کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
دوستان سلام

شهر فونیکس تاپیک مربوط به خودشو تو این فروم نداره؟

اگه داره لطفا لینکشو اینجا بذارید.

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، HAZARA
به نظر من بهترین جا برای تازه وارد ها شهرهایی مثل دالاس و لس آنجلس هست که ایرانی هم زیاده
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedhamed ، ASALI ، Tomas ، peyman1355 ، m9780 ، ostokhan ، HAZARA ، Hedieh20 ، only_flight
تقریبا همه جای فروم رو گشتم ولی جایی رو پیدا نکردم که اطلاعاتی راجع به دیترویت و میشیگان نوشته شده باشه .

من تا چند ماه دیگه دارم به دترویت میرم . میخوام تجربه زندگی در اونجارو از کسی که اونجا زندگی میکنه بشنوم . کسی هست که حداقل تو ایالت میشیگان زندگی کنه ؟
پاسخ
سلام کسی در مورد بالتیمور چیزی میدونه لطفا بنویسه.تو مریلند .درمورد کار و تحصیل و هزینه زندگی؟
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
(2008-10-07 ساعت 12:22)وزباد نوشته:  سلام
من از همه هموطنان عزیزم تقاضای راهنمایی دارم.در لاتاری برنده شدم مهندس برق هستم 30 سال پیش در آمریکا درس خوندم و مشگل زبان ندارم ولی 57 سال سن دارم
مهم نیست که چه کاری بکنم اما باید هزینه 3 نفر را در بیاورم پول زیادی ندارم. شاید 25000 دلار بتونم جور کنم.
پسرم 19 ساله هست و میتونه کار کنه زبانش هم خوبه ولی خانمم زیاد نمیتونه در ابنمورد کمکم کنه زبان هم نمیدونه.
دلشوره عجیبی دارم بخاطر اینده پسرم مهاجرت میکنم وخیلی نگرانم .
ایا میشود کمی مرا راهنمایی کنید ودر ضمن هیچکس را در آمریکا ندارم .و
اگر بخوام برم لوس انجلس کدوم نواحیش بهتره یعنی مسکن ارزونتره وامنتره.
اصلا برای شروع زندگی از کجا باید شروع کرد؟
ممنون میشوم جواب بدهید
سلام دوستان خوبم من و همسرم تو هیوستون زندگی‌ می‌کنیم و بهترین جا برای شروع هست اگر سوال دارید و میخواید راهنمایی‌ بگیرید به من پیغام شخصی‌ بدین تا شماره تلفن بدم بهم زنگ بزنین

سلام دوستان خوبم من و همسرم تو هیوستون زندگی‌ می‌کنیم و بهترین جا برای شروع هست اگر سوال دارید و میخواید راهنمایی‌ بگیرید به من پیغام شخصی‌ بدین تا شماره تلفن بدم بهم زنگ بزنین
پاسخ
سلام
من میخوام شهر شارلون در کارولینای شمالی رو انتخاب کنم اگه از دویتان کسی اطلاعاتی در مورد این داره یا ساکن این شهر است لطفا راهنمایی کنه این شهر مناسب زندگی ما ایرونیا هست من متاهلم و فرزند دارم ..
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، Tomas
سلام دوستان
ما ویزاهامون رو گرفتیم و الان دربدر داریم تحقیق میکنیم کدوم ایالت و شهر رو انتخاب کنیم ما کسی رو نداریم اونجا اما چند تا از دوستان دور داریم در ایلینویز البته به هیچ وجه روشون حساب نمی شه کرد انتظاری هم نداریم از کسی
از دوستان چند تا سوال داشتم
1- آیا این درسته که برای کودکان اداره مهاجرت خقوقی میده ؟نمی دونم چقدر صحت داره
2- کدوم ایالت برای کارهایی که در زمینه چاپ و چاپخونه مناسبه ؟
کسی هست از ایالت ایینویز اطلاعاتی داشته باشه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، Tomas ، 3pideh ، Nasimmmm ، maryam_a
در مورد انتخاب شهر خیلی تحقیق کردم ولی نتونستم شهر مناسب خودم رو پیدا کنم.دوستان لطفا راهنمایی کنند.شهری که مورد نظر بنده هست ویژگی های زیر رو باید داشته.
1.آب و هوای گرم و خشک رو میپسندم و از بارون و هوای ابری بیزارم
2.جمعیت مکزیکی کمی داشته باشه.
3.از نظر اقتصادی در ایالت بدی نباشه
4.امنیت و هزینه ها مناسب باشه
باتشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، m9780 ، HAZARA ، Tomas
(2012-11-18 ساعت 15:11)arefsteps نوشته:  به نظر من بهترین جا برای تازه وارد ها شهرهایی مثل دالاس و لس آنجلس هست که ایرانی هم زیاده

خیلی ها معتقد هستند ایرانی های تازه وارد در ایالاتی که توش ایرانی کمه شانس بیشتری دارن و موفق تر خواهند بود،
از دلایلش میشه اینها رو نام برد:
1-زبان انگلیسیتون 100% بهتر خواهد شد!
2-با فرهنگشون بیشتر اشنا خواهید شد
3- روی پای خودتون می ایستید و خود اتکا میشوید
4- بعضی عادات ایرانی رو ترک میکنید
و دوستان Native پیدا میکنید و زود باهاشون قاطی میشید و الی آخر
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
(2012-12-29 ساعت 21:36)masih sh نوشته:  در مورد انتخاب شهر خیلی تحقیق کردم ولی نتونستم شهر مناسب خودم رو پیدا کنم.دوستان لطفا راهنمایی کنند.شهری که مورد نظر بنده هست ویژگی های زیر رو باید داشته.
1.آب و هوای گرم و خشک رو میپسندم و از بارون و هوای ابری بیزارم
2.جمعیت مکزیکی کمی داشته باشه.
3.از نظر اقتصادی در ایالت بدی نباشه
4.امنیت و هزینه ها مناسب باشه
باتشکر
دوست عزیزطبق تحربه تمام شهر های آمریکا گوشه ایی از مواردی که شما مد نظرتون هست را پوشش می دهند .
1- تگزاس حدود 6 تا 7 ماه(بسته به شهرانتخابی) گرمه اما مرطوبه بارون هم داره, در صد آفتابش بیشتر از ابره در مقابل ایالت های شمالی فقط 3 ماه از سال هوا خوبه بقیه اش سرما , بارندگی برف, طوفان ,مثلا در زمستان به 30 درجه زیر صفر هم میرسه ...
2- تگزاس جمعیت مکزیکی زیاد داره اما کالیفرنیا به نسبت اینجا نداره اما برای شروع زندگی سخته و گرونه از جمله در تگزاس مواد غذایی تکس نداره چون دارای نفت هست به دولت فدرال تکس نمیده تنها ایالتیه که پرچمش هم سطح با پرچم آمریکا قرار می گیره( در بیقه ایالتها همیشه پرچم ایالت یایین تر از پرچم آمریکا قرار می گیره), هزینه اجاره خانه بسیار پایینه اما هیچ جای دنیا آب و هوای کالیفرنیا بویژه لس آنجلس را نداره , ایالتهای شمالی جمعیت اسپنیش نسبتا بیشتره
3- اقتصاد آمریکا کلا رو به رشده مخصوصا اینکه بعد از انتخابات اخیر پروژه های کلانی را دولت برای اجرا دستور داده است. اما همیشه داشتن نفت و گاز یه سرمایه محسوب میشه که اقتصاد را بیشتر رونق میده و این مهم در تگزاس به وفور یافت میشود .
4- امنیت که قصه پر غصه و مهمی هم هست در آمارسایتها نتایج به تفکیک ایالتها گویا ترند .

شروع زندگی در هوای نه چندان دوست داشتنی با هزینه پایین به مراتب راحت تر و قابل تحمل تر است زیرا استرس و فشار های گوناگونی در اثنای مهاجرت بر آدمی وارد می شود که اگر هزینه ها هم سرسام آور شود غیر قابل تحمل است پس واقع بینانه تر تصمیم بگیرید همه دوست دارند به بهترین جای آمریکا مهاجرت کنند ....
موفق باشید.
پاسخ
(2012-12-29 ساعت 21:29)sh_60 نوشته:  سلام دوستان
ما ویزاهامون رو گرفتیم و الان دربدر داریم تحقیق میکنیم کدوم ایالت و شهر رو انتخاب کنیم ما کسی رو نداریم اونجا اما چند تا از دوستان دور داریم در ایلینویز البته به هیچ وجه روشون حساب نمی شه کرد انتظاری هم نداریم از کسی
دوست عزیز برای شروع تگزاس بهترین گزینه هست چون هم هزینه‌ها پایین هست نسبت به ایالتهای دیگه و هم موقعییت شغلی‌ خوبه ولی‌ از اول ورود نمیتونین برین سر حرفه خودتون اگر تصمیم گرفتین بیاین اینجا به من پیام شخصی‌ بزنین
پاسخ
تشکر کنندگان: sh_60 ، masih sh ، HAZARA ، Tomas ، مانترا ، 3pideh ، hamedhamed ، امین 13 ، آنارچ
(2012-12-30 ساعت 04:31)sinsina نوشته:  
(2012-12-29 ساعت 21:29)sh_60 نوشته:  سلام دوستان
دوست عزیز برای شروع تگزاس بهترین گزینه هست چون هم هزینه‌ها پایین هست نسبت به ایالتهای دیگه و هم موقعییت شغلی‌ خوبه ولی‌ از اول ورود نمیتونین برین سر حرفه خودتون اگر تصمیم گرفتین بیاین اینجا به من پیام شخصی‌ بزنین

تگزاس از نظر ارزانی و برای ابتدای شروع خیلی خوبه
اما این رو هم در نظر بگیرید همون طور که در شهری مثل لس انجلس یا نمیدونم سنفرنسیسکو، نیویورک، واشنگتن و ... اجناس و هزینه زندگی بالا هست حقوق و مزایا هم بالا هست!!!
و مورد مهم دیگه اینکه: معمولا افراد در همون شهری که از ابتدا ساکن میشن خواهد ماند چون شغلی پیدا کرده اند و زندگیشون رو در اونجا آغاز کرده اند پس این رو در نظر بگیرید احتمال اینکه شما برای همیشه در ایالت ابتداییتون حضور داشته باشید خیلی زیاده
پس:
به فکر این نباشید که مثلا من از هوای گرم بیزارم اما دالاس گرمه و مهم نیست یکسال تحملش میکنیم و بعد میریم جای دیگه!!! چون چند سال اول جابه جا شدن از ایالت و شهری به شهر دیگه خیلی کمه
حساب شده قدم بردارید(اینو من نگفتم ایران خودرو گفت Big Grin )
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
با سلام به دوستان عزیز
صد شهر برتر آمریکا بر اساس بازه جمعیتی اعلام شد
http://www.areavibes.com/best-places/america/
سایت areavibes قبلا توسط دوستان معرفی شده بود ولی نمایش بهترین شهر ها خدمت جدیدی از این سایته
پاسخ
سلام دوستان عزیزم
راستش من برای شروع می خواستم در مورد چند تا ایالت تا مصاحبه تحقیق کنم یکی مناسب پیدا کنم. که وقت مصاحبه بتونم درمورد ایالت انتخابی اولیم صحبت کنم.
ایالت کالیفرنیا دو تا دوست یا احتمالا سه تا دوست دارم البته شهرهاشون متفاوته هر کدوم.
اما شرایطم.
مدیریت مالی خوندم و دوس دارم در زمینه بورس فعالیت کنم حالا یک سری ازمون باید برم و برم برای دانشگاه (ارشد بخونم مجدد شاید) طبعا اول توقع ندارم کار مرتبط با رشته داشته باشم اما خوب در ایالت خاص باشه ادم حداقل دستش بیاد برای پیشرفتش باید چی کار کنه بهتره
دوم دستی در برنامه نویسی دارم این هم یکی از مواردی است که شاید بتونم براش کار پیدا کنم این مورد کالیفرنیا شنیدم خیلی خوبه.
حالا پیشنهاد شما چیست؟
کالیفرنیا بورس منطقه ای نداره؟ کسی اطلاعاتی از این جهت نداره ؟ شهرهای دیگه ای یا ایالت های دیگه می تونید پیشنهاد بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همیشه راه های زیادی برای رسیدن به یک هدف واحد وجود دارد.
من و مهاجرت
فعلا زندگی قشنگم رو بین بین خاورمیانه - اروپا و امریکا سپری می کنم. با تشکر از مهمان نوازی مردم امریکا - مردم پرتغال - مردم ایران و مردم ترکیه.
پاسخ
تشکر کنندگان: rezagh ، masih sh ، IN.USA@2013 ، pr.kia ، مانترا ، Tomas ، asal1907 ، hamedhamed ، ani_sheiton ، maryam_a
(2013-01-21 ساعت 00:10)sadeghi897 نوشته:  سلام دوستان عزیزم
راستش من برای شروع می خواستم در مورد چند تا ایالت تا مصاحبه تحقیق کنم یکی مناسب پیدا کنم. که وقت مصاحبه بتونم درمورد ایالت انتخابی اولیم صحبت کنم.
ایالت کالیفرنیا دو تا دوست یا احتمالا سه تا دوست دارم البته شهرهاشون متفاوته هر کدوم.
اما شرایطم.
مدیریت مالی خوندم و دوس دارم در زمینه بورس فعالیت کنم حالا یک سری ازمون باید برم و برم برای دانشگاه (ارشد بخونم مجدد شاید) طبعا اول توقع ندارم کار مرتبط با رشته داشته باشم اما خوب در ایالت خاص باشه ادم حداقل دستش بیاد برای پیشرفتش باید چی کار کنه بهتره
دوم دستی در برنامه نویسی دارم این هم یکی از مواردی است که شاید بتونم براش کار پیدا کنم این مورد کالیفرنیا شنیدم خیلی خوبه.
حالا پیشنهاد شما چیست؟
کالیفرنیا بورس منطقه ای نداره؟ کسی اطلاعاتی از این جهت نداره ؟ شهرهای دیگه ای یا ایالت های دیگه می تونید پیشنهاد بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نیویورک
پاسخ
تشکر کنندگان: maryam_a

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان