کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
سلام به همه دوستان ... امروز صبح با پرواز ماهان ما به آنکارا عزیمت کردیم ( ما یعنی من و پدرومادرم که برنده مادرم هستن ) هتلمون gold hotel (بدک نیست ... ) هوا گرگ و میشه ( ابری و آفتابی) خیلی سرده ولی ... فردا وقت دکتر داریم ... لطفا دعا کنین واکسن الکی نزنه و هی دلار دریافت نکنه ( والا ... با این هزینه ها ... ) .
موفق باشین ... بازم میام .
هرینه های اولیه(پست و دارالترجمه): 000 500 2 ریال.
هزینه دکتر (دونفر) 460 دلار.
پرواز ماهان،هتل گولد.
[font=Times New Roman](امیدوار باشین).:[/font]shy:
سلام به همه مهاجر سرايي هاي عزيز
يادمه اولين شبي كه فهميديم برنده شديم اين باور و  داشتيم كه نهايتا ٣ ماه بعدش امريكاييم!!!!! يعني فكر ميكرديم كه شهريور مصاحبه مونه و مهر هم پروازمون!!! ههههههه خوب ادمه و هزار فكرSmile))) باورم نميشه ٩ ماه گذشته و من عجول و كم صبر اين همه وقت و تحمل كردم و البته بدون اغراق بگم كه گذروندن اين همه وقت و مديون مهاجر سرا و صدراي عزيز و دوستاي عزيز مهاجر سراييم هستم .اول از همه از امير عزيزم شروع ميكنم كه اولين دوست من تو اين سايت بود و كليييييي بهم تو همه مراحل كمك كرد و  هر چي از محبتش بگم كمه و همه خودتون ميدونين Smile))و البته همشهري اينده  هم هستيم Smile مرسي امير جان
دوم و سوم Smile)) افشين و مهدي عزيز كه خيلي دوسشون دارم و ضمن راهنمايي هايي كه بهم كردن خيلي هم تحملم كردنSmile)
و سايه جونم كه كه هر چي بگم از محبتش كم گفتم اميدوارم بتونم جبران كنم ،، بوس بوس بوس
مهرك جون هم كه هميشه لطف داشته بهمون و ميبوسمش Smile 
فارميز عزيز كه خيلي راهنمايي كرد و خيلي مزاحمش شديم
عمو سعيد ، بيات عزيز ، گيون ، شيمودا سمانه و عسلي و مريم و ......    همتونو دوست دارم و تشكر ميكنم كه اينقدر با محبتين 
خوب ميرم سر اصل مطلب 
كيس ما ٣ نفره بود ، منو شوهرم و دختر ٦ سالم
برنده شوهرم 
شرايط ما : شغل هر دو ازاد و سربازي معاف و ليسانس
اسپانسر نداشتيم و تمكن ماليمون ١٢٠ ميليون شوهرم و ١٥ ميليون من و سند خونه و مغازه 
مصاحبه مون روز ١٥ ژانويه بود 
بليط مونو از اژانس الي گشت ، چارتر ماهان گرفتيم نفري ٤٨٠ تومن
هتل هم هتل انكارا پلاز از جزيره بهشت گرفتيم به خاطر دخترم ٤ روز قبل مصاحبه يعني ١١ وقت دكتر گرفتيم 
همونجور كه همه گفتن واقها احتياجي به ترنسفر نيست از سالن فرودگاه خارج شين خط اتوبوس جلوي دره اولي هوس و دومي اگو ٤٤٢ كه ميارتتون ميدون كيزلاي با نفري ٥ لير و مدت ١ ساعت 
از ميدون هم با تاكسي ميرين هتل و ادرس هتل. وحتما نشون راننده بدين
ما ساعت ٩ به وقت انكارا رسيديم  ، انكارا ١ و نيم ساعت عقبتر از تهرانه 
هتل اصلا نگهمون نداشت و بلافاصله يه اتاق خوب بهمون داد با تخت اضافه براي دخترم 
و اينترنتشم كه خيلي خوبه چه تو اتاق چه لابي اين هتلو شبي ٩٢ دلار براي اتاق دبل بهمون دادن و بايد بگم نو ١٢ روز اقامتون واقعا راضي بودم خيلي خوب و مرتب بود و كتري برقي داره و اب و چاي و كافي هم هر روز ميذارن كه رايگانه و صبحانشم خيلي خوب بود .
عصري رفتيم مطب دكتر و پيدا كرديم كه با ادرسي كه سايه عزيز گذاشته واقعااااا سر راسته 
از هتل انكارا كه بيرون ميايين سمت چپ ميرين تا انتهاي خيابون(خيابون بستكار) و با يه شيب كم ميچيچين به راست ميرسين به يه خيابون بزرگ و پر مغازه (تونالي هلمي)و اونو به سمت چپ ميرين بالا تا قبل پارك كه يه كوچه باريكه رستوران و شركت هواپيمايي هم هست يه فتوكپي هم هست به ايراني روش نوشته و ساختمون بالاش طبقه ٤ مطب دكتره
كل راه پياده نيم ساعت بود اونم اروم اروم اگه تند برين حتما زمانش كمتره
صبح قبل ٩ اونجا بوديم وقتب منشي اومد پاسها رو گرفت بعد به ترتيب صدا ميكرد و عكس ميخواست نفري ٢ تا ٥*٥ بعد ميگه برين طبقه ٥ براي ازمايش خون و عكس كه نفري ٤٥ دلار بايد بدين بعد دوباره ميايين پايين براي معاينه و كارت زرد ميدين و ميرين به نوبت پيش دكتر و ميگه ميتوني انگليسي حرف بزني يا نه كه اگه خيلي كم هم بلد باشين كارتون راه ميوفته و براي ابله هم تا پرسيد جاشو نشون بدين بعدشم معاينه و تمام Smile
دكتر اصلا بد اخلاق نيست و منشي ها هم اصلا نميگن ساكت باشين و اين حرفا كلا خيلي خوب بود ، منو شوهرم واكسن نخورديم و فقط دخترم ٢ تا واكسن و يه تست سل داشت و ٤٨٠ هم اينجا داديم كه كلا شد ٥٧٠ دلار مديكالمون 
مدارك لازم هم پاسپورت ، نامه دعوت به مصاحبه ، كارت زرد و نفري ٢ قطعه عكس بود . براي جواب هم ٤ روز بعد ساعت ٩ و نيم صبح گفتن بريم كه رفتيم دكتر جاي تست و ديدو گفت عصري بيايين مديكالتون حاضره كه رفتيم گرفتيم 
صبح ساعت ٧ و نيم رفتيم دم سفارت هر چقدرم عسلو بردم جلو كه ببينن دلشون بسوزه ما رو زودتر بفرستن فايده نداشت كه هيچ چند نفر هم اومدن جلومون وايسادن !! خلاصه نفر ٤ شديم و وقتي اولين ورودي و رفتيم ما رو نفر دوم فرستادن تو ، نفر اول اقايي جوان و مهاجر سرايي بود كه يه ضرب گرفت ، محيط داخل يه مستطيل ١٠٠ متريه كه ٥،٦ رديف صندلي داره پشت به باجه ها و روبروتون تي وي هست و بالاش شماره ها رو مينويسه ، اول ميرين مداركو ميدين بار دوم براي امضا و بار سوم پول و بار چهارم مصاحبه 
امروز افيسر ريش قرمز نبود و چقدر من دلم ميخواست ببينمشSad فقط خانومه بود اونم خيلي جوونو خوش اخلاق هست اول قسم خورديم بعد گفت كجا ميرين تو يو اسو چرا اونجا بعد كارتون اينجا چيه وكسي رو اونجادارين براي چي ميخواين برين و از منم فقط كارمو پرسيد بعد هم كه تماممممم خوش امد گويي به يو اس و Smile
و منم كلي براش بوس فرستادمممممم و همين ديگه Smile 
الان بازم دلم ميخواد از سايه عزيزم. تشكر كنم كه هر روز باهام تماس داشت و كمكم ميكرد ، سايه عاشقتم بوسسسسسسسسسسس 
در مورد لباس براي روز مصاحبه بايد بگم كه چيزي كه من فهميدم اينه كه هيچ فرقي نداره چي بپوشين چه اسپرت چه رسمي اگه بخوان ويزا بدن ميدن
در مورد اينكه افيسر تصميم ميگيره ويزا بده يا نه من فكر ميكنم اون فقط ببرسي ميكنه كه مداركتون درسته و نقصي نداره و حرفاتون درسته يا نه وگرنه اينكه كلير ميشين يا نه قبلش تعيين ميشه و كسايي كه يه ضرب ميگيرن قبل مصاحبه كلير شدن
مراكز خريد كه خيلي زياده كل خيابون تونالي هلمي فروشگاه هست 
كيزلاي هم بجز مركز خريد كيزلاي دور تا دورشم همه ماركها فروشگاه دارن 
انكا مال هم هست كه همه ماركه و ميگروس هم شعبه داره توش (هايپر ماركت) و پر از كافي شاپ و رستورانه و خيلي شيكه ، براي رفتن به انكامال راحترين راه اينه كه از كيزلاي با مترو برين 
از بلوار اتاترك كه ميايين پايين اول كيزلاي ايستگاه مترو هست كه يه ام بزرگ مشخصش ميكنه از پله ها برين پايين ٢ تا خط ميبينين قرمز و سبز ، به سبز كاري نداشته باشين ، روي تابلو قرمز نوشته مترو همون خط و سوار شين و ايستگاه ٤ كه اسمش هست اكوپرا پياده شين راست جلوي انكامالين برگشت هم همونجا سوار شين و كيزلاي كه اخر خطه پياده شين 
كارفور هم ٤ شعبه داره يكيش تو تونتالي هلمي روبروي دكتره 
باز اگه چيزي يادم اومد اضافه ميكنم 
پرواز ماهان يه بار كنسلي رو برداشته و هزينه جابجايي بليط نفري ٤٠ يورو هست حواستون باشه
چند تا نكته رو در اخر بگم :
پست ptt05 ادرسش ميشه انتهاي بلوار اتاتورك يعني كيزلاي و ميرين پايين حدود ٢ كيلومتر كه با اتوبوسهاي اولوس و يا خط قرمز مترو از كيزلاي ميشه ايستگاه اول كه اسم ايستگاه يا منطقه اش هست صحييه ، سمت چپتون ساختمان بزرگ و ٤ طبقه است نوشته عدليه داخل اونجا برين پست همونجاست
ما ٣ شنبه مصاحبه داشتيم. و روز ٥ شنبه تو سايت زد كه ويزاها صادر شده و اماده دادن به پسته و امروز يعني شنبه سفارت ايميل زد كه ويزاها تحويل پست شده و يه كد به ما داد كه با اون پيگيري كنيم و وقتي كدو تو لينكي كه داده بودن زديمم ديديم ديروز ساعت ٢ و نيم بسته ما رسيده به پست
توجه كنين كه اين قسمت پيگيري ربطي به اون جايي كه ما ثبت نام كرديم تو ptt نداره و لينكش تو ايميل سفارت بود
يعني فكر كنم ٤ روز كاري طول كشيد و ما مجبور شديم ٢ بار بليط عوض كنيم
سلام به همگي
ما از وقتي كه فهميديم برنده شديم بار سفرمونو بستيم ولي به خاطر جلوگيري از زياده گويي ، مختصر و مفيد اداي دين ميكنم .
مهمترين نكته : اطلاعات تو مهاجرسرا خيلي كامله اگر همه تاپيكهارو با دقت بخونين مطمئن باشيد بدون هيچ مشكلي كاراتون انجام ميشه
ما سه نفريم خودم و خانومم هر دو فوق ليسانس ، من كارم ازاد ، سربازي معاف . همسرم استاد دانشگاه و پسر ٤ سالمون ساكن تهران . بدون اسپانسر با ١٣٠ ميليون تأييد مالي
سفرمونو يك هفته اي برنامه ريزي كرديم به خاطر مديكال پسرمون . بليط با پرواز تركيش رفت و برگشت ٦٠٩ هزارتومان هتل هيلتون اتاق دبل شبي ١١٨ دلار كه قيمتش نسبت به سايتهاي رزرو خيلي ارزونتر بود كه البته از اژانس ج . ب گرفتم .
ساعت ٦:٣٠ صبح رسيديم انكارا با تاكسي رفتيم هتل ٨٥ لير ( البته چون دونفر همسفر داشتيم تاكسي مقرون به صرفه در ميمون ) هتل خيلي خوب بود سريع پذيرش كردند و اتاقهارو تحويل دادند فقط فكر ميكردم انگليسي رو بهتر صحبت كنن ، ساعت حدود ٨ شده بود ، يه استراحت كوچيك و ١٠ دقيقه به ٩ حركت به سوي دكتر اونگان . هتل خيلي نزديك دكتر بود هوا خيلي سرد البته روزهاي بعد فهميديم كه روز ورودمون هوا بهاري بوده !
نكته : مسافرت كاري با بچه واقعآ سخته پس تو انتخاب هتل ، ساعت پرواز ، وسايل ضروري و برنامه ريزي از قبل تا جاييكه ميشه دقت كنيد
ادرسشو خيلي راحت پيدا كرديم تقريبًا اولين نفر بوديم كارامون سريع انجام شد طبقه چهارم پذيرش ، سوم ازمايش خون و ايكس ري ومجدد چهارم وبزيت و واكسنها
با دكتر خيلي راحت بوديم ، با دكتر انگليسي صحبت كردم چون تو سفرنامه هاي قبلي خونده بودم كه حس بهتري پيدا ميكنه و جالبه كه واقعآ جواب داد ! راجع به موضوعاي مختلف صحبت كرديم و سوالهاي مربوطه : شغل ، سيگار ، وزن ، قد ، سوابق بيماري و ..... در مورد واكسنهام كه هر چون گفتم بي چون و چرا قبول كرد
پسرم چون يه مشكل حركتي داره ويزيتش طولاني شد و تقريبًا سير تا پياز و ازم پرسيد و يه گزارش مفصل برا سفارت نوشت . همسرم هم مثل خودم
پولو داديم ( ٧٩٠ دلار ) ساعت تقريبًا ١١:٣٠ بود كه كارامون تموم شد
برگشت به هتل و استراحت
نكته : به نظر من بهترين موقعيت براي استقرار خيابان تونالي هيلمي است چون همه چيز توش هست و نزديك هتل و سفارت هم هست
پاساژها : پانورا ، انكا مال ، جاپا و كنت و يكي ديگه كه اسمش يادم نيست ولي انكا مال به نظرم بهتر اومد ، اگه هوا هم خوب باشه ، خيابوناي اطراف كيزلاي خوب هست ولي بااين قيمت ارز همه چي گرونه
با اين حال به خاطر وفت زياد همه جاشو گشتيم خيلي خوش گذشت حتمآ قبل از سفر با اينترنت اطلاعاتتونو نسبت به انكارا كامل كنيد
شانس ما روز مصاحبه چه برفي ميومد ، يه كم زود رسيديم نذاشتن بريم تو به خاطر سرما رفتيم قهوه خانه روبروي سفارت ، حدود ٩:٣٠ رفتيم دم در به نگهبان گفتم بايد برم داخل پاسامونو ديد با ليستش چرا كرد و رفتيم داخل تو صف ايستاديم ، با ايرانيهاي ديگه حال و أحوال و .....
، گرفتن شماره ، تحويل مدارك ، انگشت نگاري ، نفري ٣٣٠ دلار و خانم جوان ...
قسم خوردن ، شركت مال خودته ؟ چه پروژه هايي انجام ميدي ؟ با كيا بيشتر كار ميكني ؟ تا حالا امريكا رفتي ؟ امريكا كيو داري ؟ با خانومت كجا اشنا شدي ؟
پسرتون مشكل داره با دكتر تو امريكا هماهنگ كردي و هزينشو چه كار ميكني ؟ گفتم با دكتر هماهنگ كردم براي هزينش هم اگه بزارن ميتونم با خودم به مقدار لازم بيارم
از همسرم چند تا از سؤالهاي مشابه من رو پرسيد ، بعدش گفت ورودتون رو به امريكا تبريك ميگم ، شما امروز واجد شرايط دريافت ويزا هستيد ( البته پيش بيني شو ميكردم )
نكات : با دقت مطالعه و تكميل همه فرمها ( ما هيچگونه ايرادي تو هيچ مرحله اي نداشتيم مثل غلطهاي املايي ، اشتباه ثبت مشخصات و تاريخ و.... ) منظم وشفاف بودن اطلاعات و مدارك ،
با لبخند و اعتماد به نفس تو همه مراحل ، لباس شيك و مناسب
٨٠٪ موفقيتمون با استخراج صحيح مطالب از مهاجرسرا بود
با اميد موفقيت همه دوستان
ايام به كام
كيس نامبر : **2013as****28 ( سه نفر ) \ ارسال مدارک : ۱۲ جون \ مصاحبه : هشتم ژانویه ( آنکارا ) \ ویزا : يكضرب \ مقصد : کالیفرنیا
خوب بچه ها من هم به سلامتی ویزامو گرفتم و گفتم 1 خلاصه ایی براتون بنویسم از سفرم...

من هفته اول نوامبر مصاحبه داشتم و اولین دوره کلیرنسی هم کلیر شدم ولی خوب تازه 14 ژانویه رفتم از تهران با تور که هتل گلد برای 3 شب و بلیط رفت و برگشت شد 735 تومان! خوب من ساعت 3 فرودگاه امام بودم و بدون مشکل خاصی رفتم داخل و کارت پرواز گرفتم و با دوستم وقتمونو گذروندیم تا ساعت 5:30! اینم بگم موقع سوار شدن اقا پیمان گلم دیدم(peyman1355)که واقعا مرد خوبی بودن و ایشون هم برای گرفتن ویزا اومده بودن !خلاصه جا داره ازشون بابت زحمتی که بهشون دادم جلو سفارت ازشون تشکر کنم و عذر خواهی Smile خلاصه هواپیما بدون تاخیر بلند شد و ساعت 6:30 به وقت ترکیه رسیدیم انکارا! اونجا هم بعد از پاس کنترل رفتیم فری شاپ و چون دیدیم برای نوشیدنیاش افرهای خوبی زده بود جاتون خالی خرید کردیم و همراه بقیه مسافرای تور منتظر موندیم که همه جمع شن که بریم سوار اتوبوس برای ترنسفر به هتل بشیم...
این دفعه برای من خیلی بیشتر خوش گذشت انکارا چون دفعه اول تنها بودم ولی این دفعه با دوستم اومدم که از هر لحاظ بهتر بود!

خوب من همونطورکه گفتم هتل گلد را انتخاب کرده بودم چون هم تمیز بود و هم نزدیک به سفارت و ups مراکز خرید و...خوب من 9:30 صبح رسیدم هتل و اتاق تحویل گرفتم و یک دوش گرفتم و ساعت 10:30 خودم را رسوندم سفارت(تقریبا 7 دقیقه پیاده) برای گرفتن ویزا.
اونجا دوباره اقا پیمان گلو دیدم که با نگرانی بهم گفت با چند کیس صحبت کرده بود تو این چند دقیقه و ویزای اونها از 3 روز کاری بیشتر طول کشیده و مجبور به تعویض بلیط و عقب انداختن شدن!که خوب یکم نگران بودیم اون لحظه ولی با خودمون گفتیم بیخیال هر چی بیشتر جوش بزنیم غیر از اعصاب خوردی هیچی نداره.!خلاصه ساعت 10:30 رفتیم داخل و برگه کلیرنس(ابی)همراه با پاسپورت دادیم به اون خانوم دم در و اون بهمون 1 فرم ups داد که پر کردیم.نکته خاصی نداشت و خودش هم راهنمایی میکرد فقط حتما کارت هتل را با خودتون ببرین برای ادرسی که میدین...
خلاصه مدارک را تحویل دادیم و من از اون خانوم راجع به تاخیرصدور ویزا و ارسالش توسط پست و سفارت پرسیدم که ایشون برام توضیحاتی دادن:

ایشون فرمودند به خاطر شلوغی سفارت(به خاطر تعطیلات) و همینطور تغییر پست باعث بعضی از این مشکلات شده که بزودی رفع میشه! و از نحوه کلیر خوردن پرسیدم که ایشون فرمودند پروسه کلیرنس از زمان کارنت شدن فرد شروع میشه و ممکنه 2 سال بعده مصاحبه هم ادامه داشته باشه!!!گفت ایرانیا فکر میکنن اکثرا به خاطر سربازی چک میشن در صورتی که یکی از مهمترین عوامل شغل طرف و همچنین تشابه اسمی با افراد خاص هست که برام جالب بود!!دیگه اینکه گفتن جواب کلیرنس از واشنگتون براشون ارسال میشه.خلاصه بعد از یکم حرف زدن با ایشون و استفاده از صحبتاشون گفتن ویزا بین 2 تا 5 روز کاری به دستمون میرسه.یک سوال دیگه هم راجع به نداشتن ترک نامبر روی برگه ups پرسیدم که گفتند چون قرار دادشون تموم شده دیگه خبری از ترک نامبر نیست و از طریق 1 شماره باید پیگیری کنیمSad

(تور لیدرمون گفت به خاطر رشوه هایی که ایرانیا به ups و مسوولاشون بابت تسریع جریان فرستادن پاسپورت دادن باعث شده که سفارت متوجه این قضیه بشه و سیستم ارسال پست را از ups به ptt تغییر بدن!)

خلاصه من چون برای 5 شنبه بلیط داشتم نگران بودم که با این تاخیرا شاید مجبور بشم بلیط عوض کنم و از طرفی چون با تور اومده بودم و پرواز چارتر بود نگران بودم نشه بلیطمو تغییر بدم که بعد از سفارت رفتم دفتر ماهان که اتفاقا خیلی نزدیک به هتل گلد و ددمان هست!
اونجا با مسوولشون صحبت کردم و جریانو توضیح دادم که گفتند مشکلی نیست و میشه پروازتو تغییر بدی اما حداقل 40 یورو جریمه داره اگر هون کلاس پرواز جا بده!راستی گفت ups تا ساعت 5 یا نهایت 5:30 عصر میاد که اگر نیومد اونوقت بیا برای تعویظ بلیط چون ما تا 6 عصر هستیم!(گفت یک نفر 5 اومد براش تعویظ کردیم و برگشته بود هتل که ویزاشو اورده بود ups که مجبور شد دوباره بلیط عوض کنه!) خوب وقتی خیالم از این بابت راحت شد و برگشتم هتلو یکم استراحت کردیم و ساعتای 3 اینطورا رفتیم ناهار...

نمیدونم از چی بگم ولی جای دیدنی زیاد نداره انکارا! مسجد کجاتپه.انتی کبیر و مرکز خرید!!
خوب اگر دیسکو میخواین برین به نظرم دیسکوی هتل هیلتون بد نیست.تو خیابون تونالی هم هست 2 یا 3 تا...
مرکز خرید: پانورا - انکامال (با مترو ایستگاه akkopru ) - مرکز خرید ارمادا(نسبتا گرونه) با eggo میتونین برین اتوبوسهاش تو خیابان مشروطیت طرفی که سفارت امریکا هست! مرکز خرید cepa و همینطور kentpark هم خوبه!(موقعه ای که ما بودیم همه چی 50 تا 70 درصد حراج بود)
اگر اهل بار و قلیون و این چیزا هم هستین این خیابونای karanfi-konur-bestekar-buklum که تو منطقه kavaklidere هستن خوبن

زیادی حرف زدم ولی خلاصه صبح 4 شنبه من ساعت 9 رفتم ups نزدیک هتل و بهم گفت سفارت دیروز (3شنبه) مدارکو فرستاده و امروز تا ساعت 1 یا 2 هتل باش که میفرسته برات!!منم خوشحال برگشتم هتل و به رسپشن سپردم که من تو اطاقم!راستی ما چون چند خونواده با هم از طریق تور وارد هتل گلد شدیم به ما 1 اتاق خیلی کوچیک رسید که واقعا سخت بود تحملش!ولی خوب به رسپشن گفتیم و صبح روز بعد که اتاق خالی شده بود بهمون 1 اتاق بزرگتر و بهتر دادن.کلا هتل تمیز و خوبی بود در حد 3 ستاره و صبحانه خوبی هم داشت و نزدیک به همه جا هم هست!!
خلاصه ساعت 1 روز 4 شنبه ویزام و پاکت زردم رسید به دستم که بعد از چک کردن کامل مبلغ 20 لیر به کارمند پست دادم و مدارکم را گرفتم.مدت اعتبار ویزا هم 6 ماه بعد از مدیکال هست!
من با بقیه افرادیم که صحبت میکردم میگفتن که 2شنبه پاسپورتاشونو داده بودن سفارت هم همه روز 4شنبه ویزاشون رسیده بود(اونایی که من میشناختم)و 5 شنبه صبح هم رفتیم فرودگاه و ساعت 11 پرواز کردیم به طرف تهران...
کوچیکه همه بچه های مهاجرسرایی هم هستم.ایشالا همگی زودتر کاراتون انجام بشه وبتونین به اون چیزیکه میخواین برسینSmile
شماره کیس:**2013AS6*تاریخ رویت قبولی: May 2 *افراد کیس:1 *مصاحبه: w1 nov*سفارت:آنکارا*کلیرنس:برگه آبی/جواب 35 روز بعد*هتل:240$، مدیکال:150$، غذا و تاکسی:100$،ترجمه:110T
(2013-01-19 ساعت 20:30)mdna نوشته:  [quot

ز
دوست عزیز ممنون از سفرنامه .می‌شه لطفا آدرسUPS نزدیک هتلتون رو بگی‌
[/quote]

خواهش دوست عزیز.خیابونه akay cd همونیکه هتل گلد و ددمان توش هستو بیاین به سمت بالا به هرکسی بگی بهتون نشون میدن...

Hacıyolu Sk, 06680 Ankara/kavaklidere/Ankara, Turkey
شماره کیس:**2013AS6*تاریخ رویت قبولی: May 2 *افراد کیس:1 *مصاحبه: w1 nov*سفارت:آنکارا*کلیرنس:برگه آبی/جواب 35 روز بعد*هتل:240$، مدیکال:150$، غذا و تاکسی:100$،ترجمه:110T
تشکر کنندگان: mdna ، AsemanAbee ، amairmonre ، IN.USA@2013 ، r_ent ، 3pideh ، armin1 ، Tomas ، farshadsh
[quote='الا' pid='266414' dateline='1358782824']
سلام دوستان من امروز ویزامووووووووووووو از ptt گرفتممممممممممممممم هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ایشالا قسمت همتون بشههههههههه زود زود

با تبریک فراوان برای ویزاتون . میشه بفرمایید کدوم ptt را انتخاب کرده بودید. در ضمن شما در ارسال قبلی تون نوشته بودید حتما برای تک تک افراد جدا جدا در سایت csc
ثبت نام کنیم آیا درسته یا اینکه برای افراد همراه add family member را بزنیم ؟ شما یک نفر بودید یا چند نفر ؟ ببخشید خیلی سوالام زیاد شد .
تشکر کنندگان: bayat_r ، Given ، armin1 ، Hedieh20 ، Tomas ، mohammadrezah ، farshadsh
خوب دوستان نوبت نوشتن سفرنامه ی من شد قسمت اول:
اول مشخصاتمون رو بگم:2 نفر (برنده خودم :تحصیلات :لیسانس) و خانه دار همسرم معاف شغل آزاد و فوق دیپلم )
ما مدارکمون رو 17 روز قبل از مصاحبه باپست dhl برای سفارت تو آنکارا فرستادیم تو این سیستم جدید csc هم دو روز قبل از پروازمون ثبت نام کردم اول خودم و همسرم هم اضافه کردم با کمک همین دوستان خوب البته شب قبل از سفرمون یه اشتباهی کردم و بدون اینکه بخوام دستم رو remove می خوره و اسم همسرم رو پاک می کنم آقا منو میگی داشتم دیوانه میشدم حالا چیکار کنم صبحشم پروازمون بود هیچی هر کاری کردم دوباره اضافه نشد که نشد رفتم با شماره ی پاسپورت همسرم تو همین سایت تو قسمت sing in و دیدم مشخصاتش هست و من بی خیال شدم و از هم صفحه ی خودم و هم همسرم جدا پرینت گرفتم قبلی رو هم پرینت گرفته بودم ..... هزینه ی پست تقریبا 95 هزار تومان شد ما پروازمون ترکیش بود حدود یک ماه قبل گرفته بودیم دونفر 1220000 شد و هتلون هم هیلتون رو گرفتیم که برای 4 شب 1590000 هزار تومان شد صبح ساعت 5:30 پروازمون بود و ساعت 2 ما فرودگاه بودیم چه شبی بود اصلا نخوابیدیم وقت دکترم برای همون روز گرفتیم یعنی 15 ژانویه ساعت 10:45 که ما تقریبا ساعت 11:30 رسیدیم دکتر خیلی راحت تر از اون چیزی بود که فکر می کردیم یه چیزی بگم مطب دکتر 5 دقیقه با هتل هیلتون پیاده فاصلشه چمدونارو تو هتل گذاشتیم بدو بدو رفتیم مطب حالا استرس داشتیم و که دیر رسیدیم طبقه ی چهارم رفتیم اونجا پاسپورت و ایمیل وقت دکتر و نفری 2 تا عکس 5 در 5 منشی ازمون خواست اصلا بد اخلاقم نیست گفت برید طبقه ی 5اونجا هم که هیچ کس زبان بلد نبود به سختی حرف می زنند منشی از ما برگه ی قبولی و نامه ی دوم و 95 دلار گرفت گفت بشینید تا صداتون کنم اول تست خون ازمون گرفتند و بعد تست قفسه ی سینه خیلی راحت بود رفتیم دوباره طبقه ی چهارم و اونجا منشی گفت برید ساعت 3 بعد از ظهر بیاید تا دکتر ببینتتون.رفتیم هتل یه استراحتی کردیم هتلش خوب بود ولی اونجا نرید به همه توصیه میکنم چون به درد ما ایرانی ها نمی خوره فقط باید پول خرج کنید وایرلسش پولیه گرااااااااااان ایرانیم توش نیستن ما از سه شنبه تا شنبه ظهر اونجا بودیم دق کردیمممممم به خدا .از ما 100 دلار وقتی رسیدیم هتل گرفتند واسه هزینه های جانبی که آخرش کم کنند . ما ساعت 3 رفتیم مطب دکتر که آقای اونگان تشریف بیارند اونجا سه تا خونواده ی ایرانی رو هم دیدیم یه ذره گپ زدیم تا نوبت ماشد اول من رفتم تو اتاق آقای دکتر که اولش به انگلیسی حرف زد ولی بعدش فارسی رو با لحجه حرف میزد گفت شغلت چیه قد و وزن و بیماری ها رو پرسیدو گفت برو دراز بکش تا معاینت کنم و بدون اینکه چیزی بگه بی انصاف دو تا واکسن به من زد برای همسرم هم 2 تا زد و منشی 470 دلار ازمون گرفت گفت فردا ساعت 5:15 بیاید جوابو بگیرید ما هم تا فردا یه ذره تو آنکارا چرخیدیم کلا تو آنکارا هزینه ها برای ما خیلی زیاد می شه یغنی به پول ما که تبدیل میشه جای دیدنی که نداره رستوراناشم اگه فست فود برید تقریبا برای دو نفر 25 لیر باید در نطر بگیرید کمشو گفتم البته. چهارشنبه ساعت 5 رفتیم مطب و جواب و گرفتیم و برگشتیم هتل تا پنجشنبه که روز مصاحبمون بود ادامه داردددددد امشب مینویسممممممممممم
شماره کیس :**2013AS000028
تاریخ رویت قبولیmay
کنسولگری:ANKARA
زمان مصاحبه:هفته ی سوم ژانویه.  نتيجه: ويزاي يه ضرب
تعداد :2  نفر  
ساكن تگزاس در حال حاضر
(2013-01-21 ساعت 20:17)lilistar نوشته:  [quote='الا' pid='266414' dateline='1358782824']
سلام دوستان من امروز ویزامووووووووووووو از ptt گرفتممممممممممممممم هورااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ایشالا قسمت همتون بشههههههههه زود زود

با تبریک فراوان برای ویزاتون . میشه بفرمایید کدوم ptt را انتخاب کرده بودید. در ضمن شما در ارسال قبلی تون نوشته بودید حتما برای تک تک افراد جدا جدا در سایت csc
ثبت نام کنیم آیا درسته یا اینکه برای افراد همراه add family member را بزنیم ؟ شما یک نفر بودید یا چند نفر ؟ ببخشید خیلی سوالام زیاد شد .
مرسی آدرسم PTT - ADLİYESARAYIPTT -ANK. MERKEZI
Branch Address: ATATÜRK KIZILAY
ANKARA,
6251 بود ما توی هتلمون مهتاب عزیز بودن که ایشون اسم همسرشون و دخترشون رو اضافه کرده بودند و ویزاشونو امروز مثل من گرفتند که حتما خودشون میان و توضیحشو میدن منم که اشتباهم رو تو سفرنامم نوشتم و خدا رو شکر هیچ مشکلی پیش نیومد و ویزامونو گرفتم من قبلا هم گفتم من از خانومه که مدارکو تو سفارت میگیره پرسیدم گفت درستش اینه که جدا ثبت نام کنید ولی به نظر من کسایی که تا الان هر جوری ثبت نام کردند چه جدا جدا چه اضافه کردن اعضای خانواده تغییری توش ندند و خودشونو گیج نکنند این نظر من و تجربه ی منه چون من دیشب خیلی نگران بودم چون سفارت به من یه ایمیلی زده بود و توش کد رهگیری داده بود و آدرس سایتی که توش میشد ببینیم بسته ی ویزامون کجاست ولی برای همسرم ایمیلی نیومد که دیشب مهتاب عزیز خیلی دلداریم داد امروز صبح وقتی تو این سایته برای پیگیری بسته رفتم دیدم بسته یه آدرس ptt دادم رسیده و وقتی اونجا رفتیم فقط برگه ی پیگیری رو با خودم برده بودم و کپی برگه ی ثبت نام برای ادرس پستی ptt رو بعدا کامل تو سفرنامه توضیح میدم پاسپورت من و همسرم هم توی یه بسته بود که به ما دادند پس براشون بیشتر دادن آدرس مهمه تا چیز دیگه
تاریخ رویت قبولیmay
ساكن تگزاس در حال حاضر
سلام
عزیزان ما الان از سفارت امدیم. صورتی .....
خواستم از این سایت و مدیران این سایت تشکر کنم. مخصوصا omidooo عزیز که من را خیلی راهنمایی کرد. سفرنامه همان چیزهای هست که دوستان قبل نوشتن. بجز.
دکتر 47.5 دلار میگیرند ولی معاینه اونگان دیگه 70 دلار نیست . پ.ن قبلا نوشتن 70 دلار میگیرند ولی 100 دلار ناقابل هر نفر. من واکسن اضافی نخوردم و لی خانمم با اینکه ابله مرغان گرفته بود و تست هم داشتیم یکی گرفت 80ذلار.
واقعا باید قدر این سایت را دانست پون با بعضی اینجا اشنا شدیم از مهاجر سرا خبر نداشتن. و هزینه های انچنانیمیدن . یکی 360 دلار بخاطر اینکه اصلا واکسن نزده بود . هزینه های مشابهه.
فقط باید ارام بود و مدارک تکمیل باشه.
راستی مهم مهم مهم :
ادرس امریکا را کامل بنویسید با کد پستی کامل. کد من مشکل داشت و قرار شد بعدا اعلام کنم.ولی در کل مصاحبه تاثیر نداشت . برخوردها عالی
2013AS3XXX،رویت:10می 2 نفر،ارسال فرم:بار دوم Sep ،آنکارا 3w Jan وضعیت :برگه : صورتی.8می کلیر و
23 می دریافت ویزا

سلام، خدمت سايه خانوم از اطلاعاتي كه براي اعضاي سايت ميزارين ممنونم، فقط مي خواستم بگم مواردي هست كه بدون FBI CHECK با ويزاي افراد موافقت مي كنن (مثل موافقت با ويزاي همسرم و فرزندم بدون FBI check)، حالا اگه اون شخص روز برگشتش با روز مصاحبه يكي باشه، مجبور ميشه اگر هتل جا بده حداقل 2 روز پول اتاق اضافه بده و در ضمن تاريخ پروازشو عوض كنه و جريمه هم بابت تغيير تاريخ بليط بايد پرداخت كنه. پس تاريخ برگشت بليط رو بهتره همون روز مصاحبه نگرفت و حداقل 2 روز بعد از مصاحبه باشه (چون در صورت موافقت فوري با ويزا پاسپورت رو تحويل ميگيرن و بعدا" حداقل يك روز تا دو روز بعد به آدرس محل اقامتتون در آنكارا مثلا" هتلي كه اقامت داريد) با پست UPS ارسال ميكنن و خودتون بهتره هر روز توي لابي هتل بشينين و منتظر مامور پست باشين. در ضمن هر وقت دارين ميريد سفارت كارت هتل محل اقامتتون همراهتون باشه.
تشکر کنندگان: Tomas ، HAZARA ، farshadsh ، ParsTrader
سلام به همه من امروز ساعت ١٠:٣٠ رفتم دم در سفارت و فكر نميكردم شلوغ باشه كه بود!
اما خيلي سريع كارها پيش رفت:
وايسادن تو صف
نشون دادن پاسپورت و برگه آبي به نگهبان
وارد شدن از در اصلي سفارت و ايستادن در صف
وارد شدن و رد شدن از گيت
ايستادن در صف
وارد شدن و دريافت يك فرم كه براي پست يو پي اس بود
پركردن فرم شامل اسم و آدرس و شماره تلفن و ايميل خودم و امضا و تاريخ
ارايه فرم به اون خانومه كه فارسي ميحرفه
چك كردن فرمم توسط اون خانومه و دريافت پاسپورت از من
خانومه با يه لهجه نازدار: خدااافييييظ!!!
منم فقط پرسيدم ميشه كارت هتلم ضميمه كرد؟ گفت: نه!
اكي، خداااافيييظظظ!!!
2013AS18xx*مقصد:L.A*مصاحبه:w1 Decآنکارا*کلیرنس 11jan*ویزا 24jan
سفرنامه * مهاجرت نامه * سؤالات آیین نامه رانندگی کالیفرنیا*اطلاعات ویزای توریستی
سلام
همونهایی که روشا گفت
من 9:15 رسیدم جلوی سفارت و شلوغ بود. کلیرنس زیاد بود ولی خیلی ها کیسهای دیگه غیر از لاتاری بودند.یه خانومی کیس خانوادگی بودهی چونه میزد که اجازه بدید بریم تو اونها هم حرفهاشو گوش میکردند و آخرش می گفتند نه. (کلی تلبغ مهاجر سرا کردم اونجا ).
ساعت 10:30 با صف رفتیم تو .البته به سالنی که برای مصاحبه میرن وارد نشدیم .همونجا تو راهرو یه فرم مخصوص UPS هست که میدن پر میکنید.
نکته :فرم به زبان ترکی هست- اسم یه نفر دیگه غیر از خودتون هم میتونید به عنوان تحویل گیرنده ویزا معرفی کنید-چون قراردادشون با UPS تموم شده گفت امکان رد گیری پست از طریق سایت وجود نداره.
برگشتم استانبول و منتظر ویزا
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
(2013-01-22 ساعت 23:37)r_ent نوشته:  سلام به همه من امروز ساعت ١٠:٣٠ رفتم دم در سفارت و فكر نميكردم شلوغ باشه كه بود!
اما خيلي سريع كارها پيش رفت:
وايسادن تو صف
نشون دادن پاسپورت و برگه آبي به نگهبان
وارد شدن از در اصلي سفارت و ايستادن در صف
وارد شدن و رد شدن از گيت
ايستادن در صف
وارد شدن و دريافت يك فرم كه براي پست يو پي اس بود
پركردن فرم شامل اسم و آدرس و شماره تلفن و ايميل خودم و امضا و تاريخ
ارايه فرم به اون خانومه كه فارسي ميحرفه
چك كردن فرمم توسط اون خانومه و دريافت پاسپورت از من
خانومه با يه لهجه نازدار: خدااافييييظ!!!
منم فقط پرسيدم ميشه كارت هتلم ضميمه كرد؟ گفت: نه!
اكي، خداااافيييظظظ!!!
دقیقا مشابه روشا ،چون من پشت سرش بودمBig Grin

من سه شنبه پاسپورت هامونو دادم ،پنج شنبه ساعت ۱۱برام آوردن یعنی‌ ۲ روز
کیس نامبر :2013AS1XX / آنکارا / 2 نفر /مصاحبه:w4 نوامبر /کلیر شدن: 11 JAN/ ورود به نیویورک:۹ فوریه/ساكن هيوستون
سفرنامه
سلام دوستان، در مورد رنگ برگه های جدید. در واقع برگه نقص پرونده که قبلا صورتی بود با برگه آبی که کلیرنس بود این دو ادغام شده و در زمان دریافت باید به صحبتهای آفیسر دقت کنید و مواردی که در برگه برای شما یادداشت می کنه و علامت می زنه. برای مثال همراه با مصاحبه ما خانواده ای بودند که همسرشان به دلیل نداشتن مدرک دیپلم 12 ساله نقص پرونده خورده بود اما افراد دیگه اشتباه راهنمائیش می کردند و می گفتند مدرکتو 4 الی 6 هفته آینده بیار در صورتی که آفیسر گفته بود در روزهایی که سفارت دایر است به همراه این برگه دیپلمت را بیاور و ویزاتو تحویل بگیر
ادامه ی سفرنامه :
ما روز پنجشنبه 17 ژانویه در آنکارا مصاحبه داشتیم صبح که از هتل راه افتادیم ساعت 7:45 جلوی در سفارت بودیم دو تا تابلو جلوی درب بود که روی یکی از اونها نوشته شده بود مهاجرتی ما اونجا ایستادیم دومین نفر بودیم که رفتیم داخل سفارت همه ی شرایظ همونجوری بود که دوستان قبلا راهنمایی کرده بودند یه خانمی جلوی درب اصلی بود که از ما مدارکو خواست که شامل اصل آخرین مدرک خودم اصل سند ازدواج . فرم ثبت نام ptt و پاسپورت ها . اول انگشت نگاری و پرداخت پول و مصاحبه که ما اولین نفر بودیم یه خانم خیلییییییی مهربونی بود اول قسم خوردیم از من پرسید رشته ات چیه .چرا می خوای بری امریکا اونجا کسی رو دارید و از همسرم سربازی رفتی؟شغلت چیه؟ و بعدددد شما شرایط ورود به آمریکا رو دارید و ویزایییییی یه ضرب...... بعد از اون ما هتلمون رو به آنکارا پلازا تغییر دادیم خیلی خوب بود ما دوشنبه صبح 21 ژانویه ویزامون رو تحویل گرفتیم.........
تاریخ رویت قبولیmay
ساكن تگزاس در حال حاضر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان