کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2011-04-11 ساعت 01:42)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام. یه سوال داشتم اگر جوابه من رو بدهید خیلی خیلی دوستتون دارم.
از طریق لاتاری به مدت یک سال هست وارد آمریکا شده ام گرین کارت دارم. میخواهم با مردی ایرانی که وارد کانادا شده است و پذیرش دانشگاه آمریکا رو دارد پس از ورود به آمریکا برای تحصیل ازدواج کنم آیا مشکلی هست یا خیر ؟؟؟؟

سوال دوم: اگر هر دو بخواهیم در ایران ازدواج کنیم برای بازگشت به آمریکا مشکلی هست ؟؟؟؟؟؟

سوال سوم: در زمان سیتیزن شدن من مشکلی پیش میاید یا خیر؟؟؟؟

ایشون اگر ویزا دارند کانادا یا آمریکا اگر ازدواج کنید مسئله ای پیش نمیاد اگرهم در ایران بخواهید ازدواج کنید که باز هم اگر ایشون مشکلی برای امدن به کانادا یا امریکا ندارند یعنی ویزا دارند میتونن برن و بیان باز هم مسئله ای نیست و در زمان سیتی زن شدن شما هم مسئله ای پیش نمیاد فقط اعلام میکنید ک ازدواج کردین و سند ازدواج و ترجمه اش را میبینند در هر صورت برای شما مشکلی نیست خود اون آقا باید ببینند که میتونن بیایند امریکا یا نه یعنی با ویزای دانشجویی میان مشکلی نیستش

کتگوری ارتقا داده شد به CR1
تاریخ تکمیل پرونده : 8 اکتبر2010
زمان مصاحبه :2 مارچ 2011 آنکارا
گرفتن ویزا در همان روزBig Grin
پرواز : 10 آگوست 2011
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
با توجه به اینکه هر روز قوانین عوض میشه من می خام بدونم که الان نهایتا بهترین راه برای بردن همسر به آمریکا چیه و چقدر طول می کشه؟ سوالم رو مشخص می پرسم لطفا جداگانه جواب بدین شاید به درد همه بخوره:
سناریوی اول:
با همسر مورد نظر ازدواج می کنیم. همه چیز رو ثبت می کنیم و میریم دنبال ویزای ازدواج. این فرآیند چقدر طول می کشه؟

سناریوی دوم:
با همسر مربوطه ازدواج می کنیم، اما همه چیزو مخفی نگه میداریم، برای عیال مربوطه ویزای دانشجویی می گیریم، تا پاش رسید به آمریکا اونجا ثبت رسمی می کنیم و برای اقامت و ایناش اقدام می کنیم. این روش چطوره و چقدر زمان می بره؟

دوستانی که اطلاعات معتبر و مستندی در مورد این دو روش دارن یا اینا رو عملا تجربه کردن لطفا به طور جداگانه هر کدوم از این دو روش رو نقد و بررسی کنن و مزایا و معایبش رو برای دوستان بیان کنن.
ضمنا اگر راه سومی هم به ذهنتون می رسه بزرگواری می کنین اگر بقیه رو هم در جریان بگذارید.
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، saba.m ، Sepidrose
(2011-06-02 ساعت 14:17)ehsan99 نوشته:  سلام خدمت همه دوستان
ممنون ميشم يه نگاهی به اين کيس منم بندازيدSmile
دوست دختر من مقيم آمريکاست اما سيتيزن نيست .خود من هم انگليس زندگی ميکنم و سيتيزن هستم.قصد ازدواج داريم و خوب دوست داشتم اطلاعاتی در اين مورد داشته باشم

ممنون ميشم يه راهنمايی بفرماييد که کدوم راه برای من راحت تره تا بتونم اقامت آمريکا رو بگيرم ...از طريق نامزدی , ازدواج يا کار

با توجه به اینکه ایشون سیتیزن نیستم ویزای نامزدی نمیتونین بگیرین. ویزای ازدواج هم یک چند سالی معطلی داره. ویزای کار اگه بتونین کارفرما پیدا کنین خیلی بهتره. البته الان تعداد ویزاهای کار سالیانه کم هست و رقابت خیلی شدید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsan99
دوست دختر من مقيم آمريکاست اما سيتيزن نيست .خود من هم انگليس زندگی ميکنم و سيتيزن هستم.قصد ازدواج داريم و خوب دوست داشتم اطلاعاتی در اين مورد داشته باشم

ممنون ميشم يه راهنمايی بفرماييد که کدوم راه برای من راحت تره تا بتونم اقامت آمريکا رو بگيرم ...از طريق نامزدی , ازدواج يا کار

اگر میتونید به راحتی وارد آمریکا بشید ، به صورت توریستی به آمریکا بروید و با توجه به اینکه دوستتون مقیم آمریکا هستند ، در صورت ازدواج می تونید تا زمانی که نوبت گرین کارتتون بشه ، با ویزای رده V که فقط در داخل آمریکا برای اینجور موارد صادر میشه اقامت داشته باشید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsan99 ، MPU ، حاجی واشنگتن
(2011-06-02 ساعت 16:12)Nazem نوشته:  

اگر میتونید به راحتی وارد آمریکا بشید ، به صورت توریستی به آمریکا بروید و با توجه به اینکه دوستتون مقیم آمریکا هستند ، در صورت ازدواج می تونید تا زمانی که نوبت گرین کارتتون بشه ، با ویزای رده V که فقط در داخل آمریکا برای اینجور موارد صادر میشه اقامت داشته باشید.

من این ویزای V رو در لینک زیر خوندم. مثل اینکه شامل این دوستمون نمیشه. باز لینک رو میذارم که شماهم ببینید:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...2ca60aRCRD
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، ehsan99
(2011-06-02 ساعت 20:56)ehsan99 نوشته:  ممنون از دوستان بابت جواب سريع و کاملشون
پس اينجور که من متوجه شدم

1- ويزای نآمزدی نميشه گرفت چون سيتيزن نيستن
2- با ويزای V هم نميشه اونجا موند چون شامل حال نميشه

پس دو راه برای من ميمونه

1- ويزای کار ( ممنون ميشم راهنمايی کنيد که اسم اين ويزا چيه که تو سرچ برای کار لحاظش کنم)
2- توريستی آمريکا اومدن و رفتن و در همين حين ازدواج کردن و وارد اون پروسه 5 ساله شدن!..البته فکر کنم با ويزای توريستی اجازه کار نخوام داشت.درسته؟

با اين حساب فکر کنم ويزای کار بهترين مورد باشه .
اميدوارم واسه يه فارغ التحصيل از دانشگاه های انگليس اونور آتلانتيک يه جابی پيدا بشهTongue

کار که هست اما تا جایی که من میدونم تعداد ویزاهای کار بسیار محدوده و ظاهرا یک بازه زمانی خاصی برای اپلای کردن کارفرماها در نظر گرفتن که معمولا در عرض یکی دو ساعت اول تمام جاها پر میشه!! (معمولا توسط کارفرماهای کارگرای هندی و چینی و آمریکای جنوبی). ویزای کار ظاهرا چند مدله که مثلا یک مدلش برای تخصصهای خیلی بالا هست که ممکنه شامل جریان فوق نشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ehsan99
(2011-06-02 ساعت 22:03)ehsan99 نوشته:  من الان چند تا کار مورد نظرم رو سرچ کردم... ويزای مورد نظر گويا H-1B و اونها اين ويزا رو ميدن

فقط يه سوالی که ممکنه مطرح بشه اينه که آيا اقامت همسر من در آمريکا يک امتياز مثبت به حساب ميآد برای کار پيدا کردن من ؟
چون با توجه به تجربه هايی که از اينترويو اينجا داشتم يکی از سوال های قابل پيش بينی اين خواهد بود که چرا شما در انگلستان برای کار اپلای نکردی و اومدی آمريکا ؟
با توجه به تجربياتتون فکر ميکنيد آيا اقامت همسر من ممکنه شانس کاريابی من رو بيشتر بکنه و مهمترين دليل من برای آمريکا اومدن باشه يا بهتر اينه که اين موضوع رو اصلا صداش رو در نيارم و رو چيز های ديگه مانور بدم

برای ویزاهای غیرمهاجرتی, داشتن دلایلی که احتمال مهاجر شدن متقاضی رو افزایش میده, نکته منفی تلقی میشه و افسر ویزا شما رو به تقاضای ویزای مهاجرتی راهنمایی میکنه. ولی مسئله اینه که شما از همین اولش نباید برین سراغ دروغ و دروغگویی و پنهانکاری! اداره مهاجرت همه چی رو میدونه و یا خواهد دونست و با پنهانکاری فقط کار خودتون رو مشکل میکنین و ممکنه حتی در صورت رد تقاضای ویزای کار و سپس ازدواج شما, به خاطر سابقه بد به شما ویزا ندن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
man daram girin kart migiram va be sefarat nagoftam 2 sal pish ezdevaj kardam agar begam chi mishe agar ham nagam beram che ghadr tol mikeshe khanomam ra bebaram mersi faday har chi irani hast

من دارم گرین کارت می گیرم و به سفارت نگفتم دو سال پیش ازدواج کردم. اگر بگم چی میشه اگر هم نگم برم چقدر طول می کشه خانمم را ببرم. مرسی

---

دوست عزیز. نوشتن به فارسی در مهاجرسرا الزامی است. لطفا رعایت کنید

پاسخ
تشکر کنندگان:
کسانی‌ که گرین کارت دارن و همسرشون رو با ویزا ازدواج از ایران میارن.آخرین کسائی که اقدام کردن،مدت زمان پروسه شون چقدر طول کشیده؟
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
من هم نیاز به راهنمایی دارم مرسی اگه دوستان بتونن راهنمایی کنن چون من واقعا گیج شدم و نمی دونم باید چکار کنم اگه کسی با گرین کارت بخواد برای ازدواج اقدام کنه طبق اخرین اقدامات چقدر زمان میبره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام درسا جان نمی خوام نا امیدت کنم پارتنر من بعد از 8سال عشق ناب منو به آمریکا فروخت بهترین سلهای جوونیمو براش گذاشتم حالا پول و کارهایی که براش ردم هیچ .کسی که تو رو دوست داره هر جا که امکانش باشه با تو خواهد ماند و با تو زندگی خواهد کرد .
گاهی مسیر جاده به بن بست می رود

گاهی تمام حادثه از دست می رود...

گاهی همان کسی که دم از عقل می زند در راه هوشیاری خود، مست می رود

گاهی غریبه ای که به سختی به دل نشست، وقتی که قلب خون شده بشکست، می رود

اول اگر چه با سخن از عشق آمده، آخر خلاف آنچه که گفته است می رود

وای از غرور تازه به دوران رسیده ای، وقتی میان طایفه ای پست می رود

هر چند مضحک است و پر از خنده های تلخ.. بر ما هر آنچه لایقمان هست می رود

گاهی کسی نشسته که غوغا بپا کند، وقتی غبار معرکه بنشست می رود

اینجا یکی برای خودش حکم می دهد، آن دیگری همیشه به پیوست می رود

این لحظه ها که قیمت قد کمان ماست، تیری است بی نشانه که از شصت می رود

بی راه ها به مقصد خود ساده می رسند، اما مسیر جاده به بن بست می رود

هر چند مضحک است و پر از خنده های تلخ بر ما هر آنچه لایقمان هست می رود..
پاسخ
تشکر کنندگان: Akta ، sib 24 ، battosai ، Seattle2015 ، 1979SAM ، victorygo ، romance33 ، sara_82 ، rose_2000
Sadمتاسفم
(2011-09-28 ساعت 12:14)kuroshj نوشته:  سلام درسا جان نمی خوام نا امیدت کنم پارتنر من بعد از 8سال عشق ناب منو به آمریکا فروخت بهترین سلهای جوونیمو براش گذاشتم حالا پول و کارهایی که براش ردم هیچ .کسی که تو رو دوست داره هر جا که امکانش باشه با تو خواهد ماند و با تو زندگی خواهد کرد .

گاهی تمام حادثه از دست می رود...

گاهی همان کسی که دم از عقل می زند در راه هوشیاری خود، مست می رود

گاهی غریبه ای که به سختی به دل نشست، وقتی که قلب خون شده بشکست، می رود

اول اگر چه با سخن از عشق آمده، آخر خلاف آنچه که گفته است می رود

هر چند مضحک است و پر از خنده های تلخ.. بر ما هر آنچه لایقمان هست می رود

گاهی کسی نشسته که غوغا بپا کند، وقتی غبار معرکه بنشست می رود

اینجا یکی برای خودش حکم می دهد، آن دیگری همیشه به پیوست می رود

این لحظه ها که قیمت قد کمان ماست، تیری است بی نشانه که از شصت می رود

بی راه ها به مقصد خود ساده می رسند، اما مسیر جاده به بن بست می رود

هر چند مضحک است و پر از خنده های تلخ بر ما هر آنچه لایقمان هست می رود..

پاسخ
تشکر کنندگان:
ازدواج با عشق زیبا و دوست داشتی است
ازدواج به همراه مهاجرت به امریکا هم زیبا و پذیرفتنی است
ولی ازدواج با عشق به همراه مهاجرت به امریکا گرچه زیبا و دوست داشتنی است ولی پذیرفتنش برای من دشوار است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
سلام دوستان
یه سوال دارم. من داداشم میخواد نامزدش ببره امریکا اونجا ازدواج کنه ، هنوز گرین کارت نگرفته چون میگن اگه ازدواج کنن میتونی همسرتم به پرونده اضافه کنی و دوتا با هم گرین کارت میگیرن؟ این واقعا صحت داره؟ اگه درسته خب حالا چطوری همسرشم بیاره اونجا؟ اونکه ویزا نمیتونه بگیره!!

اگه اینجوری بشه که دیگه نمیخواد یه پروسه 5 ساله رو طی کرد

ممنونم میشم راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
داداشت از چه طریقی می خواد گرین کارت بگیره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Mehdiest

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان