کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دوستانی که دربدو ورود شمابه امریکا حاضر به کمک هستند
(2010-07-10 ساعت 02:36)yek_mosafer نوشته:  ایول معرفت ، همیشه فکر می کردم ایرانیا از دست هم فرارین ، و نمی تونن همدیگرو ببینن ! ولی نظرم رو عوض کردین ! ایول

دوست عزیز یه چرخ تو سایت بزنی و مطالب رو بخونی میبینی که اینایی که تو این سایت فعالیت می کنند از اون ایرانی هایی هستن که با بقیه ایرانی ها یه نمه تفاوت دارند و هدفشون کمک به همدیگست
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
پاسخ
با سلام به همه دوستان خوب

من و همسرم از همه دوستان خوبي كه در اين تاپيك فعاليت مي كنند بسيار متشكريم چون با اين كارتون واقعا به ما كه آنجا كسي را نداريم دلگرمي مي دهيد. اگر دوستاني كه در آنجا هستند و كاري داشته باشند كه ما بتوانيم قبل از آمدن براي آنها انجام دهيم ، با كمال ميل در خدمتيم.

با تشكر
موفق باشيد
درد من تنهایی نیست؛ بلکه مرگ ملتی است که گدایی را قناعت؛ بی عرضگی را صبر و با تبسمی بر لب این حماقت را حکمت خداوند می نامند...... گاندی

كيس نامبر:2011As4800
تاريخ مصاحبه:2 دسامبر(انكارا)
تاريخ كلير:23 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Hossein81 ، mahdis ، rs232 ، aadine ، babak2010 ، admin ، sina619 ، mavarfan ، hosein m ، free_free ، immortal_happiness ، lorecance ، Amir78 ، alinet ، mohajer13 ، alirezanz
دوستان در پورتلند ,اوره گون کسی نیست به کسانی که میان اونجا کمک کنه ؟
شماره کیس:2010AS152**
تاریخ دریافت نامه قبولی: june 2009
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2009 تاریخ کارنت شدن کیس:march2010
تاریخ دریافت نامه دوم:هیچوقت نرسید
تاریخ مصاحبه:may2010
تاریخ دریافت کلیرنس:پس از70روز .دریافت ویزا:5 اوت 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: lorecance ، battosai
khoda ra shokr ke hamye dostan hazer hastand komak bekonand.
va bishtar anha bache haye kholi khili ba hale teroonii hastand akhe ye jorayee mehman navazand!!!
man dallas hastam va choj felan natavanestam kari peyda konam hazeram baraye por kardan oghat faraghat be shoma dostan yari daham.
bayad begoyam inja aksaran khali band hastan va khili in harfhara jedi nagirid.
avalan hazinye va mozd ra az shoma migirand va chand barabar va doom inke etelaat khili mofid be shoma nemidahand.
dostan ghabl az gerftan service ba anha dar mored hazineha sohbat konid. baraye man in etefagh oftad va khili narhat shodam va hanoz az fekram kharej nashode ast.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-08 ساعت 02:35)Teshniz نوشته:  khoda ra shokr ke hamye dostan hazer hastand komak bekonand.
va bishtar anha bache haye kholi khili ba hale teroonii hastand akhe ye jorayee mehman navazand!!!
man dallas hastam va choj felan natavanestam kari peyda konam hazeram baraye por kardan oghat faraghat be shoma dostan yari daham.
avalan hazinye va mozd ra az shoma migirand va chand barabar va doom inke etelaat khili mofid be shoma nemidahand.
dostan ghabl az gerftan service ba anha dar mored hazineha sohbat konid. baraye man in etefagh oftad va khili narhat shodam va hanoz az fekram kharej nashode ast.

خیلی پست شما قابل درک نیست من دقیقا متوجه نشدم کیا خالی بندن و گرفتن چه نوع سرویسی و هزینه چی؟
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Amir78 ، kianoush ، nnazi_2005 ، admin ، sina619 ، indmehdi ، alirezanz
دوستان من در اورنج کانتی هستم ، هر کمکی که بتونم دریغ نمی کنم.
و هر سوالی که داشتید رو اگه بتونم پاسخ گو هستم.......
همه ما مدیون مهاجر سرا هستیم پس تا اینجا جا افتادیم همکاریمونو شروع کنیم.
امیدوارم نسل جدید مهاجرا دست همو بگیرن و از فارسی حرف زدن در امریکا خجالت نکشن.....Wink

پاسخ
(2010-09-08 ساعت 02:35)Teshniz نوشته:  khoda ra shokr ke hamye dostan hazer hastand komak bekonand.

من نمیدونم شما گیر چه جور آدمهائی افتادید ولی مطمئنم که از بچه های مهاجر سرا نبودند.این طبیعیه که هر جائی افراد ناجور وجود دارند و خود آدم باید حواسش رو جمع کنه.
در هر صورت از بچه های گل مهاجر سرا تعداد زیادی توی دالاس هستند و من کاملا در جریان کمکهائی که به تازه واردین میکنند هستم

دوست عزیز متاسفانه اکثر پستهای شما مملو از ایهام و رمز و رازه....
شما دست روی مهمترین تاپیکهای انجمن میذارید و چند خطی رو به صورت مرموز و نامفهوم مینویسید و میروید و متاسفانه دوستان نگران رو نگران تر میکنید.لطف کنید بعد از این پستهاتون رو واضح تر مطرح کنید در غیر اینصورت آنها رو پاک خواهم کرد.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
سلام خدمت همه دوستان
راستش من هم توی این یکی دو ماهی که اینجا بودم با آدمای خیلی خوبی آشنا شدم که واقعا محبت رو در حق من تمام کردن. نمیگم آدم ناجور اینجا نیست ولی اکثرا به خاطر تنهایی ها و سختیهایی که خودشون کشیدن تا حد توان کمک می کنن. البته نوع کمک آدما فرق میکنه. بعضی ها نظرشون اینه که بگذار طرف سختی بکشه تا آبدیده بشه و فکر می کنن عامل موفقیت خودشون سختی هایی است که کشیدن. مثلا یکی از دوستان اوایل که ما اومده بودیم و ماشین نداشتیم و اصرار داشتیم که زود ماشین بخریم هی می گفت پیاده برید خرید کنید من 30 سال پیش که اومده بودم روزی فلان مایل پیاده راه می رفتم. یک مسیری رو به ما نشون می داد و می گفت دو قدم راهه تا وال مارت. بعد ما هی می رفتیم نمی رسیدیم ! بعد که ماشین خریدیم اون راه رو رفتیم دیدیم با ماشین یک ربع ساعت راه بود!!! فکرش رو بکنید ما تازه قرار بود با خریدامون اون راه رو پیاده برگردیم. نمی گم اون آدم قصد داشت ما رو اذیت کنه، اتفاقا خیلی هم به ما کمک می کرد ولی چون خودش خیلی سختی کشیده بود می گفت معنی نمیده یک مهاجر زودی ماشین بخره و راحت خرید کنه.در صورتی که به نظر من یک مهاجر اینقدر مشکلات داره که بهشون برسه و باید خیلی زود امکانات رفاهی اولیه رو برای خودش فراهم کنه تا با ذهن باز به بقیه مشکلاتش رسیگی کنه.
بهترین کمک رو کسایی میتونن به ما تازه واردین بکنن که زمان کمتریه وارد امریکا شدن. چون آدمایی که سالهاست اینجان اینقدر توی هزینه ها غرق شدن که نمی دونن مثلا 50 دلار پایین بالا در ماه برای یک سرویس مثل تلفن برای ما چقدر مهمه. ما که نمی خواهیم کسی به ما صدقه بده. ما فقط می خواهیم بهترین گزینه ها رو به ما معرفی کنن. اینجا ههم اینقدر گزینه های مختلف و راه برای دور زدنشون وجود داره که آدم باید از هر کس یک چیزی یاد بگیره و بهترینش که با شرایط خودش جور باشه رو انتخاب کنه.ما هنوز خودمون خیلی مشکل داریم و هنوز جا نیفتادیم. ولی هر کس که خواست بیاد سن آنتونیو - تگزاس ما حاظریم هر کاری که از دستمون بربیاد ( بدون توقع!) براش انجام بدیم. اینجا هر کس به ما کمک میکنه ما احساس دینمون به بعدی ها بیشتر میشه.
امیدوارم همه بچه های مهاجرسرا فقط با آدمای دست به خیر با اطلاع آشنا بشن و خیلی زود توی محیط جدید جای خودشون رو پیدا کنن.
2010AS3xxx
پاسخ
دوستان عزیز, لطفا بر روی نوع کمک هایی که در این تاپیک پیشنهاد شده است دقت کنید و لطفا تمام کسانی را که احیانا از اعتماد تازه واردین سوء استفاده کرده اند معرفی نمایید. دوستانی هم که در اینجا برای کمک اعلام آمادگی کرده اند رودروایستی را بگذارند کنار و اگر کاری در توانشان نیست خیلی صریح بگویند. مثلا اگر کسی به من بگوید که برایم بلیط داخلی بخر می گویم از توان من خارج است و یا برای اجاره یک خانه, آن فرد حتما باید خودش انتخاب کند و من فقط می توانم برای آنها رزرو کنم و هیچ نظری در مورد خوب یا بدی آن نمی دهم. مگر اینکه در محله خطرناکی باشد و من به آنها بگویم. اگر کمک ها محدود و حساب شده باشد و افراد نامطمئن و یا سودجو هم شناسایی و اعلام شوند این حرکت می تواند برای همیشه ادامه پیدا کند و افراد زیادی از آن بهره مند گردند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
(2010-09-10 ساعت 01:34)rs232 نوشته:  دوستان عزیز, لطفا بر روی نوع کمک هایی که در این تاپیک پیشنهاد شده است دقت کنید و لطفا تمام کسانی را که احیانا از اعتماد تازه واردین سوء استفاده کرده اند معرفی نمایید. دوستانی هم که در اینجا برای کمک اعلام آمادگی کرده اند رودروایستی را بگذارند کنار و اگر کاری در توانشان نیست خیلی صریح بگویند. مثلا اگر کسی به من بگوید که برایم بلیط داخلی بخر می گویم از توان من خارج است و یا برای اجاره یک خانه, آن فرد حتما باید خودش انتخاب کند و من فقط می توانم برای آنها رزرو کنم و هیچ نظری در مورد خوب یا بدی آن نمی دهم. مگر اینکه در محله خطرناکی باشد و من به آنها بگویم. اگر کمک ها محدود و حساب شده باشد و افراد نامطمئن و یا سودجو هم شناسایی و اعلام شوند این حرکت می تواند برای همیشه ادامه پیدا کند و افراد زیادی از آن بهره مند گردند.

درود آقا اشکان
من دوست دارم برم منطقه سانفرانسیسکو نمیدونم چرا از بچگی از اسم این شهر خوشم مییومد حالاکه وبلاگت رو میخونم علاقم بیشتر شده . من میخوام بدونم آیا در اونجا برای کارهای فنی کار هست یا نه؟ آیا اونجا صنعتی هست یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-11 ساعت 04:30)AmericanHamid نوشته:  
(2010-09-10 ساعت 01:34)rs232 نوشته:  دوستان عزیز, لطفا بر روی نوع کمک هایی که در این تاپیک پیشنهاد شده است دقت کنید و لطفا تمام کسانی را که احیانا از اعتماد تازه واردین سوء استفاده کرده اند معرفی نمایید. دوستانی هم که در اینجا برای کمک اعلام آمادگی کرده اند رودروایستی را بگذارند کنار و اگر کاری در توانشان نیست خیلی صریح بگویند. مثلا اگر کسی به من بگوید که برایم بلیط داخلی بخر می گویم از توان من خارج است و یا برای اجاره یک خانه, آن فرد حتما باید خودش انتخاب کند و من فقط می توانم برای آنها رزرو کنم و هیچ نظری در مورد خوب یا بدی آن نمی دهم. مگر اینکه در محله خطرناکی باشد و من به آنها بگویم. اگر کمک ها محدود و حساب شده باشد و افراد نامطمئن و یا سودجو هم شناسایی و اعلام شوند این حرکت می تواند برای همیشه ادامه پیدا کند و افراد زیادی از آن بهره مند گردند.

درود آقا اشکان
من دوست دارم برم منطقه سانفرانسیسکو نمیدونم چرا از بچگی از اسم این شهر خوشم مییومد حالاکه وبلاگت رو میخونم علاقم بیشتر شده . من میخوام بدونم آیا در اونجا برای کارهای فنی کار هست یا نه؟ آیا اونجا صنعتی هست یا نه؟

آرش هستند حمید جان.
در ضمن من نظرم اینه که با خاطر اسم یه شهر به اون شهر مهاجرت نکنید بهتره و سعی کنید در موردش تحقیق بیشتری کنید........

جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: nnazi_2005 ، AmericanHamid ، aadine ، lorecance ، alirezanz
(2010-09-11 ساعت 05:33)laili نوشته:  
(2010-09-11 ساعت 04:30)AmericanHamid نوشته:  

درود آقا اشکان

آرش هستند حمید جان.
در ضمن من نظرم اینه که با خاطر اسم یه شهر به اون شهر مهاجرت نکنید بهتره و سعی کنید در موردش تحقیق بیشتری کنید........

بله آخه داشتم یکی از مطالبی که Ashkan78 نوشته بودند رو هم میخوندم . بعد هم خودم متوجه شدم ولی به اینترنت دسترسی نداشتم .
نه اینکه فقط اسم شهر باشه . خوب برای تحقیقات از آرش پرسیدم دیگه.
خودم دارم از اینترنت تحقیق میکنم ولی چیز زیادی متوجه نشدم هنوز امیدوارم دوستان بتونند راهنمایی کنند.که آیا انجا یک منطقه صنعتی هست یا نه؟
ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi
ما 7 اکتبر میریم لس آنجلس به همین دلیل نمیتونم تا چند وقت اعلام امادگی برای کمک کردن کنم .
ولی من تمام سعی خودم رو میکنم که هر چی دیدم رو به طور کامل و واضح شرح بدم و شاید بتونم اینگونه به عزیزان مهاجر کمکی کرده باشم گرچه میدونم ارزش نوشتن هم نداره و واقعا نسبت به عزیزانی که اعلام امادگی کردند هیچ چیز حساب نمیشود ولی من از 7 اکتبر به بعد اماده ی پاسخگویی به سوالات عزیزان میباشم و فعلا بیشتر از این کاری از دستم بر نمیاید .
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
(2010-05-24 ساعت 07:45)Ashkan.R نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 13:57)adl نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 08:57)Ashkan.R نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 08:00)lyly نوشته:  همه سمت غرب زندگی می کنین؟! هیشکی از ایرانیا ایالتهای شرقی زندگی نمی کنه؟ چرا آخه؟

من جرجیا هستم

افرین پسر خوب حالا که جورجیا هستی یک کمی راجب وضعیت کار مسکن هزینه ها اب و هوا و شرایط اطلاع بده . ممنون میشم اینجا تقریبا 5-6 نفری قرار هست اتلانتا بیان .

خوب بستگی داره چی می خوای بدانی
این ایالت،ایالت تاپ امریکا نیست اما تو کل امریکا به ایالت در حال رشد معرفه ،نرخ بیکاری این جور که من شنیدم (موثق نیست) 8.5 درصده در صورتی که مثلا کالیفرنیا 12 درصد است من خودم خیلی ها را دیدم از ایالت های دیگه اینجا برا کار می یاند اما خود من یه ماهه دنبال کار می گردم پیدا نکردم
قیمت مسکن و خدمات در این ایالت از دیگر ایالت ها پایین تره ،مثلا یه خانه دو خوابه بدون وسایل خانه که 20دقیقه با مرکز شهر اتلانتا (البته با ماشین ) فاصله داره و با اصطلاح در شهر مریتا است 800 تا 1000 دلاره که البته شما از پرداخت پول کیبل و اب و یوتیلیتی معاف هستید و همان خانه یه خوابش حدوده 500 تا 650 است
در مورد اب و هوا اینجا از نظر چگالی سبزی در امریکا مقام اول را داره و از نظر وسعت سبزی بعد از کالیفرنیا مقام دوم را داره
و هوای اینجا تقریبا مثل رشته است نه شدیدا مرطوب مثل شمال ایران . نه خشک مثل اصفهان
و معمولا چهار فصله اما فصل تابستان و زمستان ان کوتاه است مثلا الان که خرداد تو ایرا ن همه پوست می ندازن اینجا شب ها بسیار خنک هست اما عیب هوای اینجا اینه که ثبات نداره یک روز به شدت گرم و یک روز به شدت سرد است معمولا شهری است پر باران
معروفیت حهانی این شهر به خاطر المپیک 98 است که اینجا برگزار شد همچنین مرکز سی ان ان و کوکاکولا و دلتا ایر لاین ،بزرگترین ایرلاین جهان در این شهره
جمعیت شهر حدود پنج ملیون و جمعیت جرجیا حدود 8 ملیون است که از نظرتعداد ایرانی این شهر در رتبه چهارم در امریکا قرار داره(منبع موثق نیست)
یکی از ایرادات این شهر تعداد زیاد سیاه پوست هست حدود 65 درصد جمعیت اینجا سیاه پوست هست و بنابراین تعداد بی خانمان این شهر زیاده
از لحاظ دانشگاه
سه دانشگاه مهم دنیا یعنی
جرجیا تک (مهندسی)،اموری(پزشکی)،یونورسیتی اف جرجیا(انسانی)در این شهر است و معمولا به شهر دانشجویی معروف است
خلاصه بیاین خوش می گذره،با هم میریم کنسرت شجریان دیگه نمی دانم چی می خواین بدونید اگر سوالی هست در خدمتم
salam agha ashkan manam charleston sc hastam mitooni email bedi baham dar tamas bashim

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-06-05 ساعت 18:57)User نوشته:  
(2010-06-05 ساعت 02:51)rs232 نوشته:  خرید کردن از اینترنت یکی از چیزهایی است که متاسفانه مردم ما به آن دسترسی ندارند. من وقتی در ایران بودم همیشه در اینترنت می رفتم و وقتی از یک چیزی خوشم می آمد و برای خریدن از من کردیت کارت می خواست حالم حسابی گرفته می شد. من اصلا نمی دانستم کردیت کارت چیست و حتی یک برنامه گیر آورده بودم که شماره کردیت کارت قلابی تولید می کرد ولی آن هم هیچوقت کار نمی کرد. تازه اصلا نام کشور ایران در لیست کشورها هم نبود که بخواهم آن را برای خودم پست کنم. با فامیلهای امریکایی هم ارتباطی نداشتم که از آنها بخواهم که آن را برایم بخرند. در ضمن هیچ تصوری هم از زندگی در امریکا نداشتم و فکر می کردم که آنها هم لابد به جرج بوش زنگ می زنند که برود آن بسته را از پستخانه بگیرد و برای من بفرستد! برای همین وقتی به امریکا آمدم هیچ آشغالی در اینترنت نبود که من نخریده باشم. هرچی آشغال یک دلاری و دو دلاری چینی که توی ایبی بود من خریدم. چون عقده ای شده بودم و فقط عاشق این بودم که شماره کردیت کارتم را در کامپیوتر وارد کنم و دکمه ارسال یا تایید را فشار دهم. بعد هم از این عمل خودم لذت می بردم و می رفتم سراغ آشغال بعدی!
در امریکا به سختی باور می کنند که ما در کشورمان کارت اعتباری و یا امتیاز اعتباری نداریم و مثلا سوال می کنند که پس شما چطوری خانه می خرید؟ و وقتی من می گویم نقد می خریم بیشتر تعجب می کنند!
البته خیلی ها هم می گویند که خوش به حالتان که کردیت کارت ندارید چون بدهی هم ندارید.

بهرحال من آن دوست عزیزی را که می خواست چیزی از امریکا بخرد را کاملا درک می کنم ولی علت اصلی که ما می خواهیم کمک کنیم این است که برای یک تازه مهاجر یک کار کوچک که شاید حتی رفتن به فرودگاه و یا تماس تلفنی باشد خیلی پر اهمیت است و واقعا ارزش دارد که آدم آن کار را انجام دهد حتی اگر آن فرد غریبه باشد چون بعضی از کمک های کوچک می تواند سرنوشت آنها را عوض کند.

ولی مثلا برای من خیلی سخت است که از کسی قبول کنم که به حساب من پول بریزد. چون در مراودات مالی آن پول به عنوان درآمد محسوب می شود و حتی اگر پنجاه دلار باشد بر روی مالیات من تاثیر خیلی بدی می گذارد. برای همین از انجام عملیات بانکی با کسی معذور هستم. ولی اگر کسی خواست خانه و یا ماشین بگیرد و از او شناخت کافی داشته باشم ار کردیت خودم برای او استفاده می کنم. علت هم این است که این کار برای مهاجر اهمیت زیادی دارد و برای من هم ریسک خیلی بزرگی نیست. ولی نمی توانم اسپانسر کسی برای مهاجرت شوم.

از کارهایی که من می توانم برای هر کسی انجام دهم این است:
1- اگر به سنفرانسیسکو و اطراف می آیند و پرواز آنها آخر هفته است در فرودگاه به دنبال آنها بروم و آنها را تا هتل و یا هر آدرسی که دارند برسانم.
2- در مورد شهر و استفاده از وسایل نقلیه و یا اجاره خانه آنها را راهنمایی کنم.
3- در مورد باز کردن حساب و کار با بانک آنها را راهنمایی کنم
4- اگر برای گرفتن محل اقامت در روزهای اول احتیاج به کردیت کارت دارند از آنها پول نقد قبول کنم و از کردیتم استفاده کنم تا خود آنها بعدا حساب بانکی باز کنند.

مراحل کمک بعدی کاملا بستگی به شناخت من از مهاجر عزیز دارد. مثلا ممکن است که من با آنها دوست شوم و هرکاری را که برای دوستانم انجام می دهم برای آنها هم انجام دهم و ممکن است از این حد بیشتر کاری را انجام ندهم.
پس منظور من از کمک به همنوعان فقط همان چهار قلمی است که ذکر کرده ام اگرنه سنگ بزرگ علامت نزدن است و اگر دوستانی که در امریکا هستند, کار بی اهمیتی را از روی رودربایستی انجام دهند و تمایلی هم به آن نداشته باشند باعث می شود که به کل از این کار زده شوند و همان کارهای بسیار با اهمیت را نیز برای هموطنان انجام ندهند.

من تازه این تاپیک رو دیدم! کلی هم خوشحال شدم که دوستانی که آمریکا مقیم شده اند بدون هیچ چشمداشتی اعلام می کنند که چه کمک هایی رو می تونن به دوستان تازه وارد برسونند.
برای کسانی که میخواهند تازه وارد یک کشور دیگه بشند، این خیلی اهمیت داره. همینکه یک نفر ممکنه باشه که بیاد دنبالش فرودگاه و مثلا تاهتل برسوندش، بزرگترین دلگرمی رو به فرد تازه وارد میده.

شاید هیچ وقت ماها نتونیم به این سادگی که دوستان اعلام می کنن که آماده کمک کردن هستن نباشیم. پس هر کاری که برای دوستان تازه واردانجام می دهند، ولو کوچک، جای سپاس فراوان داره. فقظ امیدوارم گاهی وقت ها با کمی ز.ی.ا.ده خواهی اسباب دردسر دوستان مقیم نشیم که اونها هم از کمک کردن دلزده شوند و پشیمان.

هیچ وقت فکر کردین وقتی دوستی از ما می خواد یک کاری براش انجان بدهیم، (خیلی ساده مثلا بریم نمایندگی فلان شرکت و یک چیزی رو تحویل بگیریم) چقدر مشکل هست برامون؟ من یکی که واقعا می فهمم چقدر وقتگیر و انرژی بره که دوستی بخواد کمک کنه.

دست مریزاد دوستان عزیز

مراقب خودتون باشین و امیدوارم تعطیلات خوش گذشته باشه.

پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، lorecance ، SANI HAGHIGHI

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان