کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ففسا - FAFSA
(2014-02-04 ساعت 10:07)hutsa83 نوشته:  دوستان سلام
به کمک فوری نیاز دارم
من دارای مدرک لیسانس از ایران می باشم و در یک کالج زبان انگلیسی ESL کردیت دار ثبت نام کرده ام و بنا به راهنمایی مشاور کالج جهت رایگان شدن کلاس مدرک دیپلم ارایه نمودم و در حال گذراندن ترم اول می باشم .
۱- اگر فافسا بفهمه که من لیسانس دارم چی میشه؟
۲- اگر زمانی تصمیم به ادامه تحصیل بگیرم و مدرک لیسانس ایران را ارایه کنم آیا دچار مشکل و دروغگویی خواهم شد؟
۳- اگر اینچنین است آیا بهتر است که کلاس را در این مرحله متوقف کنم و حقیقت را بگویم؟
۴- اگر قبل از امتحان پایان ترم اعلام انصراف از ادامه کلاس ESL نمایم چه اتفاقی می افته؟(چه مقدار از هزینه را باید پرداخت نمایم)

(2014-02-04 ساعت 10:07)hutsa83 نوشته:  دوستان سلام
به کمک فوری نیاز دارم
من دارای مدرک لیسانس از ایران می باشم و در یک کالج زبان انگلیسی ESL کردیت دار ثبت نام کرده ام و بنا به راهنمایی مشاور کالج جهت رایگان شدن کلاس مدرک دیپلم ارایه نمودم و در حال گذراندن ترم اول می باشم .
۱- اگر فافسا بفهمه که من لیسانس دارم چی میشه؟
۲- اگر زمانی تصمیم به ادامه تحصیل بگیرم و مدرک لیسانس ایران را ارایه کنم آیا دچار مشکل و دروغگویی خواهم شد؟
۳- اگر اینچنین است آیا بهتر است که کلاس را در این مرحله متوقف کنم و حقیقت را بگویم؟
۴- اگر قبل از امتحان پایان ترم اعلام انصراف از ادامه کلاس ESL نمایم چه اتفاقی می افته؟(چه مقدار از هزینه را باید پرداخت نمایم)

homa bara grant money che kar kardid? Chon man ham sharayete moshabeh daram va mikham madrake lisansam ro neshun bedam. Nemidonam chi mishe chon pal grant gereftam bara chand term.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان به اداره فایننشال اید دروغ نگید.اگه تصميم گرفتید خودتون رو دیپلم معرفی کنید و از اول ادامه تحصیل بدید ایرادی نداره مشکل از جایی هست که شما بعد از گذروندن چند واحد نظرتون عوض میشه و تصميم دارید واقعیت رو بگید.تو فرمهای grant کاملا قید شده که دروغ نگید.فقط یکی از جریمه ها رو میدونم که همه پولی که بهتون دادند پس میگیرند و جریمه نقدی تا جای که یادمه ۲۰ هزار دلار هست اگه اشتباه نکنم و مابقی جریمه ها رو نمیدونم چی هست.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، barfi1 ، sce ، nora-nora
دوستان این ففسا شرایط نمره هم داره ! یعنی معدل زیاد جالب نباشه تعلق نمیگیره یا ربطی نداره ؟
F4
Ankara
Interview = 13th may 2015
update in ceac :14th may
15th may
(1) 18th may
(7th jul (1
( 27th aug (by E-mail
(7th oct (by E-mail
/: 13th oct : (1):or . ,2,3,4:
Clearance: 14th oct

پاسخ
تشکر کنندگان: sce
ربطی نداره.
در نظر هم داشته باشید که سود وامش کم نیست. من در مقطع فوق برای یک ترم 10200$ گرفتم و بعد از یکسال تمامش رو یکجا برگردوندم.
تو همین مدت 500$ سودش شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
یک سوال اگر میشه راهنماییم کنین من یک ترم وام ففسا رو گرفتم ولی قسمت زیادی از پول رو خرج نکردم. حالا سوال من این هستش که اگر من این ترم و ترم های اینده این وام را برای روز مبادا گرفتم و خرج نکردم ( برای مثال 35000 دلار وام گرفتم ولی 25000$ در جیبم ماند) میتونم به صورت یکجا بعد از فارغ شدن این 25000 رو پس بدم و اگر این کار رو بکنم باز هم باید سود 35000 رو بدم یا یک فرمول دیگه ای داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-05 ساعت 02:46)Ardalan_LA نوشته:  یک سوال اگر میشه راهنماییم کنین من یک ترم وام ففسا رو گرفتم ولی قسمت زیادی از پول رو خرج نکردم. حالا سوال من این هستش که اگر من این ترم و ترم های اینده این وام را برای روز مبادا گرفتم و خرج نکردم ( برای مثال 35000 دلار وام گرفتم ولی 25000$ در جیبم ماند) میتونم به صورت یکجا بعد از فارغ شدن این 25000 رو پس بدم و اگر این کار رو بکنم باز هم باید سود 35000 رو بدم یا یک فرمول دیگه ای داره؟

شما در هر زمان می توانید مقداری و یا تمام وام خودتون رو حتی قبل از فارغ التحصیلی پس بدید و از شر پرداخت سود بیشتر در امان باشید.
البته شرایط وام رو چک کنید. اگر سود از لحظه پرداخت محاسبه میشه ( که به عنوان مثال وام من در مقطع فوق این چنین بود) بهتره که وام اضافه نگیرید و اگر هم به تمام اون پول فکر می کنید نیاز پیدا نخواهید کرد به نظر من بهتره که کمی از اون رو برگردانید.
اگر هم شما وام نگیرید در طول اون ترم به معنای اینکه دیگه نمیخواهید وام بگیرید نیست. ترم های بعد می تونید دوباره تقاضا کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Haghighat ، nora-nora
سلام دوستان
من مدرکم فوق لیسانس مکانیک هست
ولی مشکل اساسیم زبان هست!
اگا مثلا یه تافل 90یا 100 داشتم حتما برا دکترا اپلای میکردم ولی مشکلم زبانه!
حالا ب نظرتون بهتر کار چیه برا من!؟
در ضمن من برنده لوتری 2015 هستم

2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-09 ساعت 01:03)Iaccept نوشته:  سلام دوستان
در ضمن من برنده لوتری ۲۰۱۵ هستم

شما که برنده لاتاری هستی مشکلی نداری وقتی International student باشی تافل یا امتحان های دیگه ای رو لازم داری منظورم از اینترنشنال اینه که با ویزای دانشجویی اگر بخوای بیای باید امتحان رو بدی اما اگر لاتاری هستی گرین کارت رو بگیر بعد برو راحت دانشگاه هیچ امتحانی هم نمیخواد بدی
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-10 ساعت 05:14)ps5 نوشته:  

شما که برنده لاتاری هستی مشکلی نداری وقتی International student باشی تافل یا امتحان های دیگه ای رو لازم داری منظورم از اینترنشنال اینه که با ویزای دانشجویی اگر بخوای بیای باید امتحان رو بدی اما اگر لاتاری هستی گرین کارت رو بگیر بعد برو راحت دانشگاه هیچ امتحانی هم نمیخواد بدی
شما مطمئن هستی که داری این نسخه رو می پیچی؟
شما برای مقطع فوق و دکتری باید امتحان GRE بری در رشته های مهندسی بدی. حتی خود آمریکایی هم باید این امتحان رو بده. شاید یک دانشگاهی باشه که نه خودش اعتباری داشته باشه و نه مدرکش و فقط پول شما براش مهم باشه.

تافل هم اگر لیسانست رو در دانشگاه انگلیسی زبان نگذرونده باشی دانشگاه های معتبر ازت خواهند هست. مگر در شرایط خاصی برات waive کنند. مثلا اقامت بیش از یک سال یا گذروندن یک سری کلاس در کالج و ..
من که برای حدود 7-8 تا دانشگاه اقدام کردم همشون هم تافل و هم GRE رو می خواستند و تازه با نمره تافل و GRE نسبتا خوب فقط سه تاشون به من پذیرش دادند.

ضمنا اگر زبان شما در حدی هست که نمیتونی حداقل نمره مورد نیاز رو بیاری ( این حداقل مورد نیاز هست و معمولا در پذیرش در رشته های پرطرفدار و دانشگاه های خوب نمره بالای تافل و GRE رقابتی میشه)
چطوری میخوای در دانشگاه درس بخونی و موفق باشی.
به نظر من هر چی وقت داری صرف بهبود زبانت کن، قبل از اینکه وارد آمریکا بشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: ps5
(2015-07-10 ساعت 05:29)renausa نوشته:  

2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:

شما برای مقطع فوق و دکتری باید امتحان GRE بری در رشته های مهندسی بدی. حتی خود آمریکایی هم باید این امتحان رو بده. شاید یک دانشگاهی باشه که نه خودش اعتباری داشته باشه و نه مدرکش و فقط پول شما براش مهم باشه.

تافل هم اگر لیسانست رو در دانشگاه انگلیسی زبان نگذرونده باشی دانشگاه های معتبر ازت خواهند هست. مگر در شرایط خاصی برات waive کنند. مثلا اقامت بیش از یک سال یا گذروندن یک سری کلاس در کالج و ..
من که برای حدود ۷-۸ تا دانشگاه اقدام کردم همشون هم تافل و هم GRE رو می خواستند و تازه با نمره تافل و GRE نسبتا خوب فقط سه تاشون به من پذیرش دادند.

ضمنا اگر زبان شما در حدی هست که نمیتونی حداقل نمره مورد نیاز رو بیاری ( این حداقل مورد نیاز هست و معمولا در پذیرش در رشته های پرطرفدار و دانشگاه های خوب نمره بالای تافل و GRE رقابتی میشه)

دوست عزیز من چیزی رو که میدونم بهتون گفتم و مطمئن باشید حرف الکی نمیزنم و همش برای همش مدرک دارم شما اگر با گرین کارت وارد امریکا بشید یعنی رزیدنت اینجا هستید و سیتیزن ها و رزیدنت های امریکا هیچ نیازی به دادن امتحان تافل یا امتحان های زبان دیگری ندارن. اما مسئله GRE فرق داره اون اصلا از امتحان های دیگه جدا هست و یک امتحان بایدی هست یعنی هیچ راهی نداری از دستش خلاص بشی . شما در مورد تافل حرف زدی بنده هم برای تافل جوابت رو دادم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-09 ساعت 01:03)Iaccept نوشته:  من خیلی وقت ندارم نهایت تا اخر سپتامبر ک بتونم ورود کنم
ب نظرتون بهترین کار برا تقویت زبان و رفتن ب دانشگاه چیه¡¿
ممنون بازم

راستش رو بگم هیچ راه صد درصدی وجود نداره قبل از اینکه وارد بشی اما سعی کن کلاس های کانون زبان توی ایران (فکر کنم تمام شهر ها داره) بری حتی شده یکماه. و اگر اینترنت خوبی داری توی یوتیوب فیلم های مختلف اموزش زبان رو ببینی.
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora
(2015-07-10 ساعت 18:34)ps5 نوشته:  
(2015-07-09 ساعت 01:03)Iaccept نوشته:  من خیلی وقت ندارم نهایت تا اخر سپتامبر ک بتونم ورود کنم
ب نظرتون بهترین کار برا تقویت زبان و رفتن ب دانشگاه چیه¡¿
ممنون بازم

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-10 ساعت 17:00)ps5 نوشته:  

من که برای حدود ۷-۸ تا دانشگاه اقدام کردم همشون هم تافل و هم GRE رو می خواستند و تازه با نمره تافل و GRE نسبتا خوب فقط سه تاشون به من پذیرش دادند.

دوست عزیز من چیزی رو که میدونم بهتون گفتم و مطمئن باشید حرف الکی نمیزنم و همش برای همش مدرک دارم شما اگر با گرین کارت وارد آمریکا بشید یعنی رزیدنت اینجا هستید و سیتیزن ها و رزیدنت های آمریکا هیچ نیازی به دادن امتحان تافل یا امتحان های زبان دیگری ندارن. اما مسئله GRE فرق داره اون اصلا از امتحان های دیگه جدا هست و یک امتحان بایدی هست یعنی هیچ راهی نداری از دستش خلاص بشی . شما در مورد تافل حرف زدی بنده هم برای تافل جوابت رو دادم.

منم صحبت renausa رو تایید میکنم. من برای 12 تا دانشگاه تو مقطع دکتری اپلای کردم و همه اونها مدرک تافل میخواستن ، با وجود اینکه مدرک فوقم رو تو امریکا گرفتم. امتحان GRE هم واسه دوره فوق و دکتری تقریبا همه جا اجباری هست. اگه جایی هم باشه(که خیلی کمن) که بگه اختیاریه چون بقیه همه میفرستن شانس شما که این امتحان رو ندادی میاد پایین.

موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: renausa ، Haghighat ، nora-nora
(2015-07-11 ساعت 15:50)hamed_gh نوشته:  
(2015-07-10 ساعت 17:00)ps5 نوشته:  

دوست عزیز من چیزی رو که میدونم بهتون گفتم و مطمئن باشید حرف الکی نمیزنم و همش برای همش مدرک دارم شما اگر با گرین کارت وارد آمریکا بشید یعنی رزیدنت اینجا هستید و سیتیزن ها و رزیدنت های آمریکا هیچ نیازی به دادن امتحان تافل یا امتحان های زبان دیگری ندارن. اما مسئله GRE فرق داره اون اصلا از امتحان های دیگه جدا هست و یک امتحان بایدی هست یعنی هیچ راهی نداری از دستش خلاص بشی . شما در مورد تافل حرف زدی بنده هم برای تافل جوابت رو دادم.

منم صحبت renausa رو تایید میکنم. من برای 12 تا دانشگاه تو مقطع دکتری اپلای کردم و همه اونها مدرک تافل میخواستن ، با وجود اینکه مدرک فوقم رو تو آمریکا گرفتم. امتحان GRE هم واسه دوره فوق و دکتری تقریبا همه جا اجباری هست. اگه جایی هم باشه(که خیلی کمن) که بگه اختیاریه چون بقیه همه میفرستن شانس شما که این امتحان رو ندادی میاد پایین.

موفق باشید.

الان باز دوباره چک کردم بستگی به دانشگاه و بستگی به مدت زمانی داره که توی امریکا بودید .
http://magoosh.com/toefl/2014/toefl-for-...d-holders/
شخصا تجربه خودم رو میگم خیلی کسایی رو میشناسم که گرین کارتی بودن و در دانشگاه unlv اپلای کردن و اصلا احتیاجی به برداشتن امتحان تافل نداشتن. همون طور که در لینک بالا شاید ببینید هیچ قانون مشخصی براش وجود نداره بعضی دانشگاه ها میگن حتی اگر سیتیزن باشی و بفهمن انگلیسیت خوب نیست باید تافل رو امتحان بدی. اما تجریبه شخصی من نشون داده که نمیخواد (فقط unlv نیست جاهای دیگری رو هم میشناسم که نمیخواسته)
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان