کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه پروسه كيس نامزدي پس از ورود به آمريكا
https://www.mohajersara.org/forum/thread...8%B1%D8%AA

(2017-06-28 ساعت 04:39)shaya نوشته:  من آخر چولای باید مداکم رو ارسال کنم دوستم که تازه ارسال کرده دو هفته بعدش برگه تمدید یکساله براش اومده شما هم اگه نامه ای دریافت کردین و یا اطلاعات بیشتر در مورد این مدارک مورد نیاز دارین بدین ممنون  Cool

(2017-06-28 ساعت 04:36)shaya نوشته:  از این مدارک هر چی داری بذار هر چی بیشتر بهتر

Copies of the passport and green card of …
• A check for $[680] , the fee for this form. My wife entered the US on a K-1 visa.
Three sworn affidavits by U.S. citizen friends, attesting to our relationship and marriage. The original affidavit must be submitted and also contain the following information regarding the person making the affidavit: his or her full name and address; date and place of birth; relationship to you or your spouse, if any; and full information and complete details explaining how the person acquired his or her knowledge.

• A copy of our 2015,2016 joint federal and state tax returns .Also include all required schedules ,statements and any attachments such as W-2 records  

• Legible copies of mine and my wife driver’s licenses and identity cards from the appropriate state’s motor vehicle department.

• 401K or other retirement plan with spouse listed as beneficiary
• Letter from my company of the designation of my life insurance to …
• Letter from bank showing a joint checking account with transaction history .
• Letter from my company about Health insurance showing a joint policy.
• Pictures of us together with family and friends
• Copies of Christmas cards and other holiday cards addressed to us  both

• A deed, showing co-ownership of your property

• Lease or mortgage contracts showing joint occupancy and/or ownership of your communal residence

Copy of the tax statement for 2016 and 2015, which we received for our checking account at FirstSavings Bank.

• Original of a recent statement from our stock broker at Merrydale Stockbrokers.

• Copies of various car insurance notices. State Farm Insurance policy and driver designation.

• Copy of the title of our car, showing joint ownership.

• Copy of our Sam's Club cards on a joint account.

• Documentation of any vacations that you have taken, including flight itineraries, hotel bills, pictures of you together on vacation

• Utility bills, credit card bills, and other types of bills which have both of your names on them. Since many utilities will only put a bill in one person's name, some bills in one name and other bills at the same address but in the other spouse's name serve the same purpose: showing your financial & social lives intermingled

Case K1 , interview 2 April2014,clearance...8/20/2014 Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان. من گرین کارتم رو دریافت کردم? اگر سوالی داشتین خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.
K1
‎ارسال مدارک: Jul. 2016
‎اپروو: Oct.
‎کیس نامبر: Nov.
‎مصاحبه: Feb. 2017 ، آنکارا
‎ورود به امریکا: March 2017.
‎ارسال مدارک گرین کارت موقت :April 2017.
‎انگشت نگاری:  May 2017
‎مصاحبه: July 2017
دریافت گرین کارت موقت: یک هفته بعد از مصاحبه
ارسال مدارک گرین کارت دائم:April 2019
گرین کارت دائم : May 2020
ارسال مدارک سیتیزن شدن: May 2020
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamshokri
(2017-08-04 ساعت 02:03)ziziii نوشته:  سلام دوستان. من گرین کارتم رو دریافت کردم? اگر سوالی داشتین خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.

سلام دوست عزیز، تبریک میگم. من هم دو هفته دیگه وقت مصاحبه برای گرین کارت دارم، لطفا کمی درباره مصاحبه تون توضیح میدید برام؟ چه سوال هایی پرسیدن و در کل چطور بود؟
کیس: K1
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: ‎31 March‎
وضعیت ویزا: AP
مدرک تحصیلی: دیپلم
شغل: کارمند شرکت خصوصی
آپدیت سفارت: ‎31 March‎
آپدیت سیس: OR  19 October ، دوخطی ‎31 March, 3 April, 5 April, 13 June (Email), 18 July (Email), 24 August (Email), 14 September
کلیر: October 20th
دریافت ویزا: 3 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: behnamshokri
(2017-08-04 ساعت 05:50)Roo نوشته:  
(2017-08-04 ساعت 02:03)ziziii نوشته:  سلام دوستان. من گرین کارتم رو دریافت کردم? اگر سوالی داشتین خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.

سلام دوست عزیز، تبریک میگم. من هم دو هفته دیگه وقت مصاحبه برای گرین کارت دارم، لطفا کمی درباره مصاحبه تون توضیح میدید برام؟ چه سوال هایی پرسیدن و در کل چطور بود؟

خیلی ممنونم. سوالات در مورد نحوه آشناییمون، برنامه آینده، بچه دار شدن، سفرم به امریکا و اینکه آیا در فرودگاههایی که استاپ داشتم کسی سخت بهم گرفت یا اینکه چه سوالاتی ازم پرسیدن اونجا! چه مقدار پول همراهم آوردم، آیا بعد از سیتی زن شدن قصد دارم برگردم کشورم! تو خونه کی غذا درست میکنه! آلبوم عکسامون رو نگاه کرد، یسری مدارک مثل حساب مشترک و هرچیز دیگه ای که اسم هردومون روش باشه رو نگاه کرد و گذاشت توی پرونده. کلا هرسوالی که میپرسید من در کنار جواب یه خاطره هم براش تعریف میکردم Big Grin بعد گفت کیستون مشکلی نداره. و پنج روز بعد نامه اپروو اومد که توش نوشته خوش آمدید به امریکا، دو روز بعد از نامه هم گرین کارت رسید. اصلا نگران نباشید خیلی زود گرین کارتتون صادر میشه.
K1
مصاحبه سیتیزنی و مراسم قسم و دریافت سرتیفیکیت (همزمان باهم در یک زمان در اداره مهاجرت انجام شد بدلیل شرایط کرونا) : October 2020  Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: Roo ، melisa ، mirza75
دوستان یه سوال مهم دارم اگه کسی میدونه ممنون میشم. من هفته دیگه مصاحبه گرین کارت دارم و شناسنامم ایرانه. توی نامه یکی از آیتم هاییه که باید ببرم به مصاحبه. کپی و ترجمه رسمیش همراهمه، کسی تجربشو داشته؟ کپی و ترجمه ممکنه کافی باشه؟
کیس: K1
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: ‎31 March‎
وضعیت ویزا: AP
مدرک تحصیلی: دیپلم
شغل: کارمند شرکت خصوصی
آپدیت سفارت: ‎31 March‎
آپدیت سیس: OR  19 October ، دوخطی ‎31 March, 3 April, 5 April, 13 June (Email), 18 July (Email), 24 August (Email), 14 September
کلیر: October 20th
دریافت ویزا: 3 نوامبر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-08-17 ساعت 20:23)Roo نوشته:  دوستان یه سوال مهم دارم اگه کسی میدونه ممنون میشم. من هفته دیگه مصاحبه گرین کارت دارم و شناسنامم ایرانه. توی نامه یکی از آیتم هاییه که باید ببرم به مصاحبه. کپی و ترجمه رسمیش همراهمه، کسی تجربشو داشته؟ کپی و ترجمه ممکنه کافی باشه؟

سلام دوست عزیز، ترجمه شناسنامه کافیه،
K1
پاسخ
تشکر کنندگان: Roo
(2017-08-04 ساعت 06:53)ziziii نوشته:  
(2017-08-04 ساعت 05:50)Roo نوشته:  

خیلی ممنونم. سوالات در مورد نحوه آشناییمون، برنامه آینده، بچه دار شدن، سفرم به آمریکا و اینکه آیا در فرودگاههایی که استاپ داشتم کسی سخت بهم گرفت یا اینکه چه سوالاتی ازم پرسیدن اونجا! چه مقدار پول همراهم آوردم، آیا بعد از سیتی زن شدن قصد دارم برگردم کشورم! تو خونه کی غذا درست میکنه! آلبوم عکسامون رو نگاه کرد، یسری مدارک مثل حساب مشترک و هرچیز دیگه ای که اسم هردومون روش باشه رو نگاه کرد و گذاشت توی پرونده. کلا هرسوالی که میپرسید من در کنار جواب یه خاطره هم براش تعریف میکردم Big Grin بعد گفت کیستون مشکلی نداره. و پنج روز بعد نامه اپروو اومد که توش نوشته خوش آمدید به آمریکا، دو روز بعد از نامه هم گرین کارت رسید. اصلا نگران نباشید خیلی زود گرین کارتتون صادر میشه.

دوست عزیز خوشحالم که تجربه شخصی شما این بوده که گرین کارتتان زود صادر شده، ولیکن این در مورد همه صادق نیست. چند ماه پیش دوست من به همین دلیل که فکر میکردن گرین کارت سریع بعد از مصاحبه صادر میشه بلیط ایران خودشونو و اقوام رو خریدن ولی متاسفانه تقریبا ۲ ماه طول کشید و همه پول بلیط رو متضرر شدن. اینه که کیس به کیس فرق داره.
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: Roo
سلام دوستان
من هفته ديگه مصاحبه گرين كارت دارم ويزام نامزدي بوده. و يكي از مداركي كه توي نامه ازم خواستند،
Birth certificate خودم و همسرمه.خودم هم شناسنامه م و هم كپي ترجمه ش رو دارم ميبرم.
اما براي همسرم كه سيتيزن امريكاست فقط شناسنامه فارسيش رو دارم ميبرم و ترجمه فرصت نداريم كنيم. ايا ضروريه كه شناسنامه شونو ترجمه ميكرديم يا همين مدرك و مدارك سيتيزنيش كافيه؟
ممنون ميشم سريع پاسخ بديد خيلي نگرانم
نوع ويزا:نامزديk1
تاريخ ارسال مدرك:اگست ٢٠١٦
تاريخ مصاحبه:١٠ژانويه ٢٠١٧
تاريخ ورود:فوريه ٢٠١٧
تاريخ ازدواج:فوريه٢٠١٧
ارسال مدارك براي گرين كارت:مي ٢٠١٧
تاريخ انگشت نگاري: ٢٣ جون ٢٠١٧
دريافت نامه مصاحبه:اگست ٢٠١٧
دريافت مجوز كار و سفر:سپتامبر٢٠١٧
مصاحبه:٢٦سپتامبردريافت گرين كارت:يكهفته بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
ما نبردیم. تا اونجا که یادمه این جزء مدارکی بود که نوشته بود: اگر قبلا نفرستادید.
K1 --- ارسال مدارک June 2014 --- اپروود Sep 2014 --- مصاحبه Jan 2015 --- کلیر Apr 2015 (بعد از 112 روز) --- ورود به امریکا Jun 2015 Shy --- سفرنامه اول من به آنكارا --- سفرنامه دوم من به آنكارا
پاسخ
تشکر کنندگان: negarak62
سلام دوستان، كسانى كه رفتن واسه مصاحبه لطفاً ميشه بگيد دقيقاً چه مداركى خواسته بودن كه از الان من آماده كنم، ممنون مى شم.
ويزاى نامزدىK1
ارسال مدارك به USCIS:٢جون.
اولين جواب USCIS:٢٨جولاى،فرم I-797C.نامه٢: ١٦آگست،فرمI-797.كيس نامبر:٦ سپتامبر.
تاريخ مصاحبه:٢٢نوامبر،ابوظبى،ويزاى يكضرب.
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
گرفتن سوشال:١٧ژانويه،ارسال مدارك به USCIS:١٧ژانويه.
انگشت نگارى:١٣فوريه.
دريافت اجازه كار و اجازه ى ورود و خروج از كشور: ٢٧ اپريل.
تاريخ مصاحبه براى گرين كارت: ٢٤ اكتبر.
تاريخ گرفتن گرين كارت: ٢٩ اكتبر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-12 ساعت 04:31)negar6043 نوشته:  دوستان ما امروز صبح رفتیم مصاحبه. یه آقای بسیار خوش اخلاق به ما افتاد که از این بابت خدا رو شکر. اولش قسم خوردیم که همه چیز رو راست خواهیم گفت. من همه مدارک رو از شب قبل در زونکنی به تفکیک آماده کرده بودم به همراه کپی. اول مدارک شناسایی رو خواست. و بعد پرسید چطور با هم آشنا شدید. و کمی کنجکاوی کرد که خب بعد چی شد. چند بار همدیگرو دیدید. از کی جدی شدید. بعد پرسید شغل هر کدوممون چیه. بعد گفت خب حالا مدرک چی داری بذارم تو پرونده برای اثبات رابطه  و من این مدارک رو ارائه دادم: یه عالمه عکس مخصوصا عکسهای خانوادگی که به چند تاشون اکتفا کرد، تکس ریترن ۲۰۱۵ که اسم هر دوی ما توش بود، بیمه سلامتی که اسم من زیر اسم همسرم بود، کارت عضویت فروشگاه که اسم من زیر اسم همسرم بود، پرینت حساب مشترک، رسید خرید مبلمان که به اسم هر دو بود، قبض ها که به اسم هر دو بود، بلیط های هواپیما، صورتحساب هتل ها که به اسم هر دو بود و یک سری مدارک که نشون میداد آدرس من همون آدرسه مثل فیش حقوقیم، نسخه دکتر، پرینت حساب شخصیم و ...
بعد هم گفت همه چی خوبه و من الان اپروودتون میکنم و جلوی خودمون مهر رو زد و بعد هم واسم توضیح داد که این گرین کارت دو ساله هست و کی باید برای ۱۰ ساله و سیتیزن شیپی اقدام کنی و گفت که گرین کارت تا ۱۰ روز دیگه به دستت میرسه و الان هم که کیس رو چک می کنم نوشته کخ داره صادر میشه.
واسم جالب بود که اصلا هیچ سوالی غیر از اینها نپرسید. فقط اطلاعات فرم ها رو باهامون چک کرد که درست پر کردیم یا نه. مثل شماره تلفن اگه عوض شده و ...
همین و همین. امیدوارم به کار کسی بیاد.
ببخشيد ميشه دقيقاً بگيد چه مداركى بايد با خودمون ببريم براى مصاحبه گرين كارت؟ ممنونم.
ويزاى نامزدىK1
ورود به امريكا:٧دسامبر.اقدام سوشال:١٢دسامبر،ازدواج:٢٠دسامبر،گرفتن مريج سرتيفيكيت:٤ژانويه.
پاسخ
تشکر کنندگان:

خيلى تبريك مى گم، اميدوارم واسه همه خيلى زود اتفاق بيفته.❤️
ويزاى نامزدىK1
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-09-21 ساعت 02:02)shimiz نوشته:  

خيلى تبريك مى گم، اميدوارم واسه همه خيلى زود اتفاق بيفته.❤️

خیلی ممنونم shimiz عزیز، انشالا بزودی برای شما و بقیه دوستان😊
K1
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ممکنه بگید چه فرمهایی برای گرفتن گرین کارت لازمه؟من با ویزای نامزدی اومدم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-10-07 ساعت 05:10)yarim نوشته:  
سلام ممکنه بگید چه فرمهایی برای گرفتن گرین کارت لازمه؟من با ویزای نامزدی اومدم.

سلام ، من طبق فرمهایی که کاربر عزیز shimiz چند صفحه قبل پست گذاشتن مدارک رو آماده کردم، ایشون خیلی کامل توضیح دادن که واقعا ازشون ممنونم چون نقص مدرک نخوردم.
فقط یک نکته: من برخلاف shimizجان فرم I-693 رو تکمیل نکردم و فقط فرم DS-3025 مربوط به انجام مدیکال در انکارا رو با بقیه مدارک فرستادم و مشکلی هم پیش نیومد.
K1
پاسخ
تشکر کنندگان: shimiz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان