کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
كليرنس برندگان ٢٠١٣
(2012-11-05 ساعت 16:21)گل نهال نوشته:  دوستان مطلع کسی میدونه که اگه مثلا من که case number:9000 هستم حدودا،و احتمالا jun2013 کارنت میشم و اگه کلیرنس بخورم و جواب کلیرنس من تا آخر سپتامبر نیاد چی میشه؟؟؟کسی رو میشناسید که کلیرنس بخوره و ردش کنن بعد از چندماه؟؟؟حداکثر کلیرنس چه مدته؟؟؟اگه تا سپتامبر2013 نرسه چی؟؟؟یعنی باطل؟

متاسفانه بله دوست گرامي
تا جاييكه بنده اطلاع دارم، پروسه لاتاري 2013 توي همون سال كاري 2013 مي بايستي انجام بشه، يعني اگر كسي از برندگان 2013 تا پايان سپتامبر 2013 به هر دليلي موفق به گرفتن ويزا شدند كه هيچ، اگر نشدند ديگه پرونده 2013 بسته ميشه و ديگه ويزا بي ويزا Sad
حالا اگر من اشتباه برداشت كردم و چيزهايي كه توي سايت هاي اداره مهاجرت خوندم اشتباه بوده، دوستان قديمي تر و با سابقه بزرگواري كنند و من و ساير دوستان رو راهنمايي كنند.
به اميد گرفتن ويزاي يكضرب براي همه ايرانيان
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، enchantress_boy ، bayat_r ، mea694 ، farshadsh ، گل نهال
(2012-11-05 ساعت 16:21)گل نهال نوشته:  دوستان مطلع کسی میدونه که اگه مثلا من که case number:9000 هستم حدودا،و احتمالا jun2013 کارنت میشم و اگه کلیرنس بخورم و جواب کلیرنس من تا آخر سپتامبر نیاد چی میشه؟؟؟کسی رو میشناسید که کلیرنس بخوره و ردش کنن بعد از چندماه؟؟؟حداکثر کلیرنس چه مدته؟؟؟اگه تا سپتامبر2013 نرسه چی؟؟؟یعنی باطل؟

گل نهال جان،
پیمان ۱۳۵۵ درست میگه امـا:
پارسال رو مثال میزنم. ار اعضای مهاجرسرا همه تا دقیقه ۹۰ کلیر شدند و ویزا گرفتند. به جز یک نفر که ۳ بار برای مصاحبه دعوتش کردند. خود این شخص فکر میکنه به خاطر تحصیلات حساسش بوده (هوا و فضا).
پس نگران نباش.

گل نهال خانم
خوبی؟
اولاً که اگر تمام این احتمالات هم درست باشه حتماً تا پایان سپتامبر همه رو تعیین تکلیف میکنند و هیچ کس به خاطر ادامه داشتن کلیرنس مردود نمی کنند. سال گذشته بعضی از دوستان دقیقه نود و حتی تو وقت اضافه کلیر شدند.خیالت راحت...
درضمن لطفاً امضات رو هم درست کن ببینیم چه خبره...

پیمان جان
سلام مگه نمی گی:
موجيم، كه آسودگي ما، عدم ماست
موج هم افقیه عمودی نیست پس امضات رو افقی کن که جا کمتر بگیره...
در ضمن کلاً اینقدر دلواپس نباش (من خیلی از نوشته هات رو خوندم )درسته که جایی گفته بودی آدم دقیق و منظمی هستی، اما بعضی جاها خیلی مته به خشخاش میزاری...یک کم خودت رو بسپار به دریای رحمت الهی که تا اینجا آوردت،
خودش می بردت هرجا دلش خواست .....به هرجا برد بدون ساحل همون جاست
موفق و پیروز باشی، منتظر سفرنامه دقیقت می مونیم...
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
ممنون پیمان جان. خب کسایی که مثلا کیس نامبرشون 31000 هست چی؟؟؟اونا که دیگه اصلا به سپتامبر2013 نمیخورن...خوشا بحال شما که الان میری مصاحبه و اگه 6 ماه هم کلیرنس ات نیاد چیزی پیش نمیاد...من حدس میزنم چون مدت زمانش تا سپتامبر میگذزه شاید کلیرنس زودتر بیاد.هیچ کسی را میشناسید که کلیرنس اون نیومده باشه یا ویزاش نداده باشن؟؟
c/n:2013AS97xx ، برنده مرحله دوم . تاریخ رویت قبولی:31 اکتبر(10آبان91)
تاریخ ارسال فرمها: 7نوامبر، آرامکس❤ 2نفر❤ تاريخ كارنت شدن:10مي? نامه دوم:17می
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
منتظرسراي ٢٠١٣ - سفرنامه - ١١٨ مهاجرسرا - منتظرسراي ٢٠١٤ - جمع بندي كليرنس٢٠١٣
تشکر کنندگان: peyman1355 ، farshadsh
(2012-11-05 ساعت 17:14)گل نهال نوشته:  ممنون پیمان جان. خب کسایی که مثلا کیس نامبرشون 31000 هست چی؟؟؟اونا که دیگه اصلا به سپتامبر2013 نمیخورن...خوشا بحال شما که الان میری مصاحبه و اگه 6 ماه هم کلیرنس ات نیاد چیزی پیش نمیاد...من حدس میزنم چون مدت زمانش تا سپتامبر میگذزه شاید کلیرنس زودتر بیاد.هیچ کسی را میشناسید که کلیرنس اون نیومده باشه یا ویزاش نداده باشن؟؟
من كسي رو نمي شناسم اما ممكنه دوستان قديمي بشناسند، اميدوارم دوستان قديمي اگر پاسخ گل نهال گرامي رو ميدونند بزرگواري كنند و پاسخ بدهندSmile
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: farshadsh ، گل نهال
(2012-11-05 ساعت 17:14)گل نهال نوشته:  ممنون پیمان جان. خب کسایی که مثلا کیس نامبرشون 31000 هست چی؟؟؟اونا که دیگه اصلا به سپتامبر2013 نمیخورن...خوشا بحال شما که الان میری مصاحبه و اگه 6 ماه هم کلیرنس ات نیاد چیزی پیش نمیاد...من حدس میزنم چون مدت زمانش تا سپتامبر میگذزه شاید کلیرنس زودتر بیاد.هیچ کسی را میشناسید که کلیرنس اون نیومده باشه یا ویزاش نداده باشن؟؟

گل نهال خانم
یک همچین شماره پرونده ای امسال نداریم.حداکثر تا حدود 10500 هست...
سفرنامه بعد از قبولی لاتاری

راهنمای اقدام برای سیتیزن شدن

تاریخ ورود و اخذ گرین کارت : June 2013
تاریخ اقدام برای سیتیزن شیپی: نوروز 97 (March 20)
تاریخ مصاحبه: 9 November
تاریخ سیتیزن شیپی:  November 15th Big Grin
تشکر کنندگان: sayeh_m ، گل نهال ، fire dragon ، peyman1355 ، farshadsh
سلام دوستان کسی از بچه هایی که رفتن مصاحبه کلییر شدن؟؟
تشکر کنندگان: farshadsh

گل نهال خانم سلام،

من فكر ميكنم و جائي خواندم -مگر در موارد خاص-administartive process يا همان مراحل اداري حداقل 6 ماه زمان ميبره كه طبعا از زمان ارسال فرمهاي دوگانه محاسبه ميشه.مثلا من آخر مي مدارك را پست كردم (و زماني هم طول ميكشه تا به دستشون برسه) و از آن تاريخ حداقل 6 ماه زمان ميخوان حالا من كه اواسط اكتبر مصاحبه رفتم طبعا بايستي تا آن تاريخ صبر كنم يا اصطلاحا كليرنس خوردم.اين مشكل براي شما كمتر ممكنه بوجود بياد و احتمالا اگر هم باشه بخاطر ترافيك كاريه پس اصلا نگران نباش چون سفارت به اين زمان بنديها و مشكلات پس از دو دهه تجربه كاملا واقفه-پس شاد باش و غم به خودت راه نده-حداكثر پس از مصاحبه ات اگر ديدي داره دير ميشه به سفارت ايميل بزن-موفق باشي Shy
2013AS00000XXXقبولی: 2012 1 May،ايروان،3 نفر،ارسال فرم: 2012 30May با دی.اچ.ال،کارنتی:2012 August ،مصاحبه:W3 October تاريخ كليرنس: xxتاريخ عزيمت به آمريكا: xx مقصد احتمالي:هيوستن
تشکر کنندگان: peyman1355 ، farshadsh ، گل نهال
(2012-11-05 ساعت 17:42)anna91 نوشته:  سلام دوستان کسی از بچه هایی که رفتن مصاحبه کلییر شدن؟؟

نه دوست عزيز هنوز كليرنسيهاي 2013 اعلام نشدند ما كه روزي سه بار -صبح علي الطلوع-ظهر قبل ناهار-شب بعد مسواك داريم سايت مربوطه را چك ميكنيم و هنوز خبري نيست!!Smile
2013AS00000XXXقبولی: 2012 1 May،ايروان،3 نفر،ارسال فرم: 2012 30May با دی.اچ.ال،کارنتی:2012 August ،مصاحبه:W3 October تاريخ كليرنس: xxتاريخ عزيمت به آمريكا: xx مقصد احتمالي:هيوستن
تشکر کنندگان: dreamer60 ، ehsan_ati ، پدی ، سارا2013 ، Tomas ، goody ، peyman1355 ، homayoon13 ، farshadsh
ممنون محسن جان
مصاحبه ات چطور بود؟؟؟چیا پرسیدن ازتون؟؟؟شما میگیکه از ارسال فرم ها 6 ماه؟؟؟من هنوز فردا فرمهامو میفرستم چون دیر دیدم نتیجه رو.ولی چون کیس نامبرم 9000 هست انگار زیاد دیر نکردم...هرچی میتونیاز مصاحبه ات بگو لطفا...ممنون
مصاحبه: ایروان ٨ جولاي. كليرنس: ٨ آگوست. دريافت ويزا: ١٤ آگوست . ورود به آمريكا: ٦ دسامبر٢٠١٣ ،سياتل
تشکر کنندگان: Tomas ، farshadsh
گل نهال خانم
بعد از مصاحبه اگر مشخص بشه شرایط شرکت در لاتاری رو داشتی به احتمال قوی تر برگه ی آبی میدن به سرکار. رد شدن فقط در حالتی هست که طرف یکی از شرایط رو نداشته باشه و برگه ی قرمز بگیره. برگه ی آبی یعنی کلیرنس خوردی و باید صبر کنی تا پاک شی و اگر تا آخر سپتامبر این اتفاق نیفته خود به خود ویزا به متقاضی تعلق نمی گیره. همونطور که آقای امیر مهاجر گفتن سال گذشته فقط یک نفر از 2012ایها با آیدی lovelybugatti این مورد براش پیش اومد و به نظر می رسه 99 درصد متقاضی ها ویزا می گیرند. اینقدر هم نگران کیس نامبر بالای خودت نباش. سفارت خودش در جریان هست که کیس نامبرهای بالا فرصت زیادی برای کلیر شدن ندارند و در ماههای آخر تعداد ویزاهای یک ضرب بالاتر میره و یا اگر کلیرنس بخورین زودتر پاک میشین. پارسال تو ده روز آخر همه ی کسانی که حتی کلیرنسشون تو سایت نیومده بود رفتن آنکارا و گذرنامه هاشونو تحویل سفارت دادن و تا روز آخر همونجا موندن و ویزاشونو گرفتن. اون اواخر وضعیت از حالت طبیعی خودش خارج میشه. به عوض این که از حالا بشینی به کیس نامبرت و کلیرنس خوردنت فکر کنی سعی کن با مطالعه ی تاپیک های مختلف و بالا بردن اطلاعات مهاجرتیت و تقویت زبانت از فرصت موجود استفاده کنی جانم.
ممنون سعید جان
خیلی اطلاعاتت منو آروم کرد و استرسم کمتر شد...ایشالا زودی کارنت بشی و بری مصاحبه و خبراشو واسمون بیاری
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Tomas ، pooya.n ، jazirehh ، peyman1355 ، lot2013 ، farshadsh ، zohre02 ، amirfarahan
(2012-11-05 ساعت 18:09)گل نهال نوشته:  ممنون محسن جان
مصاحبه ات چطور بود؟؟؟چیا پرسیدن ازتون؟؟؟شما میگیکه از ارسال فرم ها 6 ماه؟؟؟من هنوز فردا فرمهامو میفرستم چون دیر دیدم نتیجه رو.ولی چون کیس نامبرم 9000 هست انگار زیاد دیر نکردم...هرچی میتونیاز مصاحبه ات بگو لطفا...ممنون

سلام
اولا فرمها رو خيلي سريع با دي.اچ.ال ارسال كن چون 4 يا 5 روزه در كنتاكي دريافت ميشه بعد برو مداركت را آماده كن تا نوبتت بشه-مصاحبه هيچ كاري نداره اولش مداركت را ميگيرن (سعي كن كامل باشه و كم و كسري نداشته باشه) بعدش هم افسر صداتون ميكنه كلا تو 5 تا ده دقيقه زمان مصاحبه -اول قسم ميخوري بعدش در باره كار تو ايران ازتون ميپرسه و اينكه ميخواهيد كجا برين ... البته فرد به فرد سوالات فرق ميكنه-به شما توصيه ميكنم حتما سفر نامه بچه ها را در سفارت محل مربوطه (آنكارا-ايروان-ابوظبي)بخوان
سريع كارهات را بكن ولي نگران نباش-موفق باشي
تشکر کنندگان: Tomas ، pooya.n ، سارا2013 ، homayoon13 ، farshadsh ، گل نهال
جالبه بدونین با توجه به همین محدودیت زمانی که کیس های لاتاری دارن , از تجارب دوستان این طور برداشت میشه که همه سعیشون بر سریع تر انجام شدن فرایند کلیرنس کیس های لاتاری هست .و کیس های خانوادگی چون اگه دیر و زود بشه , سوخت و سوز نداره Sad در اولویت بعدی هست ..... اینم یک هیچ به نفع رفقای لاتاری Smile
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
خدمت بچه های گل عرض کنم که آفیسر خوش اخلاق جوانی بود که بعد از قسم خوردن ازم خواست بگم توی شغلم دقیقا چیکار میکنم و قبل از این کارم چیکار میکردم همینطور چون سربازیم توی سپاه بود گفت اونجا چه کاره بودم و همین سوالات رو از خانمم پرسید.بعد گفت به خاطر یه سری مراحل اداری هر وقت شمارتون اومد توی سایت یکدوم بیاین اینجا متم گفتم بهم مرخصی نمیدن که بهم گفت از هر موقع که اسمتون اعلام شد تا نهلیتا 6 ماه بعد از تاریخ مدیکالتون میتونینن بیاین ویزاتونو بگیرین.
CN:2013as5## / کنسولگری آنکارا / تاریخ مصاحبه:5Nov / مدت زمان انتظار:85 روز(شغل دولتی و خدمت س پ ا ه بدون هیچ گونه سفر خارجی) / جمع هزینه ها: 13 میلیون تومان

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان