کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
[quote='nicole.gemini' pid='63347' dateline='1279317712']
[quote='maryam5' pid='23622' dateline='1256197814']

[font=Tahoma]بجای اجاره خانه اگر یک زوج هستید، یک استودیو اجاره کنید. اگر شد 6 ماهه قرار داد ببندید......... وقتی بگویید همان روز قرارداد اسباب کشی یا همان چمدان کشی میکنید، بهتون یک تخفیف حسابی میدهند. بعنی همان move in special
[/font]
quote]
سلام دوستان جمله بالا از یه پست سال 2010 هست و قدیمیه و لی اگه کسی میتونه در موردش بیشتر توضیح بده ممنون میشم.
کیس نامبر 2013AS65XX ،مصاحبه: آنکارا هفته دوم می ،وضعیت:صورتی(آخه اين صورتيه؟! براي ما كه به سياهي ميزنه) - جامونده از قطار 2013.امیدوار؟نخندون بابا!
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، آنی ، b_argi ، آنارچ

(2013-05-25 ساعت 13:26)tabim4 نوشته:  
(2013-05-24 ساعت 19:18)آنی نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 07:22)Hossein81 نوشته:  سلام به دوستان..یه چند تا پست اخیر دیدم که بچه ها در جاهای مختلف بحث آمدن به لس انجلس رو مطرح کردند، چه از لحاظ گرون بودن اینجا و چه از لحاظ فرهنگی و ارتباط برقرار کردن با ایرانیهای مقیم.
با احترام به پستهای ارزشمند دوستان قدیمیتر باید بگم که ایالت کالیفرنیا و مخصوصا LA شهر بسیار گران و پر هزینه ای هست که البته چون هرچیزی اینجا حتما دلایل منطقی پشتش هست بدونید حتما این گرونیها دلیل دارد..از دلایلی که میشه نام برد: ....................................................................

Sad سلام و ممنون از اینکه اطلاعات خوبی مینویسید ولی من واقعن هر چی بیشتر تحقیق میکنم بیشتر گیج میشمSad واقعن دارم خل میشم.
شدیدن دنبال جایی میگردم که این سه موردو در یک شماره قرار بدم چون ..................................................................................
دوست گرامی این استرس شما کاملاً طبیعی است زیرا این یک انتخاب حساس ومهم تو زندگی بشمار میاد بنده هنوز عازم نشدم و لی حاصل تجربیات و مطالعات یکساله ام را در مورد انتخاب محل زندگی خلاصه عرض میکنم:
گزینه پیشنهادی برای شرایط خاص شما- اگر در مورد تربیت فرزندانتان و قید و بند های کانون خانوادگی به آن شکل که در کشورمان به آن خو گرفته ایم حساس می باشید تجربیات و نقل قولهای دوستان حاکی از آن است ایالت یوتا شهر سالت لیک سیتی و شهرهای جنوبی آن شامل سندی - پراوو - اورم از هر لحاظ محیط امن و مناسب برای تربیت فرزندان می باشد.و ضمناً محیط تمیز و با صفایی دارند.
گزینه ایده آل اول برای همه - اگر میتونید خوب هزینه کنید و امکانات مالی متوسط به بالا دارید در درجه اول شهر ایرواین در حومه لس آنجلس و در درجه دوم شهر آرلینگتون در حومه واشنگتن دی سی به گفته اکثر دوستان و گزارشها و منابع اینترنتی یک انتخاب عالی است و ایرانیان زیادی اونجا زندگی می کنند.با اینحال هزینه زندگی در این دو شهر بالاست بایستی از دوستان مقیم و یا سایر منابع تحقیق کنید.
گزینه ایده آل دوم برای همه- ایالت تگزاس بعد از کالیفرنیا بیشترین جمعیت مهاجر ایرانی را در خود جای داده است اگه بتونید حول و حوش دالاس یه کاری پیدا کنید زندگی در شهرهای شمال دالاس کانتی (کلان شهر دالاس) مثلاً پلانو توصیه میشه و فکر نکنم کسی از این انتخاب پشیمون بشه. ولی جنوب تگزاس شهر هیوستون به دلیل هوای طاقت فرسای داغ شرجی در تابستان و جمعیت مهاجر غیر قانونی خواه نا خواه و دیر یا زود به احتمال زیاد ممکنه آدم از انتخابش پشیمون بشه.
گزینه های خوب و مناسب دیگر:
- اگر هوای ابری و اکثراً بارانی شمال آمریکا با روحیاتتان سازگاری دارد شهر سیاتل در درجه اول و پورتلند در درجه دوم انتخاب مناسبی می باشد.
-اگر هوای سرد و احتمالاً برف و یخبندان سنگین را در فصل زمستان میتونید تحمل کنید شهر شیکاگو که مناطق امن قطعاً توش پیدا میشه یک انتخاب مناسب می باشد.
- شهرهای متوسط رالی و چارلوتته در کارولینای شمالی در سالهای اخیر جزو بهترین شهرهای متوسط برای زندگی در آن کشور شناخته شده اند و به داشتن انسانهای مهربان و خودمونی معروف می باشند. البته هوای جنگلی و مرطوب دارند.
دوست عزیزم بسیار سپاسگذارم از اینکه جوابمو دادی و یکم ذهن پراکنده ی منو سازماندهی کردی....امیدوارم به همین زودیا خودتم راهی بشیSmile
حالا من یه سوال دارم...توی این آپشنهایی که نام بردی من در مورد هیچ کدوم اطلاعاتی ندارم فقط پورتلندو میشناسمو دارم روش تحقیق میکنم...به طور خاص:نظرتون در مورد پورتلند چیه؟شغلی،درسی، و....
بازهم ممنونم

[/quote]
با عرض پوزش این سوال شما تخصصییه لطفاً تاپیکهارو زیرو رو کنید با سرچ کرن روی عنوان « پورتلند » در تاپیک اولین سفر و فعال سازی گرین کارت و همچنین تاپیک اختصاصی پورتلند ؛ دوستانی را که اخیراً به پورتلند رفته اند پیدا کرده و با پیغام خصوصی یا ایمیل با آنها ارتباط برقرار کنید مطمئن هستم اطلاعات خیلی مفید و بدرد خور در اختیار شما قرار خواهند داد.
پاسخ
(2013-05-25 ساعت 19:55)r91 نوشته:  [quote='nicole.gemini' pid='63347' dateline='1279317712']

[font=Tahoma]بجای اجاره خانه اگر یک زوج هستید، یک استودیو اجاره کنید. اگر شد 6 ماهه قرار داد ببندید......... وقتی بگویید همان روز قرارداد اسباب کشی یا همان چمدان کشی میکنید، بهتون یک تخفیف حسابی میدهند. بعنی همان move in special
[/font]
quote]
سلام دوستان جمله بالا از یه پست سال 2010 هست و قدیمیه و لی اگه کسی میتونه در موردش بیشتر توضیح بده ممنون میشم.
در اکثر محله های امریکا قرارداد اجاره خانه به خصوص در مجتمعها یکساله است ولی بعضی از خانه ها به صورت شش ماهه هم قراداد میبندند ، در بعضی فصلها که مشتری کمتر است و در مجتمعهایی که خانه خالی زیاد دارند برای جذب مشتری ممکنست special offer داشته باشند مثلا به ازای قرارداد یکساله اجاره یک ماه یا دو هفته را به شما تخفیف دهند ، هر جایی که برای اجاره خانه میروید میتوانید ازشان بپرسید که اسپشال افر دارند و اگر دارند شرایطش چیست ولی من جایی ندیده ام صرف اینکه شما همانروز اسباب کشی کنید مزایای خاصی برای کسی قایل باشند اتفاقا اکثر مجتمعها همانروز خانه را تحویل شما نمیدهند و برای تمیزکاری و آماده کردن خانه احتیاج به زمان دارند .
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، usa lover ، tabim4 ، Saeedv13 ، roeentan ، hitab ، پدی ، amir82 ، r91 ، el333 ، فرامرز مسیبیان ، آنی ، b_argi ، kasrafo ، Aries_son ، آنارچ
(2013-05-25 ساعت 23:41)rasarasa نوشته:  
(2013-05-25 ساعت 19:55)r91 نوشته:  [quote='nicole.gemini' pid='63347' dateline='1279317712']

[/font]
quote]
در اکثر محله های آمریکا قرارداد اجاره خانه به خصوص در مجتمعها یکساله است ولی بعضی از خانه ها به صورت شش ماهه هم قراداد میبندند ، در بعضی فصلها که مشتری کمتر است و در مجتمعهایی که خانه خالی زیاد دارند برای جذب مشتری ممکنست special offer داشته باشند مثلا به ازای قرارداد یکساله اجاره یک ماه یا دو هفته را به شما تخفیف دهند ، هر جایی که برای اجاره خانه میروید میتوانید ازشان بپرسید که اسپشال افر دارند و اگر دارند شرایطش چیست ولی من جایی ندیده ام صرف اینکه شما همانروز اسباب کشی کنید مزایای خاصی برای کسی قایل باشند اتفاقا اکثر مجتمعها همانروز خانه را تحویل شما نمیدهند و برای تمیزکاری و آماده کردن خانه احتیاج به زمان دارند .

ممنونم این فصلهای کم مشتری تو آمریکا هم همون پاییز و زمستان هستش؟
کیس نامبر 2013AS65XX ،مصاحبه: آنکارا هفته دوم می ،وضعیت:صورتی(آخه اين صورتيه؟! براي ما كه به سياهي ميزنه) - جامونده از قطار 2013.امیدوار؟نخندون بابا!
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیزی که قصد مهاجرت به ایالات متحده رو دارید و به شدت سر در گم هستید ... شرایط سخت و پر استرس شما رو کاملن درک میکنم چون خودم هم این دوران بلاتکلیفی رو گذروندم، امروز که این مطلب رو برای شما مینویسم دو سال هست که در آمریکا زندگی میکنم و در آغاز وارد شهر استین تگزاس شدم و البته امروز در لاس وگاس زندگی میکنم ... بیش از چهل و چهار ایالت آمریکا رو شهر به شهر به اقتضای شغلی گشتم و کم و بیش آشنایی با اب و هوا و شرایط زندگی در نقاط مختلف آمریکا پیدا کردم . تقریبن در هر ایالتی یک یا چند دوست ایرانی دارم و جویای احوالشون هستم. نمیدونم این فلسفه ی زندگی آسان در تگزاس از کجا پیدا شده ولی این رو خیلی خوب میدونم که ما ایرانی ها در آمریکا با وجود تمام آدمهایی که اطرافمون رو گرفتن، بسیار تنها هستیم ... زندگی در آمریکا عمومن بر خلاف انچه که تصور میکردیم سخت و خسته کننده هست. میدونم که خیلی ها با این صحبت های من به شدت مخالف هستن ولی وقتی به موفق ترین ایرانی های اطرافم نگاه میکنم، اونهایی که بیش از بیست یا سی سال هست که اینجا هستن میتونم به راحتی متوجه این موضوع بشم که آمریکا همه ی ما رو چنان درگیر کار و خرج و مخارج میکنه که یادمون میره روزی به هوای تنفس در فضای تفکر آزاد و آزاد اندیشی و خلاقیت و غیره اومده بودیم اینجا ... والبته برای بعضی ها مثل من نوعی توفیق اجباری بوده. بگذریم، هدفم از نوشتن اینها مایوس کردن شما از مهاجرت به آمریکا نیست، بیشتر دوست دارم فضای ذهنی شما رو آماده کنم برای برخورد با انچه که تصورات اشتباهی راجع بهش دارید.
توی این مدت دوستان زیادی رو از طریق سایت مهاجر سرا شناختم و با تماس و ایجاد ارتباط تونستم میزبان ورودشون به آمریکا باشم، چه در تگزاس و چه در لاس وگاس که البته دوستان تگزاسی بعد از یک مدت دومرتبه به ما در لاس وگاس پیوستن ... تا به حال جز دو مورد از دوستان که تکلیف خودشون رو با قضیه ی مهاجرت کاملن روشن کرده بودن و اومده بودن اینجا که کار کنن، کلاسهای زبانشون رو رفته بودن و با آمادگی کامل اومده بودن اینجا که زندگیشون رو برای همیشه اینجا بسازن و واقعن از روز اولی هم که وارد شدن موفق بودن و همه ی کارهاشون روی برنامه پیشرفت، متاسفانه دوستان دیگه نه تنها برای خودشون، وقتشون و زندگیشون بلکه برای اطرافیانشون هم ارزش قائل نبودن و به هوای چیزهای دیگه دست خانواده شون رو گرفتن و تمام زندگیشون رو فروختن و اومدن اینجا، اونها حتی مطمئن نبودن میخوان اینجا زندگی کنن یا نه ؟ اونها حتی برای یک احوالپرسی ساده هم مطالعه ی زبان انگلیسی نکرده بودن ... اونها حتی زحمت کمی تحقیق راجع به زندگی در آمریکا رو هم نکشیده بودن و متاسفانه از همون روزهای اول مشکلات روحی و خانوادگیشون هم به تمام استرس و مشکلات زندگی آمریکاشون اضافه شد .
همونطور که گفتم زندگی در آمریکا به شدت مستلزم داشتن برنامه ی دقیق و در عین حال تلاش بیوقفه و خوب بلد بودن حساب و کتاب زندگی هست. ولی مساله ی اصلی که بیشتر دوستان درگیر اون هستن انتخاب مکان زندگی در آمریکاست که خودش در واقع مهم ترین مرحله ی شروع زندگی در اینجاست و البته مطمئنن میزان هزینه ها و درآمرد در یک شهر یکی از موثر ترین لازمه های انتخابه. همچنین اطلاع دارم که برخی دوستان با تحصیلات و تجربیات فوق عالی و با برنامه ی مشخص زندگی برای حضور در بعضی کارهای تخصصی به آمریکا میان و خب مشخصن میدونن که باید چه کار کنن. ولی اکثر دوستان مهاجر دارای چنین شرایطی نیستن و تقریبن بدون هیچ برنامه ی قبلی ولی مصمم برای کار کردن مهاجرت میکنن که این اونها رو به شدت بر سر دو یا چند راهی قرار میده.
خود من زندگیم رو از آستین تگزاس شروع کردم و خب تجربه ی بسیار گران قیمتی رو برای زندگی در استین پرداختم، اینکه آستین تگزاس شهر فوق العاده زیبا و ارامی هست شکی درش نیست، مطمئن هستم که هیچ کس به اندازه ی من این شهر رو موشکافی نکرد چون به اقتضای شغلم چندین فیلم مستند در سطح تگزاس و شهر آستین ساختم که تجربیاتم رو دو چندان کرد، لاکن فضای زندگی در شهر های تگزاس فضایی بی تحرک و بسیار کند و خسته کننده بود. عدم تکاپوی اقتصادی در فضاهای قابل دسترسی تر و مردمی تر و خلوت بودن و پراکندگی جغرافیایی اکثر شهر های تگزاس باعث کمبود شغل های خوب و یا عدم درسترسی به اونهاست . در عین حال هزینه های نسبتن گران و مسیرهای طولانی در این شهر سختی زندگی رو دو چندان میکنه. بعد از یکسال دست و پا زدن در این شهر متاسفانه به تلف کردن وقت خودم پی بردم و تصمیم گرفتم که از این شهر مهاجرت کنم و به جای بهتری برای زندگی برم ... که بعد از دو ماه تحقیق در این باره لاس وگاس رو برای زندگی انتخاب کردم که خب اولین فرصت شغلی من در لاس وگاس این اجازه رو به من داد که به بیش از چهل و چهار ایالت آمریکا در مدت شش ماه سفر کنم و تجربیات خوبی بدست بیارم و همچنان بر این باورم که لاس وگاس با توجه به ورود بیش از چهل میلیون توریست در سال یکی از پردرآمدترین، جذاب ترین و پر کارترین شهر ها برای شروع زندگی هر ایرانی در آمریکاست.
امروز این حرف رو میزنم چون خیالم راحته که تقریبن کل این سرزمین رو زیر پا گذاشتم و کورکورانه از مکانی که در اون زندگی میکنم تعریف بیجا نمیکنم. به هر حال باز هم اگر سوال خاصی در مورد این شهر داشتید حتمن با ایمیل با من تماس بگیرید و سوالاتتون در مورد لاس وگاس رو با اشاره به جزئیات از من بپرسید ... حتمن به شما کمک خواهم کرد ... saeedmvardani@hotmail.com

داستان ارزانی در تگزاس بیشتر شبیه به یک افسانه هست، هر چند در قیاس با ایالت کالیفرنیا و شهر هایی مثل واشنگتن و نیویورک سیتی بله ایالت خیلی ارزانی هست ولی وقتی با شهر لاس وگاس قیاس میکنم در مرحله ی اول متوجه موضوع جالبی میشم، اینکه در این ایالت( نوادا) برای مواد غذایی مالیات وجود نداره و وجود فروشگاه های کوچک محلی باعث بالا رفتن رقابت و ارزانی یک سومی مواد غذایی به نسبت تگزاس هست .. موضوع بعدی اجاره ی خانه هست که در تگزاس شبیه به هفت خوان رستم ... برای اجاره ی یه آپارتمان بسیار ساده در محله ی پایین شهر بقدری باید دوندگی کنید که اگر از پا نیافتید با مبلغ بالایی بتونید اجاره کنید اختصاصن تازه وارد ها که هیچ سابقه ای ندارن
( داخل پرانتز میخوام یکی از تجربیاتم رو در مورد اجاره ی راحت آپارتمان به شما خیلی مختصر بگم. در همون اولین روزهای ورودتون میتونید به یکی از شعبه های DMV شهر برید و درخواست کارت شناسایی کنید Identification Card شما نیازی به داشتن سوشیال سکیوریتی و چیز دیگه ای ندارید پاسپورت و داشتن یک آدرس کافی هست که میتونید از آدرس یکی از دوستانتون استفاده کنید. بعد از دریافت کارت شناسایی موقت به یکی از بانک های wells Fargo یا Bank of America مراجعه کنید هر دوی این بانک یکی از { ... } بانکهای ایالات متحده هستن ولی با پاسپورت ایرانی و کارت شناسایی موقت و بدون سوشیال برای شما حساب بانکی باز میکنن، بعد از واریز پول هاتون به حساب بانکی یک پرینت از صورت حسابتون بگیرید و به هر مجتمعی که قصد دارید آپارتمان اجاره کنید مراجعه کنید در صورتی که به میزان شش ماه اجاره تون پول در حسابتون موجود باشه میتونید آپارتمان اجاره کنید، یادتون نره بعد از دریافت کارت سوشیال سکیوریتی جسابتون رو در این بانکها ببندید و به یک بانک محلی مراحعه کنید و حساب باز کنید، اگر هم از همین بانکها راضی بودید که ..)
من در لاس وگاس وارد یک مجتمع آپارتمانی شدم قیمت هاش فوق العاده پایین بود، به آفیس رفتم در عرض بیست دقیقه خونه رو بدون چک کردن حتی کردیتم اجاره کردم. جالبتر اینکه من اپارتمان تک خوابه در محیطی بسیار عالی فقط 525 دلار ماهیانه اجاره کردم که برای شروع فوق العاده است .
و اما مساله ی فوق العاده مهم ... آستین یک شهر دانشجویی هست و همین موضوع باعث شده که کارهای ساده و ارزان هم به سختی پیدا بشه ... نمونه اش رو بسیار دیدم که میگم ... از دوستانی که آمدن ... ولی اینجا همسرم و خودم در همان هفته ی اول استخدام شدیم با بیمه و مزایای بسیار بالا و البته حقوق تقریبن دو برابر تگزاس.

برای اون دسته از دوستانی که به امید دانشگاه و غیره و ذالک میخوان بران تگزاس باید بگم . بله تگزاس ایالت فوق العاده خوبیه برای درس خوندن ولی عمده مشکل دوستان این هست که هنوز فرق دانشگاه و کالج برای اونها مبهم هست ... دوستان عزیزم شمایی که تازه از ایران وارد آمریکا میشید بدون داشتن مدارک تافل و آیالتس و جی مت تقرین ورود شما به دانشگاه در یک یا دو سال اول غیر ممکن هست و باید از کالج شروع کنید که داستانش کاملن متفاوته ... در سراسر ایالات متحده کالج های زیادی وجود داره که البته هر شهری هم معمولن یک کالج به اصطلاح ایرانی ها دولتی داره ... کالج آستین یا همون آستین کامیونیتی کالج، کالج بسیار عالی هست ولی در قیاس با اینجا باید بگم که نوع تدریس، بورکراسی اداری در مورد وام تحصیلی و فاینانشیال اید بسیار سخت گیر هست ... این در حالی هست که بعد از ورودمون به لاس وگاس در ماه اول تمامی وام های تحصیلی رو دریافت کردیم و جالب تر اینکه زمان کلاسها طوری طراحی شده که شما بعد از ساعت کاریتون میتونید به کلاسهاتون برسید . خلاصه اینکه زندگی در آستین تجربه ی قشنگ و به یاد ماندنی بود ولی خب آب و هوای داغ لاس وگاس رو به شرایط نسبتن سخت زندگی در آستین ترجیح میدم ...

باز هم دوستان اگر سوال خاصی در مورد نوادا و شهر لاس وگاس بود میتونید به من ایمیل بفرستید نظراتم رو به صورت شفاف راجع به تگزاس بیان کردم، پس لطفن راجع به تگزاس اینقدر ایمیل نفرستید ... saeedmvardani@hotmail.com
پاسخ
(2013-07-10 ساعت 13:40)saeedmv نوشته:  ... بیش از چهل و چهار ایالت آمریکا رو شهر به شهر به اقتضای شغلی گشتم و کم و بیش آشنایی با اب و هوا و شرایط زندگی در نقاط مختلف آمریکا پیدا کردم .
داستان ارزانی در تگزاس بیشتر شبیه به یک افسانه هست، هر چند در قیاس با ایالت کالیفرنیا و شهر هایی مثل واشنگتن و نیویورک سیتی بله ایالت خیلی ارزانی هست ولی وقتی با شهر لاس وگاس قیاس میکنم در مرحله ی اول متوجه موضوع جالبی میشم، اینکه در این ایالت( نوادا) برای مواد غذایی مالیات وجود نداره و وجود فروشگاه های کوچک محلی باعث بالا رفتن رقابت و ارزانی یک سومی مواد غذایی به نسبت تگزاس هست .. موضوع بعدی اجاره ی خانه هست که در تگزاس شبیه به هفت خوان رستم ... برای اجاره ی یه آپارتمان بسیار ساده در محله ی پایین شهر بقدری باید دوندگی کنید که اگر از پا نیافتید با مبلغ بالایی بتونید اجاره کنید
... ولی اینجا همسرم و خودم در همان هفته ی اول استخدام شدیم با بیمه و مزایای بسیار بالا و البته حقوق تقریبن دو برابر تگزاس.
.... کالج آستین یا همون آستین کامیونیتی کالج، کالج بسیار عالی هست ولی در قیاس با اینجا باید بگم که نوع تدریس، بورکراسی اداری در مورد وام تحصیلی و فاینانشیال اید بسیار سخت گیر هست ... این در حالی هست که بعد از ورودمون به لاس وگاس در ماه اول تمامی وام های تحصیلی رو دریافت کردیم و جالب تر اینکه زمان کلاسها طوری طراحی شده که شما بعد از ساعت کاریتون میتونید به کلاسهاتون برسید . خلاصه اینکه زندگی در آستین تجربه ی قشنگ و به یاد ماندنی بود ولی خب آب و هوای داغ لاس وگاس رو به شرایط نسبتن سخت زندگی در آستین ترجیح میدم ...
سعید خان
ممنون از این که تجربیات ارزشمند زندگی در آمریکا رو در اختیار دوستان می گذارید. پست شما در تاپیک "حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارن" بود که من به این تاپیک که مرتبط هست منتقلش کردم.
اما در مورد آنچه فرمودین عارضم خدمت شما که برای اکثریت کاربران با بودجه محدود مثل من امکان سفر به 44 ایالت آمریکا وجود نداره. کاربران سایت از لحاظ مدرک تحصیلی، سطح سواد و مهارت در زبان انگلیسی متفاوتند. ممکنه کاربری با توجه به موارد بالا در ایالتی با درصد بیکاری بالا به سرعت جذب بازار کار بشه ولی در ایالت دیگر با بهترین آمار شاغلین نتونه به موفقیتی برسه. به نظرم تنها شاخصی که میشه با مسافرت در بین 44 ایالت مورد مقایسه قرار داد آب و هوا در یک مقطع زمانی کوتاه از سال هست وگرنه مقایسه سایر موارد محتاج زندگی به مدت زمان طولانی تری است. با توجه به موارد فوق تنها چاره کار استفاده از اطلاعات موجود در فضای اینترنت هست. تاکید می کنم که تکیه صرف براطلاعات ارایه شده در فضای مجازی و اعتماد کامل به این اطلاعات اشتباه بزرگی هست ولی در دریای ناشناخته ها و مجهولات چاره ای جز تمسک به سایت های اینترنتی مرتبط وجود نداره. من نه قصد رفتن به آستین تگزاس رو داشتم و نه مشکلی با لاس وگاس نوادا دارم. صرفاً مقایسه این دو شهر را در سایت http://www.areavibes.com برای اطلاع دوستان در ادامه خواهم آورد.
[عکس: attachment.php?aid=3095]
همانطور که مشاهده می کنید آستین به جز دو پارامتر از لاس وگاس نمره بهتری داره که از قضا یکی از برتری های لاس وگاس همانطور که جنابعالی فرمودین وضعیت مسکن هست.
آستین کامیونیتی کالج را با کالجی در لاس وگاس مقایسه کرده اید. دانسته های من نشون میده هر کالج یا دانشکده ای که رتبه بالاتری داشته باشه مورد استقبال بیشتری واقع شده و رقابت برای ورود و استفاده از مزایای تحصیلی شدیدتر هست و البته اعتبار مدارک تحصیلی این مراکز آموزشی بیشتر و آینده شغلی تضمین شده تر هست.
بهترین شاخص برای انتخاب محل زندگی تعریف هدف یا یک سری اهداف از مهاجرت به آمریکا و سپس جستجوی کافی برای انتخاب مناسب ترین مکانی است که راه شما رو در رسیدن به این اهداف هموار خواهد کرد.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
اینجانب هم دل خوشی از تکزاس ندارم از برخی جهات ولی بعرض دوستمون میرسونم که در تکزاس هم مالیات بر مواد غذایی وجود ندارد و وصفی هم که شما از دلمردگی و پراکندگی کردید مبتلا به 90% شهر های امریکا هست خوب یا بد.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، el333 ، fariba_a ، roeentan ، Danoosh ، kasrafo ، مهرآسا ، Hedieh20 ، b_argi ، amir82 ، Aries_son ، اریوبرزن ، azar1348 ، آنارچ
دوست و پیشکسوت عزیز
به غیر از مسئله ی دلمردگی و پراکندگی که عرض کردید مبتلابه همه جای امریکا و بخصوص تگزاس به جهت وسعت زیادش هست ( فکر میکنم ایالت تگزاس به اندازه ی کل ایران باشه) به چه دلیل یا دلایل دیگری دل خوشی از تگزاس ندارید؟؟!!
لطفا از بیان نظرات خودتون ما را بی نصیب نگذارید.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، milad_aae ، Danoosh ، soheilbadami ، b_argi ، عشق رفتن
جالب اینکه من عاشق دلمردگی و خلوتیم و از شلوغی متنفرم Big Grin

پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، b_argi ، valencia
خیلی ساده . هم خونه یکی بشین. هم ارزون تره . هم تجربه خیلی خوبیه . تو هر شهر و ایالتی هم قیمت های مختلف وجود داره.

پاسخ
تشکر کنندگان: b_argi
(2013-07-12 ساعت 14:58)fariba_a نوشته:  دوست و پیشکسوت عزیز
به غیر از مسئله ی دلمردگی و پراکندگی که عرض کردید مبتلابه همه جای آمریکا و بخصوص تگزاس به جهت وسعت زیادش هست ( فکر میکنم ایالت تگزاس به اندازه ی کل ایران باشه) به چه دلیل یا دلایل دیگری دل خوشی از تگزاس ندارید؟؟!!
شما لطف دارید دوست من بنده بعضا پیشتر از کوپنم هم نظرات در این فروم دادم Smile
جهاتی که من عرض کردم راجع تکزاس چیزایی نیستن که مستقیم مربوط به مهاجرت و مهاجرین باشه یا تاثیر کوتاه مدت داشته باشن ازینرو جایی برای ناشکری بنده یا نگرانی مهاجرها نیست و تقریبا یک چیزهای فکری یا سلیقه ای هستن
کلا ایالتهای قرمز امریکا که جمهوری خواهان ادارشون میکنن در مقابل بعضی مزایا مثل نداشتن مالیات بر درامد و غیره مواردی دارن که به نظر شخصی من ضعف فرهنگی میشه بهش گفت و برایند همین موضوع در اداره اون ایالت و افراد اداره کننده اش تجلی پیدا میکه مثلا تکزاس یک گاورنر یا مثلا رییس ایالت داره بنام اقای پری که ایشون کاندید ریاست جمهوری در دور اول هم بودن و شرط میبندم اگر چنین شخصیتی در حد معاون وزیر هم در ایران بود (که ایشون البته مثل سایر گاورنرها در امریکا قدرتی برابر رییس جمهور در ایالت دارد) چنان مورد انتقاد و تمسخر بود که حساب ندارد حالا حساب کنید چنین فرد کم سوادی بخواهد یک ایالت رو اداره کند که نتیجه اش قرار گرفتن در لیست پنجمین ایالت فقیر در امریکاست با اینهمه ثروت نفت و گاز و بیزنسهای بزرگ در این ایالت. (ادم یاد 1 چیزایی میافتد !) خب اینجا که دیگر قرار هست حرف و رای مستقیم مردم باشد پس معلوم است که ایشان برایند نظرات مردمی شبیه خود هست. یا شما اگر در شمال تکزاس بگردید (جنوبش رو من نرفتم و نمیدانم) در مساحت کوچکی صدها کلیسا خواهید دید که بهترین املاک دو نبش در شهر ها رو دراختیار دارن و این همان برایندیست که شخصا نمیپسندم و یا اینکه در 1شنبه ها کسی حق فروش مشروب را ندارد یا سقط جنین بسیار محدود و تقریبا در بعضی شرایط ناممکن است.
به هر شکل این موارد اونطور که گفتم بی تاثیر و سلیقه ای هستن همونطور که همسر خود من اینجا رو دوست داره و معتقد هست که محیط برای رشد بچه ها بهتر هست و همچنین معتقدند که بنده حرف بیخود زیاد میزنم Big Grin و تئوری زیاد میبافم که البته این موضوع 50 درصد درست هست !
موفق باشید.
پاسخ
سهیل عزیز
سلام
با تشکر فراوان از پاسختون
اصلا فکر نمیکردم تگزاس پنجمین ایالت فقیر باشه. همیشه تصور میکردم به واسطه منابع فراوان نفت و گازش، یک ایالت ثروتمند هست ولی به علت وجود مهاجران غیرقانونی زیادی که از مکزیک میان و آنجا ماندگار میشن و چند نسله که این امر ادامه داره، طبیعتا به قول جنابعالی ازنظر فرهنگی از مناطق شمالی پایینتره.
شما در کدام شهر ساکن هستید؟ آیا تابحال از سن آنتونیو دیدن کرده اید و از اوضاع و احوال آنجا اطلاع دارید؟ ما انشاءا... یک ماه دیگه عازم سن آنتونیو هستیم. وجود یک دوست در آنجا باعث شد که این شهر را انتخاب کنیم چون در کل ایالات متحده هیچ فامیلی نداریم و در ابتدای ورود وجود همین یک دوست باعث دلگرمی ما میشه و فکر اینکه بریم جایی که هیچ کس را آنجا نشناسیم احساس عدم اعتماد به نفس را به من منتقل میکنه. و البته دلیل دیگرش هم ارزانتر بودن هزینه ها نسبت به ایالات دیگر است. در این یک سالی که عضو مهاجرسرا شده ام تابحال نشنیدم یکی از اعضای مهاجرسرا گفته باشه میخواد بره سن آنتونیو. امیدوارم این انتخاب، انتخاب نامناسبی نباشه.
به امید موفقیت همه ی هموطنانم در هر کجای دنیا که هستند.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: KIMIA2005 ، tabim4 ، soheilbadami ، b_argi ، el333 ، mahbube
(2013-07-13 ساعت 10:38)soheilbadami نوشته:  
(2013-07-12 ساعت 14:58)fariba_a نوشته:  دوست و پیشکسوت عزیز
به غیر از مسئله ی دلمردگی و پراکندگی که عرض کردید مبتلابه همه جای آمریکا و بخصوص تگزاس به جهت وسعت زیادش هست ( فکر میکنم ایالت تگزاس به اندازه ی کل ایران باشه) به چه دلیل یا دلایل دیگری دل خوشی از تگزاس ندارید؟؟!!
شما لطف دارید دوست من بنده بعضا پیشتر از کوپنم هم نظرات در این فروم دادم Smile
جهاتی که من عرض کردم راجع تکزاس چیزایی نیستن که مستقیم مربوط به مهاجرت و مهاجرین باشه یا تاثیر کوتاه مدت داشته باشن ازینرو جایی برای ناشکری بنده یا نگرانی مهاجرها نیست و تقریبا یک چیزهای فکری یا سلیقه ای هستن
کلا ایالتهای قرمز آمریکا که جمهوری خواهان ادارشون میکنن در مقابل بعضی مزایا مثل نداشتن مالیات بر درامد و غیره مواردی دارن که به نظر شخصی من ضعف فرهنگی میشه بهش گفت و برایند همین موضوع در اداره اون ایالت و افراد اداره کننده اش تجلی پیدا میکه مثلا تکزاس یک گاورنر یا مثلا رییس ایالت داره بنام اقای پری که ایشون کاندید ریاست جمهوری در دور اول هم بودن و شرط میبندم اگر چنین شخصیتی در حد معاون وزیر هم در ایران بود (که ایشون البته مثل سایر گاورنرها در آمریکا قدرتی برابر رییس جمهور در ایالت دارد) چنان مورد انتقاد و تمسخر بود که حساب ندارد حالا حساب کنید چنین فرد کم سوادی بخواهد یک ایالت رو اداره کند که نتیجه اش قرار گرفتن در لیست پنجمین ایالت فقیر در آمریکاست با اینهمه ثروت نفت و گاز و بیزنسهای بزرگ در این ایالت. (ادم یاد 1 چیزایی میافتد !) خب اینجا که دیگر قرار هست حرف و رای مستقیم مردم باشد پس معلوم است که ایشان برایند نظرات مردمی شبیه خود هست. یا شما اگر در شمال تکزاس بگردید (جنوبش رو من نرفتم و نمیدانم) در مساحت کوچکی صدها کلیسا خواهید دید که بهترین املاک دو نبش در شهر ها رو دراختیار دارن و این همان برایندیست که شخصا نمیپسندم و یا اینکه در 1شنبه ها کسی حق فروش مشروب را ندارد یا سقط جنین بسیار محدود و تقریبا در بعضی شرایط ناممکن است.
به هر شکل این موارد اونطور که گفتم بی تاثیر و سلیقه ای هستن همونطور که همسر خود من اینجا رو دوست داره و معتقد هست که محیط برای رشد بچه ها بهتر هست و همچنین معتقدند که بنده حرف بیخود زیاد میزنم Big Grin و تئوری زیاد میبافم که البته این موضوع 50 درصد درست هست !
موفق باشید.

این موضوع ها بعضی هاشون خیلی سلیقه هست.مثلا وجود کلیسا.خب بندگان خدا اهل خدا و پیامبر هستن.Tongueمشروب و سقط جنین هم همین طور.طبیعیه قوانین یک ایالت مطابق عقاید مردمش باشه. (شنیدم تگزاسی ها مردم عتیقه ای دارن)
بعد از جنگ داخلی امریکا خیل عظیم مهاجر ها اروپایی که از فقر و قحطی فرار میکردن وارد امریکا شدن و این مهاجرت تا سال ها بعد تا حدودا جنگ جهانی دوم ادامه داشت.خب مسلما اکثرا در شرق ساکن شدن و و ایالت های شرق امریکا تقریبا از مهاجر سیر شد. از بعد از جنگ جهانی دوم مهاجرت عظیم لاتین تبار ها از جنوب شروع شد که مقصدشون معمولا کالیفرنیا و لس آنجلس بود .در همین زمان ژاپنی ها و کره ای ها و چینی ها و کلا شرقی ها به هاوایی و کالیفرنیا اومدن و اونجا ساکن شدن و جمعیت های ایرانی ها و اعراب رو هم اضافه کنید. این وضع تا اواخر دهه 90 ادامه داشت تا اینکه کالیفرنیا هم از مهاجر سیر شد.از سال 2000 تا الان تمرکز اصلی مهاجرا روی تگزاسه و این ایالت ها تا 1 یا دو سال دیگه از مهاجر سیر میشه . اگه در تاریخ هایی که گفتم به اقتصاد و وضع زندگی مردم اون مناطق نگاهی بکنید میبینید در دورانی که مهاجرت زیاد بوده این ایالت پیشرفت بسیار زیادی کرده و تونسته خودشو صنعتی کنه و وضع زندگی مردمشو درست کنه.(این روند ادامه پیدا میکنه)مثلا وضع امنیت در لس آنجلس در دهه 70 میلادی به این صورت بود که سالانه بیش 2000 قتل صورت میگرفت ولی در سال 2012 این رقم به 290 تا رسیده.
حالا هم پیشبینی میشه ایالات بعدی که قراره مورد توجه مهاجرین قرار بگیره ایالت های جنوب و جنوب شرق باشه(بغیر از تگزاس).آریزونا نوادا نیومکزیکو میسیسیپی آلاباما جورجیا و دیگر ایالت های جنوب شرق از جمله این ایالت ها هستن که تا 20 25 سال دیگه محل اصلی مهاجرها و رشد اقتصادی هستن و پیشنهاد من اینه یا برین تگزاس یا برین ایالت های جنوب و جنوب شرق. اینها موضوع هایی بود که اداره مهاجرت 2 سال پیش منتشر کرد.( تو بي بی ثی خوندم)به هر حال زیاد نگران نباشید.بر طبق اون چیزایی که بچه ها میشنوم
سیستم امریکا جوریه که اگه مهاجر خودش بخواد میتونه موفق بشه .برخلاف بقیه کشور ها به خصوص اروپا که به این سادگی ها موفقیت ممکن نیست. دلو به دریا بزن و چشماتو ببندو و با اشتیاق برو جلو.
پاسخ
تشکر کنندگان: ghafari88 ، fariba_a ، b_argi ، el333 ، Saeedv13 ، amir82 ، roeentan ، amin arefi ، KIMIA2005 ، Aries_son ، masodsh ، qeshmi ، kpks ، kage.omid ، smhh7441 ، آنارچ
(2013-07-13 ساعت 22:32)fariba_a نوشته:  سهیل عزیز
سلام
با تشکر فراوان از پاسختون
اصلا فکر نمیکردم تگزاس ...

بله درست میگید یکی ازعلل فقر بخاطر مهاجرت همسایگان فقیرو غیر قانونی به این ایالت هست اما چیزی که هست اکثر این موارد خود خواسته یا دولت خواسته اند و مخصوصا چشمپوشی میشود تا نیروی کار تقریبا مجانی فراهم شود و تازه نظارتهای گاه و بیگاه دولت فدرال مقداری مقامات و صاحبان بیزنس ( که دست در دست هم هستن) رو میترساند و الا معلوم نبود چه اتفاقی میافتاد و بلک مارکت یا همان برده داری امروزی چقدر پیشرفت میکرد و اینکه چرا اینگونه هست بحث مفصلی است که بدرد ما نخواهد خورد اما برای شخص خودم ناراحت کننده هست و دلیلش هم اینکه برای اب و نان انق.. ببخشید مهاجرت نکردم وبرایم مهم هست که کجا زندگی کنم. بگذریم.
درپرانتز عرض کنم که قانون مهاجرت هم مثل بیمه به کلی در حال تغییر هست و ضمن کنترل مرزها قرار است قوانین مانند کانادا بشود و درضمن لاتاری هم احتمالا منتفی است !
اما راجع سن انتونیو من تجربه ای ندارم (ما در شهری ببخشید دهاتی بنام فریسکو یا فیروز کوه ! هستیم در شمال) اما شنیده ها و خوانده ها میگن که جای خوبی است در تکزاس و اصولا تکزاس برای افراد تازه مهاجر نمره خوبی میگیرد از خیلی جهات یا اگر پول برای بیزنس یا سرمایه گذاری کسی داشته باشد حالا چه امریکایی یا ایرانی البته با در نظر گرفتن اینکه برای تازه مهاجر سرمایه گذاری ریسک هست و همونطور که به یکی از عزیزان این فروم که تلفنی از ایران از من پرسید عرض کردم 3 تا 5 سال لازم هست که شما به زبان محیط و فرهنگ تسلط نسبی یا حتی جزئی پیدا کنین.
من یک حرف کلی هم دارم چون زیاد پرسیده میشود و البته بازم نظر و تجربه شخصی هست اینکه من اگر دوباره میخواستم محل رو در امریکا انتخاب کنم حتما راجع مناطق مختلفی تحقیق و پرس و جو میکردم و علی الخصوص مناطقی که خرد جمعی ایرانیان اون رو بیشتر برگزیده البته نمیگم حتما به لوس انجلس یا دی سی میرفتم اما حداقل تحقیق میکردم و مورد نظر قرار میدادم ولی ما به اتکا به چند اشنای نزدیک که داشتیم محل رو انتخاب کردیم که البته کمکهای خوبی هم در بدو ورود گرفتیم اما بعد متوجه شدم که بعد از 1 یا 2 سال خودم بیشتر از اونها اطلاعات مفید دارم و جمع کردم !
خلاصه اینکه ادم اگر کمی حواسش جمع باشه و تجربه زندگی در کل داشته باشه و زبان در حد معقول بدونه جا افتادن اولیه کار سختی نخواهد بود و فقط ممکن است اگر کسی را نداشته باشیم زمانبرتر باشد .
پاسخ
(2013-07-14 ساعت 05:35)masih sh نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='374733' dateline='1373695704']
[quote='fariba_a' pid='374228' dateline='1373624883']

این موضوع ها بعضی هاشون خیلی سلیقه هست.مثلا وجود کلیسا.
من حواسم به ای دی شما نبود Big Grin
در ضمن فکر کنین که یک نفر طبق توصیه شما از یک شهر بزرگ ایران بیاد بره مثلا الاباما یا ارکانسا و غیره خیلی بهش خوش میگذره ! البته ما که بخیل نیستیم بقول این اجنبیها " یور مور دن ولکام " Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: b_argi ، عشق رفتن ، fariba_a ، masih sh ، roeentan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان