکی بودن دوست ندارن برای بقیه کلاس بزارن یا... 
تا حالا فرم های هندی ها و پاکستانی ها رو دیدین، آدم افسوس میخوره!!!
بی خیال بریم پیش همون همکارای پاکستانی.Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، SH1A2R3 ، kourosh2011 ، armanbala
دوست گرامی، در این مورد در همین انجمن پیش تر صحبت شد و متاسفانه حق با شماست. ما ایرانیها ، هموطنانمون رو بیشتر به چشم "رقیب" نگاه میکنیم تا به چشم هموطن!
اکثر ما اطلاعاتمون رو به ناچار از فاروم های هندی و پاکستانی به دست میاریم چون هیچ تشکل مشخصی برای ایرانیها در مورد امتحان و مهاجرت و ... وجودنداره. در واقع خود من که فکر میکنم مهاجرسرا اولین جاییه که میشه در مورد مهاجرت پزشکان و مراحلش و امتحان و ... اطلاعات نسبتا موثق و قابل اعتمادی کسب کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، kourosh2011 ، hitab ، یاشار و ماری
(2011-09-16 ساعت 13:10)fahimejam نوشته:  Salam emtehane step1 usmle ro mishe ghabl az fareghotahsili dad? Baraye sabtenam lazem nist madrake fareghotahsili dashte bashi? Man daneshjuye sale 4 hastam va mikham dar emtehan sherkat konam ,kollan pishnahadetun dar morede zamane dadane usmle che moghast?
Mamnoon az rahnamaiitun

دوست گرامی لطفا به زبان فارسی بنویسید (از قوانین مهاجرسرا است).
میتوانید قبل از فارغ التحصیلی امتحان دهید اما این بستگی به میزان آمادگی شما دارد. اگر پایه علمی قوی دارید دوران انترنی زمان خوبی برای استپ یک است. میتوانید به فاصله ی کوتاهی بعد از پایان انترنی هم استپ دو را بدهید. اما بهرحال برای آزاد کردن مدرک یا باید طرح بروید و یا مدرکتان را با پول آزاد کنید تا بتوانید بقیه ی مراحل را طی کنید.
همانطور که قبلا هم گفته شده ، نمره ی خوب در امتحان USMLE فقط یکی از فاکتورهای لازم است و غیر از آن، داشتن سابقه ی مناسب تحقیقاتی و علمی هم لازم است و هم بسیار کمک کننده. پس از الان به فکر تقویت این مورد هم باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، gadfly ، OverLord ، kourosh2011 ، یاشار و ماری
(2011-09-18 ساعت 07:59)ali_kuchulu نوشته:  دوست گرامی، در این مورد در همین انجمن پیش تر صحبت شد و متاسفانه حق با شماست. ما ایرانیها ، هموطنانمون رو بیشتر به چشم "رقیب" نگاه میکنیم تا به چشم هموطن!
اکثر ما اطلاعاتمون رو به ناچار از فاروم های هندی و پاکستانی به دست میاریم چون هیچ تشکل مشخصی برای ایرانیها در مورد امتحان و مهاجرت و ... وجودنداره. در واقع خود من که فکر میکنم مهاجرسرا اولین جاییه که میشه در مورد مهاجرت پزشکان و مراحلش و امتحان و ... اطلاعات نسبتا موثق و قابل اعتمادی کسب کرد.

من الان 1 ساله بدنبال اطلاعاتی در باره امتحانات یا دوره های رشته پرستاری و مامایی از هموطنام هستم متاسفانه کسی رو پیدا نکردم که کمک ازش یگیرم واقعا بده که هیچ گروه و تشکلی در این زمینه وجود نداره .
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، kourosh2011 ، armanbala

من الان 1 ساله بدنبال اطلاعاتی در باره امتحانات یا دوره های رشته پرستاری و مامایی از هموطنام هستم متاسفانه کسی رو پیدا نکردم که کمک ازش یگیرم واقعا بده که هیچ گروه و تشکلی در این زمینه وجود نداره .
[/quote]

سلام،
شاید اینجا بری بتونی از دوستان پرستارکمک بگیری
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...order=desc
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، یاشار و ماری ، kourosh2011 ، hitab
(2011-09-18 ساعت 20:02)hitab نوشته:  
(2011-09-18 ساعت 07:59)ali_kuchulu نوشته:  دوست گرامی، در این مورد در همین انجمن پیش تر صحبت شد و متاسفانه حق با شماست. ما ایرانیها ، هموطنانمون رو بیشتر به چشم "رقیب" نگاه میکنیم تا به چشم هموطن!

عزیزم برا پرستاری ها امتحان(RN=REGISTERED NURSE) هستش که پروسه اش و خود امتحانش راحتتر از USMLE پزشک هاست.تو تهران هم یه آقای ناصری نامی هست که هم تدریسش میکنه هم منابع و Qbank هم داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، gadfly ، یاشار و ماری
دوستانی که علاقمند به تهیه انواع کتب پزشکی مربوط به usmle می باشند می تونن با ایمیل بنده مکاتبه کنند. انواع کتب و ویدیوهای usmle و کلیه کتب در زمینه پزشکی!
ممنون
massoud6277486@gmail.com
راستی دوستان در مورد lecture video usmle 2010 باید یه توضیح برای اونایی که تازه به دنبال اون رفتن بدم. لکچر ویدیو های 2010 نسبت به 2007 از کیفیت خیلی بالاتری برخورداره. حجم اون اگه اشتباه نکنم یا 46 گیگ یا 60 گیگ میشه. فرمت اون اگه با بهترین کیفیت بخواین .f4v هستش. این فرمت با نرم افزار adobe player باز میشه. کیفیت عالی و حجم هرکدوم از فیلمها نسبتا بالاست.
حجمش دقیقا یادم نیست به این خاطر شرمنده.
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm
با سلام خدمت همکاران گرامی‌. یک ماهی‌ میشود که ما در آمریکا هستیم. در طول این مدت و نیز سه‌ الی‌ چار ماه آخری که در ایران بودیم همه وقت ما صرف کندن از ایران و شروع زندگی‌ تازه در اینجا شد، به طوری که بکلی از درس و ثبت نام دور افتادیم. سوالام از دوستان و همکاران این که آیا ثبت نام برای امتحان usmleاز آمریکا مشکلی ایجاد میکند یا نه؟
و دوم اینکه نظرتان در مورد کلاسهای‌ حضوری کاپلان چیست؟ و اصلا چنین کلاسی‌ وجود دارد؟

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، kourosh2011 ، armanbala
بچه ها سلام،

من تا حالا در گیر و دار مصاحبه و کلیر و ... بودم، تازه این توپیکو پیدا کردم. به امید خدا یا علی رو بگیم و برای دهمین بار خوندن واسه امتحانات جامع رو آغاز کنیم!! من یکم تو پست ها میچرخم بعدش میام تو توپیک. به امید بهترین نتایج. شاید با وعده های عمو حسین، امکان تحصیل تو رشته های بهتر هم باشه. کما اینکه چند تا از دوستای من تو این سالها رادیولوژی match شدن، و یکیشون هم ارتوپدی! به امید موفقیت همه همکارای عزیزم.
شماره کیس: 2012AS00017xxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای اول: 4 Aug 2011
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 Nov 2011
تاریخ مصاحبه: January 2012
نتیجه مصاحبه: ویزا یکضرب خانم(برنده اصلی) و برگه آبی (من)
تاریخ دریافت کلیرنس: 19 April
تعداد افراد: 2
جمع تقریبی هزینه ها: مقدمات و بلیط و هتل1,645,000 + سفارت و ...1900$
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، kourosh2011 ، armanbala
(2012-02-11 ساعت 16:00)Lucky Luke نوشته:  بچه ها سلام،

من تا حالا در گیر و دار مصاحبه و کلیر و ... بودم، تازه این توپیکو پیدا کردم. به امید خدا یا علی رو بگیم و برای دهمین بار خوندن واسه امتحانات جامع رو آغاز کنیم!! من یکم تو پست ها میچرخم بعدش میام تو توپیک. به امید بهترین نتایج. شاید با وعده های عمو حسین، امکان تحصیل تو رشته های بهتر هم باشه. کما اینکه چند تا از دوستای من تو این سالها رادیولوژی match شدن، و یکیشون هم ارتوپدی! به امید موفقیت همه همکارای عزیزم.
سلام بر دوست و همکار و همراه لاتاری امسال.خبر خوب اینکه برای کسانیکه گرین کارت دارند شانس ماچ شدن در رشته‌هایی‌ که شما فرمودید بیشتر است.پس هرچه سریعتر آستین‌ها را با لا بزنید و شروع کنید و به نظر من هم از استپ ۲ شروع کنید.که راحت تره و انگیزتون بیشتر می‌شه.نکته دیگر اینکه برای آن رشته‌هأی که شما گفتید و همچنین بیهوشی که یکی‌ از پر درآمد‌ترین رشته‌ها است باید در تمامی‌ استپ‌ها نمره تان بالای ۹۵ باشد.به امید موفقیت

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، kourosh2011 ، armanbala
(2012-02-11 ساعت 17:39)cmbt نوشته:  

سلام بر دوست و همکار و همراه لاتاری امسال.خبر خوب اینکه برای کسانیکه گرین کارت دارند شانس ماچ شدن در رشته‌هایی‌ که شما فرمودید بیشتر است.پس هرچه سریعتر آستین‌ها را با لا بزنید و شروع کنید و به نظر من هم از استپ ۲ شروع کنید.که راحت تره و انگیزتون بیشتر می‌شه.نکته دیگر اینکه برای آن رشته‌هأی که شما گفتید و همچنین بیهوشی که یکی‌ از پر درآمد‌ترین رشته‌ها است باید در تمامی‌ استپ‌ها نمره تان بالای ۹۵ باشد.به امید موفقیت
یعنی بازم باید درس بخوونیم؟من که اول از کار کردن بعنوانassistant physician شروع میکنم اگه شد که هیچ اگه نشد به فکر درس خووندن مییوفتم.چون من از 7 سالگی بی وقفه درس خوندم.از وقتی هم که تموم کردم مثل قرقی کار کردم.واقعا فکر میکنم دیگه اینقدر خودمو ازار ندم.رشته من و همسرم طوریه که همیشه در استرس به سر میبریم.به امید موفقیت همکارای عزیزم.

2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، یاشار و ماری ، kourosh2011 ، armanbala
(2012-02-11 ساعت 18:41)SH1A2R3 نوشته:  
(2012-02-11 ساعت 17:39)cmbt نوشته:  

یعنی بازم باید درس بخوونیم؟من که اول از کار کردن بعنوانassistant physician شروع میکنم اگه شد که هیچ اگه نشد به فکر درس خووندن مییوفتم.چون من از 7 سالگی بی وقفه درس خوندم.از وقتی هم که تموم کردم مثل قرقی کار کردم.واقعا فکر میکنم دیگه اینقدر خودمو ازار ندم.رشته من و همسرم طوریه که همیشه در استرس به سر میبریم.به امید موفقیت همکارای عزیزم.
سلام بر دوست خوبم.همانطور که قبلان هم توضیح دادم این کاملا بستگی به این دارد که هدف شما چی‌ باشد.فکر کنم که موقعیت من و شما تا قدری شبیه با هم باشد.هر دو مادر هستیم و بچه کوچک داریم.پس قضیه ما فرق می‌کند چون استارت برای درس خواندن و وارد رزیدنسی شدن یعنی‌ هیچ وقتی‌ برای خانواده و بچه باقی‌ نمیماند.ولی‌ پیشنهاد دوستانه من این است که نگویید بهphysician assistant فکر می‌کنم اگر نشد فکر درس خواندن می‌ا‌فتم .برای ما‌ها همین الان هم دیر است و دیگه اصلا وقتی‌ برای تلف کردن و امتحان کردن راه‌ها نداریم.من فکر می‌کنم همین الان تصمیم خود را بگیرید و اولین قدم را برای تصمیم خودتان همین الان بردارید.این را فقط به عنوان یک پیشنهاد گفتم .از صمیم قلب امیدوارم که هر تصمیمی که میگیرید موفق بشوید و من را هم از موفقیتتان بی‌خبر نگذارید.

***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، یاشار و ماری ، kourosh2011 ، armanbala
سلام به همه همکارن عزیز
بعد از مدتها این تاپیک بالاخره یکی دو کامنتی به خودش دید . از دوستمون یاشار هم که خبری نبود . درسته که همه روشهای مختلفی به ذهنمون می رسه ولی باز گذاشتن راههای مقابل کار عاقلانه ای هست .بیایین روی تجربه ها وکارهای که باید بکنیم بحث کنیم شاید مفید تر باشه .
مسله ای که من باهاش الان مواجه شدم ثبت نام برای امتحان هستش که با توجه به مشگلات بانکی نمی دونم چطوری می شه از ایران برای امتحان ثبت نام کنیم ؟ چون حسابهای که توی ا م ر ی ک ا هست با استفاده از اونها از ایران بلوک می شه . از دوستان وهمکاران اگه کسی تجربه ای اخیرا داره لطفا راهنمایی کنه .
ضمنا کتابهای استپ یک جدیدش امده و خلاصه های استپ دو هم امده . دوستان می تونین تهیه و استفاده کنین
موفقیت همه رو از خدا می خوام
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، یاشار و ماری ، kourosh2011 ، armanbala

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان