کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
رفت و آمد به آمریکا
(2014-09-11 ساعت 14:52)pouya.m.t نوشته:  سلام دوستان دارای گرین کارت
یک سوال همیشگی: آیا میتونم با در دست داشتن گرین کارت بیشتر از ۶ ماه خارج از آمری کا باشم ؟
جواب اداره امور گمرکی و مرزی آمریکا '' آری'' می باشد. تا یکسال به شرطی که قصد زندگی در آمری کا داشته باشید نه جای دیگر
لینک استناد : :https://help.cbp.gov/app/answers/detail/a_id/820/kw/staying%20outside%20US%20more%20than%206%20months
حالا کسی نظر مستند متفاوتی داره بده ?

درسته، اگه موقع ورود مدارکی داشته باشید که نشون بده کماکان در آمریکا زندگی میکنید بهتون سخت نمیگیرند، مثل بیمه ماشین و منزل و قبضهایی که همه نشون از این میده که در مدت عدم حضورتون کماکان پرداخت شده و حساب بانکی که کماکان باز هست و توش پول هست.
ولی اگه اشتباه نکنم و درست یادم باشه (دوستان نظر بدن لطفا)، اگه غیبتتون در آمریکا بیش از شش ماه باشه، مدت زمان لازم برای انتظار سیتیزنی تون ریست میشه که خسارت بزرگی هست!
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، pouya.m.t ، Sam2014 ، پروانه
ببخشید yami جان
یه سوال دارم ... این شرایطی که گفتید مثل بیمه ماشین و منزل و قبض ها و..... اگر همه اینا رو همسر من داشته باشه .... آیا شامل حال من میشه ؟؟ یعنی به من هم مربوط میشه ؟؟ منظورم اینه تو رفت و آمد من تاثیر مثبت میذاره یا خودش؟ آخه من دنبال کار ثابت تو امریکا نیستم ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
ﻫﻤﺴﺮ ﺭﻭ ﻧﻤﻴﺪﻭﻧﻢ. ﺑﺎ ﻭﻛﻴﻞ ﺧﺒﺮﻩ ﺻﺤﺒﺖ ﻛﻨﻴﺪ ﺑﻌﺪا ﻣﻜﺎﻓﺎﺕ ﻧﺸﻪ.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، پدی
این مدتهایی که راهنمایی فرمودید شامل کل افراد خانواده است یا کسی که گرین کارت اصلی بنامش هست.
مثلا اگه من برنده اصلی لاتاری باشم و گرین کارت داشته باشم
شوهرم بخاطر بازنشستگیش مجبور بشه در ایران بمونه ...چطور میشه
با این فرض که 5 سال از بازنشستگیش مونده ...
خداوندا دستهايم خالي است ودلم غرق در آرزوها ,يا به قدرت بيكرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را ازآرزوهاي دست نيافتني خالي كن .
[font=Impact]كوروش بزرگ[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: alitab
(2014-10-20 ساعت 13:31)parisrose22 نوشته:  این مدتهایی که راهنمایی فرمودید شامل کل افراد خانواده است یا کسی که گرین کارت اصلی بنامش هست.
مثلا اگه من برنده اصلی لاتاری باشم و گرین کارت داشته باشم
شوهرم بخاطر بازنشستگیش مجبور بشه در ایران بمونه ...چطور میشه
با این فرض که 5 سال از بازنشستگیش مونده ...
آیا مشکلی برای بقیه افراد ایجاد میشه
گرین کارت همه باطل میشه؟ یا فقط شوهرم
خداوندا دستهايم خالي است ودلم غرق در آرزوها ,يا به قدرت بيكرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را ازآرزوهاي دست نيافتني خالي كن .
[font=Impact]كوروش بزرگ[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: alitab ، پدی
گرین کارت هر فرد و اینکه کی حائز شرایط سیتیزنی هست و یا اینکه بخاطر بیش از اندازه خارج از آمریکا بودن باطل میشه یا نمیشه .... همه اینا فرد به فرد هست و به بقیه افراد خانواده ارتباطی نداره.

البته اینم بگم تا جایی که میدونم گرین کارت شوهرتونم اگه قبل از انقضای تاریخ روی کارت به آمریکا برگرده، گرین کارتش رو میگیرن و بهش یک ویزای کوتاه مدت میدن که بره دادگاه مهاجرت و اینکه ببینه قبول میکنن دوباره بهش گرین کارت بدن از اول یا میگن باید از آمریکا بری.

یعنی عملا برای یک بار راه برگشت براشون به آمریکا قبل تاریخ انقضای کارت هست ولی اینکه اجازه بدن بمونه یا نه بسته به نتیجه دادگاه مهاجرت هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Danoosh ، ofrfar ، پدی ، شوشینا
سلام. کسی اطلاعی داره اگه بعد از 2 سال برگردیم (دفعه قبل هم تذکر داده باشن) افیسر خودش هم دلایل رو گوش میده و ممکنه که قبول کنه و یا در هر صورت به دادگاه ارجاع میده؟
معمولا ویزای موقت که به جای گرین کارت میدن برای چه مدتیه؟
هزینه وکیل برای این جور موارد چقدره معمولا؟
ممنون
شماره کیس:AS00030XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:جولای 2011
تاریخ مصاحبه: 7 جولای 2011
تاریخ دریافت کلیرنس: 8 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: 9 سپتامبر 2011
الهی رضا برضاک و رضا بقضائک و تسلیما لامرک لا معبود سواک فاغث یا غیاث المستغیثین
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من يه سوالي داشتم ، بعلت بارداري نمي تونم سر موعد ٦ ماه به امريكا سفر كنم و حدود ١٠ ماه رو خارج از خاك امريكا خواهم بود، اين يعني سابقه ي ١،٥ ساله ي من براي سيتيزن شيپي ريست ميشه؟؟ حتي با داشتن دستور پزشك براي منع سفر؟؟ ممنون ميشم جواب بدين خيلي برام مهمه..
looking forward to move US
wife and mommy
traveled to florida/ california and texas Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-18 ساعت 23:28)sharifian نوشته:  دوستان من يه سوالي داشتم ، بعلت بارداري نمي تونم سر موعد ٦ ماه به امريكا سفر كنم و حدود ١٠ ماه رو خارج از خاك امريكا خواهم بود، اين يعني سابقه ي ١،٥ ساله ي من براي سيتيزن شيپي ريست ميشه؟؟ حتي با داشتن دستور پزشك براي منع سفر؟؟ ممنون ميشم جواب بدين خيلي برام مهمه..
خیلی مبارکه، به سلامتی انشا...،
متاسفانه اون یک و نیم سال میپره هیچ امیدی به گواهی و این حرفها نیست،
ضمن اینکه برای بردن نی نی همراهتون به آمریکا داستان طولانیه،*
من چون این کار را تجربه کردم خدمتتون عرض میکنم.
ما با همسرم که حدود هشت ماهش بود پرواز کردیم و رفتیم
تا روز رفتن هم هزار بار تصمیم مون عوض شد که بریم یا نه، تقرییا روانی شدیم تا رفتیم.
خدا را شکر به خیر هم گذشت و الان خوشحالیم، ولی هر کسی شرایط خودش را داره و محدودیتهای خودش را، در درجه اول سلامتی مهمه، ویزا و‌گرین و همه اینها وقتی خوبه که دلتون خوش وتنتون سالم باشه، با دکتر مشورت کنید یا حتی چند تا دکتر و بر اون اساس تصمیم بگیرید. انشا.... که خیره
در مورد اون جمله ای هم که ستاره زدم، طبق سایت سفارت بچه یک مقیم‌آمریکا که در خارج از اونجا بدنیا بیاد اتومات مقیمه، و من هم میخاستم از همین استفاده کنم و بچه که بدنیا اومد یریم، ولی با ایرلاینها که مشورت کردم گفتند ما این چیزا حالیمون نیست، باید برید برای بی بی ویزا بگیرید. نمی دونم واقعیت چیه و شاید کسی از دوستان این مشکل را حل کرده، ولی من دیگه دنبالش نکردم.
امیدوارم قصه به خوبی و خوشی براتون ختم به خیر بشه.
2012, Bay Area, CA
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat ، nora ، Danoosh
دوستان در تاپیک نحوه گرفتن پاس سفید چندتا پست در موضوع همین دنیا اومدن فرزند در ایران که تکلیفش چی میشه گذاشتن! راه حل کار رو هم رفتن به دفتر حفاظت منافع آمریکا در ایران و گرفتن یک کاغذی که حکم ویزا رو داره عنوان کردن. ولی اینکه کسی تا آخر این مراحل رو رفته و اینکه چه حواشی میتونه داشته باشه هیچ صحبتی نشده! ای کاش یه تاپیکی در این زمینه باز میشد و مطالب جسته گریخته ایی که در تاپیک های دیگه تحت همین عنوان مطرح شده یکجا جمع آوری میشد که دوستان هم راحت تر راهنمایی بشن و هم دوستان دیگه هم تشوق بشن که تجربه خودشون رو عنوان کنند.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
یه سوال دارم ما برنده لاتاری هستیم ، دفعه اولی که رفتیم امریکا برای پاس سفید اقدام کردیم و خدا رو شکر گرفتیم
حالا میخواهیم یکبار دیگر پاس سفید بگیریم ، یعنی برای بار دوم
حالا اگر 2 ماه زودتر از تاریخی که پاس سفید ما تمام بشه اقدام کنیم قبول میکنند یا خیر؟
ممنون میشم کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من ماه اپریل 2015 بار اول برای فعال سازی گرین کارتم یه سفر رفتم و برگشتم ولی الان به دلیل درس و دانشگاه نمیتونم زودتر از 6 ماه برگردم و قصد دارم ماه فوریه که درسم تموم میشه برم یعنی میشه بعد از 10 11 ماه حالا میخوام ببینم مشکلی پیش میاد بار اول کارتمو باطل میکنن؟
شماره کیس: 2015AS38XX/کنسولگری: Ankara/تعداد افراد کیس :1/
ارسال فرمهای سری اول:31 May/کارنت شدن: 12 December/مصاحبه:11 February/دریافت ویزا: 16 February/ورود به آمریکا: March 17 Maryland /دریافت گرین کارت: 25 April
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-22 ساعت 21:11)manah نوشته:  سلام دوستان
من ماه اپریل ۲۰۱۵ بار اول برای فعال سازی گرین کارتم یه سفر رفتم و برگشتم ولی الان به دلیل درس و دانشگاه نمیتونم زودتر از ۶ ماه برگردم و قصد دارم ماه فوریه که درسم تموم میشه برم یعنی میشه بعد از ۱۰ 11 ماه حالا میخوام ببینم مشکلی پیش میاد بار اول کارتمو باطل میکنن؟

خب عزیز همون دفعه که رفته بودین پاس سفید میگرفتین خب
کیس نامبر: 2800 مصاحبه:2 آپریل، ایروان . تعداد:2 نفر. آپدیتها: 6،7،8،16 آپریل ، 2 جون(هردو) ، 4جون (اصلی) ، 15 جولای شبانه(نفر دوم) 24 جولای شبانه(هر دو) کلیر: 27 جولای گرفتن ویزا:31 جولای مقصد: آتلانتا
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
(2015-09-24 ساعت 23:18)mehdiyk نوشته:  
(2015-09-22 ساعت 21:11)manah نوشته:  سلام دوستان
من ماه اپریل ۲۰۱۵ بار اول برای فعال سازی گرین کارتم یه سفر رفتم و برگشتم ولی الان به دلیل درس و دانشگاه نمیتونم زودتر از ۶ ماه برگردم و قصد دارم ماه فوریه که درسم تموم میشه برم یعنی میشه بعد از ۱۰ 11 ماه حالا میخوام ببینم مشکلی پیش میاد بار اول کارتمو باطل میکنن؟

خب عزیز همون دفعه که رفته بودین پاس سفید میگرفتین خب
خوب مطمئنا نتونستم دیگه اگه میگرفتم که مشکلی نبود!
شماره کیس: 2015AS38XX/کنسولگری: Ankara/تعداد افراد کیس :1/
ارسال فرمهای سری اول:31 May/کارنت شدن: 12 December/مصاحبه:11 February/دریافت ویزا: 16 February/ورود به آمریکا: March 17 Maryland /دریافت گرین کارت: 25 April
پاسخ
تشکر کنندگان:
آیا کسی هست که تو رفت و آمد به آمریکا پول نقد بالای ۱۰.۰۰۰ دلار اورده باشه و به گمرک امریکا دکلر کرده باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohareri

کاربران در حال بازدید این موضوع: