کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
باز یه قاضی فدرالی حکم ترامپ رو قبل اجرا شدنش لغو کرد .
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-16 ساعت 05:11)melisa نوشته:  
(2017-03-12 ساعت 20:14)vanima نوشته:  دوستان يه سؤال. اين مصاحبه اي كه پس از ورود به أمريكا انجام ميشه برأي گرفتن گرين كارت و سيتيزني اگه كسي انگليسيش خوب نباشه بايد چيكار كرد موقع مصاحبه

برای گرین کارت نمیدونم چون همسر من آمریکاییه ، باید بلد میبودم ، وگرنه به واقعی بودن ازدواجمون کلا شک میکردن ، اما در مورد سیتیزنی ، باید درمحد مبتدی بلد باشین ، زیاد سخت نیست اما مثلا یک جمله از رو بخونین یا یک جمله میخوان که بنویسین و صحبت کردنم در حد کم باید بلد باشین ، یه کتابم میدن که برا تاریخ و جغرافی بخونین ، خیلی سخت نیست اما سعی کنین تا حدی انگلیسیتون رو قوی کنین ، خودتون راحتترین و استرستون کمتر .

مرسي عزيزم از توضيحاتتون لطف كردين... من انگليسيم اونقدراهم بد نيست ولي گفتم بپرسم تَو اون مصاحبه اي كه بعد از ورود به امريكا هست كه ميخوان مطمين شن ازدواج صوري نيست و باهم زندگي ميكنن ، يه مرقع سخت نباشه ....
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان: محبوبه. 68
(2017-03-12 ساعت 18:06)ziziii نوشته:  Salam doostan, man mikham baraye greencard eghdam konam vali hanuz montazere social security hastam ke berese dastam,
soalam en hast ke
-1
-man mitunam ghable gereftane social number baraye adjusment of status eghdam konam ya hatman bayad sabr konam social security biad?
2-
madareke esbate rabete mesle dashtane hesabe moshtarako aks,...ro be hamrahe formaei ke lazeme post konam chicago, ya faghat formaro post konam va esbate rabete ro ruze mosahebe hamraham bebaram?
mamnoon misham rahnamaeim konin.

Zizi جان پیغامت رو گرفتم اما نمیدونم چرا نمیتونم پیغام خصوصی بفرستم پس با اجازه همینجا جوابت رو میدم .یادم نیست ، رفتم پستهام رو از قبل دیدم و کپی کردم ، حالا بازم میخونمشون چیزی پیدا کردم میدم مثلا این یه قسمته که براتون کپی کردم، صفحه ده همین تایپیک ، من وکیل داشتم که چون از قبل از اومدن پولش رو گرفته بود با همون ادامه دادیم ،
فرمهائی که وکیل گفته بود ما فرستادیم اینا بود (برای دریافت اجازه کار و گرین کارت
‎G28 - G325A - I 864EZ - I 765 - I 485 - I 131‎
مدارکی که دادیم : کپی‌ پاسپورت ۳ تا رنگی‌. ۶ تا عکس. کپی‌ از کارت واکسن. . ۳ تا کپی‌ از ‎I 94‎ که تو پاسپورته . ۳ تا کپی‌ از ‎spouses petition approval‎
۲ تا کپی‌ ازدواج. کپی‌ مالیاتی همسر. کپی‌ از محل کار همسر که کارش معلوم باشه. مبلغ ۱۰۷۰ دلار
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii ، محبوبه. 68
سلام دوستان يكسرى سوال بچه ها از من مى پرسن راجع به سوشال سكيوريتى كه گفتم شايد اگه اينجا هم مطرح بشه بتونه مشكل دوستان ديگر رو هم حل كنه. اگر شما قبل يا همراه با فرستادن فرم هاتون براى سوشال اقدام كنيد، وقتى سوشال رو دريافت مى كنيد روش نوشته: " VALID FOR WORK ONLY WITH DHS AUTHORIZATION" يعنى شما مى تونيد كار كنيد فقط با اجازه ى وزارت امنيت داخلى، حالا از وزارت امنيت داخلى چطورى مى تونيد اجازه بگيريد؟ با پر كردن فرم I 765 و ارسال اون با بقيه ى فرم هاتون، وقتى فرم هاتون رو ارسال كرديد و نامه اومد و به سلامتى رفتيد براى انگشت نگارى و بعدش اجازه ى كارتون اومد، اون موقع دوباره ميريد و سوشالتون رو عوض مى كنيد كه اين دفعه روش نوشته كه شما مى تونيد كار كنيد، حالا يكسرى مى گن پس چرا بايد سوشال بگيريم زودتر، چون خيلى جاها مثل باز كردن حساب بانكى و ... به شماره ى سوشالتون احتياج داريد.
ويزاى نامزدىK1
ارسال مدارك به USCIS:٢جون.
اولين جواب USCIS:٢٨جولاى،فرم I-797C.نامه٢: ١٦آگست،فرمI-797.كيس نامبر:٦ سپتامبر.
تاريخ مصاحبه:٢٢نوامبر،ابوظبى،ويزاى يكضرب.
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
گرفتن سوشال:١٧ژانويه،ارسال مدارك به USCIS:١٧ژانويه.
انگشت نگارى:١٣فوريه.
دريافت اجازه كار و اجازه ى ورود و خروج از كشور: ٢٧ اپريل.
تاريخ مصاحبه براى گرين كارت: ٢٤ اكتبر.
تاريخ گرفتن گرين كارت: ٢٩ اكتبر.
پاسخ
يك مطلب ديگه راجع به فرم هايى هست كه شما بايد بفرستيد، فرم I-485(براى گرين كارت)، فرم I-131 (اجازه ى ورود و خروج از خاك امريكا قبل از گرفتن گرين كارت)، فرم I-765 (اجازه ى كار)، براى هر كدوم از اين فرمها ١ عدد اصل سند ازدواج مى خوان، يعنى ٣ عدد سند ازدواجتون رو از اونجايى كه ازدواج كرديد درخواست كنيد بهتون مى دن، فكر كنم به ازاى هر سند اضافه اى كه در خواست مى كنيد ١٥$ ازتون مى گيرن، براى هر فرم هم ٢ عدد عكس پاسپورتى مى خوان كه پشتش A number و اسمتون رو بايد بنويسيد، يعنى كلاً ٦ تا هم عكس مى خواين، يك چك هم مى خوان كه مبلغ چك من ١٢٢٥$ بود، فرم G-325A رو هم دوباره مى خوان، و همينطور فرم I-693 (مداركت پزشكيتون و تمام واكسن هاتون رو ميبريد پيش پزشك معتمدشون، فرم رو پر مى كنه و... كه همه رو تو همين تاپيك چند صفحه قبل كامل توضيح دادم)، فرم DS3025 (توى مديكال دبى بهتون دادن )، فرم I-864 (كه مدارك ماليتون هست، توش نامه از محل كارتون بايد باشه،W2, چندتا ته چكى كه اخيراً گرفتيد، كپى از صفحه ى اول و دوم پاسپورت، اگه تو اين ٣ سال اخير تكس ندادين ، نامه بديد كه علت ندادن تكس رو توضيح داده باشيد). كپى I-797 اى كه وقتى مداركتون رو فرستادين USCIS براتون فرستادن، ترجمه ى شناسنامه، كپى از صفحه ى اول و دوم پاسپورت(براى هر فرم جداگانه يعنى ٣ تا كپى)، كپى از ويزايى كه تو پاسپورتتون زدن(براى هر فرم جدا)، فرم I-94 (براى هر فرم جدا)، اگر شما از وكيل استفاده مى كنيد بايد فرم G-28 رو پر كنيد و اسم و شماره تلفن وكيلتونم توش قيد كنيد، در ضمن كسانى هم كه مى خوان هم زمان براى پاس سفيد اقدام كنن بايد فرم G-1145 رو هم پر كنند.
ويزاى نامزدىK1
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
پاسخ
تشکر کنندگان: ziziii ، محبوبه. 68 ، yarim
salam doostan, man bedune dashtane social security, va faghat ba neshun dadane passport, visa, va marriage certificate tu bank western security hesabe moshtarak baz kardam.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
(2017-03-25 ساعت 22:59)HGhAzAl نوشته:  
(2017-01-05 ساعت 03:31)shimiz نوشته:  سلام دوستان، من با ويزاى نامزدى  وارد خاك ا. م. ر. ى. ك. ا. شدم، در تاريخ ٧ دسامبر ٢٠١٦، بعدش در تاريخ ١٢ دسامبر رفتم براى سوشال سكيوريتيم اقدام كردم، مداركى كه بردم : - پاسپورت - فرم I-94 كه خودم دانلودش كردم چون هيچ چيزى در فرودگاه به من ندادند و فقط همان پوشه ى زرد رو از من گرفتند. من صبح زود رفتم ساعت ٧ اونجا بودم اما ٥ نفر جلوى من بودند، از قبل هم وقت نگرفته بودم، يك مقدارى ايستاديم تا رأس ساعت در رو باز كردند، اول يك پليس اومد بيرون و شروع كرد به توضيح دادن كه "نمى تونيد س. ل. ا. ح. چه گرم چه سرد چه با مجوز و چه بدون مجوز با خودتون حمل كنيد، حتى چيزهاى نوك تيز هم نمى تونيد داشته باشيد، موبايل ها روى سايلنت بايد باشه و اونجا با موبايل نمى تونيد حرف بزنيد، اگه با خودتون كيف دستى يا ساك داشته باشيد حتماً بازرسى خواهد شد، در آخرهم گفت كسى اگر وقت گرفته بياد جلوى صف". پس تجربه ى من اين بود كه براى اينكه وقت خودتون و بقيه رو نگيريد كيف با خودتون نياريد يا اگه آورديد بذاريد توى ماشين، دوم اينكه بهترِ از خود سايت وقت بگيريد، خيلى سريع تر اونجا كارتون جلو ميره. ما رفتيم تو يك فرم بهمون دادن اون فرم رو پر كرديم و منتظر بوديم تا صدامون كنن، سيستمش مثل باجه هاى بانك ايران بود چون اول طبق كارى كه دارى بهت شماره ميدن و بعد صداتون مى كنن ميريد سمت باجه اى كه شما رو خواستند و فرمى رو كه اونجا پر كرديد و باقيه مداركى كه در بالا اشاره كردم رو تحويل ميديد، بعدشم به ما گفتن ٤ تا ٦ هفته ى ديگه به دستتون ميرسه يك رسيد هم بهمون دادن كه اگر هر سوالى داشتيد يا بريد به سايت يا با شماره اى كه داديم تماس بگيريد.
www.socialsecurity.gov
1-800-772-1213
888-306-9878
1-800-325-0778

سلام و روز بخير
اين فرم i94رو بايد انلاين پر كنم يا پرينت كنم و دستي بر كنم؟؟
و اينكه كجا بايد اين فرم رو تاييد كنه جون من براي ايديم اقدام كردم ازم اين فرم رو خواستن و نميدونم چطور تهيه و تاييدش كنم؟؟

سلام عزيزم انلاين پر كنيد و ببريد با خودتون.
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-02-28 ساعت 21:47)mehraaan نوشته:  سلام دوستان، دیروز بعد از حدود ۱ سال و نیم از تاریخ درخواست برای گرین کارد یک نامه بدستم رسید که ظاهراً دعوت شدم به مصاحبه.
یک سوال، تو نامه چیزی در مورد اینکه چه مدارکی باید همرام باشه یا اینکه همسرم هم باید باهم باشه نگفته، حتا ننوشته برای interview ، فقط نوشته تو این تاریخ بیا برای i485، دوستانی که این نامه دعوت به مصاحبه‌رو دریافت کردین آیا نامه شما شبیه من بوده؟
ممنون

سلام دوست عزيز در نامه مصاحبه من قشنگ قيد شده بود كه براي مصاحبه هست و مدارك لازم و حضور همسر و همه چيز قيد شده بود،يه تماس بگيريد بپرسيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-12 ساعت 20:14)vanima نوشته:  دوستان يه سؤال. اين مصاحبه اي كه پس از ورود به أمريكا انجام ميشه برأي گرفتن گرين كارت و سيتيزني اگه كسي انگليسيش خوب نباشه بايد چيكار كرد موقع مصاحبه

براي مصاحبه گرين كارت، زبان شما مهم نيست از همسرتون كمك ميگيريد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-01-26 ساعت 17:33)صوفی بهی نوشته:  تو همین صفحه نوشته شده حتما فرم 693 پر بشه که اونم به معنای انجام مدیکال دوباره هست.واقعا گیج شدم.لطفا اگه کسی اطلاع دقیقی داره ممنون میشم کمکم کنه.

توصيه ميكنم ازمايشات رو انجام بديد ،چون تا زمان مصاحبه شما مطمينن ٦ ماه تايم مديكال گذشته و دوباره اون موقع نقص مدرك ميخوريد و چند ماه معطل ميشيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-16 ساعت 13:09)HGhAzAl نوشته:  سلام دوستان تو وكاس كسي ميدونه كجا بريم براي ازدواج؟و جه مداركي لازمه؟

به كورت منطقه تون مراجعه كنيد و پاسپورتتون رو ببريد و فرم i94 و كپي ويزا و پاسپورت همسرتونو اگر همسرتون قبلا ازدواجي داشتن كپي طلاقنامشون، مدارك بيشتري فكر نكنم بخواد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-04-07 ساعت 10:48)aramesh_mn نوشته:  

براي مصاحبه گرين كارت، زبان شما مهم نيست از همسرتون كمك ميگيريد

ممنونم
نوع ویزا: k1
ارسال مدارک: 2016-Jun-28
Nov-16-2016: Approve
Case Number: 09-Dec-2016
تاریخ دریافت ایمیل از سفارت : 2017-jan-09
سفارت ارمنستان-ایروان
وقت سفارت: 2-feb.2017
Status: وقت مصاحبه كنسل شد
وقت مصاحبه دوم : 09-Feb-2017
به علت نقص در فرم Ds-160 مصاحبه نهائي در تاريخ 10 فبريه انجام شد.
نتيجه مصاحبه :  AP
تاریخ های اپدیت در سایت سیس:  14 , 15 , 17 ,23 فبريه، 2 مارچ، 10 مي
تاريخ كلير:
تاريخ صدور ويزا:
ورود با امريكا:
پاسخ
تشکر کنندگان: aramesh_mn
(2016-10-12 ساعت 04:31)negar6043 نوشته:  دوستان ما امروز صبح رفتیم مصاحبه. یه آقای بسیار خوش اخلاق به ما افتاد که از این بابت خدا رو شکر. اولش قسم خوردیم که همه چیز رو راست خواهیم گفت. من همه مدارک رو از شب قبل در زونکنی به تفکیک آماده کرده بودم به همراه کپی. اول مدارک شناسایی رو خواست. و بعد پرسید چطور با هم آشنا شدید. و کمی کنجکاوی کرد که خب بعد چی شد. چند بار همدیگرو دیدید. از کی جدی شدید. بعد پرسید شغل هر کدوممون چیه. بعد گفت خب حالا مدرک چی داری بذارم تو پرونده برای اثبات رابطه  و من این مدارک رو ارائه دادم: یه عالمه عکس مخصوصا عکسهای خانوادگی که به چند تاشون اکتفا کرد، تکس ریترن ۲۰۱۵ که اسم هر دوی ما توش بود، بیمه سلامتی که اسم من زیر اسم همسرم بود، کارت عضویت فروشگاه که اسم من زیر اسم همسرم بود، پرینت حساب مشترک، رسید خرید مبلمان که به اسم هر دو بود، قبض ها که به اسم هر دو بود، بلیط های هواپیما، صورتحساب هتل ها که به اسم هر دو بود و یک سری مدارک که نشون میداد آدرس من همون آدرسه مثل فیش حقوقیم، نسخه دکتر، پرینت حساب شخصیم و ...
بعد هم گفت همه چی خوبه و من الان اپروودتون میکنم و جلوی خودمون مهر رو زد و بعد هم واسم توضیح داد که این گرین کارت دو ساله هست و کی باید برای ۱۰ ساله و سیتیزن شیپی اقدام کنی و گفت که گرین کارت تا ۱۰ روز دیگه به دستت میرسه و الان هم که کیس رو چک می کنم نوشته کخ داره صادر میشه.
واسم جالب بود که اصلا هیچ سوالی غیر از اینها نپرسید. فقط اطلاعات فرم ها رو باهامون چک کرد که درست پر کردیم یا نه. مثل شماره تلفن اگه عوض شده و ...
همین و همین. امیدوارم به کار کسی بیاد.

سلام دوست عزیز من هم اینترویوم نزدیک، خواستم بدونم واسه اینترویوم باز مدیکال جدید تمدید کردید یا همون قبلی از مصلحبتون را بردید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که اینترویو دریافت گرین کارت رفتن لطفا راهنمایی کنن، ایا باز باید مدیکال تمدید کرد واسه روز مصاحبه گرین کارت یا همون که فرستاده بودیم کافیه الان دیگه مدیکال نمیخواد ببریم؟
لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید، بینهایت ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستانی که اینترویو دریافت گرین کارت رفتن لطفا راهنمایی کنن، ایا باز باید مدیکال تمدید کرد واسه روز مصاحبه گرین کارت یا همون که فرستاده بودیم کافیه الان دیگه مدیکال جدید نمیخواد ببریم؟
لطفا هرچه سریعتر راهنمایی کنید، بینهایت ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان