کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بهترين ايرلاين برای سفرهای خارجی
(2016-08-17 ساعت 11:00)rezaahvaz نوشته:  
(2016-08-17 ساعت 07:58)nora نوشته:  
(2016-08-17 ساعت 04:34)inanna نوشته:  تهران  داره و خطشون هم خیلی مشغوله , من که خیلی سخت تونستم تماس بگیرم باهاشون , البته من بلیتم رو از جای دیگه گرفته بودم ... اگه اشتباه نکنم ,شمارشون این بود 22055556 ,باز چک کنید خودتون  Rolleyes
دفتر ال اتحاد در اول ملا صدرا نرسیده به  میدان ونک است.
متاسفانه بهترین خطوط متعلق به شرکت های عربی می باشد.

ممنون دوست عزیز
فقط نمیدونم با اتحاد بیام یا قطر چون دوست دارم کارهای مهاجرتی خود آمریکا انجام بشه ولی اتحاد تو ابوظبی انجام میده

قطر خیلی خوبه اگر از لحاظ قیمت و زمان براتون مناسبه بنظر من قطر خیلی خوبه.
Doctor of Audiology Student
Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-17 ساعت 13:00)شاپرک نوشته:  
(2016-08-17 ساعت 11:00)rezaahvaz نوشته:  
(2016-08-17 ساعت 07:58)nora نوشته:  دفتر ال اتحاد در اول ملا صدرا نرسیده به  میدان ونک است.
متاسفانه بهترین خطوط متعلق به شرکت های عربی می باشد.

ممنون دوست عزیز
فقط نمیدونم با اتحاد بیام یا قطر چون دوست دارم کارهای مهاجرتی خود آمریکا انجام بشه ولی اتحاد تو ابوظبی انجام میده

قطر خیلی خوبه اگر از لحاظ قیمت و زمان براتون مناسبه بنظر من قطر خیلی خوبه.

ممنون دوست عزیز منم تو فکر قطر هستم قیمت خوبی داره و مهمتر اینکه کارهای مهارجرتی توی خود آمریکا انجام میشه
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
کلیر: 14 آگوست  Rolleyes
ایشود: 22آگوست
مقصد:دالاس
اولین ورود:02 اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک ، storagemeter
پروازهاي مستقيم شركت هاي عربي خيلي خوبه ولي وقتي داخل امريكا با شركت هاي امريكايي ادامه پيدا ميكنه نه به اون راحتي أوله ودرد سرهاي تعويض رو داره . البته براي مجرد هاي جوون بخاطر ارزونتر بودن شايد مناسب باشه ولي با بچه زياد فكر تجربه نباشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: شاپرک
سلام آیا اینکه میگن تو پروازهای ترکیش از چمدونها دزدی میشه صحت داره و کسی تا بحال به شمکل برخورده و اصلا" کسی تجربه سفر با ترکیش ایرلاین رو به آمریکا داشته
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-04 ساعت 12:02)sahar2016 نوشته:  دوستان با سلام .ما از ترکیش ایر لاین برای چهار نفر بلیط به مقصد لوس انجلس گرفتیم دو کودک و دو بزرگسال مجموعا 12 میلیون  تومان که به نظرم گرون بود ولی در سایتهای داخلی قیمت ارزونتر پیدا نکردیم.

بلیط تون یک فقط رفت است یا رفت و برگشت و بعد میشه بگید دقیقا" مسیر پروازیتون چیه ؟ ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان با تجربه سلام
به نظر شما دو ساعت اختلاف زماني بين دو پرواز از تهران به دوبي و از اونجا به هيستون كمه يا ميشه به رسيد .؟ يعني ممكنه بنا به هر دليلي از پرواز دوم جا بموني
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان با تجربه سلام
به نظر شما دو ساعت اختلاف زماني بين دو پرواز از تهران به دوبي و از اونجا به هيستون كمه يا ميشه به رسيد .؟ يعني ممكنه بنا به هر دليلي از پرواز دوم جا بموني
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که با پرواز قطر ایرویز جدیدا رفتن
میخواستم بپرسم طرز برخورد توی فرودگاه قطر چه طوری بوده؟
خوب یا بد؟ ممنون
کیس:**13      تعداد: 1 نفر       مصاحبه :ابوظبی 7 ژانویه تغییر به 8 می         وضعیت: کلیرنس  
 آپدیت ها:  10 و 15 و 20 و 23 می و 3 آگوست(بخاطر ایمیل) 11 آگوست(دو خطی) 14 آگوست   OR  
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان 2 تا سوال
من سال گذشته با اتحاد رفتم و کارهای مهاجرتی تو ابوظبی انجام شد مسیرم به این شکل بود
تهران- ابوظبی
ابوظبی- نیویورک
نیویورک-استین
و چمدونا که تهران تحویل دادم استین تحویل گرفتم و نیاز نبود خودم تو آمریکا تحویل بدم به خطوط داخلی وخوب خیلی راحت بود
حالا سوالم اینه که چون بار دوم هست کارای مهاجرتی که ندارم با گرین کارت میرم آیا بازم وقت نیاز هست که بین پروازم زیاد باشه؟
دیگه اینکه اگر با خطوط هوایی دیگه غیر اتحاد بخوام برم آیا چمدونا را باید امریکا تحویل بگیرم واسه تحویل پرواز داخلی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: TiredAdmin
(2016-08-20 ساعت 15:58)rezaahvaz نوشته:  دوستانی که با پرواز قطر ایرویز جدیدا رفتن
خوب یا بد؟ ممنون

Salam doste aziz man 2 haftas ba ghatar airline omadam. Raftareshon khili khob bod khili han az har nazar residan to havapeina
f4
may 2003
ank2010
interview date march 2016
ankara
خودم (نفر اصلی)و بچه ها یکضرب
صدور ویزا 30جون
همسر ap
ورود 22 augest
green card 7 oct
دریافت ایمیل کلیری همسر 12 oct
صدور ویزا همسر 21 NOV
پاسخ
تشکر کنندگان: rezaahvaz
(2016-09-08 ساعت 11:26)azb2003 نوشته:  
(2016-08-20 ساعت 15:58)rezaahvaz نوشته:  دوستانی که با پرواز قطر ایرویز جدیدا رفتن
خوب یا بد؟ ممنون

Salam doste aziz man 2 haftas ba ghatar airline omadam. Raftareshon khili khob bod khili han az har nazar residan to havapeina

ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان مطلبی رو در مورد ویزا ترانزیت پیدا کردم اینجا میزارم که همه دوستان خیالشون راحت بشه

ویزای ترانزیت یکی از سختگیرانه ترین نوع ویزا ها بشمار می رود. این مقررات مسافر را مجبور می کند با آنکه دارای روادید ورود قانونی از یک کشوری می باشد، صرفاً به خاطر توقف چند ساعته ی اجباری در فرودگاه کشوری ثالث و تنها به خاطر تعویض هواپیما، مجبور به گرفتن ویزای ترانزیت شود.

مقابله با پناهندگان

شکی وجود ندارد که هدف و انگیزه ی به وجود آمدن این نوع ویزا مقابله با ورود پناهندگان می باشد. در واقع این نوع ویزا از طرف کشور های توسعه یافته به جهت جلوگیری از تقاضای پناهندگی شهروندان کشورهایی که بالاترین ریسک پناهندگی را دارند، در فرودگاه های کشورشان در هنگام تعویض هواپیما، تنظیم شده است. از این جهت این نوع ویزا را فقط در بین کشورهای توسعه یافته می شود دید و در هیچ کدام از کشورهای خاورمیانه دیده نمی شود. متاسفانه کشور ایران نیز جزو این گروه قرار دارد. کشورهای اروپایی، چه شنگن و چه غیر شنگن، از شهروندان ایرانی به جهت عبور از مرز هوایی کشورهایشان در خواست روادید می کنند.

انگلستان

کشور انگلستان و ایرلند از آنجا که جزو پیمان شنگن نمی باشند مقررات کمی آسانتری را نسبت به کشورهای شنگن برای شهروندان ایرانی دارند بدین صورت که اگر مقصد نهایی مسافر به یکی از دو کشور امریکا و کانادا ختم شود درخواست روادید ترانزیت نمی کنند. توجه داشته باشد که فقط به این دو کشور، پس اگر مقصد مسافر مثلاً برزیل و یا حتی یک کشور اروپایی دیگه مثلاً بلژیک باشد، مسافر باید ویزای ترانزیت داشته باشد.

شنگن

کشورهای شنگن فقط در یکی از حالات زیر از شهروندان ایرانی ویزای ترانزیت نمی خواهند:

1. مسافر دارای کارت PR کانادا، Green Card امریکا و یا اجازه اقامت نامحدود ژاپن باشد
(انواع ویزاهای مختلف از قبیل دانشجویی، توریستی، ملاقات بستگان مورد قبول نیست)
2. مبدا مسافر یکی از کشورهای فوق و مقصدش ایران باشد
(به شرط اینکه مسافر در کشورهای فوق به صورت قانونی اقامت داشته باشد)

لیست کشورهایی که احتیاج به روادید تزانزیت شنگن دارند از قبیل زیر می باشد، البته در بعضی از آنها مقررات آسانتری نسبت به ایران وجود دارد. مثلاً کشورهایی که ستاره دارند، برخلاف ایران، با داشتن یکی از انواع روادید کشورهای آمریکا، کانادا دگر احتیاجی به ویزای ترانزیت ندارند.

آسیا

اردن*
افغانستان
ایران
بنگلادش
پاکستان
ترکیه*
سریلانکا
سوریه
عراق
لبنان
میانمار
هندوستان*

آفریقا

آنگولا
اتیوپی
اریتره
سودان
سومالی
غنا
کنگو
گامبیا
نیجریه

آمریکا

کلمبیا
کوبا

همانطور که در این لیست ملاحظه می فرمایید، خیلی از کشورها آسیایی و آفریقایی از جمله اتباع کشورهای همسایه ایران مانند ارمنستان، آذربایجان و ترکمنستان از نیاز به اخذ این نوع روادید معاف هستند.

انواع ویزای ترانزیت

ویزای ترانزیت خود به دو نوع کوتاه مدت فرودگاهی که می تواند از یک ساعت تا چند ساعت و ویزای ترانزیت بلند مدت که معمولاً حداکثر تا سه روز می باشد تقسیم می شود.

در حالت نوع اول مسافر فقط داخل خود فرودگاه پس از انتظار چند ساعته در سالن ترانزیت ، هواپیما را تعویض کرده و به مسیر خود ادامه می دهد. در این نوع ویزای ترانزیت مسافر مجاز به خروج از فرودگاه و عبور از مرز هوایی نمی باشد. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع A در ویزای های شنگن معروف می باشد.

در حالت نوع دوم مسافر مجاز به ترک فرودگاه و رساندن خود به فرودگاه دیگر در همان شهر و یا شهر دیگر می باشد. این نوع ویزای ترانزیت به ویزای نوع B در ویزای های شنگن معروف می باشد.

پانویس:

در ماه مه سال 2010 کشورهای شنگن نیز مانند بریتانیا اعلام نمودند در صورتیکه مسافرین ایرانی دارای هر نوع از روادید ورود کشورهای آمریکای شمالی باشند نیازی به اخذ ویزای ترانزیت ندارند.
پاسخ
تشکر کنندگان: شوشینا ، sahar2016 ، Hamed1 ، شهرادلیلا
بچه ها کسی میدونه نمایندگی بریتیش ایرویز تو ایران فعالیت داره یا نه؟
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی میدونه چه اتفاقی افتاده؟
من تا یک هفته پیش که هرچی پرواز چک میکردم قیمتها مناسب بودند اما از دیروز یکباره قیمتها حدود 20 درصد بالا رفتند که برام خیلی عجیبه
من چیپو ایر و گوگل رو سرچ میکردم
کسی اطلاعی داره!؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-17 ساعت 15:34)sf_home81 نوشته:  دوستان کسی میدونه چه اتفاقی افتاده؟
من تا یک هفته پیش که هرچی پرواز چک میکردم قیمتها مناسب بودند اما از دیروز یکباره قیمتها حدود 20 درصد بالا رفتند که برام خیلی عجیبه
من چیپو ایر و گوگل رو سرچ میکردم
کسی اطلاعی داره!؟
معمولا هر چی به تاریح پرواز نزدیک تر بشید قیمت بالا میره البته به زمان پرواز هم بستگی داره .
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان