کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
دوستان سلام،
امیدوارم که همگی خوب و خوش باشید. ۲ تا سوال داشتم لطفا:
اول اینکه این عکس قفسه سینه رو باید اونجا توی فرودگاه نشون بدیم یا اینکه لازم نیست و می تونیم بزاریم توی چمدون و بدیم توی بار؟ (خیلی بزرگه بابا نمی شه که دستمون بگیریم این همه راه)
دوم اینکه اصل چه مدارکی رو باید با خودمون ببریم مثل شناسنامه و کارت ملی و ....

خیلی ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام negi جان.
عکس قفسه رو بذار تو چمدون تو فرودگاه فقط اون پاکتو میخوان.مدارکم بیار ضرر نداره چون مثلا اگه بخوای پلسپورته ایرانیتو عوض کنی باید مدارکت هم باهلش بفرستی واشنگتن.حتما اگه گواهینامه داری ترجمه کن بیار که مهمه.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: negi ، frozen mind ، الهه سابق ، termeh.abrishami
مرسی علیرضا جان .... کلی خوشحال شدم که اونو می تونم بزارم توی چمدونم. در مورد گواهینامه بهتره ترجمه بشه یا گواهی نامه بین المللی بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62
negi عزیز گواهینامه بین المللی 1 قرون نمیارزه و کسی که مثل من و تو میاد اینجا نمیتونه با اون رانندگی کنه دوست منو اینجا گرفتن و کارش به دادگاه هم کشید اون فقط برای ویزیتوراست کسی به من نگفته بود اما تو بدون چون خودم مستقیم از 1 پلیس پرسیدم.حتما ترجمش کن چون برای بیمه ماشین مهمه اگه سابقه رانندگی نداشته باشی new driver حساب میشی 2 برابر باید پول بیمه بدی.
همیشه دلتنگ پدر ومادر.....
پاسخ
تشکر کنندگان: negi ، frozen mind ، الهه سابق ، oxin133 ، termeh.abrishami
(2012-07-12 ساعت 16:31)alireza62 نوشته:  سلام negi جان.
عکس قفسه رو بذار تو چمدون تو فرودگاه فقط اون پاکتو میخوان.مدارکم بیار ضرر نداره چون مثلا اگه بخوای پلسپورته ایرانیتو عوض کنی باید مدارکت هم باهلش بفرستی واشنگتن.حتما اگه گواهینامه داری ترجمه کن بیار که مهمه.
سلام.منظور از عکس قفسه سینه همون سی دی هست که دکتر داده؟من چیز دیگه ای ندارم!

(2012-07-12 ساعت 12:22)negi نوشته:  دوستان سلام،
امیدوارم که همگی خوب و خوش باشید. ۲ تا سوال داشتم لطفا:
اول اینکه این عکس قفسه سینه رو باید اونجا توی فرودگاه نشون بدیم یا اینکه لازم نیست و می تونیم بزاریم توی چمدون و بدیم توی بار؟ (خیلی بزرگه بابا نمی شه که دستمون بگیریم این همه راه)
دوم اینکه اصل چه مدارکی رو باید با خودمون ببریم مثل شناسنامه و کارت ملی و ....

خیلی ممنون
پس چرا من عکس ندارم؟به من فقط یه سی دی دادن.این یعنی چی؟
ویزا: CR1/ ارسال مدارک : جون۲۰۱۱ /مصاحبه،آنکارا : ۱۸ جون ۲۰۱۲ /کلیرنس: ۳۱ جولای 2012 /دریافت ویزا : ۱۵ آگوست Rolleyes تاریخ ورود به آمریکا :۱۳ سپتامبر ۲۰۱۲

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011
من تازه كاراى پزشكى رو واسه گرين كارت انجام دادم.عكس ريه روبايد سفارت بگيره،بعد سى دى رو بده به شما.اون پاكتى كه سفارت به شما ميده كپى مداركتونه،با اوكى پزشكى.وقتى مياين امريكا و اگر يه سال از تاريخ پزشكى ويزاتون گذشته باشه،بايد دوباره برين پزشكى.اينجا عكس و اينا نميخوان.اينجا واسه ريه ازمايش پوستى انجام ميدن.اگر جوابش مثبت بود سى دى رو باز ميكنن و عكس جديد ميگيرن.من سه بار رفتم بيمارستان،بار اول كه دكتر رو ببينم و ازمايش تيبى رو انجام بدن،بار دوم كه جواب ازمايش پوستى رو ببينن و خون بگيرن،بار سوم كه جواب و بگيرم.شما اگر فقط يه سى دى دارين،مدارك و بدون مدارك پزشكى بفرستين واسه گرين كارت،البته اگر هنوز يه سال اعتبار پزشكى پر نشده.

در ضمن،من هنوز پكيج گرين كارتم و ندادم،ولى تو مرحله اول از شما عكس و اينا نميخوان،اگر خودتون ميخواين بذارين اگر هم نذارين مشكلى نيست.من تمام گايد هاى وبسايت هاى مهاجرتى رو خوندم و همه تاييدش ميكنن
پاسخ
تشکر کنندگان: فردا ، الهه سابق ، girl
Exclamation 
سلام به همگی دوستان من با ویزای نامزدی اومدم امریکا. الان 4 ماهه که رفتم برای انگشت نگاری و عکسبرداری گرین کارت یعنی خودشون بهم وقت دادن برای این کارا. می خواستم بدونم کی گرین کارتم حاضر میشه؟ چون خیلی دلم برای خانوادم تنگ شده Sad
مرسی مرسی مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011
(2012-10-03 ساعت 06:42)asemaneabi نوشته:  سلام به همگی دوستان من با ویزای نامزدی اومدم آمریکا. الان 4 ماهه که رفتم برای انگشت نگاری و عکسبرداری گرین کارت یعنی خودشون بهم وقت دادن برای این کارا. می خواستم بدونم کی گرین کارتم حاضر میشه؟ چون خیلی دلم برای خانوادم تنگ شده Sad
مرسی مرسی مرسی

ایشالا به زودی دیگه باید بیاد
بعد جسارتا با این حساب که همین چند ماهم گرین کارت به زور نگرتون داشته اینجا، گرین کارته بیاد چند ماه یک بار میخواین بیایین آمریکا اونوقت!!!!! Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام،

جدیدا مدت زمان صادر شدن گرین کارت یک مقدار طول میکشه و الان میانگین روی 4 یا 5 ماه هستش، دیگه شما به آخرش نزدیک شدید و همین روزا میاد ایشالله Wink (هم زمان با درخواست گرین کارت، برای مجوز کار هم درخواست دادید؟ اون اومده؟)
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، termeh.abrishami
سلام به همگی‌

من الان ساکن آمریکا هستم.و گرین کارت دارم.

یه دوست قدیمی‌ میخوان توریستی بیان اینجا

و اگه با هم به توافق رسیدیم،رابطه‌رو یه کم جدی تر کنیم.

آیا برای اینکه ایشون هم گرین کارت بگیرن ،باید با هم حتما ازدواج کنیم؟(ایشون ویزاِ ۶ ماهه دارن)

یا راه دیگه‌ای هم هست؟

اگر به هر طریقی(ازدواج یا نامزدی) ایشون بخوان از طریقِ من اقدام به گرفتنِ گرین کارت کنن،چند وقت طول میکشه بهشون گرین کارت بدن؟

اگه فایلِ این دوست به جریان بیفته ،می‌تونن با پاسِ سفید از آمریکا خارج بشن؟

مممنون میشم کمکی‌ کنید.
ساکن نیویورک
برنده 2011

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-03 ساعت 08:33)آسمان نیلگون نوشته:  سلام به همگی‌

آیا برای اینکه ایشون هم گرین کارت بگیرن ،باید با هم حتما ازدواج کنیم؟(ایشون ویزاِ ۶ ماهه دارن)

یا راه دیگه‌ای هم هست؟

اگر به هر طریقی(ازدواج یا نامزدی) ایشون بخوان از طریقِ من اقدام به گرفتنِ گرین کارت کنن،چند وقت طول میکشه بهشون گرین کارت بدن؟

مممنون میشم کمکی‌ کنید.
دوست عزیز توی تاپیک ازدواج (با گرین کارت یا سیتیزن) همه چیز به دقت توضیح داده شده. جواب همه سوالات رو می تونید اونجا پیدا کنید. فقط این رو بدونید که همسر کسی که گرین کارت داره ۳-۵ سال باید صبر کنه تا گرین کارت بگیره. بقیه توضیحات به صورت کامل در تاپیک ازدواج هست.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: آسمان نیلگون ، dreamer60
(2012-10-03 ساعت 08:40)negi نوشته:  
(2012-10-03 ساعت 08:33)آسمان نیلگون نوشته:  سلام به همگی‌

یا راه دیگه‌ای هم هست؟

مممنون میشم کمکی‌ کنید.
دوست عزیز توی تاپیک ازدواج (با گرین کارت یا سیتیزن) همه چیز به دقت توضیح داده شده. جواب همه سوالات رو می تونید اونجا پیدا کنید. فقط این رو بدونید که همسر کسی که گرین کارت داره ۳-۵ سال باید صبر کنه تا گرین کارت بگیره. بقیه توضیحات به صورت کامل در تاپیک ازدواج هست.
موفق باشید.

خیلی ازتون ممنونم
ساکن نیویورک
برنده 2011

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-10-03 ساعت 07:55)soheilk نوشته:  سلام،

جدیدا مدت زمان صادر شدن گرین کارت یک مقدار طول میکشه و الان میانگین روی 4 یا 5 ماه هستش، دیگه شما به آخرش نزدیک شدید و همین روزا میاد ایشالله Wink (هم زمان با درخواست گرین کارت، برای مجوز کار هم درخواست دادید؟ اون اومده؟)

سلام دوست عزیز بله مجوز کار اومده. اونموقع که رفتم برای گرفتن عکس و انگشت نگاری گرین کارت رفتم برای مجوز هم اقدام کردم. ازشون پرسیدم کی گرین کارت میاد گفتن حداکثر 2 سال دیگه. راستش من این مدت که اینجا بودم چند تا از اقواممون فوت شدن برای همین یه دلشوره بدی گرفتم که خدایا یعنی من کیارو نمی بینم و...... دور ازجون..... خیلی دلم میخواد یه بار همه رو ببینم بگذریم از بقیه ی سختیها
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60
(2012-10-03 ساعت 16:51)asemaneabi نوشته:  سلام دوست عزیز بله مجوز کار اومده. اونموقع که رفتم برای گرفتن عکس و انگشت نگاری گرین کارت رفتم برای مجوز هم اقدام کردم. ازشون پرسیدم کی گرین کارت میاد گفتن حداکثر 2 سال دیگه. راستش من این مدت که اینجا بودم چند تا از اقواممون فوت شدن برای همین یه دلشوره بدی گرفتم که خدایا یعنی من کیارو نمی بینم و...... دور ازجون..... خیلی دلم میخواد یه بار همه رو ببینم بگذریم از بقیه ی سختیها

واقعا تسلیت میگم بهتون، کاملا میتونم حس شما رو درک کنم...ولی نباید این اتفاقها باعث بشن که شما از تصمیمتون برای ازدواج و مهاجرت منصرف بشید...من خدای نکرده نمیخوام بگم که مرگ عزیزانتون مهم نیست، ولی مطمئن باشید خیلی زود میبینید که زندگی جدیدی که اینجا تو آمریکا شروع کردید چقدر باعث پیشرفت شما خواهد شد Wink

در مورد گرین کارت هم اگر مجوز کار اومده، پس تقریبا در مراحل آخر گرین کارت هستید و مطمئن باشید که به زودی به دستتون میرسه Wink من نمیدونم که رو چه حسابی بهتون گفتند 2 سال، شاید منظورشون برداشته شدن condition از روی گرین کارت بوده...بهرحال بهتره توی این مدتی که گرین کارتتون میاد سعی کنید خودتون رو با یه کاری توی آمریکا مشغول کنید...مخصوصا الان که مجوز کار هم دارید میتونید خیلی راحت دنبال کار بگردید...اینجوری میتونید فکر خودتون رو از مهاجرت و این چیزا دور کنید Wink
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: asemaneabi ، الهه سابق ، mercedeh2011
(2012-10-03 ساعت 20:12)soheilk نوشته:  
(2012-10-03 ساعت 16:51)asemaneabi نوشته:  سلام دوست عزیز بله مجوز کار اومده. اونموقع که رفتم برای گرفتن عکس و انگشت نگاری گرین کارت رفتم برای مجوز هم اقدام کردم. ازشون پرسیدم کی گرین کارت میاد گفتن حداکثر 2 سال دیگه. راستش من این مدت که اینجا بودم چند تا از اقواممون فوت شدن برای همین یه دلشوره بدی گرفتم که خدایا یعنی من کیارو نمی بینم و...... دور ازجون..... خیلی دلم میخواد یه بار همه رو ببینم بگذریم از بقیه ی سختیها

واقعا تسلیت میگم بهتون، کاملا میتونم حس شما رو درک کنم...ولی نباید این اتفاقها باعث بشن که شما از تصمیمتون برای ازدواج و مهاجرت منصرف بشید...من خدای نکرده نمیخوام بگم که مرگ عزیزانتون مهم نیست، ولی مطمئن باشید خیلی زود میبینید که زندگی جدیدی که اینجا تو آمریکا شروع کردید چقدر باعث پیشرفت شما خواهد شد Wink

در مورد گرین کارت هم اگر مجوز کار اومده، پس تقریبا در مراحل آخر گرین کارت هستید و مطمئن باشید که به زودی به دستتون میرسه Wink من نمیدونم که رو چه حسابی بهتون گفتند 2 سال، شاید منظورشون برداشته شدن condition از روی گرین کارت بوده...بهرحال بهتره توی این مدتی که گرین کارتتون میاد سعی کنید خودتون رو با یه کاری توی آمریکا مشغول کنید...مخصوصا الان که مجوز کار هم دارید میتونید خیلی راحت دنبال کار بگردید...اینجوری میتونید فکر خودتون رو از مهاجرت و این چیزا دور کنید Wink

سلام خیلی ممنونم از راهنمایی و همدردیتون.
من لیسانس امار دارم اما تو این چند سال که فارغ التحصیل شدم همه چیز از یادم رفته در مورد کار نمیدونم چکاری از دستم برمیاد چون مسلمه که اینجا کسانی که شهروند یا حداقل گرین کارتی هستن در اولویتند بگذریم که دانشگاههای خودشونو بیشتر قبول دارن و باید زبانتون عالی باشه که من بخاطر اینکه در نوجوانی سابقه زندگی خارج ایران رو داشتم دست وپا شکسته چیزایی بلدم. اما راه درازی تا روان شدن زبانم هست. کلا نمی فهمم چرا بعضیا میگن اینجا جای پیشرفته با این بحران بیکاری و جمعیتی که همه ساله فارغ التحصیل میشن و همه شون جذب بازار کار نمیشن بنظرم ایران تا چند سال قبل خیلی خوب بود شما می تونستین دانشگاه مجانی برید البته بگذریم از غول کنکور. اینجا دانشگاهش هزینه کمر شکن داره ایران خوراک و انرژی تا 10 سال پیش ارزون بود درسته همون موقع هم یه سختیهایی داشت. خدا نگذره از کسانی که ایران رو به این روز انداختن.
پاسخ
تشکر کنندگان: mazlom khanom ، mercedeh2011 ، دخترمهربون

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان