کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
سلام دوستان
من با ویزای نامزدی واردی آمریکا شدم بعد ازدواج کردم الان میخوام واسه گرین کارت و اجاز
ه کار اقدام کنم ولی همسر من که سیتی زن آمریکاست گوای تولد نداره و نمیتونه تهیه کنه آیا راهی برای به جریان انداختن پرونده وجود داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، mercedeh2011
سلام دوستان، این اجازه کار چقدر طول میکش تا بیاد؟ یعنی‌ زمانی‌ که با ویزای نامزدی وارد آمریکا میشیم، ازدواج می‌کنیم و برای گرفتن social security اقدام می‌کنیم، که من شنیدم قبل ازدواج هم می‌شه این کار رو کرد که زود هم میاد مثل اینکه. حالا این اجازه کار چجوری می‌شه؟ من خیلی‌ برام مهم نیست که زود گرین کارت‌ام بیاد ولی‌ اینکه خیلی‌ زود اجازه کار بگیرم و برم سر کار برام خیلی‌ مهمه
K1
اقدام: جولای۲۰۱۲
اپروال: دسامبر۲۰۱۲
مصاحبه: ابوظبی-فوریه۲۰۱۳
اقدام برای AOS: جون ۲۰۱۳
انگشت نگاری: جون ۲۰۱۳
دریافت نامه مصاحبه AOS: جولای ۲۰۱۳
مصاحبه AOS: آگوست ۲۰۱۳
دریافت گرین کارت: آگوست ۲۰۱۳

پاسخ
(2012-10-03 ساعت 06:42)asemaneabi نوشته:  سلام به همگی دوستان من با ویزای نامزدی اومدم آمریکا. الان 4 ماهه که رفتم برای انگشت نگاری و عکسبرداری گرین کارت یعنی خودشون بهم وقت دادن برای این کارا. می خواستم بدونم کی گرین کارتم حاضر میشه؟ چون خیلی دلم برای خانوادم تنگ شده Sad
مرسی مرسی مرسی
سلام .دوست عزیز 9ماه از انگشت نگاری man گذشت ast هنوز از گرین کارت خبری نیست. کم کم دارم فکر می‌کنم بازیچه اینها شدم .
.SadSadSad
پاسخ
(2012-10-04 ساعت 01:06)sara mas نوشته:  سلام دوستان، این اجازه کار چقدر طول میکش تا بیاد؟ یعنی‌ زمانی‌ که با ویزای نامزدی وارد آمریکا میشیم، ازدواج می‌کنیم و برای گرفتن social security اقدام می‌کنیم، که من شنیدم قبل ازدواج هم می‌شه این کار رو کرد که زود هم میاد مثل اینکه. حالا این اجازه کار چجوری می‌شه؟ من خیلی‌ برام مهم نیست که زود گرین کارت‌ام بیاد ولی‌ اینکه خیلی‌ زود اجازه کار بگیرم و برم سر کار برام خیلی‌ مهمه

عزیز , وقتی‌ سوشال سکوریت نامبر آمد . روشه نوشته که باهاش میتونی‌ کار کنی‌ ، این همون اجازه کارت است . از وقتی‌ اقدام کنی‌ بین ۱۴-۲۰ روز بدست میرسه . بدون اون نمیتونی‌ برای گرین کارت اقدام کنی‌. ولی‌ تا گرین کاردت نیاد برات سخت کار گیر میاد مگه این که آشنا جایی‌ داشته باشی‌.

(2012-10-03 ساعت 20:12)soheilk نوشته:  
(2012-10-03 ساعت 16:51)asemaneabi نوشته:  

در مورد گرین کارت هم اگر مجوز کار اومده، پس تقریبا در مراحل آخر گرین کارت هستید و مطمئن باشید که به زودی به دستتون میرسه Wink
اجا زهٔ کار ربطی به گرین کارت نداره. ۲ مقوله ی جدا است
پاسخ
تشکر کنندگان: sara mas ، Tomas ، mercedeh2011
(2012-10-04 ساعت 11:16)mazlom khanom نوشته:  [quote='sara mas' pid='221357' dateline='1349296578']
سلام دوستان، این اجازه کار چقدر طول میکش تا بیاد؟ یعنی‌ زمانی‌ که با ویزای نامزدی وارد آمریکا میشیم، ازدواج می‌کنیم و برای گرفتن social security اقدام می‌کنیم، که من شنیدم قبل ازدواج هم می‌شه این کار رو کرد که زود هم میاد مثل اینکه. حالا این اجازه کار چجوری می‌شه؟ من خیلی‌ برام مهم نیست که زود گرین کارت‌ام بیاد ولی‌ اینکه خیلی‌ زود اجازه کار بگیرم و برم سر کار برام خیلی‌ مهمه

عزیز , وقتی‌ سوشال سکوریت نامبر آمد . روشه نوشته که باهاش میتونی‌ کار کنی‌ ، این همون اجازه کارت است . از وقتی‌ اقدام کنی‌ بین ۱۴-۲۰ روز بدست میرسه . بدون اون نمیتونی‌ برای گرین کارت اقدام کنی‌. ولی‌ تا گرین کاردت نیاد برات سخت کار گیر میاد مگه این که آشنا جایی‌ داشته باشی‌.

مرسی‌ مظلوم جان. پس لازم نیست جدا اقدام کنیم، همهٔ کسایی که social میگیرن اتوماتیک اجازه کار هم میگیرن
K1
اقدام: جولای۲۰۱۲
اپروال: دسامبر۲۰۱۲
مصاحبه: ابوظبی-فوریه۲۰۱۳
اقدام برای AOS: جون ۲۰۱۳
انگشت نگاری: جون ۲۰۱۳
دریافت نامه مصاحبه AOS: جولای ۲۰۱۳
مصاحبه AOS: آگوست ۲۰۱۳
دریافت گرین کارت: آگوست ۲۰۱۳

پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-10-04 ساعت 12:08)sara mas نوشته:  
(2012-10-04 ساعت 11:16)mazlom khanom نوشته:  [quote='sara mas' pid='221357' dateline='1349296578']

مرسی‌ مظلوم جان. پس لازم نیست جدا اقدام کنیم، همهٔ کسایی که social میگیرن اتوماتیک اجازه کار هم میگیرن

سلام به دوستان گلم والا تا اونجا که من یادم میاد بعد از ثبت ازدواج وقتی برای سوشال سکوریتی اقدام کردم یه ماهه اومد که این با اجازه کار تا اونجا که من میدونم فرق میکنه چون قبل از اومدن مجوز کار من سوشال سکوریتی داشتم خب اگه یکیه چرا 2 ماه برای اومدن این مجوز صبر کردم؟
بعد از سوشال سکوریتی رفتم ای دی موقت گرفتم که اون هم 4 ماهه مدتش تموم شد این ای دی موقت یه ماهه اومد.
وقتی مدارک گرین کارتمو پست کردم همزمان مجوز کار هم درخواست کردم که اونا بعد حدودا 2 ماه بهم وقت دادن من رفتم برا عکس وانگشت برداری هر 2 ازشون پرسیدم این ای دی موقتم داره اعتبارش تموم میشه من چیکار کنم اگه تا اون موقع مجوز کار نیاد گفتن فقط باید صبر کنی 2-3 ماه طول میکشه تا مجوز کارت بیاد که حول وحوش 2 ماه اگه درست خاطرم باشه طول کشید بعد اومد. این بین یه مدتی بود که اعتبار ای دی من تموم شده بود. همونجا ازشون پرسیدم کی گرین کارتم میاد گفتن 2 سال دیگه که البته چون شوهرت سیتیزنه کمتر طول میکشه تا الان که نیومده تا ببینیم خدا چی میخواد.
همه تون ان شاءالله موفق باشیدSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: sara mas ، Tomas ، mercedeh2011
(2012-10-05 ساعت 08:16)asemaneabi نوشته:  
(2012-10-04 ساعت 12:08)sara mas نوشته:  [quote='mazlom khanom' pid='221457' dateline='1349333201']
[quote='sara mas' pid='221357' dateline='1349296578']

سلام به دوستان گلم والا تا اونجا که من یادم میاد بعد از ثبت ازدواج وقتی برای سوشال سکوریتی اقدام کردم یه ماهه اومد که این با اجازه کار تا اونجا که من میدونم فرق میکنه چون قبل از اومدن مجوز کار من سوشال سکوریتی داشتم خب اگه یکیه چرا 2 ماه برای اومدن این مجوز صبر کردم؟
بعد از سوشال سکوریتی رفتم ای دی موقت گرفتم که اون هم 4 ماهه مدتش تموم شد این ای دی موقت یه ماهه اومد.
وقتی مدارک گرین کارتمو پست کردم همزمان مجوز کار هم درخواست کردم که اونا بعد حدودا 2 ماه بهم وقت دادن من رفتم برا عکس وانگشت برداری هر 2 ازشون پرسیدم این ای دی موقتم داره اعتبارش تموم میشه من چیکار کنم اگه تا اون موقع مجوز کار نیاد گفتن فقط باید صبر کنی 2-3 ماه طول میکشه تا مجوز کارت بیاد که حول وحوش 2 ماه اگه درست خاطرم باشه طول کشید بعد اومد. این بین یه مدتی بود که اعتبار ای دی من تموم شده بود. همونجا ازشون پرسیدم کی گرین کارتم میاد گفتن 2 سال دیگه که البته چون شوهرت سیتیزنه کمتر طول میکشه تا الان که نیومده تا ببینیم خدا چی میخواد.
همه تون ان شاءالله موفق باشیدSmile

Smile
in link ra bekhon

http://www.immihelp.com/immigration/empl...ument.html

passport + I-94 + SSN = اجازه کار

SSN= سوشال سکوریتی

I-94 = که تو فرودگاه آمریکا وقتی‌ وارد شودی و پاکت زرد را دادی به آفیسر فرودگاه به پاسپورت می‌‌زنند.

ezdevaj + passport + I-94 + SSN = اجازه کار
پاسخ
تشکر کنندگان: sara mas ، Tomas ، mercedeh2011 ، haleh99
سلام دوستان خوب
من یه سوال دارم بی زحمت ... من وقتی وارد آمریکا شدم، قبل از اینکه ازدواج کنیم گواهینامه رانندگی گرفتم ولی بهم گفتند که چون هنوز ازدواج نکردیم اعتبارش می شه تا زمانی که ویزام اعتبار داره طبق فرم I94
خلاصه که الان دیگه رو به اتمام هست. می خوام بدونم که بعد از این چی می شه؟ ما ازدواج کردیم و برای گرین کارت فایل باز کردیم ولی هنوز خبری نیست. کسی می دونه که چی می شه و چه پروسه ای داره و آیا می شه با Marriage Certificateگواهینامه رو تمدید کرد؟
ممنون
پاسخ
salam dostan age momkene mikham bedonam ke vaghti ba vizai namzadi vared usa shodim baz barai green card mosahebeh mishim ya na va vaghti vase aks va angoshtnegari mirim azamon soul miporsan ya khir

سلام دوستان اگه ممکن می‌خوام بدونم که وقتی‌ با ویزای نامزدی وارد آمریکا شدیم باز برای گرین کارت مصاحبه میشیم یا نه و وقتی‌ واسه عکس و انگشت نگاری میریم ازمون سوال می‌پرسن یا خیر .

لطفابه قوانین احترام بگذارید و فارسی بنویسید
می توانید برای اینکار از سایت بهنویس نیز کمک بگیرید
پاسخ
(2012-10-31 ساعت 06:39)siminelikaee نوشته:  سلام دوستان اگه ممکن می‌خوام بدونم که وقتی‌ با ویزای نامزدی وارد آمریکا شدیم باز برای گرین کارت مصاحبه میشیم یا نه و وقتی‌ واسه عکس و انگشت نگاری میریم ازمون سوال می‌پرسن یا خیر .

اینکه مصاحبه بشید یا نه بستگی به آفیسی داره که پرونده شما اونجا میره ولی در اکثر اوقات بله، مصاحبه میشید...برای عکس و انگشت نگاری هم نخیر، ازتون هیچ سوالی نمیپرسند...مصاحبه بعد از این مرحله هستش که عکس و اثر انگشتهای شما رو چک میکنند و اگه مشکلی نداشت، براتون یک وقت تعیین میکنند که کی برید برای مصاحبه.
ویزا: K1
سفارت: Abu Dhabi
مرکز: California Service Center
ارسال مدارک: February 8, 2012
اپرووال: July 5, 2012 (بعد از 148 روز)
ارسال به NVC: ا July 23, 2012
دریافت توسط سفارت: July 28, 2012
ایمیل مصاحبه: August 4, 2012
مصاحبه: October 14, 2012
دریافت ویزا: October 21, 2012
کل پروسه: 250 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
(2012-10-25 ساعت 22:17)negi نوشته:  سلام دوستان خوب
من یه سوال دارم بی زحمت ... من وقتی وارد آمریکا شدم، قبل از اینکه ازدواج کنیم گواهینامه رانندگی گرفتم ولی بهم گفتند که چون هنوز ازدواج نکردیم اعتبارش می شه تا زمانی که ویزام اعتبار داره طبق فرم I94
خلاصه که الان دیگه رو به اتمام هست. می خوام بدونم که بعد از این چی می شه؟ ما ازدواج کردیم و برای گرین کارت فایل باز کردیم ولی هنوز خبری نیست. کسی می دونه که چی می شه و چه پروسه ای داره و آیا می شه با Marriage Certificateگواهینامه رو تمدید کرد؟
ممنون
یک نامه برایت میفرستن که توش نوشته فلان تاریخ گواهی رانندگی شما باطل خواهد شد. ممکن این نامه ۲ bar برات biyad یه bar یه ماه جلوتر و یکی‌ یک هفته جلوتر . توش آدرس هم بهت میدن باید بری اونجا , ببین چی‌ میگن . با توجه به قانون ایالت یا بهت گواهینامهٔ جدید میدن یا بهت میگن که باید امتحان بدی دوباره.
پاسخ
تشکر کنندگان: negi ، Tomas
مرسی از جوابتون. من امروز گواهینامم باطل می شه و هیچ نامه ای نگرفتم. مشکل اینجاست که این اداره رانندگی می گه تا وضیعت شما توی سیستم مهاجرت مشخص نشه نمی شه تمدید کرد. آخه مسخره نیست که گواهینامه رانندگی صادر می کنند با ۴۰ روز اعتبار؟
پاسخ
(2012-11-04 ساعت 21:53)negi نوشته:  مرسی از جوابتون. من امروز گواهینامم باطل می شه و هیچ نامه ای نگرفتم. مشکل اینجاست که این اداره رانندگی می گه تا وضیعت شما توی سیستم مهاجرت مشخص نشه نمی شه تمدید کرد. آخه مسخره نیست که گواهینامه رانندگی صادر می کنند با ۴۰ روز اعتبار؟

شما آخرین نامهٔ که از اداره مهاجرت دریاف کردی و برگه که نشون میدهد شما انگشت نگری شدید را ببرید به همون جا . باید بتون کمک کنند.

اگر نامه از یوسکیس نداری

باید به بخش سوال USCIS زنگ بزنید و بیید که چرا تا حالا گرین کارتتن نیامده . اون‌ها بهتون میگن تا ۱۵ روز بهتون جواب میدان . ازشون به خواهید که جواب را به آدرس ton پست کنند. bade 15 roz تو اون نامه که میاد . مشخصات شما را می‌نویسه و میگه که کار شما در چه مرحلی است و معمولا می‌نویسه تا ۴۵ روز صبر کن میاد .(شما باور نکنید که تو این ۴۵ روز میاد ) ولی‌ نامه یا ایمیل که براتون میاد را می‌برید به همون اداره و دوباره تقاضا جواب برای گواهینامه کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، negi ، mercedeh2011 ، Tomas
دوستان کسی می تونه از پروسه گرین کارتش من رو آپدیت کنه لطفا؟ چقدر زمان می بره؟ من ۱۰ روز پیش برای انگشت نگاری و عکس رفتم.
مرسی
پاسخ
(2012-11-28 ساعت 04:14)negi نوشته:  دوستان کسی می تونه از پروسه گرین کارتش من رو آپدیت کنه لطفا؟ چقدر زمان می بره؟ من ۱۰ روز پیش برای انگشت نگاری و عکس رفتم.
مرسی
سلام .دوست عزیز 11 ماه از انگشت نگاری man گذشت ast هنوز از گرین کارت خبری نیست.SadSadSad
------------
بعد از ۶ ماه که processing time . هر ۴۵ روز زنگ زدم be USCIS و فقط میگویند صبر کن.
-----------
حالم خیلی‌ خرابه از این وضع . هر جا برای کار مراجعه mikonam تا می‌فهمن گرین کارت ندارم میگن بهت زنگ می‌زنیم ولی‌ دریغ از یه زنگ..... . واقعا بریدم ، گاهی خودم ro fohsh میدم که اومدم اینجا .بعد یاد بعضی‌ چیزا تو ایران می‌افتم . shoro mikonam روزگار را fohsh میدم.Sad
------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، Tomas ، دخترمهربون

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان