کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122
(2013-08-17 ساعت 13:07)nokia73amin نوشته:  
(2013-05-02 ساعت 01:05)shimoda نوشته:  این تاپیک برای بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DSP-122 ایجاد شده است.
فرم را می توانید از لینک زیر دانلود کنید
DSP-122
جهت مشاهده موضوع مشابه در انجمن برندگان سالهای قبل تاپیکهای زیر را ببینید:
2013
2012

سلام فرم 122 رو که شما آدرس دادید بعد از دانلود اونو که باز میکنیم داخلش نوشته230 آیا همین فرم 122 هسته یا نه ؟

من همين الان اين فايل رو دانلود كردم و درست بود، يه فايل 2 صفحه اي هست كه در قسمت بالاي صفحه اول توضيح داده كه بايد فايل 230 رو هم در كنارش پر كنيد و بفرستيد. 122 فقط براي برنده و 230 براي همه اعضاي كيس...
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان:
سلام
1-من مدرک فوق دیپلمم رو از موسسه آموزش عالی غیر انتفاعی دیلمان گرفتم توی قسمت 6 بی name of education instituioin چی وارد کنم؟

2-و اینکه من الان دانشجوی کارشناسی هستم و تا بهمن امسال درسم تموم میشه . توی قسمت 6a چی بزنم
(گزینه other رو انتخاب کنم و توی قسمت توضیحات بنویسم Associate Degree ؟
یا university degree رو انتخاب کنم ؟)؟
و اینکه اگر در قسمت 6 بی ابندایی رو ذکر نکنیم مشکلی نداره ؟
تشکر کنندگان:
سلام
در قسمت آخرین مدرک تحصیلی یه سوال دارم.
من فارغ التحصیل دانشگاه دولتی هستم.در واقع تمام نمراتم وارد شده و منتظر مدرک هستم.که تاریخش 31 شهریور 92 می خوره حالا می خام بدونم الان که آخر مرداد 92 هست من می تونم برنم لیسانس یا دیپلم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه لیسانس بزنم مدرک لیسانسم بدون کارت پایان خدمت و فقط با پول آزاد می شه؟؟؟؟
اگه دیپلم بزنم چی؟؟؟؟؟؟؟؟خیلی عجله ای هست لطفا اگه می دونید زود جواب بدبد.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من فرم ها رو به همون آدرس kcc@state.gov فرستادم , درست فرستادم ؟ کیس نامبر من زیر نهصدِ , فکر میکنید کی بهم جواب میدن ؟ آیا باید جایی رو چک کنم , خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید .
20148xx فرستادن DS آگوست,نامه دوم دسامبر , مصاحبه فوریه دریافت ویزا فوریه , ورود به آ م ر ی ک ا می.
باشد که رستگار شویم ؛)
تشکر کنندگان:
(2013-08-22 ساعت 01:23)احمد حبیبی نوشته:  سلام دوستان من فرم ها رو به همون آدرس kcc@state.gov فرستادم , درست فرستادم ؟ کیس نامبر من زیر نهصدِ , فکر میکنید کی بهم جواب میدن ؟ آیا باید جایی رو چک کنم , خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید .

دوست عزیز این آدرسه ایملشونه: KCCDV@state.gov
بعد از این که ایمیل رو فرستادین باید چندین روز منتظر بشین تا تاییدیه بهتون بدن، شماره شما کارنت شده ولی جون فرم ها رو تا الان نفرستاده بودین احتمالا دیر نامه دوم براتون میاد. به تاپیک بولتن ویزا مراجعه کنید و چند صفحه ای رو مطالعه کنید به جواب سوالتون میرسید.
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
تشکر کنندگان: ojee
(2013-08-21 ساعت 07:15)ali_yari5 نوشته:  سلام، دو سوال داشتم:
1- من دانشجوی کارشناسی انصرافی(دارای مدرک پیش دانشگاهی) هستم، تو قسمت 6a و 6b چی درج کنم؟
2-تو فرم 230 تو قسمت مربوط به تحصیل بنوسیم که دانشجوی انصرافی فلان رشته هستم(با توجه به اینکه موقع ثبت نام گفته بودم واحد دانشگاهی گذروندم)؟
علی عزیز
شما باید گزینه college no degeree رو انتخاب کنید و همچنین باید نام دانشگاهتون رو هم بنویسید
برای فرم dsp-230 هم به همین شکل عمل کنید.
موفق و موید باشی.
تشکر کنندگان: ojee
(2013-08-22 ساعت 17:19)ali_yari5 نوشته:  
(2013-08-22 ساعت 12:28)bbahar نوشته:  
1- من دانشجوی کارشناسی انصرافی(دارای مدرک پیش دانشگاهی) هستم، تو قسمت 6a و 6b چی درج کنم؟
2-تو فرم 230 تو قسمت مربوط به تحصیل بنوسیم که دانشجوی انصرافی فلان رشته هستم(با توجه به اینکه موقع ثبت نام گفته بودم واحد دانشگاهی گذروندم)؟
علی عزیز
شما باید گزینه college no degeree رو انتخاب کنید و همچنین باید نام دانشگاهتون رو هم بنویسید
موفق و موید باشی.
بهار جان واقعاً ممنون که احــســـــاس مسئــولـــــیـت کردید و پاسخ دادید،
متاسفانه در این فروم بعضی ها با اطمینان کامل راهنمایی های ناصحیح کردند و به بعضی سوالات جواب های مختلفی میدادند و بیشتر باعث سردرگمی میشدند، من تعجب میکنم چرا باید این مسئله صورت بگیره"حداقل من انتظارم این بود که مدیران خودشان بیشتر تو این زمینه مهارت بیشتری میداشتند"
در هر صورت اگه شخصی کمی انگلیسی و کمی تحقیق می کرد به راحتی خودش تمامی سوالات را پاسخ میداد.
من خودم باید برای پاسخ سوالاتم دست به کار میشدم که همین کارم کردم،
بعد از جستجوی فراوان در اکثر فروم های خارجی و داخلی ،پاسخ رو اینجا میزارم که اگه کسان دیگه هم همچین مشکلی داشتند به دردسر نیوفتند:
1- قسمت 6a باید مدرکی که کامل بدست آوردیم رو بنویسیم(نه اینکه دانشجو بودن و ... رو)
همچنین منظور از college no degree ، گذروندن دوره کالج هستش که تو ایران کاربرد ندارد،چون به دوره کالج درجه تحصیلی (مثل لیسانس، فوق لیسانس ،دکتری)تعلق نمیگیره ارائه نمیدند به همین خاطر no degree مینویسند و اصلا مفهوم اخراج شدن از دانشگاه یا انصراف از تحصیل رو نمیده و اگه این چند کلمه رو تو گوگل سرچ کنید خودتون متوجه قضیه میشید.
2- در قسمت 6b تمامی دوره های بالای دبیرستان را وارد کنید(اصلا و به هیچ وجه لازم نیست ذوره ابتدایی و راهنمایی رو وارد کنید)
*-اگه تو دانشگاه به صورت ناقص تحصیل کردید، باید در این قسمت نیز ذکر کنید.
3- قسمت 7a و 7b برای کسانی هست که کار تخصصی دارند، و برای اینکه به دردسر نیوفتید لازم نیست تکمیل کنید اما قسمت vc باید تکمیل گردد، چون شغل شما رو تو 5 سال
گذشته خواستند، چه تخصصی باشه چه نباشه.

سلام
مرسی از مطالبتون
اما ای کاش دیروز این جواب قطعی و منطقی رو می دیدم.. چون یک قسمت از فرم قبلیمو دقیقا به خاطر همین آیتم 6b که مدارک قبل از دانشگاه (دبیرستان- راهنمایی- دبستان) رو قبلا ننوشته بودم دیروز نوشتم و آپدیت کردم و فرستادم به اضافه یک برگه ضمیمه از گواهی های فنی و حرفه ای گرفته و نگرفته... هر چند اصلا برام منطقی به نظر نمی رسید که باید مدارک راهنمایی و دبستان رو هم بذارم، اما این کار رو انجام بدم. (نه این که مدارک ما براشون ارزش داره!!!) به هر حال دچار سردرگمی شدم و انجام دادم. جالب اینجاست که الان منتظر تاییده هم هستم.. به خاطر هیچ و پوچ Sad.. حالا موندم فرم آپدیت شدمو به محل مصاحبه ببرم یا همون فرم قبلی... باید ببینم kcc چه جوابی میده..
موفق باشید
کیس نامبر: **15 2014AS / یک نفر/ ارسال مدارک: 16 می2013 /رسیدن مدارک و امضا: 21 می/ ارسال ایمیل: 28 می/دریافت تاییدیه: 5 ژوئن/ اعلام کارنت:13 آگوست/ نامه دوم: 21 آگوست/زمان مصاحبه: 29 اکتبر/ آپدیت فرم ها:21 آگوست/جواب:3 سپتامبر/ کنسولگری:آنکارا ->ایروان توسط kcc،ویزا: 31 اكتبر2013. حدود 11 ماه شد، اما دوست نازنینم ویزا نگرفتSad ایروان بی وجدان

تشکر کنندگان: javid.1353 ، bbahar ، ali_yari5
علی عزیز
موفق و موید باشی.
متاسفانه وجود چند جواب به یک سوال و همچنین وجود راهنمایی های اشتباه در فروم(که تاکنون استمرار نیز داشته) بیشتر باعث سردرگمی شده، به همین خاطر خودم دست بکار شدم.
در هر صورت اگه شخصی کمی انگلیسی و کمی تحقیق می کرد به راحتی خودش تمامی سوالات را پاسخ میداد.
بعد از جستجوی فراوان در اکثر فروم های خارجی و داخلی ،پاسخ رو اینجا میزارم که اگه کسان دیگه هم همچین مشکلی داشتند به دردسر نیوفتند:
1- قسمت 6a باید مدرکی که کامل بدست آوردیم رو بنویسیم(نه اینکه دانشجو بودن و ... رو)
همچنین منظور از college no degree ، گذروندن دوره کالج هستش که تو ایران کاربرد ندارد،چون به دوره کالج درجه تحصیلی (مثل لیسانس، فوق لیسانس ،دکتری)تعلق نمیگیره ارائه نمیدند به همین خاطر no degree مینویسند و اصلا مفهوم اخراج شدن از دانشگاه یا انصراف از تحصیل رو نمیده و اگه این چند کلمه رو تو گوگل سرچ کنید خودتون متوجه قضیه میشید.
2- در قسمت 6b تمامی دوره های بالای دبیرستان را وارد کنید(اصلا و به هیچ وجه لازم نیست ذوره ابتدایی و راهنمایی رو وارد کنید)
3- قسمت 7a و 7b برای کسانی هست که کار تخصصی دارند، و برای اینکه به دردسر نیوفتید لازم نیست تکمیل کنید اما قسمت vc باید تکمیل گردد، چون شغل شما رو تو 5 سال گذشته خواستند، چه تخصصی باشه چه نباشه.

علی آقای عزیز من معذرت میخوام که اشتباه راهنمایی کردم، بله حق با شما بود. راهنمایی که من کردم طبق گفته دوستان دیگه تو همین تاپیک بود که اشتباه بود.
در ضمن به قول نسرین خانوم توضیحاتتون واقعا منطقی و کامل بود.ممنون.
تشکر کنندگان: javid.1353 ، ali_yari5 ، نسرین ظ
علی عزیز
موفق و موید باشی.
متاسفانه وجود چند جواب به یک سوال و همچنین وجود راهنمایی های اشتباه در فروم(که تاکنون استمرار نیز داشته) بیشتر باعث سردرگمی شده، به همین خاطر خودم دست بکار شدم.
3- قسمت 7a و 7b برای کسانی هست که کار تخصصی دارند، و برای اینکه به دردسر نیوفتید لازم نیست تکمیل کنید اما قسمت vc باید تکمیل گردد، چون شغل شما رو تو 5 سال گذشته خواستند، چه تخصصی باشه چه نباشه.

دوست عزیز اگر 7a و 7bرا تکمیل نکرده اید نیاز به تکمیل قسمت 7c نیست چون گفته نام و ادرس کارفرماهاتون رو در کار و شغلی که در قسمت 7b توضیح داده شده بنویسید...
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
تشکر کنندگان: aghaghia
(2013-08-22 ساعت 17:40)نسرین ظ نوشته:  سلام
مرسی از مطالبتون
اما ای کاش دیروز این جواب قطعی و منطقی رو می دیدم.. چون یک قسمت از فرم قبلیمو دقیقا به خاطر همین آیتم 6b که مدارک قبل از دانشگاه (دبیرستان- راهنمایی- دبستان) رو قبلا ننوشته بودم دیروز نوشتم و آپدیت کردم و فرستادم به اضافه یک برگه ضمیمه از گواهی های فنی و حرفه ای گرفته و نگرفته... هر چند اصلا برام منطقی به نظر نمی رسید که باید مدارک راهنمایی و دبستان رو هم بذارم، اما این کار رو انجام بدم. (نه این که مدارک ما براشون ارزش داره!!!) به هر حال دچار سردرگمی شدم و انجام دادم. جالب اینجاست که الان منتظر تاییده هم هستم.. به خاطر هیچ و پوچ Sad.. حالا موندم فرم آپدیت شدمو به محل مصاحبه ببرم یا همون فرم قبلی... باید ببینم kcc چه جوابی میده..
موفق باشید

دوست عزیز شما باید حتما دوره دبیرستان و پیشدانشگاهیتون رو وارد میکردید که نکرده بودید و در این قسمت نیازی به نوشتن مدارک فنی حرفه ای تون نبود، یعنی این قسمت اصلا به این مدارک ربطی نداره! اگر شما تحصیلات دانشگاهی و حتی دیپلم 12 ساله داشته باشد نیازی به این مدارک ندارید و اصلا برای آفیسر مهم نیست که شما همچین مدارکی دارید یا نه، این مدارک بعدها در پیدا کردن کار به دردتون میخوره ولی الان نه، پس کار بیهوده ای نکردید.
تشکر کنندگان: KIMIA2005
(2013-08-22 ساعت 22:34)aghaghia نوشته:  
(2013-08-22 ساعت 17:40)نسرین ظ نوشته:  سلام
مرسی از مطالبتون
موفق باشید

دوست عزیز شما باید حتما دوره دبیرستان و پیشدانشگاهیتون رو وارد میکردید که نکرده بودید و در این قسمت نیازی به نوشتن مدارک فنی حرفه ای تون نبود، یعنی این قسمت اصلا به این مدارک ربطی نداره! اگر شما تحصیلات دانشگاهی و حتی دیپلم 12 ساله داشته باشد نیازی به این مدارک ندارید و اصلا برای آفیسر مهم نیست که شما همچین مدارکی دارید یا نه، این مدارک بعدها در پیدا کردن کار به دردتون میخوره ولی الان نه، پس کار بیهوده ای نکردید.

من دیگه نهایتش رو انجام دادم و از ابتدا تا انتها از ابتدایی تا هر چی مدرک گرفته و در حال گرفتن رو نوشتم و خودم رو از هر چی دغدغه فکری راحت کردم.. حالا ببینم kcc چی میگه، آیا فرم های آپدیت شده منو قبول می کنه یا نه !
باز هم از همه ممنون..
کیس نامبر: **15 2014AS / یک نفر/ ارسال مدارک: 16 می2013 /رسیدن مدارک و امضا: 21 می/ ارسال ایمیل: 28 می/دریافت تاییدیه: 5 ژوئن/ اعلام کارنت:13 آگوست/ نامه دوم: 21 آگوست/زمان مصاحبه: 29 اکتبر/ آپدیت فرم ها:21 آگوست/جواب:3 سپتامبر/ کنسولگری:آنکارا ->ایروان توسط kcc،ویزا: 31 اكتبر2013. حدود 11 ماه شد، اما دوست نازنینم ویزا نگرفتSad ایروان بی وجدان

تشکر کنندگان:
(2013-05-04 ساعت 18:40)reza6966 نوشته:  
(2013-05-04 ساعت 18:37)mtcanada نوشته:  مرسی از پاسختون
راستی یه جاهایی هم هست که نمی شه چیزی نوشت
مثلا ایم میانی
می بینم که بچه ها می گن اونجاهارا خالی نذارید و بجاش N/A بنویسید
درسته باید N/A بنویسیم؟؟؟

درسته , هر کجا که پاسخی برایش ندارید N/A بگذارید و جایی رو خالی باقی نذارید
مثلا middle name که برای ایرانیا N/A باید قرار بدید

سلام دوست عزیز اصلا جای گزینه ای middle name نداره فقط در فرم 122 قسمت اول شماره یک - نام و نام خانوادگی می خواد مثلا اگر کسی middle name نداره بعذ از نام و نام خانوادگی باید N/A بنویسد لطفا بر اساس فرم 122 یک مثال بزنید متشکرم در ضمن من میخوام کشور دبی رو برای مصاحبه انتخاب کنم باید بنویسم Dubai
تشکر کنندگان:
(2013-08-25 ساعت 23:06)nokia73amin نوشته:  
مثلا ایم میانی

سلام دوست عزیز اصلا جای گزینه ای middle name نداره فقط در فرم 122 قسمت اول شماره یک - نام و نام خانوادگی می خواد مثلا اگر کسی middle name نداره بعذ از نام و نام خانوادگی باید N/A بنویسد لطفا بر اساس فرم 122 یک مثال بزنید متشکرم در ضمن من میخوام کشور دبی رو برای مصاحبه انتخاب کنم باید بنویسم Dubai

اگر در پرانتز جلوی name رو دقت کنید نوشته last/first/ml که ml همون middle name هست.
شما فامیل/اسم و بعدشN/A بنویسید.
تشکر کنندگان:
(2013-08-25 ساعت 23:18)aghaghia نوشته:  
مثلا ایم میانی

اگر در پرانتز جلوی name رو دقت کنید نوشته last/first/ml که ml همون middle name هست.

کدومش درسته اصلا درست نوشتم :
MOHABTI,AMIN,N/A یا MOHABTI/AMIN/N/A
تشکر کنندگان:
(2013-08-25 ساعت 23:40)nokia73amin نوشته:  
(2013-08-25 ساعت 23:18)aghaghia نوشته:  
مثلا ایم میانی

کدومش درسته اصلا درست نوشتم :
MOHABTI,AMIN,N/A یا MOHABTI/AMIN/N/A

دوست عزیز.. اسم و فامیلیتو طبق پاسپورتت پر کن.. اینجا که الان نوشتی مشخصه که غلط نوشتی!!!! محبتی رو اشتباه نوشتی.. لطفا دقت کن.. کاغذ که روبروتونه.. از چپ به راست اول فامیل.. بعد اسم.. بعد N/A تو پرانتز که کاملا واضح نوشته شده: (N/A نام نام خانوادگی) = (Last First ML).... در ضمن نیازی به علایم جدا کننده نیست.. چون از سه قسمت تشکیل شده و تو هر کدوم کلیک کنید می تونید یک قسمت رو توش بنویسید.. کلیک اول (سمت چپ).. کلیک دوم (وسط).. کلیک سوم (سمت راست) ..... Mohabbati Amin N/A

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان