کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2010-09-06 ساعت 16:50)مهسا ح نوشته:  [quote='laleh 2011' pid='67921' dateline='1281349350']
[quote='RaminR' pid='67072' dateline='1280984025']
خیر این گونه که شما میفرمایین نیست... طبق آخرین visa bulletin، مدت زمان انتظار برای ایجاد نوبت ویزا الان به یک سال و ۵ ماه رسیده... الان چند ماهه که نوبت‌ها خیلی‌ سریع دارن میان جلو

میشه بیشتر توضیح بدین؟ یعنی شخص با داشتن گرین کارت و بدون اینکه سیتیزن بتشه میتونه 2 ساله همسرشو بیاره؟ شما مطمنین؟ من شنیدم حتما باید سیتیزن باشه و گرین کارت اهمیتی نداره. قانون عوض شده؟

سلام نه قانونی عوض نشده قبلا هم کسی که گرین کارت داشت برای همسرش میتونست اقدام کنه تنها فرقش اینکه کسی که سیتی زن هست میتونه نامزد خود را هم دعوت کند که کسی گرین کارت داره نمیتونه و پروسش کمتر و برای گرین کارتها بیشتر بود و باید بگم که بله الان چون روند بررسی پرونده ها سریعتر شده شما میتونی رو 1 سال و نیم حساب کنی اگه از طریق ازدواج و گرین کارت اقدام کنی مثلا من نوامبر 2009 تاریخی که پروندم رفت به nvc و کیس نامبرم مشخص شد و حالا در ماه سپتامبر category ما که F2A کارنت شدیم
پس قانونی عوض نشده دوست عزیز

پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، MPU ، victorygo ، refiusa
آقا اشكان عزيز اين مورد را تحليل كنند
(2010-08-08 ساعت 20:02)RaminR نوشته:  http://travel.state.gov/visa/bulletin/bu..._1360.html

این وبسایت رو ببینین... visa bulletin مربوط به ماه august رو که نگاه بکنین، میبینین که برای category family 2A ، تاریخش هست اول مارث ۲۰۰۹... یعنی‌ اونایی که تاریخ پروندشون تا ۱ مارث ۲۰۰۹ هست، الان نوبتشون شده...

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزیز
تاپیک رو که خوندم کلی امیدوار شدم. البته بعدش بولتن ماه اکتبر رو هم که نگاه کردم امیدوارتر شدم.

توی این بولتن عدد 01APR10 آورده شده. (من از کدهایی که به کیس های ازدواج داده میشه اطلاع ندارم)

سوال من اینه که این معنیش اینه که برای ماه اکتبر تمام پرونده های قبل از آوریل 2010 به مصاحبه دعوت شدند؟؟ اگه اینطور باشه که پروسه دادن ویزا به همسر خیلی سریعتر شده(کمتر از 6 ماه). نه؟

راستی، دقیقا چه زمانی میشه برای ویزای همسر اقدام کرد؟ (البته من هنوز ویزا و گرین کارت رو هم نگرفتم!!!! Big Grin). آیا مثلا فردای روزی که گرین کارت رو بگیریم میتونیم واسه همسرمون تقاضای ویزا بدیم؟؟؟؟ یا شرایط دیگه داره؟

از بحث مفیدتون ممنون
شماره کیس:2010AS00017XXX
کنسولگری:ANKARA
مصاحبه: اول June
کلیر: 27 سپتامبر
ورود به امریکا: 19 نوامبر2010 Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان.
از آقای RaminR خبر ندارید؟نمیدونید رفت مصاحبه یا نه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، می خواستم یک مشورتی از دوستان بگیرم: یکی از دوستان من برنده لاتاری هست و الان تو آمریکاست با گرین کارت! ایشون می خواد ازدواج کنه، و همسرش رو بیاره اینجا! من بهش پیشنهاد دادم که با توجه به اینکه همسرش میتونه برای مقطع دکترا از یکی از دانشگاههای اینجا پذیرش بگیره، برای ویزای f1 ، یعنی ویزای دانشجویی اقدام کنه و بعد که اومد اینجا، تبدیل وضعیت انجام بده! چون با توجه به نوشته های این تاپیک متوجه شدم کیس نامزدی یا ازدواج خیلی طول میکشه! حالا میخوام نظر دوستان رو بدونم؟ چنین چیزی ممکن هست؟ و آیا بهتره که اینا اول عقد کنن و همسرش برای ویزای دانشجویی اقدام کنه یا اینکه صبر کنن، اول همسرش بره سفارت برای درخواست ویزای دانشجوئی و بعد عقد کنن؟ منظورم اینه که با توجه به اینکه خانم PR آمریکاست، برای مرده ایراد نمیگیرن که چرا داری درخواست ویزای دانشجوئی میکنی؟؟؟ ممنون میشم دوستان راهنمائی کنن!
شماره کیس: 2010AS00015xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: اواخر June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: اواسط July2009
تاریخ کارنت شدن کیس:بولتن May 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: اواسط April 2010
تاریخ مصاحبه: اواسط May 2010
تاریخ دریافت ویزا: 29 july
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، estanfordbineh
(2011-01-09 ساعت 09:30)azin نوشته:  سلام، می خواستم یک مشورتی از دوستان بگیرم: یکی از دوستان من برنده لاتاری هست و الان تو آمریکاست با گرین کارت! ایشون می خواد ازدواج کنه، و همسرش رو بیاره اینجا! من بهش پیشنهاد دادم که با توجه به اینکه همسرش میتونه برای مقطع دکترا از یکی از دانشگاههای اینجا پذیرش بگیره، برای ویزای f1 ، یعنی ویزای دانشجویی اقدام کنه و بعد که اومد اینجا، تبدیل وضعیت انجام بده! چون با توجه به نوشته های این تاپیک متوجه شدم کیس نامزدی یا ازدواج خیلی طول میکشه! حالا میخوام نظر دوستان رو بدونم؟ چنین چیزی ممکن هست؟ و آیا بهتره که اینا اول عقد کنن و همسرش برای ویزای دانشجویی اقدام کنه یا اینکه صبر کنن، اول همسرش بره سفارت برای درخواست ویزای دانشجوئی و بعد عقد کنن؟ منظورم اینه که با توجه به اینکه خانم PR آمریکاست، برای مرده ایراد نمیگیرن که چرا داری درخواست ویزای دانشجوئی میکنی؟؟؟ ممنون میشم دوستان راهنمائی کنن!

بله, ایراد میگیرن و خواهند گفت با توجه به اینکه همسرش مقیم هست و مطمئنا بعد از گرفتن ویزای دانشجویی قصد اقامت دایم خواهد داشت, پس باید از همون اول برای ویزای نامزدی یا ازدواج اقدام کنن. من که به این نتیجه رسیدم که ویزای ازدواج الان از همه بهتره چون اندازه ویزای نامزدی زمان میبره و احتمال فییل شدنش هم کمتره. حداقل آدم بیشتر به خودش قوت قلب میده که مسئله حله حله!!
پاسخ
تشکر کنندگان: azin ، lottory ، حاجی واشنگتن
(2010-09-07 ساعت 00:05)rozollina نوشته:  
(2010-09-06 ساعت 16:50)مهسا ح نوشته:  [quote='laleh 2011' pid='67921' dateline='1281349350']
[quote='RaminR' pid='67072' dateline='1280984025']
خیر این گونه که شما میفرمایین نیست... طبق آخرین visa bulletin، مدت زمان انتظار برای ایجاد نوبت ویزا الان به یک سال و ۵ ماه رسیده... الان چند ماهه که نوبت‌ها خیلی‌ سریع دارن میان جلو

میشه بیشتر توضیح بدین؟ یعنی شخص با داشتن گرین کارت و بدون اینکه سیتیزن بتشه میتونه 2 ساله همسرشو بیاره؟ شما مطمنین؟ من شنیدم حتما باید سیتیزن باشه و گرین کارت اهمیتی نداره. قانون عوض شده؟

سلام نه قانونی عوض نشده قبلا هم کسی که گرین کارت داشت برای همسرش میتونست اقدام کنه تنها فرقش اینکه کسی که سیتی زن هست میتونه نامزد خود را هم دعوت کند که کسی گرین کارت داره نمیتونه و پروسش کمتر و برای گرین کارتها بیشتر بود و باید بگم که بله الان چون روند بررسی پرونده ها سریعتر شده شما میتونی رو 1 سال و نیم حساب کنی اگه از طریق ازدواج و گرین کارت اقدام کنی مثلا من نوامبر 2009 تاریخی که پروندم رفت به nvc و کیس نامبرم مشخص شد و حالا در ماه سپتامبر category ما که F2A کارنت شدیم
پس قانونی عوض نشده دوست عزیز

Shy
سلام

من از طرف خودم از همهٔ کسانی‌ که اطلاعات در اختیار بقیه می‌گذرانند کمال تشکر را دارم .

مادر خانوم بنده به تازگی به آمریکا رفتن و گیرین کارد دارند ، خواهر همسرم هم که ۲۰ سالشون هست تا ۳ ماه دیگه وقت مصاحبشون هست و میرند .

یه مطلب جاللب که وکیل در آمریکا گفت اینکه طبقه قانون جدید نامزد ایشون هم می‌تونن بعد از اینکه کارت گیرین کرده خواهر همسرم آماده شد مدارکشان رو بفرستن و برای ایشون هم اقدام کنن .

حالا می‌خواستم ببینم این خبر صحت داره یا اینکه طبقه قانون قدیم باید منتظر بمونن تا سیتی‌زن شیپ بشن بعد اقدام کنن .

ممنون میشم که اگر کسی‌ خبر داره من را هم در جریان بزارن .

با تشکر

نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی ممنون از همه ما هم بدلیل مشکل مالی تا چند مدت دیگه همین مساله برامون پیش میاد Sad
از صمیم قلبم برای همه ی دوستای خوبم در مهاجرسرا دعا میکنم تا در این روزهای آخری که از لاتاری 2011 باقی مونده به هدفشون برسن و دست پر این تورنمنت طاقت فرسا رو به پایان برسونن.خدایا به ایمانی که بوجودت دارم به ما لطفی بکن تا به گفته ات عمل کنیم در جهانی که آفریدی سفر کنیم تا انسان باشیم و انسان بمانیم
پاسخ
تشکر کنندگان: Farshid22
دوستان عزیز ما در پست های قبل اعلام کرده بودیم که روند بررسی و گرفتن ویزای کیس های ازدواجی که از طریق گرین کارت اقدام کردند به یک سال کاهش پیدا کرده اما چون با توجه به عقب گرد ویزا بولتین (در حال حاضر بررسی پرونده های قبل از اول ژانویه 2007) فعلا معلوم نیست که چقدر ممکن روند بررسی و گرفتن ویزا طول بکشه که فعلا از یک سال و نیم بیشتر هست قطعاً میخواستم این مطلب را اینجا بگذارم که اگر دوستی برای اولین بار به این پست مراجعه میکنه اطلاعات نادرستی دریافت نکنه و پست اپدیت باشه
موفق باشید
کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti_banoo ، hanim ، eblam ، lorecance ، silia ، amir82 ، شهلا 1346 ، حاجی واشنگتن
سلام.
اگر کسی که گرین کارت داره و الان تهران هست و دنبال یک دختر خوب برای ازدواج واقعی نه مصلحتی میتونه به این سایت اعتماد کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
شما که دیگه استاد در قوانین مهاجرت باید شده باشی ... مگه نمی بینی در این پست همه دارن پرپرمیزنن چون دارنده گرین کارت نمیتونه تا 3-4 سال آتی همسر مربوطه را ببره... تازه شما اومدی میگی ... ما میگیم نره...شما میگی...
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما میبریم.خوبم میبریم.فقط پیدا بشه مورد خوب برای ازدواج.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
لطفا اگر راهی‌ سراغ دارین اینجا کسی‌ نامحرم نیست، ثوابم داره، بفرما، ...
از من به شما نصیحت اگر وارد این قضیه نشدین بهتره بیخیال شین... مگر ایشونم گرین کارد داشته باشه، وگرنه تو مسیری می‌افتید که نه راه پس درین نه پیش، زندگی هر ۲ سخت می‌شه، مگر اینکه ۱۸-۱۹ سالتون باشه، ... دنبال ویزای کاری + دانشجویی + توریستی رفتن هم تموم سرمایه شما را بر باد میده... اگر ثروت بی‌ حساب داری البته فرق میکنه
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina
سلام به همه دوستان عزیز
سال جدید برای همه میمون و خجسته
من برنده لاتاری 2009 بودم - کلیه کارهای رفتن از جمله مصاحبه - دریافت ویزا و ... را انجام دادم ( از سفارت ابوظبی )
چون اسپانسر داشتم به مشکل بزرگی بر نخوردم ولی متاسفانه به دلیل یه مشکل کوچیک نتونستم تو تایمی که در ویزا درج شده خروج بزنم و برم حالا 2 سال از این موضوع گذشته و من ازدواج کرم . شرایط برای من به چه نحوی میتونه باشه ؟؟؟
میتونم ویزای گرفته شده را مجدد احیا کنم ؟؟
اگه میشه به چه نحوی ؟؟؟
ضمنا کلیه مدارک حتی شماره ورود به سفارت خانه هم هنوز نگه داشتم
Smileیه روزی میرسه که همه چیز اونیه که ما میخواستیم.Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان عزیز، لطف کنید با همه تجارب مفیدی که دارید یک راهنمائی بفرمائید:
یکی از دوستانم از برنده های لاتاری 2010 هست، الان میخوان با یک آقای ایرانی ازدواج کنند، تا اونجایی که من فهمیدم 2 تا راه حل هست:
یکی اینکه ازدواج کنن ولی در شناسنامه ثبت نشه و آقا برای ویزای دانشجویی به صورت مجردی اقدام کنن، اگر ان شاء الله ویزا رو گرفتن و عازم امریکا شدن، بعد در آمریکا ازدواج رو علنی کنن و ثبت رسمی بشه در شناسنامه!این روش از اونجا به ذهنم رسید که اگه اسم خانم که PR آمریکا هست در شناسنامه آقا ثبت بشه، مسلماً سفارت ویزای دانشجویی برای آقا صادر نمیکنه!

دوم اینکه هر چه زودتر ازدواج رسمی کنن و خانم برای ویزای ازدواج همسرشون اقدام کنن! که دقیقاً مطمئن نیستم این پروسه با توجه به این زمان بندیها چقدر طول میکشه؟ 1.5 سال یا 5 سال؟ تا زمان کارنت شدن یا زمان دریافت ویزا؟ آیا این مدت خانم میتونن Re-Entry Permit بگیرن برگردن پیش همسرشون در ایران تا کار ویزای همسرشون حل بشه؟

در کل نظر دوستان چیه؟ کدوم روش را صلاحتر میدونین؟ با توجه به اینکه آقا مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی از یکی از دانشگاههای معتبر تهران رو دارن و رزومه علمیشون هم به لحاظ نمرات و مقاله هم بدک نیست!
ممنون میشم نظر دوستان رو بدونم!
شماره کیس: 2010AS00015xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: اواخر June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: اواسط July2009
تاریخ کارنت شدن کیس:بولتن May 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: اواسط April 2010
تاریخ مصاحبه: اواسط May 2010
تاریخ دریافت ویزا: 29 july
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان