کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
شایان جان
این 14 صفحه این تاپیک رو خوندی؟
جواب بیشتر سوالاتت اونجا هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
(2014-11-23 ساعت 20:55)yami نوشته:  شایان جان

دوست گرامی
خوندم. جواب یه سری سوالات گرفتم
ولی می خوام بیشتر بدونم و اطمینان پیدا کنم
بازم ببخشید
شماره کیس: ☆☆☆2015AS6 / تاریخ رویت قبولی:13AUG2014 / کنسولگری:ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : alone / ارسال فرمهای سری اول:6SEP2014/ کارنت : 10JUN2015/مصاحبه:5AGOUST2015/
فقط خدا
پاسخ
(2014-11-17 ساعت 22:27)Melisa24 نوشته:  سلام کسی می تونه راهنمایی کنه
فرم آنلاین ففسا یه قسمتی داره که اطلاعات دبیرستان و شهر و ایالت رو باید وارد کنیم و من در ایران دبیرستان رفتم و در فرم هیچ آپشنی به جز ایالت های آمریکا نداره و تا یکی از ایالت های آمریکا رو انتخاب نکنم به مرحله بعد نمی شه وارد بشم. باید چی کار کنم؟
ضمنا من فوق لیسانس از ایران هستم! به نظرتون اگه بخوام اینجا از سر نو لیسانس شروع کنم هیچ کمک بلاعوض به من تعلق می گیره؟
با تشکر

کمک بلاعوض فقط پل گرنت هست که سالی کمتر از 5000 دولار هست.

بهیچ وجه من الوجود عمرتون رو بخاطر سالی 5000 دولار پول رایگان هدر ندید.

واقعیت اینه که البته جسارت نباشه، کسی که با لیسانس و فوق لیسانس بیاد و مطمئن باشه که نمیتونه ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بده و از توانش خارجه و در ضمن نمیتونه در رشته خودش هم سرتیفیکیتی یا مدرک جانبی بگیره و کار کنه، متاسفانه بعیده که با از نو خوندن هم به جایی برسه چون مشخصه که اشکال از یک جای دیگری هست!!

خواهشا عرض من رو توهین تلقی نکنید و من کلی دارم میگم. ارزش عمر شما مخصوصا بعد از آمدن به آمریکا خیلی بیشتر از اینها هست. ایران بود میگفتین حالا این دو روزه عمر رو هم یک جوری سر و ته کنیم تمام بشه بره ولی ناسلامتی آمده ایم که اینجا از مواهب زندگی بیشتر بهره مند بشیم.

با از اول خواندن فقط وقت و انرژی تون و هدر میدین که هیچ تازه این همه سال رو بجای اینکه میتونستید کار کنید و پس انداز کنید یا کیفشو ببرید باید با نان و ماست سر کنید و اون در آمد رو هم نخواهید داشت.

من تازه دارم فوق دیپلمم رو میگیرم و البته از ایران مدرک نداشتم. نصفه کاره شیمی خونده بودم و انصراف داده بودم در کمتر از دو سال و بخاطر کسر واحد هیچ وقت مدرکی نگرفتم.

اینجا متاسفانه در مقطع فوق دیپلم و لیسانس عملا شما چیز بدردبخوری توی دانشگاه یاد نمیگیرید و برای مثال از 120 واحد لیسانس نزدیک به 40 و گاها حتی 44 واحدش دروس عمومی و پایه هست که دوزار نمی ارزه Sad
و البته بسیار هم سخت و جدی میگیرند و آنقدر به آدم مقاله مینویسانند که آدم انگشتاش تاول میزنه Sad

مدرکتون رو معادل سازی کنید و سعی کنید ادامه تحصیل بدید یا یک سرتیفیکیت برای تخصصی در رشته تون بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، rbrb-2015 ، taherifar ، behfaza ، hamedrouhi ، msar ، sce ، nora-nora ، soli_jay ، r.bazargan
(2014-11-24 ساعت 22:17)shayan seyfi نوشته:  

دوست گرامی
بازم ببخشید

شایان جان
ناراحت نشو. والا منظورم اینه که خوب هر عضوی بخواد برای سوالات مشابه جواب اختصاصی بگیره ممکنه مدتها مجبور بشه اینجا منتظر بشه و کسی هم جوابش رو نده در حالیکه جواب سوالاتش در صفحات یا تاپیگهای دیگه موجوده.
بهش پیام خصوصی میکنم شماره مو و با وایبر تماس بگیر بهت توضیح بدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، shayan seyfi ، taherifar ، behfaza ، msar ، sce
(2014-11-24 ساعت 22:37)yami نوشته:  
(2014-11-24 ساعت 22:17)shayan seyfi نوشته:  

دوست گرامی
بازم ببخشید

شایان جان
ناراحت نشو. والا منظورم اینه که خوب هر عضوی بخواد برای سوالات مشابه جواب اختصاصی بگیره ممکنه مدتها مجبور بشه اینجا منتظر بشه و کسی هم جوابش رو نده در حالیکه جواب سوالاتش در صفحات یا تاپیگهای دیگه موجوده.
بهش پیام خصوصی میکنم شماره مو و با وایبر تماس بگیر بهت توضیح بدم.

مرسی از کمکت حتما مزاحم می شم.
شماره کیس: ☆☆☆2015AS6 / تاریخ رویت قبولی:13AUG2014 / کنسولگری:ANKARA / تعداد افراد منظور در کیس : alone / ارسال فرمهای سری اول:6SEP2014/ کارنت : 10JUN2015/مصاحبه:5AGOUST2015/
فقط خدا
پاسخ
دوستان خودشون گفتن که تازمانی که کارپیدا نکنید وام نمیگرند واقعیت داره این داستان؟
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، behfaza ، msar
(2014-12-01 ساعت 01:05)jahanshahloo نوشته:  دوستان خودشون گفتن که تازمانی که کارپیدا نکنید وام نمیگرند واقعیت داره این داستان؟

وام ففسا کوساینر و کار نمیخواد اما اگه بخواهید وام بانکی از بانکها و موسسات کردیت مثل سالی می برای تحصیل هم بگیرید یا باید کردیتون خوب باشه و یا کار درست حسابی داشته باشید یا کوساینر (تقریبا ضامن خودمون!) داشته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، ofrfar ، Nightsky007 ، Rock ، behfaza ، msar
ففسا کل ترم هارو ساپورت میکنه؟؟؟یه سوال دیگه کسی که چند ماه تکس داشته باشه چی؟؟اونم میتونه کل ترم هاروبگیره؟
F2A
Periority Date : 07 NOV. ۲۰۱۳
Approve :27 NOV ۲۰۱۳
دریافت کیس نامبر : Jan ۲۰۱۴
دریافت اینویس نامبر : Feb ۲۰۱۵
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr ۲۰۱۵
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr ۲۰۱۵
ارسال مدارک نهایی : Feb 2015
تکمیل مدارک:2015 Aug 27
مصاحبه : Sep ۲۰۱۵
دریافت یک ضرب ویزا
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، msar
مقدار وام ففسا اونقدر هست که هم هزینه تحصیل و هم زندگی را ساپورت کنه؟
پاسخ
ففسا نهایت سالی یازده هزار چوقه (بشرط حداقل شش واحد هر ترم و حداکثر تا پنجاه و هفت هزار چوق برای مقطع لیسانس) بعلاوه نهایت پنج هزار چوق پل گرنت که اونم بشرط حداقل دوازده واحد هر ترم، وگرنه به نسبت کمتر میشه.
پس دانشگاه و شهر ارزون بذید ممکنه کفایت کنه و جای گرون برید مطمننا کفایت نمیکنه و باید وام بانکی هم بگیرید که با کردیت اسکور کم سابقه و پایین حتما کوساینر،ضامن میخوان.
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، hossein_neda ، Rock ، HERMES7 ، behfaza ، msar
با سلام
اگه بنویسیم در فرم فسفا که bachelor داریم فقط وام میتونیم بگیریم.حالا سوال من اینه که آیا لیسانس ایران=bachelor در امریکا هست یا نه؟جواب خود من بیشتر وقتها نه هست. به این دلیل که تا مدرک لیسانسمون رو در امریکا ارزشیابی نکنیم و یک سازمان ارزشیاب رسمی مدارک اعلام نکنه که این مدرک معادل bachelor در امریکا هست وشما میتونید در مقطع فوق لیسانس با همین مدرک در امریکا ادامه تحصیل بدید میتونیم در فرم ففسا بنویسیم ما bachelor نداریم و از کمک هزینه تحصیلی هم استفاده کنیم. منظورمن دقیقا اینه که تامدرکمون رو ارزشیابی نکنیم نباید فرم ففسا رو تکمیل کنیم البته در صورتیکه در ایران لیسانس گرفته باشیم. نظر شما چیه دوستان؟

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
پاسخ
(2015-01-08 ساعت 08:56)someil نوشته:  با سلام
اگه بنویسیم در فرم فسفا که bachelor داریم فقط وام میتونیم بگیریم.حالا سوال من اینه که آیا لیسانس ایران=bachelor در آمریکا هست یا نه؟جواب خود من بیشتر وقتها نه هست. به این دلیل که تا مدرک لیسانسمون رو در آمریکا ارزشیابی نکنیم و یک سازمان ارزشیاب رسمی مدارک اعلام نکنه که این مدرک معادل bachelor در آمریکا هست وشما میتونید در مقطع فوق لیسانس با همین مدرک در آمریکا ادامه تحصیل بدید میتونیم در فرم ففسا بنویسیم ما bachelor نداریم و از کمک هزینه تحصیلی هم استفاده کنیم. منظورمن دقیقا اینه که تامدرکمون رو ارزشیابی نکنیم نباید فرم ففسا رو تکمیل کنیم البته در صورتیکه در ایران لیسانس گرفته باشیم. نظر شما چیه دوستان؟

نه، ظاهرا اینگونه نیست و ربطی به ارزشیابی نداره.
اگه وقت کردم سرچ میکنم و لینک میذارم که صرفا میپرسن آیا قبلا تحصیلات بعد از دیپلم داشتید یا نه و کاری و کجا بودن و ارزشیابی اش ندارن.
اگه بگید نه، عملا انگاری دروغ گفتید و خوب بعدن ها مشکلی بوجود بیاد نمیشه از زیر بار مسولیتش در رفت.
پاسخ
تشکر کنندگان: amjad ، asher ، behfaza ، msar ، r.bazargan
(2015-01-08 ساعت 18:27)yami نوشته:  
(2015-01-08 ساعت 08:56)someil نوشته:  با سلام
اگه بنویسیم در فرم فسفا که bachelor داریم فقط وام میتونیم بگیریم.حالا سوال من اینه که آیا لیسانس ایران=bachelor در آمریکا هست یا نه؟جواب خود من بیشتر وقتها نه هست. به این دلیل که تا مدرک لیسانسمون رو در آمریکا ارزشیابی نکنیم و یک سازمان ارزشیاب رسمی مدارک اعلام نکنه که این مدرک معادل bachelor در آمریکا هست وشما میتونید در مقطع فوق لیسانس با همین مدرک در آمریکا ادامه تحصیل بدید میتونیم در فرم ففسا بنویسیم ما bachelor نداریم و از کمک هزینه تحصیلی هم استفاده کنیم. منظورمن دقیقا اینه که تامدرکمون رو ارزشیابی نکنیم نباید فرم ففسا رو تکمیل کنیم البته در صورتیکه در ایران لیسانس گرفته باشیم. نظر شما چیه دوستان؟

نه، ظاهرا اینگونه نیست و ربطی به ارزشیابی نداره.
اگه وقت کردم سرچ میکنم و لینک میذارم که صرفا میپرسن آیا قبلا تحصیلات بعد از دیپلم داشتید یا نه و کاری و کجا بودن و ارزشیابی اش ندارن.
اگه بگید نه، عملا انگاری دروغ گفتید و خوب بعدن ها مشکلی بوجود بیاد نمیشه از زیر بار مسولیتش در رفت.

با تشكر از باسخ شما
دوستان عزيز كسي هست سوال من رو بخونه بدقت ونظر بده جون مشكل مهمي هست قضيه ففسا براي خيلي از ماها.
با تشكر

کیس نامبر2010
ورود اول اکتبر 2010
ورود دوم:می2011
باآرزوی توفیق برای شما
someil=سمیل=اسماعیل=samuel
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، behfaza ، msar
دوستان سلام

من پارسال ففسا رو با مدرک تحصیلی دیپلم پر کردم. پیل گرنت بهم تعلق گرفت که توانستم در کلاس های زبان کالج شرکت کنم و خودم رو آماده امتحانات تافل و جی ار ای کنم. امسال تصمیم دارم برای phd اپلای کنم. تا جایی که می دونم معمولا فاند از ترم دوم به بعد و با توجه به فاکتور هایی مثل GPA داده میشه . بنابراین مجبورم برای ترم اول از وام استفاده کنم. در سایت دانشگاه آمده که باید فرم ففسا را جهت وام پر کنم. حالا سئوال من اینجاست که امسال مدرک فوق لیسانس رو در ففسا وارد کنم یا خیر؟ آیا راهی برای حل این مشکل وجود داره؟ آیا پرونده هر سال بسته میشه یا این مغایرت دردسر ساز میشود؟

ممنون از راهنمایی هاتون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام ی دوستی لطف کرده بود و یک لیست از مواردی که ثابت میکنه که فردی در یک ایالت ساکن هست گذا شته بود, لطفن لینک اون نوشته رو بزارین.
چون نتونستم پیداش کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: jojo_hami ، nedali ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان