کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
(2017-05-09 ساعت 09:36)negar6043 نوشته:  من زنگ زدم گفت لازم نیست بیاین. شما اگه رفتین و خبری غیر از این بود به ما هم اطلاع بدین لطفا.

منم هنوز وقت نگرفتم كه برم، ولى اگه رفتم حتماً براتون مى نويسم. بازم ممنونم.
ويزاى نامزدىK1
ارسال مدارك به USCIS:٢جون.
اولين جواب USCIS:٢٨جولاى،فرم I-797C.نامه٢: ١٦آگست،فرمI-797.كيس نامبر:٦ سپتامبر.
تاريخ مصاحبه:٢٢نوامبر،ابوظبى،ويزاى يكضرب.
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
گرفتن سوشال:١٧ژانويه،ارسال مدارك به USCIS:١٧ژانويه.
انگشت نگارى:١٣فوريه.
دريافت اجازه كار و اجازه ى ورود و خروج از كشور: ٢٧ اپريل.
تاريخ مصاحبه براى گرين كارت: ٢٤ اكتبر.
تاريخ گرفتن گرين كارت: ٢٩ اكتبر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان

من تازه اومدم توي اين تاپيك ، ٥ ماهه امريكا هستم و ٢ ماهه كه مداركو فرستادم برأي گرين كارت ، بعضي از دوستان نوشته بودن كه يه سايتي رو چك ميكنن برأي ديدن وضعيتشون، اون سايت چه سايتي هست ؟

و اينكه از صحبتهاي دوستان توي صفحات قبلي اينجور متوجه شدم كه اجازه كار ٤ ماهه مياد حدودا درسته ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='MansourM' pid='754597' dateline='1493738810']
سلام به دوستان،براي تمديد گرين كارت دو ساله ازدواجي همراه فرم I_751 چه مداركي لازم هست بفرستيم و في I_751 به چه صورت هست .آيا نياز به فرستادن عكس ازدواج حساب بانكي مشترك و تكس وبيمه و...هست يا فقط فرم پر شده I_751 كافيه؟لطفا هر كي اطلاعي داره با جزئيات راهنمايي كنه چون گوگل كردم و رو uscis يكم برام مبهمه.
یادم نی کامل مدارک رو برات بکم ، اما سه ماه قبل از پایان دو سال دوباره مدارک و پول میفرستین که دوباره عکس و انگشت نگاری هم داره ، ممکنه حتی مصاحبه هم داشته باشه که البته برای ما نداشت ، گرین کارت دائمم حدود هفت، هشت ماه بعداز ارسال مدارک بدستم رسید ، حالا اگه پیدا کردم تو نوشته های قبلیم برات میفرستم .
امید یعنی آرزو کنیم چیزی اتفاق بیفتد
ایمان یعنی یقین داریم چیزی اتفاق خواهد افتاد
شجاعت یعنی اینکه باعث شویم چیزی اتفاق بیفتد . .
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043
(2017-05-22 ساعت 07:22)alireza55 نوشته:  سلام دوستان

من تازه اومدم توي اين تاپيك ، ٥ ماهه امريكا هستم و ٢ ماهه كه مداركو فرستادم  برأي گرين كارت ، بعضي از دوستان نوشته بودن كه يه سايتي رو چك ميكنن برأي ديدن وضعيتشون، اون سايت چه سايتي هست ؟

و اينكه از صحبتهاي دوستان توي صفحات قبلي اينجور متوجه شدم كه اجازه كار ٤ ماهه مياد حدودا درسته ؟

https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do
بله اگر میانگین زمانش رو بخواین همین حدوده
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza55
دوستان سلام Smile
اطلاعات من قدیمیه و به کمک شما برای راهنمایی یک دوست عزیز نیاز دارم.
در حال حاضر برای کسانی که با ویزای نامزدی امدن بعد از مرحله انگشت نگاری چه اتفاقی میوفته؟
مصاحبه یا مستقیم صدور گرین کارت؟ و فاصله زمانی انها بعد لز انگشت نگاری چقدره؟
بسیار ممنونم.
پیام خصوصی هم بکنید جواب رو بیشتر ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-27 ساعت 00:21)yami نوشته:  دوستان سلام Smile
در حال حاضر برای کسانی که با ویزای نامزدی امدن بعد از مرحله انگشت نگاری چه اتفاقی میوفته؟
مصاحبه یا مستقیم صدور گرین کارت؟  و فاصله زمانی انها بعد لز انگشت نگاری چقدره؟
بسیار ممنونم.

اینکه مصاحبه داشته باشن یا نه خیلی شانسیه. ولی نسبت مصاحبه شده ها بیشتره. در صورتی که همراه با تقاضای گرین کارت، درخواست اجازه کار و اجازه سفر رو هم داده باشن، حدود ۳ ۴ ماه بعد از ارسال مدارک باید منتظر کمبو کارت باشن و اگر ندادن، حدود یکسال یا کمی کمتر از ارسال مدارک برای گرین کارت صبر کنن. زمانها به ایالت هم بستگی داره گویا و کامل بودن یا نبودن مدارک و ...
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: yami
(2017-05-27 ساعت 09:34)negar6043 نوشته:  
بسیار ممنونم.

اینکه مصاحبه داشته باشن یا نه خیلی شانسیه. ولی نسبت مصاحبه شده ها بیشتره. در صورتی که همراه با تقاضای گرین کارت، درخواست اجازه کار و اجازه سفر رو هم داده باشن، حدود ۳ ۴ ماه بعد از ارسال مدارک باید منتظر کمبو کارت باشن و اگر ندادن، حدود یکسال یا کمی کمتر از ارسال مدارک برای گرین کارت صبر کنن. زمانها به ایالت هم بستگی داره گویا و کامل بودن یا نبودن مدارک و ...

یک سال برای گرین کارت!!!
سال ۲۰۱۱ من از زمان ارسال مدارکم بعد از ازدواج داخل امریکا سر چهارماه گرین کارت دستم بود...
چی شده الان اینطوری شده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: negar6043
(2017-05-31 ساعت 02:38)yami نوشته:  
(2017-05-27 ساعت 09:34)negar6043 نوشته:  
بسیار ممنونم.

یک سال برای گرین کارت!!!
سال ۲۰۱۱ من از زمان ارسال مدارکم بعد از ازدواج  داخل آمریکا سر چهارماه گرین کارت دستم بود...
چی شده الان اینطوری شده؟

بله متاسفانه. البته یکی از دوستان من ۶ ۷ ماهه گرفت ولی بسیاری هم دیدم که بیش از یکسال شده. بعضی که هنوز هم خبری نیست. اما متوسط همون یکساله.
پاسخ
(2017-06-01 ساعت 09:40)negar6043 نوشته:  
(2017-05-31 ساعت 02:38)yami نوشته:  
(2017-05-27 ساعت 09:34)negar6043 نوشته:  اینکه مصاحبه داشته باشن یا نه خیلی شانسیه. ولی نسبت مصاحبه شده ها بیشتره. در صورتی که همراه با تقاضای گرین کارت، درخواست اجازه کار و اجازه سفر رو هم داده باشن، حدود ۳ ۴ ماه بعد از ارسال مدارک باید منتظر کمبو کارت باشن و اگر ندادن، حدود یکسال یا کمی کمتر از ارسال مدارک برای گرین کارت صبر کنن. زمانها به ایالت هم بستگی داره گویا و کامل بودن یا نبودن مدارک و ...

یک سال برای گرین کارت!!!
سال ۲۰۱۱ من از زمان ارسال مدارکم بعد از ازدواج  داخل آمریکا سر چهارماه گرین کارت دستم بود...
چی شده الان اینطوری شده؟

بله متاسفانه. البته یکی از دوستان من ۶ ۷ ماهه گرفت ولی بسیاری هم دیدم که بیش از یکسال شده. بعضی که هنوز هم خبری نیست. اما متوسط همون یکساله.

برای من هم یه سال شده و خبری نیست، یه بار هم اینفوپس گرفتم و آخرش غیر مستقیم گفتن که کیس تو اف بی آی گیر کرده، وضعیت اف بی آی هم که از پارسال سر قضایای انتخابات و ترامپ بدتر از همیشه شده. فک کنم از این به بعد باید به فکر 2 سال و 3 سال باشیم.
ارسال مدارک 10-01-2015
دریافت رسیت نامبر 13-01-2015
اپروو 10-07-2015
دریافت کیس نامبر و ایمیل از سفارت آنکارا 12-08-2015
مصاحبه 19-10-2015، نتیجه مصاحبه AP
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
آپدیت در سایت CEAC سیس، 21-10-2015، 04-01-2016، 05-01-2016، 07-01-2016 (تبدیل / به or در متن)، 11-01-2016
بازگشت به سفارت برای دریافت ویزا 08-02-2016، دریافت ویزا 20-02-2016، ورود به آمریکا از واشنگتن 20-02-2016
ارسال فرم های گرین کارت و اجازه کار و اجازه ورود 17-05-2016، انگشت نگاری 07-07-2016
تایید درخواست اجازه کار و ورود 15-08-2016، دریافت کومبو کارت 22-08-2016
دریافت گرین کارت 2 ساله بدون مصاحبه 19-10-2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-03 ساعت 07:30)behnamshokri نوشته:  برای من هم یه سال شده و خبری نیست، یه بار هم اینفوپس گرفتم و آخرش غیر مستقیم گفتن که کیس تو اف بی آی گیر کرده، وضعیت اف بی آی هم که از پارسال سر قضایای انتخابات و ترامپ بدتر از همیشه شده. فک کنم از این به بعد باید به فکر 2 سال و 3 سال باشیم.

ببخشید شما مصاحبه رفتین و الان یکسال هست منتظر هستین؟ چون توی امضاتون ننوشتین. اگر رفتین لطف میکنین بگین چند وقت بعد از انگشت نگاری رفتین مصاحبه؟ خیلی ممنونم
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
(2017-06-03 ساعت 09:18)ziziii نوشته:  
(2017-06-03 ساعت 07:30)behnamshokri نوشته:  برای من هم یه سال شده و خبری نیست، یه بار هم اینفوپس گرفتم و آخرش غیر مستقیم گفتن که کیس تو اف بی آی گیر کرده، وضعیت اف بی آی هم که از پارسال سر قضایای انتخابات و ترامپ بدتر از همیشه شده. فک کنم از این به بعد باید به فکر 2 سال و 3 سال باشیم.

ببخشید شما مصاحبه رفتین و الان یکسال هست منتظر هستین؟ چون توی امضاتون ننوشتین. اگر رفتین لطف میکنین بگین چند وقت بعد از انگشت نگاری رفتین مصاحبه؟ خیلی ممنونم

خیر، مصاحبه نرفتم، بعد از انگشت نگاری کمبوکارت اجازه کار و و اجازه ورود رو دریافت کردم و بعدش دیگه هیچ خبری نشد، یعنی عملا هنوز حتی به مرحله مصاحبه هم نرسیدم، الان هم اقدام کردم برای تمدید کمبوکارتم.
ارسال مدارک 10-01-2015
دریافت رسیت نامبر 13-01-2015
اپروو 10-07-2015
دریافت کیس نامبر و ایمیل از سفارت آنکارا 12-08-2015
مصاحبه 19-10-2015، نتیجه مصاحبه AP
کلیرنس 11-01-2016
آپدیت در سایت سفارت 0
آپدیت در سایت CEAC سیس، 21-10-2015، 04-01-2016، 05-01-2016، 07-01-2016 (تبدیل / به or در متن)، 11-01-2016
بازگشت به سفارت برای دریافت ویزا 08-02-2016، دریافت ویزا 20-02-2016، ورود به آمریکا از واشنگتن 20-02-2016
ارسال فرم های گرین کارت و اجازه کار و اجازه ورود 17-05-2016، انگشت نگاری 07-07-2016
تایید درخواست اجازه کار و ورود 15-08-2016، دریافت کومبو کارت 22-08-2016
دریافت گرین کارت 2 ساله بدون مصاحبه 19-10-2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
امیدوارم هر چه زودتر جواب بگیرین همه منتظرا
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamshokri
(2017-01-17 ساعت 01:24)hasti1985 نوشته:  سلام دوستان
یک سوال دارم اینکه 3 ماه قبل از اینکه تاریخ گرین کارت کاندیشنال تمام بشه میشه اقدام کرد واسه گرین کارت 10 ساله. حالا کی میشه اقدام کرد واسه سشتیزن شیپی ؟ باید صبر کنیم اون بیاد بعد اقدام کنیم؟ چون همین جوری بیش تر از 6 ماه طول میکشه گرین کارت جدید بیاد بعد از اون هم 6 ماه باید دوباره صبر کرد واسه سیتیزنی نمیشه فرما رو با هم پر کرد؟

هستی جان ، شما برای گرین کارت دائم یا ده ساله همونطور که خودتم نوشتی اقدام میکنین ، سه ماه قبل از سه سال از تاریخ گرین کارت اول برای سیتیزنی افدام میکنین ، اصلا مهم نیست گرین کارت دائمتون کی بیاد ، اما باید بگیرین و بهرحال قانونی باشین ، اما کی میاد مهم نی .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-15 ساعت 07:35)melisa نوشته:  
یک سوال دارم اینکه 3 ماه قبل از اینکه تاریخ گرین کارت کاندیشنال تمام بشه میشه اقدام کرد واسه گرین کارت 10 ساله. حالا کی میشه اقدام کرد واسه سشتیزن شیپی ؟ باید صبر کنیم اون بیاد بعد اقدام کنیم؟ چون همین جوری بیش تر از 6 ماه طول میکشه گرین کارت جدید بیاد بعد از اون هم 6 ماه باید دوباره صبر کرد واسه سیتیزنی نمیشه فرما رو با هم پر کرد؟

هستی جان ، شما برای گرین کارت دائم یا ده ساله همونطور که خودتم نوشتی اقدام میکنین ، سه ماه قبل از سه سال از تاریخ گرین کارت اول برای سیتیزنی افدام میکنین ، اصلا مهم نیست گرین کارت دائمتون کی بیاد ، اما باید بگیرین و بهرحال قانونی باشین ، اما کی میاد مهم نی .

ممنون از پاسختون ولی میشه لینک بدید واسه صحت حرفتون؟ چون دیروز داشتم بک سایت خارجی نگاه می کردم سوال و جواب بود از کاندیشن و سیتیزن شیپی و جوابی که داده بودن این بود که تا زمانی که کیس دارید برای برداشتن کاندیشن نمی تونید اقدام کنید واسه سیتیزن شیپی. دلیلشو نمی دونم ولی شاید به خاطر اینه که بعضی کیس ها اپرو نمی شن. ولی از دوستانی که مراحل چلوتر هستن و اقدام کردن واسه سیتیزنی لطفا جواب بدید. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-06-15 ساعت 18:31)hasti1985 نوشته:  
(2017-06-15 ساعت 07:35)melisa نوشته:  

ممنون از پاسختون ولی میشه لینک بدید واسه صحت حرفتون؟ چون دیروز داشتم بک سایت خارجی نگاه می کردم سوال و جواب بود از کاندیشن و سیتیزن شیپی و جوابی که داده بودن این بود که تا زمانی که کیس دارید برای برداشتن کاندیشن نمی تونید اقدام کنید واسه سیتیزن شیپی. دلیلشو نمی دونم ولی شاید به خاطر اینه که بعضی کیس ها اپرو نمی شن. ولی از دوستانی که مراحل چلوتر هستن و اقدام کردن واسه سیتیزنی لطفا جواب بدید. مرسی

خودم سیتیزنم ، مراحل رو رفتم ، تاریخ گرین کارت دوم همون تاریخ گرین کارت اول از نظر روز و ماه روشه ، یعنی با ویزای نامزدی که وارد میشین و گرین کارت اول رو میگیرین ، اون تاریخ مهمه ، تاریخ گرین کارت اول . دومی رو سه ماه مونده به اینکه گرین کارتتون اکسپایر بشه درخواست میدین مال من خیلی طول کشید ، چندماه که گذشت منتظر گرین کارت بودم که تازه برام نامه اومد که مدارک بیشتر بفرستم ، چون همسرمم امریکاییه بیشتر برای اطمینان از صحت ازدواجمون مدارک میخاستن ، بهرحال باز یکم مدارک دادیم که البته قبلشم کامل فرستاده بودیم ، دیگه میگفتم منکه سیتیزنیم نزدیکه این میاد یا نه . اما بهرحال قبل اقدامم برا سیتیزنی گرین کارتم اومد ، اما تاریخ همون اولی مهم بود ، سه ماه به سه سال از تاریخ گرین کارت اولم اقدام کردم ، و اونم پروسه ای تقریبا هفت ، هشت ماهه بود ، که بهرحال به خیر گذشت و گرفتم ، کلا خدا صبر بده به همه در گذر از این مراحل ، چون تقریبا لاکپشتی و کند انجام میشه ، دیر و زود داره ، سوخت و سوز نداره ، ایشالا همتون بزودی سیتیزنهای موفق خواهید بود
پاسخ
تشکر کنندگان: hasti1985

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان