کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای زندگی در آمریکا از کدام شهر شروع کنیم؟
(2013-01-24 ساعت 02:56)nora نوشته:  
(2013-01-21 ساعت 00:10)sadeghi897 نوشته:  سلام دوستان عزیزم
راستش من برای شروع می خواستم در مورد چند تا ایالت تا مصاحبه تحقیق کنم یکی مناسب پیدا کنم. که وقت مصاحبه بتونم درمورد ایالت انتخابی اولیم صحبت کنم.
ایالت کالیفرنیا دو تا دوست یا احتمالا سه تا دوست دارم البته شهرهاشون متفاوته هر کدوم.
اما شرایطم.
مدیریت مالی خوندم و دوس دارم در زمینه بورس فعالیت کنم حالا یک سری ازمون باید برم و برم برای دانشگاه (ارشد بخونم مجدد شاید) طبعا اول توقع ندارم کار مرتبط با رشته داشته باشم اما خوب در ایالت خاص باشه ادم حداقل دستش بیاد برای پیشرفتش باید چی کار کنه بهتره
دوم دستی در برنامه نویسی دارم این هم یکی از مواردی است که شاید بتونم براش کار پیدا کنم این مورد کالیفرنیا شنیدم خیلی خوبه.
حالا پیشنهاد شما چیست؟
کالیفرنیا بورس منطقه ای نداره؟ کسی اطلاعاتی از این جهت نداره ؟ شهرهای دیگه ای یا ایالت های دیگه می تونید پیشنهاد بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نیویورک
فونیکس ارزون تره تو اریزونا
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedhamed
(2013-01-24 ساعت 03:11)abas_kashan نوشته:  
(2013-01-24 ساعت 02:56)nora نوشته:  
(2013-01-21 ساعت 00:10)sadeghi897 نوشته:  سلام دوستان عزیزم
راستش من برای شروع می خواستم در مورد چند تا ایالت تا مصاحبه تحقیق کنم یکی مناسب پیدا کنم. که وقت مصاحبه بتونم درمورد ایالت انتخابی اولیم صحبت کنم.
ایالت کالیفرنیا دو تا دوست یا احتمالا سه تا دوست دارم البته شهرهاشون متفاوته هر کدوم.
اما شرایطم.
مدیریت مالی خوندم و دوس دارم در زمینه بورس فعالیت کنم حالا یک سری ازمون باید برم و برم برای دانشگاه (ارشد بخونم مجدد شاید) طبعا اول توقع ندارم کار مرتبط با رشته داشته باشم اما خوب در ایالت خاص باشه ادم حداقل دستش بیاد برای پیشرفتش باید چی کار کنه بهتره
دوم دستی در برنامه نویسی دارم این هم یکی از مواردی است که شاید بتونم براش کار پیدا کنم این مورد کالیفرنیا شنیدم خیلی خوبه.
حالا پیشنهاد شما چیست؟
کالیفرنیا بورس منطقه ای نداره؟ کسی اطلاعاتی از این جهت نداره ؟ شهرهای دیگه ای یا ایالت های دیگه می تونید پیشنهاد بدین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نیویورک
فونیکس ارزون تره تو اریزونا
به خصوص که فینیکس 40 درصد هیسپانیک داره.شاید به همین دلیل یکی از نا امن ترین شهر های امریکاست.
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedhamed
هر ساله، تعداد زیادی از میلیون ها تن گردشگر خارجی (شامل گردشگران کانادا و مکزیک) که برای دیدن از ایالات متحده به این کشور سفر می کنند بیشتر وقت خود را در چند شهر می گذرانند، ۱۰ شهر برتری که در این جا فهرست شده اند. بعضی از این شهرها برای وارد شدن به شلوغی و غوغا مناسب هستند و برخی برای فرار از آن.

شهر نیویورک

نیویورک دارای دیدنی هایی مانند وال استریت، منطقۀ تماشاخانه ها، ساختمان امپایر استیت، مجسمۀ آزادی، موزه هایی در سطح جهانی، و اغذیه فروشان دوره گرد است که خوراکی های همۀ کشورهای جهان را ارائه می دهند. این شهر درخور توجه همۀ جهان است. هر سرآشپزی که رستورانی در این شهر باز می کند، هر طراحی که کارهای خود را در این شهر ارائه می دهد، و هر هنرمندی که آثارش را در گالری های این شهر به نمایش می گذارد، هیجانی را که در هر تکه از این سیب بزرگ جریان دارد، احساس می کند. بازدید کنندگان هم این انرژی را جذب می کنند، چه تحت تأثیر چراغ ها و نورهای باشکوه میدان تایمز باشند و یا مشغول دیدن از آثار هنرمندانی که کارهای دستی شان را در پارک میدان یونیون به نمایش می گذارند.

http://www.nycgo.com

لس آنجلس

بهترین تعریفی که می توان ازلس آنجلس به دست داد، با دو محلۀ معروف آن است. هالیوود، سرشار از زرق و برق، تجمل و جاذبه های شهرت است. در این جا معروف ترین ستاره های سینمای جهان را می توان دید. گردشگران حین قدم زدن در خیابان رودیو و خیابان تجاری سانست، و یا هنگام گرفتن عکس یادگاری در مقابل تماشاخانۀ تاریخی چینی گرومن، می توانند این چهره های مشهور را ملاقات کنند. قرینۀ این صحنه ها، سبک زندگی در محلۀ ساحل ونیس است. این محل که دارای بلواری در کنارۀ اقیانوس است- جاذبه ای برای هر نوع آدم با هر نوع سلیقه ای- یکی از بهترین مکان ها برای تماشا کردن مردم و رهگذران است.

www.discoverlosangeles.com

سانفرانسیسکو

سانفرانسیسکو شهری است با بادهای ملایمی که از سوی اقیانوس آرام می وزد. وضعیت هوا تعیین کنندۀ تصمیماتی است که ساکنان و گردشگران می گیرند. پارک گلدن گیت، با مسیرهای پیاده روی، سواحل مهمان نواز و چشم انداز پل افسانه ای گلدن گیت، در روزهای آفتابی جذابیت خاصی دارد، حتی اگر کمی هم نسیم سرد بوزد. در روزهای ابری می توان در بخش های داخلی شهر به سواری با واگن های مسافرکش پرداخته و یا به گشت و گذاری برای بازدید از معماری شهر رفت، از جمله “پینتد لیدیز”، خانه های یک شکل دوران ویکتوریا و ادوارد که بر روی بلندی های شیب دار شهر بنا شده و غالبا از آنها عکسبرداری و فیلمبرداری می شود.

www.onlyinsanfrancisco.com

میامی و سواحل میامی

میامی و سواحل آن، مانند آهنگ تند رقص، و صرف نظر از ساعت روز، دارای ضرباهنگی دائم است. ساوت بیچ محل تجمع مردم خوش قیافه است و ایستگاه های نجات غریق آن به سبک آردکو ساخته شده اند. وقتی هوا تاریک می شود، خیابان اوشن که با نورهای نئون سبز و سرخ و آبی و صورتی روشن می شود، تبدیل به صحنه ای باشکوه و مجلل می گردد که همتای آن را در هیچ جای دنیا نمی توان یافت. فرهنگ اسپانیایی همیشه زنده است و در انواع غذاها و محله هایی مانند لیتل هاوانا منعکس می شود؛ در آن جا مردان به زبان اسپانیایی حرف می زنند و در حال دود کردن سیگار برگ و بازی دومینو در کاله اوچو(خیابان هشتم)، سر به سر هم می گذارند و مزاح می کنند.

www.miamiandbeaches.com

اورلاندو

منطقۀ اورلاندوی بزرگ، سرزمین فرار نهایی است. در این شهر مسئلۀ مهاجرت به حال خود رها شده است. حتی خلاق ترین بازدید کنندگان هم تسلیم دنیای دیسنی و پارک های استودیوهای فیلمسازی یورنیورسال، یا هر نوع سرگرمی دیگری که برچسب دیسنی داشته باشد، می شوند. اما اورلاندو فقط هم مقصد رؤیاها، تصورات و شخصیت های با لباس مبدل نیست. بازدیدکنندگان از مرکز شهر شاهد سبک معماری مختلط هستند، از خانه های سبک ویکتوریا گرفته تا آسمان خراش ها. در این قسمت از شهر فروشگاه های لباس و رستوران های متعددی وجود دارد و زندگی شبانۀ آن زنده و پر تحرک است. کسانی که به فضاهای طبیعی علاقمند اند، می توانند در پارک دریاچۀ ائولا مسیرهای خوبی برای راهپیمایی پیدا کنند.

www.orlandoinfo.com

لاس وگاس

در سراسر لاس وگاس گویی مهمانی بزرگی برپا است. پارک تفریحی برای بزرگسالان را تصور کنید که دارای نورانی ترین چراغ ها و اغراق آمیزترین ساختمان ها باشد. با قدم زدن در خیابان تجاری لاس وگاس این تصور به واقعیت تبدیل می شود. بازدید کنندگان از این شهر می توانند از فواره های سر به فلک کشیده تا نمایش با نور های لیزری، و قمارخانه هایی که مردم در آنها با پول های هنگفتی قمار می کنند و انواع نمایش های رقص طراحی شده با رقصنده های متبحر را پیدا کنند. خوابیدن یکی از آخرین کارهایی است که گردشگران انجام می دهند. گردشگرانی که در پی کشف محلی کمتر شلوغ و نورانی هستند، می توانند به خیابان فریمونت در مرکز شهر بروند که قمارخانه هایی به سبک قدیمی تر دارد.

http://www.visitlasvegas.com

هونولولو

در حالی که شهر هونولولو محل شلوغ و پر رفت و آمدی برای شرکت ها و اقتصاد تجاری، موزه ها و باغ گیاه شناسی فاستر (محل مناسبی برای پیک نیک) است، بیشتر از هرچیز به عنوان نقطۀ شروع جزیرۀ اوآهوی هاوایی شهرت دارد. بیشتر گردشگران به خاطر سواحل بی نظیر و مناسب شنا، مغازه ها، رستوران ها و فراوانی تفریحات در هوای باز، از موج سواری گرفته تا کاتاماران رانی، در وایکیکی جمع می شوند. غالب محلی ها و گردشگران، بیشتر در آب های اطراف هالیوا موج سواری می کنند، که شهری ساحلی در سواحل شمالی جزیره است. کسانی که به تاریخ دریانوردی آمریکا علاقه دارند، از بنای یادبود یواس اس آریزونا دیدن می کنند که برای بزرگداشت کسانی که در دسامبر ۱۹۴۱و طی حمله به پرل هاربر کشته شدند و نیز یو اس اس میسوری، ناو جنگی که در سال ۱۹۹۲ مأموریت کاریش پایان یافت، ساخته شده است.

http://www.gohawaii.com

واشنگتن

واشنگتن دی. سی. روح ایالات متحده را در خود دارد. بازدید کنندگان از این شهر شاهد تاریخ، غرور، و دستگاه پرسر و صدای سیاست آمریکا هستند که بی وقفه کار می کند. تعدادی از بزرگ ترین موزه های کشور در این شهر قرار دارند (از موزۀ هوا و فضا گرفته تا گالری ملی هنر). واشنگتن علی رغم برخورداری از خصوصیات شهری، فضای های طبیعی سبز بسیاری دارد. در مسیرهایی که جزیرۀ روزولت واقع در میان رود پوتوماک را دور می زنند، می توان سکوت و خلوت خوبی یافت. و البته از پرجاذبه ترین محل های دیدنی، نشنال مال است که حیاط اصلی آمریکا لقب دارد. می توانید پتویی روی چمن ها پهن کنید و در میان بناهای یادبوی که برای گرامی داشت تنی چند از مهم ترین رهبران کشور ساخته شده، به استراحت بپردازید.

http://www.washington.org

شیکاگو

این شهر که با تیم های حرفه ای ورزش، رستوران هایی در سطج جهانی و معماری پرجاذبۀ خود شناخته می شود، برجسته ترین شهر میانۀ غرب ایالات متحده است. مناسب ترین لقب برای این شهر، “شهر محله ها” است. شیکاگو دارای ۷۰ محلۀ منحصر به فرد است- از اندرسون در شمال شهر گرفته تا هایدپارک در جنوبی ترین نقطۀ شهر- که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند. این شهر که بر کرانه های دریاچۀ میشیگان واقع شده، امکانات خوبی نیز برای خرید گردشگران دارد، خصوصا در مگنیفیسنت مایل که مرکز مغازه ها و فروشگاه های لباس های مارک دار است و در طول خیابان میشیگان واقع شده است.

http://www.explorechicago.org

بوستون

بوستون حقیقتا نگین منطقۀ نیواینگلند است. از بهترین راه های کشف این شهر برای گردشگران، از طریق زنجیرۀ پارک های آن است، مانند بوستون کامن که آبگیر قورباغۀ آن، محل مناسبی برای خانواده ها است. پابلیک گاردن که در نزدیکی آن واقع است، آبگیر دیگری دارد که با قایق هایی به شکل قو می توان روی آن گردش کرد؛ این پارک کار خود را در دهۀ ۱۸۷۰ آغاز کرد. این شهر نقش عمده ای در شکل گیری تاریخ آمریکا داشته اما تنها به گذشتۀ خود متکی نیست. به عنوان مثال، فانیول هال که قبل از انقلاب آمریکا سخنرانان بزرگی نطق های اعتراض آمیز خود را در آن ایراد کردند، حالا محل بازاری پر از مغازه و رستوران است که فقط پیاده می توان در آن تردد کرد. بندر بوستون، محل بوستون تی پارتی، اکنون محل پیاده روی نزدیک بندر است که مسیر های پیاده روی آن کرانه ها را دور می زند.

http://www.bostonusa.com
پاسخ
سلام دوستان عزیزی که برای شروع به دالاس یا استین رفتن راضی بودین اگه میشه راهنما یی کنید
2013 AS65 زمان مصاحبه هفته سوم می انکارا -گرفتن برگه صورتی
تعداد 4 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام ما برنده لاتاری هستیم تو امریکا کسی را نداریم حالا برای شروع با 2 تا بچه مدر سه ایی کجا رو پیشنهاد می کنید که هم امنیت و هم اب وهوای خوب داشته باشه و البته زیاد هم گرون نباشه ممنون میشم راهنما یی کنید

کسی نیست راهنمایی کنه ما کجا بریم چی کار کنیم
2013 AS65 زمان مصاحبه هفته سوم می انکارا -گرفتن برگه صورتی
تعداد 4 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: آنی
بچه ها یه نگاهی هم به این سایت بندازین،اطلاعات خوبی درمورد هرکدوم از ایالتها گذاشته :
http://www.50states.com
"آدمی ساخته افكار خويش است، فردا همان خواهد شد كه امروز می انديشيده."
(موریس مترلینک)
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، hamedhamed ، amir82 ، itsmasoud ، gbtm ، lingni ، ghafari88 ، Aries_son ، آنارچ
[عکس: 5edqk9bfiay2k9g9v8g5.jpg]

این عنوان بر اساس عواملی مانند عملکرد آموزشی مدارس و دانشگاهها، فضای سبز و سازگاری فرهنگی اعطا شده است.

اگر از افراد مختلف در آمریکا بپرسید که کدام شهر را برای زندگی ترجیح می دهند همه آنها شهری را انتخاب می کنند که در آن شغل مورد نظر خود را داشته باشند و با توجه به هزینه ها زندگی خوبی داشته باشند. اما اگر مشکلی برای پرداخت هزینه نداشته باشید چه محلی را انتخاب می کردید؟ چه می شد اگر در شهری زندگی می کردید که از نظر فرهنگی، مدارس، تفریحات سالم و فضای سبز بسیار غنی و از لحاظ فناوری پیشرفته باشد و در عین حال کمترین میزان جرم و جنایت در آنها وجود داشته باشد؟ شاید بسیاری از آمریکایی ها اولین پاسخشان نیویورک یا سان فرانسیسکو باشد، اما این شهر ها با همه جذابیتی که دارند بهترین شهر آمریکا نیستند.

وب سایت اینترنتی بیزینس ویک ماه ها وقت صرف کرد و اطلاعاتی را جمع کرد که به کمک آن می توان بهترین شهر آمریکا را برای زندگی تعیین کرد. ما در این تحقیقات به یک سری معیار های مثبت که در کیفیت زندگی تاثیر گذار هستند از قبیل تعداد رستوران ها، رانکینگ مدارس و دانشگاهها و همچنین تعداد تیم های ورزشی دانشگاهی و حرفه ای و همچنین مقدار زیادی اطلاعات دیگر مورد توجه بوده اند تا نتیجه نهایی بدست آید. اما برنده کدام شهر است؟
این شهر رالی مرکز ایالت کارولینای شمالی است

[عکس: m7lbhr6dp0vmwxrho6r.jpg]

رالی

برای بسیاری از ساکنین این شهر خیلی شگفت انگیز نیست که رالی به عنوان بهترین شهر در سرتاسر ایالات متحده انتخاب شود. رالی از نظر فرهنگی جذابیت های زیادی دارد در این شهر دانشگاههایی واقع اند که به مثلث تحقیقات معروفند و عبارتند از: دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، دانشگاه دوک و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل. و در کنار امتیازات بسیاری که در این شهر یافت می شود می توان به 867 رستوران، 110 بار و 51 موزه اشاره کرد. و همینطور رالی شهری است که در آن پیشرفته بودن را می توان احساس کرد، مدارس خوب و بیش از 50,500 متر مربع فضای سبز که چند برابر فضای سبز سرانه شهر هایی مانند نیویورک و لوس آنجلس است، همینطور رالی شهری است که شب های خاطر انگیزی را می توان در آن گذراند.

آخر هفته ها از کنسرت و اپرا گرفته تا مسابقات ورزشی حرفه ای و غیر حرفه ای و بیش از 2,700 متر مربع بازار روز که کشاورزان در آن محصولات خود را ارئه می دهند.

[عکس: r5trastqw05u9gxu58t.jpg]
رالی جمعیتی فقط در حدود چهارصد هزار نفر و وسعتی در حدود 370 کیلو متر مربع دارد. البته رالی مانند سان فرانسیسکو مرکز تکنولوژی دنیا یا مانند بوستون بزرگ ترین مرکز برای تحصیلات عالی و فوق عالی یا مانند نیویورک کلان شهری که 24 ساعت شبانه روز در حرکت و جنب و جوش باشد نیست اما همه این شهر ها آمار جرم و جنایت بالایی دارند پارک های آنها در حال ازبین رفتن هستند، میانگین سطح سواد در این شهر ها پایین است و دیگر امتیازات منفی که به راحتی مزایای آنها را می پوشاند را در رالی نمی بینید.

بهتر به معنای بزرگتر نیست

به کمک بلومبرگ وب سایت بیزینس ویک 16 عامل را برای رده بندی استفاده کرد: تعداد رستوران ها و بار ها، تعداد موزه نسبت به نفر، تعداد دانشگاه ها، کتابخانه ها و تیم های ورزشی، همینطور میزان درآمد، میزان فقر، بیکاری، عملکرد مدارس دولتی، درصد جمعیت دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر، مساحت فضای سبز و پارک های موجود به ازای هر هزار نفر ساکن شهر و کیفیت هوا. عوامل مثبت بیشتر در این رده بندی تاثیر گذار بوده اند به عنوان مثال هزینه مسکن در یک شهر بزرگ می تواند بسیار بالا باشد ولی در این رده بندی به آن توجه نشده است.

در رده بندی جهانی هم بعد از رالی شهر های بعدی آرلینگتون و هونولولو در اسکاتلند هستند و شهر بزرگ و معروفی مانند نیویورک در رده چهاردهم ایستاده است لس آنجلس در رده سی و پنجم و شیکاگو در رده هفتاد و پنجم است. از شهر های بزرگی که رتبه بهتری بدست آورده اند سن دیه گو است که در جایگاه هفتم قرار گرفته و واشنگتن دی سی که کمتر از ششصد هزار نفر جمعیت دارد در جایگاه ششم قرار دارد و البته با توجه به اینکه بعضی از فاکتور های سنجش به صورت سرانه جمعیتی تعیین شده است نمی توان آنها را از نظر تعدادی هم برتر دانست.
پارکی که در آن شهری واقع شده است

بسیاری از ساکنین یک شهر به شلوغی خیابان ها و پر جنب و جوش بودن شهر خود افتخار می کنند. اما رالی با اینکه شهری پر جنب و جوش است ولی آرامشی خاص در آن حاکم است که بخاطر فضای سبز وسیع و فوق العاده آن است و آنرا با عنوان «پارکی که شهری در میان آن قرار گرفته» توصیف می کنند. در خیابان ها و بازار زمانی که پیاده روی می کنید نمای زیبایی از درختان آب نما ها و جویبار ها خواهید دید که بسیار دلنشین است. یک پنجم افراد در این شهر بین 20 تا 30 سال هستند. (بر اساس آمار سال 2010)
[عکس: 1wjt5y90tdggaiipu9hg.jpg]

در این شهر جو فرهنگی دانشگاه های بزرگ حاکم است و آموزش بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ این جامعه است. و موزه های محلی نقشی اساسی در فرایند آموزش دارند.

بیشتر افراد در این شهر برای رفت و آمد رانندگی می کنند اما سرویس اتوبوس های شهری برای همگان در دسترس است و حتی در مرکز شهر این سرویس به صورت رایگان ارائه می شود.

کیفیت بالای زندگی همراه با توسعه روزافزون کسب وکار در این منطقه باعث شده افراد بیشتری برای سکونت به این شهر مهاجرت کنند. و از نظر سرعت افزایش جمعیت از برترین شهر ها در آمریکاست.

رشد اقتصادی

بیشتر مردم شهر در سیستم آموزشی دولتی وغیر دولتی کار می کنند. تکنولوژی به روز، تکنولوژی دفاعی، بیوتکنولوژی، و شاخه های علوم زیستی و تکنولوژی های پاک و هوشمند همچون ستون هایی اقتصاد این منطقه را به گردش درآورده اند. در دوران بحران اقتصادی در ایالات متحده بی کاری در رالی به 7.6 درصد رسیده افزایش یافت اما این نرخ بیکاری از نرخ متوسط بیکاری در آمریکا یعنی 9.1 درصد کمتر بود.

حتی در اقتصاد بحرانی کنونی شرکت هایی در رالی در حال توسعه هستند که از آن جمله می توان شرکت نرم افزاری کلاه قرمز را نام برد که 540 شغل جدید ایجاد کرده است. این کمپانی در گذشته بدنبال شهر های دیگری هم برای محل استقرار خود بوده است اما مدیر اجرایی این شرکت می گوید رالی بهترین امتیازات را به ما ارائه کرد. او می گوید:

یک سیستم آموزشی عالی بسیار خوب در این شهر این امکان را به شما می دهد که بهترین استعداد ها را شناسایی و استخدام کنید. هزینه های زندگی در این شهر نسبتا پایین است. هزینه سکونت در این شهر نسبت به شهر های مشابه بسیار پایین است و شرایط برای کسب و کار در این ایالت بسیار عالی است.

وایتهرست که از سال 2008 به این شهر مهاجرت کرده است می گوید در این شهر بسیاری از امکاناتی را که در یک کلان شهر یافت می شود می توانید بیابید او اضافه می کند زندگی در اینجا فوق العاده است.

منبع: مجله هفتگی بلومبرگ
پاسخ
10 شهر برتر امریکا

[عکس: qeu1jdxhcxk2vt2z19l.jpg]
پاسخ
ایالت کالیفرنیا شهر لوس انجلس بدلیل ایرانی بیشتر.موقعیت کار بیشتر.واز همه مهمتر اب وهوای مختلف و ......
باران باش و نپرس کاسه های خالی از کیست
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedhamed ، tabim4 ، lingni
بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کردن

1. Portland, Ore. 23.1
2. San Francisco, Calif. 23.0
3. Boston, Mass. 22.7
4. Oakland, Calif. 22.5
5. Eugene, Ore. 22.4
6. Cambridge, Mass. 22.2
7. Berkeley, Calif. 22.2
8. Seattle, Wash. 22.1
9. Chicago, Ill. 21.3
10. Austin, Tex. 21.0
11. Minneapolis, Minn. 20.3
12. St. Paul, Minn. 20.2
13. Sunnyvale, Calif. 19.9
14. Honolulu, Hawaii 19.9
15. Fort Worth, Tex. 19.7
16. Albuquerque, N.M. 19.1
17. Syracuse, N.Y. 18.9
18. Huntsville, Ala. 18.4
19. Denver, Colo. 18.2
20. New York, N.Y. 18.2

50 تا شهر بود که من 20 تای اولش رو اعلام کردم
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، amir0_0amir ، abbas41 ، arefsteps ، jazirehh ، A.R.R ، آنی ، shadi79 ، lingni ، Saeedv13 ، Hedieh20 ، soruosh ، آنارچ
(2012-08-29 ساعت 07:22)Hossein81 نوشته:  سلام به دوستان..یه چند تا پست اخیر دیدم که بچه ها در جاهای مختلف بحث آمدن به لس انجلس رو مطرح کردند، چه از لحاظ گرون بودن اینجا و چه از لحاظ فرهنگی و ارتباط برقرار کردن با ایرانیهای مقیم.
با احترام به پستهای ارزشمند دوستان قدیمیتر باید بگم که ایالت کالیفرنیا و مخصوصا LA شهر بسیار گران و پر هزینه ای هست که البته چون هرچیزی اینجا حتما دلایل منطقی پشتش هست بدونید حتما این گرونیها دلیل دارد..از دلایلی که میشه نام برد: آب و هوای معتدل و بهاری( فاکتور بسیار بسیار مهم) ، کمتر بودن خطرسرما و یخبندان، گرماو خشکسالی، طوفان ها و تندباد های سالیانه ، آتش سوزی و سیل و زلزله ، امکانات زیاد شهری، امنیت نسبتا خوب ( نسبتا نه کاملا..) ! کالجها و دانشگاههای بسیار قوی و با رنکینگ بالا در جهان و وجود اقوام مختلف از سرتاسر جهان و از همه مهتر ثروتمند بودن این ایالت و گردش پول بسیار بالا..ووو

از لحاظ فرهنگی هم متاسفانه من هم با آرش موافق هستم و از اونجور مهمونیها هم بسیار دیده ام که اکثر صحبت ها در این محافل ایرانی شامل شوخیهای بی مزه و وعده شام سنگین باچندین مدل غذا و مشروب، پشت سر دیگران حرف زدن و صحبت از متراژ خونه، مدل ماشین و لباس و ظاهر هست.
البته هست محافل دیگه ای که یه مقداری بهتر هستن ولی نمیدونم احساس میکنم انگار به همه یه الگو دادن و همگی سعی در اجرای این الگو زندگی را دارند..اشرافی گری در ذات ما ایرانیها هست چه بخواهیم و چه نخواهیم، پس تا اینجا زیاد از جامعه ایرانی داخل ایران دور نشدیم.. ولی عادتهای بدی که من به شخصه میبینم ایران گریزی بضی از دوستان هست..نمیدونم چطوره یه موقعه هایی وطن وطن شعار ماست ولی عمرا اگه یه ایرانی تو خیابون ببینیم یه لبخندی یا خدایی نکرده یه سلام و علیکی بکنیم و فکر نکنیم الان این هموطن یه جوری یه دردسری واسمون ایجاد میکنه..!Cool
من با متاسفانه با امریکنها و ایرانیها در رابطه مستقیم روزانه هستم ..باز این نظر من هست آمریکا هیچ فرهنگ خاصی نداره که به ما بده ،هر چی هست قانون هست وقانون..اگر یه روز بگن آقا قانون رو برداشتیم چه واویلایی بشه اینجا.!
داشتن قانون نوشته شده و مشخص برای هر موردیکه شما فکرشو بکنید و البته احترام به قانون و یا از طرفی ترس از قانون باعث شده که همه مردم وظیفه اشان را در مقابل هم بدونند و اون فرهنگ یا کالچر آمریکایی بوجود بیاد که همه مشتاق هستند ببینند.
چقدر چانه دوانی کردم اینجا ..! پوزش میطلبم از تک تک شما دوستان. Wink

ضمنا من خودم با کمتر از 5 تا اومدم ولی به هیچ عنوان توصیه نمیکنم .، این وضعیت اقتصادی 10 هزار دلار حداقلی خوشبینانه هست برای هر نفری که وارد این ایالت میشود.
موفق و پایدار باشید.

Sad سلام و ممنون از اینکه اطلاعات خوبی مینویسید ولی من واقعن هر چی بیشتر تحقیق میکنم بیشتر گیج میشمSad واقعن دارم خل میشم.
شدیدن دنبال جایی میگردم که این سه موردو در یک شماره قرار بدم چون نمیتونم بگم کدومش بیشتر اهمیت داره.1)امنیت،شغل،آموزش و پرورش...میدونید چرا؟چون من دوتا پسر 9و7 ساله دارم که سن حساسی هستن پس ایالتی که میرم برای زندگی باید از لحاظ فرهنگی و آموزشی امن باشه،در عین حال همسرم بتونه کار پیدا کنه....حالا هر چی بیشتر تو این تاپیکا سرچ میکنم بیشتر گیج میشم....یکی میگه جایی برید ایرانی کم باشه که روی پای خودتون بایستید،یکی میگه یه شهر ارزون برید،یکی میگه هر جا که گرونتر باشه بالطبع کار بیشتره و و و و....
Sadواقعن دارم نا امید میشم....چی کار باید بکنم؟کجارو انتخاب کنم؟خودم دارم روی پیتسبورگ و پورتلند کار میکنم ولی اون کجا کسی اونجا زندگی کنه و از تجربیاتش بگه،این کجا که با چند تا عدد و رقم بخوای تصمیم گیری کنی...توروخدا کمکم کنیدSad(ببخشید انقد پرحرفی کردم....اعصابم خط خطی شده)
پاسخ
تشکر کنندگان: godot ، tabim4 ، pari pariaaa ، فرامرز مسیبیان ، آنارچ
(2013-05-24 ساعت 19:18)آنی نوشته:  
(2012-08-29 ساعت 07:22)Hossein81 نوشته:  سلام به دوستان..یه چند تا پست اخیر دیدم که بچه ها در جاهای مختلف بحث آمدن به لس انجلس رو مطرح کردند، چه از لحاظ گرون بودن اینجا و چه از لحاظ فرهنگی و ارتباط برقرار کردن با ایرانیهای مقیم.
با احترام به پستهای ارزشمند دوستان قدیمیتر باید بگم که ایالت کالیفرنیا و مخصوصا LA شهر بسیار گران و پر هزینه ای هست که البته چون هرچیزی اینجا حتما دلایل منطقی پشتش هست بدونید حتما این گرونیها دلیل دارد..از دلایلی که میشه نام برد: ....................................................................

Sad سلام و ممنون از اینکه اطلاعات خوبی مینویسید ولی من واقعن هر چی بیشتر تحقیق میکنم بیشتر گیج میشمSad واقعن دارم خل میشم.
شدیدن دنبال جایی میگردم که این سه موردو در یک شماره قرار بدم چون ..................................................................................
دوست گرامی این استرس شما کاملاً طبیعی است زیرا این یک انتخاب حساس ومهم تو زندگی بشمار میاد بنده هنوز عازم نشدم و لی حاصل تجربیات و مطالعات یکساله ام را در مورد انتخاب محل زندگی خلاصه عرض میکنم:
گزینه پیشنهادی برای شرایط خاص شما- اگر در مورد تربیت فرزندانتان و قید و بند های کانون خانوادگی به آن شکل که در کشورمان به آن خو گرفته ایم حساس می باشید تجربیات و نقل قولهای دوستان حاکی از آن است ایالت یوتا شهر سالت لیک سیتی و شهرهای جنوبی آن شامل سندی - پراوو - اورم از هر لحاظ محیط امن و مناسب برای تربیت فرزندان می باشد.و ضمناً محیط تمیز و با صفایی دارند.
گزینه ایده آل اول برای همه - اگر میتونید خوب هزینه کنید و امکانات مالی متوسط به بالا دارید در درجه اول شهر ایرواین در حومه لس آنجلس و در درجه دوم شهر آرلینگتون در حومه واشنگتن دی سی به گفته اکثر دوستان و گزارشها و منابع اینترنتی یک انتخاب عالی است و ایرانیان زیادی اونجا زندگی می کنند.با اینحال هزینه زندگی در این دو شهر بالاست بایستی از دوستان مقیم و یا سایر منابع تحقیق کنید.
گزینه ایده آل دوم برای همه- ایالت تگزاس بعد از کالیفرنیا بیشترین جمعیت مهاجر ایرانی را در خود جای داده است اگه بتونید حول و حوش دالاس یه کاری پیدا کنید زندگی در شهرهای شمال دالاس کانتی (کلان شهر دالاس) مثلاً پلانو توصیه میشه و فکر نکنم کسی از این انتخاب پشیمون بشه. ولی جنوب تگزاس شهر هیوستون به دلیل هوای طاقت فرسای داغ شرجی در تابستان و جمعیت مهاجر غیر قانونی خواه نا خواه و دیر یا زود به احتمال زیاد ممکنه آدم از انتخابش پشیمون بشه.
گزینه های خوب و مناسب دیگر:
- اگر هوای ابری و اکثراً بارانی شمال آمریکا با روحیاتتان سازگاری دارد شهر سیاتل در درجه اول و پورتلند در درجه دوم انتخاب مناسبی می باشد.
-اگر هوای سرد و احتمالاً برف و یخبندان سنگین را در فصل زمستان میتونید تحمل کنید شهر شیکاگو که مناطق امن قطعاً توش پیدا میشه یک انتخاب مناسب می باشد.
- شهرهای متوسط رالی و چارلوتته در کارولینای شمالی در سالهای اخیر جزو بهترین شهرهای متوسط برای زندگی در آن کشور شناخته شده اند و به داشتن انسانهای مهربان و خودمونی معروف می باشند. البته هوای جنگلی و مرطوب دارند.
پاسخ
به نظر من اگر دلیل خاصی برای رفتن به شهرخاصی از آمریکا در ذهن ندارید ، میتوانید این آپشنها را در انتخابتان در نظر بگیرید . بدون در نظر گرفتن اولویت بندی من ببینید کدامیک از این موارد برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار است :

اول در نظر بگیرید که در کدام شهر دوست و آشنایی دارید که بتواند در بدو ورود به شما کمک کند چون اول مهاجرت شما نیاز به راهنمایی و کمک دارید و وجود یک دوست یا کسی که بتواند به شما کمک حتی کلامی کند میتواند از استرس اول مهاجرت کمی بکاهد .

دوم این را در نظر بگیرید که در کدام ایالت برای تخصصی که شما دارید کار بیشتر است ، برای شروع میتوانید از گوگل کمک بگیرید و یا در سایت craigslist شغل خودتان را سرچ کنید ببینید کجا امکان کار برای شرایطی که شما دارید بیشتر است .

سوم شهری را در نظر بگیرید که هزینه زندگی در آن کمتر است برای این کار میتوانید به سایت zillow بروید و قیمت اجاره خانه ها را در هر شهری که میخواهید چک کنید ،چون خواه ناخواه شما اول مهاجرت باید از جیب بخورید . پس هر چه پول کمتری برای اجاره خانه بپردازید به نفع شماست.

چهارم، اگر شهری که انتخاب میکنید ایرانی زیاد داشته باشد این مزیت را دارد که ممکنست یک ایرانی به شما کار بدهد و شما بتوانید در آمریکا سابقه کار پیدا کنید و شغل بعدی را در یک شرکت غیر ایرانی پیدا کنید . دومین مزیتش اینست که در شهرهایی که ایرانی زیادست تمام مواد غذایی باب طبع ایرانی را به راحتی پیدا خواهید کرد ،سوم اینکه دچار غم غربت نخواهید شد ، چهارم میتوانید دوستان همزبان پیدا کنید و از راهنماییشان استفاده کنید . معایبش هم اینست که زبان انگلیسیتان به کندی پیشرفت خواهد کرد ، از جامعه آمریکایی و ارتباط با ملیتهای دیگر دور خواهید ماند ، باید حواستان را جمع کنید که به جمعهای خاله زنکی مرسوم بین برخی ایرانیها دچار نشویدو هزار و یک چیز دیگر که ایرانیها اندر وصف مضرات مراوده با هم وطنانشان میگویند که البته من هیچ اعتقادی به آن ندارم و معتقدم آدمها دوستانشان را خودشان انتخاب میکنند و هیچ اجباری به تحمل جمعی که با شما سنخیت ندارد نیست به خصوص در مهاجرت .من معتقدم هر کسی آدمهای شبیه خودش را پیدا میکند و با آنها رفاقت میکند .

پنجم شهری را انتخاب کنید که هوایش برایتان قابل تحمل باشد .

ششم اگر هدفتان ادامه تحصیل در مقاطع بالاست ، سرچ کنید ببینید کدام دانشگاهها رشته مورد نظر شما را دارند چون همه شهرها همه رشته ها را ندارند .

هفتم شهرهای آمریکا تقریبا از امنیت یکسانی برخوردارند که از امنیت بهترین مناطق ایران خیلی خیلی بالاترست ، در بحث امنیت بیشتر از اینکه چه شهری را انتخاب کنید مهم اینست که در کدام محله ساکن شوید چون امنیت بسته به محله متغیر است نه بسته به شهر و ایالت .

طبق چیزهایی که شنیده ام و در همین مهاجرسرا خوانده ام شهرهای ایالت تگزاس برای کسی که اصرار در رفتن به ایالت خاصی ندارد میتواند اپشن خوبی باشد چون طبق گفته دوستان مهاجرسرایی و چیزهایی که خودم دیده ام گویا هم امکان پیدا کردن شغل بیشتر است هم ارزانتر از کلیفرنیاست ، هم ایرانی و طبعا کسی که بتواند راهنماییتان کند در آن زیادست ، هم آب و هوایش قابل تحمل است .البته من سالهاست در لس انجلس زندگی میکنم و نمیتونم به خاطر چیزهایی که برام مهمه ازش دل بکنم .

در ضمن الان دیدم که من و دوست نویسنده پست بالایی هر دو با هم به این پست جواب دادیم و معلومه که ایشون خیلی زحمت کشیده ، امیدوارم همزمان شدن ارسالهامون باعث نشه که ارسال ایشون درست خونده نشه .
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2013-03-26 ساعت 15:26)erfanslash نوشته:  [عکس: 5edqk9bfiay2k9g9v8g5.jpg]

این عنوان بر اساس عواملی مانند عملکرد آموزشی مدارس و دانشگاهها، فضای سبز و سازگاری فرهنگی اعطا شده است.

اگر از افراد مختلف در آمریکا بپرسید که کدام شهر را برای زندگی ترجیح می دهند همه آنها شهری را انتخاب می کنند که در آن شغل مورد نظر خود را داشته باشند و با توجه به هزینه ها زندگی خوبی داشته باشند. اما اگر مشکلی برای پرداخت هزینه نداشته باشید چه محلی را انتخاب می کردید؟ چه می شد اگر در شهری زندگی می کردید که از نظر فرهنگی، مدارس، تفریحات سالم و فضای سبز بسیار غنی و از لحاظ فناوری پیشرفته باشد و در عین حال کمترین میزان جرم و جنایت در آنها وجود داشته باشد؟ شاید بسیاری از آمریکایی ها اولین پاسخشان نیویورک یا سان فرانسیسکو باشد، اما این شهر ها با همه جذابیتی که دارند بهترین شهر آمریکا نیستند.

وب سایت اینترنتی بیزینس ویک ماه ها وقت صرف کرد و اطلاعاتی را جمع کرد که به کمک آن می توان بهترین شهر آمریکا را برای زندگی تعیین کرد. ما در این تحقیقات به یک سری معیار های مثبت که در کیفیت زندگی تاثیر گذار هستند از قبیل تعداد رستوران ها، رانکینگ مدارس و دانشگاهها و همچنین تعداد تیم های ورزشی دانشگاهی و حرفه ای و همچنین مقدار زیادی اطلاعات دیگر مورد توجه بوده اند تا نتیجه نهایی بدست آید. اما برنده کدام شهر است؟
این شهر رالی مرکز ایالت کارولینای شمالی است

[عکس: m7lbhr6dp0vmwxrho6r.jpg]

رالی

برای بسیاری از ساکنین این شهر خیلی شگفت انگیز نیست که رالی به عنوان بهترین شهر در سرتاسر ایالات متحده انتخاب شود. رالی از نظر فرهنگی جذابیت های زیادی دارد در این شهر دانشگاههایی واقع اند که به مثلث تحقیقات معروفند و عبارتند از: دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، دانشگاه دوک و دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل. و در کنار امتیازات بسیاری که در این شهر یافت می شود می توان به 867 رستوران، 110 بار و 51 موزه اشاره کرد. و همینطور رالی شهری است که در آن پیشرفته بودن را می توان احساس کرد، مدارس خوب و بیش از 50,500 متر مربع فضای سبز که چند برابر فضای سبز سرانه شهر هایی مانند نیویورک و لوس آنجلس است، همینطور رالی شهری است که شب های خاطر انگیزی را می توان در آن گذراند.

آخر هفته ها از کنسرت و اپرا گرفته تا مسابقات ورزشی حرفه ای و غیر حرفه ای و بیش از 2,700 متر مربع بازار روز که کشاورزان در آن محصولات خود را ارئه می دهند.

[عکس: r5trastqw05u9gxu58t.jpg]
رالی جمعیتی فقط در حدود چهارصد هزار نفر و وسعتی در حدود 370 کیلو متر مربع دارد. البته رالی مانند سان فرانسیسکو مرکز تکنولوژی دنیا یا مانند بوستون بزرگ ترین مرکز برای تحصیلات عالی و فوق عالی یا مانند نیویورک کلان شهری که 24 ساعت شبانه روز در حرکت و جنب و جوش باشد نیست اما همه این شهر ها آمار جرم و جنایت بالایی دارند پارک های آنها در حال ازبین رفتن هستند، میانگین سطح سواد در این شهر ها پایین است و دیگر امتیازات منفی که به راحتی مزایای آنها را می پوشاند را در رالی نمی بینید.

بهتر به معنای بزرگتر نیست

به کمک بلومبرگ وب سایت بیزینس ویک 16 عامل را برای رده بندی استفاده کرد: تعداد رستوران ها و بار ها، تعداد موزه نسبت به نفر، تعداد دانشگاه ها، کتابخانه ها و تیم های ورزشی، همینطور میزان درآمد، میزان فقر، بیکاری، عملکرد مدارس دولتی، درصد جمعیت دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر، مساحت فضای سبز و پارک های موجود به ازای هر هزار نفر ساکن شهر و کیفیت هوا. عوامل مثبت بیشتر در این رده بندی تاثیر گذار بوده اند به عنوان مثال هزینه مسکن در یک شهر بزرگ می تواند بسیار بالا باشد ولی در این رده بندی به آن توجه نشده است.

در رده بندی جهانی هم بعد از رالی شهر های بعدی آرلینگتون و هونولولو در اسکاتلند هستند و شهر بزرگ و معروفی مانند نیویورک در رده چهاردهم ایستاده است لس آنجلس در رده سی و پنجم و شیکاگو در رده هفتاد و پنجم است. از شهر های بزرگی که رتبه بهتری بدست آورده اند سن دیه گو است که در جایگاه هفتم قرار گرفته و واشنگتن دی سی که کمتر از ششصد هزار نفر جمعیت دارد در جایگاه ششم قرار دارد و البته با توجه به اینکه بعضی از فاکتور های سنجش به صورت سرانه جمعیتی تعیین شده است نمی توان آنها را از نظر تعدادی هم برتر دانست.
پارکی که در آن شهری واقع شده است

بسیاری از ساکنین یک شهر به شلوغی خیابان ها و پر جنب و جوش بودن شهر خود افتخار می کنند. اما رالی با اینکه شهری پر جنب و جوش است ولی آرامشی خاص در آن حاکم است که بخاطر فضای سبز وسیع و فوق العاده آن است و آنرا با عنوان «پارکی که شهری در میان آن قرار گرفته» توصیف می کنند. در خیابان ها و بازار زمانی که پیاده روی می کنید نمای زیبایی از درختان آب نما ها و جویبار ها خواهید دید که بسیار دلنشین است. یک پنجم افراد در این شهر بین 20 تا 30 سال هستند. (بر اساس آمار سال 2010)
[عکس: 1wjt5y90tdggaiipu9hg.jpg]

در این شهر جو فرهنگی دانشگاه های بزرگ حاکم است و آموزش بخش جدایی ناپذیر از فرهنگ این جامعه است. و موزه های محلی نقشی اساسی در فرایند آموزش دارند.

بیشتر افراد در این شهر برای رفت و آمد رانندگی می کنند اما سرویس اتوبوس های شهری برای همگان در دسترس است و حتی در مرکز شهر این سرویس به صورت رایگان ارائه می شود.

کیفیت بالای زندگی همراه با توسعه روزافزون کسب وکار در این منطقه باعث شده افراد بیشتری برای سکونت به این شهر مهاجرت کنند. و از نظر سرعت افزایش جمعیت از برترین شهر ها در آمریکاست.

رشد اقتصادی

بیشتر مردم شهر در سیستم آموزشی دولتی وغیر دولتی کار می کنند. تکنولوژی به روز، تکنولوژی دفاعی، بیوتکنولوژی، و شاخه های علوم زیستی و تکنولوژی های پاک و هوشمند همچون ستون هایی اقتصاد این منطقه را به گردش درآورده اند. در دوران بحران اقتصادی در ایالات متحده بی کاری در رالی به 7.6 درصد رسیده افزایش یافت اما این نرخ بیکاری از نرخ متوسط بیکاری در آمریکا یعنی 9.1 درصد کمتر بود.

حتی در اقتصاد بحرانی کنونی شرکت هایی در رالی در حال توسعه هستند که از آن جمله می توان شرکت نرم افزاری کلاه قرمز را نام برد که 540 شغل جدید ایجاد کرده است. این کمپانی در گذشته بدنبال شهر های دیگری هم برای محل استقرار خود بوده است اما مدیر اجرایی این شرکت می گوید رالی بهترین امتیازات را به ما ارائه کرد. او می گوید:

یک سیستم آموزشی عالی بسیار خوب در این شهر این امکان را به شما می دهد که بهترین استعداد ها را شناسایی و استخدام کنید. هزینه های زندگی در این شهر نسبتا پایین است. هزینه سکونت در این شهر نسبت به شهر های مشابه بسیار پایین است و شرایط برای کسب و کار در این ایالت بسیار عالی است.

وایتهرست که از سال 2008 به این شهر مهاجرت کرده است می گوید در این شهر بسیاری از امکاناتی را که در یک کلان شهر یافت می شود می توانید بیابید او اضافه می کند زندگی در اینجا فوق العاده است.

منبع: مجله هفتگی بلومبرگ

یعنی شما میگی رالی از مثلن پورتلندم بهتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-25 ساعت 13:26)tabim4 نوشته:  
(2013-05-24 ساعت 19:18)آنی نوشته:  
با احترام به پستهای ارزشمند دوستان قدیمیتر باید بگم که ایالت کالیفرنیا و مخصوصا LA شهر بسیار گران و پر هزینه ای هست که البته چون هرچیزی اینجا حتما دلایل منطقی پشتش هست بدونید حتما این گرونیها دلیل دارد..از دلایلی که میشه نام برد: ....................................................................

شدیدن دنبال جایی میگردم که این سه موردو در یک شماره قرار بدم چون ..................................................................................
دوست گرامی این استرس شما کاملاً طبیعی است زیرا این یک انتخاب حساس ومهم تو زندگی بشمار میاد بنده هنوز عازم نشدم و لی حاصل تجربیات و مطالعات یکساله ام را در مورد انتخاب محل زندگی خلاصه عرض میکنم:
گزینه پیشنهادی برای شرایط خاص شما- اگر در مورد تربیت فرزندانتان و قید و بند های کانون خانوادگی به آن شکل که در کشورمان به آن خو گرفته ایم حساس می باشید تجربیات و نقل قولهای دوستان حاکی از آن است ایالت یوتا شهر سالت لیک سیتی و شهرهای جنوبی آن شامل سندی - پراوو - اورم از هر لحاظ محیط امن و مناسب برای تربیت فرزندان می باشد.و ضمناً محیط تمیز و با صفایی دارند.
گزینه ایده آل اول برای همه - اگر میتونید خوب هزینه کنید و امکانات مالی متوسط به بالا دارید در درجه اول شهر ایرواین در حومه لس آنجلس و در درجه دوم شهر آرلینگتون در حومه واشنگتن دی سی به گفته اکثر دوستان و گزارشها و منابع اینترنتی یک انتخاب عالی است و ایرانیان زیادی اونجا زندگی می کنند.با اینحال هزینه زندگی در این دو شهر بالاست بایستی از دوستان مقیم و یا سایر منابع تحقیق کنید.
گزینه ایده آل دوم برای همه- ایالت تگزاس بعد از کالیفرنیا بیشترین جمعیت مهاجر ایرانی را در خود جای داده است اگه بتونید حول و حوش دالاس یه کاری پیدا کنید زندگی در شهرهای شمال دالاس کانتی (کلان شهر دالاس) مثلاً پلانو توصیه میشه و فکر نکنم کسی از این انتخاب پشیمون بشه. ولی جنوب تگزاس شهر هیوستون به دلیل هوای طاقت فرسای داغ شرجی در تابستان و جمعیت مهاجر غیر قانونی خواه نا خواه و دیر یا زود به احتمال زیاد ممکنه آدم از انتخابش پشیمون بشه.
گزینه های خوب و مناسب دیگر:
- اگر هوای ابری و اکثراً بارانی شمال آمریکا با روحیاتتان سازگاری دارد شهر سیاتل در درجه اول و پورتلند در درجه دوم انتخاب مناسبی می باشد.
-اگر هوای سرد و احتمالاً برف و یخبندان سنگین را در فصل زمستان میتونید تحمل کنید شهر شیکاگو که مناطق امن قطعاً توش پیدا میشه یک انتخاب مناسب می باشد.
- شهرهای متوسط رالی و چارلوتته در کارولینای شمالی در سالهای اخیر جزو بهترین شهرهای متوسط برای زندگی در آن کشور شناخته شده اند و به داشتن انسانهای مهربان و خودمونی معروف می باشند. البته هوای جنگلی و مرطوب دارند.
دوست عزیزم بسیار سپاسگذارم از اینکه جوابمو دادی و یکم ذهن پراکنده ی منو سازماندهی کردی....امیدوارم به همین زودیا خودتم راهی بشیSmile
حالا من یه سوال دارم...توی این آپشنهایی که نام بردی من در مورد هیچ کدوم اطلاعاتی ندارم فقط پورتلندو میشناسمو دارم روش تحقیق میکنم...به طور خاص:نظرتون در مورد پورتلند چیه؟شغلی،درسی، و....
بازهم ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان